Slavia - Č. Budějovice | ONLINE | 22.5.2013 18:00 | Gambrinus liga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to z pražské Eden Areny vše, někdy příště se těším na shledanou.
Slavia ve druhém poločase nepřipustila žádné zaváhání a dovedla zápas do úspěšného konce. Hlavní zásluhu na tom měl především Tomáš Mičola, jenž zaznamenal všechny tři góly v dnešním utkání.
Konec zápasu.
90
Utkání je nastaveno o jedinou minutu.
90
Po Skácelově chybě mohl střílet Sandro, jeho pokus ale zastavil Bortel.
89
Pohlednou kombinaci sešívaných zakončil přihrávkou do ofsajdu kapitán Kisel.
88
Do úniku se dral Táborský, zastavil ho ale zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
86
Utkání se jen dohrává, o zisku bodů je rozhodnuto. Budějovice se tak spíše soustředí, aby nedostaly další gól.
83
Poslední střídání zápasu přichází na straně Českých Budějovic. Pavel Novák nahrazuje Filipa Rýdela.
83
Hosté rohový kop rychle rozehráli, Čontofalského svatyni ale neohrozili.
82
Na opačné straně hrozil Sandro, jeho centr do vápna ale odkopl Bortel na roh.
82
Kiselův roh chtěl na bránu poslat hlavou Bortel, jeho pokus ale zastavil Klesa.
81
Třígólového Mičolu vystřídal domácí miláček Skácel.
80
Slávisté šli od poloviny do přečíslení tří na jednoho. Kisel před vápnem oslovil Dávida Škutku, jehož bombu však dokázal Daněk skvěle vytěsnit nad svoji branku.
79
Do přímého kopu se pak opřel Matúš Čonka, jehož pokusp rosvištěl těsně nad hostujícím břevnem.
79
Kisel po českobudějovickém faulu nečekal na pokyn od rozhodčího a chtěl vyslat do šance Zmrhala. Sudí mu za nedočkavost udělil žlutou kartu.
78
Dnešní utkání navštívilo 6 456 diváků.
77
Kisel si chtěl ekvilibristicky obhodit Klesu, s míčem se ale dostal do zámezí.
76
Koreš napřáhl z dvaceti metrů a Daněk měl co dělat, aby pumelici střídajícího záložníka vyboxoval.
75
Klesa tak dlouho váhal s autovým vhazováním, až mu bylo odpískáno špatné vhození...
73
Koreš posadil míč na hlavu Škutky, slovenský útočník ale v pádu zamířil nad Daňkovu bránu.
73
Na Hanzlíkův centr si nabíhal osamocený Táborský, chyběl mu však krok k tomu, aby přesněji zamířil.
72
Vošahlík pro dnešek dohrál, na trávníku ho vystřídá Koreš.
71
Kisel se ve vápně dostal k míči, po lehkém kontaktu s Klesou ale spadl a žádal po rozhodčím penaltu. Rozhodčí ale nechal správně pokračovat ve hře.
68
Hodně sporná situace. Ivo Táborský poslal míč na rozběhnutého Benáta, který udělal Čontofalskému kličku a zakončil do prázdné brány. Již však bylo kvůli ofsajdu pískáno. Benát však vybíhal z neofsajdové pozice, praporek pomezního tak vylétl nad hlavu kvůli Horovi, jenž se ale do hry vůbec nezapojil.
67
Z nudy je mohl vytrhnout Vošahlík, z levé strany ale zamířil jen do boční sítě.
67
Tempo hry za rozhodnutého stavu trochu polevilo. Domácí fanoušci se tak baví alespoň nadávkami směrem na Karla Poborského.
64
Vošahlík se natlačil před Machovce, u pokutového území pak míč zpracoval pro Škutku. Rána střídajícího útočníka ale skončila vysoko na tribuně za Daňkovou bránou.
63
Slavia právě vstřelila branku!

TOMÁŠ MIČOLA si na hranici ofsajdu odstrčil Lengyela, a přestože byl po souboji trochu rozhozen, dokázal zamířit přesně do šibenice! Mičola tak dovršil hattrick.
62
Vypadalo to, že Kiselova ulička pro Vošahlíka skončí odpískáním ofsajdu, pomezní rozhodčí však nechal pokračovat ve hře. Celou situaci ale dobře přečetl Daněk, jenž včas vyběhl a před Vošahlíkem balón odkopl do bezpečí.
60
Milan Škoda musí střídat, na hrotu slávistického útoku ho nahradí Dávid Škutka.
59
Kisel si chtěl obhodit Wermkeho, což se mu nepovedlo jen kvůli tomu, že ho střídající hráč fauloval.
59
Slávisté hrají s obrovskou lehkostí. Dostál si narazil s Kiselem, jeho následný centr do šestnáctky ale Machovec přizvedl na roh.
57
Milan Škoda zůstal ležet u pokutového území po souboji s Lengyelem a musí být ošetřen za postranní čárou.
56
Další pohromu vezl kapitán Kisel, jeho rána z patnácti metrů však českobudějovickou bránu těsně přeletěla.
55
Slavia právě vstřelila branku!

