FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Sparta - 25. února 2024   18:00

Slovácko
21' P. Juroška (Cicilia)
1:3
(1:1)
Sparta
11' Vitík  (Birmančević) • 56' Birmančević  (Karabec) • 76' Haraslín  (Ryneš)

Heča – Blahút, Hofmann (C), Kalabiška, Doski – Trávník, Havlík – Petržela (68. Siňavskij), Kohút (68. Kim), P. Juroška (82. Vecheta) – Cicilia (82. Kvasina).
Urban, Fryšták – Břečka, Holásek.
L. Szikszay – J. Hrabovský, M. Volf | VAR: T. Kocourek | AVAR: J. Pečenka
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
8000 diváků
Vindahl – P. Vydra (46. Panák), Vitík, Krejčí ml. (C) – Wiesner, Sadílek (79. Kairinen), Solbakken, Zelený (66. Ryneš) – Birmančević, Tuci (66. Olatunji), Karabec (66. Haraslín).
Vorel – Preciado, Kuchta, Laçi, Pešek, Sørensen.

SESTŘIH: Slovácko - Sparta 1:3. Favorit měl problémy, pak rozhodla křídla

Slovácko nakonec podlehlo Spartě 1:3. Hosté rozhodli o svém vítězství ve druhém poločase, když si domácí obrana nepohlídala Birmančeviće, který v souboji jeden na jednoho zasekl míč před Blahútem a přesnou střelou dal druhou branku, třetí branku přidal střídající Haraslín.
90+4'
90+4'
Standardní situace byla poslední akci, co se v dnešním zápase stalo.
90+3'
Slovácko sice rozehrálo volný přímý kop, ale branku Sparty neohrozilo, poté akce pokračovala, Blahút však nepřekonal dobře vybíhajícího brankáře Sparty.
90+2'
Sinkavskij se dobře uvolnil přihrál do vápna, hosté nakonec situaci vyřešili pomocí brankáře Vindahla.
90+2'
Z osy hřiště to ještě zkoušel Marek Havlík, ale levou nohou přestřelil branku.
90+1'
Z rohového kopu se hosté neprosadili.
90'
Birmančevič oklamal Doskiho, který mu ve vápně čistě odebral míč, který se dostal k Olatunjimu, jehož rána byla sražena na roh.
90'
Marko Kvasina zakončoval hlavou centr z levé straně jen do boční sítě.
86'
Krejčí mladší mohl přidat čtvrtý zásah, byl ve vápně nepokrytý, ale vysoko přestřelil.
85'
Kim našel ve vápně kolmocí Sinjavského, který byl odstaven od míče tak, že slabě zakončil.
84'
Ryneš ostře fauloval, kartu nedostal. Byla by druhá
84'
Olatunji stříleným centrem hledal své spoluhráče v pokutovém území, nakonec nikoho nenašel.
82'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Pavel Juroška, přichází Filip Vecheta,
ze hřiště odchází Rigino Cicilia, přichází Marko Kvasina.
80'
Matěj Ryneš viděl žlutou kartu.
79'
Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Pavel Juroška).
79'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Kaan Kairinen.
76'
Žlutou kartu obdržel Merchas Doski.
76'
Před třetí brankou si udělal prostor ve vápně Sinjavskij, který při střele upadl, sudí Szikszay nechal hru pokračovat, nevyhodnotil situaci jako penaltovou.
76'
Sparta právě vstřelila branku!
LUKÁŠ HARASLÍN střeluje třetí branku, když schoval míč za hráče Slovácka, možná to bylo s jemnou tečí, na kterou nedokázal brankář Heča reagovat.
74'
V souboji Weisnera s Kalabiškou hostující hráč fauloval podle hlavního rozhodčího.
71'
Rigino Cicilia viděl žlutou kartu za to, že dohrál brankáře Vindahla.
70'
Lukáš Sadílek je dalším potrestaným hráčem, když fauloval Trávníka.
68'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Vlasij Siňavskij,
ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Sung-pin Kim.
67'
Peter Vindahl dostal žlutou kartu za nesportovní chování, stejně potrestán byl i trenér Brian Priske.
66'
ze hřiště odchází Jaroslav Zelený, přichází Matěj Ryneš,
ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Lukáš Haraslín,
ze hřiště odchází Indrit Tuci, přichází Victor Olatunji.
65'
Slovácko kopalo rohový kop, Trávnik hledal míčem na volej Havlíka, ale toho ustrážila hostující obrana.
63'
Na druhé straně střílel Kohút přízemní střelu, Vindahl šel na zem, míč poté chytil do rukavic,
63'
