Fotbalová národní liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Znojmo : Sokolov - 2. listopadu 2018   18:00

Znojmo
Znojmo
12' Mudra
1:2
(1:1)
Sokolov
Sokolov
11' Jakub Dvořák II.   • 82' Voleský
Znojmo
Buček – Helísek, Avdić, Malár, Cihlář (C) – Mudra, Kučera (69. Ambrozek), Lacko, Ordoš, Štrombach – Teplý (76. Brown).
Veselý – Krčík, Ambrozek, Hlůže, Šulc, Brown.
Sokolov
Jakub Dvořák I. – Beránek (79. Voleský), Stropek, Glaser (C), A. Čihák (46. Liener) – Štípek, Mejdr, Jakub Dvořák II., O. Ševčík – A. Ševčík, Hlavatý (56. Vávra).
Belaň – Mišůn, Vávra, Voleský, Liener, Machek, Ruml.

Ode mě je to pro tento okamžik vše, přeji krásný zbytek pátečního večera.
Sokolov ani potřetí po změně trenéra neprohrál, z hřiště Znojma si odváží výhru 2:1. O tři body se postaral střídající Patrik Voleský, který se štěstím dostal míč za záda Bučka. Znojemští fotbalisté naopak prohráli ve čtvrtém zápase v řadě, čímž se tak přibližují sestupovým pásmům.
90+2'
Čas se znojemskému výběru krátí. Po faulu na Avdiče budou ze středu hřiště centrovat do vápna.
90+1'
Hosté šli sami na odkrytou branku, rozhodčí však zapískal ofsajd.
90'
Jan Mudra zařídil další roh domácího týmu. Do vápna se dostal také Antonín Buček.
88'
Jordan Brown ve vápně chvíli vymýšlel jak zvládnout obelstít soupeře, zařídil jen roh domácímu výběru. Z něho však nic vážnějšího nebylo.
88'
Roh nevyšel, Patrik Voleský ve vápně tečoval míč, Buček byl pozorný.
86'
Buček musel řešit velmi nepříjemnou situaci, pokus Stanislava Vávry vyškrábl nad bránu. Je tu roh.
85'
Patrik Voleský tvrdě zajel do Matúše Lacka, vidí žlutou kartu.
83'
Vzápětí mohlo být podruhé znovu velmi rychle vyrovnáno, Jan Ambrozek z vápna ale střílel nad bránu.
82'
Sokolov právě vstřelil branku!
Na straně Sokolova propuká velká radost. Jakub Dvořák zahrával standardní situaci, nedávno střídající PATRIK VOLESKÝ prodloužil míč až na zadní tyč, ze které se balón velmi šťastně odrazil do brány.
79'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Adam Beránek, přichází Patrik Voleský.
79'
Hosté budou zahrávat standardní situaci. Ještě před tím se však chystá střídání.
77'
Znojmo na chvíli zamklo hostující tým na polovině, Lacko zakončil tlak střelou z dálky mimo branku.
76'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Jakub Teplý, přichází Jordan Brown.
76'
Hosté se dostali do rychlého přečíslení, které bylo neúspěšné ukončeno nepřesnou prací Štípka.
75'
Znojemští hráči se dožadovali penalty po zákroku na Jana Mudru, rozhodčí ale hru nechal pokračovat.
73'
Domácí fotbalisté se z ní dostali zásluhou Jana Mudry. Míč se přes Ambrozka a Ordoše dostal až ke Štrombachovi, útok však byl zakončený neúspěchem.
72'
Znojemský tým se ubránil nepříjemným centrům soupeře, stále však zůstává v defenzívě.
71'
Teplý po nákopu Ambrozka byl nejprve faulovaný, rozhodčí ale faul nezapískal. Na druhé straně musela domácí obrana odvracet hostující pokus na roh.
69'
Jakub Kučera trávník opustil kvůli zranění, jeho místo zaujal Jan Ambrozek.
68'
Kapitán Petr Glaser měl dost prostoru ke střele, jeho pokus ale neměl přesnost.
67'
Na kopačky znojemských hráčů se naopak dostává nepřesnost, čímž Sokolov může jít znovu do útoku.
66'
Hosté je nyní lehce aktivnějším výběrem, během krátké chvíle však Buček opět bude vykopávat od vlastní brány.
64'
Sokolov se mohl dostat do zajímavého útoku, akce byla ovšem zabrzděna velmi rychle.
63'
Velký závar museli odvracet hráči Sokolova. Přes Michala Ordoše se domácí fotbalisté dostali do útoku. Střelou neuspěl Štrombach, Mudra na vápně přihrál Lackovi, který rovněž střílel do hráče soupeře. Akci pokusem z dálky zakončil Helísek, střele chyběla velká přesnost.
62'
Hosté se snažili o útok, vepředu se však nepochopili. Buček jde odkopávat od vlastní brány.
61'
Centr vyboxoval Jakub Dvořák, posléze musel faulovat František Malára. Rozhodčí hned vytáhl žlutou kartu.
61'
Domácí hráči budou zahrávat standardní situaci. K míči se staví David Štrombach.
60'
Znojmo do vápna dostalo centr, míč však jen proletěl. Hosté budou vhazovat.
58'
U vápna soupeře fauloval Jan Mudra.
56'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Stanislav Vávra.
55'
Na hřišti zůstal ve velkých bolestech ležet Michal Hlavatý, který pravděpodobně nebude moci v zápase pokračovat.
52'
Jan Mudra centroval do vápna. Míč propadl, ke střele se dostal David Štrombach, který ale mířil nad.
51'
Ordoš se provinil faulem před vápnem soupeře.
48'
Michal Ordoš ve vápně měl velikou šanci, trefil však jen břevno!
46'
Hosté začali nebezpečným průnikem po levé straně, domácí odvrátili na roh, ze kterého nic nevzniklo.
46'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Adam Čihák, přichází Erik Liener.
46'
Úvodní půle byla vyrovnaná, především se hrálo ve středu hřiště. Sokolov se brzy dostal do vedení po střele Jakuba Dvořáka, znojemští fotbalisté vyrovnali brzo díky Janu Mudrovi. Druhý poločas začne před 19:10.
45'
45+2'
Helísek našel Ordoše, který byl faulovaný. Ten však obdržel žlutou kartu za hraní rukou
