International Champions Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Chelsea - 1. srpna 2018   21:05

Arsenal
Arsenal
90+3' Lacazette
1:1
(0:1)

6:5 (PEN)

Chelsea
Chelsea
6' Rüdiger
Arsenal
Čech (C) – Bellerín (79. Chambers), Mustafi, Sokratis, Kolašinac (70. Maitland-Niles) – Guendouzi, Smith-Rowe (63. Iwobi), El Sayed Elneny – Aubameyang (72. Lacazette), Mchitarjan (72. Nelson), Özil
Leno – Maitland-Niles, Holding, Chambers, Mavropanos, Nketiah, Smith-Rowe, Iwobi, Lacazette, Nelson
McLaughlin
Aviva Stadium, Dublin
46 002 diváků
Chelsea
Caballero (78. Bulka) – Alonso (63. Emerson), Azpilicueta (C) (63. Zappacosta), Rüdiger (63. Ampadu), Luiz (46. Christensen) – Fabregas (46. Drinkwater), Barkley (78. Bakayoko), Jorginho (78. Loftus-Cheek) – Pedro (63. Moses), Morata (63. Abraham), Hudson-Odoi (85. Domingues Piazon)

Z tohoto utkání je to vše, děkuji za pozornost.
To vše sledovalo přímo na stadionu 46 002 diváků.
O tom, jak se utkání vyvíjelo, nejlépe svědčí ukazatel střel na branku v prvním poločase a na konci. V prvním poločase to bylo 1-6, na konci 10-9.

