Fotbalová národní liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Kroměříž - 29. března 2024   18:00

Opava
Opava
58' Málek
1:1
(0:0)
Kroměříž
Kroměříž
89' Machalík
Opava
A. Richter – Kopečný, Janoščín (C), Srubek, Hýbl – Omale (88. Haitl), Blecha – Málek, Přichystal (46. Rataj), Rezek (81. Ondráček) – Vaněček (84. Velička).
Číž – Pejša, Marzuq.
Starý – Novák, Ježek
Stadion v Městských sadech, Opava
2044 diváků
Kroměříž
Gergela – Wala (81. Kiška), Zavadil, T. Matoušek (C), Jeleček – Houser – Hrdlička (61. Silný), Kudela, Machalík, Fulnek (68. Dočkal) – Chwaszcz (61. Martinek).
Benedikt – Vincour, Oulehla.

Děkujeme za pozornost a přejeme klidný páteční večer.
Po změně stran jsme se dočkali dvou branek. Domácí šli zkraje druhé půle do vedení poté, co se po přihrávce Omaleho prosadil Jaroslav Málek. Hosté následně otevřeli hru, tlačili se ve více počtu hráčů dopředu a byli za to odměněni vyrovnávací trefou z kopačky Davida Machalíka. Opavské mohou mrzet především slibně rozjeté brejky, ze kterých se jim nepodařilo přidat gólovou pojistku. Oba celky, které na výhru ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE čekají tři kola, si tak rozdělily po bodu.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:3.
Střely mimo: 5:5.
Rohy: 5:1.
90+6'
90+5'
Domácí chtěli penaltu po zákroku na Veličku, ale rozhodčí Starý je jiného názoru.
90+4'
Hra trpí častým přerušováním, hostům to vyhovuje, domácím ale nikoliv.
90+2'
Hosté se na chvíli opět podívali na opavskou polovinu, ale Hýbl vybojoval autové vhazování.
90+1'
Srubek výborně zachytil balon před šestnáctkou, pak si ale ve vápně pomohl útočným faulem.
89'
Žlutá karta pro tým SK Hanácká Slavia Kroměříž (David Machalík).
89'
Kroměříž právě vstřelila branku! Hosté se po sérii odrazů dočkali vyrovnání, když se míč ve skrumáži před opavskou bránou odrazil k DAVIDU MACHALÍKOVI, který zblízka propálil Richtra a procpal míč do sítě.
88'
Střídání v týmu Slezský FC Opava:
ze hřiště odchází Solomon Omale, přichází Patrik Haitl.
86'
Na opačné straně Opavští nedotáhli do zdárného konce další nadějný brejk vedený Ratajem.
85'
Martinek to zkoušel z přímého kopu, ale jeho ránu si bez potíží pohlídal opavský gólman Richter.
84'
ze hřiště odchází David Vaněček, přichází Bohdan Velička.
83'
Domácí měli šanci přidat pojistku! Po průniku Rataje a jeho následné přihrávce se sám před Gergelou ocitl Vaněček, ale hostující gólman k němu včas přistoupil, zmenšil mu střelecký úhel a Vaněčkovo zakončení si pohlídal.
81'
Střídání v týmu SK Hanácká Slavia Kroměříž:
ze hřiště odchází Vojtěch Wala, přichází Jiří Kiška.
81'
ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Adam Ondráček.
80'
Žlutá karta pro tým SK Hanácká Slavia Kroměříž (Vojtěch Wala).
77'
Rataj se hezky uvolnil ve středu pole a unikal podél pravé lajny, svou přihrávkou hledal na opačné straně rozběhnutého Rezka, ale nahrávka na něj nebyla přesná a směr hry se obrací.
75'
Vaněček byl faulován ve středu pole a sudí Starý přerušuje hru.
74'
Rozhodčí už jsou také zpátky na hřišti a hra může pokračovat.
74'
Osvětlení již svítí, co nevidět se bude pokračovat ve hře.
74'
Opavský kotel se baví po svém, a to skandováním známé písničky Není nutno od Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka.
74'
Hlasatel právě oznámil, že během deseti až patnácti minut bude problém s výpadkem dodávky elektřiny vyřešen. Snad se dočkáme. Nyní už naskočila alespoň světelná tabule s ukazatelem skóre.
74'
Hra je přerušena. Důvod? Prostý. Na stadionu došlo k výpadku elektrického proudu, zhaslo tedy i osvětlení.
73'
Houser dostal míč přesně proti noze a hostující středopolař vyslal prudkou jedovku k tyči! Výborně ovšem zasáhl gólman Richter, jenž míč vytěsnil do bezpečí.
72'
Málek pak na polovině hřiště získal balon, vysunul Blechu, který ve vápně svým centrem hledal Vaněčka, tomu k němu scházel jeden či dva kroky.
71'
Centr Machalíka vyboxoval Richter mimo šestnáctku.
70'
Hosté šli dopředu, před Silným raději Janoščín poslal míč hlavou do zámezí. Roh pro Kroměříž.
69'
Žlutá karta pro tým SK Hanácká Slavia Kroměříž (Tomáš Jeleček).
68'
ze hřiště odchází Jan Fulnek, přichází Jakub Dočkal.
65'
Dnešní utkání sleduje 2 044 diváků.
64'
Omaleho sice odnesli na nosítkách, ale opavský záložník se brzy oklepal a nyní už je zpátky na trávníku.
63'
V péči opavského lékaře a maséra je nyní Omale, povolány jsou i nosítka. Věřme, že domácí středopolař bude brzy v pořádku.
61'
ze hřiště odchází Šimon Chwaszcz, přichází Nicolas Martinek.
61'
ze hřiště odchází Lukáš Hrdlička, přichází Jan Silný.
