FORTUNA:LIGA - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Č. Budějovice - 25. listopadu 2023   18:00

Slavia
7' Jurečka (Wallem) • 71' Chytil (Provod)
2:1
(1:1)
Č. Budějovice
20' Adediran  (Alli)

Mandous – Vlček, Ogbu, Bořil (C) – P. Ševčík (90+3. Oscar), Hromada (46. Zafeiris) – Tomič (60. Provod), Jurečka, Wallem, Chytil (76. Schranz) – Van Buren (60. Masopust).
O. Kolář – Dumitrescu, Ogungbayi, Sinyan, Tecl, Tijani.
Kvítek – Kubr, Kříž – Vokoun
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
16 620 diváků
Šípoš – Sladký, Nikl, Králik (C), Trummer – Suchan, Hubínek – Šigut (63. Osmančík), P. Hellebrand, Alli (78. Skalák) – Adediran (85. V. Hora).
Janáček – Čoudek, Broukal, Jungbauer, Dejanović, Čermák.

SESTŘIH: Slavia - České Budějovice 2:1. Chytil vydřel triumf v závěru

To je ode mne vše. Loučím se a brzy zase na počtenou!
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:13.
Zápas je u konce. Druhá Slavia vydřela výhru nad posledními Českými Budějovicemi. Ve druhé půli se hrálo dost otevřeně, poté, co sešívaaní dali druhý gól, si už závěr utkání pohlídali.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Oscar.
90+3'
Z brejku zahrozil Provod, který situaci tři na dva vyřešil střelou z úhlu doprostřed. Šípoš chytil míč, jak se říká, do teplých.
90+2'
Že by přece jenom hosté zaveleli k závěrečnému tlaku? Nyní hrají s balonem na polovině Pražanů.
90'
Rychlý brejk Dynama nebyl nebezpečný. Po nepřesnosti ve finální fázi se míč dokutálel až k Mandousovi.
89'
Schranz na přední tyči hlavičkoval vysoko nad, Šípoš už spěchá rozehrávat.
88'
Stereotyp rozsekne volný přímý kop. Ten budou rozehrávat červenobílí na půli soupeře.
87'
Stále stejný obrázek – slávisté hrají a Dynamo brání.
86'
Od druhého gólu Slavie se toho příliš zajímavého neděje. Domácí drží míč, ale nikam se příliš neženou a hostům, zdá se, nezbylo moc sil na nějaký obří tlak.
85'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Quadri Adediran, přichází Vojtěch Hora.
84'
Jurečka to zkusil individuálně, přes obránce na levém křídle si však cestu do zakončení neproklestil.
83'
Pražané dlouho kombinovali na polovině soupeře, nakonec se vyhnali sami. Ogbu poslal hodně nepřesný míč zpět na půlku sešívaných.
82'
Bořil se prosmýkl do vápna po levém křídle, jenž Provodovi neadresoval přesný pas.
81'
Faul také na druhé straně. Balon do hry uvedou slávisté.
80'
Bořil dojel Suchana, hráči v černém budou hrát, ale začít musí před vlastní bránou.
79'
Odkop Nikla doletěl až do vápna Slavie, kde si pro balon vyběhl Mandous.
78'
ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Jiří Skalák.
77'
Ošetřován byl Alli, který nakonec skončil na nosítkách a je odnášen ze hřiště.
76'
ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Ivan Schranz.
75'
Masopust při návratu do obrany fauloval Alliho. Rozehrávat budou fotbalisté v černém na vlastní půli.
74'
Dnešní utkání sleduje 16 620 diváků.
73'
V šanci se zjevil Bořil, jenž si míč příliš dlouho v dobré pozici zpracovával, a tak nakonec nepropálil blokující beky hostí.
72'
Chytil využil Provodova centru
72'
Míč drží slávisté, kteří tentokrát hrají na vlastní půli.
71'
Slavia právě vstřelila branku!
Červenobílí se podruhé prosazují po standardní situaci a znovu vedou! Centr Provoda přistál u MOJMÍRA CHYTILA, který ho i s trochou štěstí dokázal ze vzduchu stehnem usměrnit mezi tři tyče.
70'
Sladký podkopl Chytila. Rozehrávat tak budou Pražané, kteří mohou přímo centrovat do šestnáctky soupeře.
69'
Ogbu ve vzduchu fauloval Adedirana. Hosté budou hrát na polovině hřiště.
68'
Chytil se dral do zakončení z bezprostřední blízkosti, v přetlačované na hraně malého vápna nakonec neuspěl, Českobudějovičtí míč odehráli do volného prostoru, kam si pro něj došel Šípoš.
67'
Sešívaní obléhají vápno svého soka. Fotbalisté Dynama tentokrát brání hodně zatažení.
66'
Hra se v posledních minutách hodně otevřela, je znát, že sešívaní nechtějí doma jen remizovat a útočení dnes baví i Jihočechy.
65'
