Fotbalová národní liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Dukla - 15. září 2023   17:30

Opava
Opava
48' Vaněček
1:0
(0:0)
Dukla
Dukla
Opava
A. Richter – Kopečný, Vincour, Janoščín (C), Hýbl (73. Kadlec) – Blecha, Omale – Ondráček (70. Marzuq), Málek, Rataj (70. Rezek) – Vaněček (72. Ščudla).
Číž – Velička, Whiffen.
Vokoun – Dobrovolný, Pospíšil.
Stadion v Městských sadech, Opava
Dukla
Šťovíček – Ullman, Hašek, J. Jeřábek, Hrubeš (67. Holiš) – Douděra (67. Špatenka), Barac (90+1. Vondrášek), Matějka, Kozel, Moulis (C) (60. M. Červenka) – Zeronik (60. Šebrle).
Rada – Hudec.

Děkujeme za pozornost a přejeme vám pohodový páteční večer.
Ve Slezsku je i včetně krátkého "prodloužení" dohráno. Opavští fotbalisté doma porazili lídra FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a po výhře 1:0 zapisují do tabulky tři body. Zajímavý duel nakonec rozhodla jediná branka, o kterou se zkraje druhé půle postaral opavský útočník David Vaněček. Dukla byla blízko vyrovnání, Kozla ovšem vychytal domácí gólman Richter a hlavičku Matějky zastavilo břevno.

