Fotbalová národní liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Varnsdorf - 27. dubna 2024   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
13' Krollis  • 78' Krollis
2:1
(1:1)
Varnsdorf
Varnsdorf
31' Vojta
MFK Vyškov
Borek – Ilko (C), Straalman, Musa, Aberkane – Eneme (89. Lahodný), Ab. Sylla, Mafwenta (69. Schön) – A. Svoboda (69. Bayo), Krollis (89. Diallo), Fomba (82. Krška).
Derka – Němeček.
Kotala – Kotík, Lakomý
Sportovní areál Drnovice
805 diváků
Varnsdorf
Vaňák – Juzvak (82. Vlk), Kubista, Kouřil, Zálešák – Kříž (82. Adeleke), Samko – Rudnytskyy (C) (58. Gembický), Kosař (75. Podzimek), Polyák – Vojta.
Pešl – Dufek.

Fotbalisté Vyškova potvrdili roli favorita, na domácí půdě v Drnovicích udolalo Varnsdorf těsným výsledkem 2:1. Důležitý první gól dalo MFK už v první půli, kdy do černého mířil Raimonds Krollis, ještě před koncem poločasu ovšem zvládl vyrovnat Matyáš Vojta. Rozhodující trefu si Vyškov nechal na 79. minutu, kdy podruhé rozvlnil síť Raimonds Krollis. Favorit následně udržel těsné vedení, navzdory faktu, že musel dohrávat bez vyloučeného Kršky.

Svěřenci trenéra Kameníka zůstávají na druhém místě tabulky, ale Dukle se zase o něco přiblížili. Varnsdorf nemá nic jistého, zůstává na prvním nesestupovém místě čtrnáctý.
90+5'
90+4'
Ani v deseti nemá Vyškov problémy s bráněním těsného náskoku. Poslední vteřiny nastaveného času tráví s míčem na kopačkách.
90+3'
Fahad Bayo určitě mohl nahrávat přesněji, nicméně Amidou Dialla našel, čerstvý hráč posléze nic neriskoval a zklidnil hru nahrávkou ke stoperům.
90+2'
V samotném závěru velká komplikace pro MFK! David Krška v bezpečném prostoru od brány naprosto nepochopitelně skočil do nohou Gembického, Kotala neváhal a tasil červenou kartu.
90+1'
Přestože Vyškov vede, tak má Abdallah Aberkane nadále útočné choutky. A počínal si velmi dobře, dostal pod tlak Vlka a obránce odkopával jen do autu.
89'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Raimonds Krollis, přichází Amidou Diallo.
89'
ze hřiště odchází Santiago Eneme, přichází Lukáš Lahodný.
89'
Výborné krytí míče ukázal David Krška, na něž dotíral Tomáš Polyák, pod vlnou frustrace potom protivníka podrazil.
88'
Kameníkova družina drží míč v komfortní vzdálenosti od vlastní brány, cenné vteřinky drží blízko rohovému praporku a soupeři se nedaří míč uzmout pro sebe.
87'
V plné rychlosti Patrik Schön převzal balón na pravém křídle, v těžkém postavení pak šikovně nastřelil Vlka a získal roh.
86'
Domácí kapitán Pavol Ilko se s míčem vůbec nemazal a poté, co vystihl přihrávku, jej poslal až za střechu drnovického stadionu.
85'
Jiří Borek nedostal takovou malou domů, jakou si asi představoval, nicméně poradil si a po rychlém zpracování odkopával na útočnou polovinu.
84'
Hosté potřebují zatlačit, to se jim však zatím vůbec nedaří. Tobi Adeleke přes Kršku neprotlačil nahrávku na Polyáka.
83'
Kupí se chyby na straně domácího celku. Jednu takovou chtěl využít Santiago Eneme, avšak v závěru akce stoupl na míč a uklouzl.
82'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Tobi Adeleke.
82'
ze hřiště odchází Andrij Juzvak, přichází Matěj Vlk.
82'
ze hřiště odchází Issa Fomba, přichází David Krška.
81'
Raimonds Krollis si tvořil prostor uvnitř velkého vápna a Pavol Ilko na něj směřoval centr, lotyšský útočník ale nepřeskočil Zálešáka.
