FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Pardubice - 25. února 2024   15:00

Ukončeno
Slavia
67' Chytil (Masopust) • 72' Chytil  • 74' Chytil (Provod)
3:0
(0:0)

Sestavy
Mandous – Vlček, Ogbu (70. Holeš), Zima – Douděra, P. Ševčík (C), Zafeiris (46. Provod), Diouf (63. Zmrzlý) – Wallem (63. Masopust) – Van Buren (46. Chytil), Tijani.
Náhradníci
O. Kolář – Sinyan, Tecl, Bořil, Ogungbayi, Tomič.
Rozhodčí
Radina – Váňa, Leška
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
Sestavy
Budinský – Mareš, Kukučka (76. Vacek), Chlumecký, Surzyn – Daněk (84. Míšek), Kissiedou (76. Tischler), Solil, Hlavatý (C) – Krobot (70. Zlatohlávek), Patrák (76. Sychra).
Náhradníci
Šmíd – Donát, Černý, Darmovzal, Mukwelle.
9
Tijani
14
Van Buren
střídání
6
Wallem
12
Diouf
střídání
10
Zafeiris
23
Ševčík
21
Douděra
4
Zima
5
Ogbu
střídání
27
Vlček
28
Mandous
17
Krobot
8
Patrák
žlutá karta
11
Daněk
střídání
10
Kissiedou
24
Solil
19
Hlavatý
žlutá karta
16
Mareš
35
Kukučka
střídání
39
Chlumecký
23
Surzyn
žlutá karta
93
Budinský

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Slavia - Pardubice 3:0. Chytilův koncert a nejrychlejší hattrick historie

Přenos se aktualizuje automaticky

To je z mé strany pro dnešek vše, loučím se a přeji příjemný zbytek neděle. Tak brzy na počtenou!
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 16:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 14:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:12.
Nemělo cenu zápas protahovat déle, než trvalo originální nastavení. Marek Radina tak fouká do píšťalky, Slavia vítězí nad Pardubicemi 3:0 a minimálně do večerního utkání Sparty na Slovácku ji od rivala bude dělit jeden jediný bod.

