Fotbalová národní liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Znojmo : Žižkov - 29. března 2019   18:00

Znojmo
Znojmo
67' Kunca
1:0
(0:0)
Žižkov
Žižkov
Znojmo
Buček – Šmehyl, Avdić, Cuković, Cihlář – Mudra (71. Maksić), Dramé (51. Harmon), Conner, Machalík, Kunca – Beganović (62. Kuffour).
Koukal – Helísek, Maksić, Harmon, Kuffour, Teplý.
Lerch – Myška, Dobrovolný
Městský stadion v Horním parku, Znojmo
420 diváků
Žižkov
K. Hrubeš – Auer, Muleme, Rothe, Opluštil – Súkenník, Žežulka, Tusjak (69. Kubala), Antl – Šustr (74. Burda), Mashike Sukisa (77. Hejný).
P. Soukup – Hejný, T. Zeman, Vrána, Urbanec, Burda, Kubala.

Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Další duel čeká na Znojmo před svými fanoušky za 14 dní, do té doby se mějte hezky.
Tradice zůstala neporušena, o vítězi tohoto klání rozhodl jediný gól, o který se v 67. minutě postaral Domink Kunca. Znojmo poté statečně bránilo těsný náskok, což se mu se štěstím povedlo.

Je třeba pochválit hostující fans, kteří vážili dalekou cestu z Prahy a po celý zápas byli slyšet fakticky víc, než domácí kotel.
90+5'
90+4'
Hostujícímu celku se vydal na pomoc u brankář Hrubeš, domácím se ale povedlo míč odvrátit a vyrazit do přečíslení na prázdnou bránu. Pomezní arbitr však nesmyslně zvedl praporek, třebaže jeden z hráčů Žižkova stál v pokutovém území. Tady čárový rozhodčí pochybil, ale na druhou stranu na výsledku to už nic nemění.
90+3'
Opluštil si vynutil kousek před hranicí pokutového území faul, tohle je poslední šance pro Pražany.
90+2'
Domácí šetří čas, nyní podruhé za sebou vhazují aut.
90+2'
Znojmo se urputně brání a míč posílá do autu.
90+1'
Machalík to zkusil z velké dálky, mířil však příliš vysoko nad bránu.
90'
Nastavují se ještě tři minuty.
89'
Buček podržel své barvy, když hlavičku protihráče schoval do své náruče. Velmi důležitý zákrok domácího brankáře.
88'
Po následném útoku však vybojovali rohový kop.
88'
Hosté kombinují na své straně, čas se jim krátí.
86'
Rána Kuffoura byla ztlumena a skončila přímo v náruči připraveného Hrubeše.
85'
Kunca měl před sebou odkrytý prostor, ale dříve než stačil vystřelit, o míč přišel.
84'
Po následném rohu hlavičkoval Opluštil kousek vedle vzdálenější tyče.
83'
Málem jsme byli svědky vlastence, když přihrávku hostů z levé strany tečoval jede z hráčů Znojma nad svoji bránu.
83'
Kubala trošku lajdácky zahodil střelecký pokus, když míč jen tak ledabyle poslal mimo znojemskou svatyni.
82'
Rothle hlavičkoval do země, od níž se míč odrazil přímo do rukavic natahujícího se Bučka.
81'
Hosté mají možnost v podobě rohového kopu.
80'
Žižkov dostal Znojmo pod tlak, v pokutovém území pak upadl jeden z jeho hráčů, ale hraje se dál.
79'
Machalík se snažil vyslat do šance Harmona, ovšem míč poslal až k Hrubešovi.
77'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Elvis Mashike Sukisa, přichází Karel Hejný.
77'
Znojemským se teď vůbec nezdařila kombinace u pokutového území, míč končí v zámezí.
75'
Velká skrumáž v pokutovém území Znojma vyrovnání nepřináší, naopak hosté faulovali a musí se stáhnout.
74'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Dominik Šustr, přichází Marián Burda.
74'
Znojmo vyrazilo do otevřené žižkovské obrany, ve finále zkoušel štěstí Harmon, avšak pálil daleko vedle vzdálenější tyče.
71'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Jan Mudra, přichází Filip Maksić.
69'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Luboš Tusjak, přichází Filip Kubala.
69'
Harmon mohl střílet z dobré pozice, místo toho celkem zbytečně přihrával do míst, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
67'
Znojmo právě vstřelilo branku!
Domácí jdou po více jak hodině hry do vedení. Hostům se nepodařilo odkopnout balón do bezpečí, k tomu doběhl DOMINIK KUNCA a obloučkem překonal Hrubeše, který znovu vyběhl hodně daleko od své brány.
66'
Centrovaný balón netečoval nikdo z hostujících fotbalistů, ten tak skončil za postranní lajnou.
64'
Kuffour to hned zkoušel z dálky, avšak vzdálenější tyč netrefil asi o dva metry.
63'
Auer byl blízko první brance, hostující hráč se dokázal dostat z ostrého úhlu do dobré palebné pozice, střílel z pravé strany na vzdálenější tyč a míč se zatočil jen malý kousek vedle ní. Teď měl domácí tým velké štěstí.