Po přihrávce z levé strany se za obranu dostal TOMÁŠ MIČOLA, jenž z mírného úhlu propálil Daňka! Sešívaní tak zužitkovali obrovský tlak z posledních minut.
53
Dynamo neví, kde mu hlava stojí! Po centru z pravé strany střílel zcela neobsazený Mičola, hosté jeho pokus vychýlili na roh.
53
A opět Vošahlík. Tentokrát se dostal k míči uvnitř pokutového území, balón však napálil jen do boční sítě.
51
Českobudějovičtí hrozivě propadli na středu hřiště. Gecov tak mohl vyslat do samostatného úniku Vošahlíka. Ten však tváří v tvář Daňkovi neuspěl, hostující brankář ho bravurně vychytal.
49
Aleš Hanzlík přehnal důraz v napadání a bolestivě nakopl domácího kapitána Kisela. Hanzlík za své počínání vidí žlutou kartu.
49
Z něj však Dynamo neudeřilo. Čontofalský byl pozorný a balón vyboxoval do bezpečí.
48
Wermke o sobě dal poprvé vědět. Jeho pas do pokutového území ale srazil Hubáček na rohový kop.
47
Levý bek Slavie Matúš Čonka předvedl fotbalovou parádu. Na polovině hřiště si obhodil dva soupeře, uprchl jim a těsně před vápnem nasadil jesličky i Klesovi. Pak už ale měl míč na dlouhou nohu a nedokázal přesně odcentrovat na Škodu.
46
Hosté do druhého poločasu vystřídali. V šatně zůstal Petr Javorek, místo něj si zahraje Wermke.
46
Začal druhý poločas.
Druhá pětačtyřicetiminutovka by měla začít v 19:01. Podaří se v ní Dynamu zvrátit stav utkání?
Slavia měla v úvodní půli jasně navrch a po necelé půlhodině se dostala do vedení, když po Vošahlíkově sklepnutí skóroval z patnácti metrů nepokrytý Mičola. Gól však hosty nakopl a chvíli nato mohli srovnat, Javorek ale z mírného úhlu trefil jen tyč.
První poločas skončil.
45
Jakub Hora vypálil z pětadvaceti metrů. Jeho přízemní pokus, který prosvištěl vedle pravé tyče, však Čontofalský po celou dobu kontroloval.
44
Čontofalský hodně váhal s odkopem a nevšiml si napadajícího Táborského. Hostující útočník pak skutečně balón zasáhl, k jeho smůle ho ale odrazil jen do autu.
42
Škoda sklepl vysoký míč pro Kisela, který ihned střílel. Halfvolej domácího kapitána ale neměl gólové parametry, tudíž ho chtěl ještě Škoda tečovat. To se mu sice povedlo, střelu však srazil daleko vedle Daňkovy svatyně.
40
Hora málem využil nedůrazu Gecova, ale pomohl si šlapákem, který sudí Paták dobře viděl.
39
Klesa si z pozice pravého beka naběhl až k rohovému praporku, odtud ale poslal příliš vysoký centr, který skončil až na tribuně.
36
V Edenu vidíme jednu šanci za druhou. Škoda si teď narazil s Kiselem, ale z dvaceti metrů vypálil daleko vedle Daňkovy brány.
34
Aktivní Linhart zřejmě kvůli zdravotním problémům střídá. Na hřiště místo něj jde záložník Benát, který se pokusit rozbít nadvládu Slavie ve středové řadě.
33
Ty přišly až o chvíli později! Petr Javorek využil zaváhání v domácí defenzívě a z pravé strany orazítkoval Čontofalského tyč. Míč se ještě odrazil na malé vápno k Táborskému, ten byl ale natolik zaskočen, že už nedokázal balón poslat do brány. Na brankové čáře pak míč definitivně odkopl Hubáček.
33
I po následném rohu se musel Čontofalský činit. Se střelou Sandra ale neměl u své levé tyče větší problémy.
32
První střela na slávistickou bránu. Vypadalo to, že Linhart je po pasu Hory v ofsajdu, hra ale pokračovala. Zdeněk Linhart pak z těžkého úhlu prověřil Čontofalského, jenž střelu vyrazil na roh.
30
Škoda se dostal v šestnáctce k míči, z otočky ale nezamířil přesně.
28
Kisel táhl další akci sešívaných. Na hranici pokutového území chtěl oslovit Škodu, na toho ale balón neprošel.
26
Slavia právě vstřelila branku!

