Konferenční liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Plzeň - 5. října 2023   16:30

Ukončeno
Astana
Astana
51' Tomasov (Darboe)
1:2
(0:0)
Plzeň
Plzeň
54' Chorý  (Dweh) • 57' Kopic  (Chorý)
Astana
Sestavy:
Čondrić – Hovhannisjan, Harojan, Maročkin, Tomašević, Vorogovskij – Kuat (67. Jovančić), Lončar (90. Žaksylykov), Ourega (67. Ebong) – Tomasov (C), Darboe (73. Ajmbetov).
Náhradníci:
Podymskij, Zaruckij – Darabajev, Dosmagambetov, Amanović, Basmanov.
Rozhodčí
Correia – Teixeira, Almeida.
Astana Arena, Astana
24421 diváků
Plzeň
Sestavy:
Staněk – Hejda (C) (46. Jemelka), Hranáč, Dweh – Kopic, Bucha (87. I. Traoré), Kalvach, Cadu – Durosinmi (90+3. Sýkora), Šulc (90+3. Vlkanova) – Chorý (80. Vydra).
Náhradníci:
Tvrdoň – Paluska, Kliment, Řezník, J. Mosquera, Jirka, Holík.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s vámi loučím, mějte se fajn.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:7. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:13.
Je dobojováno, Viktoria Plzeň nakonec vítězí v dramatické utkání v kazašské Astaně 2:1. Domácí šli v utkání jako první do vedení, tečovanou ranou se prosadil Tomasov. Avšak záhy přišel bleskurychlý obrat, když během tří minut se Plzeň dvakrát prosadila. Nejprve srovnal Tomáš Chorý a poté vstřelil vítěznou branku Jan Kopic.
90+6'
Konec zápasu.
90+5'
Adam Vlkanova drží balon u rohového praporku...
90+4'
To už pro Plzeň vypadá velice dobře, na polovině hřiště byl faulován Lukáš Kalvach a Viktoriáni nyní s rozehrávkou vůbec nepospíchají.
90+4'
Jindřich Staněk poslal dlouhý míč, Traoré se poté snažil vysunout Matěje Vydru, jako první byl ale u míče brankář Josip Čondrić.
90+3'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Adam Vlkanova,
ze hřiště odchází Rafiu Adekunle Durosinmi, přichází Jan Sýkora.
90+2'
Astana už je znovu na útočné polovině hřiště, zatím domácí ale hledají cestu k plzeňské brance.
90+1'
Velká možnost domácích na vyrovnání. Kamo Hovhannisjan si našel prostor mezi Jemelkou a Caduem, avšak z hranice vápna poté poslal míč trestuhodně nad branku.
90+1'
Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví nad rámec normální hrací doby čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu FC Astana:
ze hřiště odchází Stjepan Lončar, přichází Nurali Žaksylykov.
90'
Rafiu Adekunle Durosinmi leží na hrací ploše, plzeňského útočníka již zřejmě chytají křeče.
89'
Plzeň už se naopak do velkého hurá fotbalu asi pouštět nebude, nyní míč jen odkopla do bezpečných vod. Astana spěchá zpět na útočnou polovinu.
88'
Domácí se tlačí čím dál více na útočnou polovinu, což je v závěru utkání logické, avšak Plzeň zatím vše uskákala a nepouští Astanu do zakončení.
87'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Ibrahim Traoré.
86'
Kamo Hovhannisjan si našel balon na pravém křídle, poté posílal nebezpečný balon do ohně, Jindřich Staněk ovšem skvěle sebral míč do svých rukavic.
85'
Cadu takticky přerušil akci Astany, navíc bez žlutého napomenutí. Domácí rozehrávají míč na polovině hřiště.
83'
Plzeňský brankář následně vyboxoval i za cenu vlastního sebeobětování míč do bezpečných vod. Hlavní rozhodčí odpískal na jeho osobu nedovolený zákrok.
83'
Velká možnost pro Astanu na vyrovnání. Max Ebong si našel balon na hraně pokutového území, jeho povedenou ránu ale vyškrábl Jindřich Staněk na rohový kop.
82'
Lukáš Kalvach posílal balon na hranici malého vápna, tam se dostal k míči Robin Hranáč, v záklonu ale branku minul.