Slezané ve F:NL opět naplno bodovali po dvou zápasech. Pražané po sérii šesti utkání v řadě bez porážky padli, v Opavě zapsali teprve druhou porážku v probíhajícím ročníku soutěže.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:5.
Střely mimo: 5:3.
Rohy: 5:0.
90+12'
90+11'
Viditelnost není optimální, ale rozhodčí Vokoun dal povel pokračovat ve hře.
90+7'
Pozor, že by změna? Naskočilo již osvětlení na tribunách. Teď to chce ještě stožáry osvětlení...
90+5'
Stále nic nového. Někteří lidé už opouštějí tribuny, opavský kotel se dál baví odpovídačkami s fanoušky na vedlejší tribuně G.
90+4'
Nehraje se už skoro pět minut. Všichni aktéři utkání jsou stále na hrací ploše, ale zatím to nevypadá, že by se v Městských sadech mělo opět rozsvítit.
90+3'
Diváci se ale baví po svém a mávají na sebe mobilními telefony se zapnutými světelnými diodami.
90+3'
V Městských sadech ovšem vypadl proud, a tak zhaslo jak osvětlení, tak tribuny.
90+2'
Opavští vybojovali roh a čekáme na jeho rozehrání.
90+1'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Jakub Barac, přichází Tomáš Vondrášek.
90'
Domácí Ščudla si vykoledoval faul v rohu hřiště, Slezané si mohou na chvíli vydechnout od defenzivních starostí.
89'
Dukla se dál žene za vyrovnáním, ale tlačí jí čas i nebezpečné opavské brejky do otevřené obrany. Bude to tady v Městských sadech ještě pořádné drama.
88'
Málek s Rezkem si vyměnili míč, ránu prvně jmenovaného vytěsnil Šťovíček přímo k Blechovi, jehož dorážku zastavil jeden z hostujících hráčů na poslední chvíli skluzem!
87'
... A teď mohou jít domácí do přečíslení.
86'
Únik Červenky stačili domácí tak tak zastavit alespoň za cenu autu ...
85'
Domácí až teď osvobodil Ščudla, který si pokryl míč před Ullmanem. Vokoun píská útočný faul hostujícího fotbalisty.
84'
Pražané dál obléhají opavské vápno.
83'
Balon po centru Blechy propadl až ke střídajícímu Rezkovi, jenže ten zakončil vedle brány.
82'
Nadějný brejk Opavy vedl Ščudla, který z levé strany unikal téměř sám do vápna, jeho přihrávku ovšem přečetl vracející se hráč Dukly. Roh pro Slezany.
81'
Kopečný byl v těsném souboji s Matějkou, který ve vápně upadl, ale tohle penalta určitě nebude, jak jasně signalizuje rozhodčí Vokoun.
81'
Centr Špatenky tečoval do zámezí Kadlec, hosté ale rozehrávají aut nedaleko opavského vápna.
80'
Ullmanův centr z pravé strany přizvedl Ščudla, ale pro balon si z brány vyšel Richter a schoval ho v rukavicích.
79'
Nyní Blecha přerušil rozvíjející se útok Dukly, ale hosté zůstávají u míče.
78'
Kozel zezadu složil k zemi Málka a sudí Vokoun opět sahá pro žlutou kartu.
77'
Žlutá karta pro tým SFC Opava (Jakub Rezek).
75'
Nyní se na chvíli vepředu ohřáli i domácí, ale vše končí odkopem od brány Šťovíčka.
74'
Pražané jsou opět – dle módu posledních minut – nasáčkovani před opavským vápnem.
73'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Matěj Hýbl, přichází Jan Kadlec.
72'
ze hřiště odchází David Vaněček, přichází Adam Ščudla.
71'
Dnešní utkání sleduje 1 717 diváků.
70'
ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Jakub Rezek.
70'
ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Yahaya Mohammed Marzuq.
68'
Dukla měla k dispozici standardku, ale po Kozlově centru se jeden z hostujících hráčů dopustil útočného faulu.
67'
ze hřiště odchází Martin Douděra, přichází Filip Špatenka.
67'
ze hřiště odchází Jiří Hrubeš, přichází Roman Holiš.
66'
Další obrovská šance Pražanů! Na přesný centr Douděry z levé strany si naskočil Matějka a hlavou poslal balon do břevna! Teď měli domácí obrovské štěstí!
65'
... A byla z toho obrovská šance, když se ke Kozlovi ve vápně příhodně odrazil míč a záložník Dukly jej bez přípravy napálil směr opavská brána. Gólman Richter ovšem reflexivním zákrokem dokázal vytlačit balon mimo tyče!
64'
Zpět na hřiště. Dukla nyní obléhá opavskou šestnáctku ...
63'
Tak ne. Hra je přerušena. Rozhodčí Vokoun hlavnímu pořadateli přinesl kelímek, který dopadl nedaleko pomezního. Pořadatelská služba už se formuje pod kotlem domácích.
62'
Opavský kotel si žádá penaltu po ruce jednoho z hostujících hráčů, ale nikdo z rozhodčích ji zřejmě nepostřehl, a tak hra pokračuje.
61'
Domácí jsou po krátké odmlce na míči, po Málkově standardce ale nic nebezpečného Pražané řešit nemuseli.
60'
ze hřiště odchází Jakub Zeronik, přichází Štěpán Šebrle.
60'
ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Marek Červenka.
59'
Opavští se dožadovali faulu na Málka, ale rozhodčí Vokoun byl opačného názoru.
57'
Hosté po inkasované brance přidali a nyní se jim daří držet míč na kopačkách. Zatím si ale po změně stran nevytvořili vážnější příležitost.
56'
Poprvé se žlutí na domácí straně po faulu Hýbla ve středu pole.
54'
Zkusil to Hašek, ale míč po jeho ráně skončil vysoko nad břevnem opavské brány.
53'
Hosté se jednoduchým nákopem dostali dopředu, a navíc vytěžili standardku. Blecha zatáhl za záchrannou brzdu a po jeho faulu bude Dukla zahrávat přímý kop.
52'
Ondráček tentokrát naremploval Ullmana, ale hra pokračuje.
51'
Ondráček u lajny složil k zemi Kozla a rozhodčí Vokoun přerušuje hru.
50'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Jakub Barac).