bez karet
Zápas, který měla Chelsea parádně rozehraný, ale nedokázala proměnit množství gólových šancí, včetně penalty. Skvělého Petra Čecha v brance Arsenalu překonal pouze v 6. minutě hlavou po rohu Antonio Rüdiger. Kanonýři dlouho nic pořádného nehráli, ale po prostřídání většiny sestavy se přeci jen dostávali do šancí proti pouze bránícímu se soupeři. Přesto se zdálo, že Blues dotáhnou zápas do vítězného konce, ale v posledních sekundách nastavení poslal míč do prázdné branky Alexandre Lacazette a šlo se do penalt. V nich bylo prvních 10 střelců stoprocentních, jako první selhal Loftus-Cheek z Chelsea a Iwobi následně potvrdil vítězství Arsenalu, ve které už pravděpodobně téměř nikdo nedoufal.
Iwobi udržel nervy na uzdě a rozhodl o vítězství Arsenalu v penaltovém rozstřelu!
Loftus-Cheek nedal! Čech vystihl stranu a jeho pokus vyráží!
Özil zvládl roli posledního a rozstřel bude pokračovat.
Domingues Piazon také zachoval chladnou hlavu a proměňuje.
Střelci jsou zatím stoprocentní. Ani Maitland-Niles nezaváhal.
Emerson pálil doprostřed, Čech riskl stranu, takže tam bylo místo.
Guendouzi si také nedělal žádné problémy.
Moses lehkou střelou k pravé tyči nedal Čechovi šanci.
Nelson při rozběhu zadrobil, ale i on poslal Bulku na opačnou stranu.
Také Abraham neměl žádné potíže se svým pokusem a Chelsea opět vede.
Lacazette poslal Bulku na druhou stranu a vyrovnává.
Drinkwater sice nechal Čecha zasáhnout, ale se stěstím nakonec dal gól.
Střílení penalt začíná.
Penaltový rozstřel začíná, první jde do branky Petr Čech.
Ve druhém poločase mohl Rüdiger přidat druhý gól, ale v podobné situaci jako v prvním poločase tentokrát minul. Po velkém množství střídání se Chelsea zaměřila hlavně na obranu hubeného náskoku a dlouho se jí to dařilo. Střídající útočník Lacazette sice měl dvakrát na noze vyrovnání, v jasné pozici selhal i Iwobi, ale v závěrečných sekundách se nakonec Lacazette ve třetí příležitosti dočkal a poslal Nelsonovu přihrávku do prázdné branky, takže zápas nakonec půjde do penaltového rozstřelu.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Arsenal právě vstřelil branku!
Jenže akce pokračovala na pravé straně, Nelson si výborně naběhl k brankové čáře a naprosto ideálně předložil míč před prázdnou branku ALEXANDRU LACAZETTEMU, který ve své třetí šanci od příchodu na hřiště konečně nezaváhal a uklidil míč do sítě! Bulka byl bezmocný. Asistence: Reiss Nelson.
90+3'
Lacazette čaroval na levé straně pokutového území a dostal se ke střele, ale Bulka i tuto ránu vyráží!
90+2'
První solidní roh Arsenalu v zápase. Rozehraný nahrátko, náledoval centr mezi penaltu a malé vápno, kde hlavičkoval Sokratis, ale netrefil branku.
90+1'
Christensen odvrací před naběhnutým Lacazettem na roh.
90+1'
Modří vyráželi do brejku, ale nepřesná přihrávka ho zhatila.
90'
Nastavují se 3 minuty.
90'
Série narážeček na půlkruhu domácím nakonec nevyšla, ale udrželi se aspoň na útočné polovině.
89'
Až hosté nakonec o míč přišli a hraje Arsenal. Má už málo čas a proti sobě připravenou hráz.
89'
Vhazování hostů na pravé straně hluboko na útočné polovině, ale po dvou přihrávkách je míč u Bulky.
88'
Chelsea sice byla natlačena před pokutové území spoueře, ale Zappacosta hrál na jistotu zpátky na půlku.
87'
Nelson tancoval s míčem u brankové čáry, ale utancoval pouze sám sebe. Bulka bude odkopávat.
87'
Domácí se nemohou zformovat do další útočné akce.
85'
Střídání Chelsea. Hudsona-Odoie nahrazuje Domingues Piazon.
85'
V dohrávce této akce přišla ještě jedna střela, kterou tečoval jeden z bránících hráčů nad branku. Ani tento rohový kop ale nebyl pro Arsenal nijak zajímavý.
84'
Vzápětí další akce z pravé strany a tentokrát už přihrávka vyšla dobře, Iwori byl ve stoprocentní šanci, ale Bulka ukázal, že v Chelsea není náhodou a zachránil svému týmu hubené vedení!
84'
Bíločervení se dokázali dostat z presinku, ale Nelson po Chambersově přihrávce nepochopitelně centroval do nesmyslných míst místo střely na branku.
83'
Blues si nekomplikují situaci a když je potřeba, hrají i s brankářem. Nevypadá to, že by Kanonýři byli ve zbytku zápasu schopni vyrovnat.
82'
Centr do šestnáctky se neujal, obrana Arsenalu si poradila. Hudson-Odoi je na hřišti.
81'
Hudson-Odoi musí být ošetřen a míří ze hřiště.
80'
Domácí se nedokázali dostat s míčem z vlastní poloviny a ihned po jeho ztrátě faulovali Hudsona-Odoie, jediného hráče základní sestavy Chelsea, který je stále ještě na hřišti.
79'
Zappacosta sprintoval po pravé straně, hledal Abrahama na malém vápně, ale ten byl výborně pokrytý stoperem.
79'
Střídání Arsenalu. Bellerína nahrazuje Chambers.
78'
Střídání Chelsea. Jorginha nahrazuje Loftus-Cheek.