81'
Naopak Plzeňané podnikli rychlý výpad do otevřené obrany, Durosinmi se snažil na druhé vlně oslovit Matěje Vydru, tomu ale obránce Astany ukopl míč na rohový kop.
81'
Rozběhla se nám poslední desetiminutovka zápasu, domácí se budou jistě cpát hodně do zakončení.
80'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Matěj Vydra.
80'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Tomáš Chorý).
79'
Pavel Buchy kroutil balon do ohně, míč se posléze odrazil k Šulcovi, ten hradbu těl ale nepropálil.
78'
Pavel Šulc si připravoval míč ke střele, na poslední chvíli mu do něho sáhl Alexandr Maročkin, výsledkem je tak rohový kop.
78'
Centr Lukáše Kalvacha mířil na první tyč, kam si nabíhal Robin Hranáč, ten se k balonu nicméně nedostal. Do hry se mezitím připravuje Matěj Vydra.
77'
Jan Vorogovskij došlápl Jana Kopice, plzeňský hráč se posléze sesunul k zemi. VIktoria bude zahrávat standardku a bude moci uklidnit hru.
76'
Plzeň chtěla ohrozit branku Astany, Casu si dával přednost s Pavlem Šulcem, Josip Čondrić nakonec zasahovat vůbec nemusel.
76'
Přetažený míč mířil na zadní tyč, tam kraloval Sampson Dweh, který bleskově obrací hru na druhou stranu.
75'
Václav Jemelka nepustil domácí hráče k centru, rozehrávat tak budou alespoň rohový kop.
75'
Hránáč odkopl balon směrem dopředu, odevzdaný míč si vzali hráči Astany, ovšem Jan Kopic poté skvěle napadal a mohl si balon vzít bleskově zpět.
73'
Střídající Dušan Jovančić se dostal k hlavičce po rozehrávky další standardní situace, jeho hlavička ovšem letěla jen do míst, kde byl připravený brankář Jindřich Staněk.
73'
Střídání v týmu FC Astana:
ze hřiště odchází Dembo Darboe, přichází Abat Ajmbetov.
72'
Balon letěl přímo do pokutového území, ve vzdušném prostoru nicméně kraloval Tomáš Chorý, který skvěle vypomohl plzeňské defenzivě.
72'
Přímo před zraky hlavního rozhodčího fauloval Durosinmi, domácí budou moci ohrozit plzeňskou svatyní ze standardky.
71'
Varazdat Harojan chtěl vybídnout své spoluhráče takovým obloučkem, vše měl na pravé straně pod palcem Václav Jemelka, který odkopl míč pryč od své branky.
70'
Pavel Šulc zahrál ve středu pole rukou, míč se po dlouhé době vrátí ke kopačkám Astany.
69'
Plzeňané kombinují v bezpečných vodách od své branky, po velkém obratu je Viktoria aktivnějším celkem.
68'
Po vyhraném souboji zkusil své štěstí Rafiu Durosinmi, který vystřelil z velké dálky, jeho pokus byl nicméně spíše propagační.
67'
Střídání v týmu FC Astana:
ze hřiště odchází Islambek Kuat, přichází Dušan Jovančić,
ze hřiště odchází Fabien Ourega, přichází Max Ebong.
66'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Pavel Šulc).
64'
Pavel Bucha se odhodlal ke střele z hranice vápna, trefil však jen nohy bránícího hráče, následná rána Kopice skončila pro změnu hodně nad brankou.
63'
Žlutá karta pro tým FC Astana (Kamo Hovhannisjan).
63'
Kamo Hovhannisjan se snažil vymodlit rohový kop, nejspíše domácí standardku kopat i měli, avšak hlavní rozhodčí celou situaci vyhodnotil tak, že odkpoávat od své branky bude jen brankář Staněk.
62'
Nyní je na tahu znovu Astana, Václav Jemelka zahrál u postranní čáry míč raději na jistotu do zámezí.
60'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Rafiu Adekunle Durosinmi).
60'
Po hodině hry centroval balon do vápna Lukáš Kalvach, ani tentokrát ale ale hosté ze standardky nedokázali ohrozit branku Astany.
59'
Žlutá karta pro tým FC Astana (Alexandr Maročkin).
58'
Tomáš Chorý byl faulován a hlavní rozhodčí již vytahuje z kapsičky žlutou kartu. Navíc Plzeň bude mít další slibnou šanci.
57'
Plzeň právě vstřelila branku!
