FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Olomouc - 16. března 2024   15:00

Ml. Boleslav
8' Ladra (Hilál) • 76' Solomon (Ladra)
2:1
(1:0)
Olomouc
59' L. Juliš

Mikulec – An. Kadlec, Suchý, Karafiát, Fulnek – Matějovský (C), Sakala (73. D. Mareček) – Jawo (73. Solomon), Ladra, Kušej (86. Žitný) – Hilál (90+2. D. Šimek).
Šeda – Král, L. Fila, Buryán, Vaníček, Kubista.
Stanislav Volek – Jan Hurych, David Žurovec
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
2228 diváků
Macík – Vraštil, Pokorný, Beneš, F. Novák (78. Chvátal) – Pospíšil (56. Ventúra), Breite (C) – Vodháněl, Fortelný (56. Singhateh), Zorvan (57. Uriča) – L. Juliš (85. Šíp).
žlutá karta

SESTŘIH: Mladá Boleslav – Olomouc 2:1. Rozhodl Solomon John, zápas nabídl dvě penalty i vyloučení

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:9.
Je konec a domácí nakonec berou všechny tři body. Olomouc neměla šťastný vstup do druhého dějství, neboť hned v 52. minutě byl vyloučen Vodháněl. Sigma to však v deseti nezabalila a už za pár okamžiků vyrovnal z penalty Juliš. Pokutový kop měla pak i Mladá Boleslav, ovšem Ladra si na Macíka nepřišel. Neúspěšný exekutor každopádně své zaváhání odčinil, když v 76. minutě asistoval u vítězného gólu Solomona. Středočeši si tak připisují druhé domácí vítězství v řadě.
90+10'
90+9'
Marek Matějovský si neodpustil nějaký nevhodný komentář, za který dostává žlutou kartu.
90+8'
Je to tak, Patrik Žitný je vyloučen a počet hráčů na trávníku se vyrovná.
90+8'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Juraj Chvátal).
90+7'
Sudí Volek jde dnes podruhé k videu, zákrok Patrika Žitného možná bude nakonec oceněn červenou kartou.
90+6'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Patrik Žitný).
90+5'
Solomon se vydal napadat rozehrávku Olomouce a nakonec donutil Macíka k nepřesné rozehrávce, která skončila u Matějovského.
90+4'
Sigma měla rohový kop, na který vyrazil i Matúš Macík. Ani on a ani nikdo z jeho spoluhráčů se ale k hlavičce nedostal.
90+2'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Abdalláh Júsuf Hilál, přichází David Šimek.
90+2'
Fulnek urazil s balonem několik desítek metrů a na útočné polovině se nechal faulovat.
90'
Domácí si závěr zápasu zatím dobře hlídají, Sigma se vůbec nemůže dostat k balonu.
89'
Hilál chtěl přenést hru na volného Ladru, ale nahrávka se mu vůbec nepovedla a balon skončil v autu.
87'
Žitný pronikl do vápna a snažil se nahrát Hilálovi. Jeho pas byl ale tečovaný a Macík měl co dělat, aby balon neskončil v bráně.
87'
Na dnešní utkání mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí si našlo cestu 2228 diváků.
86'
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Patrik Žitný.
85'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Jáchym Šíp.
84'
Do konce utkání zbývá zhruba deset minut. Podaří se Olomouci ještě vyrovnat?
83'
Uriča si zaběhl za obranu a vybojoval roh. Ten se ale nakonec zahrávat nebude, neboť hostující hráč byl chycen v ofsajdu.
82'
Individuální akce Solomona se s úspěchem nepotkala, nicméně balon i nadále patří domácím.
81'
Juliš dokázal prodloužit nákop Macíka, ovšem balon pak doputoval až k Mikulcovi.
80'
Dobře to udělal Matějovský, který přešel přes Breiteho a poté přenesl hru na volného Fulneka.
79'
Singateh se zbavil svého strážce, ovšem následně už přes Marečka nepřešel.
78'
ze hřiště odchází Filip Novák, přichází Juraj Chvátal.
76'
Solomon John vrátil Středočechům vedení, 2:1
76'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Mladá Boleslav si bere ztracené vedení zpět! Ladra odcentroval z pravé strany a našel na vápně číhajícího JOHNA SOLOMONA. Ten si navedl míč na pravačku a nenápadnou střelou na vzdálenější tyč překonal marně se natahujícího Macíka.
75'
Vasil Kušej si zaběhl za obranu a poté zakončil z úhlu. Macík však neměl s touto střelou sebemenší potíže.
74'
Mladá Boleslav má sice početní převahu, ale na hřišti to zatím není vůbec znát. Domácí se nemohou dostat k nějakému tlaku.
73'
ze hřiště odchází Benson Sakala, přichází Daniel Mareček,
ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází John Solomon.
72'
Uriča se hnal za dlouhým nákopem Beneše, ovšem míč na hřišti nezachytil.
71'
Kušej posílal balon do pokutového území, ale tam si pro něj došel brankář Macík.
70'
Centr Vraštila doputoval k Uričovi, jenž následně zakončil vysoko nad bránu.
69'
