FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Slovácko - 16. března 2024   18:00

Teplice
12' D. Fila (Trubač)
1:1
(1:1)
Slovácko
11' P. Juroška  (Havlík)

Ludha – Kričfaluši, Chaloupek, Knapík (46. Beránek) – Bílek (85. Švanda), L. Mareček (C), Jukl (62. Křišťan), Labík – Trubač – D. Fila, Jásir (75. Čerepkai).
Němeček – Hronek, Urbanec.
Zaoral – Dohnálek, Pospíšil
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
3931 diváků
Heča – Kalabiška, Daníček (C), Hofmann, Doski – Trávník (87. Mihálik), Blahút (83. Kohút) – Petržela (69. Siňavskij), Havlík, P. Juroška (83. Kvasina) – Vecheta (87. Reinberk).

SESTŘIH: Teplice - Slovácko 1:1. Fila skóroval, pak nedal penaltu

Souboj Teplic se Slováckem skončil nerozhodně 1:1. Spokojenější s tím nakonec asi budou hosté, kteří se s blížícím se koncem především bránili a v 81. minutě navíc přežili i pokutový kop Fily, který vyrazil nohama brankář Heča.

Gólově hotovo dnes bylo už ve 12. minutě. Slovácko šlo do vedení po zásahu Pavla Jurošky z rychlého kontru. Hned o minutu později však srovnal Daniel Fila, který se prosadil i z ostrého úhlu a s pomocí odrazu od tyče. V závěru první půle pak domácí brankář Ludha vytáhl oblouček Daníčka a po změně stran zase velmi dobrým zákrokem vyrazil přízemní pokus Blahúta. S blížícím se koncem naopak stupňovali tlak domácí Severočeši. Jelikož však Fila neproměnil ani pokutový kop, body se dělily.
90+5'
90+5'
Závěrečný centr vyboxoval Heča a to už bude pro tento zápas vše.
90+4'
Po faulu na Čerepkaie ještě standardní situace pro Teplice. Petr Reinberk navíc dostal žlutou kartu.
90+3'
Hosté už vyčerpali střídání, takže Doski bude muset zřejmě dohrát i se sebezapřením.
90+3'
Nyní si lehl na trávník Mechas Doski. Toho zřejmě kousla křeč.
90+2'
Balón se odrazil do autu od Marka Kvasiny a domácí budou rozjíždět jednu z posledních akcí.
90'
Domácí mohli rozhodnout! Po nákopu Chaloupka se míč dostal k Danielovi Filovi. Ten trefil snad spoluhráče Alberta Labíka, který se nacházel před Hečou a následně se hrací předmět neodrazil dostatečně příhodně, aby mohla přijít dorážka!
89'
Fila pálil do chumlu obránců v čele s Hečou
89'
Blížíme se ke konci zápasu. Domácí neproměnili ani penaltu, takže vše spěje k remíze.
87'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Filip Vecheta, přichází Petr Reinberk,
ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Ondřej Mihálik.
87'
Daníček nakopával míč na Vechetu. Ten hlavou prodlužoval na Marka Kvasinu, jenž se nedokázal k balónu dostat.
85'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Michal Bílek, přichází Josef Švanda.
85'
Daniel Fila šel do koncovky z levé strany. Jeho napůl sražená rána doskákala do rukavic Heči.
83'
Roman Čerepkai dostal míč na levé křídlo. Na to, aby šel do zakončení, to nebylo. Balón tak podržel, počkal si na náběhy z druhé vlny a našel Jakuba Křišťana. Ten zpoza šestnáctky z první přestřelil.
83'
ze hřiště odchází Patrik Blahút, přichází Michal Kohút,
ze hřiště odchází Pavel Juroška, přichází Marko Kvasina.
82'
Teplice ale pokračují v náporu. Zdá se, že domácí mají větší chuť strhnout výhru na svou stranu.
81'
Fila nedal penaltu, pálil do Heči
81'
