FORTUNA:LIGA - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Č. Budějovice - 5. listopadu 2023   15:00

Liberec
61' Kulenović (Preisler)
1:0
(0:0)

Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis (46. Prebsl) – Ghali (59. Višinský), Červ, Žambůrek, Frýdek (76. Fukala), Preisler – Kulenović (88. Rabušic), Tupta (88. Horský).
Vliegen – Varfolomejev, Penner, Hudák, Okoh.
Machálek – Podaný, Antoníček; VAR: Berka, AVAR: Pechanec
Stadion U Nisy, Liberec
1827 diváků
Šípoš – L. Havel (C), Králik, Nikl (46. Alli) – Sladký, Čermák, Hubínek, Trummer – P. Hellebrand (87. Osmančík), Suchan – Skalák (69. Adediran).
Šípoš

SESTŘIH: Liberec – České Budějovice 1:0. Dynamo prokletí U Nisy neprolomilo,výhru domácím zařídil Kulenovič

Je konec. Domácí Slovan Liberec uhájil nejtěsnější možné vedení 1:0 a připisuje si druhou ligovou výhru z posledních tří zápasů. V první půli jsme sledovali utkání chudé na šance. Až ve 34. minutě utekl domácí obraně Jiří Skalák a dal gól, jenže v době přihrávky stál v ofsajdu a VAR branku odvolal. Ani po přestávce se nehrál nejpohlednější fotbal a brankáři si drželi čistá konta. To platilo až do 61. minuty, kdy si zastavil střílenou přihrávku domácí útočník Luka Kulenović, zachoval klidnou hlavu, položil si obránce a střelou do horní poloviny brány vstřelil nakonec vítězný gól. Dynamo se ještě snažilo v závěrečném tlaku o vyrovnání, ale buď chyběla střelba nebo přesnost ve finální fázi. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
90+6'
90+5'
Jihočeši se snaží o vyrovnání při závěrečném tlaku, ale chybí střelba.
90+4'
Pavel Osmančík opouští hřiště z tržnou ranou na čele celý zakrvácený. Snad bude v pořádku.
90+4'
Přizvednutý centr našel hlavu Osmančíka, který mířil v tísni mimo.
90+3'
Liberec ztratil balon po rohu rozehraném nakrátko.
90+2'
Filip Horský hledal při rychlém protiútoku přihrávkou volného Višinského. V cestě stál však Králik. Je z toho rohový kop domácích.
90+1'
V první z nich se dostal na hranici vápna o odraženému míči Vincent Trummer, jehož pokus byl sražen vedle brány.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Lukáš Červ sice obešel protihráče, ale hřiště mu bylo příliš krátké.
89'
Ani další výpad Jihočechům nevyšel. Akci zastavil Preisler.
88'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Luka Kulenović, přichází Michael Rabušic,
ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Filip Horský.
88'
Hosté z rohového kopu Bačkovského neohrozili.
87'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Pavel Osmančík.
87'
Dynamo teď zamklo domácí celek u jeho pokutového území. Vyústěním je rohová kop.
86'
Sladkého centr odvrátil hlavou Lukáš Červ.
84'
Hosté se snaží, ale Liberec si hubený náskok zatím zkušeně hlídá.
83'
Tvrdá rána Kulenoviće neprošla až k brankáři.
81'
Dynamo se dopustilo faulu na Michala Fukalu na polovině hřiště.
80'
Následný centr od rohového praporku vyboxoval liberecký gólman daleko od své svatyně.
79'
Wale Musa Alli se dostal kolem Fukaly a střelou z úhlu vystrašil Bačkovského. Následovat bude rohový kop.
79'
Následně Liberec ztratil balon po sérii odrazů.
