Fotbalová národní liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Vlašim - 29. března 2024   18:00

Příbram
Příbram
0:1
(0:1)
Vlašim
Vlašim
42' Osuagwu
Příbram
Melichar – Dudl (87. Hošek), Fišl, Jahić, F. Matoušek – Dav. Krch (64. Andronikou), Švestka (46. Hudec) – Nečas (64. O. Novotný), Hušbauer (C), P. Hašek (70. Nkwinga) – Fall.
Babka – Antwi.
Vlašim
Vágner – Li. Pernica, Breda, Kulhánek (C), Beran (65. Kneifel) – Kurka, Musil, Nogha, Pikul (90+2. F. Dostál) – Osuagwu (80. Biegon), Vachoušek (65. Šubert).
M. Kolář – Heppner, Onije.

Druhý poločas byl ve znamení marného dobývání vlašimské branky v podání Příbrami. Domácí měli stejně jako v úvodních 45 minutách několik šancí včetně té v poslední minutě, nicméně hosty v pravou chvíli podržel Vágner. Vlašim zvládla druhý poločas přesně tak, jak chtěla a veze si domů tři body.
90+6'
90+5'
Už se nastavuje víc. Příbram v poslední šanci poslala míč na bližší tyč. Vágner fantasticky zachránil hosty. Následný roh už nic neřešil.
90+3'
Mizerná přihrávka Fišla na Matouška udělala pomyslnou tečku v podání Příbrami v duelu s Vlašimí.
90+2'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Bartosz Pikul, přichází Filip Dostál.
90+2'
Příbram je bezradná, co se týče překonání obrany Vlašimi. Zkouší sice centry za obranu, ale hosté si je pohlídají a navíc Vágner drží míč v bezpečí.
89'
Který Vágner chytá do rukavic a Vlašim může získat pár vteřin navíc.
89'
Hušbauer zkusil přímou střelou a hosté jen tak tak vytěsnili míč do zámezí. Pokračovat bude roh.
88'
Jedna z posledních šancí pro Příbram. Těsně před hranici vápna na levé straně došlo k faulu a domácí mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
87'
Střídání v týmu FK Příbram:
ze hřiště odchází Václav Dudl, přichází Michal Hošek.
86'
Čas Příbrami neúprosně utíká, navíc si neví moc rady, jak překonat obranu soupeře.
84'
Domácí se nyní dožadovali ruky, ale marně. Vlašim může jít dopředu.
82'
Vlašim se soustředí už jen na defenzivu a odkopává balóny do bezpečí. Naopak Příbram začíná pomalu vše řešit dlouhými balóny do šestnáctky.
80'
ze hřiště odchází Victor Osuagwu, přichází Erik Biegon.
80'
Další přímý kop končí nezdarem v zakončení domácího celku. Vágner mohl zůstat v klidu.
79'
Jako například poslední přihrávka Matouška, který chtěl vyslat spoluhráče za obranu hostů. Míč ale končí za čárou.
78'
Jenomže Příbram je v okolí vápna soupeře marná a strašně jí zlobí finální fáze, kde od začátku utkání selhává. Ani z této standardní situace nic nebylo.
77'
S blížícím koncem se hraje čím dál víc před brankou Vlašimi. Hosté si pomáhají drobnými fauly a dávají možnost domácím exekutorům ohrozit Vágnera.
76'
Dudl padá ve vápně, ale sám moc dobře ví, že penalta z toho nebude. Příbram měla roh, ale ani z něj nedokázala nic vytěžit.
75'
Musil hledal na vzdálenější tyči Osuagwua, který ale netrefil míč a znovu dopředu může jít Příbram.
74'
Na druhé straně nastřelil Kneifel soupeře před sebou a pak měl co dělat, aby pro Vlašim vybojoval roh.
73'
Když se pak dostal ke střele Fall, tak ač byl na ose hřiště, tak byl rozhozený a spíše ohrozil auta na parkovišti než Vágnera.
72'
Centr do vápna ze standardní situace nadělal spoustů zmatků, hrálo se ale ve ve vzduchu a Vlašim dokázala dostat míč do bezpečí.
71'
Kulhánek nejprve skluzem zahrál čistě, podruhé už ale hasil problém a vidí žlutou kartu.
70'
ze hřiště odchází Pavel Hašek, přichází Vinny Loic Nkwinga.
70'
Následně se do střely opřel Pikul, avšak napálil jen vlastního spoluhráče a hrát bude Příbram.
69'
Vlašimi stačí vyčkávat na chyby v rozehře Příbrami. Po jedné z nich šla dopředu a Kneifel napodruhé poslal míč do vápna, nicméně nikoho nenašel.
67'
Matoušek rozehrál přímý kop a posadil ho na hlavu jednoho z domácích hráčů. Hlavička ale zamířila těsně vedle.
65'
ze hřiště odchází Tadeáš Vachoušek, přichází Martin Šubert,
ze hřiště odchází Štěpán Beran, přichází Jonáš Kneifel.