78'
Střídání Chelsea. Barkleyho nahrazuje Bakayoko.
78'
Střídání Chelsea. Caballero dochytal, posledních 12 minut bude v brance Polák Bulka.
78'
Další hromadné střídání na obou stranách.
78'
Özil to zkoušel přímo, ale netrefil branku.
77'
Po pokaženém odkopu od branky a následném vhazování má Arsenal trestný kop asi z 27 metrů.
76'
Po hrubce v rozehrávce Chelsea utekli domácí do brejku, nový muž na hřišti Lacazette se probil do výborné pozice, Caballera sice obstřelil, ale těsně obstřelil také branku!
75'
Přenesení hry doleva přineslo náznak rozhýbání útoku hostů, ale míč se vrátil zpět na půlku.
74'
Iwori fauloval na půlce, Chelsea dopředu nijak nespěchá.
73'
Zajímavý centr z trestného kopu na zadní tyč, kde se ale hráči domácích úplně nedohodli na postavení a od zad jednoho z nich se míč neškodně odrazil směrem k Caballerovi, který nelenil a zachytil ho.
72'
Střídání Arsenalu. Aubameyanga nahrazuje Lacazette.
72'
Střídání Arsenalu. Mchitarjana nahrazuje Nelson.
72'
Trestný kop Arsenalu z pravého křídla.
71'
Vzápětí na druhé straně příležitost Arsenalu, po Özilově přihrávce střílel Mchitarjan, ale byl zablokován.
71'
Drinkwater pronikal po pravé straně, centroval do malého vápna, ale tam byly pouze rukavice připraveného Čecha.
70'
Trestný kop Chelsea rozehrála nakrátko do strany a čeká na příležitost.
70'
Střídání Arsenalu. Kolašinace nahrazuje Maitland-Niles.
69'
Kolašinac fauloval protihráče a sám si přitom zranil koleno. Musí střídat.
68'
Modří uklidňují hru a přihrávají si na půlce.
67'
Domácí se snaží více útočit, akce po levé straně ale nevyšla. Míč utekl do autu.
66'
Vzápětí opět v permanenci rukavice Caballera, avšak proti pokusu Iwobiho to měly mnohem jednodušší než před chvilkou.
65'
Jorginho hledal naběhnutého Abrahama, ale je tu další ofsajd.
64'
Mchitarjan postupoval středem hřiště až téměř k šestnáctce, napřáhl, ale Caballero byl u své pravé tyče včas a zastavil míč.
63'
Střídání Chelsea. Alonsa nahrazuje Emerson.
63'
Střídání Chelsea. Pedra nahrazuje Moses.
63'
Střídání Chelsea. Rüdigera nahrazuje Ampadu.
63'
Střídání Chelsea. Azpilicuetu nahrazuje Zappacosta.
63'
Střídání Chelsea. Moratu nahrazuje Abraham.
63'
Střídání Arsenalu. Smitha-Rowa nahrazuje Iwobi.
63'
Hromadné střídání na obou stranách.
62'
Drinkwater se rozbíhal do volného prostoru, ale přihrávka přišla o chlup později, než měla, takže nemohl utíhat sám na branku.
61'
Postupný útok Chelsea. V tomto utkání věc velmi málo vídaná.
60'
Druhý poločas v tomto nepřinesl žádnou změnu. Rohové kopy Arsenalu zatím vůbec nejdou a obrana hostů si při nich může rozbalit noviny a dát si kávu.
59'
Smith-Rowe mohl vzápětí potvrdit otřepanou frázi "nedáš – dostaneš", ale v dobré pozici po chybě obrany Chelsea nedokázal vystřelit dříve, než mu pod nohy skočil jeden z obránců. Rohový kop.
58'
Rüdiger měl na hlavě druhý gól zápasu, opět po rohovém kopu a skvělém výběru místa, ale na rozdíl od první půle tentokrát těsně minul pravou tyč!
57'
Parádní centr Hudsona-Odoie na malé vápno, kam nabíhal Morata, ale nedokázal zasáhnout míč a těsně za ním připravený Čech vyráží. Odražený míč ještě jeden z hostů zakončoval z velké dálky, jeho pokus byl vysoko nadražena doplachtil na horní síť. Rohový kop.
56'
Mchitarjan nikým neobtěžován prošel od půlky až na půlkruh, předal míč doleva, kde ho přebral rozběhnutý Özil, ale obránce nepřesprintoval a nedokázal vystřelit.
55'
Domácí zahajují další postupný útok až z hloubi vlastní poloviny.
55'
Rozehraný roh před pokutové území k ničemu nevedl.
54'
Po následném autovém vhazování a centru z pravé strany se dostal ke střele z hranice pokutového území Kolašinac a po teči prvního protihráče bude Arsenal kopat roh.
53'
Caballero musel vyběhnout až mimo vápno, ale byl u míče dříve než rozběhnutý Smith-Rowe.
52'
Nakonec se po sérii přihrávek dostali Kanonýři až před šestnáctku, ale tam nevyšla dobře míněná průniková přihrávka. Christensen ji dokázal zastavit.
51'
Opatrná kombinace domácích zatím bez jakéhokoliv nápadu.
50'
Blues na útočné polovině dlouho nepobyli a musí se opět bránit.
49'
Nakonec domácí o míč přichází, trestný kop pro hosty.
48'
Arsenal sice stále hraje s míčem, ale je pod velkým tlakem na vlastní polovině.
47'
Po rohovém kopu střílel pravačkou zpoza šestnáctky Hudson-Odoi, ale tento pokus nemohl Čecha překvapit.
47'
Sokratis odvrací míč na rohový kop pro hosty.
46'
Morata faulován na vlastní polovině.
46'
Střídání Chlesea. Fabregase nahrazuje Drinkwater.
46'
Střídání Chelsea. Luize nahrazuje Christensen.
46'
Výkop do druhého poločasu provede Chelsea.
Hráči a rozhodčí se vrcí na trávník a uvidíme, ke kolika střídáním dojde už nyní.