80'
Hattrick byl blízko! Raimonds Krollis mohl těžit z perfektní práce Baya, od něž dostal nahrávku do prostoru, kdy byl sám před gólmanem, Vaňák však střelci skvěle zmenšil střelecký úhel a předvedl zákrok pravou nohou.
78'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Přetrvávající tlak přináší kýžení ovoce! Za varnsdorfskou obranou se zjevil Bayo, který z bezprostřední blízkosti napálil Vaňáka, nicméně pohotový RAIMONDS KROLLIS potom vysokou hlavičkou poslal míč za brankovou čáru, obranný odkop přišel pozdě.
77'
Santiago Eneme viděl nastartovaného Patrika Schöna, jenže poskakující míč netrefil ideálně, vystartoval proti němu mimo vápno Martin Vaňák a hlavou odvrátil nebezpečí.
76'
Martinu Kouřilovi se přes Fombu povedlo poslat centr do vápna, po odrazu pak Denny Samko zakončoval nůžkami do hlavy Enemeho.
75'
ze hřiště odchází Jakub Kosař, přichází Ondřej Podzimek.
74'
Po pravé lajně nabral vysokou rychlost Tomáš Polyák, stihl se k němu stáhnout Bart Straalman a dobrým obranným zákrokem poslal míč do zámezí.
73'
Na nečekaný obrat měl políčeno Matyáš Vojta. Od praporku dostal perfektní centr do malého vápna, ale nezvládl se dobře nastavit, takže ani nevystřelil.
72'
Do ofenzivy se posunul Pavol Ilko a jeho Křížem zpomalený centr nadělal Vaňákovi starosti, brankář míč zpacifikoval nadvakrát.
71'
Dopředu mířil druhý domácí střídající Fahad Bayo, ale bez podpory si sám nevěřil, za sebe přihrával Aberkanemu.
70'
Nově příchozí Patrik Schön se hned zapojil. Na pravém křídle převzal nahrávku, načež mu vůbec nevyšel střílený centr, míč dorazil do autu.
69'
ze hřiště odchází Antonín Svoboda, přichází Fahad Bayo.
69'
ze hřiště odchází Golden Mafwenta, přichází Patrik Schön.
68'
Matěj Kubista lehce zabrnkal na nervy hostujícím fanouškům, neboť poslal malou domů mimo postavení brankáře a směrem do brány, nicméně nahrávka byla pomalá, takže k ní Vaňák bez problémů doběhnul.
67'
Svěřenci trenéra Holeňáka podnikli útok středem hřiště. Dominik Gembický si narazil se Zálešákem, potom přihrával mimo dosah Samkovi.
66'
Ze sporně nařízeného rohového kopu pro Varnsdorf nezapršelo. Centr hlídal Bart Straalman a hlavou odklidil mimo bezprostřední nebezpečí.
65'
V ideální okamžik Abdoulaye Sylla vymyslel perfektní průnikový pas na Issu Fombu, jenže první dotek nebyl povedený, míč získal Vaňák.
64'
Issa Fomba docílil přesně toho, čeho chtěl. Pod tlakem na jedničku držel míč a Denny Samko se proti němu provinil faulem.
63'
Hosté ve druhém poločase prakticky jenom brání, ale za to velmi dobře. Dominik Kříž zachytil náběh Fomby a nepustil jej do vápna.
62'
Z velké vzdálenosti se rozhodl vypálit Antonín Svoboda, leč Vaňáka vůbec neohrozil, napálil totiž prvního bránícího.
61'
Moře volného času měl Ramanthan Musa, který volil dlouhou přihrávku za obranu, Santiago Eneme pak neuspěl jeden na jednoho proti Kouřilovi.
60'
Hráči v bílých dresech kombinují, ale na dobře organizovanou defenzivu soupeře se jim zatím nedaří vyzrát. Roman Zálešák výborně přečetl pas na Krollise.
59'
Na malém prostoru se výborně zorientoval Santiago Eneme, který byl podruhé v krátkém časovém sledu blízko gólu, střelu k pravé tyči pro změnu vyrazil brankář.
58'
ze hřiště odchází Pavlo Rudnytskyy, přichází Dominik Gembický.
57'
V roli posledního Bart Straalman neriskoval a před dotírajícím Matyášem Vojtou si pomohl malou domů na připraveného Borka.
