FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Ostrava - 6. srpna 2023   15:00

Plzeň
19' Bucha (Durosinmi) • 45+1' Chorý  • 78' Traoré (Jirka)
3:1
(2:1)
Ostrava
45+4' Šín

Staněk – Paluska, Hranáč, Dweh (52. Hejda) – Jirka, Šulc, Kalvach (C), Bucha (64. Traoré), Cadu (52. Sýkora, 82. Holík) – Chorý (64. Kliment), Durosinmi.
Jedlička – Jemelka, Kopic, Mosquera, Řezník, Vlkanova.
Starý – Nádvorník, Váňa
Doosan Arena, Plzeň
Letáček – Ndefe (65. Pojezný), Blažek (C), Lischka, Kpozo – Boula (79. Rigo), Šín (65. Tetour) – Buchta, Kubala, Ewerton – Tanko (79. Almási).
Markovič – Fleišman, Frydrych, J. Juroška, Kaloč, Madleňák, Šehić.

SESTŘIH: Plzeň - Baník 3:1. Penalta pro oba týmy, výhru jistil Traoré

Viktoria si pohlídala vedení z první půle a navrch přidala ještě jednu branku, když se poprvé od svého příchodu prosadil Ibrahim Traoré. Může tak poprvé v ligové sezoně slavit. Zároveň proti Baníku předvedla nejlepší výkon ze všech čtyřech zápasech, co dosud hrála. Ostrava si naopak připsala druhou porážku v sezoně, na svém kontě má nadále bod. I tak ale výrazně přispěla svým výkonem k dnešnímu pohlednému utkání.
90+4'
90+4'
Viktoria je v závěru aktivní a nejspíše vše dohraje daleko od své branky.
90+3'
Hejda byl faulován a pomalu to vypadá na to, že Plzeň získá první tři body v letošní ligové sezoně.
90+2'
Baník po rohovém kopu přikoval Plzeň k jejímu vápnu. Nakonec se do gólové pozice dostal Filip Kubala, jehož pokus z vápna skončil na boční síti!
90+1'
Čtyři minuty přidá sudí Starý ve druhé půli.
90'
Další brejk Plzně táhl tentokrát Jan Kliment, který vzal celou situaci na sebe a dostal se i k zakončení vápně, to však zablokoval ostravský obránce.
89'
Plzeň se poněkud kostrbatě nakonec dostala do rychlého brejku. Ten zakončoval nakonec Erik Jirka, jehož rána z velké dálky byla hodně nepřesná.
89'
Baník začíná přebírat iniciativu, prozatím se ale Plzeň v poklidu brání.
87'
Tentokrát to byl nejspíše Rigo, kdo zkoušel své štěstí z dálky. Ani on ale neseřídil mířidla správně. Vykopávat bude brankář Staněk.
86'
Tetour napřáhl zpoza vápna a jeho pěkná rána o několik metrů minula domácí klec. Brankář Staněk vše raději jistil a prolétl se tak vzduchem.
85'
Durosinmi se dostal přes obránce jen za pomocí faulu, za což následně obdržel žlutou kartu.
84'
Po srážce zůstal tentokrát chvíli ležet Kliment s Blažkem. Oba hráči ale už jsou zpět na nohou.
83'
Staněk si lehce pohlídal míč mířící do jeho prostoru.
83'
Dnešní utkání sleduje 10 088 diváků.
82'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Libor Holík.
80'
Plzeň sice vybojovala rohový kop, ale Jan Sýkora zůstává po souboji za pomezní lajnou.
79'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Jiří Boula, přichází Tomáš Rigo,
ze hřiště odchází Abdullahi Tanko, přichází Ladislav Almási.
78'
Plzeň právě vstřelila branku! Viktoria znovu vede o dvě branky! Erik Jirka nastartoval své motory a rozjel brejk Plzně. Následně posunul míč na pravou stranu na Jana Klimenta, jenž ho vracel do vápna zpět na Jirku. Ten sice míč netrefil, ale tečoval to přesně na IBRAHIMA TRAORÉHO, který zcela osamocený propálil gólmana Letáčka. Ten sice na balon sáhl, ale prudkou střelu neměl šanci vyrazit.