bez karet
První poločas je na stadionu Aviva v Dublinu minulostí a spokojenější rozhodně mohou být hráči Chelsea. Ti byli od počátku aktivnější a byli za to odměněni rychlým gólem. Fabregasovu ránu ještě Čech vyrazil na roh, ale z něj se už hlavou nekompromisně prosadil Antonio Rüdiger. Arsenal následně úplně vypadl z role a nějakých 20 minut na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. Jenže Morata místo hattricku nechal 3x vyniknout Čecha, jednou z toho dokonce z penalty, kterou sice kopnul prudce, ale neumístěně. V posledních 15 minutách už začali Kanonýři více hrozit, ale v největší šanci Aubameyang netrefil před prázdnou brankou míč. Když v samotném závěru na druhé straně Hudson-Odoi po samostatném úniku od půlky ztroskotal na zatím jasně nejlepším hráči zápasu Petru Čechovi, skončil první poločas pouze jednobrankovým vedením Chelsea.
45+1'
45+1'
Jedna nastavená minuta již nic zajímavého nepřinesla a odehrála se ve středu hřiště.
45'
Standardní situace zatím bíločerveným vůbec nejdou a nastavovat se bude 1 minuta.
45'
Ještě jeden roh Arsenalu.
44'
Příležitost Kanonýrů, ale centr z pravé strany sice propadl až na zem ke Kolašinacovi, jenže ten ho nedokázal uklidit z první a než si ho srovnal, byl u něj obránce a ukopl míč na roh.
43'
Roh se nakonec ani pořádně nekopal kvůli útočnému faulu v jednom z osobních soubojů před brankou.
42'
Hudson-Odoi perfektně načasoval náběh za obranu, dostal skvělou přihrávku a s obrovským náskokem se řítil sám na Čecha, kterého ale přes moře času nedokázal prostřelit natolik, aby dosáhl gólu! Snášející se míč totiž dva metry před čárou zachránil Mustafi, který ho odhlavičkoval na roh!
41'
Vše je ok a hosté pokračují v postupném útoku.
40'
Tentokrát po souboji zůstává ležet Pedro, klasický přišlápnutý nárt. Ani teď se nepíská a hráči musí odehrát do zámezí.
39'
Kolašinac zůstal ležet na trávě a držel se za bok, hra musela být na okamžik přerušena.
38'
Kolašinac se po střetu s Caballerem dožaduje penalty, ale rozhodčí McLaughlin mu ukazuje, že se nic nestalo! Kolašinac nezvládl zpracování zpětné přihrávky a míč mu utekl, čehož brankář Chelsea využil, vrhl se vpřed a těsně před obráncem Arsenalu ukopl míč pryč, aby poté Kolašinac přes nohy gólmana přepadl.
37'
Rychlý kontr Arsenalu, Bellerín sprintoval po pravém křídle, ale jeho centr na zadní tyč postrádal přesnost. Odkop od branky.
36'
Fabregas také nic pořádného nevymyslel.
35'
Guendouzi na druhé straně se svou akcí také neuspěl, takže Caballero si může přihrávat se svými obránci.
34'
Zajímavý útok Blues, Barkley táhl míč po levé straně, zasekl ke středu a přihrál Moratovi, který chtěl pálit z první, ale netrefil pořádně míč. Dnes mu zatím vůbec není přáno.
33'
Chelsea po delší době u míče a snaží se vymanit z počínajícího tlaku soupeře.
32'
Výborná přihrávka Smitha-Rowa napříč šestnáctkou na levou tyč, kde nabíhal Aubameyang, ale ten minul míč v jasné pozici a odmítl vyrovnání do prázdné branky!
31'
Özilovu přihrávku na střed nedokázali dva spoluhráči v dobré pozici zpracovat, tak se míč dostal až do pravé strany k El Sayedovi Elnenymu, který však nepřihrál přesně na malé vápno.
30'
Vyloženě hokejový zámek nyní vytvořili domácí, ale zatím se nedokážou prosadit přes dobře postavený dvojblok Chelsea.
29'
Arsenal opět u míče a chce navázat na předchozí příležitost.
28'
No vida, že to nakonec jde. Nákop z levé strany na rozběhnutého útočníka za obranu sice nevyšel, ale jeden ze stoperů pouze sklepl míč přímo před Smitha-Rowa, který z první pravačkou z hranice šestnáctky netrefil branku.