64'
ze hřiště odchází David Krch, přichází Theodoros Andronikou,
ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Ondřej Novotný.
63'
I tak se dostal do zakončení zpoza velkého vápna, avšak tvrdě narazil. Vlašim následně zastavuje potenciální brejk rychlým faulem.
62'
Vlašim mohla jít do rychlého brejku, který vedl Vachoušek, na poslední chvíli ale uklouzl a jeho přihrávka ztratila přesnost.
61'
Domácí zvyšují tlak. Po jedné z narážeček se dostali do zakončení a hosté vyrazili míč alespoň na rohový kop.
60'
Fišl se pověsil do vzduchu a dostal do zakončení, nicméně z dálky a Vágner bez problémů zachytil míč.
59'
Osuagwu nyní zkusil vzít situaci sám na sebe, ovšem proti trojnásobné přesile neměl šanci a dopředu tak může Příbram. Domácím ale vázne finální fáze, avšak si vybojovali alespoň roh.
58'
Po delší době se hraje, ale jen na chvilku. Matoušek skončil na zemi po ataku Berana.
55'
Krch skluzem před vápnem Vlašimi poslal k zemi jednoho z vlašimských obránců. Vše je ale v pořádku a pokračuje se dál.
54'
Právě Matoušek byl tím, kdo byl na konci poslední akce. Zpoza šestnáctky napálil. K jeho smůle ale střela dopadla jako všechny předešlé v podání Příbrami – mimo.
52'
Dlouho Příbram přemýšlela ve středu hřiště, co provede, nakonec jí Matoušek špatnou přihrávkou sám zahnal a následně přišel odkop Vlašimi tečovaný domácími.
50'
Jinak se start druhého poločasu nese ve znamení toho druhého. Příbram je více na balónu a snaží se něco vymyslet, zatímco Vlašim vyčkává a čeká na další brejk.
49'
Vlašim následně v poklidu odvrátila i rohový kop a Příbram musí začít od Melichara.
48'
Další pokus vyslal čerstvý hráč na hřišti Hudec, při střele ale uklouzl a tak jeho šance neměla úspěch.
46'
Příbram začala zhurta. Už po třiceti vteřinách od výkopu se dostal za obranu Fall, ale z běhu zamířil mimo. Vágner zatím opravdu moc práce nemá.
46'
ze hřiště odchází Patrik Švestka, přichází Jiří Hudec.
46'
Ačkoliv byla Příbram lepší a měla rozhodně více vyložených příležitostí, tak doplatila na svou mizernou koncovku, protože mohla vstřelit klidně tři branky. Místo toho otevřela skóre zápasu Vlašim, jež vyšel rychlý brejk, když se trefil Osuagwu.
45+3'
45+3'
Krch skákavou střelou těsně vedle ukončil první poločas.
45+2'
Hušbauer v další slibné šanci znovu přestřelil bránu. Koncovka Příbrami je dnes opravdu mizerná.
45'
Fall už je v péči zdravotníků a musí za pomezní čáru. Nyní bude pokračovat nastavení.
44'
V závěru prvního poločasu došlo ke zranění jednoho z domácích hráčů, což zřejmě ukončí úvodní dějství.
42'
Vlašim právě vstřelila branku! U řeky Litavky udeřila stará známá klasika, kdy po stoprocentní šanci na jedné straně přijde rychlý brejk a hosté zásluhou VICTORA OSUAGWUA otevírají skóre. Pro domácí ještě o to horší, že míč prošel Melicharovi mezi nohami.
42'
A Vágner na začátku 42. minuty musel k zemi, aby zabránil brance a poté čelil doposud největší šanci Fišla, který z první zamířil z malého vápna trestuhodně mimo.
39'
Dudl si dlouho říkal o balón na levé straně, až se mu povedlo odcentrovat. Na středu hřiště ale došlo k faulu a Příbram bude mít zpoza šestnáctky zajímavou možnost, jak ohrozit Vágnera či otevřít skóre.
37'
V další palebné pozici se ocitl Nečas, který napálil prvního bránícího hráče před sebou. Další pokus z bližší vzdálenosti šel opět vysoko nad. Koncovka je přesně to, co Příbram trápí už delší dobu, když Wágner i Surmaj jsou ze hry.
36'
Na druhé straně se uvolnil Osuagwu, jehož pokus po zemi na před ní tyč bez problémů zlikvidoval Melichar.
34'
Gólman hostů musel hned vzápětí opět na zem, ale jednalo se spíš o propagační střelu, kterou bez problémů zachytil.
33'
Příbram mohla jít do vedení. Pavel Hašek ovšem v další stoprocentní příležitosti selhal a dorážející Fall, který napálil Vágnera z bezprostřední blízkosti, pálil z ofsajdu. Gólman hostů se těžce zvedal, ale je v pohodě a pokračuje dál.
32'
Drobné fauly se kupí na obou stranách a hra se začíná kouskovat.
30'
Centr Pernici bez problémů zachytil Melichar a poslal míč hned dopředu. Domácí se ale dopustili útočného faulu.
