Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Sparta B - 21. dubna 2024   17:00

Jihlava
Jihlava
3' Šancl  • 26' T. Franěk  • 63' Vedral
3:1
(2:1)
Sparta B
Sparta B
6' D. Michl
Jihlava
Soukup – Piško, Vedral (C), Tonbul – Chytrý, A. Pešek, Lacko (90+2. Shudeiwa), Farka – Šancl (87. Tureček) – T. Franěk (83. Sagna), Araujo-Wilson.
Mastný – Sládek, T. Svoboda, Ogiomade.
Ulrich – Kotalík, Pospíšil
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
818 diváků
Sparta B
Nalezinek – Uhrinčať, Lilling (28. Horák), Jedlička – Hodouš (60. Piralić), Stárek (60. Váňa), Jonáš (C), Penxa – Mokrovics (77. Šilhart), D. Michl, Rus (60. Hranoš).
Rodriguez – Vitarigov.

Vysočina tak má na svém kontě 30 bodů a je na dvanácté pozici. Pražané mají o dva body více a jsou na místě osmém. V příštím kole zamíří Jihlava do Prostějova. Rezerva Sparty přivítá Žižkov. Půjde o zajímavý duel neb oba protivníci používají pro domácí zápasy stejný stadion.
24. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Vysočina se poprvé na jaře raduje z výhry, když porazila rezervu Sparty 3:1. Důležitou roli pro domácí dnes odehrál FIlip Šancl, který první gól vstřelil sám, po jeho přihrávce poslal Jihlavu opět do vedení Tomáš Franěk a ve druhém poločase z pravé strany rozehrál rohový kop a po jeho centru dal hlavou branku v 63. minutě kapitán Filip Vedral. Pražané se již k ohrožení branky nedostali, naopak Jan Chytrý trefil v nastaveném čase břevno.
90+4'
90+3'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Landing Sagna).
90+2'
Miroslav Tureček rozehrál na levé straně rohový kop nakrátko s Filipem Vedral, domácí získali vhazování poblíž rohového praporku.
90+2'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Matúš Lacko, přichází Fares Shudeiwa.
90+1'
Do vápna se s míčem dostal Jan Chytrý, který z pravé strany trefil břevno, dorážku poté Dominiku Farkovi hosté zblokovali.
90'
Pražané se po levé straně dostali na útočnou polovinu, ale stále daleko k ohrožení brány Soukupa.
88'
Na opačné straně prověřil gólmana Filip Šilhart, ale jeho pokus šel nad bránu.
87'
ze hřiště odchází Filip Šancl, přichází Miroslav Tureček.
87'
Z levé strany jej rozehrál opět Filip Šancl, míč si opět i přes menší problémy sebral Filip Nalezinek.
87'
Landing Sagna vybojoval pro své barvy rohový kop.
86'
Z levé strany rozehrál rohový kop Filip Šancl, míč si ve vápně sebral Filip Nalezinek.
85'
Oba hráči jsou již na nohou a zapojili se do hry.
85'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitli Adam Pešek a Filip Šancl.
83'
ze hřiště odchází Tomáš Franěk, přichází Landing Sagna.
81'
Dominik Farka poslal před velkým vápnem cenr do vápna, ale všechny další pokusy hráčů Jihlavy ohrozit bránu byly zblokovány.
79'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha B (Roman Horák).
78'
Matúš Lacko chtěl na pravé straně oslovit Tomáše Fraňka, ale ten se nechal předskočit Matyášem Jedličkou.
77'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Roman Mokrovics, přichází Filip Šilhart.
76'
Filip Šancl poslal centr do vápna, na hranici stál Adam Pešek, který ale promáchl. Následně se balón dostal k Šanclovi, který si jej z levé strany navedl na střed a vystřelil. Filip Nalezinek musel na zem, aby jeho střelu chytil.
75'
Filip Šancl vybojoval na levé straně pro své barvy rohový kop.
74'
Z větší vzdálenosti otestoval pozornost Pavla Soukupa Nicolas Piralić, ale gólman domácích se překvapit nenechal.
Dnešní utkání sleduje 818 diváků.
73'
Jan Chytrý posílal z pravé strany centr n zadní tyč, kam mu nabíhal Dominik Farka, ale ten balón poslal nad.
71'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Filip Šancl, ale obrana hostí byla pozorná.
70'
Domácí se nyní dožadovali odpískání ruky ve vápně, kterou zahrál hráč Sparty ležíci na zemi, ale hlavní rozhodčí zůstal pevný.
70'
Emir Tonbul se po levé straně snažil oslovit své spoluhráče, ale bez úspěchu.
69'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Milan Piško).
67'
Filip Šancl se dostal na hranici velkého vápna, ale místo střely volil ještě přihrávku.
66'
Pražané poslal centr do vápna, odkud jej do bezpečí pro jihlavské barvy posílá pryč Filip Vedral.
65'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Emir Tonbul).
63'
Jihlava právě vstřelila branku!
Filip Šancl rozehrál z pravé strany rohový kop. Balón se dostal na hlavu FILIPA VEDRALA, který stál na zadní tyči a jako správný kapitán navyšuje vedení svých barev.
62'
Z pravé strany jej rozehrál Filip Šancl. Míč se z kopačky Matúše Lacka dostal opět k Šanclovi, který vybojoval další roh.
62'
Tomáš Franěk vybojoval pro své barvy rohový kop.
61'
Pražané se ve vápně provinili útočným faulem. Míč pošle do hry Pavel Soukup.
60'
ze hřiště odchází Petr Hodouš, přichází Nicolas Piralić,
ze hřiště odchází Josef Stárek, přichází Lukáš Váňa,
ze hřiště odchází Daniel Rus, přichází Vojtěch Hranoš.
59'
Jan Chytrý chytře doblokoval svého protivníka, ten se tak k míči nedostal.
57'
Domácí podnikli rychlý kontr do otevřené obrany, střelu Dominika Farky posílá do bezpečí Josef Stárek.
55'
Vysočina se na své polovině provinila faulem. V útoku zůstane Sparta.
55'
Matúš Lacko na hranici vápna přiťukl míč pro Jana Chytrého. Jeho střela šla nad bránu.
54'
