Fotbalová národní liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Třinec - 27. dubna 2022   19:00

Brno
Brno
16' Jak. Řezníček  • 38' Bedecs(vl.)  • 67' Přichystal  • 77' Blecha
4:2
(2:1)
Třinec
Třinec
43' Petráň   • 55' Habusta
Brno
Šiman – Hrabina (72. A. Čermák), Endl (61. Hlavica), Šural, Bariš – Texl – Fousek (61. J. Hladík), M. Ševčík (61. Dav. Jambor) – Nečas (61. Blecha), Jak. Řezníček (C), Přichystal.
Berkovec – Kohoutek.
Kotala – Podaný, Žurovec
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
4 522 diváků
Třinec
Hasalík – Szewieczek, Foltyn, Bedecs, Hýbl – Omasta (81. Klusák), Habusta (C) (81. Buneš), Machuča (89. Weber), Kania (74. Nešický) – Petráň, Juřena (89. Zogata).
Paleček – Samiec.

To je již z mojí strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek středečního večera. Mějte se krásně, na shledanou!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:6.
Střely mimo: 4:4.
Rohy: 2:3.
Je dobojováno. Brňané i přes nevyzpytatelný průběh zvládli utkání a ještě navýšili dominantní náskok na první příčce F:NL. I když Třinec srovnal ve druhé půli na 2:2, Zbrojovka ještě dvakrát odpověděla a nekompromisně si vzala výhodu ve skóre zpět.
90+3'
90+3'
Utkání míří neúprosně ke svému konci a publikum vytleskává domácí mistry. Stále se však hraje uprostřed hrací plochy.
90+2'
Obrannou činnnost splnil David Klusák dokonale, Brno bude muset začínat z vhazování.
90'
Solidní příležitost se otevřela Zbrojovce, když míč propadl k Jakubu Řezníčkovi. Jeho pokus nemířil vůbec špatně, ale proletěl o nějaký kousek nad horní částí brány.
90'
Dnešní utkání sleduje 4 522 diváků.
89'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec:
ze hřiště odchází Ondřej Machuča, přichází Tomáš Weber.
ze hřiště odchází Václav Juřena, přichází David Zogata.
88'
Po zásahu Brňanů se míč přesunuje k rohu, kde organizují rozehrávku Třinečtí.
87'
Hladík zabíhá s balonem z pravé strany až hluboko do středu hřiště, kde hledá další možnosti ke kombinaci.
86'
Přichystal si počkal na přihrávku padáčkem, pozici mu ale neřešitelně zkomplikoval dostupující obránce.
85'
Nedovolený zákrok hostujících rozbíhá novou akci v podání Zbrojovky.
85'
Dlouhý třinecký centr v poklidu nasměroval za postranní čáru Adrián Čermák.
83'
Světlo nesvětlo, hra se opět rozjíždí. Tentokrát útočí hosté a hledají si místo vepředu.
82'
Na stadionu zhasla část osvětlení, a tak přichází vynucená pauzička.
81'
ze hřiště odchází Tomáš Omasta, přichází David Klusák.
ze hřiště odchází Jakub Habusta, přichází Matyáš Buneš.
80'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jiří Texl).
80'
Rozehrávku nakrátko zvolila Zbrojovka po rohu a soupeři nepůjčuje míč.
80'
Další nebezpečí v podání Zbrojovky neznamená příležitosti. Blíží se ale rohový kop.
77'
Brno právě vstřelilo branku!
Třinecká ztráta nedaleko autu se ukázala jako klíčová pro to, aby se zrodila čtvrtá trefa domácích. Zbrojovka rychle otočila hru a FILIP BLECHA si našel ideální místečko v šestnáctce. Střelec se potom rychle obtočil s míčem a klinicky přesně uklidil k tyčce. Hasalík ani nestihl udělat zákrok a je to 4:2.
77'
Osobní souboj Habusta nezvládl a rodí se brejk Zbrojovky.
76'
Hosté dobře odpověděli na postup Brňanů, balon však nezůstal v jejich moci a směr hry se rychle obrací.
