FORTUNA:LIGA - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Ml. Boleslav - 25. listopadu 2023   15:00

Liberec
7' Ghali (Preisler) • 70' Ghali (Tupta)
2:1
(1:1)
Ml. Boleslav
10' Pulkrab  (Kušej)

Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Prebsl – Ghali (90. Fukala), Červ, Žambůrek, Preisler – Frýdek (62. Horský), Kulenović (90. Pourzitidis), Tupta (83. Rabušic).
Vliegen – Lehoczki, Varfolomejev, Penner, Višinský, Hudák, Okoh.
Rouček – Nádvorník, Mokrusch; VAR: Radina, AVAR: Slavíček
Stadion U Nisy, Liberec
1415 diváků
Trmal – Kostka (85. D. Šimek), Suchý, Karafiát, Suchomel – Matějovský (C) (79. Ladra), Sakala (85. Kubista) – Solomon (61. Jawo), D. Mareček, Kušej – Pulkrab (61. Hilál).
Mikulec – Fulnek, An. Kadlec, Mašek, Poulolo.
Trmal

SESTŘIH: Liberec - Mladá Boleslav 2:1. Výhru na sněhu vystřelil dvougólový Ghali

Domácí ustáli závěrečný tlak Mladé Boleslavi a vítězí 2:1. O obě branky Liberce se postaral muž zápasu Ahmad Ghali. Za hosty skóroval Matěj Pulkrab. Pojďme ale popořádku. Za hustého sněžení, které trvalo po celý zápas a kvůli kterému se dvakrát přerušovala hra pro zviditelnění čar, se jako první prosadili domácí. Dominik Preisler poslal z levé strany přihrávku, které prošla celým vápnem až ke Ghalimu a nigerijský útočník otevřel skóre utkání svým prvním ligovým gólem. Za tři minuty ale bylo srovnáno. Mladá Boleslav zaskočila domácí obranu rychle rozehraným rohem a po centru Kušeje na přední tyč se hlavou prosadil Matěj Pulkrab. O vítězství domácích se rozhodlo v 70. minutě, kdy Filip Horský vybojoval balon na zkušeném Matějovském a posunul jej na Tuptu. Slovenský útočník s ním pelášil na polovinů hostů, přenesl hru přesným centrem na Ghaliho, který si navedl míč doleva a krásným obstřelem kolem obránce přesně k tyči vstřelil svůj druhý gól v utkání, který byl, jak se nakonec ukázalo, také vítězný. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne.
90+9'
90+9'
Domácí brankář bude vykopávat.
90+8'
Hosté mají poslední minutu.
90+7'
Centr z pravé strany našel hlavu Vojtěcha Kubisty, který zády k bráně hlavičkoval nad.
90+7'
Brankář Trmal stojí až na polovině hřiště.
90+7'
Mladoboleslavský tlak sílí.
90+6'
Hostující Suchomel se dostal do vápna a poslal balon před brankáře. Matěj Chaluš jej odkopl do zámezí.
90+5'
Michal Fukala na poslední chvíli zastavil Júsufa Hilála.
90+4'
Martin Suchomel zezadu vrazil do Rabušice, čímž se dopustil faulu.
90+4'
Jeden takový skončil v rukavicích brankáře Bačkovského.
90+3'
Hosté vrhají všechny síly do útoku a hrají na dlouhé balony do vápna.
90+3'
Mladoboleslavská lavička se neuklidnila a kustod Václav Štěpán dostal červenou kartu za vulgární výrazy směrem k rozhodčímu a vběhnutí na hrací plochu.
90+2'
Centr z pravé strany přelétl všechny ve vápně. Vzápětí Kušej fauloval.
90+2'
Hosté se postupnými auty dostávají až k vápnu.
90+2'
Žlutou kartu za protesty dostává hostující Jiří Malík (trenér brankařů).
90+1'
Nastavovat se bude dlouhých devět minut.
90'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Ahmad Ghali, přichází Michal Fukala,
ze hřiště odchází Luka Kulenović, přichází Marios Pourzitidis.
90'
Balon se odrazil na střed hřiště, kde se do něj opřel Lukáš Červ. Brankář Matouš Trmal střelu chytil.
89'
A opět liberecký matador. Tentokrát se vymotal u rohového praporku přes dvojici protihráčů a zakončil z úhlu. Trmal vyrazil na roh.
89'
Střídající Michael Rabušic je velmi aktivní a pro své mužstvo vybojoval rohový kop.