Z levé strany jej rozehrál Filip Šancl, ale míč si ve vápně sebral Filip Nalezinek.
53'
Justin Araujo-Wilson vybojoval pro své barvy rohový kop.
52'
Dominik Farka poslal na levé straně centr do vápna, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
51'
Do vápna pronikl z levé strany Matyáš Jedlička, ale Pavel Soukup se překvapit nenechal.
50'
Pražané z pravé strany rozehráli rohový kop, což k přímému ohrožení brány nevedlo.
48'
Od své brány rozehrál Filip Nalezinek. Hosté budou dále pokračovat v držení míče.
47'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Dominik Farka, hosté se ubránili.
46'
Dlouho si dával na čas s rozehrávkou gólman hostí až málem o balón přišel.
46'
Aktéři druhého poločasu jsou již na hrací ploše. Ten za malou chvíli začne.
Druhý poločas začne přibližně v 18:06.
Po první poločase vede Vysočina nad svým soupeřem 2:1. Do vedení poslal své barvy Filip Šancl již ve 3. minutě, v 6. minutě ale byl stav nerozhodný, když se prosadil Daniel Michl. Ve 26. minutě už Jihlavané znovu vedli. Přihrávku Šancla využil Tomáš Franěk.
45+3'
45+3'
Tomáš Franěk se snažil míč hlavou prodloužit na Justin Araujo-Wilsona, ale ten se k balónu nedostal.
45+2'
Na své levé straně nyní bude vhazovat Sparta.
45+1'
Domácí se záslouhou dvou vhazování dostali po levé straně na polovinu hřiště.
45'
Do vápna poslal míč hlavou Jan Chytrý, ale k balónu měl blíže Filip Nalezinek.
45'
Pražané se na polovině hřiště provinili faulem. U míče tak budou domácí.
44'
Emir Tonbul poslal na levé straně dlouhý míč, snažil se oslovit Justin Araujo-Wilsona, který ale balón nedokázal zachytit.
43'
Od své brány rozehraje Pavel Soukup.
42'
Vysočina vyvážela míč, ale akce nakonec končí opět faulem domácích.
41'
Filip Šancl rozehrál rohový kop, jeho spoluhráči ale nedokázali gólmana ohrozit. Celá akce nakonec končí faulem domácích.
40'
Dominik Farka vybojoval na levé straně pro své barvy rohový kop.
39'
Vysočina se daleko po útočné stránce nedostala, u míče už je zase Sparta.
37'
Hosté kombinují s míčem na vlasntí polovině, zapojil se i gólman Nalezinek.
36'
K rozehrávce se postavil Daniel Rus, míč ale jen proletěl pokutovým územím.
35'
Pražané budou několik metrů před velkým vápnem z pravé strany zahrávat standardní situaci.
34'
Z levé strany jej rozehrál Filip Šancl, míč se dostal ve vápně k Dominiku Farkovi, který levačkou poslal balón nad bránu.
33'
Z pravé strany jej rozehrál Dominik Farka a domácí získali další roh.
32'
Domácí jej na pravé straně rychle rozehráli. Vybojovali zásluhou Tomáše Fraňka další roh.
32'
Matúš Lacko vybojoval pro své barvy rohový kop.
31'
Vysočina se na útočné polovině provinila faulem. u míče tak budou hosté.
30'
Útočná akce Sparty končí neb se jejich hráč ocitl v ofsajdu.
28'
ze hřiště odchází Ondřej Lilling, přichází Roman Horák.
27'
Tomáš Franěk se dostal do vápna, přihrál Matúši Lackovi, jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla.
26'
Filip Šancl poslal míč uličkou na TOMÁŠE FRAŇKA, který z pravé strany prostřelil gólmana Sparty.
25'
Tomáš Franěk měl k míči o něco dál než gólman Filip Nalezinek.
23'
Na zemi se v nefotbalové pozici ocitl Ondřej Lilling a bude muset být ošetřen.
21'
Filip Šancl znovu rozehrál z levé strany, ale jeho spoluhráči se do zakončení nedostali.
20'
Z levé strany rozehrál rohový kop Filip Šancl, hosté odvrací na další roh.
19'
Daniel Rus roézehrál z pravé strany rohový kop, ale gólman Pavel Soukup zasahovat nemusel.
18'
Z hranice vápna na levé straně vystřelil na zadní tyč Daniel Rus a Pavel Soukup jeho pokus vyráží na roh.
17'
Milan Piško vhodil na pravé straně dlouhý aut až do vápna, odražený balón se dostal k Adamu Peškovi, jehož střela šla vysoko nad.
15'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Dominik Farka, ale svůj centr přetáhl a míč skončil mimo vymezené území.
13'
Vysočina z pravé strany rozehrála rohový kop, nakrátko opět Šancl s Lackem, ale tentokráte to k ohrožení branky hostí nevedlo.
12'
Útočná akce hostí končí neb se Sparťané provinili ofsajdem.
12'
Tlak Sparty ukončuje razantním odkopem Milan Piško.
9'
Vysočina se provinila faulem, na polovině hřiště tak bude rozehrávat Sparta.
9'
Sparta si v rozehrávce nerozuměla, vhazovat na své útočné polovině tak budou domácí.
8'
Útočná akce Vysočiny končí neb se Justin Araujo-Wilson ocitl v ofsajdu.
6'
Sparta B právě vstřelila branku!
Hosté ale brzy srovnávají krok, DANIEL MICHL se dostal do vápna a přehodil padajícího Soukupa.
3'
FILIP ŠANCL rozehrál z pravé strany nákrátko rohový kop s Lackem, míč se k němu následně ve vápně vrátil, následně vystřelil a nejspíše s pomocí nějaké teče posílá své barvy do vedení.
2'
Hlavičku z vápna Pavel Soukup bez problémů chytá.
1'
Duel rozehrála Sparta, která nastupuje v rudo černé kombinaci, domácí Vysočina ve žluto bílé sadě dresů.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Deset minut před začátkem zápasu zamířily oba celky do kabin, kde si hráči poslechnou poslední pokyny.
Kouč David Oulehla učinil oproti zápasu v Brně jednu změnu, Selnara nahrazuje Šancl. Trenér Luboš Loučka udělal oproti zápasu s Příbramí čtyři změny. Místo Surovčíka bude chytat Nalezinek, v poli poté nehrají Vydra, Okeke a Šiler. Jjeich místa zaujmou Stárek, Jonáš a Michl.

