Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Žižkov : Chrudim - 21. dubna 2024   10:15

Žižkov
Žižkov
32' Sixta  • 53' Sixta  • 79' Divíšek
3:1
(1:1)
Chrudim
Chrudim
33' Míka
Žižkov
Bajza – Broukal, Divíšek, Klusák – M. Richter, Petrák, Jirásek (88. Tregler), Batioja (88. Muleme) – Prošek (75. Hönig), Sixta (66. Rosa) – Sodoma (75. Toula).
Kotek – Kovinić.
Orel – Volf, Kotalík
Seifertova ulice, Praha-Žižkov
1224 diváků
Chrudim
Floder – Čolić (66. Borkovec), Toml, Míka, F. Novotný (46. Záviška) – Jan Řezníček – Kutík (82. Zvolánek), Langhamer, Skwarczek – Kesner (C) (46. D. Látal), Mašek.
Šerák – Koukola, Bauer.

Skončil zápas 24. kola FNL mezi domácím Žižkovem a hostující Chrudimí. Domácí fotbalisté zápas zvládli na jedničku a po zásluze vyhráli 3:1, když se dvakrát trefil Sixta a jednou Divíšek. Za hosty srovnával v průběhu první půle Václav Míka, avšak na více se hosté z Chrudimi nezmohli.
90+3'
90+2'
Domácí fotbalisté se v závěru již nikam neženou a šetří cenné vteřinky. Je jasné, že Žižkov dnešní zápas dotáhne do vítězného konce.
90'
Žižkovští rozehráli roh nakrátko a snažili se míč držet u rohového praporku. Nějaký čas tím ušetřili, teď už ale mají balon hosté.
90'
Domácí zvládají závěr zápasu skvěle a poslední minutu normální hrací doby startují rohovým kopem.
88'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
ze hřiště odchází Augusto Batioja, přichází Isaac Muleme,
ze hřiště odchází Milan Jirásek, přichází Jaroslav Tregler.
86'
Michal Skwarczek poslal centr do míst, kde byla hned trojice hostujících hráčů, ani jeden z nich ale nedokázal zakončit tak, aby balon zamířil mezi tři tyče.
85'
Po zblokovaném centru Látala tady bude ještě rohový kop pro hostující Chrudim.
82'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Daniel Kutík, přichází Michal Zvolánek.
81'
Rohový kop Michala Skwarczeka se odrazil za hranici vápna k nohám Daniela Langhamera, který ranou bez přípravy zakončil hodně mimo.
79'
Žižkov právě vstřelil branku!
Bernardo Rosa poslal do vápna přesný centr přímo na hlavu JOSEFA DIVÍŠKA, který poslal míč přesně k tyči a domácí tak vedou již 3:1!
78'
Po faulu na Batioju budou domácí kopat přímý kop. Je to pozice na centr do vápna.
77'
Po rychlém protiútoku se pokoušel z pravé strany centrovat David Látal, míč ale poslal jen do zámezí.
76'
Hosté potřebují hrát, ale ani čtvrt hodiny před koncem se jim nedaří dostat se do nějakého výraznějšího tlaku.
75'
ze hřiště odchází Václav Prošek, přichází Michael Hönig,
ze hřiště odchází Jiří Sodoma, přichází Adam Toula.
73'
Pohotově, ale zároveň také slabě a nepřesně, střílel z osmnácti metrů Václav Míka, míč skončil tři metry vedle pravé tyče Bajzovy brány.
70'
Dnešní utkání sleduje 1224 diváků.
68'
Na levé straně byl u balonu Batioja. Jenže v rozhodující chvíli mu balon odskočil do zámezí a odkopávat od brány bude Floder.
66'
ze hřiště odchází Benjamin Čolić, přichází Adam Borkovec.
66'
ze hřiště odchází David Sixta, přichází Bernardo Rosa.
66'
Proškův centr do vápna byl nebezpečný, avšak hostující defenziva si s ním dokázala poradit.
65'
Domácí teď velmi dobře zakombinovali a vybojovali rohový kop.
64'
Čolićův centr do vápna nikdo ze spoluhráčů ani protihráčů netečoval a následuje tak odkop od brány.
63'
Po faulu Jiráska budou nyní rozehrávat hostující fotbalisté.
61'
Domácí rychle rozehráli aut a za obranu se dostal Prošek. Udělal kličku brankáři a mířil do odkryté brány. Z velkého úhlu mířil dobře, ale na brankové čáře balon odehrál vracející se obránce.
60'
Čolić posílal do rychlého útoku po pravé straně Látala, tomu ale balon utekl do zámezí.
58'
Hosté se stále nemohou ve druhém poločase dostat do tempa. Nedaří se jim a domácí jsou lepší.
56'
Ke střele zpoza vápna se odhodlal domácí kapitán Milan Jirásek. Jeho povedená rána levačkou prolétl těsně nad břevnem.
55'
Domácí po vstřelené brance ožili a znovu se tlačí na polovinu soupeře.
53'
Hosté udělali další chybu v rozehrávce. Míč u postranní čáry vybojoval Batioja, který si narazil míč se spoluhráčem. Pak poslal do vápna přízemní přihrávku na nabíhajícího DAVIDA SIXTU, který i díky teči vracejícího se obránce překonal gólmana Flodra!
51'
Domácí pokračovali v útočné snaze a po centru do vápna hlavičkoval Batioja. Byl to ale velmi slabý pokus a Floder v pohodě zasáhl.
50'
Po souboji ve vápně padl k zemi také domácí útočník Sodoma. Ani tento pád nepřiměl rozhodčího Orla odpískat pokutový kop.
48'
Ve vápně Žižkova padl David Látal, penalta z toho ale nebude.
47'
Hosté zkusili rozehrávku nakrátko a poté přišel centr Čoliće. Tomu míč ale nesedl dobře a skončil v zámezí. Následuje odkop od Bajzovy brány.
47'
Po centru z pravé strany si Čolić zkusí roh i z druhé strany.
46'
Hosté začali aktivně a po centru z levé strany musel míč do zámezí odehrávat David Klusák. Je z toho roh pro Chrudim.
46'
ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Jan Záviška,
ze hřiště odchází Ondřej Kesner, přichází David Látal.
46'
Hráči jsou zpět na trávníku, zápas může pokračovat druhým poločasem.