88'
Liberečtí hráči kombinovali u rohového praporku, ale nakonec o míč přišli.
87'
Následoval útočný faul Mladé Boleslavi na polovině hrací plochy.
86'
Michael Rabušic si skvěle naběhl za obranu na levé straně, jenže sníh mu zpomalil balon a miláček místních fanoušků neodcentroval přesně.
85'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází David Šimek,
ze hřiště odchází Benson Sakala, přichází Vojtěch Kubista.
84'
Jan Žambůrek se rozeběhl dopředu, ale byl rychle zastaven faulem hostujícího hráče.
83'
Důležitý obranný zákrok předvedla dvojice Chaluš – Prebsl, která přes sebe nepustila Lamina Jawa.
83'
ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Michael Rabušic.
82'
Filip Horský centroval v tísni pouze do zámezí.
81'
Po autovém vhazování vyplaval na hranici velkého vápna úplně volný Ondřej Karafiát. Jeho střelu placírkou domácí brankář kryl.
80'
Dvojice domácích hráčů zastavila Júsufa Hilála nedovoleně.
79'
ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Tomáš Ladra.
79'
Vasil Kušej se dopustil útočného faulu na Ghaliho.
79'
Tentokrát se vše stihlo do dvou minut a opět se hraje.
77'
Hra je opět přerušena z důvodu úpravy hrací plochy a odklizení sněhu na čarách.
76'
Lamin Jawo poslal možná nepovedený centr, možná záměrně vysoký míč na Bačkovského, který si tento pokus na brankové čáře pohlídal.
74'
To se nelíbilo domácímu trenérovi brankařů Marku Čechovi, který viděl za protesty žlutou kartu.
74'
Domácí pak ztratili balon a vše hasil Lukáš Červ faulem ve skluzu.
73'
Ten skončil rychlým protiútokem Tupty, který vedl balon proti dvojici protihráčů, ale nakonec se otočil a hru zpomalil.
73'
Vybojovali rohový kop.
72'
Hosté musí přeřadit na vyšší rychlostní stupeň.
70'
Slovan si bere náskok zpátky, prosadil se opět Ghali
70'
Liberec právě vstřelil branku!
Vše začalo u Filipa Horského, který obral o balon veterána Matějovského a posunul jej na Tuptu. Slovenský útočník, jak je jeho zvykem pelášil na útočnou polovinu, přenesl hru na druhou stranu, kde si míč převzal AHMAD GHALI, navedl si jej na levou nohu a přesnou střelou kolem obránce k tyči vrací domácím vedení svým druhým gólem v utkání.
69'
Středočeši se postupně posouvají na útočnou polovinu.
68'
I přes protesty Marka Matějovského rozehrával dle pravidel správně domácí Liberec.
67'
Martin Suchomel z Mladé Boleslavi zůstal ležet na trávníku/sněhu a hlavní rozhodčí zastavuje hru.
66'
Hostující Mareček dělal vše proto, aby se Jan Žambůrek nerozběhnul. Prošlo mu to bez žlutého napomenutí.
66'
Dnešní utkání sleduje 1415 odolných diváků.
64'
Vlivem těžkého terénu sledujeme mnoho nepřesností v rozehrávce na obou stranách.
62'
ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Filip Horský.
61'
ze hřiště odchází John Solomon, přichází Lamin Jawo,
ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
61'
Hrací plocha už je celá bílá a stále na ni dopadají nové a nové sněhové vločky.
60'
Po zhruba tříminutové pauze rozehrál Frýdek standardní situaci pouze do zdi stojící před ním.
57'
Hlavní rozhodčí pozastavil hru a požádal pořadatele o očištění autových a ostatních čar kolem hřiště, které už nebyly vidět pod napadaným sněhem.
56'
První žlutou kartu Mladé Boleslavi viděl Benson Sakala za předchozí zákrok na Lukáše Červa.
56'
Střet dvou osmiček končí faulem hostujícího kapitána Matějovského.
56'
Frýdek podklouzl při snaze o kličku.
55'
Na druhé straně hledal Matějovský obloučkem mezi hráče Kušeje. Ghali byl u míče první.
54'