Hrdina utkání? Tak ten je jasný. Mojmír Chytil, který dříve v Pardubicích působil, svůj bývalý klub sestřelil hattrickem v rozmezí osmi minut, čímž vyrovnal historicky nejrychlejší hattrick samostatné české ligy v podání Horsta Siegla z roku 1994.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Míč ale k tísněnému Zlatohlávkovi nedoputoval.
90+3'
Holeš se na pravé straně hřiště dopustil faulu. Pardubice se možná pokusí o poslední nákop do vápna.
90+1'
Slavia rozehrává od stoperů a nikam nespěchá.
89'
Pardubice se opět vydaly na útočnou polovinu, jejich snaha končí autem pro domácí.
88'
Zmrzlý při náběhu na Provodovo prostrčení narazil do Hlavatého, Radina ale faul nepíská.
87'
Duel už se dohrává v poklidu. Slavia se před náročným programem nikam nežene a Pardubice tuší, že body už se jim nedosažitelně vzdálily.
85'
Pardubice také ukázaly ofenzivní snahu, odměněny byly rohovým kopem.
84'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Štěpán Míšek.
83'
Tijani se po souboji těžce zvedal, ale zdá se, že by měl být v pořádku.
82'
Tribuny se zlobí, bohužel pro ně byl ale skluz Solila, který zastavil Tijaniho, naprosto čistý. Nebýt toho, jednalo by se o zákrok na červenou kartu, neboť forvard Slavie by postupovat úplně sám na Budinského.
81'
Provod pronikl do vápna a míč od něj doputoval ke Zmrzlému, který asi ještě mohl připravit snadný gól Chytilovi před prázdnou bránu. Namísto toho se ale rozhodl zakončovat slabší pravačkou a opět nechat vyniknout Budinského.
80'
Eden opět zahučel, jelikož Masopustův oblouček se opět snášel k Chytilovi. Před ním ale zasáhl Chlumecký.
79'
Domácí jsou při chuti. Přízemní pas Zmrzlého do malého vápna ale sbírá Budinský.
78'
Tijaniho obstřel skončil na tyči
78'
Po pokračování akce pálil z dálky Holeš, jeho střela ale mířila doprostřed a Budinský ji tak poměrně v klidu vytěsnil mimo tři tyče.
78'
Nechybělo mnoho a Chytil si mohl vyzkoušet také roli asistenta. Na středu hřiště udržel míč a adresoval jej Tijanimu, který pálil po šikovném zpracování míče za nohou. Dělová rána z jeho pravačky ale pouze rozezvučela tyč.
77'
Sychra se pokusil přízemním pasem rozeběhnout Zlatohlávka, jenže Vlček celou situaci kontroloval a ještě si rutinérsky pustil míč mezi nohama.
76'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Ondřej Kukučka, přichází Kamil Vacek,
ze hřiště odchází Laurent Kissiedou, přichází Emil Tischler,
ze hřiště odchází Vojtěch Patrák, přichází Vojtěch Sychra.
74'
Bleskový hattrick Mojmíra Chytila, 3:0
74'
Slavia právě vstřelila branku!
Během sedmi minut odskakuje Slavia na tříbrankový rozdíl, je už definitivně rozhodnuto. A kdo že se o to postaral? Jméno střelce bych asi psát ani nemusel, ale přesto: Byl to MOJMÍR CHYTIL, jenž tak kompletuje hattrick. Tentokráte využil pěknou zpětnou přihrávku Provoda a placírou z první zamířil mimo dosah Budinského.
72'
Chytil doťukl do sítě a zvýšil na 2:0
72'
Slavia právě vstřelila branku!
MOJMÍR CHYTIL – FK Pardubice 2:0. Útočník sešívaných přidal druhou branku duelu, tentokráte to měl ale o parník jednodušší. Po přihrávce Ševčíka totiž směrem na Budinského doslova letěl Provod, jehož gólman Pardubic ještě vychytal. Balon ale odrazil jen k Chytilovi, který z bezprostřední blízkosti rozvlnil síť.
71'
Zmrzlý si ve sprinterském souboji troufl na Daňka, ten ale dostál svému jménu a nenechal se zostudit. Naopak soupeři, unikajícímu po levé straně, míč vyšťouchl mimo hrací plochu.
70'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Igoh Ogbu, přichází Tomáš Holeš.

Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Ladislav Krobot, přichází Tomáš Zlatohlávek.
69'
Douděra si našel balon, který vypadl ze souboje Surzyna a Chytila, a plánoval unikat po křídle. Byl ale v plném běhu a míč si předkopl příliš daleko.
68'
Slavia dále přitápí pod kotel. Nejistý odkop Budinského došel až k Masopustovi, který už se asi viděl, jak asistuje u druhé branky. Kolmice směr Tijani měla ale příliš mnoho razance.
67'
Střídající Chytil ukončil střelecké trápení, 1:0
67'
Slavia právě vstřelila branku!
Domácí si mohou hlasitě odfrknout, konečně překonali obranný val soupeře. Pěknou kombinaci po pravé straně rozjel Douděra, jenž prostrčil merunu na Masopusta. Centr zkušeného univerzála z brankové čáry našel přesně nabíhajícího MOJMÍRA CHYTILA, který potvrdil svoji střeleckou formu a hlavičkou nedal Budinskému šanci zasáhnout. 1:0!
65'
Na tahu byla opět Slavia. Douděrův přízemní centr zprava ale k Chytilovi nedošel díky dobré práci Kukučky a následně si Zima při pokusu o kličku na hranici vápna ukrojil příliš velké sousto. Tlak přerušil nedovolený zákrok domácích, jehož obětí se stal Patrák.
64'
Dobré úmysly pro hosty měl asi i Patrák, jeho dělovka z úctyhodné vzdálenosti ale proletěla vysoko nad břevnem.
64'
Kissiedou skvostně udržel balon proti přesile a rozjel protiútok pasem na Hlavatého. Jeho předfinálka ale ke Krobotovi nedošla, ač nešlo vůbec o zlou myšlenku.
63'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Malick Diouf, přichází Ondřej Zmrzlý,
ze hřiště odchází Conrad Wallem, přichází Lukáš Masopust.
62'
Daňkův pas trefil Zimu do ruky, píšťalka sudího ale zůstala němá a hrát tak mohli domácí. O chvilku později právě Zimu fauloval Hlavatý.
62'
I tenhle centr Ševčíka od praporku měl adresáta, Zima ale ve výskoku míčil těsně nad.
61'
Provodovu přihrávku na Chytila vystihl Daněk a snažil se ze všech sil zabránit, aby z toho nebyl další rohový kop pro domácí. Jenže marně...
60'
Kukučka zaváhal v rozehrávce a presující Tijani jej málem přejel jako utržený vagon. K tomu, aby se útočník Slavie hnal sám na Budinského, chybělo maličko. Nakonec ale štěstí stálo při Pardubicích a Kukučka dokázal zahrát malou domů.
59'
Solil skvěle zapracoval v obraně a oloupil o míč Wallema, načež jej v těžké pozici poslal obloučkem k Patrákovi. Ten si míč šikovně pustil okolo Vlčka a byl faulován, takže hosté si mohou oddychnout a nabrat síly.
58'
Před gólmanem hostí to opět doutnalo po Provodově jedovatém centru z levého křídla, tentokráte ale vše rezultovalo pouze v rohový kop, což se domácím vůbec nelíbí.
56'
Tijani spadl ve vápně, penalta z toho nebyla
56'
Zase nic! Po Douděrově autu se k zakončení z otočky chystal Tijani, balon ale nezasáhl. Jeho parťák Chytil ano, jenže proti ráně z bezprostřední blízkosti se opět zaskvěl Budinský, který o chvilku později nepustil za záda ani střelu Ogbua z úhlu.
56'
Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Michal Hlavatý).
55'
Vlčkovi přihrávka na Douděru nejprve nevyšla, následně ale chybu napravil a obral o balon Surzyna. Douděra se poté již chystal k centru, jenže jej skluzem jako z učebnice obranné hry zastavil Chlumecký. Slavia bude vhazovat v blízkosti vápna soupeře.
55'
Následné ofenzivní snažení Slavie ale končí útočným faulem Chytila na okraji vápna.
54'
Malick Diouf předvedl svůj typicky dravý průnik a byl zastaven Marešem pouze za cenu porušení pravidel.
53'
