Z Olomouce je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost.
Fotbalisté Sigmy Olomouc v utkání šestého kola na domácí půdě přehráli Duklu Praha poměrem 4:1.
90
Utkání se prodlouží o jednu minutu.
90
Juroška si ve středu hřiště pomohl nedovoleným zákrokem, za což obdržel žlutou kartu.
89
Unikající Stříž se nedostal do zakončení, ve vápně soupeře byl čistě o míč připraven.
87
Už jen pár minut zbývá do odehrání základní hrací doby. U míče jsou domácí, kteří si svou útočnou aktivitou říkají o pátou branku.
82
Závar před domácí brankou skončil míčem v zámezí. Toman už jej na hřišti nestihl.
79
Nejspíš poslední střídání domácích. Ondřeje Ševčíka nahradí Štěrba.
78
Fišer dostal perfektní pas do běhu, gólmana Dukly však obejít nedokázal. Malý byl rychle na zemi a možná i se štěstím míč lapil.
75
Pražanům nezbývá nic jiného než útočit. Na branku Sigmy se tak v posledních minutách řítí jeden útok za druhým. Největší šanci spálil Tetour, který neuspěl tváří v tvář brankáři Sigmy.
72
Dukla právě vstřelila branku!
Hosté snižují na rozdíl tří branek. Obrana Sigmy nedokázala pokrýt hostující útok, během kterého přišel centr z pravé strany. Na zadní tyči číhající PATRIK TOMAN, neměl těžkou úlohu.
71
Čtvrté střídání na straně Dukly. Kolmistr pro dnešek dohrál, naopak příležitost ukázat se má Hrazdíra.
70
Domácí Langer na pravé straně zůstal sám, jeho střelecký pokus rozvlnil jen boční síť hostující branky.
67
Další střídání Sigmy. Hřiště opustil Kalvach, místo něhož přišel Petr Ševčík.
66
Utkání skončilo pro hostujícího Vopata, novým hráčem na hřišti je Toman.
62
Druhé střídání domácích. Hřiště opouští Hladík, místo kterého si ve zbývající půl hodince zahraje Fišer.
61
Preisler se pokusil nachytat na švestkách domácího brankáře, který byl příliš vyběhnutý. Střele hostujícího hráče však chybělo několik centimetrů.
59
Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí střílí již čtvrtou branku. Za obranu soupeře obdržel přihrávku MICHAL HOLUB, který prostřelil brankáře soupeře.
58
Hlavička hostujícího hráče byla jeho dnešním posledním dotekem s míčem. Odcházejícího Reitera na hřišti nahradí Tetour.
57
Centr z přímého kopu se hlavou snažil usměrnit mezi tři tyče Reiter. Ačkoli se mu to nepovedlo, nemusí jej to mrzet, neboť stejně stál v ofsajdu.
56
Domácí Seibert zastavil pronikajícího Kolmistra a od hlavního sudího inkasuje žluté napomenutí.
54
Domácí zahrávali rohový kop, na který však nejvýše vyskočil hostující gólman Malý.
50
Velká příležitost hostů. Kolmistr si narazil s Vopatem, který jej vybídl ke zakončení z dobré pozice. Nepříliš razantní pokus mířící k pravé tyči Chvěja se štěstím chytil.
46
Obě mužstva do druhé půle posílají po jednom novém hráči. Za domácí si ve druhé půli zahraje Seibert, který nahradil Kubečka. V hostujícím dresu už více neuvidíme Bartůňka, místo něhož nyní hraje Klar.
46
46
V prvním poločase jsme byli svědky tří gólových situací, které se všechny urodily na jedné straně. Hanáci po zásazích Holuba, Stříže a Langera vedou po prvním poločase nad Duklou Praha 3:0. Druhá půle začne zhruba v 18:05.
45
První půle bude nastavena o jednu minutu.
41
Hanáci pár minut před přestávkou navyšují vedení. Rychlý útok do otevřené obrany předvedl Stříž, který z pravé strany předložil míč TOMÁŠI LANGEROVI, který střelou do protipohybu vsítil třetí branku svého týmu.
40
Fotbalisté Dukly zase chvíli okupovali domácí polovinu, soupeř se však ubránil.
36
Dlouhý sprint Kolmistra skončil zblokovanou střelou. Na druhé straně zkusili rychlý přechod do útoku domácí, jejich pokus ale skončil ofsajdem.
34
Hosté vybojovali rohový kop, ovšem nic z něj nevytěžili. Nejprve přetáhl centr samotný exekutor standardní situace, následně byl přetažený i další pokus z druhé strany.
32
Střela Kalvacha ze střední vzdálenosti skončila vedle branky Malého.
31
Domácí mohli zvýšit své vedení. Po levé straně se protáhl Holub, který se ještě snažil vyšperkovat celou akci přihrávkou před bránu. Zde ale nikoho v modrém nenašel.
29
Hosté měli příležitost srovnat. V rychlé akci centroval z levého křídla Kolmistr. Míč směřoval na zadní tyč na Bartůňka, který mohl hlavou zakončit do odkryté klece. Těsně před ním ovšem zasáhl jeden z domácích obránců a akci soupeře přerušil.
27
Domácí tým se ujímá dvoubrankového vedení. Po hrubém zaváhání gólmana Dukly, který při vyběhnutí ztratil míč, se MICHAL STŘÍŽ perfektně zorientoval a technickou střelou poslal míč do sítě.
26
Před Langerem se otevřel prostor ke střele, čehož domácí hráč využil. Malý jeho pokus zneškodnil.
24
Vstřelená branka domácí tým vydatně posílila, ke střele se odhodlal Stříž. Brankář Dukly zasahovat nemusel.
21
Hanáci přehráli ve středu pole soupeře a udeřili. Na levém křídle odcentroval míč do vápna Stříž, jehož pas našel MICHALA HOLUBA. Domácí hráč v těsném souboji s gólmanem Malým uspěl a poslal míč za jeho záda.
20
Standardní situace se hostům už tolik nepovedla, přesto zůstávají stále u míče.
19
Velká příležitost hostů. Do vápna Sigmy se vřítil s míčem na kopačce Vopat, nastřelil však jen vyběhnutého gólmana Sigmy. Následná dorážka Fryčera byla tečována na roh.
18
Holub se hnal za dlouhým nákopem do hostující šestnáctky, asistent rozhodčího jej ale zastavil zdviženým praporkem.
17
Hostujícímu brankáři projela malá domů pod kopačkou, naštěstí pro Pražany ale Malý stačil pomalý míč zastihnout ještě před brankovou čárou.
16
Hanáci kombinují na vlastní polovině, fotbalisté Dukly se je snaží napadat hluboko v jejich poli.
14
Domácí chvíli zaměstnávali obranu soupeře. Kalvach poté vyslal tvrdou ránu, z velké vzdálenosti od branky ale neuspěl.
10
K ráně v šestnáctce se odhodlal Fryčer, jehož prudký projekti donutil gólmana Sigmy jít na zem. Z následného rohového kopu opět zakončoval Fryčer, tentokrát nad.
9
Hosté zahrávali rohový kop. Na malém vápně úřadoval Chvěja, který míč stáhl ze vzduchu.
7
Centr z levé strany propadl až na kopačku Holuba, který nepřesným pokusem poslal míč mimo.
5
Olomoučtí fotbalisté získali ve svůj prospěch přímý volný kop ze vzdálenosti dvaceti metrů. K exekuci se postavil Kalvach, jenž sice poslal míč přes zeď, avšak přímo gólmanovi do rukavic.
1

