FORTUNA:LIGA - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Zlín - 26. listopadu 2023   18:00

Sparta
3' Birmančević (Kuchta) • 41' Birmančević
2:0
(2:0)

Vindahl – Vitík (62. Krejčí ml.), Panák (C), Sørensen – Wiesner, Sadílek, Kairinen (73. Laçi), Zelený – Birmančević (79. Pešek), Haraslín (62. Karabec) – Kuchta (72. Olatunji).
Vorel – Pavelka, Preciado, Ryneš, Sejk, M. Ševčík.
Všetečka – Hájek, Hrabovský
epet Arena, Praha
16877 diváků
S. Dostál – Cedidla, Černín, Didiba, Pidro – Janetzký (60. Slončík), Tkáč (77. F. Žák) – Fantiš (C) (77. Reiter), Bužek (84. Simerský), Bartošák (60. Y. Dramé) – Vukadinović.

SESTŘIH: Sparta - Zlín 2:0. Uragán v první půli řídil Birmančevič

Sparta potvrdila roli favorita a po dvou gólech Birmančeviće zvítězila 2:0. Vrací se tak zpět do čela tabulky. Zlín ve druhém poločase značně zlepšil svoji hru, ale ani jednou se mu nepodařilo prostřelit Vindahla. Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost, na přečtenou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:5.
90+3'
90+3'
Z rohu se Zlínu nepodařilo snížit, zápas končí.
90+3'
Vukadionović se dostal k míči, doběhl s ním až k vápnu Sparty, kde našel Dramého. Ten ihned vystřelil, ale Karabec jeho pokus srazil na roh.
90+2'
Centr Karabce vyboxoval Dostál mimo vápno, Sparta ale zůstala na míči.
90+2'
Centrovaný míč byl odvrácen obranou Zlína do zámezí, Sparta bude pár desítek vteřin před koncem kopat roh.
90+2'
Je tomu skutečně tak, Sparta hraje s míčem kolem středového kruhu a čeká se na konec zápasu.
90+1'
Naděje Zlína právě vyhasly, Sparta totiž drží míč na kopačkách a předpokládám, že to bude dělat celé dvě minuty.
89'
Základní hrací doba se chýlí ke svému konci. Uvidíme, kolik sudí nastaví nad rámec.
89'
Dramé vyslal dělovou ránu na přední tyčku, ale Vindahl se pro míč natáhl a zachytil jej do rukavic.
88'
Zlín bude zahrávat rohový kop. Exekutorem bude Slončík.
88'
Útočný faul Sparty, Zlín se vrací na míč.
87'
Černý vyslal za obranu Sparty centr, nikdo z hostů ale tento záměr nepochopil a za obranu nezabíhal.
86'
Zlín sice kombinuje s míčem, ale pouze kolem středové čáry. Sparta na hřišti nenabízí příliš mnoho prostoru.
84'
Wiesnerova výborná rána taky orazítkovala břevno
84'
Střídání v týmu FC Zlín:
ze hřiště odchází Alexandr Bužek, přichází Dominik Simerský.
82'
Karabec se skvěle uvolnil ve vápně soupeře, předal míč Wiesnerovi, jenž z hranice vápna orazítkoval brankovou konstrukci!
79'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Veljko Birmančević, přichází Jakub Pešek.
79'
77'
ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Filip Žák.
77'
ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Rudolf Reiter.
77'
Youba Dramé si zpracoval centrovaný míč z pravé strany, vypálil, ale branku zcela minul.
75'
Wiesner krásně proskočil do vápna z pravé strany, následně našel Birmančeviće, jenž si však se svým strážcem neporadil.
73'
ze hřiště odchází Kaan Kairinen, přichází Qazim Laçi.
72'
ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Victor Olatunji.
72'
Kolmá přihrávka na Wiesnera byla až příliš dlouhá, míč končí v zámezí.
70'
Dnešní utkání sleduje 16 877 diváků.
69'
Sparta nyní drží míč a přihrává si po celé šířce hřiště. Zlín se však nesnaží o pressing, a tak Sparta rozhodně nikam nespěchá.
67'
Hosté se nyní hnali do přečíslení, ale Vukadin Vukadinović zbytečně dlouho držel míč místo toho, aby jej zkusil přihrát úplně osamocenému Slončíkovi.
65'
Wiesner proklouzl do vápna z pravé strany, zkoušel najít někoho na malém vápně, ale jeden z obránců míč srazil do rukavic brankáře.
64'
Zlín se sice dostal k vápnu soupeře, zpětnými přihrávkami se ale vyhnal zpět na svoji polovinu.
62'
ze hřiště odchází Martin Vitík, přichází Ladislav Krejčí ml.
62'
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Adam Karabec.
60'
ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Youba Dramé.
60'
ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Tom Slončík.
59'
Na červenou kartu to dle sudích nebylo, hra tak může pokračovat.
58'
Tak pozor, hra je přerušena, neboť došlo ke strkanici mimo hru.
57'
Veljko Birmančević centroval do vápna, Sadílek ale minul branku. Dostál bude odkopávat.
54'
Sparta nedokázala po rohovém kopu udeřit, míč však má stále na kopačkách.