Ogbu se během brejku Pardubic provinil faulem, Hlavatému ale rozehrání standardní situace hrubě nevyšlo. Balon doletěl až za brankovou čáru, rozehrávat bude Mandous.
53'
Dnešní utkání sleduje 17562 diváků.
52'
Už to vypadalo o mnoho lépe. Ševčík takřka bezchybným centrem trefil přímo hlavu Ogbua, jehož zakončení ale skvěle kryje zatím neprůstřelný Budinský.
52'
Slávisté budou moci předvést, zdali si o pauze řekli něco k žalostně neefektivním rohovým kopům.
51'
Faulovaný Hlavatý standardku rozehrál na Solila, od něhož se míč odrazil ke Kissiedouovi. Tomu stačilo jen pár metrů prostoru k tomu, aby si balon připravil a pálil. Rána nártem prosvištěla těsně vedle Mandousovy branky.
51'
Provod skluzem zezadu sestřelil Hlavatého, jemuž se podařilo okolo soupeře šikovně prosmýknout. Tady asi mohla přijít karta.
50'
Dioufův kroucený centr se snesl na hlavu Chytila, ten jej ale prodloužil jen do svého strážce Kukučky.
49'
Provod se pustil do ambiciózních kliček a přišel o míč, Pardubice tedy vyrazily na zteč. Jejich postup ale zastavil pád Patráka, který Radina nevyhodnotil jako faul.
48'
Provodovu přihrávku podél levé lajny srazil mimo hrací plochu napadající Kissiedou.
47'
Teď se Chytil vydal do brejku a situaci vyřešil lépe, počkal si na ideální moment a přes Kukučku přihrál Tijanimu. Ten se rozhodl pro zakončení z první, které Budinský v pádu dokázal chytit.
47'
Chytil po prvním dotyku s míčem spadl a snažil se vybojovat standardku v souboji s Chlumeckým. Sudí Radina ale ukazuje, že v jeho očích k porušení pravidel ze strany stopera hostí nedošlo.
46'
Slavia nastoupila do druhé půle se dvěma změnami, jednou zřejmě vynucenou, neboť Zafeiris první dějství nedohrál. Pardubice pokračují stále ve stejném složení.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Mojmír Chytil,
ze hřiště odchází Christos Zafeiris, přichází Lukáš Provod.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 16:10.
72 ku 28 procentům držení míče, 16:2 na střely, 10:0 na rohy. Asi ani samy Pardubice netuší, jak je možné, že na hřišti Slavie zatím neprohrávají a drží výsledek 0:0. Domácí byli prakticky po celý zápas v tlaku a nalezlí na útočné polovině, jenže z četných rohových kopů jsou zoufale neefektivní. A když už se ze hry dostanou k nebezpečné střele, nechají pouze vyniknout zatím výtečně chytajícího Budinského.
45'
Hlavatý mimo hru věnoval péči Zafeirisově kotníku
45+6'
První poločas skončil.
45+6'
Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Michal Surzyn).
45+6'
Ševčíkův centr propadl k Vlčkovi, jehož zakončení levačkou ale přes blok východočeských těl neprošlo.
45+6'
Po obranném zákroku Surzyna bude Slavia opět rozehrávat od praporku, Tribuna Sever mocným skandováním "My chceme gól" vyžaduje vstřelení branky.
45+5'
Radina tedy vrací míč Slavii, která se pokusí o možná poslední ofenzivní výpad.
45+5'
Budinského pěst si se Ševčíkovým centrem poradila. Odražený míč následně zkoušel Diouf přihrát šajtlí na křídlo, jenže nečekanou přihrávkou trefil pouze sudího Radinu.
45+4'
Zafeiris za doprovodu lékařů odchází ze hřiště, Slavia se tedy připravuje k rozehrání rohu.
45+3'
Špatné zprávy pro domácí. Na trávníku zůstává ležet Christor Zafeiris a nevypadá to s ním vůbec dobře.
45+3'
Na závěr poločasu si Slavia, jak nečekaně, opět střihne roh. Tentokráte poté, co Krobot raději odkopl míč v souboji s mohutným Dioufem.
45+2'
