Konferenční liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Linz : Alaškert - 4. listopadu 2021   18:45

Linz
Linz
12' Nakamura (Monschein) • 87' Nakamura (Hong Hjun-seok)
2:0
(1:0)
Alaškert
Alaškert
Linz
A. Schlager (C) – Potzmann, Luckeneder, Renner, Hong Hjun-seok – Goiginger, Michorl, Horvath (60. Flecker), Nakamura – Schmidt (60. Gruber), Monschein (86. Letard).
Gebauer, Polster – Gruber, Letard, Flecker.
Al-Hakim – Klyver, Wilde (všichni Švédsko)
Wörthersee Stadion (Klagenfurt)
Alaškert
D. Jurčenko – Krjučkov, D. Boljevič, T. Voskanjan, Cameta – Papikjan (51. Glišić), Grigorjan (C), Bezecourt (60. Milinković) – Hovsepjan (83. Artak Jedigarjan) – Embaló, Mihajlović (60. James).
Čančarević – Glišić, Artak Jedigarjan, Milinković, James.

To je vše, děkuji vám za pozornost a mějte se fajn!
Tabulka skupiny A (po 4. kole):

1. Maccabi Tel-Aviv – 10 bodů (13:2)
2. LASK Linz – 10 bodů (8:1)
3. HJK Helsinki – 3 body (4:12)
4. Alaškert – 0 bodů (3:13)
Ve skupině A je skoro hotovo! Po dnešních výsledcích je jisté, že první dvě místa obsadí LASK a Maccabi Tel Aviv, HJK a Alaškert se dál nepodívají. Domácí si dnes jistý postup do další části soutěže, ať už kterékoliv, vybojovali naprosto zaslouženě, byli jednoznačně lepší a celých devadesát minut protihráče nepustili do pořádné šance. O jejich výhře rozhodl dvougólový Japonec Keito Nakamura.
Držení míče: 51% : 49%.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 11:0.
Rohy: 5:0. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 15:8.
90+5'
90+4'
Keito Nakamura zaútočil na hattrick! Radost z jeho zkompletování mu překazil Jurčenko, který si tak aspoň trochu zlepšil brankářské statistiky.
90+3'
Své jméno chtěl do listiny střelců zapsat také Hong Hjun-seok, krajní bek Krjučkov byl však proti.
90+1'
V první z nich se hosté ubránili rohovému kopu. Na to, že by získali své první body do tabulky, to nevypadá.
90'
Z utkání zbývá odehrát posledních 5 minut.
89'
Třetí hřebíček do arménské rakve chtěl zatlouct Florian Flecker, tomu ale střela vůbec nesedla.
87'
Linz právě vstřelil branku!
Po spolupráci dvou Asiatů se LASK raduje podruhé! Korejec Hong Hjun-seok vyzval k zakončení KEITA NAKAMURU a ten se z hranice vápna trefil k levé tyči. Zatímco z japonského fotbalisty se vyklubal hrdina, hosté už se začínají smiřovat s další porážkou, která je definitivně odsoudí k vyřazení ve skupině.
86'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Christoph Monschein, přichází Yannis Letard.
85'
Thomas Goiginger ani napodruhé nedokázal najít hlavu některého ze spoluhráčů a v přerušené hře bude jeho celek střídat.
84'
Roh pro LASK Linz. A ještě jeden.
83'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Rumjan Hovsepjan, přichází Artak Jedigarjan.
81'
Alaškert neztrácí naději, ale už mu začíná tikat čas. Do konce řádné hrací doby zbývá deset minut.
79'
Až do třetice to vyšlo! Domácí branku měl na mušce James, jenže Alexander Schlager svůj tým podržel. Jednalo se o jeho teprve druhý zákrok a nutno dodat, že byl z dílny rutinních.
77'
José Embaló ještě jednou, ale i teď ho zastavil svým hvizdem rozhodčí. Zase ten proklínaný ofsajd!
76'
Když to nešlo po zemi, tak to tým z Jerevanu zkusil vzduchem. Dlouhý nákop za obranou zpracoval José Embaló, ale byl při tom přistižen v ofsajdu.
75'
Kombinace Alaškertu vázne na nepřesnostech.
73'
Snahu přidat uklidňující gól projevil Felix Luckeneder. Úvaha to nebyla vůbec špatná, ale provedení bylo o poznání horší. David Jurčenko bude vykopávat.
71'
Krjučkov zablokoval pokus Keita Nakamury. Linec vede nad Alaškertem dvacet minut před koncem stále 1:0.
69'
Na hranici vápna využil možnost k zakončení Peter Michorl. Brankář David Jurčenko se za nepřesnou střelou jen ohlédl.
68'
Míč pro Linec poté, co si James pomohl při zpracování míče rukou.
66'
Žlutou kartu dostává Rene Renner (LASK Linz).

