FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Olomouc - 21. dubna 2024   15:00

Slavia
77' Bořil (Van Buren) • 84' Chytil (Schranz)
2:2
(0:0)
Olomouc
52' Pokorný  (Pospíšil) • 66' Zifčák

Staněk – Douděra, Ogbu, Zima (68. Holeš), Bořil (C) – M. Jurásek (56. Schranz), Oscar, Zafeiris (56. P. Ševčík), Wallem (56. Provod) – Jurečka (68. Van Buren) – Chytil.
Mandous – Masopust, Tijani, Tecl, Vlček, Zmrzlý.
Radina – Vlček, Leška
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
17 896 diváků
Stoppen – Chvátal, Pokorný, Matys, Vraštil – Pospíšil (69. Ventúra), Breite (C) – Uriča (69. Navrátil), Zorvan (89. Langer), Šíp (62. Israel) – Zifčák (89. L. Juliš).
žlutá karta

SESTŘIH: Slavia - Olomouc 2:2. Nečekaná ztráta i po Zimově minele. Bod z drtivého finiše

To je ode mne pro dnešek vše, loučím se s vámi a přeji příjemný vstup do nového týdne. Brzy na počtenou!
Držení míče: 79 % : 21 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 11:0. Rohy: 15:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:11.
Výstup z nerozhodného výsledku je jasný. Slavia si s Olomoucí rozdělila body a je již stoprocentně jisté, že v základní části Fortuna ligy skončí druhá. Nadstavbové derby proti Spartě se tak bude hrát na Letné.

Olomouc dnes vytěžila z minima maximum. Obě její střely skončily v síti a užívala si tak dvougólové vedení, o které se postarali Jakub Pokorný a Pavel Zifčák. Slavia měla po celý zápas územní převahu, proměnila ji ale pouze ve vyrovnání zásluhou Jana Bořila a Mojmíra Chytila.
90+6'
90+6'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Tomáš Holeš).
90+6'
Jeden z olomouckých obránců šel rybičkou do souboje s Holešem, který chtěl balon zahrát nohou. Radina píská faul.
90+6'
Rozeběhla se poslední minuta nastavení. Slavia i nadále mačká soupeře jako citrón, ale bez úspěchu.
90+5'
Douděra obloučkem zprava našel na puntíku hlavu úplně volného Ševčíka, jeho pokus ale Pokorný dokázal přizvednout nad břevno!
90+5'
Jenže Olomoučtí zatím zvládají každou standardku uskákat na jedničku.
90+4'
Po souboji Israele s Bořilem se bude kopat již snad třináctý roh Slavie.
90+4'
Provod neoslovil Bořila pasem s dostatečnou razancí, Chvátal tak dává Sigmě čas na oddych odkopem.
90+3'
Vraštil si ve vzduchu poradil i se Ševčíkovou standardkou a následně Oscar pálil z okraje pokutového území mimo branku.
90+2'
Slavia sype do šestnáctky jeden centr za druhým. Zatím ale platí, že se žádný neujal.
90+1'
Provod stál na konci domácí kombinace a tvrdě vypálil pravačkou z hranice vápna. Skvostný zákrok Stoppena ale znamená, že z toho bude jen rohový kop.
90'
Chytil nesklepl ve vápně míč přesně, Chvátal tak chvátal do protiútoku. Nebyl ale doplněn nikým ze spoluhráčů a o balon přišel.
89'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Lukáš Juliš,
ze hřiště odchází Filip Zorvan, přichází Štěpán Langer.
88'
Holeš se dostal ke hlavičce po centru Provoda ze standardky, zamířil ale jen do Stoppena.
88'
Slavia dostane k dispozici další standardku, tentokráte volný kop zprava.
Dnešní utkání sleduje 17896 diváků.
86'
Po téměř dvouminutovém zkoumání u videa je verdikt jasný, gól platí!
86'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (David Douděra).

Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Filip Zorvan).

