Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Líšeň - 10. listopadu 2023   17:00

Jihlava
Jihlava
49' Araujo-Wilson
1:1
(0:0)
Líšeň
Líšeň
65' Čermák
Jihlava
Mastný – T. Svoboda, Vedral (C), Piško, Farka (90+3. Chytrý) – Tureček, Shudeiwa (63. Selnar) – Křehlík (71. Ogiomade), Lacko (90+3. A. Pešek), T. Franěk (71. Tonbul) – Araujo-Wilson.
Soukup – Vítek.
Krejsa – Mokrusch, Cichra
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
396 diváků
Líšeň
Vajner – Joković, M. Jeřábek (C), Otrísal, Lutonský – Čermák – Polášek (85. Vlasák), Matocha (90+2. Mionić), Machalík, Sokol – Vandas (81. Raab).
Veselý – Aldin, A. Svoboda, Pašek.

Vysočina má tak na svém kontě 25 bodů, Líšeň jich má 21. Další zápas čeká oba týmy až v březnu. Vysočina pocestuje do Olomouce. Líšeň doma přivítá Žižkov.
16. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Domácí zlomili nerozhodný výsledek ve 49. minutě, když je do vedení Justin Araujo-Wilson. Jenže tentýž hráč dostal po hodině hry druhou žlutou kartu a tudíž červenou. Hosté byli rázem na koni a na domácí se valil jeden útok za druhým. Vyrovnání se Líšeň dočkala v 65. minutě, když prodloužený roh uklidil do brány Adrián Čermák. Hosté měli ještě nekolik možnostína obrat, několikrát osamocen ve vápně hlavičkoval Milan Lutonský. Pavel Vandas trefil dokonce břevno. Domácí ale nakonec podruhé neinkasovali, a tak se zrodil nerozhodný výsledek 1:1.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Dominik Farka, přichází Jan Chytrý,
ze hřiště odchází Matúš Lacko, přichází Adam Pešek.
90+2'
Adam Vlasák z pravé strany trefil jen boční síť.
90+2'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Antonio Mionić.
90+1'
Útočná akce Vysočiny končí neb se Amadin Marvis Ogiomade ocitl v ofsajdu.
90'
Adrián Čermák zahrál při zpracování míče rukou, a tak od velkého vápna rozehraje Ondřej Mastný.
89'
Po pravé straně pelášil s míčem Tomáš Svoboda, poslal balón do vápna, ale tam si jej sebral Tomáš Vajner.
87'
Hosté se poblíž velkého vápna provinili útočným faulem. Od své brány tak rozehraje Ondřej Mastný.
85'
ze hřiště odchází Marek Polášek, přichází Adam Vlasák.
84'
Hosté rozehráli na pravé straně rohový kop. K míči se dostal Adrián Čermák, který trefil tyč, ale rozhodčí nakonec odpískal ofsajd.
83'
Jakub Selnar se snažil pro své barvy vybojovat rohový kop, ale od své brány bude rozehrávat Tomáš Vajner.
Ač se David Machalík hodně snažil míč na hrací ploše už nestihl.
81'
ze hřiště odchází Pavel Vandas, přichází Lukáš Raab.
80'
Od své brány opět rozehraje Ondřej Mastný neb byl hostím odpískán ofsajd.
79'
Zpoza velkého vápna se odhodlal ke střele Pavel Sokol, ale jeho projektil šel nad bránu.
78'
Z levé strany posílal centr do vápna Milan Lutonský, k hlavičce se dostal David Machalík, ale mezi tři tyče se jeho pokus nevešel.
78'
Útočná akce hostí končí neb jim byl odpískán ofsajd.
76'
Ve vápně opět osamocený Milan Lutonský, jeho hlavička šla jen těsně vedle.
74'
Matúš Lacko se snažil dostat s míčem do vápna, ale obrana hostí mu povolenku neudělila.
73'
Pavel Vandas mohl poslat své barvy do vedení, ale svou hlavičkou trefil jen břevno.
72'
Domácí mohli jít do brejku, ale Dominik Farka měl k míči dále než Tomáš Vajner.
71'
ze hřiště odchází Tomáš Franěk, přichází Emir Tonbul,
ze hřiště odchází Miroslav Křehlík, přichází Amadin Marvis Ogiomade.
70'
Z pravé strany rozehráli hosté dva rohové kopy po sobě, ale obrana Vysočina bylo protentokráte pozorná.
69'
Z levé strany rozehrál rohový kop David Machalík, ve vápně našel Milana Lutonského, jehož hlavička v bráně neskončila.
67'
Miroslav Křehlík si špatně na pravé straně zpracoval míč a vzahovat tak budou hosté.
65'
Líšeň právě vstřelila branku!
Hosté brzy přesilovku využívají. Líšeň rozehrála rohový kop z levé strany, prodloužený míč na přední tyči propadl až k nohám ADRIÁNA ČERMÁKA, který ranou z blízkosti srovnává stav.
63'
ze hřiště odchází Fares Shudeiwa, přichází Jakub Selnar.
62'
Z levé strany poslal centr do vápna Marek Matocha, ale Tomáš Franěk posílá mič do bezpečí.
61'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Justin Araujo-Wilson).
60'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Dagmar Wallová – vedoucí týmu, Vlastimil Veselý).
59'
Matúš Lacko přihrál ve vápně pod sebe na Miroslava Turečka, který vystřelil z první, ale jeho pokus byl zblokován.
57'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Michal Jeřábek).
56'
Na hranici velkého vápna rozehrál Miroslav Tureček standardní situaci, ale ve vápně trefil jen Milana Lutonského.
53'
Matúš Lacko si na pravé straně neporozumněl s Miroslavem Křehlíkem a míč skončil v ofsajdu.
52'