Říká se, že faulovaný hráč penaltu kopat nemá a to se teď potvrdilo! Ránu Daniela Fily do středu brány totiž vyrazil nohama Milan Heča, který je teď hostujícím hrdinou!
79'
Kalabiška podsekl Filu, penalta!
79'
Daniel Fila získává pro Teplice pokutový kop! V pokutovém území si zasekl balón do hřiště proti Janovi Kalabiškovi, který mu tam nechal pravou nohu a rozhodčí je nekompromisní!
79'
Michal Bílek měl před sebou volný prostor na pravé straně. Situaci však řešil zbrklou nahrávkou.
77'
Náznak protiútoku hostí do otevřené obrany. Filipa Vechetu ale stačil zakřižovat Ondřej Kričfaluši, který před ním zahrál do autu.
75'
ze hřiště odchází Muhamed Jásir, přichází Roman Čerepkai.
75'
Domácí se příliš aktivně hlásili o rohový kop. Michal Bílek tak za protesty dostal žlutou kartu.
74'
Albert Labík vykouzlil výborný přízemní cent z levé strany. Ten si našel Marek Beránek, jenž hrací předmět tečoval vedle pravé tyče! To byla dobrá šance Teplic.
73'
Nakonec to byly dva rohové kopy. Po tom druhém vracel míč akrobaticky do ohně Chaloupek, k zakončení se však nedostal Fila a ani nikdo z dalších spoluhráčů.
72'
Rána Daniela Fily zpoza šestnáctky sice skončila vedle brány, ale byla tam teč. To znamená roh pro skláře.
71'
Trubač ve středu hřiště udržel pod tlakem míč a zklidnil hru nahrávkou dozadu.
69'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Vlasij Siňavskij.
69'
Milan Petržela předal u pravé lajny míč Patrikovi Blahútovi. Ten se v šestnáctce dostal k nebezpečné střele. Ta směřovala po zemi na vzdálenější tyč, ovšem Ludha se položil na trávník včas!
68'
Ludha vytáhl zákrok zápasu proti Blahútovi
68'
Nákop hostí sebral Chalpoupek, který míč odehrál do náruče brankáře Ludhy.
67'
Michal Bílek dostal míč na pravé křídlo a vyřešil to hezkým přízemním centrem na Daniela Filu. Ten ale byl zády k bráně a musel se otáčet. Střela z otočky byla zablokována a před dobíhajícím Mohamedem Jásirem stačil zakročit Heča!
65'
Za zmínku stojí velmi slušná atmosféra zápasu, o kterou se stará sjednocený kotel za bránou, kterou ve druhé půli hájí Milan Heča.
64'
Nyní fauloval v hlavičkovém souboji Mohamed Jásir. Míč uvede do hry Heča.
64'
Daniel Mareček zahrál raději dozadu brankáři Ludhovi. Začíná to být docela opatrné.
62'
ze hřiště odchází Robert Jukl, přichází Jakub Křišťan.
61'
Dnešní utkání sleduje 3931 diváků.
60'
Michal Trávník výborně zpracoval těžký míč. Následně ale nepřišla přesnější přihrávka na Jana Kalabišku, který si zabíhal za obranu.
58'
Pokračuje nerozhodný a také vyrovnaný zápas. V útočných akcích se střídají oba celky.
56'
Do dobré pozice se dral z levé strany Marek Havlík. Balón mu však čistě vypíchl Štěpán Chaloupek, který to pak oslavil i patřičným gestem!
55'
Kričfaluši se prezentoval dalším zajímavým pasem směrem dopředu. Ke střele se pak dostal Jukl, ale bránu netrefil.
52'
Roh Havlíka na bližší tyč byl odvrácen. Následně nepřesně centroval Patrik Blahút. Kope se od brány sklářů.
51'
Vlastimil Daníček se z pozice stopera dostal až na post pravého beka. Tam získal rohový kop pro Slovácko.
51'
Marka Havlíka přibrzdil popotaženým za trikot Daniel Trubač. Obešlo se to bez karty.
50'
Trávník se snažil nastartovat Jurošku na levém křídle. O toho se ale postaral Chaloupek, který odehrál balón do autu.