Ostrá výměna názorů vedla ke dvojímu trestu.
84'
Chytil dotlačil míč do sítě a schyluje se k velkému finále! 2:2
84'
Slavia právě vstřelila branku!
Tak tohle bude ještě pořádně pikantní podívaná. MOJMÍR CHYTIL zužitkoval centr Schranze po pěkné kombinaci domácích a srovnává na 2:2. Celá akce ale zaváněla ofsajdem Bořila, který ji předtím založil. Vše se zajisté bude přezkoumávat.
83'
Douděrův prachbídný centr do vápna nedoletěl, ale od Zorvana se odrazil zpět k obránci Slavie. Sešívaní tak pokračují v akci.
82'
Jenže ty dnes Slavii prostě nevycházejí. Olomoucká defenziva si poradila a následný pokus Oscara o zakončení halfvolejem z hranice vápna míří úplně vedle branky.
82'
Van Buren vlétl do vápna, obhodil si šikovně Pokorného a už se chystal pálit z rohu malého čtverce. Zřejmě Matys ale odehrál balon na další roh.
81'
Jenže i tentokráte končí standardka Slavie tím, že si Stoppen připisuje rutinní zákrok.
80'
Vraštil odvrací Bořilův vysoký míč do vápna na roh.
80'
Oscarův centr bez potíží likdivuje Stoppen a jak gólmani rádi dělávají, lehá s míčem na zem. Šetří tak cenné sekundy.
79'
Slavia je opět natlačená kousek od vápna, Olomouc naopak drží snad všech deset hráčů za balonem.
78'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Tadeáš Stoppen). Gólman Sigmy se zřejmě po inkasované brance zdráhal poslat míč co nejrychleji k půlící čáře.
77'
Bořil zužitkoval Van Burenův centr, ještě je naděje pro sešívané! 1:2
77'
Kdo jiný by mohl pozvednou skomírající šance Slavie na bodový zisk než kapitán JAN BOŘIL. Obránce sešívaných si naskočil na pohledný bochánek střídajícího Van Burena a hlavou zamířil mimo dosah Stoppena. 1:2, máme tu drama!
77'
Ševčíkův centr rybičkou odvrací Pokorný. Minuty pro Slavii ubíhají hodně rychle.
75'
Slavii chybí přesnost v klíčových okamžicích. Holeš teď posílal nadějný oblouček do na okraj malého vápna Schranzovi, jenže tomu ke hlavičce pár decimetrů chybělo.
74'
Míč proskákal po teči Provoda k Ogbuovi, jeho slabé zakončení se ale stalo jednoduchou kořistí pro Stoppena.
73'
Slavia i nadále drží míč, dle statistik tak činí ve třech čtvrtinách utkání. Gól ale zatím nepřichází. Třeba se to změní po rohu Ševčíka.
73'
Provod byl adresátem příliš razantní přihrávky, která se dokutálela mimo hřiště. Vykopává Stoppen.
72'
Slavia opět rozjíždí postupný útok. Pokud ale chce udržet alespoň teoretickou šanci na první místo po základní části Fortuna ligy, musí ve zbývajících dvaceti minutách vstřelit tři branky.
71'
Jenže ani tahle standardka domácím nevyšla podle představ.
70'
Matys asi dva metry od postranní čáry nedovoleně atakoval Chytila. Lze očekávat, že domácí to opět zkusí centrem do vápna.
69'
ze hřiště odchází Martin Pospíšil, přichází Denis Ventúra,
ze hřiště odchází Filip Uriča, přichází Jan Navrátil.
69'
Se dvěma centry po sobě si obrana Sigmy opět poradila, Chvátal následně napálil balon co nejdál od vápna.
68'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Mick Van Buren,
ze hřiště odchází David Zima, přichází Tomáš Holeš.
68'
Slavia bude zahrávat rohový kop a pokusí se o nemožné – obrat.
66'
Zimova šílená minela, Zifčák zvyšuje na 2:0 pro Sigmu!
66'
Olomouc právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné. Sigma jde druhou střelou v zápase do dvoubrankového vedení. David Zima v roli posledního dal vzpomenout na slavný pád livepoolského Gerrarda a PAVEL ZIFČÁK tak postupoval úplně sám na Staňka. Nabídnutou šancí forvard Olomouce nepohrdl, gólmana soupeře ladně obhodil a zdvojnásobil vedení Sigmy. 0:2.
65'
Dele Ola Israel odkopl balon jen do Bořila, vhazují hosté z hloubi vlastní poloviny.
64'
Provod si naběhl na kolmici do vápna po rozehře nakrátko a zkoušel přihrát pod sebe, beci Sigmy ale jako by podobné míče snad přitahovali magnetem.
63'
Obléhání branky Sigmy, epizoda dvacátá pátá. I teď si ale obrana Olomouce s centrem poradila, zřejmě Vraštil jej protečoval na roh.
62'
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Dele Ola Israel.
62'
Matyas vystihl přihrávku Douděry a odrazem od jednoho ze soupeřů ji odkopává do autu.
61'
Douděrův centr od praporku se Provod snažil prodloužit za sebe, jenže jej jen usměrnil mimo hrací plochu. Opět tak bude vykopávat Stoppen a opět asi nebude nijak zvlášť spěchat.
61'
Bořil v plném sprintu odcentroval do vápna, Chvátal ale balon hlavou sráží na roh.
60'
Moc nechybí k tomu, aby brankář Sigmy Tadeáš Stoppen ohluchl. S rozehrávkou si dával hodně načas a fanoušci Slavie to ocenili opravdu hlasitým pískotem. Sudí Radina Stoppenovi signalizuje, že brzy bude za podobné počínání tasit kartu.
59'
Jako bych to zakřikl. Několikrát tečovaný centr vypadl na hranici malého vápna před Oscarem, jenže ten v těžké pozici snad holení zakončil jen těsně vedle.
58'
Slavia opět tlačí soupeře a drží míč v těsné blízkosti vápna. Zatím se jí ale nedaří najít kýžené okénko v obraně.
57'
Bořil si našel Zimovo prostrčení a rovnal si balon ke střele. I jeho pokus, i následná ránu střídajícího Provoda z první ale zblokovali hráči Sigmy.
56'