Teď už rozhodčí žlutou kartu vytahuje. Přinutila ho k tomu série faulů, na což doplatil Rene Renner, domácí stoper podkopl v souboji o míč Jamese.
63'
Podražením se teď provinil Marvin Potzmann. A ten by si měl na podobné fauly taky dávat pozor, žlutá karta by ho totiž okradla o zápas v Tel-Avivu.
61'
Florian Flecker dal o sobě hned vědět, když skluzem sundal Glišiće. Za podobné fauly už jsem žlutou kartu viděl, tentokrát je sudí Al-Hakim benevolentní.
60'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Sascha Horvath, přichází Florian Flecker.
60'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Alexander Schmidt, přichází Andreas Gruber.
60'
Dvakrát vystřídá i Andreas Wieland.
60'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Vincent Bezecourt, přichází Marko Milinković.
60'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Branko Mihajlović, přichází James.
59'
Je připraveno několikanásobné střídání. Tak do toho, škatulata, hejbejte se!
58'
Rozehrávku Alaškertu napadající Monschein nechtíc odkopl míč do zámezí.
56'
Domácí fotbalisté získali míč nazpátek a na hranici vápna si ho zpracoval Sascha Horvath, aby mohl vystřelit. Razance tam byla, přesnost ne.
55'
Dva fauly na obou stranách. Jako první se proti pravidlům provinil Aleksandar Glišić, po něm si nedovoleným způsobem pomohl Peter Michorl.
53'
Po četných ofenzivních choutkách Lince sledujeme daleko poklidnější pasáž hry.
51'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Aghvan Papikjan, přichází Aleksandar Glišić.
50'
O chvíli později kopal Linec roh. Po odvráceném centru si udělal prostor Hong Hjun-seok, ale trefil jenom bránícího Voskanjana.
48'
Domácí pokračovali v obléhání soupeřovy šestnáctky a před její hranicí vypálil Christoph Monschein. Jeho rána se stočila směrem od branky.
47'
Po faulu na Monscheina zahrával Thomas Goiginger standardku z těsné blízkosti pokutového území. Rána rakouského fotbalisty prolétla nad Jurčenkem postavenou zdí a odrazila se až o břevno! To Linec nastřelil už podruhé.
46'
Ve druhém utkání skupiny vede Tel-Aviv nad HJK rovněž 1:0. Pokud by v obou zápasech zvítězili domácí, měli by postup do vyřazovací fáze v kapse.
Zápas má lépe rozehraný LASK. Do vedení ho ve 12. minutě poslal Keito Nakamura, japonský útočník otevřel skóre přízemní střelou k pravé tyči. Ještě předtím měl šanci Christoph Monschein, ale Jurčenko ho stejně jako později Petera Michorla vychytal. Hosté se osmělili až na konci poločasu, gól Josého Embala však zneplatnil ofsajd.
Držení míče: 50% : 50%.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:0.
Rohy: 1:0. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:3.
45+1'
45+1'
Nepřesně zakončující Thomas Goiginger udělal za prvním poločasem tečku.
44'
Žlutou kartu dostává Taron Voskanjan (Alaškert).

Pod hrozbou vyloučení bude hrát za zákrok na Christopha Monscheina stoper Voskanjan.
43'
José Embaló rozkmital své rychlé nohy a přiřítil se do ofsajdové pasti, kterou na něj nastražila obrana. Jeho následný gól tak neplatí.
41'
Při napadání arménské rozehrávky fauloval Keito Nakamura Grigorjana. Je tady koncovka prvního poločasu.
40'
Když nevíš co s míčem, vystřel. Touto fotbalovou poučkou se zřejmě řídil Christoph Monschein, ale David Jurčenko se překvapit nenechal.
38'
Příliš agresivně šel do souboje s Bezecourtem Sascha Horvath a hra je znovu přerušena.
36'
Po svižné kombinaci ukázal Taron Voskanyan obráncům svá záda. Veškerá fyzická námaha ale vyšla vniveč, protože je pískán ofsajd.
35'
Nešika Renner zahrál na útočné polovině rukou.
33'
Žlutou kartu dostává Artak Grigorjan (Alaškert).