75'
Zbrojovka dvěma hlavičkami zneškodnila třinecké centry. Hra se přesunuje k postranní čáře.
74'
ze hřiště odchází Lukáš Kania, přichází Aleš Nešický.
73'
S míčem se snaží něco vymyslet Zbrojovka, Třinec ji ovšem tlačí dozadu. A nutno říct, že zatím úspěšně.
72'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Matěj Hrabina, přichází Adrián Čermák.
70'
Třinec se vydává po levé straně, kde se Brnu nedaří zachytit útočnou lavinu.
70'
Balon se nachází uprostřed hrací plochy, kde si ho rovnají k volnému kopu třinečtí fotbalisté.
67'
Vedení se přelévá zpět na stranu brněnského celku! Po přihrávce do volného prostoru se hnal v samostatném úniku Filip Blecha, byl však dobře zastaven obranou. Mezitím se ale úplně uvolnil JAKUB PŘICHYSTAL, jehož si Třinec už nemohl pohlídat, a jeden na jednoho proti brankáři vyřešil přízemním gólem.
66'
Nahrávky létají mezi členy Zbrojovky, jimž se ale nedaří lépe usadit na ofenzivní části hřiště.
65'
Náběh opět zkoušel provést Řezníček, akci nicméně skvěle přečetl třinecký strážce a chytá centr pevně do rukavic.
64'
Řezníček marně stíhal ztracený balon, a tak Hasalík vystartoval dopředu a bleskově odehrál pryč.
64'
Hostující gólman se chystá k odkopu, zatímco se jeho spoluhráči přesouvají ke středovému kruhu.
63'
Damián Bariš natáhl k velké pumelici a notně protáhl Hasalíka! Ten provedl svědomitý skok a vytěsnil nebezpečný pokus daleko od pokutového území.
63'
Blecha se neprokličkoval kolem připravené defenzivy Třince, vybojoval ale svému mužstvu aspoň aut.
62'
Velkou obměnu týmu udělala Zbrojovka čtyřnásobným střídáním. Právě domácí jsou teď u balonu.
61'
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází David Jambor.
ze hřiště odchází Lukáš Endl, přichází Jan Hlavica.
ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Jan Hladík.
ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Filip Blecha.
60'
Centr Nečase nenašel adresáta, nicméně tomu se o chvilku později nabídla další možnost. Tentokrát šel ze zajímavé pozice zprava, brankář ovšem podržel jistým zákrokem.
59'
Šiman diriguje brněnskou defenzivu a pokouší se jí pomoct k snazšímu přechodu.
59'
Hasalík si bere míč na vrcholu vápna a rozjíždí přihrávkový kolotoč nalevo.
58'
Žlutá karta pro tým FK Fotbal Třinec (Imrich Bedecs).
56'
Střelu křízem si nachysstal Ondřej Machuča, nicméně zakončil jen kousek vedle tyčky. Zbrojovce se tak mohlo utkání během dvou minut úplně otočit o 180 stupňů.
55'
Třinec právě vstřelil branku!
Z poměrně nenápadné akce přichází vyrovnávací gól hostujícího mančaftu! JAKUB HABUSTA si nabíhal z levé strany proti brance a nabízel se mu k nahrávce Juřena. Třinecký kapitán se ovšem rozhodl k samostatné akci, když o vzdálenější tyč dopravil míč mimo dosah Šimana.
54'
Barišův centr se odrazil k Fouskovi, jeho rána ovšem selhala a neznamenala bezprostřední ohrožení.
53'
Adam Fousek ze standardní situace napálil jen před ním dobře postavenou zeď.
52'
V ofsajdu se ocitl Řezníček, který se už řítil úplně sám proti Hasalíkovi. Rozhodčí zvedá praporek k nelibosti domácího publika.
52'
Přihrávky vzadu se Zbrojovce nevyplatily, naopak vybídly k brejku Třinec. Ten ovšem zaváhal při přechodu.
51'
Míč končí v bezpečí rukavic Hasalíka, právě od gólmana se rozbíhá potenciální možnost Třince.