29'
Velmi podobně je na tom i Příbram, která se nyní zkusila dostat přímočařeji před branku soupeře. Poslední přihrávka ale byla mizerná a Vlašim zadarmo získala balón.
27'
Což potvrdila i poslední akce hostů, kdy se sice s míčem dostali před vápno, ale tam už pak co s tím? Nakonec vše ukončil Melichar, který ho uschoval v rukách.
25'
Vlašimští si moc balónu zatím neužili, a když už, tak se s ním snaží jít co nejrychleji dopředu, nicméně naráží na připravenou defenzivu Příbrami. Domácí defenziva zatím funguje spolehlivě.
23'
Po zmatcích ve vápně se do zakončení dostal Hašek. I tentokrát ale vypálil hodně nepřesně a mimo bránu.
22'
Beran stáhl unikajícího soupeře k zemi a oprávněně viděl žlutou kartu.
20'
Melichar teď musel sice na zem, ale pokus hostů skončil zablokován a tak bez problémů našel míč v náručí.
19'
Po dlouhé době se Vlašim dostala z tlaku a také ona zkouší něco vymyslet vepředu. Oba týmy jsou ale na sebe zatím perfektně připravené a obrany jednoho nedovolují tomu druhému nějak vážněji dostat se do zakončení.
17'
Dudl chtěl vyzvat do akce Falla, který hledal Nečase, nicméně se nedomluvili a Vlašim si může na chvíli oddechnout.
16'
Až nyní přišel rychlý pokus po pravé straně a moc nechybělo a domácí se dostali do zakončení. Chtělo to jen lepší přihrávku, takhle bude pokračovat Vágner.
14'
Příbram má ale v úvodu zápasu více ze hry a daří se jí uzamknout Vlašim na její polovině, ovšem překonat její defenzivu už je pro ní zatím těžký úkol.
13'
Breda znovu centrem přes celé hřiště oslovil Berana. Mladý záložník zapůjčený ze Slavie si posunul míč do středu a vypálil. Míč ale zamířil vysoko nad prázdnou tribunu domácí branky.
11'
Hra se nyní uklidnil a Vlašim se snaží kombinovat na středu hřiště. Breda následně zkoušel centr za obranu. Hosté ale musí začít zpět od obrany.
9'
Na druhé straně se v první gólové šanci objevil Hašek, z hranice malého vápna ale trestuhodně přestřelil. Ještě se hlásil o roh, ale marně. Míč do hry uvede brankář Vlašimi.
8'
A zrodila se z toho střela Pikula z ostrého úhlu. Melichar musel zasahovat, ale nejednalo se pro něj o nic vážného.
7'
Který ale Vlašim bez problémů odvrátila, navíc sama může jít dopředu.
6'
Příbram se ale hodně rychle zmocnila míče a pokračuje ve hře před šestnáctkou soupeře. Nakonec z toho bude rohový kop.
5'
Hušbauer zahrával první standardní situaci zápasu. Jeho kop by se ale hodil spíše do rugby, protože míč šel moc vysoko do vzduchu a nakonec skončil až za brankou. Vágner byl bez práce.
4'
Vlašim ale pokračovala v tlaku, nicméně nakonec se musela smířit s tím, že odkopávat od branky bude Melichar.
3'
Vlašimský útok po pravé straně. Hosté zkoušeli zahrát akci ze druhé vlny, avšak domácí obrana byla pozorná a hrozící nebezpečí včas odvrátila.
2'
Matoušek napřáhl zpoza velkého vápna. Jeho křižná střela doskákala vedle pravé tyči Vágnerovy branky.
1'
Příbram měla úvodní výkop, její první útok ale vlašimský obrana zablokovala včas. Hosté chtěli jít rovněž dopředu, těsně za půlkou je ovšem zastavil útočný faul.
1'

FK Příbram: Melichar – Dudl, Jahić, F. Matoušek, Dav. Krch – Hušbauer (C) – Švestka, Fišl, Fall, Nečas – P. Hašek.
Náhradníci: Babka – Andronikou, Antwi, Hošek, Hudec, Nkwinga, O. Novotný.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Breda, Kurka, Kulhánek (C), Musil – Beran, Nogha – Osuagwu, Li. Pernica, Pikul – Vachoušek.
Náhradníci: M. Kolář – Biegon, F. Dostál, Kneifel, Heppner, Onije, Šubert.
Jak Příbram, tak Vlašim začaly jaro mizerně. Domácí dvakrát prohráli a dočkali se výhry až na třetí pokus. Vlašim zase dvakrát remizovala a vyhrála až poslední duel s Prostějovem.
Příjemný Velký pátek. Na velikonoční svátky se vrací druhá nejvyšší fotbalová soutěž. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA bude servírovat hned čtyři zápasy 20. kola. Jedním z nich bude i souboj dvou středočeských celků Příbrami a Vlašimi. Dojde tedy na duel šestého a čtvrtého týmu, které mají na kontě shodně 27 bodů.