Arménský středopolař je penalizován za faul na Alexandera Schmidta.
32'
Linec znovu pronikl do hloubi pole a tohle zakončení už bylo lepší. Po Goigingerově centru totiž Felix Luckeneder hlavičkoval asi metr vedle pravé tyče.
30'
Jenže hosté nepronikli daleko a vzniklý kontr pak zakončoval Peter Michorl. Dobrou práci odvedl Taron Voskanjan, který se do střely obětavě položil.
29'
Po soubojích u střídaček se míč zatoulal do zámezí, zpět do hry ho uvedou fotbalisté Alaškertu.
27'
Navíc teď Alexander Schmidt povalil na zem Grigorjana, LASK proto musí zařadit zpátečku.
26'
V posledních minutách se nic zajímavého neděje. Herní převahu má Linec, na dostřel brány se však rakouský klub nedostává.
24'
Švédský arbitr tak nemohl přehlédnout faul, kterého se na Embalovi dopustil Felix Luckeneder.
23'
Hra se přesunula doprostřed hřiště, takže ji Mohammed Al-Hakim má jako na dlani.
21'
Na Goigingerův nízký centr si naběhl Rene Renner a po zpracování natáhl ke střele, která se bohužel pro Linec mezi tyče nevešla.
20'
Po odvráceném centru Bezecourt fauloval Goigingera. LASK si kopne standardku.
19'
David Jurčenko podržel Alaškert proti Michorlově střele z hranice šestnáctky, kterou vytáhl na břevno! Od horní konstrukce se míč odrazil za branku, takže uvidíme roh.
17'
Po Michorlově faulu na Grigorjana má Alaškert konečně možnost vylézt z ulity.
16'
Keito Nakamura ani trochu nelení a všem dokazuje, že umí jak na zemi, tak ve vzduchu. Tentokrát po centru ze strany ale hlavičkoval mimo.
14'
Keito Nakamura je při chuti. Tentokrát to zkusil ze střední distance, ale napálil jen bránícího Cametu.
12'
V Klagenfurtu jde do vedení favorit! Monschein přihrávkou do vápna nabil KEITU NAKAMUROVI a japonský útočník, který dnes nastupuje na levém kraji zálohy, otevřel skóre přízemní střelou k pravé tyči, kam David Jurčenko nedosáhl.
11'
Na druhé straně se po faulu na Embala kopala standardka. Bezecourt z ní našel Voskanjana, který nedůraznou hlavičkou připravil Schlagerovi první zákrok.
9'
K odraženému míči se uvnitř vápna dostal Alexander Schmidt, který bohužel pro Linec neměl přesnou mušku.
8'
Alaškert potřebuje bránit daleko důsledněji. Třeba jako nyní Dejan Boljevič, který zablokoval ránu Keita Nakamury.
7'
Po sérii přihrávek si tam střeleckou pozici našel Alexander Schmidt, ale Jurčenko ho stejně jako předtím Monscheina ukázkově vychytal.
5'
Domácí tým opět na útočné polovině.
4'
Christoph Monschein v první šanci zápasu nevyzrál na Jurčenka! Domácí hráč po průnikové přihrávce mířil dolů k levé tyči, gólman Alaškertu jeho pokus vyrazil. Linec od prvních minut ukazuje, kdo bude pánem na hřišti.
2'
Úvod přerušily fauly rakouského celku. Nejprve si Luckeneder vyšlápl na Embala a po něm Nakamura nevybíravě zpacifikoval Tiaga Cametu.
1'
Výkop provedl domácí LASK.
1'
Za Alaškert dosud skórovali jen dva fotbalisté. Aleksandar Glišić usedne na střídačku, ale dvougólový José Embaló je připraven zlobit od samého začátku.
Šest gólů Lince vstřelilo šest různých střelců. Z nich si dnes nezahraje pouze nemocný Dario Maresic. Ti ostatní (Sascha Horvath, Thomas Goiginger, Peter Michorl, Christoph Monschein a Korejec Hong Hjun-seok) jsou v základní sestavě.
Jak můžete vidět, lavičky budou značně prořídlé. Jak Andreas Wieland, tak Milan Milanović shodně nominovali jen pět náhradníků.