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Piško, Vedral (C), Tonbul – Chytrý, A. Pešek, Lacko, Farka – Šancl – T. Franěk, Araujo-Wilson.
Náhradníci: Mastný – Sládek, Tureček, T. Svoboda, Sagna, Ogiomade, Shudeiwa.
Trenér: David Oulehla

AC Sparta Praha B: Nalezinek – Uhrinčať, Lilling, Jedlička – Hodouš, Stárek, Jonáš (C), Penxa – Mokrovics, D. Michl, Rus.
Náhradníci: Rodriguez – Piralič, Váňa, Hranoš, Vitarigov, Šilhart, Horák.
Trenér: Luboš Loučka

Rozhodčí: Ulrich – Kotalík, Pospíšil.
Dvacet pět minut před začátkem duelu se oba celky na hrací ploše usilovně rozcvičují.
Jako hlavní rozhodčí bude duel řídit Tomáš Ulrich. Na čarách mu budou asistovat Petr Kotalík a Pavel Pospíšil. Delegátem fotbalové asociace bude Antonín Kordula a technickým delegátem poté Jiří Adamec.
Oba týmy se spolu v Jihlavě naposledy utkaly v pátek 31. března roku 2023. Domácí vedli po prvním poločase 1:0, když se v 19. minutě Ogiomade. Vedení Jihlavy navýšil v 53. Selnar. Hosté jen dokázali snížit v 85. minutě, když se prosadil Cissé.