Provodova bomba míří do břevna!
65'
Ševčík trefil Nikla do ruky, ale asi ještě před vápnem
65'
Branková konstrukce i na druhé straně! Z kraje vápna pálil Provod a Šípošovi pomohlo břevno.
64'
Po jasné ruce jednoho z hostujících hráčů nechal hlavní sudí pokračovat ve hře a Suchan pěkným volejem zpoza vápna trefil tyč!
63'
ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Pavel Osmančík.
62'
Mnoho událostí na obou stranách – Alli po brejku trefil jen soupeře, na straně druhé zase nepřesně centroval Masopust.
60'
ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Lukáš Masopust,
ze hřiště odchází Michal Tomič, přichází Lukáš Provod.
60'
Adediran ještě škodil Mandousovi, který měl míč jasně v moci, za což vidí žlutou kartu.
59'
Hodně aktivní Alli si navedl míč na střed a vypálil přesně do koše Mandouse.
58'
Z rohu se nic neurodilo. Alli se následně vydal po lajně podél Ogbua, kterým byl faulován.
57'
Právě Ševčík vypálil z dálky, tečovaná střela skončila v zámezí a uvidíme roh.
56'
Suchan trefil tyč! Ale těsně předtím hrál Adediran rukou
56'
Sešívaní kombinovali před soupeře, Jurečka posunul míč k Ševčíkovi, ale tomu zjevně nikdo nekřikl "záda", a tak byl předskočen Adediradem.
55'
Tomičův centr z pravého křídla nepatřil mezi povedené, balon skončil v rukavicích Šípoše.
54'
Zafeiris se prezentoval hezkými kličkami ve středu hřiště, na což se nechtěl dívat Šigut, který fauloval za žlutou kartu.
53'
Hosté standardní situaci ubránili, kupředu mohl sprintovat Alli, který tentokrát zvolil postupný útok a trochu hru uklidnil.
52'
Zpoza vápna to zkusil také Zafeiris, míč se otřel o jednoho z obránců soupeře a skončil vedle. Následovat tak bude roh.
51'
Van Buren se otočil před vápnem a vypálil. Skákavý pokus k bližší tyči Šípoš lapil.
50'
Alli byl na křídle faulován Tomičem. Hlavní sudí ale rozpažil a Mandous tak může rozehrávat.
49'
Na druhé straně Suchan prostrkával míč Trummerovi, jenže nepřesně. Slávisté balon odklidili do autu.
48'
Wallem byl na půlce sestřelen Sladkým, s míčem na kopačkách budou be hře pokračovat domácí.
47'
Druhou půli začaly České Budějovice rozvážně. Bořila na křídle zastavil Šigut.
46'
ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Christos Zafeiris.
46'
První půle je za námi. Jihočeši zatím v Edenu drží překvapivou remízu, nejspíš ale zaslouženou. Sešívaní mají ze hry mírně více, ale fotbalisté Dynama rozhodně nepřijeli hrát beton v jedenácti ve vlastním vápně, navíc, když už brání, tak brání dobře, a zatím jsou odměněni. Jak zápas dopadne? Sledujte ho s námi, pokračujeme zhruba v 19 hodin.
45+1'
44'
Jurečka si zaběhl za obranu, míč si zpracoval na prsa a vypálil vedle. Nakonec je navíc odmáván a odpískán ofsajd.
43'
Pražané uklidňují hru, do rozehrávky se zapojuje i brankář Mandous.
42'
Tentokrát Alli poslal dobrou přihrávku a Trummer svedl souboj se slávistickými beky. Ani tentokrát nerezultovala situace v šanci hostů.
41'
Van Buren střílel z dálky mimo.
40'
Po nepovedeném rohu Slavie chyběla jen přesnější přihrávka Alliho, aby Hellebrand postupoval sám na Mandouse, takto se stopeři Pražanů na poslední chvíli stačili vrátit a přihrávku zachytit.
39'
Suchan opět využil volného prostoru ke střele ze střední vzdálenosti. Míč mířící po zemi doprostřed nadvakrát lapil Mandous.
38'
Rychlá akce sešívaných vedla po pravé straně, Chytil dostal pas za sebe, ale poradil si a zakončil patičkou. Šípoš vyrazil míč na roh.
37'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Jakub Hromada).
37'
Hodně krkolomně a po několika odrazech se dostal k zakončení Van Buren, který jen vybil bránícího fotbalistu v černém.
36'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Zápotočný).
34'
Pro centr hostující desítky si vyběhl brankář Mandous, jenž ihned rozehrál a vyslal své spoluhráče do rychlé protiakce.
33'
Jurečka přímo před Šípošem! Jenže nedal stoprocentní šanci
33'
Uvidíme volný přímý kop hostujícího celku, balon si staví Suchan.
32'
Jurečka doběhl skákavý balon a jen ho lehce postrčil podél gólmana hostů. V obří šanci domácí útočník minul.