Po ostrém faulu na Červa byla ponechána výhoda. Christian Frýdek našel Kulenoviće. Chorvatského útočníka zablokoval jeden z hostujících obránců.
53'
Marečkova hlavička vystrašila Bačkovského
53'
Centr prolétl vápnem až k Suchomelovi, který vracel míč před bránu. S Marečkovou hlavičkou si Bačkovský poradil.
53'
Ten se jim sice vůbec nepovedl, ale Karafiát vybojoval balon a následný centr odvrátil na další roh Chaluš.
52'
Od nohy Christiana Frýdka se balon odrazil do zámezí. Hosté budou zahrávat rohový kop.
51'
Domácí se po levé straně neprodrali k bráně a míč skončil v autu.
50'
Odražený míč si našel Jan Mikula. Liberecký kapitán ale nemířil přesně.
49'
Jan Žambůrek hledal z levé strany ve vápně nabíhajícího Kulenoviće, ale Karafiát balon zastavil skluzem.
47'
V Liberci stále hustě sněží, a tak pořadatelé sáhli pro žlutý míč, jelikož místo trávníku se pomalu začíná hrát na blátě či ledě.
46'
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn.
46'
Je za námi prvních 45 minut, ve kterých jsme viděli dvě branky po jedné na každé straně. Skóre zápasu otevřel už v 7. minutě Ahmad Ghali, který si ve vápně našel přihrávku Dominika Preislera a z první mířil přesně na zadní tyč. O čtyři minuty později už ale bylo srovnáno. Domácí obrana zaspala při rohovém kopu, Vasil Kušej našel přesně hlavu Matěj Pulkrab stojícího na přední tyči a hoatující útočník se z malého vápna nemýlil. Celý první poločas hustě sněžilo a v závěru to bylo znát jak na hrací ploše, tak pohybu hráčů. Uvidíme, co nás čeká po přestávce. Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
45+2'
45+2'
Útočník hostí Pulkrab fauloval ve výskoku.
45+1'
V první z nich pálil Ľubomír Tupta po zemi těsně vedle.
45+1'
První poločas bude nastaven minimálně o dvě minuty.
45'
Ahmad Ghali byl faulován u postranní čáry vedle velkého vápna hostů. Je před námi možná poslední šance první půle.
44'
Celý první poločas hustě sněží a začíná se to projevovat také na pohybu hráčů, kteří klouzají na hřišti jako na ledě.
42'
Tupta se zjevil sám před Trmalem, tváří v tvář mu ale neuspěl
42'
Ľubomír Tupta dostal krásný centr za obranu. Zpracoval si balon a pokusil se přelobovat Trmala. Mladoboleslavský brankář byl z brány venku včas a střelu vyrazil.
41'
Hra se teď výrazně kouskuje. Matěj Pulkrab se dopustil útočného faulu.
40'
Po pozastavení hry Liberec o míč přišel.
39'
Rozhodčí Rouček teď nešťastně zastavil zajímavou akci domácích , když se nešťastně připletl do přihrávky Preislera.
39'
Centr Frýdka si našel hostující Martin Suchomel.
38'
Těžiště se přesunulo na druhou stranu hřiště a také Liberec bude zahrávat rohový kop.
37'
Hosté ze standardní situace bránu neohrozili, ale brankář Bačkovský měl plné rukavice práce, aby míč zkrotil.
36'
Rychlá akce Mladé Boleslavi, kdy Matěj Pulkrab přihrával pod sebe na Vasila Kušeje, končí rohovým kopem. Nejproduktivnější hráč Středočechů střílel tvrdě pod břevno, kde jeho pokus vytáhl Bačkovský.
35'
Kušejova petarda změnu skóre nepřinesla Text
35'
Chaluš zastavil Pulkraba čistým a přesným skluzem.
34'
Liberecký Frýdek se uvolnil s balonem a našel volného Žambůrka. Mladý záložník střílel z první vedle.
32'
Dominik Kostka hledal Solomona nabíhajícího si za obranu. Nigerijský forvard na přihrávku jen těsně nedosáhl.
31'
Liberečtí se hnali v dobrém počtu na mladoboleslavskou obranu. Balon se dostal na levou stranu k nohám Preislera, který si jej zasekl a vypálil. Jenže střela letěla hodně vysoko i vedle.
30'