LASK Linz: A. Schlager (C) – Potzmann, Luckeneder, Renner, Hong Hjun-seok – Goiginger, Michorl, Horvath, Nakamura – Schmidt, Monschein.
Náhradníci: Gebauer, Polster – Gruber, Letard, Flecker.

Alaškert FC: D. Jurčenko – Krjučkov, D. Boljevič, T. Voskanjan, Cameta – Papikjan, Grigorjan (C), Bezecourt – Hovsepjan – Embaló, Mihajlović.
Náhradníci: Čančarević – Glišić, Artak Jedigarjan, Milinković, James.

Rozhodčí: Al-Hakim – Klyver, Wilde (všichni Švédsko).
Dobrý podvečer, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u zápasu Evropské konferenční ligy mezi Lincem a Alaškertem. Duel proběhne na stadionu Wörthersee v Klagenfurtu, kde už začala rozcvička.
Delegace rozhodčích

Trojice arbitrů přiletěla ze Švédska. Hlavním je Mohammed Al-Hakim, asistenty Fredrik Klyver a Max Robin Wilde.
Vzájemný zápas detailněji

Alaškert – LASK Linz 0:3 (0:1)
Góly:
35. Hong Hjun-seok, 68. Goiginger, 90+2. Michorl.
Ve 31. minutě Monschein (LASK) neproměnil penaltu.
ŽK: Boller, Potzmann (oba LASK).

Držení míče: 47% : 53%.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:5.
Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:18.

Alaškert: Čančarević – Krjučkov, Kadio, Cameta (78. Nixon), D. Boljevič – Churcidze, Hovsepjan (C) – James (66. Artak Jedigarjan), Bezecourt (61. Gome), Papikyan (79. M. Alessandro) – Embaló.

LASK Linz: A. Schlager (C) – Luckeneder, Maresic, Boller (57. Holland) – Renner, Hong Hjun-seok (57. Grgić), Michorl, Potzmann – Goiginger (79. Gruber), Monschein (57. Schmidt), Karamoko (69. Balić).

Rozhodčí: Maae – Skytte, Dahl (všichni Dánsko).
Alaškert FC

Alaškert je úplně jiný případ. Jak se ukazuje, na evropské scéně není konkurenceschopný a jeho konec v konferenční lize se nezadržitelně blíží. Dobré to není ani v arménské soutěži, kde Alaškert hraje o záchranu.

odehraná utkání:
Maccabi Tel-Aviv – Alaškert 4:1 (3:1)
Alaškert – HJK Helsinki 2:4 (1:1)

Informace o svých hráčích Alaškert strategicky ponechává v tajnosti.
LASK Linz

LASK je v rakouské bundeslize po třinácti kolech překvapivě poslední, v Evropě se mu ale daří. Klub z Lince má na kontě sedm bodů a za prvním Tel-Avivem zůstává jen o skóre. Dobrou vizitku mu dělá hlavně obrana, ta ve třech duelech obdržela jediný gól.

HJK Helsinki – LASK Linz 0:2 (0:1)
LASK Linz – Maccabi Tel-Aviv 1:1 (1:0)

Ve všech třech zápasech obdržel Jan Boller žlutou kartu a tím se pro odvetu s Alaškertem vykartoval. Chybět budou i covid pozitivní Lukas Grgić a Mamoudou Karamoko nebo čerstvě zraněný James Holland.

Do sestavy se naopak vracejí uzdravení Alexander Schmidt a Christoph Monschein, úspěšnou rekonvalescenci za sebou má Yannis Letard a po negativním testu na covid může hrát i Florian Flecker.
Tabulka skupiny A (po 3. kole):

1. Maccabi Tel-Aviv – 7 bodů (10:2)
2. LASK Linz – 7 bodů (6:1)
3. HJK Helsinki – 3 body (4:9)
4. Alaškert – 0 bodů (3:11)
Sportu zdar a fotbalu zvlášť! Evropská konferenční liga se po dvoutýdenní odmlce opět hlásí o slovo, její skupinová fáze se překlene do druhé poloviny. Odvetný duel sehraje druhý a čtvrtý celek skupiny A – LASK Linz a Alaškert. Zápas má výkop v 18:45 a vy jste k jeho sledování srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.