49'
Ondřej Kričfaluši poslal výborný míč za obranu na Mohameda Jásira. Ten si ho zpracoval hrudí a hned ze druhého doteku střílel. Dokonalosti jeho počínání scházelo jen umaštěnější zakončení. Míč totiž směřoval přímo na Heču.
48'
Milan Petržela držel míč v souboji s Kričfalušim. Ten si příliš viditelně pomáhal rukama a nakonec bylo pískáno.
46'
ze hřiště odchází Jan Knapík, přichází Marek Beránek.
46'
První poločas souboje Teplic se Slováckem končí za nerozhodného stavu 1:1. Hosté šli do vedení v 11. minutě, kdy se dostal na levé straně do úniku Pavel Juroška a svou šanci proměnil. Domácí však srovnali hned za minutu. Do zakončení se procpal Daniel Fila, který i z úhlu dokázal překonat brankáře Heču. Největší příležitost v dalším průběhu měl asi těsně před pauzou hostující Daníček, jehož chytrý oblouček vytáhl mimo bránu brankář Ludha.
45+2'
45+1'
Hosté zahrozili po standardní situaci. Po centru Havlíka to zkoušel chytrým lobem Vlastimil Daníček. Balón by padal do brány, ovšem konečky prstů mu v tom zabránil brankář Richard Ludha!
44'
Nyní nepřesný centr Pavla Jurošky z levé strany hřiště. Po něm se kope od brány Teplic.
44'
Pak přišel dlouhý nákop. Centr Havlíka neprošel až do pokutového území. Aut pro hosty.
43'
Slovácko začíná rozehrávkou z vlastní poloviny.
42'
Hra se v posledních minutách odehrává spíše mezi šestnáctkami.
41'
Příliš prudký míč z kopačky Kričfalušiho na Alberta Labíka, který vyvinul zbytečnou snahu o jeho doběhnutí. Vhazuje Slovácko.
41'
Filip Vecheta šel do vzdušného souboje s Ondřejem Kričfalušim, kterého ale fauloval.
40'
Na druhé straně centroval z levé strany Filip Vechata. Míč ale propadl do rukavic Ludhy.
39'
Trubač z více než nadějné pozice hlavičkoval nad
39'
Centr Michala Bílka našel volného Daniela Trubače. Ten hlavičkoval trestuhodně osamocen, ale bohužel pro domácí nepřesně.
36'
Bojovník Daniel Fila šel tvrdě do souboje s Doskim u lajny. Následně se domácí útočník čílí, že Doski nemusel chodit na zem tak ochotně. Každopádně budou rozehrávat hosté.
35'
Exekuce standardní situace se ujal Albert Labík. Ten poslal svůj centr jen do rukavic Milana Heči.
34'
Nyní musel Patrik Blahút zatáhnout za záchrannou brzdu proti Mohamedovi Jásirovi. Také zde padla žlutá karta, tentokrát tedy na straně hostí.
33'
Albert Labík šel skluzem do souboje s Milanem Petrželou. Místo míče trefil hostujícího veterána a dostal žlutou kartu.
33'
Milan Heča si dával načas s rozehrávkou a rozhodčí Vít Zavoral ho už pohledem káral.
32'
Z levé strany rozehrával Labík. Ten zkoušel centr po zemi. Ani tady se spoluhráči nedostali do zakončení.
31'
Lukáš Mareček centroval na přední tyč. Tam byli hosté, ovšem balón se vrátil k Marečkovi. Po jeho dalším centru se balón dostal k Albertovi Labíkovi, který získal další roh.
30'
Tečovaný centr Mohameda Jásira znamená rohový kop pro Severočechy.
29'
Domácí brankář Ludha posílal míč dopředu výkopem z ruky. Rozhodčí ale před tím zřejmě pískal ofsajd, hru tak přerušuje a Ludha musí rozehrát z vymezeného prostoru a ze země.
28'
Hosté zahrávali rohový kop. Centr Havlíka však odvrátila domácí obrana.
26'