Douděra chtěl vzít odpovědnost na sebe, ale takhle by to nešlo. Po Zafeirisově přiťuknutí pálil levačkou z první, namísto Budinského ale vystrašil jen diváky v osmé řadě tribuny za bránou.
45'
Ševčíkův povedený centr nalezl nabíhajícího Tijaniho, ten ale z nadějné pozice minul branku. Veliká škoda pro Slavii, gól do šatny by se jí zatraceně hodil.
45'
Dlouho jsme tu neměli žádný roh, nyní se ale staré pořádky vrací. Diouf šikovně pronikl z levé strany na střed, jeho nahrávka do vápna byla ale sražena Kukučkou právě na rohový kop.
44'
Van Buren odcentroval z pravé strany jen do prostoru, který strážil Budinský.
44'
Na druhé straně se pak činil i Solil, který zastavil zpětný pas Zimy směrem k penaltovému puntíku.
43'
Tomáš Vlček předvedl naprosto exkluzivní návrat, při němž zastavil unikajícího Solila a ještě si vykoledoval faul na svoji osobu.
42'
Zafeiris získal míč na okraji vápna a předal jej Wallemovi, jeho centr ale dokázal zablokovat Chlumecký.
41'
Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Vojtěch Patrák). Způsobil ji faul na Douděru ve střední třetině hřiště. Domácí wingbek sice moc dobře věděl, že k souboji dojde a nohu nechal na zemi, jenže o nedovolený zákrok (zralý na kartu) se jednalo i tak.
41'
Na opačné straně se o chytrý oblouček do vápna pokoušel Kissiedou, dal ale přihrávce příliš mnoho síly i výšky.
40'
Vlček si z několika soků udělal slalomové tyče a vše zkoušel ještě vyšperkovat finální přihrávkou, tu ale srazil Solil. Jinak šlo ale o velmi povedenou individuální akci stopera domácích.
38'
Daněk v doprovodu doktorů opouští trávník, odchází ale po svých, takže se zřejmě brzy vrátí do hry. Podobně jako Van Buren, který byl také v péči lékařů mimo hrací plochu.
37'
Van Buren se omlouvá Daňkovi, nejspíše jej při hlavičce v útočném vápně nepříjemně trefil. Šikovný záložník Pardubic zůstává na zemi, sudí Marek Radina pro jistotu přerušuje hru a volá lékaře hostí, aby Daňkův zdravotní stav omrkli. Ošetřován je ale také Van Buren.
36'
Wallemovu tutovku zneškodnil Budinský
36'
Fenomenální Budinský nadále drží Pardubické akcie na potřebné výši. Tentokráte reflexivně vyrazil zakončení Wallema, který předtím skvělou přešlapovačkou obalamutil Chlumeckého. Na brankáře Východočechů byl ale zatím krátký.
35'
Zafeiris perfektním křižným pasem vybídl k centru Dioufa, ten ale poslal merunu jen do rukavic Budinského.
34'
Pardubice odhodily stud a vyrazily vpřed zásluhou Hlavatého, který nahrál do středu Daňkovi. Ten ještě posunul míč do prostoru, kam nabíhal Kissiedou, jenž levačkou vyzkoušel pozornost Mandouse. Poměrně dobře mířené střele ale chyběla razance, takže ji gólman Slavie v klidu čapnul.
33'
Edenem to zahučelo, už to vypadalo, že Douděra ve skluzu dokáže přihrát před prázdnou branku. Bohužel pro domácí šlo ale o ofsajd a míč navíc i tak odklidil mimo nebezpečnou zónu Kukučka.
33'
Chlumecký se pokusil překvapit soupeře kolmicí na sprintujícího Krobota, toho ale Ogbu dokázal pokrýt.
32'
Wallemův rohlík do vápna, upečený v hloubi útočné poloviny, si nenašel nikdo ze spoluhráčů. V poklidu jej tak kryje Budinský.
32'
Zafeirisův nadějný dlouhý pas na rozeběhnutého Douděru dokázal vracející se Surzyn hlavou odehrát za sebe, čímž zbrzdil útok Slavie.
31'
Kukučka perfektním skluzem na útočné polovině posunul balon do křídla Patrákovi. Ten si s Wallemem poradil zasekávačkou a nabil Marešovi, jehož skrytá přihrávka ale k nikomiu ze spoluhráčů v pokutovém území neprošla.
30'