Miroslav Křehlík si navedl míč na střed a zpoza vápna vystřelil. Gólman Tomáš Vajner v pohodě chytá.
50'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Dušan Joković).
49'
Jihlava právě vstřelila branku!
Domácí podnikli rychlý brejk, Tomáš Franěk po levé straně přihrál na JUSTIN ARAUJO-WILSONA, který svou střelu poslal na zadní tyč, čímž své barvy posílá do vedení.
48'
Do vápna se prodral Adrián Čermák, ale obrana Vysočiny si nakonec poradila.
47'
Z pravé strany jej rozehrál Miroslav Tureček, ale obrana hostí byla pozorná.
46'
Fares Shudeiwa se dostal s míčem do vápna, dostal se i ke střele, ale jeho pokus byl zblokován na roh.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
První poločas je v Jihlavě minulostí. Moc šancí jsme prozatím neviděli. Oba celky pozorně brání, a tak je výsledek 0:0 naprosto zasloužený. Uvidíme tedy, co nám nabídne druhý poločas a zda nám i přestane pršet.
45+1'
45+1'
Z levé strany rozehrál rohový kop Tomáš Franěk. Gólman Tomáš Vajner vyboxoval míč do bezpečí.
45'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Filip Vedral).
45'
Z pravé strany poslal míč do vápna Tomáš Svoboda, ale jeho centr do bezpečí odvrací Erik Otrísal.
44'
Miroslav Tureček se snažil přihrávkou za obranu oslovit Justin Araujo-Wilsona, ale ten na míč nedosáhl.
42'
Justin Araujo-Wilson se dostal s míčem do vápna, ale stále hledal nějakou výhodější pozici až nakonec nevystřelil.
42'
Na střed hřiště si míč navedl Pavel Sokol a z větší vzdálenosti vystřelil. Jeho pokus šel hodně mimo.
41'
Hosté se nyní snažit útočit po pravé sraně.
40'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Justin Araujo-Wilson).
38'
Hosté se snažili dostat do zakončení po levé straně, ale Pavel Sokol se prosadit nedokázal.
36'
Fares Shudeiwa mohl poslat své barvy do vedení, ale jeho střele uprostřed vápna šla nakonec těsně vedle.
35'
Přihrávka na Justin Araujo-Wilsona nebyla přesná, od své brány tak rozehraje Vajner.
34'
Marek Matocha z levé strany rozehrál rohový kop. Ve vápně se dostal k hlavičce Pavel Vandas, jeho pokus Ondřej Mastný chytá.
33'
Pavel Sokol chtěl dostat z levé strany míč do vápna, ale Filip Vedral byl proti.
31'
Tomáš Svoboda posílal přihrávku na Miroslava Křehlíka, ale do přihrávku vložil nohu jeden z bránících hráčů hostí.
30'
Na hranici velkého vápna dostal přihrávku Tomáš Franěk, ale zradilo jej zpracování.
28'
Přihrávka z hloubi pole na Křehlíka nebyla přesná.
27'
Vysočina se dostala na svou útočnou polovinu, ale záhy o balón zase přišla.
25'
Prozatím nikdo z týmů nedokáže delší dobu podržet balón.
24'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Erik Otrísal).
22'
Z pravé strany jej rozehrál David Machalík, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
21'
Marek Polášek vybojoval pro své barvy rohový kop.
19'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Miroslav Tureček).
18'
Rohový kop i na opačné straně, z pravé strany jej rozehrál Miroslav Tureček nakrátko na svého spoluhráče, aledomácím byl nakonec odpískán útočný faul.
17'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Marek Matocha, ale obrana Vysočiny se ubránila.
16'
Marek Matocha posílal centr do vápna, ale obrana Vysočiny odvrací na roh.
14'
Tomáš Svoboda poslal z pravé strany míč do vápna, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
13'
Adrián Čermák hru raději také vrací přes gólmana Vajnera.
12'
Justin Araujo-Wilson se snažil oslovit Tomáše Fraňka, ale toho před sebe nepustil Erik Otrísal.
12'
Milan Piško uklidnil hru přihrávkou na Ondřeje Mastného.
11'
Marek Polášek poslal z pravé strany přetažený centr do vápna, ale obrana Vysočiny si dávala pozor.
9'
Gólman Tomáš Vajner si v pohodě sebral centr mířící do vápna.
6'
Jihlava je u míče častěji, ale prozatím na vlasntí polovině.
5'
Domácí s míčem kombinují na vlastní polovině. Do kombinace se zapojil i gólman Mastný.
3'
Dominik Farka si špatně na levé straně zpracoval míč a vhazovat tak na polovině hřiště budou hosté.
2'
Tomáš Vajner měl k míči blíže než Tomáš Franěk.
1'
Zpoza velkého vápna se ke střele odhodlal Pavel Vandas, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
1'
Duel rozehrála Líšeň, která nastupuje v červené sadě dresů. Domácí Vysočina ve žlutobílé sadě.
1'
Obě základní jedenáctky za doprovodu trojice sudích nastupují na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
15 minut do začátku duelu a oba celky již zamířily do kabin. Kde si hráči poslechnou od trenérů poslední pokyny.
35 minut do začátku duelu a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.
Trenér Milan Valachovič učinil oproti duelu s Vyškovem jednu změnu. Místo Paška nastupuje Joković.
Trenér David Oulehla poslal stejnou jedenáctku jako na Žižkově.