Jindřich Trpišovský zareagoval na nepříznivý vývoj utkání hned trojitým střídáním.
56'
ze hřiště odchází Christos Zafeiris, přichází Petr Ševčík,
ze hřiště odchází Conrad Wallem, přichází Lukáš Provod,
ze hřiště odchází Matěj Jurásek, přichází Ivan Schranz.
55'
Chvátal poslal Stoppenovi poměrně laxní malou domů a brankář Olomouce neviděl presujícího Jurečku. Odkopem tak útočníka Slavie jen trefil, balon se ale odráží mimo hřiště.
54'
Slavia vyrazila do brejku, jenže Zafeiris nerozehrál přesně.
52'
Šok! Pokorný z první šance Sigmy proměnil standardku, 0:1
52'
Eden je naprosto opařený a právem. Snad první výlet Sigmy na útočnou polovinu ve druhé půli znamená první gól. Pospíšil z volného kopu odcentroval do kapsy mezi Staňka a obrannou linii, kde si míč našel JAKUB POKORNÝ a ve skluzu poslal Olomouc do vedení.
51'
Hodně zajímavě sehraná standardka. Oscar vyplaval sám na puntíku a pokoušel se z první zakončit patou, jenže jeho nepříliš razantní pokus Stoppen kryje.
51'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Filip Uriča). Olomoucký mladík za zmíněné stažení Douděry vyfasoval žlutý trest.
50'
Douděra nasadil jesle Uričovi, ten jej těsně za okrajem vápna stáhl k zemi. Volný kop pro domácí z prostoru pravého křídla.
50'
I nadále platí, že se Sigma ještě ve druhé půli nepodívala na útočnou polovinu.
49'
Při současném chladnu v Edenu jde možná o nemístné tvrzení, ale Stoppen chytil Juráskův centr od praporku "do teplých".
48'
Po faulu na Juráska ponechal Radina domácím výhodu, kterou chtěl využít Zafeiris. Pronikl středem a vypálil, jeho tečovaná střela rezultovala v rohový kop.
47'
Slavia je ale i tak stále nalezlá na útočné polovině.
46'
Šíp po vzoru legendární Foglarovky prokázal, že je zatraceně rychlý. Využil ne úplně ideálního zpracování míče Bořilem, doběhl ho a vypíchl merunu na aut.
46'
Oba celky už jsou připraveny zpět na hrací ploše a zřejmě beze změn.
Olomouci současný stav vyhovuje, ale dá se očekávat, že Slavia se požene za kýženou brankou. Pokud by totiž duel skončil remízou, sešívaní by po základní části Fortuna ligy už ani teoreticky nemohli skončit první a nadstavbové derby se Spartou by se hrálo na Letné.
První půle v Edenu skončila, diváci branku neviděli. Houževnatě bránící Olomouc na Slavii drží bezgólovou remízu, ačkoliv hlavně v úvodní dvacetiminutovce mohli sešívaní v klidu jednou nebo dvakrát skórovat. Brankář Tadeáš Stoppen ale předvedl dva velmi dobré zákroky a útočník Slavie Václav Jurečka ve dvou dalších příležitostech minul branku. Na druhou stranu Jurečka dvěma kolmicemi vytvořil i šance pro spoluhráče, kteří taktéž selhali.
45+4'
45+3'
Pokorný rutinérsky prodloužil míč hlavou za sebe ke Stoppenovi, ač ve vápně bylo několik hráčů domácích.
45+3'
Na hřišti se přiostřuje. Názory si měnili po vzájemném střetu Bořil s Pokorným.
45+2'
Další souboj mezi Ogbuem a Zifčákem končí opět faulem obránce Slavie. Olomouc tak bude zahrávat volný kop.
45'
Zifčák udržel na zádech Ogbua a zbavil se ho šikovným prvním dotykem. Stoper Slavie jej zezadu objímal jako starého kamaráda, Radina tak píská faul.
44'
To samé by se dalo říci i o bochánku Uriči do vápna na opačné straně hřiště. Mladé křídlo jen vyprášilo rukavice Staňkovi.
44'
Nedorozumění mezi Pospíšilem a Zorvanem mohl využít Wallem, jenže jeho centru chyběla přesnost.
43'
Šíp se opřel do Zimy, což sudí opět vyhodnotil jako nedovolený zákrok.
42'
Zorvanův centr z volného kopu hledal Zifčáka, nepříjemný balon ale dokázal Staněk vyboxoval. Navíc se útočník Sigmy zřejmě ve snaze zakončit dopustil útočného faulu.
41'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Oscar). A také žlutý trest pro domácího středopolaře.
41'
Pospíšil si narazil balon se Zifčákem a následně poslal kolmici do křídla. Ta sice nebyla přesná, jenže záložníka Sigmy poté podruhé v krátkém časovém sledu fauloval Oscar. Přímý kop pro Sigmu z levé strany.
40'
Oscar si v souboji s Pospíšilem pomohl nedovoleným zákrokem.
39'
Zifčák se dostal před Zimu a šikovně sklepl míč hrudí, jenže následný pas Pospíšila byl na Šípa příliš obtížný ke zkrocení.
38'
Obléhání branky Olomouce zatím ovoce nepřináší. Nic se na daném tvrzení nezměnilo ani po obloučku Wallema, který byl na Juráska až příliš vysoký.
37'
S Douděrovým rohem i následným tlakem, který vyústil v nebezpečný centr Oscara, si obrana Sigmy poradila.
36'
Po souboji Bořila a Šípa kope Slavia roh z levé strany.
35'
Videorozhodčí ještě zkoumal, jestli někdo z bránících hráčů nezahrál rukou. Vše ale proběhlo v souladu s regulemi kopané.
34'
Juráskův centr se po několika odrazech dostal k Pokornému, který jej rezolutně odkopl za lajnu.
33'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (František Matys). Slavia dostane možnost zahrozit z volného kopu z pravé strany.
32'
Jurečka v tutovce překopl bránu!
32'
Douděra střelou z dálky vybil Pokorného, od něj se míč odrazil do Pospíšila a ten pak naprosto omylem dostal Jurečku dalším odrazem do stoprocentní šance. Útočník Slavie v tutovce ale o několik metrů přestřelil.
31'
Slavia se tak opět uchýlila k postupnému útoku.
