Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Chrudim - 3. března 2023   18:00

Jihlava
Jágrik – T. Svoboda, Křišťál, Gabriel, Peřina – Lacko (C), Tureček – Ogiomade (74. Zoubele), Selnar (88. Křehlík), L. Fila (59. Zahradník) – Araujo-Wilson (74. Tall).
Soukup – Vítek, Shudeiwa.
Kotala – Bureš, Žurovec
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
479 diváků
Chrudim
Floder – Halász, Hašek, Míka, V. Svoboda II – Sotorník (90+1. Skwarczek), Řezníček (C), Kodýdek (77. Kejř), Průcha, P. Juliš (46. Kesner) – Jedlička (69. Firbacher).
Brát – Látal, Bauer.

V příštím kole přivítá doma Chrudim v sobotu 11. března celek Táborska. V neděli 12. března poté Vysočina přivítá Karvinou.
17. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Druhý poločas přinesl gólové šance na obou stranách, ale ani jeden z celků se prosadit nedokázal. Převážně Jakub Selnar ještě teď přemýšlí, jak svou tutovou šanci nemohl nedat. Oba celky si tak po remíze 0:0 připisují do tabulky po bodu. Rozdíl mezi nimi je tak stále dvoubodový.
90+4'
90+4'
Domácí mají sice míč na svých kopačkách, ale daleko od brány hostí.
90+3'
Domácí jsou nadále u míče, jen prozatím na své polovině.
90+2'
Miroslav Tureček rozehrál z pravé strany rohový kop, ve vápně se dostal k hlavičce Mame Tall, jeho pokus Jiří Floder bez problémů chytá.
90+1'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Filip Sotorník, přichází Michal Skwarczek.
90'
Přihrávka na pravé straně byla pro Tomáše Svobodu příliš dlouhá.
88'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Miroslav Křehlík.
88'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Vojtěch Křišťál).
86'
Z pravé strany jej rozehrál Jakub Selnar, ve vápně si míč našel Lukáš Zoubele, ale míč ze své hlavy nedokázal dostat mezi tři tyče.
86'
Domácí vybojovali rohový kop.
84'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Matúš Lacko).
84'
Z pravé strany rozehráli domácí rohový kop, ale k ohrožení branky se nedostali.
83'
Jakub Selnar se mohl stát hrdinou, ale snad z jednoho metru nedokázal dostat míč za brankovou čáru. Po něm se snažil ještě ohrozit hostující svatyni Mame Tall, ale ani on neuspěl.
83'
Jejich rychlá a zbrklá rozehrávka vrací míč na stranu domácích.
82'
Útočný faul na polovině hriště ze strany domácího celku. U míče tak budou hosté.
81'
Hosté si v pohodě pohlídali Mame Tall a míč se dostal k brankáři Chrudimi.
81'
Ve vápně se útočným faulem provinili domácí. K balónu se tedy dostanou hosté.
80'
Po faulu hostí zůstanou domácí u míče.
Dnešní utkání sleduje 479 diváků.
78'
Míč ve vápně vyboxoval Jiří Floder a nepřipustil tak zakončení ze strany domácích.
77'
ze hřiště odchází Matyáš Kodýdek, přichází Marek Kejř.
76'
Od své brány rozehraje míč Adam Jágrik.
74'
ze hřiště odchází Amadin Marvis Ogiomade, přichází Lukáš Zoubele,
ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Mame Tall.
73'
Útočná akce Vysočiny nemůže pokračovat neb se Justin Araujo-Wilson ocitl v ofsajdu.
72'
Před dobíhajícím Kesnerem sbírá míč Adam Jágrik.
70'
Z pravé strany poslal míč do vápna Tomáš Svoboda, kde se snažil vyskočit Justin Araujo-Wilson, ale na balón nedosáhl.
69'
ze hřiště odchází Tomáš Jedlička, přichází Filip Firbacher.
67'
K míči se na své polovině dostali hosté, kteří budou na své levé straně vhazovat.
66'
Stoper domácích se vrací po ošetření do hry.
65'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Vojtěch Křišťál a bude muset být ošetřen.
63'
Domácí jsou v držení míče, kombinují s ním na vlastní polovině.
62'
Přihrávka po zemi do vápna, Vojtěch Křišťál dlouhým odkopem osvobozuje své barvy.
61'
Útočný faul domácích, k míči se tedy hostou hosté.
59'
ze hřiště odchází Lukáš Fila, přichází Michal Zahradník.
58'
Rohový kop rozehráli hosté z pravé strany, domácí obrana byla pozorná.
58'
Tomáš Jedlička mohl poslat své barvy do vedení, jeho střela z malého vápna byla tečována, nakonec z toho bude pouze rohový kop.
57'
Nyní faul v podání domácího celku. U balónu tak na polovině hřiště budou hosté.
56'
Hosté se na své útočné polovině provinili faulem, k míči se tak dostanou domácí.
53'
Z levé strany jej rozehrál Jakub Selnar, ale jeho spoluhráči se ve vápně provinili faulem. Míč tak rozehraje Jiří Floder.
53'
Vysočina bude zahrávat rohový kop.