31'
Vraťme se ještě k nigerijskému setkání Ogbua a Alliho. Pokud pomineme Čechy, tak právě Nigerijců najdeme v dnešním zápase nejvíce – tři slávisty a dva v dresu Jihočechů.
30'
Po rohu nakrátko následovalo několik centrů do vápna Dynama. Ten poslední chytil do svých rukavic Šípoš, který bude rozehrávat.
29'
Van Buren se prokličkoval jen do nevýhodného postavení u brankové čáry. Z ostrého úhlu zkusil alespoň poslat míč před bránu, tato přihrávka byla sražena na rohový kop.
28'
Další hodně zajímavý míč přilétl do šestnáctky Dynama také z pravého křídla, Jurečkovi scházel snad krok, aby z gólové pozice zakončoval.
27'
Tomič poslal střílený centr zprava. Nikoho v červenobílém nenašel.
26'
Alli dělal problémy Ogbuovi. Ten nakonec svého nigerijského spoluobčana krajana nemilosrdně poslal k zemi. Faul se nepíská, naopak jsme viděli rychlý brejk sešívaných, jenž vyústil v roh.
25'
Van Buren se u rohového praporku střetl s Králikem, výsledkem je odkop od brány Českých Budějovic.
24'
Také domácí se ubránili a nyní sami vyráží do útoku.
23'
Standardka v podobě volného přímého kopu také na druhé straně.
22'
Centr do vápna hosté zneškodnili. Sešívaní ještě několikrát operovali nebezpečně blízko Šípošovy brány, žádnou příležitost si nakonec nevytvořili.
21'
Pražané budou mít k dispozici volný přímý kop.
20'
Adediran zpražil Eden, z první akce srovnal na 1:1
20'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Je srovnáno! Slávisté bránili laxně a jsou za to potrestáni. Hosté postupovali ve dvou proti jedinému obránci, QUADRI ADEDIRAN dostal pomalý pas na pravou stranu a zdálo se, že si sešívaní poradí. Nigerijec ve službách Dynama zasekl a celou akci ještě více zpomalil. Červenobílí však nadále jen přihlíželi a tak na následnou přízemní střelu zhruba z penalty Mandous nedosáhl.
18'
Slávisté měli k dispozici roh. Hlavičku Van Burena směřující doprostřed Šípoš v klidu pokryl.
17'
Parádní Wallemovy housle Sladkému, Jurečka napálil Nikla
17'
Sešívaní pokračují v útoku. Budou vhazovat.
16'
Wallem na křídle vykoupal Sladkého a následně nabil Jurečkovi, jeho pokus byl zablokován.
15'
Hodně rychlý brejk sešívaných, Van Buren postrčil míč do běhu Wallemovi, který z křídla dloubáčkem Šípoše nepřekonal.
14'
Suchan dostal hodně prostoru ve středu hřiště, a tak natáhl ke střele z dálky, té se vystavil Bořil.
13'
Chytil si zpracoval míč po autu, zády si pohlídal protihráče a z otočky vypálil. Šípoš byl pozorný a zasáhl.
12'
Dlouhý sešívaný nákop sražen do autu, domácí budou vhazovat.
11'
Chytil si zprava navedl míč do středu a zase chtěl balon na pravou stranu vrátit, tento pas zastavil Králik.
10'
Jurečka zrychlil hru ve středu hřiště, před vápnem soupeře se pokusil přihrát na pravou stranu, jenže míč špatně trefil a ten tak k jeho kamarádovi v červenobílém nedoputoval.
9'
Van Buren pálil zprava, bylo znát, že nebyl úplně dobře zorientovaný, i proto nedělalo hostům potíže jeho pokus zastavit.
8'
Další centr do šestnáctky hostů přichystal Vlček, hráči v tmavých dresech poslali balon do autu.
7'
Jurečka hned v úvodu otevřel skóre po rohu
7'
První roh, první gól! Wallem výborně protečoval balon ke vzdálenější tyči, kde ho z voleje napálil vší silou do sítě VÁCLAV JUREČKA.
6'
Tomič se dostal s míčem do vápna, z pravé strany z ne moc komfortní pozice vypálil, Suchan míč srazil na roh.
5'
Jurečka spěchal za obranu soupeře, kam také mířil vzdušný pas. Jeden ze stoperů Jihočechů na poslední chvíli zasáhl.
4'
Suchan svým centrem našel Králika na hranici vápna, ten prodloužil hlavou za sebe a balon doputoval bezpečně do rukavic Mandouse.
3'
Na polovině Slavie byl faulován Suchan. Hráči v černém se přesouvají před vápno domácích a chystají volný přímý kop.
2'
Tomič hledal na křídle Van Burena, přízemní pas se vykutálel ze hřiště.
1'
Trpišovský se zlomeným nosem nechává vedení duelu Köstlovi
1'
Utkání začalo. Hosté útočí proti severní tribuně. Zatím ale drží míč na vlastní půli sešívaní.
1'

