Francouzský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Monaco  - 8. března 2021   21:00

0:2
(0:1)
Monaco
Monaco
29' Volland   • 87' Aguilar
Nice
Benítez – Daniliuc (56. Lotomba), Saliba, Todibo, N´Soki (89. Bambu) – Schneiderlin – Maolida, Claude-Maurice, Lees-Melou, Kamara (56. Dolberg) – Gouiri.
B. Bastien – F. Haquette, H. Zakrani
Allianz Riviera, Nice
Monaco
Majecki – Aguilar, Disasi, Maripán (46. Badiashile), Ballo-Touré (80. Henrique) – Fábregas (80. Golovin), Fofana, Tchouaméni (37. Matazo), Diatta (64. Diop) – Volland, Jovetić.

Děkuji za pozornost, mějte krásnou dobrou noc. Na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 1:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:14.
Domácí byli ve druhém dějství přeci jen více nebezpeční a několikrát byli hodně blízko vyrovnání, k tomu ale nedošlo, naopak protivník tři minuty před koncem základní hrací doby navýšil své vedení a o postupujícím bylo jasno. Možná trochu tvrdé pro Nice, které soupeře dlouho tlačilo, ale i takový fotbal bývá.
90+3'
90+3'
V úplném závěru vyrazili hosté ještě do přečíslení dva na jednoho, domácí se ale stačili rychle vrátit a šanci tak zmařili. A to bylo z tohoto zápasu vše.
90+1'
Ještě to mohlo být drama, Majecki si nerozuměl se svým spoluhráčem a k hlavičce z bezprostřední blízkosti se dostal Gouiri, neměl ale mnoho místa, kam zamířit a hostující gólman napravil své zaváhání, když balón vyrazil.
90+1'
Nastavovat se budou ještě tři minuty.
89'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází N´Soki, přichází Bambu.
87'
Monaco právě vstřelilo branku!
O vítězi je zřejmě rozhodnuto. Domácí nejprve přečkali obrovskou šanci soupeře, kdy se před brankářem zjevil Jovetić, ale Benítez vynikajícím zásahem svůj tým podržel. Jeho spoluhráči ale balón do bezpečí neodkopli, toho se zmocnil RUBEN AGUILAR, popošel více k bráně a poté zamířil po zemi do vzdálenějšího dolního rohu brány, kam se domácí brankář natahoval už marně.
86'
Žlutou kartu dostává za nedovolený zákrok N´Soki (OGC Nice).
83'
Po několika hlavičkách skončil balón v rukavicích Majeckiho, který šetří čas, ale nesmí moc riskovat, neboť jednou kartou za zdržování už disponuje.
83'
Schneiderlin byl blízko zakončení, chyběl u asi krok k tomu, aby se dostal k balónu a doklepl jej do odkryté brány. Jeho tým ještě rozehraje roh.
82'
Hosté faulovali a pro Nice se otevírá šance v podobě přímého kopu.
80'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Fábregas, přichází Golovin.
80'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Ballo-Touré, přichází Henrique.
79'
Volný balón doletěl k brankáři Monaca, ten v klidu počkal na protihráče, teprve poté jej sebral do náruče.
77'
Jovetić zahrál dobře přímý kop, avšak chybělo trošku více přesnosti, míč opět rozvlnil jen bočí síť.
75'
Žlutou kartu dostává za nedovolený zákrok Saliba (OGC Nice).
75'
Stejný hráč o chvíli později střílel tvrdě z pravé strany do boční sítě.
74'
V posledních minutách ojedinělá akce favorita, Jovetić se však mezi třemi soupeři do zakončení nedostal.
73'
Opět vyrazili domácí do útoku, přihrávka na volného hráče před bránou ovšem nedorazila, neboť byla včas zastavena obranou Monaca.
71'
Akce na jeden dotek hráčům Nice nevyšla, soupeř v poslední chvíli šanci zabránil. Monaco je nyní hodně pasivní a to by se mu nemuselo vyplatit.
69'
Todibo velmi dobře a hlavně čistě odstavil od míče protihráče a získal balón pro své barvy.
67'
Domácí začínají být více nebezpeční a hosté mají místy velké potíže jejich útočné akce zastavit včas.
64'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Diatta, přichází Diop.
62'
Žlutou kartu dostává Majecki (AS Monaco FC) a sice za zdržování hry.
62'
Znovu to zavánělo vyrovnáním, Dolberg vystřelil z podobné pozice, ze které v první půli soupeř skóroval, sám byl blízko brance, avšak svoji střelu po zemi adresoval jen do pravé tyče, od níž se míč odrazil do zámezí.
60'
Monaco se chytilo do ofsajdové pasti a musí se vrátit na svoji stranu.
59'
Na druhé straně byl ve střehu Benítez, který ukryl ránu z dálky do svých rukou.
58'
Jeden z domácích fotbalistů střílel nepříjemně z ostrého úhlu, Majecki byl ovšem připraven.
56'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Kamara, přichází Dolberg.
56'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Daniliuc, přichází Lotomba.
