FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Olomouc - 21. února 2024   17:30

Teplice
22' Bílek  • 88' Jásir (Chaloupek)
2:0
(1:0)

Ludha – Kričfaluši, Knapík, Mičević – Bílek, L. Mareček (C) (84. Chaloupek), Beránek (66. Jukl), Trubač, Labík – Gning (66. Jásir), Fila (90. Hronek).
Němeček – Švanda, Cykalo, Křišťan, Urbanec.
M. Radina – J. Kříž, J. Pečenka
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
3 047 diváků
Stoppen – F. Novák, Pokorný, Beneš, Křišťál (46. Sláma) – Breite (C) (86. Šíp), Ventúra – Vodháněl, Zorvan (46. Uriča), Singhateh (90+1. Amasi) – L. Juliš (75. Langer).
Stoppen

Teplice - Olomouc: Egyptský objev Jásir umíchal Pokorného a nádherně zakončil, 2:0

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:13.
Také druhá půle nabídla jeden gól, na který se však muselo čekat až do jejího závěru. V 88. minutě nový muž na hřišti Muhamed Jásir krásnou střelou k tyči dal výsledku konečnou podobu a rozhodl o tom, že Teplice vybojují na jaře další tři body a jako bonus udržely čisté konto.
90+6'
90+5'
Hráči ve žlutých dresech kombinují mezi sebou a čekají na závěrečný hvizd.
90+4'
Domácí budou vhazovat na soupeřově straně, vypadá to, že Olomouci nebude dopřán ani čestný úspěch.
90+3'
Denis Ventúra se málem dostal do šance, ale míč mu utekl od kopačky a Richard Ludha stačil zasáhnout.
90+2'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Štěpán Langer). Hráč vidí kartu za nemístné poznámky.
90+1'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Ebrima Singhateh, přichází Moses Emmanuel Amasi.
90'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Petr Hronek.
88'
Egyptský objev Jásir umíchal Pokorného a nádherně zakončil, 2:0
88'
Teplice právě vstřelily branku!
Zřejmě je rozhodnuto. MUHAMED JÁSIR v situaci jeden na jednoho udělal protihráči kličku a parádně vystřelil na vzdálenější tyč, od níž se balón odrazil do sítě. Tadeáš Stoppen nemohl nic dělat, sice se natahoval, co to šlo, ovšem na tuto přesnou střelu nedosáhl.
87'
Muhamed Jásir střílel už v pokutovém území velice tvrdě, Stoppen má další úspěšný zákrok, kterým drží svůj tým nad vodou.
86'
ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Jáchym Šíp.
85'
Útočným faulem si počínal domácí tým, jenž tak přichází o míč. Změna v sestavě se chystá na straně Olomouce.
84'
ze hřiště odchází Lukáš Mareček, přichází Štěpán Chaloupek.
83'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Jiří Sláma).
83'
Kombinace se teď Teplicím moc nepovedla, jenže hostům se nedařilo o mnoho lépe a domácí výběr bude vhazovat. Chystá se další střídání.
81'
Tadeáš Stoppen si musel vyběhnou pro míč, podařilo se mu jej včas sebrat do rukavic.
80'
Za tuhle střelu Michal Bílek pochvalu jistě nedostane, míč po jeho nepřesné ráně letí příliš vysoko nad.
79'
Znovu je hra přerušena, neboť na trávníku zůstává hráč Teplic, v tomto případě Nemanja Mičević.
77'
Albert Labík centroval do vápna, po boji se k balónu dostal Daniel Fila, avšak střílel vysoko nad. Bylo to s tečí, následuje roh.
75'
ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Štěpán Langer. Juliš toho dnes už víc nestihne a možná je i sám rád, že je střídán.
73'
Lukáš Juliš se ocitl v dobré pozici, jenže jeho střela bez přípravy byla hodně nepřesná a míč putuje vedle vzdálenější tyče.
71'
Bílek z přímáku orazítkoval tyč
71'
Michal Bílek málem poslat svůj tým do dvoubrankového vedení, když svou střelu poslal kolem zdi do bližší tyče.
70'
Červená karta pro tým SK Sigma Olomouc (Vít Beneš). Olomoucký hráč fauloval Jukla, jenž by šel sám na bránu.
69'
Jako Pat a Mat! Po souhře se Stoppenem fauloval Beneš a dostal červenou
69'
Olomouc si zahrávala při rozehrávce, poté musel Vít Beneš faulovat a bude to červená karta.
67'
Žlutá karta pro tým FK Teplice (Daniel Fila). Domácí hráč fauloval na útočné polovině.
66'
ze hřiště odchází Marek Beránek, přichází Robert Jukl.
66'
ze hřiště odchází Abdallah Gning, přichází Muhamed Jásir.
66'
Aktivita Olomouce pokračuje, Lukáš Juliš však v tomto případě střílel vysoko nad a Richard Ludha si další zákrok nepřipíše.
64'
Střelu Ventúry vytáhl Ludha nad bránu
64'
Labík zůstává ležet na trávníku, na nohy se mu moc nechce.
64'
Po rohovém kopu Olomouce se v šanci ocitl Denis Ventúra, jehož prudkou ránu z pravé strany Ludha bravurně vytěsnil nad břevno. Hodně důležitý zákrok.
62'
Jan Vodháněl prokličkoval do zakončení, z úhlu střílel po zemi na vzdálenější tyč, ale Ludha stačil míč tečovat pravou nohou mimo.
61'
Další faul, tentokrát na půlící středové čáře a byl to domácí tým, kdo fauloval.
59'
Teplice si vynutily faul na útočné straně, rozehrávat budou standardku v blízkosti vápna.
57'
Filip Uriča byl za středovou lajnou faulován Knapíkem, ten se hodně diví, ale verdikt musí respektovat.