77'
Teď už to vyšlo, trefil se střídající Traoré, 3:1!
77'
Útok Baníku neměl dlouhého trvání, když Hejda zkušeně skluzem poslal míč do autu.
76'
Kliment hýří aktivitou. Nyní připravil míč pro Jirku, jehož centr ale šel přesně do míst, kde hlídkoval brankář Letáček.
74'
Slibně vypadající akci zazdil Šulc nepřesnou přihrávkou. Dopředu tak mohl Baník, který sehrál brejk na Daniela Tetoura, jemuž střela zpoza vápna vůbec nesedla, když přelétla domácí svatyni.
74'
Paluska odklidil centr do bezpečí, u míče je však nadále Baník.
73'
Na druhé straně vybojoval po rychlém kontru Jirka aspoň rohový kop. Z něho ale domácí tým nic nevytěžil a musí se nyní bránit.
72'
Nadýchaný centr od Ewertona nevypadal vůbec špatně, nakonec ale skončil v rukavicích připraveného Staňka.
71'
Sýkorova stopka na pravé straně je oceněna žlutým napomenutím.
70'
Jak teď naložil s obrovskou šancí Durosinmi, to se jen tak nevidí. Jan Kliment udělal ve vápně vše dobře, naznačením posadil obránce na zadek a poté ještě našel v lepší pozici zcela volného Durosinmiho. Ten z penaltového puntíku poslal z voleje balon daleko mimo prostor branky. To může Plzeň mrzet.
69'
Balon se odrazil po souboji vysoko do vzduchu, ten pak sebral do svých rukavic gólman Staněk.
68'
Po faulu na pravé straně bude Ostrava zahrávat zajímavou standardní situaci.
67'
Tanko si znovu dokázal najít balon ve vápně a v tísni a v pádu zamířil vedle branky. Staněk si tak mohl oddechnout.
65'
ze hřiště odchází Matěj Šín, přichází Daniel Tetour,
ze hřiště odchází Gigli Ndefe, přichází Karel Pojezný.
64'
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Jan Kliment,
ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Ibrahim Traoré.
63'
S Buchou to nevypadá příliš dobře. Přijíždějící vozíček nevyužil, přesto bude muset kvůli zranění střídat. Pro plzeňského záložníka je to o to bolestivější. že dneska předvedl po dlouhé době skvělý výkon.
62'
Na straně Viktorie se chystají další dvě střídání.
61'
Bucha zůstal ležet po souboji na zemi a Šínovi se tak otevřela směrem dopředu volná cesta. Naděje Baníku ale nenačasovala svoji přihrávku na Buchtu dobře a míč skončil v autu.
60'
Blažek jako poslední hráč napálil Durosinmiho a měl velké štěstí, že za něj na poslední chvíli zaskočil Boula. Jinak by běžel domácí útočník sám na branku.
59'
Od rohového praporku hosté nic nevytěžili, nadále ale zůstávají usazeni na útočné polovině.
58'
Kpozův ostrý centr z levé strany odvrátil Paluska na rohový kop.
57'
Šulcova nabídka byla ztečována přesně di rukavic gólmana Letáčka.
56'
Viktoria hýří zatím ve druhé půli aktivitou. Největší šanci měl však po pauze Baník.
55'
Chorý se sice stihl dostat do souboje a i o vyhrát, vybíhal však z ofsajdu.
54'
Durosinmi si pěkně narazil míč s Chorým. Následně se ještě prvně jmenovaný snažil najít volného spoluhráče ve vápně, tam však už hlídkovala hostující defenzíva.
53'
Ještě před rozehráním rohového kopu poslal trenér Koubek do hry čerstvé síly. Pas do vápna následně Ostrava lehce odklidila.
52'
ze hřiště odchází Sampson Dweh, přichází Lukáš Hejda,
ze hřiště odchází Cadu, přichází Jan Sýkora.