Pravý záložník Kostka se nepochopil se spoluhráči a jeho přihrávka zamířila jen do rukavic domácího brankáře.
29'
Lukáš Červ si poradil s Karafiátem i skákajícím míčem a z voleje vypálil. Trmal střelu raději jen vyboxoval.
28'
Hra se rychle otočila a Ľubomír Tupta se prodral ke střele, která postrádala přesnost i razanci. Matouš Trmal neměl s pokusem po zemi doprostřed brány větší ani menší potíže.
26'
Poté se dostali k míči hosté. Martin Suchomel sice obešel Ghaliho, ale jeho pokus letěl nad bránu.
25'
Liberecký záložník Preisler si teď vychutnal reprezentanta Vasila Kušeje povedenou kličkou u střídaček.
23'
Vzápětí pálil záložník Červ opět pouze do blokujícího hráče před sebou.
22'
Dominik Preisler opět centroval z levé strany, ale tentokrát nikoho v modrém nenašel.
21'
Jan Mikula (FC Slovan Liberec) zajel ostrým skluzem do protihráče před střídačkami, a i když hlavní sudí chvíli váhal, nakonec zapískal faul a udělil domácímu obránci žlutou kartu.
20'
Domácí se lehce vrací do hry, ale zatím se k bráně Trmala nepřibližují.
18'
Domácí stoper Prebsl posunul centr nešťastně za sebe, kde měl nejblíže k míči Suchomel, jenž vrátil kulatý nesmysl do vápna k nohám Marečka. Ten stál zády k bráně a pokusil se o zakončení patou, se kterým si Bačkovský v klidu poradil.
17'
Po faulu Jana Žambůrka si staví míč Marek Matějovský s Vasilem Kušejem.
16'
Liberec se po inkasovaném gólu zatím nemůže dostat zpět do tempa a iniciativu převzala Mladá Boleslav.
15'
Útočný faul kapitána Středočechů zastavil jejich snažení.
14'
Filip Prebsl (FC Slovan Liberec) fauloval na polovině hřiště a dostává první žlutou kartu zápasu.
12'
Faul na hostujícího hráče Mladá Boleslav nepotrestala. Marek Matějovský nepropálil hradbu těl stojících na velkém vápně.
11'
Domácí hráči se po sobě jen nevěřícně dívají, kdo že měl bránit.
10'
Blesková odpověď, na 1:1 vyrovnal hlavou Pulkrab
10'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku a rychle srovnává!
Nakrátko rozehraný roh zaskočil domácí obranu. Vasil Kušej si přebral míč, otočil se kolem obránce a poslal centr na přední tyč přímo na hlavu MATĚJE PULKRABA, který se z malého vápna nemýlil a zakončil přesně ke vzdálenější tyči.
10'
Na druhé straně se pokusil Solomon obejít Prebsla. Liberecký obránce zahrál ve skluzu na rohový kop.
9'
Jan Žambůrek obral dle rozhodčího čistě o míč Marka Matějovského, ale následný centr letěl pouze do rukavic Trmala.
7'
Slovan jde do vedení, přesně k tyči uklidil míč Ghali
7'
Přímočará akce začala u Ľubomíra Tupty, který ze středu posunul míč do levé strany na Dominika Preislera. Levý záložník vyslal přihrávku z první skrz celé vápno až na druhou stranu, kde si naběhl AHMAD GHALI a střelou taktéž z první na vzdálenější tyč otevřel skóre utkání.
6'
Následný centr Preislera byl odvrácen do autu.
6'
Na druhé straně se pokusil o střelu Lukáš Červ. Trefil však hráče stojícího před sebou.
4'
Středočeši se poprvé udrželi delší dobu na míči, ale nepřesný centr z kopačky Sakaly akci zastavil.
3'
Ondřej Karafiát před sebe nepustil útočníka Tuptu.
2'
Jenže Frýdkovi podklouzla na mokrém terénu noha a balon letěl pouze do boční sítě.
1'
Vzápětí domácí vybojovali rohový kop.
1'
První výpad Slovanu na útočnou polovinu zastavil Sakala.
1'
Liberec zahájí zápas úvodním výkopem.
Tribuny jsou vlivem nefotbalového zimního počasí velice prořídlé, což je poměrně škoda.
Hráči již nastupují na hrací plochu. Domácí v tradiční modré kombinaci. Hosté z Mladé Boleslavi budou hrát v bílém.