55'
Balón při rozehrávce opustil hrací plochu, nebezpečí pro Olomouc tak pominulo.
55'
Další rohový kop domácího mančaftu.
53'
Beránek měl na noze druhý gól
53'
Marek Beránek si naběhl na centr Trubače, jehož teč se mezi tři tyče nevešla. Tohle byla velká šance Teplic, které teď mohou litovat.
52'
Rohový kop rozehrály i Teplice, hosté však odvrací míč do bezpečí.
50'
Další roh pro Olomouc, Labík byl tím posledním, kdo se dotkl balónu, jenž se odkutálel za postranní čáru.
50'
Radim Breite střílel prudce z dálky, jeho pokus byl tečován mimo bránu.
48'
Jan Knapík inkasoval úder míčem do obličeje, což jistě nebylo příjemné.
47'
Richard Ludha zřejmě mohl sebrat míč do rukou, místo toho jej vyboxoval, ale do míst, kde nebyl žádný z protihráčů.
46'
ze hřiště odchází Filip Zorvan, přichází Filip Uriča.
46'
ze hřiště odchází Vojtěch Křišťál, přichází Jiří Sláma.
46'
První půle končí, hosté sice začali aktivně, ale to netrvalo dlouho, naopak to byly Teplice kdo více hrozil a za svou snahu byly odměněny vedoucí brankou. Olomouc mohla vzápětí vyrovnat, ale své šance využít nedokázala a do kabin tak odchází s jednogólovým mankem.
45+2'
45'
Abdallah Gning zakončoval hlavou po centru z pravé strany, avšak příliš mimo.
45'
Domácí drží v závěru míč v útoku, daleko od své brány. Rozehrávat budou standardku.
43'
Hosté posílají balón k Ludhovi, jenž s rozehrávkou pospíchat nebude.
42'
Daniel Fila postupoval sám a zkusil štěstí střelou z velké dálky, která však doputovala vysoko nad bránu.
40'
Abdallah Gning zůstává ležet na trávníku, je pískán faul a Teplice budou u míče pokračovat.
39'
Jakub Pokorný hodně prudkou ranou vyzkoušel pozornost brankáře Teplic, ten míč vyrazil do vzduchu a poté sebral do rukavic.
38'
Roh rozehrála Olomouc, po rozehrávce na krátko centroval Jan Vodháněl před malé vápno, odkud balón vyboxoval do bezpečí Richard Ludha.
36'
Daniel Trubač se na hranici vápna dostal k balónu, rána bez přípravy mu ale vůbec nevyšla.
36'
Fillova zblokovaná rána končí v zámezí, Teplice rozehrají druhý rohový kop.
34'
Teplice drží balón ve své moci, vynutily si faul.
32'
Singhateh v tutovce přestřelil
32'
Ebrima Singhateh se velice dobře dostal k balónu ve velkém vápně, ovšem svou prudkou ránu adresoval pouze nad břevno.
31'
Filip Novák si zpracoval centr na střed, následně postupoval k bráně, ale skončil na trávníku, o faul se dle hlavního arbitra nejednalo.
28'
Nebezpečný centr před bránu Olomouce doputoval až ke Stoppenovi, kterému se povedlo míč vyrazit do míst, kde stál nikdo z protihráčů.
26'
Novák ve velké šanci, domácí podržel Ludha
26'
Filip Novák mohl vyrovnat, jeho prudkou ránu dokázal Richard Ludha levou nohou vyrazit.
25'
Teplice zastavuje faul, hráči se tak musí vrátit zpět na obrannou polovinu.
24'
Olomouci se málem povedlo odpovědět, Jan Vodháněl poslal přihrávku vzduchem na bližší tyč, kde hlavičkoval Filip Zorvan, ovšem vysoko nad.
22'
Sraženou střelu Gninga poslal do sítě Bílek, 1:0
22'
Vít Beneš sice dokázal zblokoval střelu protihráče, míč se však odrazil na pravou stranu, odkud střílel MICHAL BÍLEK, jehož střelu tečoval hostující Filip Novák tak smolně, že se míč odrazil do vzdálenějšího dolního rohu brány. Tady Tadeáš Stoppen neměl moc velkou šanci k zásahu.
21'
Abdallah Gning se faulu před pokutovým územím nedovolal, hlavní arbitr hned ukázal gestem "vstávej, hraje se dál".
19'
Benešův nešikovný odkop málem zaskočil Stoppena
19'
Tadeáš Stoppen zaváhal při vyběhnutí, míč se zvláštním způsobem odrazil od země a skončil v boční síti, Teplice rozehrají první roh.
19'
Zblokovaný centr Teplice končí za postranní čárou, ty budou vhazovat.
17'
Nemanja Mičević se dostal k balónu před hranicí vápna, jeho prudkou přízemní střelu však Tadeáš Stoppen chytá.
16'
Abdallah Gning se sice dostal k hlavičce, ovšem jeho zakončení ani zdaleka nemělo gólové parametry.
14'
Jan Vodháněl byl zcela jasně faulován na obranné polovině svého mužstva, útočná snaha Teplic tím končí.
12'
Lukáš Juliš byl dobře pohlídán Knapíkem, čímž se do šance nedostal, Olomouc bude vhazovat.
9'
Daniel Trubač v pokutovém území Olomouce jasně fauloval, její brankář tak může v klidu rozehrát od své brány.
8'
Nakopnutý balón putuje k brankáři Olomouce, který pomáhá s rozehrávkou.
6'
Střílený centr z pravé strany byla práce pro Stoppena, jenž celkem snadno uklidil míč do rukavic.
5'
Hra pokračuje u středového kruhu, Teplice převzaly aktivitu.
3'
Velká šance Teplic, na střelu Ondřeje Kričfalušiho se olomoucký gólman natahoval marně, zachránilo jej však břevno.
3'
Do protiakce však vyrazily Teplice, Daniel Trubač po kombinaci střílel po zemi, avšak Tadeáš Stoppen zasáhl.
2'
Sigma drží míč na kopačkách a kombinuje na útočné straně, zatím ale bez větší šance.
1'