51'
Do gólové šance se ve vápně dostal Lukáš Fila, ale hlavou poslal míč nad bránu.
49'
Hosté se poblíž velkého vápna provinili na své útočné polovině faulem, k míči se tak dostanou domácí.
48'
Domácí se pokusili ohrozit gólmana Flodera, ale střela si nenašla prostor mezi tři tyče.
46'
ze hřiště odchází Petr Juliš, přichází Ondřej Kesner.
46'
První poločas je v Jihlavě minulostí. Domácí byli aktivnějším celkem, byli častěji u míče, ale žádné velké gólové šance jsme se nedočkali. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45+2'
45+2'
Před dotírajícím Amadin Marvis Ogiomadem si sebral míč Jiří Floder.
45+2'
Centr Amadin Marvis Ogiomadeho z pravé strany se stal kořistí hostujícího celku.
45'
Jaroslav Peřina poslal z brankové čáry míč do vápna, ale spoluhráče pro zakončení najít nedokázal.
43'
Jakub Selnar rozehrál z pravé strany rohový kop, ale obrana hostí se překvapit nenechala.
42'
Střela Václava Svobody z levé strany se jen těsně nevešla mezi tři tyče.
41'
Václav Svoboda se dostal na hranice vápna ke střele, ale jeho pokus se mezi tři tyče vejít nedokázal.
40'
Hosté i nadále zůstanou u balónu, Amadin Marvis Ogiomade se provinil na své polovině faulem.
39'
Jakub Selnar se snažil oslovit průnikovou přihrávkou Lukáše Filu, ale hosté měli k míči blíže.
38'
Matúš Lacko poslal ze středu hřiště přihrávku do vápna, ale míč si sebral Jiří Floder.
37'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Miroslav Tureček, ale obrana hostí byla pozorná.
36'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Filip Sotorník, ale domácí se v pohodě ubránili a naopak založili rychlý brejk.
35'
Jan Halász odcentroval z pravé strany do vápna, ale hosté se sami vyhnali až k polovině hřiště.
34'
Střela Petra Průchy zpoza velkého vápna nemohla Adama Jágrika vystrašit.
33'
Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině, něco změnit se pokusil Peřina, ale Vysočina o balón přišla.
31'
Jakuba Selnara zradilo zpracování míče, ale domácí přesto u balónu zůstanou.
30'
Centr Petra Průchy z levé strany si v pohodě do rukavic sebral Adam Jágrik.
29'
Vysočina má častěji míč pod kontrolou, hosté se k ohrožení brány dostali jen na začátku zápasu a od té doby nic.
27'
Přihrávka Tomáše Svobody z pravé strany do vápna, míč si našel Justin Araujo-Wilson, ale jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo.
25'
Jakub Selnar se na útočné polovině provinil faulem, u míče tak budou hosté.
23'
Centr Tomáše Svobody z pravé strany, míč si našel Lukáš Fila, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla.
22'
Jiří Floder bude rozehrávat od své brány.
20'
Z pravé strany jej rozehrál Miroslav Tureček, který přihrál na Tomáše Svobodu, jenž mu balón vrátil a následný centr do vápna zamířil jen do rukavic Flodera.
19'
Vysočina vybojovala rohový kop.
Justin Araujo-Wilson již je zpátky na hřišti a domácí tak mohou hrát opět v plném počtu.
17'
Šimon Gabriel se vrací do hry, nyní ale bude potřeba ošetřit Justin Araujo-Wilsona.
16'
Vysočina hraje v deseti neb Šimon Gabriel potřebuje krátké ošetření.
14'
Centr Tomáše Svobody z pravé strany do vápna, míč si v pohodě sebral gólman Floder.
13'
Z levé strany jej rozehrál Jakub Selnar, ve vápně se dostal do zakončení Justin Araujo-Wilson, ale míč poslal nad bránu.
12'
Domácí vybojovali další rohový kop.
10'
Peřina poslal z levé strany podél brankové čáry míč do vápna, k zakončení se dostal Justin Araujo-Wilson, jeho pokus Floder chytá.
8'
K rozehrávce se postavil Miroslav Tureček, který ve vápně našel Jakuba Selnara, ten však nedokázal propálit bránící hráče.
8'
Vysočina bude z pravé strany zahrávat rohový kop.
7'
Domácí budou na své polovině poblíž rohového praporku vhazovat.
5'
Ve vápně se dostal ke střele Tomáš Jedlička, ale jeho projektil se mezi tři tyče nevešel.
4'
Na útočné polovině vhodí míč do hry Peřina, hosté se ale brzy dostali k balónu.
3'
Hosté se na útočné polovině provinili faulem, u míče tak budou domácí.
2'
Z levé strany se snažil odcentrovat Justin Araujo-Wilson, ale našel jen rukavice gólmana Flodera.
1'
Výkop obstarali domácí a snaží se dostat na polovinu soupeře.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Na hrací ploše zůstali už jen hráči Chrudimi, Vysočina již zamířila do kabin.