Skončil nám první poločas zápasu mezi Žižkovem a Chrudimí. Sledujeme zápas slušné druholigové úrovně, ve kterém oba celky předvedly několik zajímavých akcí. Jako první se z gólu radovali domácí, když velké chyby hostující defenzivy využil David Sixta. Jenže hned za minutu po rohovém kopu srovnal na 1:1 Václav Míka a tento stav vydržel až do přestávky.
45+2'
45+2'
Ještě jeden centr do vápna poslal z pravé strany Marek Richter, gólman Floder si ale pro míč v pohodě došel.
45+2'
Hosté si ale s centrem do pokutového území v pohodě poradili a míč odvrátili skoro až na polovinu hřiště.
45+1'
Po zblokovaném centru Proška tady bude v závěru první půle ještě roh pro domácí celek.
45'
Běží poslední minuta normální hrací doby první půle a u balonu jsou domácí.
44'
Za faul u postranní čáry dostal žlutou kartu Michal Skwarczek.
43'
Útočný výpad hráčů Chrudimi skončil centrem mířícím do pokutového území. Balon byl ale znovu o něco delší a skončil v zámezí. Rozehrávat bude Pavol Bajza.
41'
Zpoza vápna zkusil vystřelit Milan Jirásek, trefil jen ale hlavu protihráče a následně uvnitř vápna fauloval Sixta. Balon tak budou mít hostující fotbalisté.
39'
Domácí fotbalisté se tlačí k vápnu soupeře, Chrudimští ale teď dobře brání.
37'
Teď to byli pro změnu domácí, kteří se snažili svého soupeře zatlačit. Vlastními nepřesnostmi ale o balon přišli.
35'
Hosté nemají dost a tlačí se znovu do útoku. Na levé straně měl prostor Filip Novotný, jenže jeho pas skončil v zámezí a odkopávat bude Bajza.
33'
Chrudim právě vstřelila branku!
Hosté bleskově srovnávají. Na rohový kop Čoliče si ve vápně naběhl a naskočil VÁCLAV MÍKA, který nedal brankáři Bajzovi šanci a hlavou zakončil přesně k tyči – 1:1!
32'
Hosté teď udělali obrovskou chybu v rozehrávce. K míči se uvnitř vápna Chrudimi dostal DAVID SIXTA a i když měl kolem sebe další dva spoluhráče, vzal odpovědnost na sebe a v pohodě propálil gólmana Flodera.
31'
Josef Divíšek padl ve vlastním vápně po centru hostů z pravé strany. Je pískáno a balon budou mít domácí.
30'
Batioja si myslel, že v souboji s Čolićem u rohového praporku vybojoval roh, nakonec je z toho ale jen odkop od brány.
28'
Po dalším centru Čoliće domácí defenziva balon odrazila jen k Janu Řezníčkovi, který krásnou ranou z pětadvaceti metrů trefil břevno domácí brány!
27'
Čolićův centr po rychlém protiútoku domácí defenziva zblokovala.
26'
Domácí kapitán Milan Jirásek teď kopal rohový kop. Centr do vápna ale nikdo ze spoluhráčů do brány neusměrnil.
24'
Lukáš Mašek u postranní čáry dohrál Broukala a je pískaný faul. Balon mají domácí.
22'
Hosté kombinovali na levé straně hřiště, v ofsajdu se ale ocitl Daniel Kutík a je pískáno.
20'
Na levé straně utekl Batioja, který centroval do vápna. Jeho pas byl ale hodně přetažený a doběhl ho až Richter, který ale odcentroval ještě hůře, až do zámezí.
19'
Centr do vápna posílal Benjamin Čolić a byl to povedený pas. Hosté toho ale využít nedokázali a domácí se ubránili.
18'
Daniel Langhamer se pokusil o centr nebo střelu, jeho pokus byl ale zblokovaný na roh.
17'
Pokus hostů o centr z pravé strany byl hodně nepovedený. Míč skončil v zámezí.
16'
U balonu jsou teď hosté, ale zatím se k bráně Žižkova ani zdaleka nepřibližují.
14'
Broukal dlouhým nákopem našel Sodomu, ten vyhrál důležitý souboj a posunul míč na Sixtu. Domácí útočník ale v obležení protihráčů na hranici vápna neuspěl.
13'
Hosté házeli následně aut a opět centroval Novotný, domácí se ale dokázali ubránit.
12'
Na levé straně měl prostor hostující Filip Novotný, jeho pokus o centr do vápna byl ale zblokovaný.
11'
Prošek se nakonec vrátil na hrací plochu a bude pravděpodobně v pořádku.
10'
Po jednom ze soubojů zůstal na hrací ploše ležet Prošek, který se drží za koleno. Musí být ošetřiovaný.
9'
Sixta poslal do vápna další střílenou pobídku na své spoluhráče. Hosté měli teď štěstí, že se k nim příhodně odrazil balon a že mohli míč odehrát mimo velké vápno.
8'
Domácí roh rozehráli nakrátko a následný centr do vápna byl hodně nepovedený. Následuje odkop od brány Flodera.
7'
Hosté špatně rozehráli a k balonu se dostal znovu Sixta. Jeho pokus o centr byl zblokovaný na roh.
6'
Prošek si seběhl na levou stranu, kde dokázal získat balon. Posunul ho na Sixtu, který zamířil těsně nad bránu.
5'
U balonu jsou opět domácí fotbalisté, kteří se postupným útokem blíží k bráně soupeře.
3'
Domácí se v úvodu hned dvakrát dostali k vápnu soupeře. Přízemní centr Marka Richtera z pravé strany v pohodě lapil gólman Floder.
1'
Hráči jsou na trávníku. I když je pořádná zima, trávníkář žižkovského klubu všechny hráče i rozhodčí pokropil, když se při nástupu týmů spustilo zavlažování. Všichni to berou sice s úsměvem, ale rozhodně to nic příjemného v dnešním chladném dopoledni není.
Zajímavostí zápasu je bezpochyby také to, že hlavním rozhodčím dnešního utkání bude rozhodčí Pavel Orel, který byl před nedávnem vyřazen z listiny profesionálních sudí. Jednalo se tehdy o mediálně propírané téma, když byl sudí Orel na zápase evropského poháru osočen delegátem UEFA, že před zápasem požíval alkoholické nápoje. Pavel Orel tehdy den před zápasem večeři zapíjel jedním pivem, což způsobilo jeho vyřazení z listiny rozhodčích.