Parádní obranný zákrok předvedl Ventúra, jenž čistým skluzem odzbrojil rozběhnutého Kušeje.
68'
Ten se Sigmě vůbec nepovedl, balon odvrátil na přední tyči stojící Karafiát.
67'
Singateh se neprosadil přes Kadlece, ale podařilo se mu získat rohový kop.
66'
Matúš Macík odčinil svůj faul a Ladrovi penaltu chytil
66'
Matúš Macík odčinil předchozí situaci a penalt chytá! Tomáš Ladra nezahrál pokutový kop vůbec dobře a olomoucký gólman, který vystihl směr střely, měl poměrně snadnou práci.
65'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Matúš Macík).
65'
Stanislav Volek si celou situaci prohlédl na videu a následně nařídil pokutový kop!
64'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Štěpán Langer).
64'
Tak pozor, ve hře je penalta pro Mladou Boleslav!
63'
Marek Suchý je nyní ošetřován, zřejmě inkasoval nějaký úder během předcházející skrumáže.
62'
Zmatky před olomouckou bránou, Macík fauloval Suchého a následovala penalta
62'
Hosté přečkali obrovské šance soupeře! Macík nedosáhl na centr Fulneka a Ladra zakončoval do prázdné brány, jenže brankáře Olomouce zastoupil na čáře Beneš. Následně se k dorážce dostal Hilál, jenž pro změnu trefil Macíka.
61'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Jakub Pokorný).
59'
Lukáš Juliš z penalty vyrovnal na 1:1
59'
Olomouc právě vstřelila branku!
A máme vyrovnáno! Petr Mikulec sice vystihl směr zakončení LUKÁŠE JULIŠE, nicméně na balon nedosáhl. Střela hostujícího útočníka byla velmi dobře umístěná.
58'
Hosté budou mít penaltu, Sakalův faul se totiž odehrál v pokutovém území! Sigma má velkou šanci na vyrovnání.
57'
Sakala ve vápně fauloval Singhateha, penalta pro hosty
57'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Benson Sakala).
57'
ze hřiště odchází Filip Zorvan, přichází Filip Uriča.
56'
ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Ebrima Singhateh,
ze hřiště odchází Martin Pospíšil, přichází Denis Ventúra.
56'
Hosté chtěli jít po zisku míče do rychlého brejku. Suchý však včas přistoupil k Julišovi a nedovolil mu postupovat dopředu.
55'
Domácí se nastěhovali na polovinu soupeře a trpělivě kombinují.
54'
Kušej měl špatný první kontakt s balonem, který mu následně utekl do autu. Macík bude rozehrávat od své svatyně.
53'
A hosté budou zřejmě na Vodhánělovo vyloučení reagovat, u střídačky Olomouce totiž začíná být poměrně rušno.
52'
Jan Vodháněl naprosto zbytečně fauloval Karafiáta a dostává druhou žlutou kartu. Olomouc bude dohrávat v deseti.
51'
Druhá žlutá karta pro Vodháněla, hosté museli dohrávat v deseti
51'
Ladra potáhl míč přes půl hřiště a poté nahrál Kušejovi, jehož centr odhlavičkoval Pokorný.
50'
Novák srazil k zemi Sakalu a sudí Volek odpískal hostujícímu hráči nedovolený zákrok.
49'
Matějovský hledal Hilála, ovšem ten se přes Nováka k hlavičce nedostal.
48'
Centr Jawa srazil jeden z obránců Olomouce a rohový kop si vyzkouší také Mladá Boleslav.
47'
Sigma měla hned rohový kop. Zorvanovu rozehrávku si našel Karafiát, který odehrál míč mimo vápno.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání nadále vyvíjet.
46'
Je za námi první poločas, po němž domácí vedou 1:0. Olomouc měla o trochu lepší úvod, ale paradoxně to byli hráči v modrých dresech, kdo se ujal vedení. V osmé minutě se trefil Ladra, pro kterého to byl třetí gól v sezoně. Hosté se ve dvacáté minutě dočkali vyrovnání, ale kvůli ofsajdu Juliše nemohla být branka uznána.
45+3'
45+2'
Aktivní Ladra se dostal k další střele, Macík byl znovu připraven.
45'
Zorvan si vzal na starost rohový kop Olomouce. Jeho centr bez problémů odvrátil Suchý.
44'
V Mladé Boleslavi začalo hustě pršet. Doufejme, že nepříznivé počasí neovlivní kvalitu utkání.
43'
Tomáš Ladra vypálil zpoza vápna a jeho pokus prolétl těsně kolem vzdálenější tyče.
42'
Ladra vyslal prudkou ránu zpoza vápna, tentokrát mířil těsně vedle tyče
42'
Hanáci ho přečkali bez úhony, nicméně hráči Mladé Boleslavi jsou nadále nastěhovaní na útočné polovině.
42'
Fulnek podpořil ofenzivní snažení svého týmu a získal rohový kop.
41'
Zorvan dostal nahrávku na vápno a zkusil to z druhého doteku. Mikulec byl ovšem pozorný a připsal si snadný zákrok.
40'
Za nákopem Fulneka se nikdo v modrém nevydal, hrát tak může Vraštil.
39'
Zorvan se uvolnil na křídle a poté dával míč pod sebe. Jeho pas ale skončil u Matějovského.
38'
Sakala získal balon a následně se dostal i k centru, který skončil u jednoho z obránců Sigmy.