78'
Luka Kulenović zahnal Tuptu přetaženým centrem.
77'
Sladkého přihrávku zastavil před Adediranem domácí stoper Filip Prebsl.
76'
ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Michal Fukala.
76'
Ze srážky hlavami Čermáka s Červem vyvázl hůře druhý jmenovaný, ale vypadá to, že bude v pořádku.
75'
Dlouhý nákop Jihočechů končí až za brankou libereckého gólmana.
73'
Rychlý kontr Liberce skončil po nepřesném centru z kopačky Višinského.
71'
Denis Višinský (LIB) po ztrátě ostře zajel do nejčastěji faulovaného hráče utkání Hellebranda a dostává žlutou kartu.
71'
Trummerova hlavička skončila na vrchní síti Bačkovského brány.
70'
Dynamo po inkasované brance vypadlo z tempa a zatím nemůže nahodit spadlý řetěz.
69'
ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Quadri Adediran.
68'
Nechtěná přihrávka hostující obrany poslala do šance z úhlu chorvatského útočníka Kulenoviće. Ten byl v poslední chvíli odzbrojen jedním ze stoperů.
67'
Slovenský útočník se opravdu postavil k míči, avšak mířil nad.
66'
Těsně za hranicí velkého vápna byl faulován domácí Červ. To je zajímavá pozice například pro Ľubomíra Tuptu.
65'
Ani tento rohový kop neznamenal nebezpečí pro hostující svatyni.
64'
Hned z další akce zahrozil Christian Frýdek. Jeho střelu vyrazil hlavou nad bránu stoper Králik.
63'
Situace se ještě poměrně dlouho přezkoumávala kvůli ofsajdovému postavení, ale vše bylo v rámci pravidel a gól platí.
61'
Liberec právě vstřelil branku!
Na pravé straně hřiště si vyměnili míč Denis Višinský s Christianem Frýdkem. Druhý jmenovaný našel centrem Dominika Preislera, jehož střílenou přihrávku si zpracoval LUKA KULENOVIĆ, položil si obránce a střelou do horní poloviny brány otevřel skóre utkání.
60'
Branka Luky Kulenoviče v pořádku, Slovan se ujal vedení 1:0
60'
Dnešní utkání sleduje 1827 diváků.
59'
ze hřiště odchází Ahmad Ghali, přichází Denis Višinský.
58'
Na centr Tupty si naskočil Lukáš Červ, ale zády k bráně mířil vedle.
57'
Wale Musa Alli dělá domácí obraně problémy. Po kličce a souboji s Chalušem upadl v pokutovém území, ale rozhodčí Machálek ihned ukazoval, že toto je na penaltu málo.
55'
Do vápna si proklestil cestu přes dovjici protihráčů Jan Žambůrek. Ve finální fázi však selhal.
54'
Ahmad Ghali ztratil balon, který získal Čermák a posunul jej do pravé stran na Alliho. Rychlonohý záložník sice obešel Chaluše, ale centroval přímo do rukavic Bačkovského.
52'
Vzápětí hlavičkoval na druhé straně hřiště Luka Kulenović nad bránu.
51'
Marcel Čermák pozlobil skákavou střelou z přímého kopu domácího gólmana.
50'
České Budějovice mají po faulu k dispozici standardní situace ze střední vzdálenosti.
49'
Domácí ze standardní situace nezahrozili, naopak si to zamířil s míčem na jejich bránu střídající Alli.
48'
Po patičce Žambůrka se dostal ke střele z levé strany Ľubomír Tupta. Brankář Dávid Šípoš jeho střelu pod břevno vyrazil na roh.
48'
Balon od rohového praporku letěl do rukavic Bačkovského, který byl navíc faulován.
47'
Sražený centr Dynama znamená rohový kop pro Jihočechy.
46'
ze hřiště odchází Marios Pourzitidis, přichází Filip Prebsl.