54'
Tohle byla obrovská šance domácích, Claude-Maurice obdržel přihrávku na střed, na nic nečekal a tvrdě pálil na bránu, kterou i kvůli teči obránce minul. Už to vypadalo, že je vyrovnáno.
53'
Hostující tým zastavuje ofsajd, Diatta tak nemohl pokračovat.
52'
Hra pokračuje u středového kruhu, daleko od obou svatyň.
50'
Domácí se málem dostali do první velké šance zápasu, ale celou akci až zbytečně příliš překombinovali, tady měl některý z hráčů, kterých bylo v pokutovém území asi kvarteto, už dávno střílet.
47'
Benítez musel poprvé zasáhnout, když vyběhl rychle z brány, sklouzl se po trávníku a míč uklidil do náruče.
46'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Maripán, přichází Badiashile.
46'
Během ní se ale vůbec nic nestalo, hosté si pohlídali svůj náskok a ten si odnáší do kabin. Monaco je zatím jasně aktivnějším týmem, nebezpečnějším a ve vedení je zcela po zásluze, kdyby jeho hráči zlepšili finální zakončení, byl by náskok ještě výraznější. Pokud však bude ve druhém dějství hrát stejně, nemusí se o postup strachovat, soupeř směrem dopředu nepředvedl doslova nic.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Další faul hostů, tentokrát se provinil Jovetić, avšak v tomto případě rozehrají domácí ze své strany.
44'
Přihrávka ovšem neprošla klubkem těl a Majecki neměl žádnou práci.
43'
Faul Monaca znamená nebezpečí, soupeř bude rozehrávat od postranní lajny v blízkosti pokutového území.
42'
Aguilar dobře zapracoval v obraně a míč sklepl pro svého brankáře, který tak mohl v klidu zasáhnout.
41'
Kamarova střela byla ztečována do zámezí. První roh pro Nice.
40'
Hosté dobře napadají soupeřovu rozehrávku a nedovolují mu dostat se s míčem příliš daleko.
39'
Příliš prudký pas Gouiri nedomohl doběhnout, u balónu byl jako první Majecki, který si tak po dlouhé době mohl na něj opět sáhnout.
37'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Tchouaméni, přichází Matazo.
36'
Tchouaméni sedá na trávník a žádá ošetření, možná bude ještě v první půli nutné střídání.
34'
Jeden z hostů nezasáhl míč zrovna ideálně a svoji střelu z dálky adresoval daleko od brány.
32'
Útok domácích byl zastaven kousek za středovou lajnou a do protiakce vyráží opět bílí.
29'
Teď už se hosté zaslouženě radují. Monaco se dostalo v pokutovém území do přečíslení čtyři na dva a třebaže se domácí rychle vrátili, gól neodvrátili. Diatta přenechal přihrávku z pravé strany lépe stojícímu KEVINOVI VOLLANDOVI, který nezasáhl sice míč úplně ideálně, ovšem povedlo se mu zamířit k pravé tyči, kam Benítez nestihl doběhnout.
27'
Monaco se dvakrát ocitlo v blízkosti soupeřovy svatyně, v obou případech ale Benítez zasahovat nemusel, neboť finální zakončení favorita zápasu poněkud vázne.
25'
Majecki si snad vůbec poprvé v zápase sáhl na míč, když vyběhl z brány a letící balón uklidil do své náruče.
24'
Teď si však bílí počínali nedovoleně a balón musí odevzdat.
22'
Hosté jsou hodně rychle zpátky a zaměstnávají znovu obranu Nice, ta zatím odolává.
21'
Následoval centr do pokutového území, který domácí obrana odvrátila do bezpečí.
20'
Po faulu rozehraje Monaco přímý kop.
19'
Velká škoda pro hostující tým, který rozebral soupeřovu obranu, jenže Jovetić v zakončení uklouzl na travnatém povrchu a Beníteze tak vůbec neohrozil.
17'
Nice drží v tuto chvíli míč zatím nejdéle v zápase, avšak hráči volí pouze přihrávky a Majecki nemá žádnou práci.
15'
Hosté teď vystihli rozehrávku soupeře, jenže sami si pak špatně přihráli a o míč také přišli.
13'
Další dobrá šance Monaca, kdy jeden z hráčů střílel o poznání nebezpečněji, ovšem domácí brankář zatím drží svůj tým, i s tímto pokusem si poradil a míč vyrazil.
11'
Jovetić si zpracoval balón, dostal se do volného prostoru a vystřelil směrem na bránu, ovšem mířil přímo do míst, kde byl připravený Benítez.
10'
Vollandovi se nepovedlo přihrát do pokutového území, míč se od něj navíc odrazil tak nešťastně, že to nebude ani rohový kop.
8'
Monaco zatím drží míč více na kopačkách, ale na pořádnou šanci čekáme.
6'
Nepřesný pas hostů končí u Beníteze, který rychle bere balón do náruče.
4'
Diatta opět v akci, tentokrát hlavičkoval z úrovně penalty, ale mířil těsně nad.
3'
Z následného rohu hosté nezahrozili, u míče domácí tým.
2'
Diatta střílel z pravé strany, mířil ale jen do protihráče, od kterého se balón odrazil do zámezí.
1'