37'
Ladra se chtěl prosadit uprostřed hřiště, ovšem míč mu po pár metrech utekl a zmocnil se ho Pokorný.
36'
V posledních okamžicích se toho na hřišti moc neděje, domácí kombinují hluboko na vlastní polovině.
35'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Jan Vodháněl).
34'
Fulnek si teď nijak nekomplikoval situaci a Benešův nákop odehrál před Vodhánělem do autu.
33'
Kušej vypálil z hranice šestnáctky, ale jeho technický obstřel se mezi tři tyče nevešel.
32'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Marek Suchý).
31'
Dobrou práci odvedl Juliš, jenž podržel míč na útočné polovině a poté ho posunul volnému Breitemu.
30'
Mladá Boleslav předvedla nacvičený signál, který však nevyšel podle představ. Pas Fulneka na Kušeje totiž zachytil Zorvan.
29'
Sakala si vyžádal ošetření, ale zdá se, že bude v pořádku. Nyní už se může chystat na další standarku.
28'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Lukáš Vraštil).
28'
Novák si pokryl balon tělem a nechal ho dokutálet do zámezí. Hanáci tak budou opět rozehrávat od své brány.
27'
Kušej si navedl balon na levou nohu a zkusil to z úhlu. Macík si s jeho pokusem poradil.
26'
Kadlec si teď neporozuměl s Jawem a po jejich neshodě bude rozehrávat Matúš Macík.
25'
Jawo to zkusil slabší levačkou. Další úspěšný blok si však připsal stoper Sigmy Pokorný.
24'
Fortelný to při napadání přehnal s důrazem a byl mu odpískán faul. Domácí budou moct v klidu rozehrát.
23'
Matějovský z pravé strany našel volného Hilála, ale ten z dobré pozice bránu minul.
22'
Pokorný je po faulu Hilála otřesený a bude muset být ošetřen mimo hrací plochu.
21'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Abdalláh Júsuf Hilál).
20'
Po chybě v rozehrávce domácího celku se míče zmocnil Vodháněl, jenž okamžitě nahrál volnému Julišovi. Tomu se podařilo Mikulce překonat, jenže v době přihrávky byl v ofsajdu.
19'
Vyrovnávací gól Lukáše Juliše na 1:1 kvůli ofsajdu platit nemohl
19'
Kušej to opět zkusil individuálně, nicméně tentokrát mu vystavil stopku Pokorný.
18'
Tomáš Ladra se dostal k odraženému balonu a opřel se do něj z první. Jeho pokus byl ale hodně nepřesný.
17'
Ladrovu střílenou nabídku přizvedl nad bránu Beneš. Následovat tak bude rohový kop.
16'
Kušej se elegantně uvolnil na křídle a poté se nechal faulovat. Uvidíme standardku Mladé Boleslavi.
15'
Domácí vstřelená branka očividně uklidnila a momentálně se jim daří více držet balon.
14'
Následný rohový kop šanci nepřinesl, Benešovo zakončení zamířilo vysoko nad bránu.
13'
Mohlo být vyrovnáno! Zorvan vyslal do šance Vodháněla, kterého parádně vychytal pohotový Mikulec.
13'
Hilál to zkusil z dálky, jenže trefil před sebou stojícího Pokorného.
12'
Důležitý obranný zákrok předvedl Novák, který nepustil míč na rozběhnutého Jawa.
11'
Mikulcova rozehrávka byla poměrně riskantní, ale domácímu brankáři to nakonec vyšlo. Modří tak mohou dál kombinovat.
10'
Jawo odcentroval z pravé strany, ovšem jeho nabídku si ze vzduchu stáhl Macík.
8'
Tomáš Ladra dostal balon do sítě a otevřel skóre zápasu, 1:0
8'
Středočeši se dostávají do vedení! Fulnek parádním centrem od postranní čáry našel Hilála, kterého vychytal Macík. Bahrajnský forvard si ale pak míč znovu našel a nahrál TOMÁŠI LADROVI, jenž už na hostujícího gólmana vyzrál.
7'
Hosté zatím velmi aktivně napadají hráče s balonem a vyplácí se jim to, Mladá Boleslav se téměř nedostala na útočnou polovinu.
6'
Své defenzivní úkoly si nyní splnil Jawo, jenž se vrátil s Novákem a zastavil přihrávku, která na něj směřovala.
5'
Sigma měla dva rohové kopy během krátké chvíle. Domácí defenziva si však v obou případech bez problémů poradila.
4'
Fulnekovi vůbec nevyšlo zpracování a následně mu míč odebral Vodháněl.
3'
Po souboji kapitánů se balon dostal do zámezí. Jako poslední se ho dotkl Marek Matějovský, a tak budou vhazovat hosté.
2'
Vraštil si zabíhal za obranu na pas Beneše, ale míč na hrací ploše nezastihl.
1'
Hlavní sudí dal pokyn ke hře, pojďme na to! Úvodní rozehrávku obstarali fotbalisté Olomouce, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř zvolil modrou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Mikulec – An. Kadlec, Suchý, Karafiát, Fulnek – Matějovský (C), Sakala – Jawo, Ladra, Kušej – Hilál.
Náhradníci: Šeda – Král, D. Šimek, L. Fila, Buryán, Solomon, Žitný, Vaníček, D. Mareček, Kubista.
Trenér: David Holoubek