51'
Tak to byla pěkná kombinace Plzně. Chorý sklepl míč na Šulce, který ho ještě posunul do levé strany na Cadua, jenž ho vrátil zpět na vápno na zcela volného Pavla Buchu. Jemu střela nesedla tak dobře jako při gólové akci, navíc byla sražena na do zámezí.
51'
Eriku Jirkovi se ani nadvakrát nepovedlo odcentrovat z pravé strany. Nakonec se bude odkopávat od branky Baníku.
50'
Dweh si znovu musel dávat pozor Tanka. Tentokrát mu ale plzeňský stoper skluzem odpálil balon.
49'
Západočeši se nyní usadili na útočné polovině a hledají cestu přes hostující tvrz.
47'
A mohlo být srovnáno! Baník vyrazil do rychlého brejku a Buchta z pravé strany předložil míč do vápna na Tanka, který vypálil přesně k tyči, ale gólman Staněk konečky prstů vytěsnil balon na rohový kop.
46'
Hráči jsou zpět na hřišti, druhá půle za malou chvíli začne.
První poločas nabídl zajímavou podívanou a nakonec i tři branky. Spokojenější může být zatím více Plzeň, která odehrála dosud nejlepší poločas v celé sezoně. Domácí hýří aktivitou a po dlouhé době baví fotbalem domácí fanoušky. Kvalitě zápasu ale přispívá i Baník, který chce hrát a zaměstnává pravidelně i domácí defenzívu, které dělá problémy především útočník Tanko.
45+7'
45+7'
Centrovaný balon přelétl všechny hráče a rozhodčí Starý ukončuje dlouhý a napínavý první poločas.
45+6'
Morda Lukáše Kalvacha zpoza vápna trefil jen dobře stojícího Ndefeho. Následně Kalvach ještě rozehrával standardní situaci, po níž balon s přispěním teče skončil v zámezí. Rohový kop pro Plzeň.
45+6'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Filip Kaloč).
45+5'
Chorému střela ve vápně nesedla ideálně, brankář Letáček tak balon lehce sebral do svých rukavic.
45+4'
Baník právě vstřelil branku! Tak i MATĚJ ŠÍN měl velké štěstí. I Staněk trefil směr střely a šáhl si na balon, ten však stejně jako na druhé straně nakonec skončil v síti. Ostrava tak snižuje na rozdíl jedné branky.
45+3'
Tak i Ostrava bude kopat penaltu, když ve vápně podrazil nohy soupeři plzeňský Erik Jirka.
45+1'
Šest minut nastaví rozhodčí Starý v první půli.
45+1'
Plzeň právě vstřelila branku! Tak teď stáli při TOMÁŠ CHORÉM všichni svatí. Gólman Letáček trefil stranu a šáhl si i na balon, ten přesto skončil nakonec za brankovou čáru. Viktoria tak vede 2:0!
45'
Po dlouhém přezkoumání situace nakonec bude Plzeň zahrát pokutový kop! Míč si staví na puntík Tomáš Chorý.
44'
I u televizoru si není rozhodčí Starý zatím jistý...
43'
Nakonec se sám rozhodčí Starý půjde podívat na monitor, aby posoudil kontakt ve vápně.
42'
Už přes minutu komunikuje rozhodčí Starý s videorozhodčím Černým.
40'
VAR v akci! Po faulu Lischky penalta pro Viktorii
40'
Poté, co míč skončil v autu, nyní celou předchozí situaci prozkoumává VAR.
39'
Baník sice odvrátil i rohový kop, ale následně po Staňkově nákopu posunul Chorý hlavou míč do úniku Durosinmimu, jenž po kontaktu ve vápně padl na trávník. Rozhodčí ale nechává pokračovat ve hře.
38'
První hrozbu Baník odvrátil, následovat však bude rohový kop pro Viktorii.
37'
Erik Jirka byl faulován na pravé straně a Plzni se otevírá zajímavá možnost v podobě standardní situace.
35'
Ofsajd teď zastavil akci Baníku. Předtím si naopak pohlídal dlouhý míč brankář Staněk.
34'
Plzeň je v posledních minutách více u balonu a o něco aktivnější než Baník, který naopak čeká na možnost vyrazit do rychlého brejku.