Birmančević zahrál roh. Vitík hlavičkoval, skákavý pokus chytil Heča.
62'
Tuci přenesl hru na Wiesnera, který mohl dát ulici do vápna, rozhodl se pro střelu, která byla tečována a šla nad břevno.
61'
Juroška se hnal za míčem, Vitík odkopává balon do zámezí.
60'
Slovácko bude zahrávat standardní situaci, Havlík posll míč do vápna, Vindahl míč prodloužil za sebe, následně se k balonu domácí nedostali.
57'
Vejko Birmančevič viděl žlutou kartu za svlečený dres, Asger Sørensen za opuštění zóny, na druhé straně byl potrestán Veliče Šumulikoski.
56'
Hosté jdou do vedení, Cicilia fauloval u postranní čáry, hosté rychle rozehráli, balon se dostal k VEJLKU BIRMANČEVIČOVI, který zasekl míč před dobíhajícím Blahútem a levou nohou překonal Heču k bližší tyči.
54'
Ladislav Krejčí fauloval Kalabišku, který odvrátil míč hlavou a viděl za to žlutou kartu.
53'
Po rozehraném rohu, domácí špatně odehráli míč, hosté měli další možnosti jelikož do pokutového území šel nebezpečný centr zprava, Hofmann balon odehrál na další roh.
52'
Opět sehraná akce na přední tyč Spartě nevyšla, budou mít ale hosté další příležitost.
52'
Stejný hráč naservíroval jemný oblouček směřující na Tuciho, před nímž odvrátil míč Cicilia na roh.
51'
Birmančević si dobře pohlídal míč před Trávníkem a ten jej na polovině Slovácka fauloval.
49'
Dva rohové za sebou zahrávali hosté, v první případě po různých odrazech musel Cicilia balon odkopnout na další roh. Druhá situace už tak nebezpečná nebyla, ale Doski fauloval hostujícího hráče u postranní čáry a Letenští měli výhodu další standardní situaci, Tuci se snažil balon posunul do ohně, ale neuspěl.
48'
Hosté budou zahrávat rohový kop po sérii nepřesností od domácích hráčů.
47'
Sparta si vypracoval hned v úvodu druhého poločasu střelu na branku z kopačky Wiesnera, brankář Heča balon vyrazil.
46'
ze hřiště odchází Patrik Vydra, přichází Filip Panák.
46'
Po prvním poločase Slovácko remizuje se Spartou 1:1. Do první šance zápasu se dostal Juroška, který stál na hranici ofsjadu, šel sám na brankáře Vindhala, kterého nepřekonal i díky tomu, že byl překvapený, že se nepískal ofsajd. Nakonec šla do vedení Sparta Vitíkem po standardní situaci, jehož hlavička skončila přesně za zadní tyčí. Hosté mohli navýšit skóre po chybě Heči, ale Karabec jeho špatnou přihrávku nepotrestal. Naopak Slovácko se vzápětí radovalo z vyrovnávající branky. Cicilia prodloužil míč na zabíhajícího Jurošku, který překonal Vindahla. Po zbytek poločasu se hrál otevřený fotbal, ale obě dvě mužstva si už vyloženou šanci nevytvořila.
45+2'
45+2'
Do otevřené obrany šel Kohút, který před vápnem přihrál Petrželovi, ten jemným obloučkem našel Jurošku, jenž sklepl míč na Ciciliu. Forvard Slovícka byl důrazně bráněn, tak aby se nemohl s míčem otočit, nakonec Sparta akci přežila.
45+1'
Birmančević se vydal za dlouhým míčem, u kterého byl ale dříve Heča a rázným odkopem jej poslal za tribunu.
44'
Slovácko rozehrávalo z poloviny hřiště, Doski poté centroval na hranici vápna, Sparta balon vybojovala přes špatnou přihrávku Petržely, který ale dokázal míč získat zpět.
42'
Wiesner se sice hnal za míčem, ale při kontaktu s Doskim fauloval, jelikož až moc viditelně jej odstavil tělem od míče.
40'
Kohút si zaběhl na dlouhý míč, poté jej prodloužil na Jurošku, který jej netrefil, Cicilia byl u míč hodně daleko, i přesto se snažil udělat přes obránce Sparty prostor, hostující hráč upadl, sudí nechal Spartě výhodu.
39'
Stejný hráčl poslal míč napříč malým vápnem, Kalabiška balon hlavou prodloužil za sebe.
39'
Birmančević se snažil přejít přes Trávníka, který jej nepustil za sebe, po kontaktu opadl a sudí nařídil přímý volný kop.
38'
Patrik Vydra viděl žlutou kartu, fauloval Ciciliu.
35'