Wallem zprava hledal Tijaniho, který dobře načasoval náběh a na malém vápně se dostal k hlavičce. Centr byl ale o kousel vyšší, než by potřeboval, a zakončení tak mířilo mimo. Navíc mu chyběla i potřebná razance.
29'
Slavia po pěkné narážečce Wallema s Tijanim prošla středem až k vápnu, Van Buren si ale zpracoval balon do stoje a nadějnou akci zbrzdil. Míč se následně dostal až k Dioufovi, jehož nepříjemný centr Surzyn úspěšně prodloužil do autu.
28'
Pardubice vyrazily do rychlého kontru. Daněk s balonem u nohy prodribloval až na útočnou polovinu a pasem do pravé strany oslovil Patráka. Ten obloučkem na zadní tyč hledal zabíhajícího Krobota, jenže Vlček si na balon počkal a hlavou jej zahrál k Mandousovi.
27'
Tentokráte domácí volí pozvolnější kombinaci, Vlček raději zahrál až na Mandouse.
26'
Gólman Pardubic hledal dlouhou přihrávkou Krobota, toho ale Vlček zpacifikoval, odstavil a Slavia je opět na balonu.
26'
Douděra dal kolmé přihrávce na nabíhajícího Wallema o píď více razance, než by bylo zdrávo. Vykopávat tedy bude Budinský.
25'
Pardubice konečně vystrčily růžky směrem vpřed, jenže Solilův přízemní pas zleva do vápna neprošel.
24'
Ševčíkův centr se kroutil na malé vápno a Budinský jej vyboxoval o kousek před sebe. Ogbu se následně pokoušel vyběhnutého gólmana soupeře přehodit, jenže nezamířil mezi tři tyče.
24'
Další standardka pro Slavii, tentokráte ale z levého křídla a nikoliv od praporku. K exekuci se staví pravák Ševčík a levák Diouf.
23'
Stejný scénář, jen z opačné strany. Balon po akci Slavie propadl až k Dioufovi, jehož nástřel do vápna odrazil za brankovou čáru, a tedy na rohový kop Mareš.
23'
Opět se budu opakovat. Ano, uhodli jste, Slavia bude kopat roh. Tentokráte poté, co Chlumecký odhlavičkoval Douděrův štiplavý centr.
22'
Wallem zase pálil zpoza vápna, i tentokráte ale zamířil do připraveného Budinského.
21'
Wallemovu bombu vyrazil Budinský
21'
Wallem se za šestnáctkou nerozpakoval a napřáhl k ráně z dálky, jíž ale dokázal Budinský vyrazit před sebe. Van Buren následně prostrkával míč Dioufovi, jenže ten jeho záměr nepochopil.
20'
Jenže ani z tohohle mráčku, rozumějte samozřejmě rohu, nezapršelo.
19'
Ne, nejsme v časové smyčce, ale Slavia i tak zahrává další roh. Tentokráte si za něj ale Pardubice mohly samy vinou poměrně zákeřné malé domů a nedobrého zpracování gólmana Budinského.
19'
Slavia poté kopala roh, jenže signál s přihrávkou na velké vápno překazila dobrá reakce bránícího Hlavatého.
18'
Po průniku Zafeirise zakončil pohotově Tijani
18'
Slavia i nadále soupeře jako citron. Tentokráte se Zafeiris proháčkoval do vápna, načež míč vypíchl zřejmě Kukučka k Tijanimu. Forvard sešívaných bez přípravy vypálil, tygřím skokem k tyči mu ale radost překazil Budinský.
17'
Ševčíkův pas proskákal až k Tijanimu, který jej snad holení odrazil směrem k brance. Kukučka ale v pádu balon dokázal odkopnout.
17'
Hlavatý lacině přišel o míč v souboji s Van Burenem, jehož následný centr Surzyn srazil na roh.
16'
Ani tentokráte se ale Slavia po standardce nedostala k přímému ohrožení Budinského.
16'
Po sraženém centru Wallema se k odraženému míči na okraji vápna dostal Zafeiris a podobně jako Tijani pálil levačkou. I teď míč zamířil vedle, ale jen po teči jednoho z obránců, takže tu máme další roh pro domácí.
15'
Solil se šikovně protáhl okolo napadajícího Tijaniho, který jej poté zezadu rozhodil. Záložník Pardubic tak padl na trávník a získal pro svůj tým volný kop.