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, Křišťál, Gabriel, Peřina – Lacko (C), Tureček – Ogiomade, Selnar, L. Fila – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Soukup – Zoubele, Vítek, Křehlík, Shudeiwa, Zahradník, Tall.
Trenér: Ondřej Smetana

MFK Chrudim: Floder – Halász, Hašek, Míka, V. Svoboda II – Sotorník, Řezníček (C), Kodýdek, Průcha, P. Juliš – Jedlička.
Náhradníci: Brát – Kesner, Kejř, Látal, Bauer, Skwarczek, Firbacher.
Trenér: Radek Kronďák

Rozhodčí: Kotala – Bureš, Žurovec.
Utkání jako hlavní rozhodčí bude řídit Filip Kotala. Na čarách mu budou asistovat Jakub Bureš a David Žurovec. Delegátem asociace je Radek Příhoda a technickým delegátem Zbyněk Rampáček.
V obou týmech se přes zimní přípravu odehrálo minimum změn. Z Chrudimi odešel Koželuh a Vrána a přišli čtyři hráči. Gólman Brát, obránci Halász a Svoboda a záložník Sirotník.
V lednu a únoru sehráli Chrudimští sedm duelů, v nichž nestačili na Opavu, Viktorii Žižkov a juniorku Slavie. Remizovali s Vlašimí a Duklou Praha, a porazili pouze „béčka“ Hradce Králové a Plzně. Sobotní generálka proti Příbrami byla kvůli přívalu sněhu zrušena.

Ze soupisky Vysočiny neodešel nikdo, naopak přišli dva hráči. Obránce Vlk a záložník Šancl.
Vysočina odehrála v lednu a únoru sedm přípravných zápasů. Porazili Živanice, Žižkov, Slavii B, Rosice. Prohráli s Velkým Meziříčí a Duklou Praha. V generálce remizovali s Vlašimí.
Oba celky se spolu v lize utkaly v sobotu 13. srpna v Chrudimi. Hosté vedli do poločasu 2:0, když se prosadil v 36. minutě Gabriel a v nastaveném čase Shudeiwa. Domácí ve druhém poločase stačili jen snížit, když se v 77. minutě trefil Firbacher.