ze hřiště odchází Matouš Nikl, přichází Wale Musa Alli.
46'
První poločas je minulostí. V něm jsme viděli jednu branku, která ale nebyla uznána po přezkoumání VARu pro ofsajd. Postaral se o ni hostující Jiří Skalák ve 34. minutě, když si naběhl na přihrávku za obranu a z první vystřelil na přední tyč. Jinak jsme mnoho gólových šancí neviděli. Liberec měl možnost v šesté minutě po závaru před Šípošem, ale Havel se zorientoval jako první a odkopl míč. Ve 44. minutě si pak naběhl na centr za obranu Kulenović, ale v dobré pozici nemířil přesně. Do kabin se tak jde za stavu 0:0. Druhá půle začne přibližně v 16:03.
45+1'
45+1'
V té se už nic zajímavého nestalo a první půle tak končí bez branek.
45'
První dějství bude nastaveno o jednu minutu.
44'
Po centru za obranu se ocitl ve velmi dobré pozici Luka Kulenović, jenže skákavý balon poslal střelou z první vedle hostující svatyně.
43'
Liberec poslal tří centry do pokutového území soupeře, ale ani po jednom nepřišlo zakončení.
41'
Tentokrát byl Ghali rychlejší než stoper Králik, ale brankář Šípoš dobře přečetl celou situaci a včas vyběhl daleko ze svého vápna, aby odkopl míč.
40'
Ahmad Ghali hledal Kulenoviće, ale proti byl dobře postavený Martin Králik.
38'
Do centru za obranu se položil z první Ľubomír Tupta a Dávid Šípoš předvedl skvělý reflexivní zákrok nohou. Vše ale bylo zbytečné, protože asistent zdvihl nad hlavu svůj praporek kvůli postavení mimo hru.
36'
V posledních minutách nabírá hra rychlejší spád a jsou k vidění zajímavé situace.
35'
Vzápětí se mohl na druhé straně prosadit po přihrávce Kulenoviće Ahmad Ghali, ale v dobré pozici balon netrefil.
34'
Skalák dostal míč do bránky, gól kvůli ofsajdu platit nemohl
34'
České Budějovice se dočkaly, když se po přihrávce za obranu prosadil Jiří Skalák, jenže VAR odhalil ofsajd a hostující radost tak neměla dlouhého trvání.
32'
Máme za sebou první půlhodinu hry a nutno říct, že utkání zatím nemá příliš velký náboj ani kvalitu. Kromě závaru v šesté minutě před hostujícím brankářem na velkou šanci stále čekáme.
31'
Následně se chorvatský útočník ocitl v ofsajdu.
30'
Luka Kulenović se obtočil kolem Matouše Nikla (CEB), který jej chytl oběma pažemi a po právu dostává žlutou kartu.
29'
Postupná kombinace Jihočechů skončila nepřesnou přihrávkou z první od Lukáše Havla.
28'
Následně se Mikulovi svezl balon po kopačce a odkop skončil v zámezí.
27'
Na druhé straně musel hlavičkovat mimo vápno Dominik Preisler.
26'
Na Mikulův centr si naskočil Luka Kulenović, který hlavičkoval zády k bráně. Dávid Šípoš byl pozorný.
25'
Také České Budějovice si nepohlídaly ofsajdovou hranici.
24'
Jan Žambůrek přišel o balon a následně vše hasil faulem Christian Frýdek.
23'
Pro odražený balon si doklouzal domácí brankář Bačkovský.
22'
Dynamo teď drží míč na svých kopačkách a hledá cestu k domácí svatyni.
21'
Dvakrát v řadě se ocitli liberečtí útočníci za ofsajdovou linií.
19'
Během pár vteřin se na trávníku ocitla hned trojice domácích hráčů. Sudí Machálek přerušil hru pro jeden z faulů.
18'
Luka Kulenović vyskočil nejvýše a centr z rohu odvrátil z vápna.
18'
Před dotírajícím Skalákem zahrál Marios Pourzitidis raději na rohový kop.
17'
Patrik Hellebrand sice nejprve ztratil míč v souboji s Frýdkem, ale rychle domácí hráče doběhl a vybojoval jej zpět.
16'
Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal aktivní Christian Frýdek. Jeho projektil však letěl nad.
14'
Na polovině hřiště se dopustil faulu domácí Žambůrek.
13'
Rychlý kontr hostí vedl Suchan, který posunul míč do pravé strany, ale Martin Sladký svou střelou na zadní tyč zařízení nenašel.
12'
Žambůrkovi utekl míč do zámezí. Hrát se bude od brány Českých Budějovic.
11'
Ahmad Ghali nedoskočil na Frýdkův centr směrem k bráně.
10'
Jan Suchan (CEB) zastavil skluzem zezadu rozebíhajícího se Frýdka a také on vidí kartu žluté barvy.
9'
Se střelou z úhlu z kopačky Christiana Frýdka si poradil pozorný Šípoš.
9'
Luka Kulenović si zpracoval Preislerův centr do běhu a dostal se před Nikla. Mladý stoper se ale vrátil do souboje a odehrál balon na rohový kop.
8'
Následný centr Skaláka odvrátil na hranici velkého vápna hlavou Ľubomír Tupta.
7'
Po chybě v rozehrávce fauloval domácí stoper Marios Pourzitidis (LIB), který vidí za svůj skluz první žlutou kartu zápasu.
6'
První velkou šanci si připisuje domácí Slovan, když centr Ghaliho z pravé strany vypadl brankáři a chyběly decimetry, aby se k hernímu artiklu dostal jako první dotírající Dominik Preisler.
5'
Po zisku kombinují s míčem domácí hráči na své polovině hřiště.
3'
K míči se postavil Christian Frýdek a poslal velice zajímavý centr do vápna Dynama. Hostující obrana si však s tímto pokusem poradila.
2'
Před hostující střídačkou byl faulován domácí záložník Červ.
1'
Trummerovu přihrávku na hranici malého vápna odvrátil Marios Pourzitidis.
Domácí Liberec nastoupil ve své tradiční modré kombinaci. Jihočeši oblékli černo-bílé dresy.
1'