FK Teplice: Ludha – Kričfaluši, Knapík, Mičević – Bílek, L. Mareček (C), Beránek, Trubač, Labík – Gning, Fila.
Náhradníci: Němeček – Švanda, Chaloupek, Cykalo, Hronek, Jukl, Křišťan, Urbanec, Jásir.
Trenér: Z. Frťala.

SK Sigma Olomouc: Stoppen – F. Novák, Pokorný, Beneš, Křišťál – Breite (C), Ventúra – Vodháněl, Zorvan, Singhateh – L. Juliš.
Náhradníci: Digaňa – Sláma, Matys, Uriča, Amasi, Pospíšil, J. Spáčil, Langer, Šíp.
Trenér: V. Jílek.

Rozhodčí: M. Radina – J. Kříž, J. Pečenka.
Situace v tabulce se od té doby mírně změnila, Teplice jsou deváté díky čtyřiadvaceti bodům, Sigma je o tři místa a pět bodů lepší. Domácí tým bodoval ve čtyřech z posledních pěti zápasů na své půdě, z toho dvakrát naplno, Sigma z předchozích pěti venkovních duelů přivezla pět bodů za jednu výhru a dvě remízy, naposledy prohrála 0:2 v Liberci.
Náhradní termín utkání byl stanoven na středu 21. února od 17:30.
Utkání bylo odloženo pro nezpůsobilý terén. Přes noc v Teplicích napadalo zhruba 10 cm mokrého sněhu a hrací plocha byla v dopoledních hodinách podmáčená.
Vzájemné zápasy

Z pěti posledních soubojů na hřišti Teplic se hned třikrát soupeři rozešli smírně, dvakrát 0:0 a jednou 1:1. V jednom případě, v tom úplně posledním, se z vítězství radovaly Teplice a jednou Olomouc.
Sigma Olomouc

Hosté okupují vrchní pozice tabulky, drží páté místo a na čtvrtou Plzeň, která má však odehráno o zápas méně, ztrácí bod. Mimo svůj trávník si z osmi duelů přivezli jedenáct bodů za tři výhry a dvě remízy, skórovali ve dvanácti případech a o dva zásahy méně dostali. Ve třech posledních venkovních utkáních bodovali, v tom posledním za tři body, když zvítězili v Karviné 2:0.
O obě branky se postaral Lukáš Juliš, s osmi góly nejlepší snajpr mančaftu.
Teplice

Domácímu celku patří desáté místo s rovnými dvaceti body. Na svém hřišti odehráli jeho hráči dosud osm zápasů a zaznamenali deset bodů díky dvěma výhrám a čtyřem remízám, vstřelili a inkasovali shodně čtyři branky. V posledním střetnutí před svými fanoušky hráli nerozhodně s Bohemians 1:1.
Nejlepším střelcem je se třemi góly Filip Havelka.
Dobrý den, třemi zápasy dnes pokračuje 18. kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže. V tomto přenosu budeme sledovat souboj týmů ze střední a vrchní části tabulky, jsou to Teplice a Olomouc. Mírným favoritem je druhý zmíněný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.