OGC Nice: Benítez – Daniliuc, Saliba, Todibo, N´Soki – Schneiderlin – Maolida, Claude-Maurice, Lees-Melou, Kamara – Gouiri.
Náhradníci: Cardinale – Bambu, Dolberg, Lotomba, Ndoye, Pelmard, Sellouki, Thuram, Trouillet.

AS Monaco FC: Majecki – Aguilar, Disasi, Maripán, Ballo-Touré – Fábregas, Fofana, Tchouaméni, Diatta – Volland, Jovetić.
Náhradníci: Mannone – Badiashile, Ben Yedder, Diop, Golovin, Matazo, Matsima, Henrique, Sidibé.

Rozhodčí: B. Bastien – F. Haquette, H. Zakrani.
Střetnutí Francouzského poháru mezi Nice a Monacem startuje v 21 hodin a jako hlavní rozhodčí jej povede Benoît Bastien. Z duelu je pro vás připraven podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Pojďme se společně bavit fotbalem!
Ve Francouzském poháru sehrály oba celky už jedno střetnutí! Zatímco Nice přehrálo 3:1 ligové Nimes, tak Monaco se trápilo s druholigovým Grenoble, o jedinou trefu zápasu se postaral Stefan Jovetič.

Ovšem dobré je se podívat, že Nice do předchozího souboje nastoupilo v nejsilnější sestavě, zatímco Monaco poslalo na plac hráče širšího kádru a nechalo odpočívat některé opory.
Ještě před pohledem na pohárového pavouka se podíváme, jak si oba celky vedou ve francouzské nejvyšší soutěži. Lépe si v Ligue1 vede Monaco, kterému patří čtvrtá pozice, když získalo pětapadesát bodů. AS je tak stále ve hře o trofej, jelikož na vedoucí Lille ztrácí jen sedm bodů. Pokud by se Monaco chtělo podívat do Ligy Mistrů, muselo by skončit na třetí pozici, kterou o čtyři body drží slavný Lyon. Ve francouzské nejvyšší soutěži je Nice zatím za očekáváním. Domácí mužstvo je jedenácté, když posbíralo pětatřicet bodů. V posledních dvou zápasech OGC zastavilo šňůru nezdarů, když přehrálo Nimes a Rennes.

Obě mužstva proti sobě v lize nastoupila dvakrát, vždy padly tři branky a těsně se radovalo Monaco. Poslední souboj rozhodl Wissam Ben Yedder, který se dvakrát zapsal mezi střelce zápasu.

03.02.2021 Monaco – Nice 2:1
08.11.2020 Nice – Monaco 1:2
Vítám všechny fotbalové nadšence u Francouzského poháru, který má na programu střetnutí, v němž se představí dva týmy z Ligue 1. Nastoupí proti sobě totiž OGC Nice a AS Monaco FC. Kdo se bude radovat z postupu?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.