Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Táborsko - 20. dubna 2024   17:00

Příbram
Příbram
21' O. Novotný
1:1
(1:1)
Táborsko
Táborsko
6' Novák
Příbram
Babka – Čejka (68. Nečas), Fišl, Jahić, Coňk (68. Hudec) – Dudl, Hušbauer (C) (90+1. Brabec), Hošek, Švestka – P. Hašek (68. Andronikou), O. Novotný (82. Fall).
Melichar – Antwi.
Opočenský – Kubr, Šafránková
Na Litavce, Příbram
Táborsko
Pastornický – Novák (C), Tusjak, Bláha, Koné – Zeman (46. P. Plachý), Varačka (88. J. Mach), Dordić, Sojka, Nsunzu (46. Kopáček) – Svatek (72. Šašinka).
Kerl – Šplíchal, Osmančík.

Utkání tak skončí zřejmě zaslouženou remízou, protože ani jeden z týmů nedokázal využít velkých příležitostí po změně stran a tak skóre zápasu je 1:1. těžko říct, pro koho je bod víc cenný. Spíš ale oba ztratili. Hlavně Příbram, která potřebovala vyhrát, aby mohla pomýšlet na atakování lepších příček.
90+3'
90+2'
Kopáček měl na kopačce rozhodnutí, avšak v poslední možné chvilce udělal spíš na trenkách hnědou čárku, protože se lekl zakončení a jeho pokus byl příliš slabý.
90+1'
Střídání v týmu FK Příbram:
ze hřiště odchází Josef Hušbauer, přichází Jan Brabec.
90'
Základní hrací doba už je minulostí. Nicméně ani jeden z týmů není spokojen s remízou. Blíže k vítězství mají domácí, kteří se usadili na polovině soupeře.
88'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Matouš Varačka, přichází Jan Mach.
87'
Šašinka měl na kopačce rozhodnutí, kdy se dostal ke střele z první na hranici vápna. Jeho přízemní střelu na vzdálenější tyč ale vykopl reflexivně Babka.
85'
Pastornický si po dlouhé době sáhl na míč, nemusel se však příliš namáhat, protože jen chytil míč po zmařené akci domácího týmu.
84'
V posledních minutách se hraje častěji před brankou Příbrami, ovšem hosté se marně snaží dostat do vápna. Když se jim to podaří, tak je připravený Babka nebo přijde z jejich stran útočný faul
82'
ze hřiště odchází Ondřej Novotný, přichází Ngagne Fall.
81'
S přibývajícím koncem zápasu ale chtějí oba týmy rozhodnout a hosté nyní po delší době dali o sobě vědět, nicméně zakončili nepřesně.
78'
Fišlova standardní situace z dvaceti metrů zamířila vedle branky Pastornického. Gólman hostů míč kontroloval a nemusel zasahovat.
77'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Pavel Novák).
76'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Ondřej Bláha).
73'
Nečas chtěl pálit z dálky, Táborští ale k němu přistoupili včas a tak byl zablokován. Jihočeši ihned obrátili směr hry.
72'
Hosté ale zahnali rohovým kopem, navíc v jejich podání skončil míč v autu a hrát bude Příbram.
72'
ze hřiště odchází Pavel Svatek, přichází Jakub Šašinka.
71'
Sympatická akce hostů po pravé straně. Varačka dostal míč do běhu a přízemním centrem hledal spoluhráče. Dudl ale odvrátil míč na roh.
71'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Pavel Svatek).
70'
Žlutá karta pro tým FK Příbram (Michal Hošek).
69'
Domácí se mohli dočkat otočky ve skóre. Novotný měl na kopačce vedoucí gól, ale jeho pokusu chyběla razance a Pastornický zachytil míč před čárou.
68'
ze hřiště odchází Felix Čejka, přichází Jakub Nečas,
ze hřiště odchází Matyáš Coňk, přichází Jiří Hudec,
ze hřiště odchází Pavel Hašek, přichází Theodoros Andronikou.
66'
Hodně zmatků před brankou Příbrami. Babka vyrazil první rohový kop, hosté ale následně pokračovali a dvakrát jen těsně minuli.
64'
Kopáček se hezky uvolnil na střed hřiště. Přihrávkou pod sebe hledal Plachého, který byl ale nabrán domácím bekem a míč k němu nedoputoval.
62'
Hra se ale začala kouskovat a obrany obou celků mohou bez problémů vyhlásit stav klidu, protože se znovu hraje ve střední části hřiště.
59'
Naopak Dordič utíkal sám na bránu a počkal si, až mu spoluhráči přiběhnou ze druhé vlny. Kopáček už se chtěl dostat do zakončení, Fišl ale na poslední chvíli před ním poslal míč na roh.
59'
Příbram měla k dispozici standardní situaci, ale nic z toho nevytěžila.
58'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jakub Kopáček).
57'
Těžit z toho mohl Hašek, která však zahrál míč až těsně za čárou a Pastornický bude pokračovat odkopem.
56'
Babka teď lehce zaváhal co s míčem a dostal se pod tlak. Nakonec s vypětím všech sil poslal míč dopředu.
54'
Novotný zůstal ležet na zemi a držel se za hlavu, ale nejedná se o nic vážného. Po chvilce je zpátky na nohou a normálně pokračuje v zápase.
53'
Plachý zahrával přímý kop a našel hlavu spoluhráče, který ale poslal míč mimo branku Babky.
51'
Jinak je začátek druhého poločasu hodně opatrný a rozhodně není tak divoký jako ten první. Hraje se převážně ve středu hřiště.
49'
Roh Táborska sice zamířil do nebezpečné zóny, hlavičkáři ale byli hodně nepřesní a Babka mohl zůstat v klidu.
47'
Hosté začali aktivně a od hvizdu se hraje před brankou Příbrami. Domácí obrana zatím odolává a Dudl odkopává míče daleko pryč na polovinu Táborska. Nicméně si ale udělal něco se zády a tak možná bude brzy střídat.