SK Sigma Olomouc: Chvěja – Kubeček, Sukup, Ševčík, Hýbl, Richter, Hladík, Kalvach, Holub, Stříž, Langer.

FK Dukla Praha: Malý – Brejcha, Juroška, Preisler, Hrazdíra, Milec, Kolmistr, Fryčer, Bartůněk, Reiter, Vopat.

Rozhodčí: Orel – Arnošt, Řezníček..
V minulém soutěžním ročníku sehrála mužstva dva vzájemné zápasy. V obou případech byli veselejší Olomoučtí, kteří zvítězili doma 1:0 a na hřišti soupeře vysoko 4:0.
FK DUKLA PRAHA

Fotbalisté Dukly mají za sebou jen čtyři odehraná utkání. V úplném úvodu sezóny se Pražanům nedařilo, a po porážkách od Liberce (0:1) a Baníku Ostrava (2:6) si tak na své první body museli počkat až do duelu proti Varnsdorfu, na jehož hřišti remizovali 1:1. Před týdnem si pak hráči z hlavního města pořádně napravili chuť v derby proti Bohemians 1905, kterou deklasovali vysoko 7:3. Momentálně tak Dukle patří v tabulce 17. pozice.

SK SIGMA OLOMOUC

Hanáci mají za sebou už pět odehraných zápasů, přičemž ve třech z nich brali po třech bodech. Vstup do nového ročníku se Sigmě podařil na půdě Hradce Králové (2:1), následně však padla před domácím publikem se Slováckem (1:2) a ve Znojmě (0:3). Napravit zaváhání se Olomouci povedlo soubojem s Příbramí (3:0) a minulý týden v Teplicích (2:1). Hanákům tak prozatím v tabulce patří 6. místo.
V pondělí pokračuje Juniorská liga již šestým kolem, ve kterém fotbalisté olomoucké Sigmy přivítají na vlastním hřišti Duklu Praha. Zápas se odehraje v Andrově sportovním areálu na hřišti číslo 2. Duel startuje v 17:00.