45+1'
Kučera se Štrombachem kombinovali před vlastní půlkou, první jmenovaný byl faulovaný.
45'
Úvodní půle bude nastavena o dvě minuty.
45'
Buček si pohlídal situaci a míč skryl do rukavic.
44'
Domácí volali po ofsajdu Glasera. Ten však pokračoval ve hře, centroval po zemi, Avdič odvrátil na roh.
42'
Jan Mudra se potkal v souboji s Ondřejem Ševčíkem, žlutá karta byla ovšem udělena Mudrovi.
41'
Avdič na středu fauloval Adama Ševčíka, kterému nebyl umožněn přesun do útočné fáze.
40'
Nejprve se Znojmu nepodařily tři střely před vápnem, všechny skončily na hráčích protivníka. Sokolov přecházel do útoku, v obraně vládl Helísek.
38'
Oba týmy v pátečním utkání velmi vysoko napadají, což obranám dělá značné potíže. Momentálně si s danou situací neporadil výběr Sokolova.
37'
Helísek před vápnem našel Štrombacha, mladému záložníkovi se ale do vápna úspěšně nacentrovat nepodařilo.
36'
Hosté po pravé straně podnikali postupný útok. Centru do vápna se zhostil Petr Glaser, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel. Od vlastní brány se o útok snaží také domácí výběr.
34'
Znojemští hráči minutu kroužili před vápnem Sokolova. Nakonec z toho byl centr Kučery do šestnáctky, útočník Teplý ale balón nezvládl tečovat do brány protivníka.
33'
Z velké dálky natáhl ke střele Adam Číhák, brankář domácího týmu se strachovat nemusel.
33'
Na Adama Beránka letěl míč do vápna, Helísek ho dokázal ideálně pohlídat.
32'
Michal Ordoš zatím neprožívá vydařený duel, v současnosti zabrzdil útočnou akci Znojma. Domácí tým zůstává na útočné polovině hřiště, bude vhazovat.
31'
Číhák byl faulovaný Ordošem. Sokolovský hráč chtěl žlutou kartu pro zkušeného hráče Znojma, hlavní rozhodčí se přesvědčit nenechal.
30'
Míč ze středu hřiště ve vápně našel Avdiče, jehož hlavička letěla nad bránu Sokolova. Postranní rozhodčí ke všemu zapískal ofsajd.
30'
Žlutou kartu dostává Daniel Stropek (FK Baník Sokolov).
29'
Hlavatý ani Štípek neuspěli v útoku, znojemští nakopli míč na Jakuba Teplého, na kterého byl spáchaný faul.
29'
Hosté se dokázali před vápnem ubránit zásluhou hlavičky Jakuba Dvořáka.
28'
Krajní obránce Znojma Davíd Helísek nadvakrát skvěle zapracoval v obranné fázi, o několik vteřin posléze sledoval faul Sokolova na Ordoše.
27'
Michal Ordoš vracel míč na půlku, našel však jen barvy Sokolova. Hosté se hnali do přečíslení, výborný František Malár ale desátému tabulky zkazil radost na pokračování v zajímavé situaci.
26'
Jakub Teplý napadal brankáře hostů, který z donucení odkopl jen na aut domácího celku.
25'
Znojmu se nepovedl útok ze standardní situace, za chvíli Michal Ordoš fauloval na středu hřiště.
23'
Kučera byl ve středu hřiště ostře zastavený Číhákem. Znojemský záložník se ze hřiště těžko zvedl, vypadá to na problémy s levým kolenem.
21'
Malár se z pozice stopera snažil rozjet akci Znojma, Jakub Teplý jeho úmysl již nestačil doběhnout.
20'
Na trávníku zůstal ležet Adam Číhák, v zápase však může pokračovat.
19'
Hosté se po nepovedené akci znojemského týmu dostávali ke slibné situaci, ta však byla zabrzděna. Útok byl nakonec ukončený ofsajdem Adama Ševčíka.
17'
David Štípek se pokusil o technickou střelu k tyči, Antonín Buček byl ale připravený a míč stáhl do rukavic.
16'
Avdič se těsně za velkým vápnem dopustil faulu a hosté mají šanci ze standardní situace.
15'
Po bláznivé dvouminutovce se hra přelévá ze strany na stranu, po čtvrt hodině byl znojemský útok zastavený ofsajdem.
13'
Žlutou kartu dostává Jakub Kučera (1. SC Znojmo FK).
12'
Znojmo právě vstřelilo branku!
Domácí fotbalisté okamžitě vyrovnávají. Hned po rozehrání se vrhli do útoku, chvíli poté JAN MUDRA vyslal střelu za vápnem, na kterou brankář Dvořák nestačil již zareagovat.
11'
Roh byl rozehraný na krátko, domácí ho odvrátili. Hosté přesto zůstali v útoku. Po centru Štípka do vápna se Znojmo ještě ubránilo, JAKUB DVOŘÁK však za vápnem vystřelil k tyči, Buček byl bez šance.
10'
Sokolov nyní zvládl útok na pravé straně hřiště, centr do vápna skončil odkopem na roh.
8'
Znojemští hráč chtějí rozjet akci z vlastního vápna, Helísek však u lajny ztratil míč. Hosté jdou vhazovat.
7'
Kučera vyhrál osobní souboje před vápnem soupeře, jeho technická střela nakonec skončila daleko od branky Sokolova.
6'
Adam Ševčík na levé straně prošel přes obranu Znojma do vápna, střelu ale vyslal jen do boční sítě.
5'
První střelu zápas vyslal Adam Číhák, jeho pokus ale letěl vysoko nad bránu.
5'
Sokolov se prezentuje vysokým napadáním, díky kterému bude vhazovat na útočné polovině.
3'
Matúš Lacko se ztratil ve svých kličkách, Jakub Kučera musel hasit jeho zaváhání faulem.
2'
Michal Ordoš si zpracoval míč a průnikovou přihrávkou hledal Davida Štrombacha, hostující obrana však byla pozorná.
2'
Na druhé straně se o stejný neúspěch postaral Daniel Stropek.
1'
Úvodní výkop duelu provedli domácí fotbalisté, dlouhý nákop Jakuba Kučery ale nikoho ze svěřenců v útočné části nenašel.
1'
Oba týmy již přicházejí na hrací plochu. Druhý zápas čtrnáctého kola druhé ligy bude za chvíli zahájený.

