FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Jablonec - 11. února 2024   18:00

Slavia
3' Wallem (P. Ševčík) • 11' Wallem (Masopust) • 24' Jurečka (Chytil) • 90+7' Jurečka
4:3
(3:2)
Jablonec
5' Čanturišvili  (Černák) • 14' Chramosta  (Polidar) • 48' Martinec  (Pleštil)

Mandous – Masopust (65. Zmrzlý), Holeš /K/, Ogbu – Douděra (82. Tomič), Dorley, Ševčík, Provod (65. van Buren) – Jurečka, Chytil (78. Tijani), Wallem (65. Schranz).
Kolář – Zima, Bořil, Vlček, Diouf, Tecl.
Starý – Kubr, Machač
Fortuna aréna, Praha-Vršovice
17 202 diváků
Hanuš – Štěpánek (59. Houska), Tekijaški, Polidar – Černák (46. Kanakimana), Pleštil (69. F. Souček), Kratochvíl /K/, Nebyla – Martinec (84. Hübschman), Chramosta (69. Drchal), Čanturišvili.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 13:0. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:12.
Třikrát dokázali v Edenu jablonečtí fotbalisté vyrovnat, za celý druhý poločas až do 97. minuty nepustili favorita k přímé střele, ale nakonec se vracejí na sever Čech s prázdnou. Spasitelem byl Václav Jurečka, který stejně jako Conrad Wallem v úvodu zápasu prožil dvougólový večer a odčinil tak dokonale podzimní penaltové selhání, které sešívané stálo výhru právě v Jablonci.
90+9'
90+9'
Ivan Schranz (Slavia) dostává ve vyhecovaném závěru žlutou kartu.
90+8'
Pardon, měl jsem za to, že rozhodčí ukončil zápas, ale ještě se hraje. Gesto znamenalo pouze potvrzení platnosti gólu, při němž Jablonečtí reklamovali útočný faul.
90+7'
Slavia právě vstřelila branku!
Vysvobození v posledních vteřinách nastavení! Rohový kop prodloužl jeden ze slávistů hlavou a VÁCLAV JUREČKA doklepl na zadní tyči do sítě.
90+6'
Slavia to rozhodně nevzdává a tribuny burcují fotbalisty při dalším rohu, na který odehrál míč Hübschman.
90+5'
Ze strany domácích je to křeč, nákopy Schranze ani Tomiče k úspěchu nevedly a míč si opět s jistotou kryje Hanuš.
90+5'
Pro další centr Michala Tomiče si pohodlně došel Jan Hanuš.
90+4'
S přehledem odzbrojil pronikajícího Tijaniho Miloš Kratochvíl, jenže hosté dlouho míč nepodrželi.
90+3'
Rohu se chopil opět Ševčík a znovu nalezl Tijaniho, který však tenokrát hlavičkuje výrazně vedle.
90+3'
Tomičův centr srazl na roh Polidar.
90+2'
Po pravé straně se rozběhl rychlík Kanakimana, přihrál na střed Nebylovi, jenže tomu už posunutí z první na volného Drchala nevyšlo a míč sebrali domácí zadáci.
90'
Nebezpečný brejk Jablonce ve výhodě po faulu na Nebylu. Drchal potáhl míč a skvěle našel na pravém křídle volného Čanturišviliho. K jeho střílenému centru se dral Houska, jenže si pomohl faulem.
89'
Tijani v největší šanci druhé půle trefil tyč!
89'
Teď měli sešívaní obrovskou šanci urvat zápas ve svůj prospěch! Po rohu Petra Ševčíka hlavičkoval Muhamed Tijani z malého vápna do vzdálenější tyče.
88'
Ševčíkův křížný pas z plného běhu odvrací v pádu na roh Tekijaški.
88'
Vachtang Čanturišvili šikovně skluzem vytloukl bloky u čáry o Ondřeje Zmrzlého.
87'
Muhamed Tijani (Slavia) se vzteká na odpískaný faul a dostává navrch žlutou kartu.
85'
Tomičův centr promáchl jablonecký brankář i domácí útočníci, nakonec míč odkopl do dálky a především do úctyhodné výšky z malého vápna Nemanja Tekijaški.