48'
Opava právě vstřelila branku! A domácí z rohu udeřili. Po centru Jaroslava Málka míč propadl až na zadní tyč, kde číhal útočník DAVID VANĚČEK, jenž zblízka chladnokrevně procpal balon do sítě a poslal Slezany do vedení!
47'
Míč si nachystal domácí kapitán Jiří Janoščín, který vypálil jedovatou bombu do pravého horního růžku brány, Šťovíček ovšem předvedl luxusní zákrok a vytěsnil balon nad břevno! Roh pro domácí.
46'
Hned v úvodu druhé půle standardka pro domácí celek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
První půle je za námi, a byť jsme neviděli mnoho vyložených šancí, špatný fotbal se v Městských sadech rozhodně nehraje. V úvodu mohli jít domácí do vedení, ale zakončení Janoščína z ostrého úhlu si pohlídal hostující gólman Šťovíček. Slibnou příležitost hostujícího Moulise v závěru poločasu pak zlikvidoval opavský obránce Kopečný, který na brankové čáře zastoupil gólmana Richtra. Skóre tedy zůstává neměnné, uvidíme co přinese druhý poločas.
45+1'
45+1'
Moulisův prudký centr se snášel k zadní tyči, kde míč zasáhl Kopečný. Odražený balon pak nekompromisním skluzem odpálil do bezpečí Omale.
44'
Ondráček fauloval Douděru a hosté mají k dispozici přímý kop ze zhruba třicetimetrové distance.
43'
Kopečný se nyní prohnal podél pravé lajny a cpal svůj centr na přední tyč, tam ale číhal připravený Šťovíček, který pohodlně sebral balon ze vzduchu.
42'
Hosté mohli jít do vedení! Kapitán Pražanů Mousil sice pálil z ostrého úhlu, přesto dokázal překonat opavského gólmana Richtra. Toho ovšem na brankové čáře last minute zákrokem zastoupil obránce Kopečný, jenž zabránil jistému gólu!
40'
Rozhodčí Vokoun poprvé tasí žlutou kartu, viděl ji hostující Hašek, který ve středovém kruhu fauloval domácího Málka.
37'
Na druhé straně zahrozili opět i Pražané, ale nadějně rozjetý útok nedotáhli.
36'
Opavští chvíli obléhali bránu Dukly, po centru Hýbla se k hlavičce dostal Rataj, ale jeho zakončení postrádalo razanci.
34'
Na opačné straně to ale dopadlo totožně. Kopečný přitlačil na pilu až moc, Rataj jeho prudkou přihrávku neměl šanci zachytit.
33'
... S nabídnutou standardkou ovšem hosté nenaložili dobře a vlastní nepřesností se připravili o balon.
32'
Omale se sice vzteká, ale tomu není nic platné. Sudí Vokoun viděl jeho faul na Haška ...
31'
Ondráček poslal svůj centr na přední tyč, kam si naběhl Vaněček a zkoušel efektní zakončení patičkou, brankář Šťovíček byl ale ve správný čas na správném místě a Vaněčkův pokus bez potíží zlikvidoval.
30'
Málek si vyměnil míč s Kopečným a vypálil. Byť mu rána nevyšla dle představ, Šťovíček míč tečoval do zámezí. Roh pro Opavu.
29'
A teď zahrozili také Pražané! Kapitán Moulis hledal prudkou přihrávkou v malém vápně Zeronika, ale jeho záměr vystihl opavský gólman Richter, který raději schoval míč v rukavicích.
28'
Opavští solidně kombinovali, ale pas na Kopečného byl příliš dlouhý. Dukla si nyní může chvíli vydechnout na míči.
27'
To už je ale minulostí, naopak hosté faulovali Málka a směr hry se obrací.
26'
Ondráček teď přidržel za dres Haška a sudí Vokoun to dobře viděl. Hosté pokračují na míči.
25'
Hosté nyní kombinují s míčem na kopačkách na své polovině hřiště.
24'
Hrubeš zkoušel kolmou přihrávkou vysunout Zeronika, ale domácí stoper Vincour ve spolupráci s brankářem Richtrem tuto situaci vyřešili v klidu.
23'
Z něj ovšem žádné nebezpečí pro bránu Pražanů nevyplynulo. Naopak směr hry se obrací.
22'
A Opavští to nezahráli vůbec špatně. Na nadýchaný centr Blechy na zadní tyč si naběhl Janoščín, z ostrého úhlu dokázal zakončit, ale Šťovíček jeho střelu vytěsnil na roh.
21'
Rataj byl faulován při svém průniku, rýsuje se zajímavá standardka pro domácí celek zhruba pětadvacet metrů od brány Dukly.
20'
Vzápětí o něj ale přišli po nepřesné přihrávce Málka.
19'
Hrubeš nyní neobešel Rataje a Slezané získávají míč.
17'
Agilní Zeronik zatím dělá domácím problémy. Po další akci, kterou rozjel, si míč nachystal ke střele Moulis. Hostujícímu kapitánovi ovšem střela nesedla a míč končí v ochranné síti vedle opavské brány.
15'
Úvodní čtvrthodina utkání je za námi a zatím se hraje ve velmi slušném tempu.
13'
Opava opět zahrozila. Po akci Rataje zůstal volný míč v rohu šestnáctky, Blecha vsadil na razanci, ale obranný blok Pražanů nepropálil. Šťovíček tak nemusel zasahovat.
11'
Na druhé straně rozjížděl nadějný útok podél pravé lajny Zeronik, ale přihrávku adresovanou Kozlovi přečetl Janoščín a zažehnal hrozící nebezpečí.
10'
Dlouhý nákop až do šestnáctky na Rataje vypadal nebezpečně, ale včas zareagovala obrana Dukly.
9'
Po krátké odmlce se domácí snaží vymyslet něco směrem dopředu ...
6'
Opavský útočník Vaněček dostal míč zhruba na penaltový puntík a z tísně zakončoval, veškeré vzrušení ale ukončili rozhodčí, kteří viděli ofsajd.
5'
Odražený míč nakonec ve vápně vyplaval k Vincourovi, který to zkusil z první, ale střela placírkou mu nesedla.
4'
Nyní ovšem pozor na druhé straně. Opavští budou zahrávat standardku.
3'
Pražané vykombinovali domácí na pravé straně a zpoza vápna to zkoušel Zeronik, míč po jeho ráně ovšem minul opavskou bránu.
1'