SK Sigma Olomouc: Macík – Vraštil, Pokorný, Beneš, F. Novák – Pospíšil, Breite (C) – Vodháněl, Fortelný, Zorvan – L. Juliš.
Náhradníci: Stoppen – Elbel, Chvátal, Šíp, Uriča, Ventúra, Zifčák, Singhateh, Langer.
Trenér: Jiří Saňák.
Poslední vzájemný zápas

7. 10. 2023: SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 4:0

Branky: 26. Chvátal (Zorvan), 63. Zmrzlý (Zorvan), 66. Pokorný (Beneš), 89. Beneš (Zmrzlý).

SK Sigma Olomouc: Digaňa – Chvátal, Beneš, Pokorný, Zmrzlý – Ventúra, Breite (C) (84. Israel) – Navrátil (76. Pospíšil), Zorvan (84. Spáčil), Sláma (61. Fortelný) – Zifčák (76. Fiala).

FK Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek – Matějovský (C) (69. Mašek), Kubista (46. Sakala), Kušej, D. Mareček (46. Ladra) – Solomon (60. Jawo), Pulkrab (73. Poulolo).
SK Sigma Olomouc

Olomouc se drží na dostřel první šestce i přes mizernou jarní formu, kterou odnesl odvolaný trenér Václav Jílek. Místo něj mužstvo dočasně převzal jeho asistent Jiří Saňák. Pod jeho vedením Hanáci nejprve remizovali 2:2 s Bohemians, v dosud posledním utkání dokázali po dvou trefách Lukáše Juliše zvítězit 2:1 na hřišti Baníku Ostrava. S Mladou Boleslaví ztratili jediný z posledních sedmi vzájemných duelů, jak si povedou tentokrát?
FK Mladá Boleslav

Středočeši si zatím pod vedením Davida Holoubka, který během zimní přestávky nahradil Marka Kuliče, nevedou ideálně. Z pěti zápasů vytěžili šest bodů, na jaře vyzráli pouze na České Budějovice, které před dvěma týdny porazili před vlastními fanoušky 3:1. Minulý víkend čelili na půdě Bohemians velkému tlaku, ale nakonec vybojovali bod za remízu 0:0. V tabulce uzavírají první šestku, sedmá Olomouc je pozadu jen díky horšímu skóre.
Hezké sobotní odpoledne všem příznivcům fotbalu. FORTUNA:LIGA pokračuje pětadvacátým kolem, hraje se na čtyřech stadionech. Společně se budeme věnovat utkání mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí, začínáme v 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.