84'
Už podruhé z donucení a celkově naposledy střídá FK Jablonec:
ze hřiště odkulhal Jakub Martinec, přichází veterán Tomáš Hübschman.
84'
Mick van Buren se na velkém vápně utopil ve vlastních kličkách, čistě netrefil míč při střeleckém pokusu ani Igoh Ogbu.
82'
Sebastian Nebyla (Jablonec) dostává žlutou kartu za faul na pronikajícího van Burena.
82'
Pro dnešek má dostřídáno SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází David Douděra, přichází Michal Tomič.
81'
V dočasné přesilovce naskočil čerstvý Tijani na van Burenův centr, ale ani nigerijský hrot nedokázal hlavičku usměrnit mezi tyče. Slavia stále nemá po přestávce ani jednu přímou střelu.
80'
Za postranní čáru odvádí masér kulhajícího zatím posledního úspěšného střelce zápasu Jakuba Martince.
80'
Dnešní utkání sleduje 17 202 diváků.
79'
Tomáš Holeš (Slavia) povalil rozběhnutého Kanakimanu a dostává žlutou kartu.
79'
Na Ševčíkův křížný pas za obranu nedosáhl Zmrzlý, kope se od jablonecké brány.
78'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Muhamed Tijani.
77'
Mandous zvládl odkopnout Holešovu skákavou malou domů. Jablonečtí sice získali míč, jenže střídající Václav Drchal vystřelil slabě a domácí brankář jen nastavil náruč.
76'
Domácí hráli půl minutky v oslabení, od temene Micka van Burena se míč odráží do zámezí a než Jablonec vhodí, vrací se slávistický stoper na hřiště.
75'
Po střetu s Martincem je na hřišti ošetřován Igoh Ogbu.
73'
První náznak šance vicemistra po změně stran! Douděra uvolnil na pravém křídle van Burena, jehož prudký nízko letící centr usměrnil ve skluzu z malého vápna vedle brány Mojmír Chytil.
73'
Polidar tvrdě srazil van Burena, který se ztěžka staví zpět na nohy.
72'
Václav Jurečka posílá přímý kop z 27 metrů nad břevno do osmé řady jižní tribuny.
71'
Houska nabídl faulem přímý kop domácím, jablonecká zeď se staví těsně před velké vápno.
69'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Filip Souček,
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Václav Drchal.
69'
Na Schranzův centr naskočil van Buren a zády k bráně hlavičkoval vysoko nad.
68'
Douděrův centr srazil podrážkou Vachtang Čanturišvili do autu.
67'
Mandous posílá dlouhý odkop až ke svému protějšku Hanušovi.
65'
Hned trojí čerstvou krev vlil na hřiště trenér SK Slavia Praha Jindřich Trpišovský:
ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Ondřej Zmrzlý,
ze hřiště odchází Conrad Wallem, přichází Ivan Schranz,
ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Mick Van Buren.
64'
Do brejku se vydal Kanakimana, jenže podle pomezního vyrážel z ofsajdu.
64'
Po rohovém kopu hlavičkoval Holeš, míč však poslal jen rovnoběžně s čarou a nakonec se ho zmocnili hosté.
63'
Jurečka opil rohlíkem jednoho z protihráčů a odcentroval na malé vápno, kde skluzem zasáhl Tekijaški.
60'
Trenér Radoslav Látal nemá na lavičce klasického stopera, do obranného tria se tedy zatáhl po vystřídání Jakub Martinec.
60'
Douděrův nákop se snáší jen do rukavic Jana Hanuše. V jeho životopise mimochodem najdeme i 10 odchytaných zápasů za Slavii.
59'
Nucení střídání v mužstvu FK Jablonec:
ze hřiště odchází zraněný David Štěpánek, přichází David Houska.
58'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Jan Hanuš).
58'
Václav Jurečka nedokázal hlavičku z malého vápna usměrnit mezi tyče.
56'
Nevyšel ani další útočný pokus Pražanů. Douděra centruje za bránu.
56'
Postupujícímu Jurečkovi vypíchl míč čistě Štěpánek.
55'
Po vhozeném autu naráží Čanturišvili Polidarovi jen do zámezí a gestem se mu omlouvá.