32'
Na druhé straně už už to vypadalo, že se Ewerton uvolní do zajímavé pozice, domácí defenzíva ale nakonec vše uhasila.
30'
Hrdina Letáček! Fantastickým způsobem zneškodnil dvě tutovky
30'
Dva fenomenální zákroky nyní předvedl brankář Letáček! Šulc vedl rychlý brejk Plzně a přesnou přihrávkou se mu povedlo vyslat na steč Jirku, jehož ve vápně ale vychytal brankář Baníku. Slovenský křídelník ale ještě následně dokázal poslat míč do šestnáctky, kde našel zcela volného Durosinmiho, jehož gólovou hlavičku z těsné blízkosti Letáček skvělým zákrokem rukou vytěsnil mimo tři tyče.
29'
Nic vážného to nakonec nebude. Oba pokračují ve hře.
28'
Hranáč se srazil s Kubalou a oba hráči jsou nyní ošetřováni na hrací ploše.
27'
Durosinmi pěkně motal obránce ve vápně, kteří mu ale nakonec zahradili cestu. Míč však ještě vrátil zpět, kde vše nepovedenou kličkou zazdil Cadu.
26'
Oproti předchozím zápasům je zatím vidět na plzeňských hráčích mnohem živější pohyb a aktivita.
25'
Letáček měl teď velké štěstí, když trefil Durosinmiho do nohy, že se balon odrazil mimo branku Baníku.
23'
Dwehovy saně na levé straně útočné poloviny přejely Ndefeho, následně přišel žlutý trest.
22'
Rohový kop Plzeň ubránila a může se vydat dopředu.
21'
Ostrava se mohla vrátit rychle do zápasu. Matěj Šín prošel až do vápna, kde hledal z levé strany před brankou nabíhající spoluhráče. Vše ale nakonec uhasil jeden z plzeňských obránců, který skluzem odklidil míč do zámezí.
19'
Domácí jdou do vedení, utažená střela Buchy zapadla k tyči, 1:0!
19'
Plzeň právě vstřelila branku! Viktoria se ujímá vedení! Rafiu Durosinmi začal na levé straně rychlý protiútok, následně si dobře pokryl míč a našel z druhé vlny nabíhajícího PAVLA BUCHU, který měl ještě možnost balon posunout doprava, ale před vápnem to nakonec vzal na sebe a přesně umístěnou střelou k pravé tyči překonal gólmana Letáčka.
17'
Tanko tentokrát pořádně zaměstnal Hranáče. Už to vypadalo, že se ostravský útočník dostane do vápna, ale plzeňský stoper uhasil vše přesným skluzem. I tak ale zatím forvard Ostravy zatím pořádně zlobí domácí obranou trojici.
16'
Ostravskou akci přerušil Bucha, který získal míč a následně vybojoval faul.
15'
Jirka vracel míč do ohně, kde našel Robina Hranáče, jehož hlavička prošla daleko mimo prostor tří tyčí.
14'
Viktoria spustila presink a nakonec vybojovala balon. Míč mířil do autu, ale přesto ještě Ndefe pořádně zajel do Kalvacha. Zatím to bude bez karty pro ostravského obránce.
13'
Tomáš Chorý se snažil uvolnit přes Blažka, a nakonec to byl právě on, kdo fauloval.
12'
Dlouhý balon z volného přímého kopu od Kalvacha lehce odvrátila ostravská defenzíva.
11'
Plzeňané teď drží nějakou dobu míč na svých kopačkách, směrem dopředu ale jen těžce hledají cestu.
9'
Staněk znovu zasahuje. Tentokrát lehce lapil do svých rukavic slabou hlavičku Matěje Šína.
8'
Na druhé straně si prudký centr od Cadua pohlídala hostující obrana, když Lischka hrudí posunul balon do rukavic Letáčka.
7'
Tanko se dral za gólem, radost mu zkazil tygří skok Staňka
7'
Tanko vyhrál souboj nad Dwehem, následně se kličkou uvolnil i od Hranáče a z vápna nebezpečně vypálil! Střelu ještě stihl právě Hranáč lehce ztlumit, ale i tak se musel činit brankář Staněk, který měl štěstí, že balon mířil do jeho prostoru.