FC Slovan Liberec: Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Prebsl – Ghali, Červ, Žambůrek, Preisler – Frýdek, Kulenović, Tupta.
Náhradníci: Vliegen – Lehoczki, Pourzitidis, Fukala, Varfolomejev, Penner, Višinský, Hudák, Horský, Okoh, Rabušic.
Trenér: Luboš Kozel

FK Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel – Matějovský (C), Sakala – Solomon, D. Mareček, Kušej – Pulkrab.
Náhradníci: Mikulec – D. Šimek, Kubista, Jawo, Fulnek, An. Kadlec, Hilál, Mašek, Poulolo, Ladra.
Trenér: Marek Kulič

Rozhodčí: Rouček – Nádvorník, Mokrusch; VAR: Radina, AVAR: Slavíček.

FK MLADÁ BOLESLAV – TŘETÍ MÍSTO A ÚTOK NA POHÁROVÉ PŘÍČKY

Hráčům z města automobilů se pod vedením bývalého výborného útočníka Marka Kuliče nebývale daří. Z posledních čtyř ligových utkání hned tři vyhráli a jen jednou odcházeli ze hřiště poraženi. Za zmínku rozhodně stojí rekordní výhra 9:5 ve Zlíně a následná domácí porážka pražské Sparty 3:1. Poté přišla těsná porážka 0:1 v Teplicích, ale před reprezentační přestávkou se Mladá Boleslav vrátila na vítěznou vlnu, když doma přehrála Pardubice jediným gólem.

Středočechy táhne útočník Vasil Kušej, který si svými výkony vysloužil dokonce nominaci do reprezentačního výběru, za který naskočil v posledním utkání kvalifikace proti Moldavsku a rozhodně se neztratil. V týmu je pak se šesti zásahy společně Danielem Marečkem nejlepším střelcem. Přihrál také na nejvíc gólů Mladé Boleslavi, konkrétně na čtyři. Hokejovou terminologií má tedy na kontě 10 bodů (6+4).

Jak již bylo zmíněno, Mladá Boleslav se vyhřívá na, možná trochu překvapivé, třetí pozici ligové tabulky. Z dosavadních čtrnácti odehraných zápasů (má k dobru odložené utkání s Plzní) získala 26 bodů za osm výher, dvě remízy a čtyři porážky při pozitivních skóre 31:23.

Hostům se dříve na Liberec příliš nedařilo, ale to v posledních letech už tolik neplatí. Mladá Boleslav sice padla v poháru po prohře 0:1 právě proti Slovanu, jenže z posledních čtyř vzájemných ligových utkání neprohrála ani jednou. V loňském roce remizovala v únoru na svém stadionu 3:3, v září pak U Nisy vyhrála 3:1. Letos už to bude potřetí co se tato mužstva utkají v rámci ligy. V březnu doma zvítězili Středočeši vysoko 4:0 a ve druhém kole tohoto ročníku doma remizovali v divokém utkání 2:2. Zápas tedy může nabídnout zajímavou podívanou plnou gólů.

FC SLOVAN LIBEREC – SÉRIE ČTYŘ LIGOVÝCH ZÁPASŮ BEZ PORÁŽKY

Slovan po negativní sérii šesti utkání, ve kterých získal pouhé dva body za dvě remízy a čtyřikrát prohrál, otočil o 180 stupňů a v následujících čtyřech soubojích nepoznal přemožitele. Nejprve doma porazil Plzeň vysoko 3:0, následně zapsal cennou remízu 1:1 na Slovácku. Následovala další domácí výhra, tentokrát 1:0 proti Českým Budějovicím a před reprezentační přestávkou přišla opět remíza 1:1. Ta se odehrála v nové aréně Hradce Králové.

Mezi utkáním na Slovácku a proti Českým Budějovicím se také odehrálo osmifinále poháru, ve kterém Severočeši přivítali na svém stadionu právě Mladou Boleslav. V zápase, který nebyl příliš bohatý na šance, se na branku čekalo až do úplného závěru. Střídající Filip Horský si v nastaveném čase skvěle zpracoval dlouhý, vysoký míč za obranu a po sedmi minutách na hřišti poslal modrobílý celek do čtvrtfinále MOL Cupu.

Liberec se po polovině základní části nachází na desáté pozici a uzavírá tak prostřední skupinu. Na jedenáctý Hradec Králové má dvoubodový náskok. Šestý Baník Ostrava a sedmá Sigma Olomouc jsou pak o šest bodů napřed. Nejlepšími střelci týmu jsou čtyřgóloví Luka Kulenović a Ľubomír Tupta. Slovenský útočník je zároveň nejaktivnějším asistentem, když svým spoluhráčům přihrál už na čtyři přesné zásahy. Pro udělené karty nebude trenéru Kozlovi nikdo chybět. V karetním ohrožení jsou se třemi žlutými kartami Mohamed Doumbia a Filip Prebsl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.