Domácí zahráli roh na krátko, Havlík centroval a našel hlavu Tuciho, ejnž balon odvrátil do zámezí.
34'
Juroška šel proti třem hráčům Sparty, na hranici vápna balon vystřelil, rána byla sražena na roh.
34'
Nyní byla hlavičkovaná mezi hráči Slovácka a Sparty, nakonec hostující obránce míč poslal svému brankáři.
31'
Tuci míč z rohového kopu odhlavičkoval na hranici vápna, kde jej vrátil Petržela zpět, hosté se ubránili.
30'
Petržela vybojoval míč u pokutového území na Krejčím, který otálel s přihrávkou, následně poslal míč do ohně, hostující hráč míč tečoval za brankovou čáru.
28'
Za dlouhým míčem sprintoval Karabec, před brankovou čáru šťouchl do Doskiho, který upadl a hlavní rozhodčí viděl přestupek.
27'
Trávník na hranici vápna si udělal místo pro střelu, nakonec míč poslal jemným obloučkem směrem k brankáři Sparty.
26'
Sparta kopala dva rohové kopy v krátkém sledu, z prvního nebylo nic a druhý rok poslal Karabec jen do boční sítě.
25'
Centr Krejčího mladšího odvracel Kalabiška, při souboji byl vychýlen z rovnováhy, sudí Szikszay ukazuje na roh.
24'
Po centru ze strany hlavičkoval Cicilia, bez výskoku, jeho hlavička mezi tři tyče nesměřovala.
23'
Nyní se hra uklidnila, Slovácko kombinuje na polovině a zaměstnává i brankáře Heču.
22'
Milan Heča po vstřelené brance dostal pěkně vyčiněno od svého kouče Svědíka za předešlou špatnou rozehrávku.
21'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácko vyrovnává stav zápasu na 1:1. Výkop Heči prodloužil Cicilia za sebe na Jurošku, který předběhl obránce Sparty a podél vybíhajícího brankáře Vindhala uklidil míč do sítě.
19'
Milan Heča nabídl Spartě druhou branku, když špatně rozehrál, Karabec ale této situace nevyužil a domácího brankáře neprostřelil.
17'
Kohút se snažil najít z levé strany Jurošku, před kterým míč odhlavičkoval Wiesner, před tím ještě dobře balon vybojoval pro Kohúta Cicilia.
16'
Michal Trávník u postranní čáry zajel do Zeleného a viděl žlutou kartu.
15'
Rychlou kombinaci Sparty zakončoval nepřesnou střelou Sadílek.
13'
Kohút dostal na polovině Sparty přihrávku, míč si potáhl a vystřelil nad branku Vindahla.
11'
Vitík skóroval hlavou po skvělém centru Birmančeviče, 0:1
11'
Birmančević rozehrál standardní situaci přesně na hlavu MARTINA VITÍKA, jehož hlavička nebyla prudká, ale přesná a zapadla přesně ke vzdálenější tyči.
10'
Stejný hráč musel odvracet z pokutového území dobrou přihrávku ze strany od Birmančeviće
9'
Kalabiška jemným centrem se snažil Petrželu, ale ten jeho úmysl nepochopil.
8'
Petržela v úniku, Vindahl zachránil hosty podruhé
8'
Do další šance se dral Petržela, ale opět na něj vyzrál brankář Sparty.
7'
První žlutou kartu dostal člen realizačního týmu Sparty za protesty z předešlé akce, kdy se domníval, že jednalo o ofsajd.
7'
Juroška se ocitl v první tutovce zápasu, když dostal přihrávku na hranici ofsajdu a šel sám na Vindhala, ale hostujícího brankáře neprostřelil.
5'
Tuci si chtěl narazit se Zeleným, ale ten nakonec poslal dlouhý míč na hranici vápna, kde jej odvrátil Doski.
4'
Také Slovácko podniklo svůj první výpad na polovinu Sparty, z levé strany centroval Kohút jen do náruče Vindahla.
3'
Hosté znovu kombinovali na jeden dotek, nakonec útočnou situaci vyřešil Krejčí centrem do vápna, ale nikdo ze svých spoluhráčů nenašel.
2'
Sparta sice kombinovala na levé straně, ale do kombinace dobře vstoupil Hofmann, který míč vypíchl a byl faulován Zeleným.
1'
Cicila se sice odpoutal od Vitíka, ale jak se přes něj dostával, tak mu nechtěně rukou sáhl do obličeje,
1'
Sparta zahájila dnešním zápas výkopem.
1'
-1'
Trio rozhodčích přívádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko bude hrát ve svých tradičních bílých dresech, Sparta ve svých černých dresech.
-25'
Obě dvě mužstva jsou již na hrací ploše, probíhá předzápasová rozcvička.