62'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Dženis Beganović, přichází Alex Kuffour.
61'
Žlutou kartu dostává Martin Antl (FK Viktoria Žižkov).
61'
Kunca si nepohlídal postavení a byl lapen do ofsajdu.
58'
Opluštil zůstal nepokrytý, jeho hlavička z bezprostřední blízkosti však letí nad bránu.
57'
Žižkovští rozehrají rohový kop.
56'
Conner se snažil vyslat do šance Harmona, ovšem Hrubeš vyběhl hodně daleko z brány a balón odkopl do bezpečí.
53'
Nový muž na hřišti se na chvíli ocitl sám před brankářem, ke kterému ale stál zády, než se stačil otočil a vystřelit, byli u něj protihráči, kteří míč zblokovali do zámezí.
51'
Mudra nedostihl příliš prudkou přihrávku, Hrubeš včas vyběhl a zabránil hrozícímu nebezpečí.
51'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Mahamadou Dramé, přichází Van-Dave Harmon.
50'
Velké nepřesnosti na obou stranách, na první šanci druhé půle se čeká.
49'
Hodně nepřesný pas domácích končí u Hrubeše.
48'
Auer střílel na druhé straně z otočky, ovšem jen nad břevno.
48'
Ze skrumáže před hostující bránou se hráčům Žižkova povedlo včas balón odkopnout do bezpečí.
46'
Zatím se potvrzují předpoklady, že zápasy Znojma se Žižkovem jsou velmi vyrovnané a rozhodnout může jediný gól. K tomu byli o něco blíže hosté, které nedokázali využít dvě velké příležitosti. Domácí pořádně zahrozili až v úplném závěru, kdy Mudra těsně minul. Dočkáme se gólu ve druhé půli?
45+1'
45'
Mudra v samém závěru první půle vystrašil hosty i jejich příznivce, když střelou z ostrého úhlu těsně minul vzdálenější tyč.
43'
Po velké hrubici Znojma v rozehrávce vyrazili hosté do přečíslení, Auer mohl přihrát na obě strany, ale volil střelu na bránu, ta nebyla vůbec špatná a jen těsně minula pravou tyč.
41'
Jeden z hráčů pražského týmu zahrál rukou, Znojmo rozehraje zhruba z úrovně rohu.
39'
Kunca dobře vyslal do pokutového území Beganoviće, ten obešel brankáře, avšak dál pokračovat nemohl, neboť hlavní arbitr k velké nelibosti domácích píská ofsajd.
37'
Stejný hráč se o chvíli později hodně diví, když rozhodčí posoudil jeho atak jako nedovolený. Bylo to hodně přísné, tak či tak hosté rozehrají na polovině soupeře.
35'
Conner před hranicí pokutového území místo střely přenechal míč na pravou stranu Cihlářovi, kterému však balón utekl od kopačky a Hrubeš tak mohl zůstat zcela v klidu.
34'
Žižkov se málem dostal do šance, avšak sám se o ni zbytečně prudkou přihrávkou připravil, docela škoda pro hostující barvy.
33'
Přetažený centr Žižkova letí do zámezí a o rozehrávku se pro změnu postará Buček.
31'
Míč odhlavičkoval jeden z hráčů do zámezí a odkopávat bude Hrubeš.
30'
Znojmo si také zkusí rohový kop, teprve druhý v zápase.
29'
Buček s vypětím sil vyboxoval míč před pokutové území, následovaly dvě střely hostů, které však zblokovali domácí hráči.
29'
Další roh pro Žižkov.
28'
Znojmo nemohlo pokračovat dál v útočné akci, neboť se míč dostal už do zámezí.
27'
Tusjak chtěl u postranní lajny udělat soupeři kličku, ale míč mu utekl od kopačky a skončil v zámezí.
24'
Žlutou kartu dostává Dominik Šustr (FK Viktoria Žižkov).
23'
Mashike Sukisa si nepohlídal postavení a chytil se do ofsajdové pasti.
20'
Pro volný míč rychle vyběhl znojemský brankář, jenž tak zabránil slušné šance protivníka.
19'
Tusjak to zkusil z velké dálky a ostrého úhlu, s jeho ránou neměl Buček žádné starosti.
18'
Žižkov rozehraje rohový kop.
17'
Kunca vystihl špatnou rozehrávku hostů, ale následně sám přihrával hodně mizerně a jeho tým tak do brejku nevyrazil.
16'
Domácí tým nyní zastavil v útočné snaze ofsajd.
14'
Znojmo vyrazilo do útoku, ovšem útočící hráč v rozhodujícím momentu spadl na trávník a z šance tak nebylo nic.
10'
Znojmo rozehrálo na krátko rohový kop, ovšem následně poslalo míč pouze do gólmanovy náruče.
8'
Nejprve střílel Muleme, následoval pokus Žežulky, vždy míči zabránili v cestě do brány domácí hráči. Ovšem pak se balónu zmocnil další z hráčů Žižkova, který obloučkem střílel do horní části brány a Buček se musel pořádně natáhnout, aby zabránil gólu.
5'
Dlouhý nákop končí u domácího brankáře, který bere míč do náruče.
2'
Hosté se provinili faulem u středové lajny, odkud následně Znojmo rozehraje.
1'