46'
ze hřiště odchází Vladimír Zeman, přichází Petr Plachý,
ze hřiště odchází Ngosa Nsunzu, přichází Jakub Kopáček.
46'
Táborsko mělo impozantní vstup do zápasu a už v 6. minutě šlo zaslouženě do vedení. Příbram ale zareagovala poměrně rychle a její obměněná sestava po dvaceti minutách srovnala. Od té doby měl každý tým jednu zajímavější příležitost, nicméně na další branku si musí všichni počkat do druhé půle.
45+3'
45+2'
Nepřesná kombinace hostů s největší pravděpodobností ukončí první poločas.
45+1'
Dordič vzal situaci na sebe. Před ním se sice otevřel prostor, nicméně střelu ukvapil a tak Babka mohl zůstat v klidu.
45'
Jahić hodil dlouhý aut a Příbramští z toho vytěžili relativně zajímavou situaci. Hosté na poslední chvíli poslali míč do autu.
44'
V závěru zápasu se pokusilo zahrozit i Táborsko, nicméně se mu nepodařilo poslat míč do vápna a tak bude odkopávat Babka.
43'
Dlouho čekal Čejka s rozehrou, a když poslal míč do hry, tak trefil jednoho ze spoluhráčů, od něhož míč putoval vysoko nad branku.
41'
Domácí ale zůstávají na útočné polovině a vybojovali si další standardní situaci ze zajímavé pozice. Ta první zkraje zápasu ale skončila neslavně.
40'
Příbramští ale napálili pouze bránící hráče a musí začít od Babky.
39'
Hašek se dostal mezi stopery hostů a po kontaktu s gólmanem spadl. Vše podle pravidel. Následná akce skončila sražená na roh.
37'
Tusjak zabojoval a pokoušel se získat roh, nicméně rozhodčí ukázal na odkop od branky a není divu, že se obránce hostů hádal.
35'
Od té doby se hraje převážně ve středu hřiště a vše vyústilo faulem Příbrami. Domácí mohou však zůstat v klidu. Hosté z toho nic nevytěžili.
32'
Na druhé straně vypálil ze střední vzdálenosti Hošek, jehož ránu vyrazil Pastornický před sebe. S pomocí spoluhráči ale dostal míč pod kontrolu.
31'
Dordič je zatím nejvýraznější postavou rozehraného duelu. Rozhodně je nejčastěji u míče a i tentokrát se pokusil něco vymyslet. Přihrávkou na hranici velkého vápna ale našel soupeře místo spoluhráče.
29'
Také Příbramští zkusili centr z pravé strany. Pastornický celou situaci přečetl a vyběhl včas.
27'
Opět Dordič provětral obranu domácího celku. Z levé strany si povodil míč na střed, jenomže pak přišla špatná přízemní střela, se kterou Babka neměl problémy.
25'
Příbramští při chuti, další centr zprava a Hošek pálil z první. Trefil prvního hráče před sebou.
23'
Příbram navíc drží míč a zvyšuje si tolik ztracené sebevědomí.
21'
Příbram právě vstřelila branku! Domácí z toho vytěžili rychlou akci, kdy Čejka dostal míč doprava na Haška, který z první poslal míč pod sebe a nakonec ONDŘEJ NOVOTNÝ po zemi srovnal na 1:1.
19'
Tusjak je ale přemírou snahy vyhnal a Příbram se dostala na polovinu soupeře, kde Jahić vybojoval faul.
18'
Táborsko opět zahrozila zprava. Dordič si dělá s obránci co chce a hosté zůstávají před vápnem.
16'
Hosté mají nyní hru plně pod kontrolou a nikam s míčem nespěchají. Naopak nechávají běhat Příbram bez balonu.
14'
Příbram se postupně dostává hlouběji na útočnou polovinu. Na rozdíl od soupeře jí ale dělá problém se dostat do té nejnebezpečnější zóny, tedy do vápna.
12'
Táborsko při chuti. Dordič vyslal parádní pas za obranu, kde našel Sojku. Ten posílal míč pod sebe a Fišl na poslední chvíli odvrátil míč. Jinak by hosté vedli už o dvě branky.
11'
Čejka našel na středu Haška, který pouze potvrdil, že Příbrami vázne předfinální fáze, protože ihned po prvním doteku přišel o míč. Domácí pák následně ve středu hřiště faulovali
9'
Hušbauer ale poslal míč pouze do hradby modrých těl před sebou a Táborsko v klidu odvrátilo nebezpečí. Teď může uklidnit hru.
8'
Příbram se po snaží otřepat po inkasované brance a drží míč na kopačkách. Teď si vynutila standardní situaci ze slibné vzdálenosti.
6'
Táborsko právě vstřelilo branku! Hosté z tlaku vytěžili vedoucí gól. Nejprve Příbram přežila menší závar. Jenomže balón se vrátil do vápna. Už první pokus volal po gólu, avšak Babka zázračně zachytil, na dorážku PAVLA NOVÁKA z hranice malého vápna byl už ale krátký.
5'
Táborsko se zatím pokouší dostat do vápna skrz levou stranu. Zatím z toho vytěžila jen rohové kopy.
4'
Příbram pokračovala ve hře, ale moc dopředu se nedostala. Na druhé straně přišel z obrany špatný nákop a domácí budou vhazovat aut. Mezitím se Varačka vrátil zpátky na hřiště.
2'
Na druhé straně Dordič vybojoval pro hosty roh. Míč do vápna poslal Sojka. Příbramská obrana si se vším poradila, navíc se píská poté, co Varačka utrpěl krvavý šrám v obličeji a musí být ošetřen.
1'
Příbram od začátku kombinovala. Novotný se pokoušel dostat dopředu, avšak se moc daleko nedostal. Následně Jahić zkusil kolmici na útočnou polovinu, kde se balonu ujalo Táborsko.
1'
Oba týmy už jsou a hrací ploše. Příbram nastupuje v zeleném, Táborsko v modrém. Kouč domácího celku téměř kompletně překopal základní jedenáctku, tak uvidíme, zda se mu tímto tahem podaří dostat tým z herní krize.

