Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Žižkov : Brno - 22. října 2023   10:15

Žižkov
Žižkov
9' M. Richter  • 18' Endl(vl.)  • 29' Voltr  • 69' Prošek
4:2
(3:0)
Brno
Brno
49' Jak. Řezníček   • 83' Jak. Řezníček
Žižkov
Čtvrtečka – Řezáč, M. Richter, Klusák, Muleme (90. Kozojed) – Tregler – Prošek (75. Finěk), Rosa (90. Hönig), Sixta (63. Jirásek), Batioja (C) – Voltr (63. Sodoma).
Kotek – Horálek.
Kvítek – Kříž, Pečenka
Seifertova ulice, Praha-Žižkov
1238 diváků
Brno
Berkovec – Kronus, Štěrba, Endl, Granečný (73. Toman) – Martinek (33. Hellebrand), Hamza – Potočný (46. Pachlopník), Fousek (73. Smejkal), Alijagić – Jak. Řezníček (C).
Šiman – Mara, Šlapanský.

Je tu konec zápasu 13. kola FNL mezi Viktorií Žižkov a Zbrojovkou Brno. Hosté se sice po změně stran snažili, avšak proti velmi dobře hrající Viktorce dnes neměli šanci uspět. Na zápase nezměnil ani rychlý kontaktní gól Řezníčka na 3:1 hned ve 49. minutě. Domácí hráli nadále velmi dobře a v 69. minutě korunoval svůj dobrý výkon čtvrtým gólem domácích Václav Prošek. Za hosty pak v závěru již pouze snížil svým druhým gólem v zápase Jakub Řezníček.
90+3'
90+3'
Obzvlášť když následně právě Řezníček na hranici vápna fauloval Höniga.
90+2'
Milan Jirásek ve středu pole fauloval Řezníčka. To domácím určitě vadit nebude.
90+1'
Domácí drží balon na polovině soupeře. Hosté to dnes již nezvládnou a nezískají ani bod.
90'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
ze hřiště odchází Bernardo Rosa, přichází Michael Hönig,
ze hřiště odchází Isaac Muleme, přichází Jan Kozojed.
90'
Hamza fauloval Sodomu, míč pro domácí.
89'
U balonu jsou hosté, jenže zatím daleko od brány Žižkova.
88'
Gólman Čtvrtečka ve snaze rozehrát odkop od brány poslal míč jen do autu. To byl hodně nepovedený odkop.
87'
Teď ale Řezníček poslal do palebné pozice balon na Pachlopníka, ten zamířil mimo.
86'
Hosté už moc času nemají. Domácí samozřejmě nikam nespěchají a snaží se držet balon daleko od vlastní brány.
85'
Muleme se svalil na zem po zákroku Řezníčka. Je pískaný faul a balon mají domácí.
83'
Brno právě vstřelilo branku!
Hosté předvedli hezkou kombinaci ve středu hřiště. Vše vyústilo v přihrávku Smejkala na JAKUBA ŘEZNÍČKA, který před Čtvrtečkou nezaváhal – ranou na vzdálenější tyč snižuje na 4:2.
81'
Velkou rychlost nyní ukázal Klusák, který dokázal přesprintovat v souboji o balon Pachlopníka. Brněnský záložník následně Klusáka fauloval a míč mají domácí.
80'
Na druhé straně se snažil pohotově zakončovat Hellebrand, trefil ale jen obránce před sebou.
78'
Domácí byli i po dalším rohu nebezpeční. Defenziva Zbrojovky není dnes vůbec jisté a to se potvrdilo i o chvilku později, kdy měl ve vápně až příliš prostoru Batioja. Mezi tři tyče ale zakončit nedokázal.
76'
Po rozehrávce nakrátko se k zakončení dostali dva střídající hráči. Nejprve to byl Finěk, jehož střelu hostující defenziva ještě zblokovala. Hned následně pak střílel skoro až z penaltového puntíku Sodoma, v gólové pozici ale poslal míč těsně mimo. Byla tam ale teč a následuje roh.
76'
Řezáčův centr z pravé strany srazil na roh Štěrba.
75'
ze hřiště odchází Václav Prošek, přichází Daniel Finěk.
73'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Tomáš Smejkal,
ze hřiště odchází Denis Granečný, přichází Zdeněk Toman.
71'
Pokud se hosté ve 49. minutě vrátili zpět do zápasu, tak nyní jsou opět na kolenou.
69'
Žižkov právě vstřelil branku!
Domácí teď doslova uspali defenzivu Zbrojovky u rohového praporku. Muleme a Batioja společně rozehráli autové vhazování, druhý jmenovaný si pohrál s balonem a následně přesně odcentroval do vápna, kde balon přelétl Kronuse a přistál přímo na kopačkách VÁCLAVA PROŠKA. Ten svůj výborný výkon potvrdil tvrdou ranou pod břevno – 4:1!
67'
Málo vídaná situace. Špatně vhazovaný aut hostů, vhazovat tak budou domácí.
66'
Pro centr si v pokutovém území v pohodě došel brankář Berkovec.
65'
Domácí teď vybojovali rohový kop.
63'
ze hřiště odchází Radek Voltr, přichází Jiří Sodoma,
ze hřiště odchází David Sixta, přichází Milan Jirásek.
62'
Domácí fotbalisté se začínají postupně dostávat pod tlak. Hraje se hlavně na polovině Žižkova.
61'
Dnešní utkání sleduje 1238 diváků.
60'
Rychlý protiútok domácích. Voltr poslal do ideálního prostoru balon nabíhajícímu Řezáčovi, jenže domácí obránce neměl dostatečnou rychlost a než stihl vystřelit skočil mu pod nohy jeden z bránících hráčů Zbrojovky.
58'
Pachlopníkův centr odvrátil hlavou Řezáč. Domácí pak chtěli založit protiútok, jenže ofenzivní hráči si neporozuměli a balon doputoval až k Berkovcovi.
56'
Jen o malou chvilku později ale domácí v defenzivě zaváhali a balon se odrazil k Denisi Alijagičovi. Ten zkusil znovu technické zakončení přes Čtvrtečku, ale míč poslal nad bránu.
55'
Po rohovém kopu se hosté již k zakončení nedostali.
54'
Hra se opět velmi rychle přelila na druhou stranu a po další šanci hostů musel zasahovat Čtvrtečka. Následuje roh pro Zbrojovku.
53'
Při následném protiútoku ale Štěrba chyběl vzadu a přízemní přihrávka Řezáče prolétla celým vápnem, až k zcela volnému Batiojovi, který měl hodně času připravit si míč na střelu. Snažil se zakončit technicky, ale bránu netrefil.
52'