SK Slavia Praha: Mandous – Vlček, Ogbu, Bořil (C) – P. Ševčík, Hromada – Tomič, Jurečka, Wallem, Chytil – Van Buren.
Náhradníci: O. Kolář – Oscar, Dumitrescu, Masopust, Ogungbayi, Schranz, Provod, Sinyan, Tecl, Tijani, Zafeiris.
Trenér: Jindřich Trpišovský

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Alli, Adediran, P. Hellebrand, Hubínek, Králik (C), Nikl, Sladký, Trummer, Suchan, Šigut.
Náhradníci: Janáček – Čoudek, Broukal, Jungbauer, V. Hora, Osmančík, Skalák, Dejanović, Čermák.
Trenér: Tomáš Zápotočný

Rozhodčí: Kvítek – Kubr, Kříž – Vokoun.
Po reprezentační pauze se opět hlásí o slovo tuzemský ligový fotbal. Slavia doma přivítá České Budějovice a v zápase bude jasným favoritem. Sešívaní před pauzou vyhráli v Olomouci 3:1, čímž napravili prohru s Plzní a udrželi se dva body za vedoucí Spartou. David Douděra, slávistický krajní obránce, o sobě dal vědět i během reprezentační přestávky, kdy úvodním gólem nasměroval Česko k výhře nad Moldavskem. Celkově odehrál dobrá utkání i s Východoevropany i v Polsku.

Jak už bylo řečeno, Slavia bude jasným favoritem. A to i proto, že České Budějovice jsou momentálně nejhorším týmem Fortuna ligy vůbec. Před pár dny přišla i reakce – u týmu skončil jako trenér Marek Nikl, zůstal jen jeho kolega Tomáš Zápotočný. Jihočeši prohráli třikrát po sobě 0:1, naposledy s Teplicema, venku v této sezoně navíc uhráli pouhopouhý jeden bod s předposledním Zlínem.

Dočkáme se enormního překvapení, nebo uvidíme hladkou výhru Slavie? Sledujte zápas s námi od 18 hodin.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu mezi pražskou Slavií a českobudějovickým Dynamem.