Fotbalová národní liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Brno - 26. srpna 2023   10:30

Prostějov
Prostějov
0:1
(0:0)
Brno
Brno
61' Jak. Řezníček
Prostějov
Vejmola – Bartoš (79. Moučka), Gábriš, K. Spáčil, Elbel – P. Jaroň (85. Rolinek), Slaměna, Habusta (C) (85. Schaffartzik), Bartolomeu – Malec, Silný (35. Koudelka).
Krynskyj – Bolf, Macháček.
Petřík – Pfeifer, Vyhnanovský
HFK Olomouc, Staškova
820 diváků
Brno
Berkovec – Štěrba, Šural, Endl – Smejkal (64. Potočný), Texl (82. Fousek), Dav. Jambor, Mara (90+3. Hamza), Granečný – Hladík (64. Kronus), Jak. Řezníček (C) (90+3. Koželuh).
Šiman – Gaszczyk.

Fotbalisté brněnské Zbrojovky dnes dokázali vyhrát utkání s Prostějovem poměrem 1:0. Ačkoliv byl první poločas poměrně vyrovnaný, v tom druhém už byli lepší hosté, kteří dali po hodině hry úvodní a jedinou branku utkání zásluhou Jakuba Řezníčka. V závěru už domácí neměli síly na to, aby se zápasem cokoliv udělali, takže bodový zisk proti favoritovi si dnes nepřipsali.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
90+4'
90+3'
Prostějov se ještě postaral o jeden nákop, ale jakékoliv možné ohrožení branky je pryč, neboť se pískal útočný faul.
90+3'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Kamso Mara, přichází Jiří Hamza,
ze hřiště odchází Jakub Řezníček, přichází Josef Koželuh.
90+2'
Domácím už definitivně došly síly, aby s tímto duelem ještě něco udělali. Závěr si hosté bez potíží hlídají.
90+1'
Mara a Řezníček u rohového praporku šetřili čas, což je častý obrázek na konci dnešního utkání.
89'
Opět se hosté díky aktivní pravé straně usazují na útočné polovině. Za chvíli se dozvíme, kolik minut sudí ve druhém dějství nastaví.
88'
Jan Schaffartzik hledal na zadní tyči Roberta Bartolomeua, kterému ale pár centimetrů scházelo.
87'
Robert Bartolomeu se snažil něco vymyslet na pravé straně útočné poloviny, avšak přihrávka na střed mu nevyšla.
85'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Petr Jaroň, přichází Martin Rolinek,
ze hřiště odchází Jakub Habusta, přichází Jan Schaffartzik.
85'
Hosté rozehráli na krátko, načež Adam Fousek fauloval.
85'
Adam Fousek patičkou vybídl Endla, který pro Brno vybojoval další rohový kop, což značí, že znovu se budou šetřit sekundy.
83'
Na konci 83. minuty vznikl ve vápně Zbrojovky závar, který byl ale celkem rychle vyřešen odkopem.
82'
Jakub Řezníček udržel na zádech obránce Karla Spáčila, kolem kterého pak z otočky vypálil po zemi. Chytré Řezníčkovo zakončení o pár centimetrů minulo bránu. Mohlo být rozhodnuto.
82'
ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Adam Fousek.
81'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Šimon Gábriš).
81'
Hosté se nyní snaží držet míč co nejvíce. Navíc teď budou mít další vteřinky k dispozici, poněvadž na útočné polovině Brna došlo k faulu.
80'
Tentokrát se Potočný objevil v ofsajdu, takže celkem snadno se Prostějov dostává k balónu.
79'
ze hřiště odchází Vojtěch Bartoš, přichází David Moučka.
78'
Roman Potočný si po přihrávce Řezníčka navedl míč na střed, jenže jeho následná střela nebyla zrovna přesná.
77'
Patrik Slaměna natáhl krok a prodral se po levém křídle. Jeho přízemní pas si ale Malec ve vápně nenašel.
77'
Mara hlavou jen posunul na Spáčila, jehož odkop mířil na levou stranu.
76'
Adam Kronus si nezpracoval balón úplně dobře, tudíž poté se domácí dostali k odkopu. Nutno ale podotknout, že v posledních minutách tempo hry opadlo.
75'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Karel Spáčil).
74'
Robert Bartolomeu si opět zabíhal za obranu a znovu musel do práce Berkovec, který si tentokrát s odkopem poradil jistě.
73'
Rychlou brejkovou situaci Brno nedotáhlo do zdárného konce. Rána ze střední vzdálenosti minula brankový prostor.
72'
Jan Koudelka si posunul míč do pravé strany, načež centrem hledal Malce, před kterým ale zapracovali hostující obránci.
71'
Domácí se po delší době dostali na útočnou polovinu, kde za okamžik rozehrají aut.
70'
Martin Berkovec vystartoval z brány, ale míč pak vůbec netrefil dobře. Brněnský brankář měl obrovské štěstí, že neudělal velkou hrubku.
69'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jakub Šural).
69'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Robert Bartolomeu).
68'
Jiří Texl šikovně posunul míč na Řezníčka, který se ale zrovna objevil v ofsajdu, takže hra opět musela být přerušena.
67'