30'
Šíp se na pětníku pohledně zbavil Bořila, pak ale nedokázal přesně přihrát.
29'
Bořil se do Šípa zapřel až příliš vehementně, jeho počínání bylo posouzeno jako útočný faul.
28'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Pavel Zifčák). Důvodem je předchozí kontakt jeho kopačky s hlavou Ogbua.
27'
Ogbu šel do obranné hlavičky za cenu sebeobětování a v rybičce se zřejmě srazil hlavou s nohou Zifčáka, který se pokoušel zakončit. Sudí vše vyhodnotil jako faul útočníka Sigmy.
27'
Diváci v patnácté řadě tribuny za postranní čárou dostali dáreček od Jindřicha Staňka v podobě pravého, ligového míče. Gólman Slavie byl po malé domů pod tlakem a zvolil tak raději razantní odkop.
26'
Ač nechtíc, tak Zima zahrál rukou. A vzhledem k tomu, že tím perfektně vysunul Wallema, musel Radin zapískat.
25'
Vraštil se vzdušném souboji předčil Douděru, ale Stoppenův nákop prodloužil jen do autu.
24'
Wallem se dopustil útočného faulu na Pokorném, míč pro Sigmu.
23'
Ogbu zkusil štěstí z dálky, ale aby taková střela skončila za Stoppenem, tak by ho potřeboval pořádný kus. Ona tedy za Stoppenem vlastně skončila, ale až na tribuně.
22'
Douděrův centr opustil hrací plochu, balon už si k výkopu chystá Stoppen.
21'
Slavia kombinuje, Olomouc drží obranný blok a je v deseti lidech za balonem.
20'
Ogbu dal pasu do křídla přílišnou razanci, Jurásek jej nestihl doběhnout.
19'
Ač Pospíšil ve skluzu stáhl nohy a zasáhl balon, zřejmě šel do souboje s větší intenzitou, než rozhodčí Radina považoval za vhodné. Píská se tedy faul na Oscara.
18'
Skandování "my chceme gól" domácího kotle nebylo po rohu vyslyšeno. Stoppen bude vykopávat.
17'
Stoppen opět vystavil stopku domácí radosti. Chytil si naběhl na pěknou kolmci od Jurečka a zprava postupoval na hostujícího gólmana. Podařilo se mu i vypálit přes bránícího Matyse, jenže brankář Olomouce dobře zvětšil objem těla a nebezpečný pokus odráží na roh.
16'
Douděra hodně vysokým centrem na zadní tyč hledal Jurečku, po jeho hlavičce bude vykopávat Stoppen.
16'
Slavia bude zahrávat první rohový kop v zápase.
15'
Zima vyrazil ze stopera na výlet do levého křídla, odkud nahrál na osu hřiště Chytilovi. Exolomoucký snajpr proti svému bývalému zaměstnavateli vypálil o malý kousek vedle.
14'
Zafeiris zezadu podsekl Zorvana a ač to slávistům nelíbí, verdikt sudího přiřkl míč Sigmě.
13'
Slávisté se opět dostali do šestnáctky, kde Jurečka chystal míč do střelecké pozice Bořilovi. Ten ale ještě předával míč z první doprava, kde byla převaha hráčů v modrém.
13'
Zifčák se po nákopu Stoppena statečně rval s Ogbuem, míč ale k Šípovi nakonec neprotečoval.
12'
Uriča byl po odehrání míče atakován Jurečkou, Radina píská a ukazuje proti brance Slavie.
11'
Vraštil přečetl narážečku Zafeirise s Wallemem a odkopem dává Sigmě příležitost ke chvilkovém oddychu.
9'
Ani další obří šance domácích nekončí gólem. Oscar na středu hřiště udržel míč proti přesila a předal jej Jurečkovi, který ideální kolmicí oslovil Juráska. Po jeho zakončení zacinkala zadní tyč a Chytil, jenž se pokoušel dorážel, na dlouhou nohu přestřelil.
8'
První zákrok pro Stoppena! Jurečka se dostal k balonu ve vápně a z druhého doteku vypálil, gólman Olomouce ale merunu odmítl pustit za svá záda.
8'
Zafeiris centrem trefil jen před ním stojícího Wallema, domácím ale přálo štěstí a po odrazu stále drží míč.
7'
Jurásek se dostal s balonem až na pravou stranu vápna a přihrával pod sebe, jenže trefil jen bránícího Matyse. Balon se do zámezí navíc dostal odrazem od křídla Slavie.
6'
Breite okradl Jurečku o balon jako zkušený loupežník, Olomouc byla ale následně opět nepřesná v kombinaci.
6'
Pospíšil přihrávkou do křídla našel Šípa, ten balon proti Douděrovi udržel. Na první pohled pohledná kombinace ale ztroskotala na nepřesném pasu Vraštila.
5'
Vraštil u lajny dostoupil Oscara, Slavia ale pak rychle vhodila míč do hry. S driblucíjím Juráskem se dobře vrátil Zorvan, takže Sigma bude vykopávat.
4'
S míčem si chvilku zahrála také Olomouc. Šíp se Zifčákem ale po dlouhém nákopu proti přesile míč neudrželi.
3'
Skvělá Staňkova rozehrávka na Bořila, Jurečka střílel vedle
3'
Jindřich Staněk, nebo Andrea Pirlo? Brankář Slavie se po malé domů ocitl s míčem na středovém kruhu a naprosto fenomenálním pasem na čtyřicet metrů do křídla oslovil Bořila. Ten zaběhl za záda Chvátala a předložil míč do nadějné šance Jurečkovi, jenže jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
2'
Slavia nepouští soupeře k balonu, postupnou kombinací se ale k vápnu zatím neprokousala.
1'
Domácí, kteří oblékli červenobílou, začali v tempu. Centr Zafeirise ale Stoppen stáhl ze vzudchu bez potíží. Pro úplnost – Sigma hraje tradičně v modrých dresech.
1'
Trojice sudích již doprovází obě jedenáctky na hrací plochu. Duel začne za pár minutek.
Na to, že již pomalu končí duben, je dnes v Edenu poměrně chladno. Někteří fanoušci dokonce vytáhli zimní čepice. Dá se očekávat hodně naběhaných kilometrů na obou stranách – kdo by se v tomto počasí nechtěl zahřát...
Posledních pět vzájemných zápasů v lize

12.11.2023 Olomouc – Slavia 1:3 (15. Pokorný – 4. Wallem, 43. Tomič, 56. Jurečka)
23.5.2023 Olomouc – Slavia 2:3 (2. Chvátal, 6. Zifčák – 21. a 35. Jurečka, 67. Lingr)
1.4.2023 Slavia – Olomouc 4:0 (45. van Buren, 62. Lingr, 75. Schranz, 90+4. Jurečka)
9.10.2022 Olomouc – Slavia 2:0 (20. Sláma, 54. Chytil)
4.12.2021 Olomouc – Slavia 0:1 (56. Kuchta)

SK Slavia Praha: Staněk – Douděra, Ogbu, Zima, Bořil (C) – M. Jurásek, Oscar, Zafeiris, Wallem – Jurečka – Chytil.
Náhradníci: Mandous – Masopust, Holeš, Tijani, Tecl, Van Buren, Provod, P. Ševčík, Schranz, Vlček, Zmrzlý.
Trenér: Jindřich Trpišovský

SK Sigma Olomouc: Stoppen – Chvátal, Pokorný, Vraštil, Uriča – Matys, Breite (C) – Šíp, Pospíšil, Zorvan – Zifčák.
Náhradníci: Digaňa – Hadaš, Israel, Ventúra, Navrátil, Langer, L. Juliš, Vodháněl.
Trenér: Jiří Saňák