FK Příbram: Babka – Čejka, Fišl, Jahić, Coňk – Dudl, Hušbauer (C), Hošek, Švestka – P. Hašek, O. Novotný.
Náhradníci: Melichar – Nečas, Fall, Andronikou, Hudec, Antwi, Brabec.
Trenér: Roman Bednář

FC SILON Táborsko: Pastornický – Novák (C), Tusjak, Bláha, Koné – Zeman, Varačka, Dordić, Sojka, Nsunzu – Svatek.
Náhradníci: Kerl – Šašinka, J. Mach, P. Plachý, Šplíchal, Kopáček, Osmančík.
Trenér: Roman Nádvorník

Rozhodčí: Opočenský – Kubr, Šafránková.
Na druhé straně v Příbrami řeší úplně jiné problémy. Po relativně slušném podzimu se středočeský celek na jaře herně trápí a za sedm kol připsal jen dvě výhry jinak sedm porážek. I proto spadl ze čtvrté pozice na desátou a nemůže si ani stěžovat na odečet bodů. Impuls v podobě odvolání trenéra Karla Krejčího, jehož nahradil asistent Roman Bednář přinesl krátkodobý efekt v podobě výhry na první Dukle.
Hostům z Táborska zatím vychází jaro parádně. Ze sedmí zápasů prohráli jediný, když minulý víkend prohráli v Prostějově. Naposledy ale doma deklasovali nováčka ze Žižkova 5:0.
Příjemné sobotní odpoledne ze stadionu Na Litavce, kde domácí zápasy hraje Příbram. Středočeský celek se vinou špatných výsledků propadl až na 10. místo. Naopak jejich soupeř z Táborska je na třetím místě a drží aktuálně vstupenku do baráže. Mezi oběma týmy je přitom rozdíl pouhých osmi bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.