27'
Domácí kombinují na vlastní polovině a snaží se něco vymyslet. Cokoliv. Aspoň náznak šance, neboť ani k tomu se dosud nedostali.
25'
Absolutní zmar ve hře Kanonýrů nyní předvedla záloha, která nevěděla, co na útočné polovině dělat, až to vyřešila přenesením hry k levé lajně, kde ale vůbec nikdo nebyl a míč doletěl do zámezí.
24'
Další gólovka Chelsea a také třetí souboj Moraty s Čechem vyhrává český brankář! Tentokrát se po výborné kolmici řítil Morata sám na gólmana, výborně střílel na zadní tyč, ale Čech tam stihl nechat nohu a zabránil gólu!
23'
Özil rozehrál nakrátko a po dalších třech přihrávkách na stále docela volné levé straně se odhodlal k centru Mchitarjan, ale Caballero mohl cestu míče pouze kontrolovat.
22'
Přesto se Arsenal dostal k míči a bude zahrávat trestný kop z levé strany.
22'
Mchitarjan sice bojoval na levé straně, ale vhazují hráči v modrých dresech.
21'
Pedro při napadání příliš ostře naběhl do Guendouziho a píská se.
20'
Arsenal po delší době v akci, která stojí za zmínku, ale Kolašinac na levém křídle neobešel hráče a ani roh nevybojoval.
19'
Brejk Chelsea 4 na 4, ale jeden z hráčů to vzal na sebe, z levé strany zasekl do středu, aby nakonec přihrál pouze do oblasti, kde bylo plno bíločervených dresů.
18'
Hned dvojice hráčů hostů nabíhala za obranu, ale asitent rozhodčího zvedl praporek a vzrušení na stadionu opět utichlo.
17'
Rohový kop mířil do malého vápna, kde se snažil prosadit hlavou Luiz, ale minul.
16'
Z rohu se už nebezpečí neurodilo, ale po další akci modrých opět nebezpečně zakončoval Morata a Petr Čech je zatím suverénně nejlepším hráčem svého týmu, když i tuto střelu vyrazil na roh!
15'
Na puntík si postavil míč Morata, pálil docela prudce k levé tyči, ale Čech jeho úmysl vystihl a vyrazil míč na roh!
14'
Byla nařízena penalta pro Chelsea za nešikovný zákrok Bellerína.
13'
Luiz opět v akci na levé straně, ale tentokrát se spoluhráčům omlouvá za nepovedený centr.
12'
Stále stejná písnička. Arsenal je neškodný, Chelsea zatím na vlastní polovině hraje na jedničku.
11'
Domácí jsou opaření vývojem zápasu a postupný útok zatím vůbec nezvládají.
10'
Akce Chelsea jsou zatím o poznání nebezpečnější. Fabregas hledal před brankou u levé tyče Moratu, ale přihávka šla za paty a Morata zády k brance nezpracoval.
9'
Kolašinac pronikal do levého křídla, ale nedokázal přesně přihrát spoluhráčům ve vápně. Přesto ještě zůstal Arsenal u míče a zkoušel další kolmou akci, ale ani teď neuspěl.
8'
Avšak jejich provedení standardní situace zdaleka nebylo tak podařené jako u soupeře.
7'
Z protiútoku po pravé straně získávají rohový kop i bíločervení.
6'
Chelsea právě vstřelila branku!
Z následného rohového kopu ale už jde Chelsea do vedení! Na parádní centr Fabregase si naskočil obránce ANTONIO RÜDIGER a nekompromisně hlavičkoval k pravé tyči, kam se Čech natahoval marně! Asistence: Cesc Fabregas.
5'
Zpětná přihrávka z levého křídla našla na půlkruhu připraveného Fabregase, jehož dělovku doprostřed pod břevno vyráží Čech na roh.
3'
Domácí pronikali po pravé straně, ale centr do šestnáctky nedoletěl.
2'
Chelsea podnikala rychlý protiútok, ale přihrávka do levého křídla na rozběhnutého Luize přišla o chvíli později, než měla. Ofsajd.
1'
Arsenal se zatím k ničemu nedostal a přichází o míč.
1'
Výkop do prvního poločasu provedou Kanonýři.
Oba týmy budou hrát v tradičních barvách. Tj. Arsenal v bíločervených dresech, Chelsea v modrých.
Aktéři utkání právě vstupují na trávník před solidně zaplněnými tribunami.