56'
Dlouhým odkopem se prezentoval Jiří Borek. Raimonds Krollis byl v obležené tří protihráčů, míč se mu nepovedlo získat.
55'
Rozhodovaly centimetry! Volný přímý kop si vzal na starosti Santiago Eneme a míč skvěle zakroutil přes zeď na bližší, pravou tyč, právě tu však balón orazítkoval! Velké štěstí pro Vaňáka.
55'
Slibná standardka pro Vyškov. Na hranici velkého pokutového území měl míč pod kontrolou Golden Mafwenta, když mu nekompromisně přišlápl nohu Martin Kouřil.
54'
V souboji dvou fotbalistů s číslem 5 na zádech uspěl Jakub Kosař, kterému nevyšla klička, nicméně Pavol Ilko ho potom neúmyslně, ale přece zasáhl rukou do obličeje.
54'
Hráči ve žlutých dresech zápas hodně kouskují. Jako další fauloval Pavlo Rudnytskyy, kapitán mužstva doslova zalehl Musu.
53'
Denny Samko na polovině hřiště dlouho držel Goldena Mafwentu, ten nakonec přihrál Krollisovi až v momentě, kdy byl v ofsajdu. Na scénu přišla druhá žlutá do hostujících řad.
52'
Zase se o slovo přihlásil Matyáš Vojta, avšak ve vápně mu nevyšel první dotek, následně se přes Musu a Straalmana k zakončení neprobojoval.
51'
Další útočná akce Varnsdorfu už byla o poznání zajímavější. Matyáš Vojta se procpal k centru od pravé lajny, hlavou nicméně zakončoval slabě, navíc do Musy.
50'
Hostům se zatím směrem dopředu tolik nedaří. Matyáš Vojta se vůbec nerozběhl za dobře myšlenou přihrávkou v podání Zálešáka.
49'
V tomto případě nebylo co řešit. Matěj Kubista neoddiskutovatelným faulem zastavil do šance mířícího Krollise, žlutá karta je oprávněná.
48'
S očima nahoře Santiago Eneme poslal nahrávku na levé křídlo, kde centroval Issa Fomba do míst, kterým kraloval Jakub Kosař.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:18.
První poločas zápasu mezi Vyškovem a Varnsdorfem nabídl dva góly, po jednom na každé straně. Důležitý vedoucí gól vsítil domácí favorit, po stříleném centru Fomby se střelou k levé tyči prosadil Raimonds Krollis. Odpověď hostujícího celku přišla ve 31. minutě, z dorážky rozvlnil síť za Borkovými zády Matyáš Vojta.
45'
44'
Abdallah Aberkane si v poslední chvíli rozmyslel nákop do velkého vápna, místo toho se otočil a akci zpomalil pasem na Musu.
43'
Hráči ve žlutých dresech měli k dispozici standardní situaci. Na vysoký centr si zakřičel Jiří Borek a balón bez problémů chytil.
42'
Proti centru Ilka z brány odvážně vystartoval Martin Vaňák a s problémy, leč přece balón vyboxoval mimo velké pokutové území.
41'
Potlesk fanoušků si vysloužil Ramanthan Musa, když se mu povedlo zakřižovat Tomáše Polyáka a špičkou kopačky posunul míč do autu.
40'
Za obranu zabíhal Matyáš Vojta, jenže chybělo potřebné zrychlení, proto za pasem z kopačky Pavla Rudnytského běžel neúspěšně.
39'
Moc nechybělo! Pavol Ilko podpořil ofenzivu a svým centrem dokonale posadil balón na hlavu Raimondse Krollise, který zakončoval těsně vedle pravé tyče.
38'
Na pozici hrotového útočníka se posunul Denny Samko, jeho rychlost ovšem Polyáka viditelně zmátla, míč šel za něj.
37'
Individuálně si věřil Abdoulaye Sylla, ale netrvalo dlouho a zamotal se do svých kliček, této skutečnosti bez zaváhání využil Andrij Juzvak.
36'
Taktickým faulem Golden Mafwenta zastavil do protiútoku mířícího Tomáše Polyáka, Kotala se spokojil s ústním varováním.
35'
Roman Zálešák moc dobře věděl, že má za zády Abdallaha Aberkaneho, přihrávku na jeho osobu pokryl a na jistotu odkopával do autu.