54'
Dorley trefil vysokou nohou Martince, v poskytnuté výhodě postupoval jeden na jednoho Chramosta, vítězem souboje byl ovšem couvající Ogbu, který jeho kličku vystihl.
53'
Chytil rozběhl akci po pravém křídle, předal míč Douděrovi, jehož centr sklepával hlavou Jurečka, jenže Provod se k míči nedostal a poté fauloval.
51'
David Douděra pálí z velkého vápna přímo do náruče Jana Hanuše.
48'
Další šok v Edenu! Nehlídaný Martinec srovnal na 3:3
48'
Jablonec právě vstřelil branku!
Po faulu na ligového debutanta Kanakimanu hosté rozehráli postupný útok, z pravého křídla poslal křížný pas Dominik Pleštil a úplně volný JAKUB MARTINEC zavěsil zblízka bez nejmenších potíží pod břevno.
47'
Provodův centr srazila jablonecká obrana na šestý roh, z nějž domácí nezahrozili.
46'
ze hřiště odchází Michal Černák, přichází Bienvenue Kanakimana.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 66% – 34%, střely na bránu 3:3, střely mimo 5:0, rohy 5:1, ofsajdy 1:0, fauly 7:4.
V Edenu je k vidění pěkná přestřelka. Jablonečtí dvakrát bleskově odpověděli na góly Slavie a ještě před vypršením čtvrthodiny hry byl stav 2:2, zatím rozdílovou trefu poté zařídil po Chytilově prostrčení Václav Jurečka. Ve druhé polovině poločasu domácí neustále tlačili, ale šancí si tolik jako v úvodu nevytvářejí, což platí i o hostech.
45'
Skvělá Chytilova práce, Jurečka těsně nedosáhl na míč
45+2'
45+2'
Hřiště opět zahalila oblaka dýmu z domácího sektoru.
45+1'
Chytilova hlavička se za čáru odrazila od jabloneckého hráče, rozhodčí to nepostřehl nebo viděl víc než já a upřel Slavii roh.
44'
Černák si dělal prostor ke střele na pokutovém oblouku, trefil však jen clonícího Holeše.
43'
Do přetaženého pasu se opřel Douděra z voleje a Polidar jeho centr srazil na pátý roh.
42'
Miloš Kratochvíl (Jablonec) dostává první žlutou kartu zápasu za faul přímo před lavičkou hostů.
41'
Jurečka se tentokrát zpoza velkého vápna ukopl a posílá míč vysoko na tribunu.
40'
Ogbu podnikl útočný výpad, po jeho zpětné přihrávce ztratil rovnováhu při otočce Wallem a nakonec sám fauloval.
39'
Spoluhráči nechali trochu na holičkách Chramostu, který se ocitl v roli posledního vzadu, ale situaci zvládl a rozehrál do bezpečí.
38'
Jurečka nabídl přízemní centr Chytilovi, kterého ve skluzu těsně hlídal Polidar a olomoucký odchovanec nedokázal v ragbyové situaci míč vydolovat dříve, než ho zalehl brankář Hanuš.
37'
Jurečka přidal čtvrtou branku! Ale byla odvolána kvůli ofsajdu
37'
Václav Jurečka doklepl Douděrův přízemní centr do sítě z ofsajdu. Pomezní nechal praporek dole, po krátkém posouzení však hlavní sudí na popud VAR branku odvolává.
36'
Holešův pas odvrací z malého vápna Čanturišvili. Odražený míč se pokoušel nabídnout Douděra dloubákem Jurečkovi, jenže ten na vysoko letící balon nedosáhl.
35'
Masopust nabídl míč k pravé postranní čáře Douděrovi, jenž centruje přímo do Hanušových rukavic.
34'
Pražany zdobí aktivní pojetí a neustálá snaha útočit, ale druhou stranou mince je jejich nečistá hra s častými útočnými fauly.
33'
Conrad Wallem načechral od levé lajny v dočasné přesilovce centr na penaltovou značku, odkud zády k bráně hlavičkuje těsně vedle Mojmír Chytil.
31'
Pleštil pomáhá hostům jen odkopem do území nikoho na polovině Slavie, poté si s obličejem zkřiveným bolestím kleká na trávník a rozhodčí po chvilce povoluje vstup na trávník zdravotníkům Jablonce.