6'
Baník se pokusil o rychlý kontr, zastavil ho však odpískaný ofsajd.
4'
Ostravská akce skončila nepřesným balonem, který lehce lapil Staněk. Na druhé straně si neporozuměl Jirka na pravé straně se Šulcem a poslal míč do zámezí.
3'
Rozhodčí na chvíli přerušil hry, aby se kouřové výpary, které přišly z kotle Baníku, dostaly mimo hrací plochu.
2'
Cadu na levé straně po nepovedené kličce ztratil balon a vše následně museli hasit čistými skluzy Dweh s Buchou.
1'
Bucha se snažil rychlou kolmicí vysunout Durosinmiho, na nějž byl balon ale příliš dlouhý.
1'
Hráči jsou připraveni na hrací ploše. Dnešní utkání začne za malou chvíli.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Paluska, Hranáč, Dweh – Jirka, Šulc, Kalvach (C), Bucha, Cadu – Chorý, Durosinmi.
Náhradníci: Jedlička – Hejda, Holík, Jemelka, Kopic, Mosquera, Řezník, Sýkora, Traoré, Vlkanova, Kliment.

FC Baník Ostrava: Letáček – Ndefe, Blažek (C), Lischka, Kpozo – Buchta, Boula – Tanko, Šín, Ewerton – Kubala.
Náhradníci: Markovič – Fleišman, Frydrych, J. Juroška, Kaloč, Almási, Madleňák, Pojezný, Šehić, Rigo, Tetour.

Rozhodčí: Starý – Nádvorník, Váňa.
Zajímavosti:
Před třinácti lety debutoval za Baník Ostrava ve Štruncových sadech Matěj Vydra. V sestavě Viktorie tehdy nechyběl současný asistent trenéra Marek Bakoš. Trenérem Baníku byl v té době současný trenér Viktorky Miroslav Koubek.
Viktoria Plzeň
Plzeň pod staronovým koučem Miroslavem Koubkem nerozehrála sezonu podle plánů, ale infarktová a postupová koncovka čtvrtečního utkání 2. předkola Evropské konferenční ligy v Kosovu proti Dritě může být pro Viktorii stimulem. Západočeši dali postupový gól z penalty ve 24. minutě nastavení! V domácí soutěži Plzeň padla v Teplicích a doma remizovala s Hradcem Králové, když tady naopak v šesté minutě nastavení o výhru přišla. Bodově na tom je tedy po dvou kolech stejně jako Baník.
Poslední vzájemný zápas
Baník v dubnu dokázal odčarovat dlouholeté prokletí a po třinácti letech položil Plzeň na lopatky zásluhou dvou gólů Tijaniho. Ovšem dlouhá šňůra bez ligové výhry v Doosan Aréně nadále trvá a vine se od září 2008 už patnáct zápasů. Dokážou baníkovci utnout obě série během čtyř měsíců? V Plzni se budou muset vypořádat s absencí stopera Enea Bitriho, který obdržel jednozápasový trest za vyloučení proti Slovácku. Pokud jde o další zraněné, platí setrvalý stav: dlouhodobě jsou mimo Jiří Klíma a Ladislav Takács plus Robert Mišković a David Fadairo.
Baník Ostrava
Stejný start do ligové soutěže jako Viktoria zažívá i ostravský Baník. Ten na úvod ligové soutěže nejprve venku nestačil na Liberec, který poslal v úvodu do vedení Kpozo. Na 2:0 ještě před koncem prvního poločasu zvyšoval Lukáš Červ. Hned z hraje druhé části sice z penalty snížil Tetour, ale jakoukoliv šanci na bodový zisk Baníku zničil v šedesáté čtvrté minutě Doumbia.
Dalším ligovým soupeřem Viktorie Plzeň v Doosan Areně bude v neděli od 15 hodin Baník Ostrava. Viktoria sice v prvních dvou kolech získala jen jeden bod, ale ve čtvrtek si čerstvě vybojovala postup do 3. předkola Evropské konferenční ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.