Fotbalová národní liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Táborsko - 13. dubna 2024   10:30

Prostějov
Prostějov
20' Koné(vl.)  • 80' Bartolomeu
2:1
(1:1)
Táborsko
Táborsko
36' Zeman
Prostějov
Mucha – Bartolomeu (90. Šimek), Bednár, Habusta, Harušťák – P. Jaroň (90. Zapletal), Koudelka (C) (76. Matocha), R. Látal, Malec – J. Matoušek II (76. Slaměna), Štěrba.
Vejmola – Jamiu, Rudzan.
Volek – Kotík, Lakomý
HFK Olomouc, Staškova
Táborsko
Pastornický – Bláha, Dordić, Kateřiňák, Koné – Novák (C), P. Plachý, Sojka (65. Varačka), Svatek (74. Šašinka) – Tusjak, Zeman (65. Osmančík).
Kerl – Kopáček, Šplíchal, Nsunzu.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:0.
Domácí mužstvo v dnešním utkání zvítězilo nad favoritem z Táborska 2:1. Rozhodující branku vstřelil v 80. minutě zápasu po individuální akci Bartolomeu a zajistil tak Prostějovu pro tuto chvíli vyskočení z míst ohrožující sestup. Hostující Táborsko zůstává po dnešním utkání nadále na 3. místě tabulky. U dalšího přenosu na viděnou.
90+5'
90+5'
Poslední standartní situaci chytil do svých rukavic Mucha a to bylo vše co se v dnešním utkání stalo.
90+4'
Pojistku mohli přidat domácí hráči po rychlém brejku, ale ve finální fázi šla přihrávka nepřesně a Pastornický si pro balón došel.
90+3'
Domácí hráči velmi dobře odvrací nakopávané balóny do vápna.
90+1'
Domácí brankář Mucha vidí za zdržování žlutou kartu.
90'
Dvojité střídání na domácí straně. Odchází střelec rozdílové branky Bartolomeu a také Jaroň. Na jejich místo přichází Šimek, a také Zapletal.
89'
Hostující hráči se pokouší posledními centry do vápna zremizovat tento zápas.
85'
Šašinka velmi tvrdě fauloval jednoho z domácích obránců a po zásluze vidí žlutou kartu.
84'
A domácí hráči už budou chtít tento zápas zvládnout do zdárného konce. Okamžitě začali všichni hráči bránit pod balónem.
80'
Prostějov právě vstřelil gól! Tak přece jen jsme se dočkali branky i ve druhém poločase. Po chybě hostující zálohy ve středu hřiště vyplaval na pravé straně osamocený ROBERT BARTOLOMEU, který hezkou individuální akci zakončil střelou po zemi pod brankáře Pastornického. Stav utkání je 2:1.
79'
Centrovaný míč od domácího hráče končí v zámezí. Pastornický bude zahrávat od branky.
77'
Zápas se začíná dohrávat v poklidném tempu. Uvidíme, zda některý z týmů se nadechne k závěrečnému tlaku.
76'
A také domácí trenér Kučera si přichystal první dvě střídání. Do hry se zapojí Matocha a Slaměna. Dnes dohráli Koudelka s Matouškem.
74'
Další střídání na straně hostů obstaral Šašinka, který nahrazuje Svateka.
73'
Táborsko kombinuje na polovině hřiště.
71'
Až do vápna vhodil aut domácí Matoušek. Tam se o balón domácí hráči poprali, ale do zakončení se nedostali.
70'
Mucha znovu bude zahrávat od branky.
69'
Domácí mužstvo bude hrát od branky, když se útočným faulem provinil Varačka.
65'
První dvě střídání si přichystal trenér Táborska. Na hřiště přichází Osmančík s Varačkou, dohráli Sojka a také střelec gólu Zeman.
64'
Hra se přelívá z jedné strany na druhou nakopávanými balóny, ale ani jeden z celků se nemůže dostat do zakončení.
62'
Další nakopnutý míč za obranu Táborska si sebral pozorný Pastornický.
60'
Látal se Štěrbou kombinovali na pravé straně hřiště a vybojovali pro Prostějov rohový kop.
58'
Po dlouhém autovém vhazování se v vápně Táborska vytvořil smršť hráčů, kterou nedokázal propálit domácí hráč.
57'
Na zemi zůstal ležet delší dobu po jednom ze soubojů domácí hráč. Ošetření si však nevyžádal.
56'
Koné si vzadu znovu sebral pouze odkopnutý balón od hráčů Prostějova.
54'
Druhý poločas nám zatím nenabídl výraznější gólovou příležitost.
52'
Djordjič po levé straně kombinuje s Tusjakem.
50'
Rohový kop Prostějova skončil střetem brankáře s útočícím hráčem. Bude se kopat od branky Pastornického.
49'
Látal vhazuje směrem dozadu tak, aby domácí hráči mohli odzadu postupovat.
47'
Táborsko začalo druhý poločas centrem po pravé straně. Adresáta ale míč nenašel.