53'
Fantiš se dostal k zakončení, ale Vindahl jeho pokus s klidem zlikvidoval. Zlín začíná být poměrně nebezpečný.
51'
Sadílek si z levého křídla seběhl blíže k ose hřiště, tvrdě vypálil, ale orazítkoval pouze břevno zlínské branky!
49'
Martin Cedidla vystřelil z dobrých pětadvaceti metrů, ale jeho pokus brankáře Vindahla ohrozit nemohl. První střela na branku v podání hostů.
47'
Zlín drží míč na kopačkách, dostane se k brance soupeře?
46'
45+3'
45+2'
Haraslín se výborně vrátil do defenzívy, odzbrojil Fantiše a ukončil útočnou akci soupeře.
42'
Finální přihrávka Pidra nebyla přesná a míč skončil pouze u domácích hráčů.
41'
Sparta právě vstřelila branku!
A je to o dva góly. Haraslín vypálil z hranice velkého vápna, Dostál vyrazil míč pouze před sebe, kde už byl připravený VELJKO BIRMANČEVIĆ, jenž míč poslal do odkryté branky.
41'
Kuchta si naskakoval na centrovaný míč, ale netrefil jej ideálně.
39'
Útočná akce poté pokračovala, Wiesner pálil do úplně prázdné branky, ale Dostál naprosto fantasticky zasáhl a míč vyrazil!
38'
Kuchta zase nepropálil Dostála, ten senzačně vychytal Wiesnera
38'
Kuchta se dostal do velmi zajímavé šance, ale netrefil branku Zlína! Tohle by mohlo Spartu mrzet.
36'
Dostál dobře zasáhl ve vápně, domácí se navíc provinili nedovoleným zákrokem, a tak by potencionální gól ani nemohl platit.
35'
Sparta bude zahrávat rohový kop, míč si staví Veljko Birmančević.
34'
Nyní se na míči drží Zlín a i on zapojuje do kombinace celou sestavu. Pro nezaujaté diváky je poslední část utkání hodně nezajímavá.
32'
Hra byla chvíli přerušena pro zranění jednoho z domácích hráčů, nyní už můžeme pokračovat.
30'
Černín vidí žlutou kartu za faul na středu hřiště.
29'
Domácí se dostali na míč a opět zapojují do hry kompletní jedenáctku.
27'
Zlín se nyní usadil na útočné polovině, pro obranu Sparty však zatím žádné nebezpečí nehrozí.
25'
Kuchta se hnal do vápna soupeře, měl před sebou pouze Dostála, ale pravačkou nasměroval míč pouze nad branku.
24'
Kuchta se opět dostal sám před Dostála, jenže přestřelil
24'
Vukadinović centroval, jeden z hostů se dostal k zakončení, ale ze záklonu nedokázal branku ohrozit.
23'
Z něj se domácím nepodařilo nic vytěžit, následně navíc porušili ofsajdové pravidlo.
22'
Tohle smrdělo vlastním gólem! Pidro se snažil zblokovat přihrávku na malé vápno, ale poslal míč pouze směrem na bránu. Dostál se ale blýskl povedenou robinzonádou a vyrazil míč na roh.
20'
Tkáč to vzal na sebe a vystřelil z dobrých pětadvaceti metrů, jeho rána však skončila vysoko nad.
19'
Tak jsem to zakřikl, neboť nyní dostal Kuchta míč za obranu, vypálil, ale jeho pokus prolétl jen těsně vedle pravé tyče.
18'
Kuchta opět ve stoprocentní šanci, střílel však vedle
18'
Domácí opět na míči, ale pouze na vlastní polovině. Hra je nyní poněkud nezáživná.
16'
Zlín zkusil signál na krátkou vzdálenost, ale vůbec mu nevyšel, Sparta se tak ubránila velmi lehce.
15'
Zlín bude zahrávat rohový kop, míč si staví Lukáš Bartošák.
13'
Sparta znovu hraje s míčem na kopačkách, nyní je to však v místech, odkud se zakončit nedá.
11'
Birmančević dostal přihrávku za obranu, ale na poslední chvíli dobře zakročil Didiba, který mu míč odebral.
9'
Kuchta dostal balon do tutovky, ale už byl v ofsajdu
9'
Veljko Birmančević našel ve vápně Kuchtu, ten sice brankáře nepropálil, ale mrzet ho to nemusí, neboť se při náběhu nacházel v ofsajdu.
8'
Sparta hraje s míčem na vlastní polovině, Zlín nyní velmi aktivně napadá rozehrávku.
6'
Zelený se dostal k odraženému míči, vystřelil, ale jeho pokus postrádal razanci, a tak Dostál lehce zakročil.
5'
Haraslín centroval do vápna z levé strany, ale obrana si s tímto míčem poradila a odvrátila jej do zámezí.
3'
Sparta se ujímá vedení už ve třetí minutě! VELJKO BIRMANČEVIĆ dostal skvělý pas za obranu Zlína a s mírným štěstím propálil vyběhnutého Dostála.
3'
Kuchta si nabíhal do vápna na centrovaný míč z pravé strany, ale Dostál vyběhl a zachytil jej do rukavic.
3'
Janecký si na útočné polovině počínal nedovoleně, což neuniklo očím hlavního arbitra.
2'
Hráči Sparty drží míč na kopačkách a kombinují po celé šíři hřiště.
1'
Sparta, která nastupuje v černozlatých dresech, uvedla míč do hry. Zlín nastupuje ve žlutomodré kombinaci.
1'