Michal Bílek zabojoval u postranní čáry, kde získal míč a založil tak hezkou teplickou akci. Daniel Fila sklepl balón patičkou pro Roberta Jukla, jehož rána však byla zablokována a stejně dopadl také dorážející Daniel Trubač! Heča může být rád, že mu spoluhráči takto pomohli. Obě rány byly z dobrých pozic!
25'
Blahút si dobře podržel míč u postranní čáry a byl faulován. Pískáno je proti hráčům Teplic.
23'
Knapík zatím odešel za postranní čáru. Nějakou aktivitu u teplické lavičky neregistrujeme, takže na střídání to zřejmě nebude.
22'
Nějaké problémy má právě Jan Knapík. Teplický obránce sedí na hřišti a čeká na ošetření.
21'
Jan Knapík nedokázal udržet míč na hřišti. Slovácko bude vhazovat.
20'
V ofsajdu byl domácí útočník Mohamed Jásir. Rozehrává Slovácko.
18'
Marek Havlík zahrál roh na přední tyč, kde byli jen domácí hráči. Ani druhý centr nevyšel. Ten skončil v zámezí.
18'
Standardku rozehrával Marek Havlík. Na zadní tyči číhal Filip Vecheta, domácí ale dokázali odvrátit alespoň na roh.
17'
Lukáš Mareček musel zastavit faulem unikajícího Pavla Jurošku. Dostal za to žlutou kartu. Už čtvrtou v sezóně a příště tak bude svému týmu chybět.
16'
Jan Kalabiška si šel pro míč na levé straně. Před ním ho ale uzmul brankář Richard Ludha,
14'
Zápas se nám tedy rozjel velmi zajímavě. Padly dva rychlé góly a pokračujeme za nerozhodného stavu.
12'
Bleskové srovnání, zblízka se prosadil Fila, 1:1
12'
Teplice právě vstřelily branku!
Domácí ale velmi rychle vyrovnávají! Daniel Trubač na pravé straně vyzval k akci DANIELA FILU. Dravý útočník se dostal až před bránu. Byť byl v hodně ostrém úhlu, dokázal poslat balón mezi nohama vybíhajícího Heči a s pomocí odrazu o zadní tyč skóroval. Pohromně pro Slovácko už nezabránil ani Patrik Blahút, který zasahoval už za brankovou čarou.
11'
Brejk po levé straně zkušeně zužitkoval Juroška, 0:1
11'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Hostům skvěle vyšel rychlý brejk! Po autovém vhazování na vlastní polovině nakopl míč dopředu Marek Havlík. Balón doběhl rychlonohý PAVEL JUROŠKA, který postupoval z levé strany na bránu soupeře. Ještě mohl dávat pod sebe Petrželovi, ale zvolil samostatné zakončení, kterým obstřelil brankáře Ludhu.
10'
Slovácko se nakonec ubránilo, byť tam bylo hned několik nebezpečných centrů domácích hráčů.
9'
První náznak šance! Mezi několika protihráči se uvolnil Daniel Fila, který tvrdě pálil zpoza šestnáctky nad bránu! Byla tam ještě teč, takže roh pro Teplice.
9'
Domácí standardní situaci zahrával Lukáš Mareček. Jeho centr však skončil jen na slovácké obraně.
7'
Daniel Fila připravil střeleckou pozici zpoza šestnáctky Roberta Jukla. Tomu střela vůbec nesedla a Heča mohl zůstat v klidu.
6'
Z pravé strany postupoval dopředu Štěpán Chaloupek. Včas ho ale zastavil Merchas Doski. Domácí budou vhazovat.
5'
Nyní brankář Slovácka upozorňoval na nevyhovující míč. Sudí jeho stížnost vyslyšel a nechal Hečovi podat jiný balón.
4'
Nákop Milana Heči směřoval na levé křídlo. Tam balón sklepl jen do autu Merchas Doski.
3'
Akci Slovácka přerušil na levé straně Albert Labík, který odkopl míč do autu.
1'
Úvodní výkop měli fotbalisté Slovácka. Záhy přišel teplický faul na půlce.
1'
Aktéři zápasu už nastupují na hrací plochu stadionu na Stínadlech.