51'
Ondřej Machuča kromě balonu zahrál i nohu zbrojováckého fotbalisty. Standardka pro Brno.
50'
Třinecký přechod opět končí odkopem domácího brankáře.
49'
Až do vápna vběhl nikým nehlídaný Jakub Nečas, jen připravoval přihrávku vzduchem dobíhajícímu Přichystalovi. Ten ovšem nabídku ve sprintu těsně minul a končí zamotaný v síti uvnitř brány.
48'
Centr Bariše končí na hostující obraně, která se tak může pokusit o protiakci.
47'
Šiman přiťukává nakrátko obráncům a Brno hraje v relativní pohodě.
47'
Jeden z hostujících fotbalistů zůstává klečet na trávníku. Už se k němu hrne zdravotník.
46'
Autové vhazování provádí Třinec, který se pokouší o přečíslení na pravém křídle.
46'
Rozehrávku druhé půlky bere na sebe Zbrojovka, konkrétně Ševčík.
46'
Je za námi první půle souboje, ve kterém se ujal vedení už jistý mistr FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Brňané tak potvrdili větší šance z předchozího průběhu duelu, kdy však Třinec tlak ustál. Následně přišla i trochu nešťastná situace pro hosty, když si dali vlastní gól a museli reagovat v posledních chvilkách poločasu. Právě závěr dějství ukázal, že Zbrojovka ještě nemá ani zdaleka hotovo a bude muset být ve zbývajících pětačtyřiceti minutách velice obezřetná, jinak může o náskok přijít.
45'
43'
Hosté si připravili poměrně rychlou reakci na dvougólové vedení Brna. MICHAL PETRÁŇ se dostal k zakončení potom, co Zbrojovka zaspala ve vápně, a svižně prostřelil hlavou brankáře. Ten se stačil pouze ohlédnout za tvrdým pokusem a opět platí kontaktní rozdíl.
41'
Brejk po pravé straně nepřinesl Šimanovi žádné neřešitelné problémy.
40'
Po gólu prokázala Zbrojovka apetit a znovu si hledala místečko v pokutovém území. Jenže marná snaha pro domácí, Třinec vzadu obstál.
38'
Možná trochu nečekaná situace, která ale končí gólem. Jakub Nečas zakončoval z pravé strany a zdálo se, že míč neprojde přes chumel hráčů. Střela se ovšem dostala po zemi dále, škrtl ji bránící IMRICH BEDECS a šla přesně ke vzdálenější tyči, kde ji Hasalík objevil už příliš pozdě.
37'
Chyba v založení šance málem hodně mrzela Zbrojovku, když se míč po ztrátě dostal k Omastovi. Ten se ovšem nevytočil podle představ a nemá ani střelu.
36'
Kania a Machuča s rozehrávkou nakrátko příliš nepochodili, jejich kombinace jde ven z vápna.
35'
Slibná akce hostů, kterou vedl Szewieczek, skončila na připraveném Hrabinovi. Blíží se rohový kop Třince.
33'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Michal Ševčík).
32'
Hostující tým je semknutý v defenzivnější formaci a čeká na brněnský útok.
32'
Šiman nenašel naskakujícího Řezníčka, jenže hosté hlavičkují mimo a vhazování bere Zbrojovka.
31'
Hrabina neúspěšně prodlužoval kombinaci potom, co si Třinec připisuje zisk balonu.
30'
Hasalík vysílá odkop až za středovou čáru, jeho spoluhráči ale pas skáče pryč od kopaček.
29'
Dění je zpět na třinecké polovině hřiště, kde však hosté dobře čtou záměry protivníka.
28'
Domácí hráči neuhájili ofenzivní pozice po rohovém kopu. Místo toho padá balon do zámezí.
27'
Zbrojovka hýří aktivitou a snaží se vytvářet neustálý tlak. Teď chyběla jen vteřinka, aby se k míči ve střelecké pozici dostal dříve než bek Přichystal.