46'
Po prvním poločase je stav vyrovnaný 1:1. Domácí hráči šli do vedení zásluhou vlastního gólu Koného. Odpověď hostů přišla zanedlouho, když se dokázal prosadit Zeman. Druhý poločas začne přibližně v 11:36.
45+2'
45+1'
Domácí hráči dohrávají poločas s míčem na svých kopačkách.
44'
Tenhle nakopávaný balón za obranu Prostějova zkontroloval do zámezí Bednár.
42'
Za brankářem Muchou zazvonila po přímém kopu pouze tyč! Následně se hostující hráči domáhají penalty po údajném zahrání ruky jednoho z domácích hráčů.
41'
A za svůj zákrok byl Štěrba oceněn žlutou kartou.
41'
Další volný přímý kop bude zahrávat Táborsko.
40'
Iniciativu na své kopačky začínají dostávat hostující hráči.
36'
Táborsko právě vstřelilo gól! Hostující hráči delší dobu kombinovali na polovině soupeře a dočkali se zaslouženého vyrovnání! Po centru na hranici pokutového území se nejlépe zorientoval VLADIMÍR ZEMAN, který po otočce hezkou střelou k levé tyči nedal šanci brankářovi! Stav utkání je 1:1.
33'
Domácí brankář Mucha se vyznamenal výborným zákrokem proti hlavičce a stále tak drží Prostějov ve vedení!
31'
Centry do pokutového území domácích hráčů teď lítají jako na běžícím páse, ale defenziva pracuje velmi dobře a všechny odvrací.
29'
Střela z přímého kopu byla zblokována domácí zdí, kterou si dobře postavil Mucha.
28'
Táborsko bude zahrávat volný přímý kop, který určitě může napřímo ohrozit Muchu.
26'
Hostům se zatím příliš nedaří postupně prokombinovat k souvislejšímu tlaku.
24'
Na druhé straně mohlo být srovnáno! Rychlý protiútok zakončil střelou k levé tyči Plachý, ale jeho pokus minul jen o kousek branku.
23'
Vstřelený gól určitě nakopnul domácí hráče, kteří se po dalším centru do pokutového území dostávají na dostřel Pastornického branky.
20'
Prostějov právě vstřelil gól! Domácí hráči jdou do vedení, když po levé straně odcentroval Malec a jeho přízemní centr si do vlastní branky sráží MAMADOU KONE, který se stává nešťastníkem situace. Stav utkání je 1:0!
19'
Míč drží na svých kopačkách v posledních minutách hosté z Táborska.
17'
Po standartní situaci hostujícího celku se ve vápně dostal k hlavičce jeden z hráčů Táborska a jeho pokus mířil jen těsně kolem levé tyče Muchovi branky!
15'
Dlouhý balón nakopnutý do pokutového území skončil v rukavicích gólmana Táborska.
14'
Standartní situaci na pravé straně hřiště bude zahrávat domácí tým.
13'
Pastornický nedostal jednoduchou přihrávku směrem dozadu, ale zachoval klidnou hlavu a rozehrál před dotírajícími hráči Prostějova.
12'
Hezkou kombinaci Táborska přerušil ve středu hřiště čistým zákrokem jeden z domácích hráčů.
10'
Rychlý protiútok domácího mužstva skončil střelou z větší vzdálenosti. Pokus ale letěl nad branku brankáře Pastornického.
8'
Hrozící nebezpečí do hostující obrany odvrátil do zámezí Zeman.
7'
Sérii hlaviček přerušila ostrá rána jednoho z domácích záložníků, která ale byla zblokována.
6'
Rychlý protiútok hosté z Táborska nedokázali vyřešit. Domácí kombinují na vlastní polovině hřiště.
5'
Po levé straně hřiště se snažili kombinovat domácí. I oni si zahrají rohový kop.
4'
Míče se od začátku ujeli hostující hráči, kteří budou zároveň i favoritem pro dnešní utkání.
2'
První rohový kop v zápasu obstarali hosté, ale domácí obrana dokázala odvrátit do bezpečí.
1'
Oba týmy právě vycházejí na hřiště. Zdravím Vás u dnešního přenosu.
Ve 22. kole Fortuna Národní Ligy se představí domácí Prostějov, který přivítá hosty z Táborska.

Podle tabulkového postavení se utká David s Goliášem. Obě mužstva hrají o důležité body do tabulky. Zatímco hostující tým se vyhřívá na 3. místě tabulky a stále tak bojuje o prvenství v soutěži a možnost zabojovat o postup do naší nejvyšší ligy, domácí celek má opačné starosti. Prostějov se po 21. kolech nachází na poslední 16. příčce. Domácí ale z boje o udržení nejsou vyřazeni a na 14. místo zaručující záchranu ztrácí pouhé dva body. Navíc v posledním kole dokázali zaskočit Brno na jeho hřišti. Hosté zase v jarní části sezony ještě neprohráli. Poslední vzájemný zápas nám branku nenabídl a skončil smírně 0:0. Utkání startuje v sobotu 13. 03. 2024 v 10:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.