Rozhodčí: Radina – Vlček, Leška.
VAR: Petřík – Váňa.
SK Sigma Olomouc

Osmý celek Fortuna ligy zažívá turbulentní období. Fanoušci jsou víceméně ve válce s vedením, mají za to, že jeho nekompetence vede milovaný klub k záhubě. Navíc to skřípe i na hřišti. Sigma z deseti jarních utkání zvítězila pouze ve dvou. Mírný optimismus do hanáckých žil ale vlilo minulé kolo. Olomouc i přes brzkou červenou kartu záložníka Jiřího Spáčila přetlačila Jablonec a zvítězila 1:0.

Vůdce, jak má být. Sigma bude i v Edenu zajisté spoléhat na zkušeného středopolaře Radima Breiteho. 34letý záložník je kapitánem Olomouce a jeho výkon proti silné prostřední linii Slavie napoví, jestli budou mít Hanáci šanci na bodový zisk. Navíc právě Breite před týdnem asistoval u jediné branky utkání s Jabloncem, jednalo se o jeho pátou gólovou přihrávku v sezoně.
SK Slavia Praha

Druhá Slavia minulý týden spadla z prvního místa porážkou v Plzni a po včerejší výhře Sparty nad Baníkem (4:3) už na lídra ztrácí pět bodů. Sešívaní tak nutně potřebují zvítězit. Jinak přijdou i o teoretickou naději první místo po 30. kole a nadstavbové derby pražských S, které zřejmě rozhodne o titulu, se bude se stoprocentní jistotou hrát na Spartě.

O pikantní duel půjde pro útočníka Mojmíra Chytila. Čtyřiadvacetiletý forvard pálí za Slavii ostošest, v aktuálním ročníku se již dostal na dvanáct zářezů a je právoplatným členem reprezentace. Právě Olomouc ho ale vychovala pro velký fotbal. Dá se tak očekávat, že pokud svůj střelecký účet rozšíří, branku nijak bouřlivě slavit nebude.
Krásný den všem fanynkám i fanouškům české kopané. V rámci 29. kola Fortuna ligy se v Edenu představí SK Slavia Praha, která přivítá tým SK Sigma Olomouc. U sledování textového přenosu z utkání vás vítám a přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.