14'
Další pohledná akce domácích. Douděra rozeběhl vysokým pasem Van Burena, který patičkou sklepl na Tijaniho. Ten si udělal prostor rychlou kličkou na střed a vypálil levačkou, bohužel pro Slavii ale o pár metrů vedle.
13'
Ševčíkův centr mířil na Tijaniho, jehož hlavička byla ale tečována a následně balon v poklidu sebral Budinský.
13'
Slávisté to teď udělali moc hezky a Wallem se po narážečce s Van Burenem dostal na brankovou čáru pár metrů od pravé tyče. Jeho zpětný pas byl ale sražen na rohový kop.
12'
S následným centrem zprava a hlavičkou Dioufa, který balon vracel do ohně, si poradil Kukučka.
12'
Vlček, Zafeiris a Wallem kombinovali u pravé postranní čáry. Poslednímu jmenovanému ale merunu vypíchl na aut Hlavatý.
11'
Douděrův hodně ostrý centr z pravého křídla nevypadal zprvu vůbec zle, mířil ale všem spoluhráčům pouze na paty.
10'
Jedna z pouček pro mládežníky praví, že nejdůležitější je v kopané první dotyk. Jak zpracování míče vypadat nemá přesně předvedl Van Buren, jemuž balon utekl mimo hrací plochu.
10'
Douděra z pravé strany hřiště obloučkem do vápna oslovil Dioufa, před ním ale skvěle zasáhl Dominik Mareš.
9'
Hlavatého centr ale nenašel nikoho z kolegů a doskákal až k Mandousovi.
9'
Pardubičtí si tedy standardku z pravé strany zopakují.
9'
Diouf zablokoval rychlou rozehrávku volného kopu, o níž se marně pokusil Daněk. Může být rád, že za to nebyl oceněn kartou žluté barvy.
8'
Tijani si na penaltovém puntíku zpracoval Ševčíkův dlouhý pas, poté jej ale o míč obral vrátivší se Solil.
7'
Balon nyní kontroluje domácí mužstvo, pokouší se obranným valem prokousat vpřed.
6'
Zafeiris na rohu malého čtverce prodloužil balon za sebe, následnou slabou hlavičku Van Burena ale Budinský bez potíží skryl do rukavic.
6'
K rozehrání prvního rohového kopu v utkání se připravují sešívaní, konkrétně kapitán Petr Ševčík.
5'
Pardubice se dokázaly procpat až před vápno Slavie. Patrák uvažoval o zakončení zpoza vápna, nakonec ale zvolil přihrávku na Daňka, jehož centr Diouf srazil.
4'
Douděra tak dlouho vymýšlel zabijácké předfinální prostrčení, až přihrál do země nikoho. Vykopávat tak může Budinský.
3'
Další hráč Slavie se ocitl vleže na trávníku, tentokráte se jednalo o Dioufa. Tentýž pleje o chvilku později zleva centroval, jenže Tijanimu k zasažení balonu v prostoru přední tyče scházely decimetry.
2'
Zafeirisův bochánek do vápna odvrátil Surzyn ke spoluhráčům, ti se snaží založit ofenzivní akci z hloubi vlastní poloviny hřiště.
2'
Obětí prvního nedovoleného zákroku v utkání se stal David Zima, který byl nedovoleně seslán k zemi na levé straně hřiště.
1'
Centrem z levé strany se pokusil zahrozit Surzyn, jenže Diouf balon s přehledem sklepl hrudí do Mandousových rukavic.
1'
Rozehrávky se ujali hosté ve fialových dresech, domácí pochopitelně oblékli červenobílou.
1'
Utkání právě začalo.
Oba mančafty jsou již nastoupené na hrací ploše, k úvodnímu hvizdu dojde za pár minut.
Do výkopu zbývá něco přes čtvrt hodiny, oba týmy již na závěr rozcvičky procvičují střelbu po křídelních akcích. Tribuny Edenu se mezitím pomalu, ale jistě zaplňují.
Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: Mandous – Vlček, Ogbu, Zima – Douděra, P. Ševčík (C), Zafeiris, Diouf – Wallem – Van Buren, Tijani.
Náhradníci: O. Kolář – Sinyan, Holeš, Masopust, Tecl, Chytil, Provod, Bořil, Ogungbayi, Tomič, Zmrzlý.
Trenér: Jindřich Trpišovský