Řezníček se opět dostával dopředu a dokonce i podruhé dnes skóroval, jenže sudí Petřík odpískal útočný faul, což se samozřejmě brněnským fotbalistům nelíbí.
66'
Jakub Řezníček tentokrát číhal na odražený míč a pak vypálil z velké dálky. Jeho pokus ale nebyl dostatečně důrazný, takže z toho nebyla žádná větší práce pro brankáře Vejmolu.
65'
Kamso Mara rozjel útočnou akci, ve které hosté pokračovali na levé straně. Nakonec získali rohový kop.
64'
ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Adam Kronus,
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Roman Potočný.
62'
Řezníček znovu ukázal, proč je pro Brno naprosto rozdílovým hráčem. Teď je na řadě Prostějov, který dnes špatné utkání rozhodně nehraje.
61'
Brno právě vstřelilo branku!
Po velké chybě domácích v rozehrávce se Brno dostává do vedení! Míč vystihl Lukáš Endl, jehož centr si našel JAKUB ŘEZNÍČEK, jenž pouze nastavil nohu a naprosto perfektně umístil míč za vyběhnutého gólmana Vejmolu. 0:1.
59'
Jakubu Habustovi se přenesení hry na pravou stranu úplně nepovedlo dle představ. Hrát tedy mohou hosté.
58'
Dnešní utkání sleduje 820 diváků.
58'
Lukáš Endl odkopl míč těsně před Robertem Bartolomeuem, kterému nechybělo mnoho a pádil by sám na bránu.
57'
Sluší se ale doplnit, že druhý poločas je atraktivní. Jde vidět, že oba týmy se to snaží zlomit na svou stranu.
56'
Robert Bartolomeu se chtěl prosadit na levé straně, jenže centrovaný míč se mu nepovedlo dostat do pokutového území Brna.
55'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Tomáš Smejkal).
54'
Prostějov se dostal do přečíslení, ale nedotáhl jej. Tomáš Malec si dobře všiml rozběhnutého spoluhráče, ale Petr Jaroň pak zpětnou pobídku nezvládl.
52'
Řezníček číhal na pravé straně pokutového území na přihrávku, avšak nedočkal se jí. O chvíli později právě Řezníček vyslal střílený centr, který Luděk Vejmola vyrazil.
51'
Karel Spáčil bez větších potíží odkopl přihrávku, o kterou se postaral hostující Hladík.
51'
Robert Bartolomeu natáhl ke střele z dálky, avšak rána mu úplně ideálně nesedla, navíc byla zablokovaná.
50'
David Jambor po několika soubojích získal míč a posunul jej zpět na gólmana Berkovce.
48'
Rohový kop rozehráli domácí na krátko. Pak se do vápna dostal Jan Koudelka, který nakonec nadvakrát poslal centr k malému vápnu. Jaroňova dělovka poté pořádně protáhla Berkovce, který znovu hosty podržel.
47'
Oba celky důrazně bojovaly o míč na půlící čáře, nakonec ze souboje vyšla lépe Zbrojovka.
46'
První poločas nabídl z obou stran velice slušný fotbal, ale na gól zatím čekáme. Závěr prvního dějství patřil jednoznačně Prostějovu, ale předtím se k více zakončením dostávala Zbrojovka. Dokáže jeden či druhý celek ve druhé půli naklonit utkání na svou stranu?
45+5'
45+4'
Obrovská šance Prostějova první brankou nekončí! Přízemní centr ze strany se do brány snažil sklepnout Tomáš Malec, avšak Berkovec se vytáhl. Následně se domácí fotbalista dostal k dorážce, kterou ale nad branku posunuli ležící obránci.
45+3'
Domácí se ke střele nedostali. Teď navíc dochází k ošetření jednoho z obránců ve žlutém dresu.
45+2'
Na levém křídle domácích došlo k faulu. Prostějov tedy bude mít k dispozici ještě jednu standardní situaci.
45+1'
Petr Jaroň dostal do běhu přihrávku Koudelky a jen tak tak udržel míč na hrací ploše. Křídelník z toho vytěžil maximum možného, domácí budou kopat roh.
45'
Jakub Řezníček v pádu posouval do strany na spoluhráče, ale přihrávku vystihl Šimon Gábriš.
43'
Patrik Slaměna se po dvou narážečkách dostal ke střele z asi dvaceti metrů. Rána to byla velmi dobrá, ale Martin Berkovec ji konečky prstů vytáhl nad břevno.
42'
Robert Bartolomeu načechral do vápna centr, který byl zakončen, ale poměrně nedůrazně. Nakonec se ale balón pravděpodobně odrazil od hostujícího hráče, takže Prostějov bude kopat roh.
41'
Jan Hladík mohl zamířit do otevřenější obrany, ale nakonec si pomohl s Marou a oba celou akci zabrzdili. Poté to zprava ještě zkoušel Lukáš Endl, jenž se ale k centru neprobil.
40'
Řezníček hledal kolegu na pravém křídle, ale zpracování nakonec na řadu nepřišlo, poněvadž přihrávka to byla asi o metr nepřesná.
39'
Vojtěch Bartoš ve sprintu posunul na Bartolomeua, který ale nenacentroval do vápna vůbec dobře. Míč skončil v zámezí.
38'
Tečovaný centr ze strany propadl k Šuralovi, jehož hlavička asi o metr minula horní tyč prostějovské brány.
37'