MFK Chrudim – FC Vysočina Jihlava 1:2 (0:2)
Branky: 77. Firbacher – 36. Gabriel, 45+1. Shudeiwa.
Karty: 6. Shudeiwa, 55. Piško, 62. Křivánek 88. Gabriel.
MFK Chrudim: Floder – Koželuh, Hašek, Harušťák, Jančura (58. Kesner) – Řezníček – Vrána (69. Juliš), Záviška, Průcha, Kodýdek (81. Látal) – Jedlička (69. Firbacher).
Náhradníci: O. Mach – Kejř, Skwarczek.
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, T. Svoboda (78. Tall) – Křivánek (69. Fila), Shudeiwa, Zoubele (69. Ogiomade), Piško, Lacko (C) (31. Araujo-Wilson) – Selnar (78. Peřina).
Náhradníci: Soukup – Tureček.
V posledním 16. kole cestovala v pátek 11. listopadu Chrudim do Příbrami. Hosté se ujali vedení v 15. minutě, když se trefil Harušťák. Domácí srovnali krok v 34. minutě, když se prosadil Sakala.

FK Viagem Příbram – MFK Chrudim 1:1 (1:1)
Branky: 34. Sakala – 15. Harušťák.
Karty: 30. Švestka, 83. Musil – 61. Floder, 84. Míka.
Neproměněná penalta: 61. Wágner (PRI), brankář Floder zneškodnil.
Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Ratajová
FK Viagem Příbram: Melichar – Čejka (89. Vokřínek), Dudl, Musil (90+4. Hájek), M. Čermák, Švestka, J. Jeřábek, Sakala, Osmančík (46. Anih), Wágner (C), Zeronik (75. Surmaj).
Náhradníci: Babka – Vott, V. Novotný.
MFK Chrudim: Floder – Hašek, Koželuh, Harušťák (85. Látal), Míka, Řezníček (C), Kejř (88. Vrána), P. Juliš (85. Kodýdek), Skwarczek, Záviška, Jedlička (69. Firbacher).
Náhradníci: O. Mach – Bauer.

Vysočina cestovala také v pátek 11. listopadu, ale do Olomouce, kde na ní čekal Btým. Domácí se dostali do vedení v 43. minutě, když pokutový kop proměnil Zlatohlávek. Hosté ve druhém poločase dokonali obrat, když se v 53. minutě trefil Tureček a v 67. Selnar.

SK Sigma Olomouc B – FC Vysočina Jihlava 1:2 (1:0)
Branky: 43. Zlatohlávek (pen.) – 53. Tureček, 67. Selnar.
Karty: 76. Langer, 90+4. Vepřek – 8. Vedral, 42. Soukup, 61. Piško, 81. Peřina, 86. Křišťál, 90+2. Tureček.
Neproměněná penalta: 82. Zlatohlávek (OLB), mimo.
Rozhodčí: Ulrich – Matoušek, Bureš.
SK Sigma Olomouc B: Stoppen – Slavíček, Bednár, Poulolo, Vepřek (C) – Langer, Grygar (73. Fiala) – J. Sedlák (85. Šíp), Košťál (46. Uriča), Sláma (62. Hadaš) – Zlatohlávek.
Náhradníci: Fendrich – Fabiánek, Grečmal.
Vysočina Jihlava: Soukup – Křišťál, Vedral, Gabriel, Peřina – Tureček, Lacko (C) – Piško, Selnar (90+1. Zahradník), Ogiomade (46. Tall) – Araujo-Wilson (46. L. Fila).
Náhradníci: Jágrik – Vítek, Křehlík, Farka.
V rámci 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá osmá Vysočina šestou Chrudim. Hosté doposud vyhráli šest duelů a pětkrát remizovali. Vstřelili dvacet branek a sedmnáct jich obdrželi. Na svém kontě tedy mají 23 bodů.
Domácí mají také šest výher, ale remízové zápasy pouze tři. Vstřelili osmnáct branek a dvacet čtyři jich inkasovali. Na svém kontě tedy mají 21 bodů. Jihlavané se tedy v případě vítězství dostanou před svého pátečního soupeře.