FC Vysočina Jihlava: Mastný – T. Svoboda, Vedral (C), Piško, Farka – Tureček, Shudeiwa – Křehlík, Lacko, T. Franěk – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Soukup – Chytrý, Tonbul, Selnar, Ogiomade, Vítek, A. Pešek.
Trenér: David Oulehla

SK Líšeň 2019: Vajner – Joković, M. Jeřábek (C), Otrísal, Lutonský – Čermák – Polášek, Matocha, Machalík, Sokol – Vandas.
Náhradníci: Veselý – Vlasák, Aldin, Mionić, A. Svoboda, Raab, Pašek.
Trenér: Milan Valachovič

Rozhodčí: Krejsa – Mokrusch, Cichra.
Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Josef Krejsa, na čarách mu budou asistovat Tomáš Mokrusch a Matěj Cichra. Delegátem fotbalové asociace bude Jaroslav Beneš a technickým delegátem Petr Malý.
„V tréninkovém procesu pracujeme se stejným kádrem, jako v minulém týdnu. Doufáme, že zařazení Fily a Křivánka není vyloučeno. Čekat budeme do poslední chvíle,“ dodal pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Oulehly.
„Uběhly více než tři měsíce, během nichž jak náš, tak i líšeňský tým prošly určitými změnami. Víme, že nás v pátek čeká fyzicky a silově výborně připravený soupeř s nebezpečnými standardními situacemi a velmi rychlými přechody do útoku. Pozor si musíme dát na útočníka Vandase, ve středu pole hrají výborně zkušení Čermák a Matocha a kluky budeme upozorňovat i na další hráče. Věříme však, že mnohem více na pozoru bude muset být Líšeň před našimi fotbalisty a že nám v našem úsilí opět výrazně pomohou naši skvělí fanoušci,“ uvedl pro web fcvysocina.cz Pavel Mazánek.
Oba celky se spolu naposledy v Jihlavě utkaly v pátek 14. dubna roku 2023. Líšeň si odvezla tři body, když se v 58. minutě trefil Jeřábek.