34'
Nadějná pozice se otevřela pro Antonína Svobodu, ale než se stihl zorientovat, tak se k němu přiblížil Jakub Kosař a tvrdou střelu zvládl zblokovat.
33'
O rychlou odpověď se pokoušel Issa Fomba, jehož oblouček měl oči, ke smůle Vyškova ale Raimonds Krollis vyskočil příliš pozdě.
31'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Po zmatcích v pokutovém území Vyškova vypálil Roman Zálešák. Jiří Borek předvedl výborný zákrok, jenže u míče byl potom nejdříve MATYÁŠ VOJTA, tomu už se povedlo rozvlnit síť.
30'
Kolem osobního strážce si udělal prostor pro centr Pavlo Rudnytskyy, hostující kapitán pak napálil skluzujícího Enemeho.
29'
Hráči MFK rychle otočili hru, nicméně vedoucího gólu se nedočkali, protože Raimonds Krollis přes veškeré úsilí nedoběhl prudkou přihrávku Fomby.
28'
Denny Samko si narazil s Matějem Kubistou a pokusil se prodrat až do pokutového území, v čemž mu zamezil Bart Straalman.
27'
Nečekaně snadno se do šestnáctky protivníka dostal Roman Zálešák, tomu se povedlo i vypálit, ale pouze do Mafwenty, který v poslední chvíli stihl vyrýt prostor.
26'
Fotbalisté v bílých dresech se dožadovali rohového kopu, avšak pomezní po souboji Kosaře s Fombou nařídil odkop od brány.
25'
S míčem pro změnu nikam nespěchají domácí. Balón si párkrát vyměnili stopeři, ti čekají, až se otevře prostor pro případný nákop za obranu.
24'
Varnsdorf se pokouší kombinovat, leč zatím se mu to daří pouze na vlastní polovině, presink soupeře mu dělá velké problémy.
23'
Domácí postupovali k bráně soupeře v nadějném přečíslení tří proti dvěma. Issa Fomba si vyměnil míč s Mafwentou, ve finále střílel levačkou přímo do brankáře.
22'
Golden Mafwenta viděl Antonína Svobodu, toho ale rozhodil hrou tělem Jakub Kosař, takže hrací předmět doputoval až k Vaňákovi.
21'
Střele Vojty předcházel ostrý zákrok Abdallaha Aberkaneho na Dominika Kříže, k němuž se arbitr Kotala po přerušení hry vrátil a domácímu hráči udělil žlutou kartu.
20'
Útočník Matyáš Vojta dostal slibnou nahrávku už do vnitra vápna, ale nedostalo se mu potřební podpory, z velkého úhlu pak mířil na zadní tyč nepřesně.
19'
Kapitán Vyškova Pavol Ilko měl hodně času k centru, který nabral velkou výšku, aby na něj Raimonds Krollis nedosáhl a Andrij Juzvak raději odvracel na roh.
18'
Další roh pro Varnsdorf a došlo i k zakončení. Trestuhodně volný byl Roman Zálešák, leč hlavička mu nevyšla, zakončoval vysoko nad bránu.
17'
Nadějná příležitost pro Vyškov! Aktivní Fomba patičkou za sebe už uvnitř vápna dokonale zmátl soupeře, načež Abdallah Aberkane na nic nečekal a vyslal prudký pas do vápna. místo dvou kolegů však našel pouze Kosaře.
16'
Varnsdorf chtěl odpovědět ze standardky v podobě rohového kopu, centr na přední tyč nicméně kontroloval Golden Mafwenta.
15'
Matěj Kubista musel rychle jednat, protože se k němu zezadu nebezpečně blížil Raimonds Krollis, pod tlakem vyslal nákop do země nikoho.
14'
Školáckou chybu si neodpustil Abdallah Aberkane. Při kombinaci Vyškova na útočné polovině dostal přihrávku, přičemž mu míč projel pod nohou do zámezí.
13'
Vedoucí branku střílí domácí favorit! Mafwenta vyprodukoval povedenou přihrávku na levé křídlo, kam sběhl Fomba, zamíchal hlavu dvojici protihráčů a vyslal do vápna střílený centr přesně do prostoru, kde se nacházel RAIMONDS KROLLIS, za střelou lotyšského útočníka do levého dolního rohu se Vaňák jenom podíval.