Arsenal FC: Čech (C) – Bellerín, Mustafi, Sokratis, Kolašinac – Guendouzi, Smith-Rowe, El Sayed Elneny – Aubameyang, Mchitarjan, Özil
Náhradníci: Leno – Maitland-Niles, Holding, Chambers, Mavropanos, Nketiah, Iwobi, Lacazette, Nelson

Chelsea FC: Caballero – Alonso, Azpilicueta (C), Rüdiger, Luiz – Fabregas, Barkley, Jorginho – Pedro, Morata, Hudson-Odoi
Náhradníci: Green, Bulka – Domingues Piazon, Christensen, Emerson, Bakayoko, Abraham, Zappacosta, Drinkwater, Moses, Ampadu, Loftus-Cheek, Musonda Jr.

Rozhodčí: McLaughlin.
Chelsea FC

Blues na jaře nedokázali obhájit titul z předchozí sezóny a také oni letos po 5. místě v Premier League míří pouze do Evropské ligy, s čímž v klubu nikdo není spokojený. Mají tak co napravovat, k čemuž tým povede nový trenér Ital Maurizio Sarri, který nahradil odvolaného krajana Antonia Conteho.
V přípravě na nový ligový ročník má Chelsea naplánované 4 zápasy (plus anglický superpohár zvaný Community Shield, který bude hrát jako vítěz FA Cupu). Na úvod porazila australský tým Perth Glory 1:0 a v sobotu, již v rámci ICC, hrála s Interem Milán nerozhodně 1:1 a následně vyhrála penaltový rozstřel. Po souboji s Arsenalem ji čeká ještě Olympique Lyon, což bude zároveň poslední příprava před startem Premier League v Huddersfieldu.
Arsenal FC

Kanonýři vstupují do nové éry. Po 22 letech mají nového trenéra, Španěla Unaie Emeryho, a všichni fanoušci doufají, že s ním přijde i nový svěží vítr, který týmu v poslední době poněkud chyběl. V poslední sezóně Premier League skončil až na 6. místě s výrazným bodovým odstupem za pozicemi zaručujícími Ligu Mistrů a musí se již podruhé za sebou spokojit pouze s Evropskou ligou.
Na letošním ICC bude hrát Arsenal již potřetí, což znamená, že i naposledy. Nejprve po remíze 1:1 podlehl v penaltách Atleticu Madrid, poté si spravil chuť a kanonádou v posledních 25 minutách rozstřílel Paris Saint Germain 5:1. Po souboji s Chelsea ještě čeká hráče ve Stockholmu přátelák s Laziem Řím a za týden a půl ostrý start do Premier League proti Manchesteru City.
Vítám všechny fotbalové fanoušky! Již šestý ročník International Champions Cupu, který částečně vyplňuje přípravu evropských velkoklubů, je v plném proudu. V letošní edici se několik utkání odehraje kromě území USA a Singapuru také v Evropě a jedním z nich je i střetnutí dvou londýnských gigantů. Na stadionu Aviva v Dublinu, národním stánku irského ragby i fotbalu, se utkají Arsenal a Chelsea.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.