1. SC Znojmo FK: Buček – Šmehyl, Avdić, Cuković, Cihlář – Mudra, Dramé, Conner, Machalík, Kunca – Beganović.
Náhradníci: Koukal – Helísek, Maksić, Harmon, Kuffour, Teplý.

FK Viktoria Žižkov: K. Hrubeš – Auer, Muleme, Rothe, Opluštil – Súkenník, Žežulka, Tusjak, Antl – Šustr, Mashike Sukisa.
Náhradníci: P. Soukup – Hejný, T. Zeman, Vrána, Urbanec, Burda, Kubala.

Rozhodčí: Lerch – Myška, Dobrovolný.
Posledních pět vzájemných zápasů

Žižkov – Znojmo 1:1
Znojmo – Žižkov 2:2
Žižkov – Znojmo 2:1
Žižkov – Znojmo 1:0

Jak je patrné, duel Znojma se Žižkovem je vždy velmi vyrovnaný, o víc než jednu branku skončil vzájemný mač naposledy 12. října 2014, kdy jihomoravský celek zvítězil v Praze 2:0.
FK Viktoria Žižkov

Pražský tým se krčí na úplném konci tabulky se třináct body, jarní část sice začali jeho hráči výborně, když doma porazili 4:1 Prostějov, ovšem poté schytali debakl 0:6 v Brně a před svými fanoušky těsně podlehli Ústí nad Labem. V devatenácti dosavadních kláních skórovali pouze dvacetkrát, zatímco třiačtyřicet gólů inkasovali, nejvíce branek zaznamenal Chorvat Petar Musa, jenž se trefil šestkrát, avšak v tuto chvíli jej už na soupisce Žižkova nenalezneme, nyní obléká dres Liberce.
1. SC Znojmo FK

Znojemský tým se po špatném podzimu pomalu zvedá, v prvním jarním duelu sice prohrál na hřišti silné Jihlavy, ovšem jen těsně 1:2, když druhou branku inkasoval až v 87. minutě. Následně doma deklasoval poměrem 6:1 Chrudim a bod si odvezl za remízu 1:1 z Třince. V tuto chvíli mu patří dvanácté místo s dvaceti body s dvoubodovou ztrátou na devátou Vlašim, ovšem ani celku za ním nejsou příliš pozadu. Nejlepším střelcem je se šesti góly Jakub Teplý.
Dobrý den, dvěma zápasy bude předehráno 20. kolo 2. nejvyšší české fotbalové soutěže. Jako druhý přijde na řadu souboj celků ze spodních pater tabulky, a sice Znojma a Žižkova. Favoritem je prvně zmíněný mančaft.