1.FC Slovácko: Heča – Blahút, Hofmann (C), Kalabiška, Doski – Trávník, Havlík – Petržela, Kohút, P. Juroška – Cicilia.
Náhradníci: Urban, Fryšták – Vecheta, Kim, Břečka, Holásek, Siňavskij, Kvasina.
Trenér: Martin Svědík

AC Sparta Praha: Vindahl – P. Vydra, Vitík, Krejčí ml. (C) – Wiesner, Sadílek, Solbakken, Zelený – Birmančević, Tuci, Karabec.
Náhradníci: Vorel – Kairinen, Preciado, Olatunji, Kuchta, Laçi, Pešek, Haraslín, Panák, Sørensen, Ryneš.
Trenér: Brian Priske

Rozhodčí: : L. Szikszay – J. Hrabovský, M. Volf | VAR: T. Kocourek | AVAR: J. Pečenka.
Trenér Priske využije v dnešním zápase šiřší lavičky a dá příležitost většině hráčům, kteří ve čtvrtek nenastoupili.
Trenér Svědík nakonec rébus v obraně vyřešil postavením na post středního obránce Jana Kalabišku, na kraji bude operovat Blahút. Oproti zápase ve Zlíně bude hrát od začátku Milan Petržela.
Slovácko se Spartou utkalo ve 45 duelech, devětkrát vyhrálo, pět zápasů skončilo remízou, ostatní střetnutí vyhráli Pražané. Nejčastějším výsledkem byl stav 1:0, bylo to v deseti případech. Tým z Uherského Hradiště na domácím hřišti poslední tři zápasy neprohrál.
Brian Priske bude pravděpodobně rotovat se sestavou, jelikož po náročném utkání s Galatasaray čeká Spartu v týdnu pohár MOL Cup se Slavii.
Trenér Svědík před zápasem řeší zapeklitou situaci, koho postavit do obranné linie místo Daníčka, jelikož Petr Reinberk i Michal Kadlec jsou mimo hru, progresivnímu trenérovi zbyl jen Stanislav Hofmann. Vytáhne z B – týmu mladého Holáska, který má jen 16 startů v rezervu, nebo překvapí jinou variantou?
AC Sparta Praha

Dosavadní lídr české ligy má náskok před druhou Slavii Praha čtyři body, obě dvě jarní střetnutí vyhrál, v Karviné 3:0 a doma proti Liberci 2:1. Navíc v Evropské lize postoupil do osmifinále přes silný Galatasaray Istanbul, díky vysoké domácí výhře 4:1. Vraťme se k poslednímu domácímu zápas v české lize. Sparta ve druhém poločase vstřelila v rozmezí dvou minut dvě branky Haraslínem a Olatunjim, Slovan dokázal odpovědět Horským a ke konci zápasu si vypracoval územní převahu, ale nepodařilo se mu vyrovnat.
1. FC Slovácko

Slovácko nevstoupilo do jarní části vůbec dobře. Obě střetnutí prohrálo, nejprve doma s Pardubicemi 1:2, když inkasovalo v nastaveném čase z kopačky Hlavatého, i když Pardubice hrály o deseti hráčích. V minulém kole podlehli svěřenci trenéra Svědíka v regionálním derby Zlín 1:2. Do zápasu dobře vstoupili, po brance Jurošky, kterého si nepohlídali Ševci v zadních řadách. Zlomovým okamžikem bylo vyloučení Daníčka, po intervenci VAR. Domácí otočili nepříznivý stav ve druhém poločase, nejprve vyrovnal Slončík a vítěznou branku zaznamenal Vukadinovič deset minut před koncem. I přes dvě prohry se modrobílí drží na čtvrté pozici.
Příjemný nedělní večer z Uherského Hradiště, vítám vás u sledování 22. kola FORTUNA:LIGY, ve které fotbalisté 1. FC Slovácko přivítají hráče AC Sparta Praha.