SFC Opava: A. Richter – Kopečný, Vincour, Janoščín (C), Hýbl – Blecha, Omale – Ondráček, Málek, Rataj – Vaněček.
Náhradníci: Číž – Kadlec, Ščudla, Marzuq, Velička, Rezek, Whiffen.
Trenér: Miloslav Brožek

FK Dukla Praha: Šťovíček – Ullman, Hašek, J. Jeřábek, Hrubeš – Douděra, Barac, Matějka, Kozel, Moulis (C) – Zeronik.
Náhradníci: Rada – Holiš, M. Červenka, Hudec, Šebrle, Vondrášek, Špatenka.
Trenér: Petr Rada

Rozhodčí: Vokoun – Dobrovolný, Pospíšil.
Kdo bude v Opavě během pátečního večera veselejší? To nám ukáže až samotný duel, který má úvodní výkop na programu v 17:30 hodin.
Delegace rozhodčích
Páteční duel mezi Slezským FC Opava a FK Dukla Praha bude jako hlavní rozhodčí řídit Daniel Vokoun, na čarách mu budou asistovat pomezní sudí Zdeněk Dobrovolný (AR1) a Pavel Pospíšil (AR2). Delegátem FAČR je Ivo Chytil a technickým delegátem LFA je Petr Mikel.
Tyto plány ovšem bude chtít Dukle překazit domácí Slezský FC Opava. Opavští z dosavadních osmi zápasů vytěžili 11 bodů, o šest méně než Dukla, a momentálně figurují na sedmé příčce tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Během reprezentační pauzy bylo ve Slezsku živo. Žluto-modrou družinu opustil rychlonohý záložník Samuel Šigut, jenž přestoupil do Českých Budějovic. Opavští zareagovali příchody dvou nových tváří – záložníků Jakuba Rezka a Jaroslava Málka, kteří se do Městských sadů přesunuli z nedaleké Karviné.

Slezané po dvou výhrách nad Líšní a v Kroměříži na svém stadionu podlehli béčku olomoucké Sigmy a naposledy remizovali na Žižkově s rezervou Sparty. Potřebovali by tak zabrat a v nejlepším případě uspět za tři body.
Hostující FK Dukla Praha zatím prožívá povedený podzim, se ziskem 17 bodů totiž vévodí celé FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Pražané zatím z dosavadních osmi odehraných kol prohráli pouze jedinkrát, když doma podlehli Vyškovu v poměru 2:4.

Nyní ovšem drží šestizápasovou šňůru bez porážky, během které porazili Jihlavu, Žižkov, Varnsdorf nebo ještě v uplynulé sezoně prvoligovou Zbrojovku Brno. Není tak divu, že kouč pražského celku Petr Rada byl vyhlášen Trenérem měsíce srpna ve F:NL.

Dukla pod jeho vedením ovšem v posledních dvou kolech soutěže remizovala s Příbramí a Líšní (shodně 0:0) a nyní už by opět ráda skórovala a nejlépe opět naplno bodovala.
Fotbalisté Slezského FC Opava v duelu 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyzvou FK Dukla Praha. Pojďme si krátce představit oba celky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.