27'
Třinec se vrací až k vlastnímu brankáři, jenž odkopem našel jen soupeře kolem půlicí čáry.
26'
Habusta nejen, že prohrál sprinterský souboj vedle pokutového území Brňanů, ale současně se dopustil útočného faulu. Hraje gólman.
25'
Po hlavičkovém souboji pro Nečase zkoušel dostihnout míč Řezníček, nicméně bez zdaru.
25'
Šiman rozdává míč a hledá Texla, který zapojuje do spolupráce další kolegy ze zálohy.
24'
Na zemi končí Michal Ševčík, což znamená standardní situaci zhruba uprostřed hrací plochy pro Brno.
24'
Lukáš Kania přenáší těžiště hry nalevo. Třinec se snaží průběžně rotovat balon, aby zaskočil rivala.
23'
Možnost k úniku se rýsovala Přichystalovi, avšak třinečtí stopeři tentokrát nenechali nic náhodě.
22'
Už se zdálo, že Václav Juřena přenechá míč dvěma obráncům Brna, opak byl však pravdou. Dokázal se vymotat z nepříznivé pozice a proběhl do útoku, kde ho ale Zbrojováci opět dobře zdvojili. Nepohlídali si však balon, který jim podruhé utekl a Juřena napálil tyč.
21'
Jenom do zámezí centroval Michal Petráň, což kazí celý postupný útok hostů.
20'
Rohový kop Třince neudělal Brňanům žádné větší vrásky na tváři. Po dvou hlavičkách ve vápně sice ještě přišel jeden centr, jenže Zbrojovka byla na svém místě.
19'
A Řezníček mohl gólový účet opět navýšit po skvělém úniku. Domácím se otevřela dálnice k bráně soupeře a právě domácí střelec zkoušel kličkou překvapit gólmana. Hasalík ovšem zachoval chladnou hlavu a lapil.
18'
Třinečtí hráči narazili na pevnou zbrojováckou zeď, která je nepustila do lepší situace.
16'
Trpělivost nakonec přináší domácím fotbalistům růže. Třinec se dlouho nedokázal osvobodit z područí Zbrojovky, jež nakonec získala klíčovou převahu na pravé straně. Tam se naskytl moment k centru na JAKUBA ŘEZNÍČKA, který neváhal a okamžitě dával z voleje za záda Hasalíka.
15'
Momentálně se hraje uprostřed hřiště, odkud se vymotává s míčem Texl.
14'
Míč putuje mezi kopačkami hostů, kteří se snaží zbavit napadajících Jihomoravanů. Situaci uklidňuje až svým zpracováním Hasalík.
13'
Po kombinaci ze strany se objevil prostor ke třinecké přihrávce na vrchol vápna, kam nabíhal Ondřej Machuča. Šiman se včas vrhl k zemi a štiplavý pokus podržel.
12'
Míč je stále na domácí polovině Brňanů, kteří se nedostávají ke kýžené akci.
12'
Až moc důrazně si vedl Třinec při pressingu kousek od postranní čáry. Stopeři Zbrojovky mohou tvořit hru.
11'
Kaniův roh ubránila Zbrojovka na jedničku, přestože Třinec chvilku rotoval kolem vápna domácích.
10'
Václav Juřena zkoušel ze vzduchu střílet o trávník a dal svému pokusu nečekaný odskok. Projektil míří na rohový kop.
10'
Řezníček se opět motal kolem Hasalíka a pokoušel se zpracovat balon v jeho těsné blízkosti. Také tento náznak ohrožení ovšem hosté zvládli.
9'
Brno couvá s kombinací ke středově čáře, kde se snaží vypracovat akci na pevných základech.
8'
Zprava se hnal proti Hasalíkovi Jakub Nečas a připravil hostující defenzivě perné chvilky! Brankář první pokus lapil a ustál i další momenty, kdy míč létal nebezpečně vzduchem.
7'
Michal Petráň si neporadil proti početní převaze u postranní čáry, rozehrávku následně provádí Šiman.
7'
Po odehrání Hrabiny dochází k faulu Třince, míč se tak stěhuje pevně do držení domácích.