FC Vysočina Jihlava – SK Líšeň 2019 0:1 (0:0)
Branka: 58. Jeřábek.
ŽK: 68. Peřina.
Rozhodčí: Rouček – Šimáček, Šafránková.
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Svoboda, Vedral (C), Gabriel, Peřina – Vítek (86. Piško), Tureček – Ogiomade, Fila (86. Křehlík), Záhradník (71. Tall) – Araujo-Wilson (58. Křišťál).
Náhradníci: Janota – Christodoulou, Miška.
Trenér: Ondřej Smetana.
SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek, Jeřábek (C), Černín, Lutonský – Čermák – Ulbrich (82. Bednář), Polášek (82. Machalík), Matocha (90+2. Otrísal), Sokol – Vandas (79. Zikl).
Náhradníci: Marek – Džupenjuk, Weber.
Trenér: Milan Valachovič.
A jak si oba celky vedly v uplynulém kole?
Líšeň přivítala v sobotu 4. listopadu celek Vyškova. S lídrem souteže se rozešla bezbrankovou remízou.

SK Líšeň 2019 – MFK Vyškov 0:0 (0:0)
ŽK: 59. Otrísal – 88. Vintr.
Rozhodčí: Pechanec – Šimáček, Ježek
SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek, Jeřábek (C), Otrísal, Lutonský – Čermák – Polášek (80. Mionić), Matocha (63. Tauš), Machalík, Sokol (90+1. Mezera) – Vandas (63. Vlasák).
Náhradníci: Veselý – Aldin, Joković.
MFK Vyškov: Stejskal – Ilko, Štěpánek (C), Ab. Sylla, Musa, Němeček (66. Souaré) – Bayo (66. Diallo), Mafwenta, Kanakimana (80. Vintr), Eneme (90+3. Lahodný) – Metsoko.
Náhradníci: Borek – Kamara, Červeň.
Trenér: Jan Kameník.

Vysočina cestovala v neděli 5. listopadu do Prahy, kde na ní čekal Žižkov. Hosté se dostali do vedení v 40. minutě, když se prosadil Araujo-Wilson. I ve druhém poločase dokázali Jihlavané vstřelit branku, ve 4. minutě nastavení se trefil Ogiomade.

FK Viktoria Žižkov – FC Vysočina Jihlava 0:2 (0:1)
Branky: 40. Araujo-Wilson, 90+4. Ogiomade.
ŽK: 54. Batioja, 87. Sodoma, 90+2. Klusák – 47. Araujo-Wilson.
Rozhodčí: Volek – Pospíšil, Malimánek.
FK Viktoria Žižkov: Čtvrtečka – Finěk (61. Řezáč), Richter, Kozojed – Hönig (85. Kuchař), Rosa, Tregler, Klusák – Sixta (61. Sodoma), Voltr (46. Jirásek), Batioja (C).
Náhradníci: Kotek – Horálek, Oravec.
Trenér: Michal Horňák
FC Vysočina Jihlava: Mastný – Svoboda, Vedral (C), Piško, Farka – Tureček, Shudeiwa (79. Vítek) – Křehlík (67. Selnar), Lacko (79. Pešek), Franěk (67. Ogiomade) – Araujo-Wilson (85. Chytrý).
Náhradníci: Jágrik – Tonbul.
V rámci 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá pátá Vysočina desátou Líšeň.
Hosté mají odehráno patnáct zápasů, pětkrát se radovali z výhry a stejný počet zápasů dopadl nerozhodně. Na svém kontě tak mají 20 bodů. Brňané doposud vstřelili 16 branek a 19 jich inkasovali.
Domácí odehráli stejný počet zápasů jako jejich soupeř, v sedmi případech se radovali z vítězství a tři duely nedopadly dělbou bodů. Na svém kontě tak mají 24 bodů. Jihlavané doposud vstřelili 27 branek a 20 jich inkasovali.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.