FK Viktoria Žižkov: Bajza – Broukal, Divíšek, Klusák – M. Richter, Petrák, Jirásek, Batioja – Prošek, Sixta – Sodoma.
Náhradníci: Kotek – Muleme, Tregler, Rosa, Toula, Kovinić, Hönig.
Trenér: Marek Nikl

MFK Chrudim: Floder – Čolić, Toml, Míka, F. Novotný – Jan Řezníček – Kutík, Langhamer, Skwarczek – Kesner (C), Mašek.
Náhradníci: Šerák – Koukola, Borkovec, Záviška, D. Látal, Bauer, Zvolánek.
Trenér: Radek Kronďák

Rozhodčí: Orel – Volf, Kotalík.
Oba týmy odehrály ve středu vložené kolo a ani jedno z mužstev s výsledky nebylo spokojené. Dnes hostující Chrudim hrála v minulém kole doma se zachraňujícím se Varnsdorfem a remízovala 1:1. Žižkov dopadl ve středu ještě o poznání hůře, když utrpěl na hřišti Táborska těžký debakl 0:5.
Hezké dopoledne z pražského Žižkova, kde dnes v 10:15 odstartuje zápas druhé nejvyšší soutěže mezi domácím Žižkovem a hostující Chrudimí. O záchranu bojující Žižkov čeká dnes těžké utkání, protože do hlavního města přijede pátý tým tabulky. Je potřeba ale dodat, že vzhledem k velké vyrovnanosti soutěže týmy dělí v tabulce pouze osm bodů a to i přesto, že Žižkov je aktuálně až na třináctém místě tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.