13'
Znovu v akci Golden Mafwenta, když po vystihnutí přihrávky chtěl rozjet nahrávkou na Krollise rychlý protiútok, jenže ten posléze nahrál Svobodovi na paty.
12'
Nejprve Dominik Kříž upadl, ale to mu paradoxně pomohlo, protože po chybě Fomby získal míč, následně z hranice vápna pálil levačkou do clonícího Mafwenty.
11'
Pavlo Rudnytskyy zabojoval, leč v těžké pozici hlavou nezvládl udržet hrací předmět ve vymezeném prostoru. Aut pro Vyškov.
10'
Hosté rozehráli standardku nakrátko, což nebyl dobrý nápad. Andrij Juzvak váhal příliš dlouho, navíc poslal nízkou přihrávku a před Polyákem zakročil Issa Fomba.
9'
Směrem dozadu zafungoval na jedničku vyškovský kapitán Pavol Ilko, jemuž nedělalo výraznější problémy udržet za zády Juzvaka do doby, než míč přede přes postranní čáru.
8'
Dobrou práci odvedl hostující gólman Martin Vaňák, který vystartoval proti pasu za obranu a před sprintujícím Krollisem odkopl míč na útočnou polovinu.
7'
Abdoulaye Sylla viděl rozebíhajícího se Santiaga Enemeho po pravé lajně, avšak přihrávku nedal úplně ideální, k míči jako první přiběhl Jakub Kosař.
6'
Z pravé strany přiletěl do pokutového území Varnsdorfu vysoký centr, na něž křídelník Antonín Svoboda přes veškerou snahu nedosáhl.
5'
Myšlenka dobrá, realizace nic moc. Roman Zálešák zkoušel pravou stranou nahrávku za obranu, ale míči dal přílišnou rychlost, doputoval až k Borkovi.
4'
Desítka v akci i na druhé straně, kdy se Denny Samko snažil probít do pokutového území přes tři konkurenty a dle očekávání neuspěl.
3'
Za domácí se rozhodl zahrozit Issa Fomba, jenž se ze své pozice levého křídla dostal k centru, ten však nasměroval jen do Vaňákových rukavic.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech, fotbalisté Varnsdorfu pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy žluté.
1'

MFK Vyškov: Borek – Ilko (C), Straalman, Musa, Aberkane – Eneme, Ab. Sylla, Mafwenta – A. Svoboda, Krollis, Fomba.
Náhradníci: Derka – Krška, Bayo, Lahodný, Němeček, Schön, Diallo.
Trenér: Jan Kameník

FK Varnsdorf: Vaňák – Juzvak, Kubista, Kouřil, Zálešák – Kříž, Samko – Rudnytskyy (C), Kosař, Polyák – Vojta.
Náhradníci: Pešl – Vlk, Dufek, Gembický, Adeleke, Podzimek.
Trenér: Miroslav Holeňák

Rozhodčí: Kotala – Kotík, Lakomý.
FK Varnsdorf

Varnsdorf řeší oproti dnešnímu soupeři úplně jiné starosti, a sice ty záchranářské. Aktuálně to vypadá dobře, neboť se ziskem osmadvaceti bodů figuruje na posledním nesestupovém čtrnáctém místě s náskokem čtyř bodů na Prostějov a pěti na Kroměříž. Holeňákova družina taktéž neprohrála už třikrát v řadě, zdolala 4:1 Zbrojovku Brno, remizovala 1:1 s Chrudimí a minulý víkend rozstřílela 5:1 Prostějov. Nejlepším střelcem týmu je Jakub Hodek s šesti trefami.
MFK Vyškov

Vyškovští fotbalisté udržují naděje na přímý postup do nejvyšší české soutěže, ale potřebují začít vyhrávat. V dosavadních devíti jarních zápasech získali tři body pouze ve dvou případech. Momentálně svěřenci trenéra Kameníka drží sérii tří utkání bez porážky, po těsných vítězstvích 1:0 nad Chrudimí a Prostějovem doma remizovali výsledkem 1:1 s brněnskou Zbrojovkou. Střelecké produktivitě mužstva vévodí pětigóloví Fahad Bayo a Amidou Diallo.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní dopoledne. Vítám vás při sledování 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, u zápasu mezi Vyškovem a Varnsdorfem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.