Vysoký centr do vápna sklepl Jan Vošahlík pro TOMÁŠE MIČOLU, na jehož umístěnou střelu k tyči Daněk nemohl dosáhnout!
25
Po Kiselově rohu, který prošel celým pokutovým územím, se míč dostal až k Gecovovi. Ten tentokrát mířil přesněji, Daněk se ale dobře natáhl a míč konečky prstů vytlačil mimo tři tyče.
24
Škodova hlavička po Kiselově centru byla tečovaná, Slavie bude kopat roh.
23
Na Javorkovu ulici si naběhl Hora, jenž v rychlostním souboji předběhl veterána Hubáčka. Slávistický stoper však svého bývalého spoluhráče alespoň rozhodil natolik, že Hora už míč nestihl na hrací ploše.
22
Dostál nacentroval z pravé strany do chumlu těl. Nejvýše vyskočil hostující Machovec, balón ale odvrátil jen na hranici velkého vápna k Gecovovi. Jeho technický pokus ale skončil dva metry nad brankou.
20
Gecov si všiml rozběhnutého Škody, ten se však najednou zastavil. Gecovův pas však byl stejně příliš dlouhý a Škoda by ho stejně nedoběhl.
18
Na opačné straně se po nedorozumění v českobudějovické obraně dostal k míči Kisel, jeho rána z dvaceti metrů ale skončila daleko od Daňka.
18
V souboji hráčů s číslem 4 sice dokázal Linhart odcentrovat přes Hubáčka, nabíhajícího Táborského ale ustrážil Bortel.
17
Z následného rohového kopu pro domácí nezapršelo, Daněk bude vykopávat.
16
Kisel prošel středem hřiště, jako by měl magnet na míč v kopačce. U pokutového území pak balón poslal doleva na Mičolu, jehož tečovaná střela skončila těsně vedle Daňkovy brány.
13
Tomáš Mičola si splnil své defenzivní povinnosti, když u vlastního rohového praporku uhlídal Táborského.
12
Kisel uvolnil na hranici ofsajdu Mičolu, který ještě přistrčil míč pro Vošahlíka. Rána vytáhlého křídelníka zpoza šestnáctky ale proletěla vysoko nad břevnem.
11
Slávisté pak šli do rychlého kontru, který uťal až faul Machovce na Škodu. I tento zákrok hodně zaváněl žlutou kartou, ta však opět zůstala v kapsičce rozhodčího.
10
Dynamo se snad poprvé vydalo do útoku a hned v pěti hráčích. Sandro však z levé strany poslal mizerný centr, který v klidu odhlavičkoval Bortel.
7
Do rychlého protiútoku pádil hostující Hanzlík, což nemohl připustit Gecov a nedovoleně ho zastavil. Ryšavý záložník může být rád, že od sudího Michala Patáka neviděl žlutou kartu.
5
Další postupný útok Slavie už nevydržel mladý Zmrhal a poslal vysoký balón na Škodu. Toho ale hostující obránci ustrážili.
3
Lengyel teď vystoupil ze stoperské linie, ale nevybojoval míč. Rychlý brejk domácích však pokazil nepřesnou přihrávkou Kisel.
2
Sešívaní bezpečně kombinují v blízkosti půlicího kruhu a trpělivě čekají na mezírky v českobudějovické obraně.
1
Utkání právě začalo.
Slavnostní výkop provede bývalý slávista Jiří Hildebrandt, jenž v pondělí oslavil osmdesáté narozeniny.
Oba celky jsou již na hrací ploše, domácí v tradiční červeno-bílé kombinaci, Dynamo zvolilo žluto-černé dresy.
Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: Čontofalský – Dostál, Bortel, Hubáček, Čonka – Vošahlík, Zmrhal, Gecov, Kisel, Mičola – Škoda

SK Dynamo Č. Budějovice: Daněk – Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík – Hora, Javorek, Rýdel, Sandro – Táborský, Linhart

Rozhodčí: M. Paták – Moláček, J. Paták.
To, v součtu ještě s další remízou v Příbrami, znamená, že Jihočeši získali venku pouze pět bodů, což je nejhorší počin v aktuálním ročníku nejvyšší soutěže. Nyní už ale Dynamo nemá na co čekat, na Slavii potřebuje bezpodmínečně bodovat.
Ve středu od 18 hodin tak ve vršovické Eden Areně sešívaní přivítají celek z opačného pólu gambrinusligové tabulky. Dynamo však venku bodovalo naposledy v únoru, když uhrálo bezbrankovou remízu na ostravském Baníku, poslední výhra ze soupeřových stadionů se pak datuje až do konce podzimní části soutěže, kdy Budějovice zvítězily v Hradci.
Jednu z posledních šancí na záchranu mají fotbalisté Českých Budějovic, kteří na nesestupové příčky aktuálně ztrácejí čtyři body. Dynamo však čeká cesta do pražského Edenu, kde narazí na místní Slavii. Ta se po změně kouče zvedla a pod vedením Michala Petrouše vyhrála oba zápasy včetně toho na hřišti vedoucí Plzně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud