Ústí nakonec vybojovalo cennou výhru nad Čáslaví 2:1. První poločas byl mnohem zajímavější a přinesl rovněž všechny tři branky. O tu vítěznou se nakonec postaral domácí Michal Valenta z penalty. Druhá půle přinesla řadu nepřesností, hosté pak už nedokázali vyrovnat.
90+2
Ústí už brání výsledek, Čáslav se snaží o vyrovnání.
90
Sudí Houdek nastavil tři minuty.
89
Po trestném kopu Čáslavi vznikla před bránou Ústí velmi nepřehledná situace, k tyči střílel střídající Hippias, gólman Army Novák se ale zaskvěl skvělým zákrokem.
88
Z hodně nebezpečné vzdálenosti bude kopat Čáslav standardku!
86
Čáslav naposledy vystřídala. Mellissopoulose nahradil Emerick Hippias.
83
Valenta (UNL) inkasoval žluté napomenutí.
83
Domácí tifosi už věří, že Arma získá všechn body. Rozhodně ale lze očekávat závěrečnou snahu Čáslavi o vyrovnání.
81
Čáslav sice potřebuje vyrovnat, ale nedostává se příliš do hry. Achemaistos rozehrával útok, jenže posléze hosté o míč přišli.
79
Domácí Volek vybojoval rohový kop. Ústí se snaží o přidání třetí branky.
77
A samotný střídající Pavlíček nyní po pouhých třech minutách nahřišti střílel kousek nad břevno.
74
Domácí vystřídali. Hovorku nahradil Pavlíček.
73
Čáslav nyní dostala domácí pod tlak, Dvořák musel odkopávat do zámezí.
707
Hrošovský bojoval u rohového praporku v útoku, nakonec ale nevystřelil ani roh nezískal.
67
Melissopoulos přihrával, ale nakonec trefil jen sněhové barikády v zámezí. Bude se vhazovat.
64
Místní tifosi vyvolávají různé chorály, ale ve skutečnosti jim není příliš rozumět.
62
Ústí sice drží míč, ale mnoho fotbalovosti jsme ve druhé půli neviděli. První poločas byl zajímavější.
59
Adnan Zukič (UNL) dostal žlutou kartu.
57
A rovněž vystřídal Sklenář, místo něj jde na plac Efthymiadis.
57
Čáslav střídá. Dohrál Pollalis, zahraje si Charuza.
56
Martykán nepřesně přihrával, pro míč si došel Ducheček.
54
Čáslav bojujev útoku, nyní před vápnem Ústí operoval Melissopoulos.
49
Máme tu první žlutou kartu. Dostal ji Pavlos Efthymiadis (CAS).
49
V úvodu druhé půle sledujeme řadu nepřesností na obou stranách. A také poznáváme výraznou zimu, žádná fanouškovská hitparáda v tomto zimním počasí.
46
Čáslav se brzy dostala do vedení, což domácí probudilo a v dalším průběhu zaslouženě skóre otočili. Nejprve vyrovnával Hrošovský. Pak Arma zahodila spoustu šancí až nakonec z penalty skóroval Valenta.
45
Ducheček po následném rohu vyboxoval míč do brejku, během okamžiku se ocitl ve vápně Ústí Efthymiadis, který si zkusil vykoledovat penaltu. Sudí ale nepískal.
44
Moulis kličkoval před Vasilakosem, nakonec vybojoval roh.
42
Novák nyní zasahoval před hostujícím Fikejzem.
40
Ústí právě vstřelilo branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil MICHAL VALENTA, který tvrdou střelou k levé tyči poslal gólmana Duchečka na druhou stranu.
39
Vasilakos ve vápně fauloval Moulise a sudí Houdek bez váhání nařídil penaltu!
38
Domácí Dvořák odkopával pod tlakem před Fikejzem až do zámezí.
36
Po delší době zahrozila Čáslav, Fikejz centroval na Sklenáře, jenž ve skluzu mířil nepřesně.
33
Ústečané mají nápor, nyní si strkali míč jako AC Milán v době největší slávy.
32
Ústí kombinuje a kontroluje hru, Čáslav naopak běhá bez míče.
30
A nyní v ofsajdu uvízl Volek.
29
Ústí kopalo roh, Ducheček ale míč vyrazil.
28
Ústeckého Moulise zastavil ofsajd.
26
Hra se nyní trochu uklidnila poté, co si Ústí vypracovalo hned několik velkých gólových šancí.
22
Neskutečné, co Ústí znovu spálilo! Tři na jednoho běželi domácí, Hovorka ale nepřihrával a trefil z jasné pozice jen Duchečka!
20
Ústí si vytváří skvělé příležitosti! Nyní ze střední vzdálenosti střílel Martykán. Před Duchečkem míč skočil, gólman Čáslavi vyrazil balón před sebe, kde mohl dorážet Hrošovský!
19
Další gólovka Ústí! Ve vápně před gólmanem promáchl Hrošovský, jinak by patrně skóroval.
18
Ústecký Peterka pálil z hranice vápna kousek nad břevno. Solidní šance!
16
Ústí mohlo přidat další gól! Martykán si vytvořil prostor ve vápně, našel ve středu Volka, který přízemní střelou nechal vyniknout Duchečka!
14
Severočeši celkem brzy odpovídají na brzký gól Čáslavi. Domácí uzamkli soupeře před vápnem, míč najednou propadl k volnému PATRIKUHROŠOVSKÉHO, který se před Duchečkem nemýlil.
12
Čáslavský gólman Ducheček sbírá míč po nevýrazné střele Volka.
10
Domácím vázne kombinace, přece jen takto brzký inkasovaný gól asi nečekali.
8
Čáslav ukázala, že dokáže být v koncovce efektivní. Prosadila se hned ze své druhé střely na bránu.
6
Čáslav právě vstřelila branku!
Z následného rohu se k hlavičce dostal Fikejz, míč mířící na branku ještě usměrnil do sítě MILAN UJEC.
6
Vasilakos pálil v závaru před vápnem, domácí odvrátili na roh.
5
Domácí krajní obránce Dvořák nacentroval před Duchečka, Čáslav ale nebezpečí ustála.
3
Tribuny jsou zasněžené, klouže to na ochozech i trávníku. V úvodu mají převahu fotbalisté Ústí.
2
Fotbalisté se musejí vyrovnat s těžkým terénem, který asi nedovolí kombinační hru.
1