Fousek nyní poslal do vápna další zajímavý střílený centr a z ničeho nic se na malém vápně zjevil stoper Štěrba. K zakončení mu chyběl malý kousek.
51'
Po rohovém kopu Žižkova to zkoušel z hranice vápna Batioja, jeho rána z otočky mířila doprostřed brány, kde byl připravený Berkovec.
49'
Hosté se v úvodu druhé půle vracejí do zápasu. Na rohový kop Adama Fouska si naběhl střelec JAKUB ŘEZNÍČEK, jehož hlavička skončila až v síti – 3:1!
47'
Přibližně na hranici vápna Žižkova zkoušel k zemi padnout střídající Pachlopník. Faul se ale nepíská.
46'
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Ondřej Pachlopník.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:16.
Skončil nám první poločas zápasu mezi Viktorkou Žižkov a Zbrojovkou Brno. Kdo by to byl čekal, že bude na ukazateli skóre bude po první půli svítit stav 3:0. V poli sice sledujeme celkem vyrovnané utkání, avšak produktivita je jednoznačně na straně Žižkova, který vede nad favoritem zápasu 3:0. Střelecky se prosadili Richter a Voltr, jednu branku si Zbrojovka vstřelila sama.
45+1'
45'
Po dalším rohovém kopu Zbrojovky se k hlavičce dostal Roman Potočný. I když byl ve složité pozici bokem k bráně, zakončil velmi zajímavě a míč poslal těsně mimo.
43'
Štěrba je zpět na hřišti, u balonu jsou nyní hosté.
41'
Naopak to byli domácí, kdo se dostal k zakončení. Z dálky pálil hodně tvrdě Tregler, což pocítil Jen Štěrba, který dostal tvrdý zásah přímo na solar.
40'
Domácí v pohodě kontrolují své vedení a v závěru poločasu to na žádný velký tlak Zbrojovky zatím nevypadá.
38'
Z levé strany na druhé straně centroval Alijagič. Tomu se ale pas do vápna nepovedl, míč totiž skončil v zámezí.
37'
Z pravé strany posílal balon do vápna Zbrojovky Tregler, hosté se tentokrát ubránili.
34'
Fousek si naběhl až do vápna a také on byl ve velmi zajímavé pozici. Do jeho zakončení ale vložil nohu domácí kapitán Batioja a nakonec z toho bude jen roh.
34'
Fouskův rohový kop propadl až k Alijagičovi, ten ale nedokázal zakončit. Jednalo se ale o velmi dobrou pozici pro zakončení a Alijagičovi chyběl v zakončení důraz.
33'
ze hřiště odchází Nicolas Martinek, přichází Jan Hellebrand.
31'
Hosté jsou nyní hodně psychicky dole a nechávají soupeře hrát. Hráči Žižkova se velmi snadno dostávají až k vápnu soupeře.
29'
Demolice Zbrojovky pokračuje. Po rychlé kombinaci se balon dostal k Řezáčovi, který ho posunul do vápna na RADKA VOLTRA a ten lehounkým obloučkem přehodil brankáře Berkovce. Míč zapadl přesně k tyči a domácí Viktorka vede 3:0!
27'
Roman Potočný se nyní pod kotlem Žižkova pokusil o svůj oblíbený rabona kop. Jenže to se mu nepovedlo a brněnský útočník schytal pouze výsměch od domácího kotle.
26'
Hosté se nyní dostali k rychlému protiútoku. Skvělý míč mezi obránce dostal Alijagič, který měl v cestě již pouze brankáře Čtvrtečku. Ten proti němu vyběhl skoro až na hranici vápna, a tak se Alijagič pokusil domácího brankáře přelobovat. Balon ale netrefil ideálně a Čtvrtečka na nevysoký oblouček v pohodě dosáhl.
25'
Fousek předkládal Řezníčkovi míč do střelecké pozice uvnitř vápna. Hostující kanonýr se již napřahoval, avšak míč mu na poslední chvíli ukopl Řezáč.
24'
Potočný to teď zkusil zpoza vápna. Jeho rána z otočky neměla šanci na úspěch. Míč mířil doprostřed brány, kde byl Čtvrtečka.
22'
Zatím sledujeme fotbal plný šancí! Teď z levé strany centroval Fousek a k hlavičce se dostal Potočný. Mířil velmi zajímavě k tyči, avšak gólman Čtvrtečka konečky prstů vytěsnil balon na rohový kop!
20'
Odpovědět se snažil Roman Potočný, který zkusil vysokým obloučkem překvapit Čtvrtečku. Jeho úmysl byl sice zajímavý, avšak míč poslal totálně mimo.
18'
Nezastavitelný Prošek je i u druhého gólu domácích! Do vápna posílal další nebezpečný centr, který si do vlastní sítě nešťastně srazil Lukáš Endl.
17'
Jakub Řezníček se nakonec nenechal ošetřit a zatím to vypadá, že bude pokračovat ve hře.
16'
Nepříjemnost pro hosty. Řezníček ve snaze zpracovat balon podklouzl a natáhl si patrně tříslo. Zůstává ležet na hrací ploše.
14'
Velkou příležitost měli také hosté. Cent z levé strany dopadl přesně k nohám Řezníčka, který zakončoval bez přípravy. Za již překonaným Čtvrtečkou téměř až na brankové čáře zasáhl stoper David Klusák!
13'
Další velká šance domácích! Aktivní Prošek se dostal až do vápna, kde ale jeho střelu z pravé strany skvěle vyrazil gólman Berkovec.
11'
Domácí zatím hrají s velkou chutí a ofenzivní hráči Zbrojovky se zatím prakticky nedostali k balonu.
9'
Po přímém kopu Proška se domácí dostali k zakončení, které ještě Berkovec skvěle vyrazil. Avšak na pohotovou dorážku MARKA RICHTRA byl již krátký! – 1:0!
8'
Prošek byl na pravé straně znovu u míče, jeho přízemní přihrávka do vápna nebyla nebezpečná.
7'
Po rohovém kopu Proška se k balonu na levé straně dostal Řezáč, k dalšímu zakončení domácích to ale nevedlo.
6'
Gólman Berkovec podruhé zasahoval, v pohodě si poradil se střelou zpoza vápna.
5'
Na druhé straně o poznání nebezpečněji centroval Řezáč. Přízemní pas mířil přímo na Batioju, před ním ale skvěle zasáhl gólman Berkovec.
3'
Z levé strany zkoušel centrovat hostující Hamza, vysoký oblouk přes velké vápno nikoho ze spoluhráčů nenašel.
1'
Hráči obou týmů jsou na trávníku, utkání za pár okamžiků začne.