FK Teplice: Ludha – Kričfaluši, Chaloupek, Knapík – Bílek, L. Mareček (C), Jukl, Labík – Trubač – D. Fila, Jásir.
Náhradníci: Němeček – Švanda, Hronek, Čerepkai, Křišťan, Urbanec, Beránek.
Trenér: Zdenko Frťala

1.FC Slovácko: Heča – Kalabiška, Daníček (C), Hofmann, Doski – Trávník, Blahút – Petržela, Havlík, P. Juroška – Vecheta.
Náhradníci: Fryšták – Břečka, Kohút, Mihálik, Kim, Cicilia, Reinberk, Kvasina, Siňavskij.
Trenér: Martin Svědík

Rozhodčí: Zaoral – Dohnálek, Pospíšil.
Teplice jsou pro Slovácko velmi oblíbeným soupeřem. Posledních sedm zápasů totiž skončilo výhrou moravského celku. K poslední teplickému vítězství se musíme vrátit až do března roku 2019, kdy utkání na severu Čech skončilo výsledkem 2:0. Pak ještě následovaly dvě remízy a poté už pouze tříbodové zápisy Slovácka. To slavilo triumf 2:0 také před svými fanoušky na podzim.
FK Teplice (9. místo, 8 – 7 – 9, skóre 25:28, 31 bodů)
V Teplicích jde všechno pozitivním směrem. Během této sezóny se pomalu začínají zlepšovat návštěvy na stadionu na Stínadlech, sjednotil se dříve rozhádaný kotel a také fotbalisté pod vedením Zdenka Frťaly by neměli mít starosti se záchranou. Na příslušnou skupinu mají Severočeši aktuálně čtyřbodový náskok a daleko dokonce není ani elitní šestka. První jarní porážku si Tepličtí připsali až naposledy na Slavii. V Edenu padli jasně 0:4 možná i proto, že nemohli využít několik fotbalistů, kteří u nich z pražského celku hostují. Proti Slovácku už však borci jako Daniel Fila, Petr Hronek nebo Albert Labík k dispozici budou.

Zmíněný Daniel Fila si v Edenu zároveň odstál i trest za čtyři žluté karty, který tedy dobře načasoval. Jedná se o nejlepšího střelce týmu s šesti ligovými góly. O jeden méně pak vstřelil Egypťan Mohamed Jásir.

Posledních 5 zápasů Teplic:
Pardubice – Teplice 1:1
Teplice – Olomouc 2:0
Teplice – Karviná 2:2
Teplice – Liberec 2:0
Slavia – Teplice 4:0
1.FC Slovácko (4. místo, 11 – 5 – 8, skóre 33:28, 389 bodů)
Slovácko je v tabulce stále čtvrté, byť se na jaře zatím trápí. Třetí Plzeň už mu výrazně odskočila a ohlížet se musí také za sebe na Ostravu, Mladou Boleslav či Olomouc, kteří se přibližují. Od startu jarní části ročníku vyhrál celek z Uherského Hradiště pouze na hřišti poslední Karviné. Zbylé čtyři zápasy prohrál. Naposledy doma podlehl 0:1 Jablonci.

Kouč Svědík navíc nemá k dispozici velezkušeného obránce Michala Kadlece, který podstoupil operaci achilovky a je otázkou, zda ho na trávníku v ligovém utkání ještě uvidíme. Jasně nejlepším střelcem týmu je s 11 zásahy záložník Marek Havlík. Schází ale větší podpora od ofenzivních fotbalistů. Regino Cicilia s Pavlem Juroškou skórovali třikrát.

Posledních 5 zápasů Slovácka:
Slovácko – Pardubice 1:2
Zlín – Slovácko 2:1
Slovácko – Sparta 1:3
Karviná – Slovácko 1:3
Slovácko – Jablonec 0:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Ve 25. kole základní části FORTUNA:LIGY se utkají také Teplice se Slováckem. Severočeši se v tabulce nacházejí na devátém místě. Hostů, z Uherského Hradiště jarní část ročníku zatím nevychází, stále se ale drží na čtvrté příčce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.