30'
Severočeši po útočném faulu Slavie snad ze zvyku zdržují při rozehrávce, přestože prohrávají a tedy k tomu nemají zrovna dobrý důvod.
29'
Po rohu nakrátko skončil Ševčíkův centr ve skrumáži a hosté se osvobozují.
29'
Masopustův centr odvrací Štěpánek na další roh.
27'
Wallem si narazil v náběhu na levém křídle s Jurečkou, ale poté centroval už v době, kdy byl míč celým objemem mimo hrací plochu. Takže ani následná pěkná střela Mojmíra Chytila z voleje by neplatila.
24'
Fantastická Chytilova práce, Jurečka vrací vedení domácím! 3:2
24'
Máme tu nejgólovější zápas kola a to ještě neuběhla ani třetina hrací doby. Mojmír Chytil skvěle podržel míč ve vápně, natáhl na sebe tři hráče a prostrčil ho do volného prostoru. VÁCLAV JUREČKA pak nezaváhal a chladnokrevně zakončil pod břevno.
23'
Druhý rohový kop Slavie vedl k řadě hlaviček, ale do zakončení se domácí nedostali a míč končí za bránou.
22'
Mandousovu nejistou rozehrávku málem potrestal
22'
Jan Chramosta z dálky zkoušel technicky obhodit vysunutého Aleše Mandouse, který zkazil rozehrávku. Pak sebou včas hodil a tak tak jeho střelu zlikvidoval.
21'
Další centr se odráží k Hanušovi a rozhodčí poskytuje čas na vzpamatování Tekijaškému s Martincem, kteří se srazili hlavami.
21'
Darovaný roh hosty nemusí mrzet, míč odhlavičkoval z malého vápna Polidar.
20'
Nemanja Tekijaški křižoval Chytila a míč mu trochu zbytečně utíká na rohový kop.
20'
Mandous zvládl po malé domů těžkou rozehrávku přes dotírajícího Chramostu na Ogbua.
19'
Ševčík uklouzl na mokrém trávníku, ale i tak dokázal adresovat dobrou průnikovku Jurečkovi, jehož centr se snesl za jabloneckou bránu.
17'
Jablonecká obrana však odvrací centrovaný míč až mezi střídačky.
17'
Pleštil podkopl Holeše a nabídl přímý kop z asi 30 metrů domácímu mužstvu.
14'
To je parádní brankostroj z obou stran, hosté opět na půdě jasného favorita bleskově odpovídají. Hosté nevyužili svůj první roh, ale zůstali ještě u míče a z voleje propálil Mandouse po přesném centru Matěje Polidara trestuhodně nehlídaný JAN CHRAMOSTA.
13'
Jurečkův útočný faul na Štěpánka učinil přítrž další slávistické útočné vlně.
11'
Skvělý Wallemův náběh, hlavička zaplavala za Hanuše! 2:1
11'
Zprava odcentroval Lukáš Masopust a hlavičkou, odraženou o spodní část břevna, se stává hrdinou podvečera norský křídelník CONRAD WALLEM. Domácí opět vedou.
10'
Martinec se prosadil v důrazném souboji u praporku přes drobnějšího Dorleye, dál ale jabloneckou akci nerozvinul.
9'
Wallemův centr zasáhl zřejmě kolenem Václav Jurečka, míč letí obloukem za zadní tyč.
8'
Jablonecký brankář se nemá k rychlému odkopu, rozhodčí ho popohání. Nakonec Černák odevzdává míč zpět domácím.
8'
Hanuš si pokryl tělem křížnou přihrávku, kterou Chytilovi z hloubi pole adresoval Ševčík.
7'
Lukáš Provod táhl rychlý útok po levém křídle, narazil si s Mojmírem Chytilem a vystřelil po zemi metr vedle bližší tyče.
5'
Mandous nedosáhl na centr, Čanturišvili záhy srovnává na 1:1!
5'
Blesková odpověď Severočechů! Michal Černák se prosadil na pravém okraji pokutového území a jeho střílenou přihrávku doklepl na zadní tyči úplně volný VACHTANG ČANTURIŠVILI.
3'
Skvostný pas Ševčíka, Wallem otevírá hned v úvodu skóre! 1:0
3'
Ševčíkův dlouhý pas za obranu převzal CONRAD WALLEM a z úhlu prostřelil Hanuše mezi nohy.