FC Slovan Liberec: Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis – Ghali, Červ, Žambůrek, Frýdek, Preisler – Kulenović, Tupta.
Náhradníci: Vliegen – Prebsl, Fukala, Varfolomejev, Višinský, Penner, Hudák, Horský, Okoh, Rabušic.
Trenér: Luboš Kozel

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – L. Havel (C), Králik, Nikl – Sladký, Čermák, Hubínek, Trummer – P. Hellebrand, Suchan – Skalák.
Náhradníci: Janáček – Broukal, Dejanović, Adediran, V. Hora, Osmančík, Alli.
Trenér: Marek Nikl, Tomáš Zápotočný

Rozhodčí: Machálek – Podaný, Antoníček; VAR: Berka, AVAR: Pechanec.

SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE – PROPAD NA 15. PŘÍČKU

Dynamo České Budějovice zatím neprožívá sezonu podle představ. Aktuálně patří hráčům z Jihočeského kraje 15. pozice v tabulce, a po včerejší výhře posledního Zlína v Pardubicích mají oba celky shodně 10 bodů. Negativní skóre (minus 16) jasně ukazuje na problémy v obraně, Budějovice jsou s třiceti obdrženými brankami druhé nejhorší v lize.

Z posledních pěti zápasů Dynamo vyhrálo pouze jeden, a to proti Karviné (1:0). Naopak ztratilo v důležitých utkáních se Zlínem (1:1) a naposledy i proti Pardubicím (0:1), když inkasovalo již v deváté minutě z kopačky Zlatohlávka.

Hlavní trenér Nikl vyzýval po zápase své svěřence k lepším výkonům: „Každá porážka je komplikací, teď jedeme do Liberce, ale s tímto výkonem tam nemáme šanci. Musíme se vrátit k tomu, co jsme předváděli dřív. Ta porážka je o to horší, že jsme nastoupili proti týmu, který na tom byl v tabulce podobně. Teď musíme jet do Liberce vyhrát a náš dnešní výkon odčinit tím, že získáme v příštích dvou zápasech šest bodů.“

České Budějovice se potýkají s absencí hned několika důležitých hráčů. Chybět budou dva hráči s nejvíce kanadskými body. Zatímco Zdeněk Ondrášek (2+2) je po zranění kolene, Jakub Hora (3+1) již není součástí A-mužstva (jak uvedly oficiální stránky českobudějovického klubu). K absencím musíme připočíst i další dva zraněné hráče, a to sice útočníka Tomáše Zajíce a obránce Ondřeje Čoudka.

FC SLOVAN LIBEREC – POSTUP LAST MINUTE A TŘETÍ ZÁPAS BEZ PORÁŽKY

Liberečtí fotbalisté zatím zažívají úspěšně týden. Započteme-li i poslední ligové kolo, podařilo se jim vybojovat bod na půdě silného Slovácka a ve středu zvládnout postoupit v MOL Cupu přes Mladou Boleslav do čtvrtfinále. Ještě o kolo zpět navíc doma překvapivě porazili Viktorii Plzeň vysoko 3:0 a po špatných výsledcích se nadechli k lepším zítřkům.

Přesto se domácí pohárové vítězství nerodilo vůbec lehce. Svěřenci Luboše Kozla si dokázali vytvářet více nebezpečné šance, ale celých devadesát minut se hrálo bez branek. To změnil až v 91. minutě střídající Filip Horský, který rozhodl i předchozí pohárový zápas na půdě Kladna. Tentokrát si naběhl na Prebslův dlouhý pas za obranu a ranou pod břevno prostřelil gólmana. Hubené vedení si už Liberec utéct nenechal a radoval se z postupu.

Pokud se vrátíme zpět k ligové scéně, Slovanu patří deváté místo se 14 body. Na šestý Baník ztrácí bodů sedm a naopak na čtrnáctý Jablonec má tři body k dobru. Poslední vzájemné utkání mezi Českými Budějovicemi a Libercem proběhlo ještě v minulém ročníku, a to sice v nadstavbové fázi. Tehdy se liberečtí fotbalisté vyburcovali ke skvělému výkonu a vyhráli rozdílem čtyř branek. Trefili se Kozák, Frýdek, Tupta a Olatunji.

Z pohledu letošních statistik se na čele klubové tabulky střelců osamostatnil Ľubomír Tupta (4), který má na kontě o jednu trefu více než Luka Kulenović (3). Rovněž počtu asistencí vévodí slovenský útočník (3). Nejvíce přihrávek do šance připravil Mohamed Doumbia (10), jenž musel v zápase proti Mladé Boleslavi střídat už po první půli a jeho start je nejistý, stejně jako je to u Luky Kulenoviće, který chyběl v posledních dvou zápasech. Marios Pourzitidis sice na Slovácku viděl už pátou žlutou kartu, ale dle aktuálních pravidel se mu dvě napomenutí, po nichž byl vyloučen při utkání proti Spartě, nezapočítávají.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.