FK Viktoria Žižkov: Čtvrtečka – M. Richter, Muleme, Tregler, Voltr, Rosa, Prošek, Sixta, Batioja (C), Řezáč, Klusák.
Náhradníci: Kotek – Kozojed, Jirásek, Finěk, Horálek, Hönig, Sodoma.
Trenér: Michal Horňák

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hamza, Endl, Alijagić, Fousek, Štěrba, Kronus, Granečný, Potočný, Jak. Řezníček (C), Martinek.
Náhradníci: Šiman – Pachlopník, Toman, Mara, Smejkal, Hellebrand, Šlapanský.
Trenér: Luděk Klusáček

Rozhodčí: Kvítek – Kříž, Pečenka.
Zbrojovce se před reprezentační pauzou nedařilo. Prohrála tři poslední kola, když postupně nestačila na Vyškov, Opavu a Příbram. Také Žižkov třikrát za sebou nedokázal zvítězit, avšak bral alespoň dva body za remízy s Chrudimí a Spartou B. V posledním kole před reprezentační přestávkou nestačil Žižkov na lídra druhé ligy z Vyškova, kterému podlehl 0:2.
Hezké dopoledne z pražského Žižkova, kde nás dnes na stadionu v Seifertově ulici čeká utkání 13. kola FNL mezi domácí Viktorií Žižkov a hostující Zbrojovkou Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.