FC Vysočina Jihlava – AC Sparta Praha B 2:1 (1:0)
Branky: 19. Ogiomade, 53. Selnar – 85. Cissé.
ŽK: 73. Fila – 14. Vydra.
Rozhodčí: Krejsa – Dresler, Bureš.
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, Vedral (C), Gabriel, Peřina – Vítek (66. Křišťál), Tureček – Ogiomade, Selnar (81. Křehlík), Záhradník (66. Fila) – Araujo-Wilson (90+2. Piško).
Náhradníci: Janota – Šancl, Zoubele.
Trenér: Ondřej Smetana.
AC Sparta Praha B: Heča – Vydra, Večerka (46. Kukučka), D. Horák (C) – Hodouš (74. Váňa), Kaštánek, Okeke, Goljan (46. Lehocký) – Cissé, Pavelka (61. Jonáš) – Schánělec (61. O. Novotný).
Náhradníci: Nalezinek – Ambler.
Trenér: Petr Janoušek.
A jak si oba celky vedly v posledním kole?
Rezerva Sparty přivítala ve středu 17. dubna Příbram. Domácí vedli po první poločase těsně 2:1, když se prosadili v 11. minutě Šiler a v 21. minutě Jedlička. Za hosty snížil v 32. Hudec. Ve druhém poločase Pražané přidali tři branky, když se po hodině hry trefil Hodouš, v 69. minutě Šiler a v 81. Penxa. Sparta zvítězila vysoko 5:1.

AC Sparta Praha B – FK Příbram 5:1 (2:1)
Branky: 11. Šiler, 21. Jedlička, 60. Hodouš, 69. Šiler, 81. Penxa – 32. Hudec.
ŽK: 45. Šiler, 49. Vydra, 87. Uhrinčať – 16. Jahić.
Rozhodčí: Starý – Dobrovolný, Černoevič.
AC Sparta Praha B: Surovčík – Uhrinčať, Lilling (C), Jedlička – Hodouš (79. Váňa), Vydra, Okeke (37. Jonáš), Penxa – Mokrovics, Šiler (79. Šilhart), Rus (63. Michl).
Náhradníci: Nalezinek – Stárek.
Trenér: Luboš Loučka.
FK Příbram: Melichar – Hošek (83. Krch), Jahić, Fišl, Dudl (64. Coňk) – Nečas, Švestka (83. Gornický), Hušbauer (C), Hudec (64. Hašek), Andronikou (64. Čejka) – Fall.
Náhradníci: Babka – Antwi.
Trenér: Roman Bednář.

Ve středu 17. dubna cestovala Vysočina do Brna. Zápas dlouho vypadal na dělbu bodů. V 85. minutě rozhodl o výhře Zbrojovky Granečný.

FC Zbrojovka Brno – FC Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)
Branka: 85. Granečný.
ŽK: 32. Potočný, 40. Smejkal, 66. Jak. Řezníček – 45. Vedral, 62. Farka, 65. Chytrý.
Rozhodčí: Zaoral – Pochylý, Lakomý.
FC Zbrojovka Brno: Sváček – Granečný, Gyamfi, Hamza (90+3. Lu. Pernica), Šural – Endl, Štepanovský (56. Nový) – Potočný, Jak. Řezníček (C) (90+3. Juritka), Smejkal (88. Dav. Jambor) – Alijagić.
Náhradníci: Berkovec – Šlapanský, Večeřa.
Trenér: Lukáš Kříž.
FC Vysočina Jihlava: Soukup – Chytrý, Vedral (C), Piško, Tonbul, Farka (74. Svoboda) – Lacko, Pešek, Selnar (64. Šancl) – Franěk, Araujo-Wilson (64. Ogiomade).
Náhradníci: Mastný – Tureček, Shudeiwa, Sládek.
Trenér: David Oulehla.
V rámci 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá dvanáctá Vysočina sedmou rezervu Sparty. Pražané si doposud za 23 odehraných kol připsali devět výher a pět remíz. Na svém kontě tak mají 32 bodů. Dokázali vstřelit 42 branek a 38 jich obdrželi.
Jihlavané vyhráli sedm zápasů a v šesti případech skončil zápas nerozhodně. Na svém kontě tak mají 27 bodů. Mají vyrovnané skóre, když vstřelili 32 branek a stejný počet jich inkasovali.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.