1. SC Znojmo FK: Buček – Helísek, Avdić, Malár, Cihlář (C) – Mudra, Kučera, Lacko, Ordoš, Štrombach – Teplý.
Náhradníci: Veselý – Krčík, Ambrozek, Hlůže, Šulc, Brown.

FK Baník Sokolov: Jakub Dvořák I. – Beránek, Stropek, Glaser (C), A. Čihák – Štípek, Mejdr, Jakub Dvořák II., O. Ševčík – A. Ševčík, Hlavatý.
Náhradníci: Belaň – Mišůn, Vávra, Voleský, Liener, Machek, Ruml..

FK Baník Sokolov

Ani desátému celku tabulky se letos nedaří podle představ. Hostující výběr v lize získal jen o tři body více než znojemský tým. Velká změna se v klubu udála začátkem října, kdy po šestnácti měsících lavičku hlavního trenéra opustil Pavel Horváth. Poslední dva zápasy ale Baníku od nástupu nového kouče vyšly, když s Pardubicemi vyhrál 1:0, před tím se mu podařilo remizovat na půdě Brna.
1. SC Znojmo FK

Situace znojemského týmu je po třinácti kolech téměř již kritická. V tabulce druhé ligy se před pátečním utkáním nachází na dvanácté příčce, ze které disponuje jen náskokem dvou bodů na sestupové pásmo. Naposledy se jihomoravskému výběru nepovedl sváteční duel v FC MAS Táborsku, kde gólem z nastavení prohrál 0:1. Kádr hlavního trenéra Leoše Kalvody tak padl ve třetím zápase v řadě, před tím nezvládl střetnutí s Brnem a Pardubicemi. Skóre z uplynulých tří kol je pro Znojmo jasně negativní v poměru 0:6.
Pěkný fotbalový večer. Druhá liga v Česku jde pomalu ke konci podzimní části, ve které budeme svědky již čtrnáctého kola. Již druhým zápasem bude duel mezi celky 1. SC Znojmo FK a FK Baník Sokolov. Pokud domácí výběr zvítězí, tak se bodově dotáhne na svého nejbližšího soupeře. Zápas v Husových sadech začne v 18:00.