6'
Kania ukázal bleskový rozběh po levé straně a už si připravoval přihrávku do střelecké pozice. První pokus jeho spoluhráče odvrátila defenziva Zbrojovky, následně však ještě pálil ze střední vzdálenosti Machuča mimo.
5'
Bedescův faul nezůstal bez povšimnutí a naskytla se hlavička v podání Endla, který byl nastěhovaný ve vápně společně s ostatními spoluhráči. Naservírovaný centr od Ševčíka ale vyčapal gólman.
4'
Balon jde mimo pažit a dalekonosný odkop si chystá Hasalík.
3'
V hlavičkovém souboji sice zahrál Šural, odehrál však jen ke kopačkám Třineckých.
3'
Řezníček tancoval na hraně ofsajdu, a rozhodčí se nenechal obalamutit. Praporek letí vzhůru.
2'
Míč jde k Šuralovi, který opět v rychlosti obrací hru na pravé křídlo.
2'
Teď už se zkouší prodrat ke slovu Zbrojovka. K vhazování se ovšem brzy dostává její soupeř.
1'
První pokus zápasu si připisuje Petráň, který hlavičkoval po dlouhém autu Omasty. Míří ale vysoko nad.
1'
Ze středového kruhu vykopávají hosté, konkrétně Ondřej Machuča.
1'
V zápase, který právě skončil na hřišti Vyškova, remizovala druhá Vlašim 1:1, což s předstihem potvrzuje postup Zbrojovky do první ligy. Jelikož Středočechům chybí na Brňany třináct bodů čtyři kola před koncem, už je určitě nepřeskočí.

FC Zbrojovka Brno: Šiman – Hrabina, Endl, Šural, Bariš – Texl – Fousek, M. Ševčík – Nečas, Jak. Řezníček (C), Přichystal.
Náhradníci: Berkovec – Hlavica, Dav. Jambor, J. Hladík, Blecha, A. Čermák, Kohoutek.
Trenér: Richard Dostálek

FK Fotbal Třinec: Hasalík – Szewieczek, Foltyn, Bedecs, Hýbl – Omasta, Habusta (C), Machuča, Kania – Petráň, Juřena.
Náhradníci: Paleček – Buneš, Nešický, Weber, Samiec, Zogata, Klusák.
Trenér: Martin Zbončák

Rozhodčí: Kotala – Podaný, Žurovec.
V podzimním vzájemném duelu rozhodovala jediná trefa. Zbrojovka zamířila jako favorit do Třince, kde se střelecky prosadil ve 36. minutě Jakub Řezníček a přiřkl všechny body Jihomoravanům. Právě toto vítězství byla jedním z důležitých výsledků, které posílily vedení Brna na čele soutěže, a Zbrojovka z něj těží až doteď.
Zbrojovka však tuší, že Třinec bude pořádně náročným rivalem. Hosté se sice pohybují jen těsně nad hranicí sestupu, zároveń však mají zajímavou bilanci bez porážky. Už pětkrát v řadě získali aspoň bod, přičemž z uplynulých čtyř soubojů z toho vždy byla remíza. Motivaci tak rozhodně mají obě mužstva velkou. V předešlém kole uhrál Třinec remízu doma se silnou Spartou B po výsledku 2:2.
Aktuálně mají Zbrojováci čtrnáctibodový náskok na čele tabulky, a to pouhých pět kol před koncem F:NL. Teoreticky tak stačí proti Třinci uhrát jen remízu, aby Brňané stvrdili mistrovský titul a pokračování o patro výše. Do karet jim navíc hraje skvělá forma, jelikož z posledních pěti utkání prohráli jen jednou. V minulém kole si poradili v jihomoravském derby s Vyškovem 2:0 na jeho půdě.
Dobrý den u 26. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém na sebe naráží fotbalisté FC Zbrojovka Brno a FK Fotbal Třinec. Domácí tým se navíc nachází ve skvělé situaci, když může potvrdit svůj postup do nejvyšší soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.