FK Pardubice: Budinský – Mareš, Kukučka, Chlumecký, Surzyn – Daněk, Kissiedou, Solil, Hlavatý (C) – Krobot, Patrák.
Náhradníci: Šmíd – Donát, Vacek, Černý, Tischler, Darmovzal, Míšek, Sychra, Mukwelle, Zlatohlávek.
Trenér: Radoslav Kováč

Rozhodčí: Radina – Váňa, Leška.
VAR: Petřík – Slavíček
Historická bilance

V samostatné české lize by Pardubice jen těžko našly méně oblíbeného soupeře než Slavii. Nechme promluvit čísla:

Sedm zápasů, šest proher, jedna remíza a jen jeden vstřelený gól.

To, že se Východočechům proti sešívaným nedaří, dokazují i výsledky posledních pěti vzájemných střetnutí.

16.9.2023 Pardubice – Slavia 0:1 (28. Jurečka z pen.)
4.2.2023 Pardubice – Slavia 0:2 (19. Jurečka z pen., 90+5. Olayinka)
21.8.2022 Slavia – Pardubice 7:0 (40., 49. a 57. Tecl, 79. a 89. Usor, 31. Douděra, 77. Lingr)
10.4.2022 Slavia – Pardubice 4:0 (41. z pen. a 54. Provod, 62. Schranz, 84. Traoré)
7.11:2021 Pardubice – Slavia 0:5 (58. a 63. Krmenčík, 64. a 75. Lingr, 81. Ekpai)
FK Pardubice

Hosté z východu Čech jsou dvanáctí, zatím ale zažívají povedené jaro. Vždyť ve třech zápasech získali sedm bodů, tedy stejně jako Slavia! Po pauze nejprve porazili ambiciózní Slovácko 2:1, následně Karvinou 3:0 a naposledy remizovali doma 1:1 s Teplicemi.

Co mají všechna utkání společná? Upozornil v nich na sebe Tomáš Zlatohlávek. 23letý hrotový útočník se trefil proti Slovácku i Teplicím (to dokonce už po třiadvaceti sekundách, šlo tedy o nejrychlejší gól sezony). Při vítězství nad Karvinou pak po pěkné stahovačce asistoval u zásahu Kryštofa Daňka. Navázal tak na skvostnou formu z konce podzimu a v posledních devíti ligových utkáních se pyšní bilancí 6+1.
SK Slavia Praha

Sešívaní nutně potřebují neztrácet body, neboť z druhé příčky tabulky dohánějí arcirivala ze Sparty. V tabulce na lídra ztrácejí čtyři body. Na jaře ze tří utkání zapsala Slavia dvě výhry (4:3 s Jabloncem a 3:0 v Karviné) a jednu remízu. Dva body překvapivě odevzdala po výsledku 1:1 na půdě Zlína, bojujícího o záchranu.

Vršovický celek čeká v následujících týdnech zatraceně náročný program. Nejprve pohárové a pak i ligové derby se Spartou, následně pak dvojzápas osmifinále z Evropské ligy proti slavnému AC Milán. Mezitím si střihnou ještě prvoligový mač v Teplicích. Odhadovat, zda se dnes v základní jedenáctce objeví Mojmír Chytil, se tak s jistotou nedá.

Pokud se tak ale stane, půjde o pikantní souboj. Reprezentační forvard totiž v Pardubicích na podzim 2021 hostoval a ke klubu i nadále chová vřelý vztah. Navíc má na jaře velmi slušnou formu, dokázal vstřelit již dvě branky a na jednu přihrát.
Krásnou neděli všem fanynkám a fanouškům české kopané. Nedělní odpoledne okoření utkání 22. kola Fortuna ligy, v němž se utkají SK Slavia Praha a FK Pardubice. U sledování textového přenosu ze zápasu vás vítám a přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
23. kolo
Tabulka 2023/2024
Z V R P Skóre B
1. Sparta 22 19 2 1 55:15 59
2. Slavia 22 17 4 1 46:17 55
3. Plzeň 22 14 3 5 52:26 45
4. Slovácko 22 10 5 7 30:26 35
5. Ostrava 22 9 4 9 31:26 31
6. Ml. Boleslav 22 8 5 9 37:37 29
7. Liberec 22 7 8 7 34:34 29
8. Olomouc 22 8 5 9 29:29 29
9. Teplice 22 7 7 8 23:24 28
10. Bohemians 22 6 7 9 18:29 25
11. Jablonec 22 5 9 8 29:35 24
12. Hr. Králové 22 5 8 9 23:32 23
13. Pardubice 22 6 5 11 21:30 23
14. Zlín 22 4 6 12 26:49 18
15. Č. Budějovice 22 5 2 15 22:47 17
16. Karviná 22 4 4 14 22:42 16
Články odjinud