AC Sparta Praha: Vindahl – Vitík, Panák (C), Sørensen – Wiesner, Sadílek, Kairinen, Zelený – Birmančević, Haraslín – Kuchta.
Náhradníci: Vorel – Karabec, Krejčí ml., Laçi, Olatunji, Pavelka, Pešek, Preciado, Ryneš, Sejk, M. Ševčík.
Trenér: Brian Priske

FC Zlín: S. Dostál – Cedidla, Černín, Didiba, Pidro – Janetzký, Tkáč – Fantiš (C), Bužek, Bartošák – Vukadinović.
Náhradníci: Rakovan – Čelůstka, Číž, Y. Dramé, Kovinić, Reiter, Simerský, F. Žák, Slončík.
Trenér: Bronislav Červenka

Rozhodčí: Všetečka – Hájek, Hrabovský.
FC Zlín

Zlín loni využil matného vstupu Sparty do sezóny a v úvodu září 2022 tu dokázal uhrát překvapivou remízu 0:0. Ta však neodvrátila to, že Sparta vyhrála základní část a sezónu nakonec dovedla k titulu, naopak Zlín byl po posledním místě ze základní části rád, že dokázal zachránit prvoligovou příslušnost v baráži proti Vyškovu.

Po polovině letošní základní části je Zlín na patnáctém místě, když na poslední České Budějovice disponuje náskokem jediného bodu. Pomohlo k tomu jedenáct bodů za dvě výhry a pět remíz. Od historického přídělu 5:9 od Mladé Boleslavi, která mimochodem stála místo nyní již bývalého trenéra obou dnešních soupeřů Pavla Vrbu, Zlín nepoznal hořkost porážky, když v následujících třech zápasech remizoval 0:0 v Olomouci, vyhrál 1:0 v Pardubicích a zatím naposledy uhrál domácí remízu 1:1 s Jabloncem.
AC Sparta Praha

Sparta vstupuje do dnešního utkání v roli ohromného favorita, neboť reprezentační přestávku absolvovala v čele ligové tabulky a na druhé místo ji poslala až včerejší výhra Slavie nad Českými Budějovicemi.

V dosavadních patnácti ligových kolech Sparta uhrála 12 vítězství, 2 remízy a jedinou prohru utrpěla v závěru října v Mladé Boleslavi. Doma jsou sparťané stoprocentní, v epet Areně ovládli všech sedm zápasů s celkovým skóre 23:4.

Trenéru Priskemu se prakticky vyprázdnila marodka, nejistý je pouze start Matěje Ryneše. Ve hře je i start kapitána Ladislava Krejčího, jenž od říjnového reprezentačního zápasu proti Faerským ostrovům chyběl ve všech následujících zápasech Sparty i národního týmu.
Hezký večer z pražské Letné, kde šestnácté kolo fotbalové FORTUNA:LIGY dohraje domácí Sparta proti Zlínu.

V rámci dnešního utkání se bude slavit, neboť Sparta měla 16. listopadu výročí 130 let od založení a vzhledem k reprezentační přestávce byl právě dnešní duel zvolen jako ten výroční, kde se bude připomínat sparťanská historie.

Oba celky se v této sezóně střetnou už podruhé, úvodní vzájemný duel na zlínské Letné ovládla Sparta 1:0, o třech bodech pro obhájce titulu rozhodl penaltovou trefou z 80. minuty Ladislav Krejčí.