Vojtěch Bartoš si v osobním souboji pomohl přitažením za dres, což hlavní rozhodčí Petřík moc dobře viděl.
37'
Jakub Habusta nepředal do strany zrovna ideální přihrávku. Denis Granečný se chystá vhodit aut.
36'
Robert Bartolomeu hned vracel odražený míč do pokutového území, jenže Brno hrací předmět okamžitě odkoplo.
35'
Jan Silný musel hrací plochu opustit kvůli zranění, což je samozřejmě velká komplikace pro domácí tým.
35'
ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Jan Koudelka.
33'
Silný vybojoval míč a už to vypadalo, že společně s Malcem zamíří do rychlého kontru, jenže jeden z posledních hráčů Zbrojovky míč sebral.
30'
Denis Granečný se znovu postaral o celkem nebezpečný centr, avšak ani v tomto případě z toho zakončení nebylo.
29'
Berkovec si stáhl centr ze strany, ale mezitím došlo k útočnému faulu, který má na svědomí Robert Bartolomeu.
28'
Řezníček si naskočil na rohový kop na opačné straně a pravděpodobně orazítkoval zadní tyč domácí svatyně. Posléze ještě hosté kombinovali poblíž území domácích a rozhodně byli nebezpeční, ale finální střela se s přesností nepotkala.
27'
Brno po ubráněném rohovém kopu mohlo zamířit do brejku, ale Hladík si míč až příliš předkopl.
26'
Kamso Mara si nebyl jistý situací za sebou, a tak na hranici vlastního malého vápna raději odkopl do zámezí. Prostějov bude pokračovat rohovým kopem.
25'
Smejkal vybídl pod sebou stojícího Maru, jehož centr byl hodně vysoký. Nakonec se dostal do vápna, ale tam opět kralovali domácí.
24'
Berkovec měl velké problémy s rychlonohým Robertem Bartolomeuem, který vysoko napadal, ale gólman Brna nakonec ladným obloučkem poslal míč na kopačku Granečného.
23'
Jakub Šural nechal dlouhý nákop domácích doběhnout do autu, takže vykopávat bude Martin Berkovec.
21'
Jakub Řezníček se na chvíli uvolnil na zadní tyči a okamžitě na jeho hlavě přistál centr. Brněnský kanonýr ale zamířil těsně vedle brankového prostoru, takže Zbrojovka do vedení nejde.
19'
Tomáš Smejkal dostal míč proti noze a okamžitě střílel. Jeho rána ale skončila na kopačkách bránícího hráče.
18'
Zatím jsme viděli pouze jeden náznak brankové příležitosti, ale jinak se hraje de facto bez střel na bránu. Ačkoliv v mezihře obě mužstva jistě mají svou kvalitu.
17'
Teď se zase nadechovala Zbrojovka. Denis Granečný hledal v pokutovém území Jana Hladíka, kterému ale balón nepředložil dobře.
16'
Prostějov nyní dlouho utahoval šrouby poblíž vápna, jenže Elbelův centr našel adresáta jen v podobě Denise Granečného.
15'
Robert Bartolomeu rozehrál rohový kop, ale míč poslal jen na hlavu prvního bránícího hráče.
14'
Ještě před rozehráním rohového kopu šel hlavní sudí něco řešit s oběma kapitány. Zřejmě se problém týkal fanoušků Brna, kteří jsou teď hlasatelem napomínáni.
13'
Jaroň sice na pravém křídle Granečného neobešel, ale vytěžil z toho alespoň další rohový kop pro domácí.
12'
Do vápna Prostějova přistály dva poměrně ostré centry, ale hlavičkové souboje zatím zvládají fotbalisté v modrobílých dresech skvěle.
11'
Jan Hladík si píchl míč u lajny a snažil se obejít Vojtěcha Bartoše, který ale defenzivní práci odvedl na jedničku.
10'
Svěřenci kouče Šmardy ale po rohovém kopu nezahrozili, teď už má míč u kopačky Berkovec.
9'
Robert Bartolomeu se snažil prostrčit míč na Elbela, což se sice úplně nepovedlo, ale díky teči Prostějov rozehraje první rohový kop.
8'
Centr Brna z pravé strany zamířil do rukavic připraveného Luďka Vejmoly, jenž okamžitě rozehrál.
7'
Robert Bartolomeu byl faulován zhruba na půlící čáře, takže domácí budou moct rozehrát.
5'
Berkovec vystartoval z brány, poněvadž kdyby u míče nebyl jako první on, byl by tam nejrychleji prostějovský útočník. O chvíli později přistál k zadní tyči centr, který zakončil Jaroň, ale trefil jen bránícího hráče.
4'
Jakub Řezníček si naběhl na levou stranu, odkud levačkou poměrně ostře centroval. Balón nakonec odkopl jeden z domácích stoperů.
3'
Granečný se dlouhým nákopem snažil oslovit Smejkala, ale míč už mezitím hrací plochu opustil.
2'
Brno dlouho kombinovalo poblíž prostějovského pokutového území, ale Tomáš Smejkal nakonec balón ztratil. Domácí tedy mohou vydechnout.
1'
Jan Silný se hned v úvodu snažil zpracovat dlouhý nákop, jenže od jeho nohy se balón nakonec odrazil do autu. Vhazovat bude Zbrojovka.
1'
Oba celky už přichází na hrací plochu. Prostějov bude hrát v modrobílých dresech, Brno v barvách žlutých.