FK Ústí nad Labem: Novák - Valenta, Peterka, Zukič, Dvořák - Zeman, Hovorka, Martykán, Volek, Hrošovský - Moulis.

FK Čáslav: Ducheček - Achemaistos, Karal, Efthymiadis, Pollalis - Fikejz, Sklenář, Melissopoulos, Vasilakos - Ujec, Šandera.

Rozhodčí: Houdek - Ratajová, Černý.
Dneska uvidíme mezinárodní fotbal, Čáslav má ve svém středu řadu řeckých fotbalistů. V základní sestavě jich na trávník vyběhne hned pět a to ještě Efthymiadis a Hippias zůstali na lavičce. A tak si tu můžeme připadat jako na Olympiakosu Pireus.

Diváků na stadionu je opravdové minimum, přece jen tu vzdorujeme mrazivému počasí. Dokonce je zledovatělá i novinářská lávka.
Ve druhém jarním kole přivítá domácí Ústí nad Labem soupeře z Čáslavi.

Celé první jarní kolo bylo kvůli nevyhovujícím terénům odloženo na červen, poprvé tak fotbalisté vyběhli na trávník až minulý týden.

Ústí může být se vstupem do druhé části sezóny celkem spokojené. Remíza 0:0 ze Žižkova lze považovat za úspěch.

Naopak Čáslav v podstatě na vstup do jarní části sezóny stále čeká. Po kompletně odloženém 17. kole Čáslav nedohrála zápas s Bohemians 1905 vinou promáčeného terénu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.