1'
Po úvodním útoku Slavie dostal na malém vápně ránu do zátylku jablonecký Štěpánek.
1'
S výkopem se ještě čeká, až se trochu rozptýlí dým, jinak jsou obě mužstva nastoupena na trávníku.
Stadión zahalil kouř z dýmovnic ze slávistické severní tribuny, momentálně ze svého místa nevidím prakticky nic, jen slyším asi stokrát opakované pokřiky slávistických intelektuálů na téma Sparty a prostitutek.
Upomínkové předměty dostává ještě loučící se asistent trenéra Jaroslav Köstl.
Domácí nastupují v tradičních sešívaných, hosté dnes budou hrát v černých dresech.
Před začátkem zápasu dostává dárkový koš a dres k 90. narozeninám Jaroslav Nedvídek, nejstarší žijící bývalý ligový hráč Slavie.
V Praze celý den prší, pro nový trávník to dnes bude zatěžkávací zkouška. Čekáme na nástup obou mužstev.

SK Slavia Praha: Mandous – Masopust, Holeš (C), Ogbu – Douděra, Dorley, Ševčík, Provod – Jurečka, Chytil, Wallem.
Náhradníci: Kolář – Zima, Bořil, Vlček, Tomič, Zmrzlý, Diouf, Tijani, Tecl, Van Buren, Schranz.
Trenér: Trpišovský

FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Tekijaški, Polidar – Černák, Pleštil, Kratochvíl (C), Nebyla – Martinec, Chramosta, Čanturišvili.
Náhradníci: Fendrich, Kotlín – Hübschman, F. Souček, Houska, Kanakimana, Náprstek, Drchal, Karban.
Trenér: Látal

Rozhodčí: Starý – Kubr, Machač.
Jablonec překvapil Slavii na podzim 2018 výhrou 2:0 na jejím hřišti, na další ale čeká dvanáct zápasů, během kterých uhrál jen dva body. Jeden z nich v letošním ročníku, kdy na Střelnici remizival 1:1 (43. Pleštil – 48. Holeš) a slávistický Jurečka neproměnil pokutový kop.
FK Jablonec
Severočeši vstupují do jara spíše s obavami, zimní příprava se jim výsledkově nijak zvlášť nevydařila, pět branek dostali třeba od druholigového Žižkova. V Turecku Jablonec porazil íránský Sirjan 1:0, podlehl srbskému Novému Pazaru 1:2 a remizoval s ukrajinským Veresem Rivne 2:2.
Trenér Radoslav Látal si přál především útočníka, ale přestup vytouženého Puškáče z Bohemians zatím neklapl. Do Jablonce v zimě přišli Kanakimana z Vyškova výměnou za Schöna a Slovák Nebyla, který je však po zranění a v přípravě odehrál jen poločas. Naopak výrazným oslabením je odchod černohorského reprezentanta Jovoviće na angažmá do Uzbekistánu.
Do prvního jarního kola nezasáhne pro žluté karty stoper Hurtado.
SK Slavia Praha
Do jarní části vstupuje vicemistr s novým majitelem, když většinový balík akcií Slavie od čínské skupiny CITIC koupil miliardář Pavel Tykač.
Vršovický klub v zimě posiloval i hráčský kádr. Brankář Jindřich Staněk z Plzně se smolně zranil v přípravě a bude ještě zhruba měsíc mimo hru, připraveni by však mohli být levý obránce Ondřej Zmrzlý z Olomouce i další hráč na levý kraj, Senegalec El Hadji Malick Diouf, a navrátilec David Zima, jehož přestup z FC Turín atakoval rekordní přestupovou sumu, kterou sešívaní zaplatili před čtyřmi lety za Nicolae Stancia.
U dalších posil Vorlického a Ihatarrena se počítá spíše s jejich rozehráním v třetiligovém béčku.
Naopak kádr Slavie v zimě opustili Kačaraba, Dumitrescu a Hromada.
V generálce Slavia porazila doma Zlaté Moravce 4:1, čímž připsala čtvrtou výhru z pěti přátelských utkání, a na nově položeném trávníku vyhlíží nedočkavě a s ambicemi na titul start ligového jara.