58'
Opava právě vstřelila branku! Domácí se dočkali. Po dlouhém obléhání hostující brány poslal přízemní centr do vápna Solomon Omale, míč propadl až k JAROSLAVU MÁLKOVI, který zachoval klid a prudkou střelou k levé tyči otevírá skóre utkání!
55'
Z něj sice domácí neudeřili, ale zůstávají nadále u míče před hostující šestnáctkou.
54'
Opavští tlačí na pilu. Hýblův centr hostující Zavadil raději dovrací na roh.
53'
Opavští zůstali u míče, ale z následného obléhání nevytěžili nic.
53'
Po Málkově rohu se Srubek dostal k hlavičce, kterou Gergela skvělým zákrokem na brankové čáře vytěsnil mimo tyče!
52'
Hýbl odrazil míč o Walu a Opavští mají k dispozici roh.
50'
A do třetice karta, tentokrát za řeči pro Vaněčka.
49'
Žlutí se i na druhé straně, tentokrát kartu v ruce rozhodčího Starého viděl hostující Zavadil.
48'
Houser zkusil vypálit, jenže bránu Richtra vysoko přestřelil.
47'
Rozhodčí Starý poprvé sáhl pro žlutou kartu, kterou si za faul nedaleko vápna vykoledoval domácí Omale. Standardka pro hosty.
46'
ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Tomáš Rataj.
46'
Opavský kouč Brožek udělá v sestavě patrně jednu změnu, u lajny už postává ve žlutomodrém dresu útočník Tomáš Rataj.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
První půle je za námi a příliš zajímavých momentů nenabídla. Domácí favorit měl trvalou územní převahu, jenže z ní nedokázal vytěžit výraznější příležitost natož gól. Hosté zahrozili únikem Fulneka, ale ani on se nedokázal trefit mezi tyče. Ve Slezsku jsme dosud neviděli střelu na bránu, dočkáme se po změně stran?
45+1'
45+1'
Rozehrál ji Jeleček, ale Omale byl faulován jedním z hostujících hráčů a sudí Starý přerušuje hru.
45+1'
Standardka pro Kroměříž.
44'
Domácí dále dobývají obranný val Kroměříže, ale zatím si nedokázali vytvořit výraznější šanci.
42'
Z rohu nic nebylo, domácí ale zůstali na míči a po přihrávce Přichystala pálil z jedničky Rezek, jenže rána mu vůbec nesedla a balon končí vysoko nad hostující bránou.
41'
Slezané pokračovali v akci a Málek vybojoval roh, který sám rozehraje.
41'
Gergela teď vyboxoval centr Kopečného mimo vápno.
40'
Domácí jsou nasáčkováni před vápnem hostujícího mužstva.
38'
Rychlý protiútok Opavských vedl Kopečný, jeho přízemní pas z pravé strany ovšem ve vápně nenašel svého adresáta.
35'
Opavští obléhali hostující šestnáctku, jenže pak propadli do úniku se dostal Fulnek, stahující se Hýbl ho ovšem vytlačil z ideálního střeleckého úhlu a hostující borec zakončil akci střelou vedle opavské brány.
34'
Domácí teď vybojovali roh, který rozehraje Blecha.
32'
Půlhodina hry je za námi, domácí jsou aktivnější, stále ovšem čekáme na první střelu na bránu.
28'
Málek hledal prudkou přihrávkou ve vápně Vaněčka, ten šel do skluzu, ale na míč nedosáhl a ten proskákal vedle levé tyče kroměřížské brány.
26'
Omale poslal do vápna prudký centr do míst, kde byl Přichystal, ten ovšem hlavičkoval v záklonu mimo bránu. Následovat bude odkop od hostující brány.
23'
Směrem dopředu se nyní začínají více osmělovat i hosté. Jejich snažení končí míčem v zámezí po doteku Srubka.
20'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka zápasu. Více ze hry mají opavští fotbalisté, dosud jsme se ovšem nedočkali ani jedné střely na bránu.
18'
Domácí obléhali hostující šestnáctku, ale po sérii hlaviček míč sbírají hráči Kroměříže a směr hry se obrací.
16'
Hosté rychle otočili hru a vykoledovali si faul na opavské polovině hřiště.
15'
Slezané upalovali do zajímavého brejku, jenže ho nevyřešili dobře a tribunami to jen otráveně zahučelo.
12'
Kroměřížský útok k ničemu nebezpečnému nevedl, dopředu již opět míří domácí.
11'
Na opačné straně se zajímavým průnikem blýskl Wala, ale ve vápně ho odzbrojil Srubek.
9'
... Rezek nabil Blechovi, který si ještě míč posunul na osu hřiště, ale jeho ránu zblokoval Kudela.
8'
Domácí kombinují na útočné polovině ...
7'
Kopečný teď svým centrem hledal Vaněčka, před ním si ovšem pro míč seběhl brankář Gergela a uklidnil situaci.
6'
Domácí nyní zahrozili zprava, Kopečný přiťukl míč Blechovi, který posílal průnikovou přihrávku do vápna na Málka, ale ten Blechův záměr nepochopil.
5'
Ale jen na chvíli, Slezané vybojovali autové vhazování a mohou jít dopředu.
4'
Na Srubkův centr z pravé strany nedosáhl Přichystal, a pak míč získali hosté.
3'
Hosté se na chvíli objevili před šestnáctkou Opavy, ale po útočném faulu Chwaszcze se směr hry obrátí.
2'
Hra je přerušena poté, co po souboji s protihráčem upadl Jeleček, který je nyní v péči hostujícího maséra.
1'