1. SK Prostějov: Vejmola – Bartoš, Gábriš, K. Spáčil, Elbel – P. Jaroň, Slaměna, Habusta (C), Bartolomeu – Malec, Silný.
Náhradníci: Krynskyj – Bolf, Macháček, Schaffartzik, Rolinek, Moučka, Koudelka.
Trenér: Michal Šmarda

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Štěrba, Šural, Endl – Smejkal, Texl, Dav. Jambor, Mara, Granečný – Hladík, Jak. Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Hamza, Fousek, Kronus, Gaszczyk, Potočný, Koželuh.
Trenér: Luděk Klusáček

Rozhodčí: Petřík – Pfeifer, Vyhnanovský.

1. SK PROSTĚJOV

Prostějov skončil v minulé sezoně FNL na dvanácté pozici. Měl co dělat, aby se udržel, poněvadž jeho náskok na sestupující Slavii B byl pouze čtyřbodový. V letošní sezoně zatím ze strany Prostějova zlepšení nepřichází, po šesti kolech je tento celek čtrnáctý, když v šesti duelech nasbíral jen pět bodů. Na úvod Prostějov doma zdolal Žižkov 2:1, pak ale celkem jednoznačně prohrál na hřišti nováčka z Kroměříže a ve třetím kole remizoval 3:3 se Spartou B. Další bod pak parta trenéra Michala Šmardy uhrála se Sigmou B, nicméně následně přišla porážka 0:1 s Vlašimí a v minulém kole debakl 2:6 v Chrudimi. Nejlepším střelcem mužstva je třígólový slovenský útočník Tomáš Malec.

FC ZBROJOVKA BRNO

Po velmi špatné druhé polovině soutěže Brno znovu sestoupilo o patro níž. Z týmu byl po konci minulé sezony odvolán trenér Martin Hašek, kterého přes léto nahradil Luděk Klusáček. Ve Zbrojovce se také událo několik změn i ohledně vlastnické struktury klubu. Vstup do soutěže se ale hlavnímu favoritovi na postup příliš nevydařil. Brňané sice po remíze s Vlašimí vyhráli na hřišti Olomouce B, pak ale dvakrát padli, když nestačili na Duklu Praha a Táborsko. Předminule si ale Zbrojovka zlepšila chuť vítězstvím 4:1 s Chrudimí a v minulém kole uhrála všechny tři body se Spartou B, kterou porazila 2:1. Brnu tak po šesti kolech patří šestá příčka se ziskem deseti bodů. Nejlepším střelcem mužstva je dle očekávání Jakub Řezníček, jenž se trefil už šestkrát.
Hezké sobotní dopoledne při sledování textového přenosu z druhé nejvyšší soutěže. Fotbalisté Prostějova dnes od 10:30 na domácí půdě přivítají Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.