Slezský FC Opava: A. Richter – Kopečný, Janoščín (C), Srubek, Hýbl – Omale, Blecha – Málek, Přichystal, Rezek – Vaněček.
Náhradníci: Číž – Velička, Ondráček, Rataj, Pejša, Haitl, Marzuq.
Trenér: Miloslav Brožek

SK Hanácká Slavia Kroměříž: Gergela – Wala, Zavadil, T. Matoušek (C), Jeleček – Houser – Hrdlička, Kudela, Machalík, Fulnek – Chwaszcz.
Náhradníci: Benedikt – Kiška, Silný, Vincour, Dočkal, Martinek, Oulehla.
Trenér: Martin Onda

Rozhodčí: Starý – Novák, Ježek.
Delegace rozhodčích
Páteční utkání mezi Slezským FC Opava a SK Hanácká Slavia Kroměříž bude jako hlavní rozhodčí řídit Dominik Starý, na čarách mu budou asistovat pomezní sudí Michal Novák a Václav Ježek. Technickým delegátem utkání je Jiří Trčka a delegátem FAČR je Ivo Chytil.
Hosté z SK Hanácká Slavia Kroměříž coby nováček soutěže bojují o setrvání ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE, aktuálně figurují na 14. pozici tabulky. Celek pod vedením trenéra Martina Ondy neprožívá vůbec špatný vstup do jarní části sezony.

Po domácím vítězství nad ambiciózním Vyškovem totiž Hanácká Slavia přivezla bod z Jihlavy, v posledním kole ovšem doma podlehla Příbrami. Jak si povede ve Slezsku?
Domácí Slezský FC Opava je v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na 11. místě se čtyřbodovým náskokem na čtrnáctou Kroměříž. Opavští fotbalisté rozehráli jaro parádně, když doma porazili Příbrami a remizovali na půdě Žižkova.

Velmi dobrý dojem vstupu do jarní části sezony, který ozdobili postupem do semifinále MOL Cupu, ovšem poznamenala porážka 0:3 v Líšni. Zaberou Slezané doma, kde jsou tradičně velmi silní?
Fotbalisté Slezského FC Opava v páteční podvečer vyzvou SK Hanácká Slavia Kroměříž. Pojďme si ve zkratce představit oba celky.