Fantazie, to je obrat! Tomáš Chorý podržel balon na hraně pokutového území, následně předal patičkou míč JANU KOPICOVI, jehož rána zapadla přesně k tyči. Velká radost na plzeňské lavičce.
56'
Václav Jemelka si chtěl narazit míč s Pavlem Buchou, avšak druhý jmenovaný nepřesně předal balon.
54'
Plzeň právě vstřelila branku!
Blesková odpověď plzeňské Viktorie, v Astaně po třech minutách vyrovnává na 1:1. Sampson Dweh načechral parádní balon na hlavu TOMÁŠE CHORÉHO, který si v podobných situacích ví rady.
53'
Durosinmi se snažil vymyslet rychlou odpověď, avšak jeho pas skončil jen u kopaček domácích hráčů.
51'
Astana právě vstřelila branku!
První střela na bránu a míč hned končí v brance. Po nenápadné akci si navedl míč ke střele MARIN TOMASOV a z hranice šestnáctky vystřelil. Jeho rána byla tečovaná Dwehem do protipohybu Jindřicha Staňka.
50'
Rafiu Adekunle Durosinmi neudržel míč na hrací ploše, před zraky pomezního rozhodčího kulatý nesmysl již opustil hrací prostor, Astana bude vhazovat.
49'
I na začátku druhého poločasu mohou být oba brankáři v naprostém klidu, obraz hry se o proti první půle zatím vůbec nezměnil.
48'
Sampson Dweh měl kolem sebe hodně místa, tak se plzeňský stoper odhodlal k centru, trefil však jen prostor, kde byl připravený brankář Josip Čondrić.
47'
Pavel Bucha chtěl zrychlit hru přihrávkou na Pavla Šulc, ten dokázal těžkou přihrávku zpracovat, míč přesto pro své barvy neudržel.
46'
Druhý poločas rozehrála Viktoria, avšak hned po deseti vteřinách zahrál Jan Kopic rukou, hra tak musela být přerušena a domácí budou ve středu hřiště rozehrávat.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Lukáš Hejda, přichází Václav Jemelka.
46'
Začal druhý poločas.
Je za námi první poločas, ve kterém jsme spíše viděli jeden velký tuhý boj. Ani jeden tým nedokázal vyprodukovat přímo střelu na bránu, pouze několik náznaků. Plzeň více drží balon, avšak z optické převahy nic nevytěžila. Naopak domácí Astana trestala z brejku, gól Tomasova naštěstí ale neplatil kvůli ofsajdu. Věřme, že ve druhém poločase již uvidíme jinou podívanou.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
Žlutá karta pro tým FC Astana (Islambek Kuat).
45+1'
Lukáš Kalvach rozehrál rohový kop centrem do vápna, ani tentokrát ale hosté zakončit nedokázali.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastaví v prvním poločase jednu minutu.
45'
Durosinmi vybojoval další aut, ten posléze sám hodil až do ohně, avšak ani tentokrát z toho přímé ohrožení branky nebylo. Plzeň ale bude mít k dispozici rohový kop.
44'
Lukáš Hejda přihrával zpět až na Staňka, ten si dával mírně na čas, těžkou situaci ale zvládl a Viktoriáni již kombinují na útočné polovině.
43'
Plzeň znovu hodila dlouhý aut až do pokutového území, Lukáš Hejda šel do souboje, nakonec z toho ale žádné nebezpečí pro branku Čondriče nebylo.
42'
Chorý opět udržel balon, hra se poté přesunula na pravou stranu, kde podnikal další tvrdý souboj Pavel Šulc, ten sice skončil na trávníku, tentokrát ale zůstala píšťalka hlavního rozhodčího němá.
40'
Žlutá karta pro tým FC Astana (Varazdat Harojan).
39'
Secvičený signál v podání Astany. Stjepan Lončar hledal na hraně vápna Tomasova, který se pokoušel zakončit z voleje, trefil však jen prvního bránícího hráče.
39'
Faul i na druhé straně, navíc z podobného místa. Fabien Ourega byl nedovoleně zastaven. Mezitím se připravuje do hry Václav Jemelka.
38'
Lukáš Kalvach centroval na zadní tyč, kde měl být připraven Kopic, ten se k míči ale nedostal. Akce nicméně pokračovala, z opačné strany centroval Cadu, následně vznikl menší závar, avšak Josip Čondrić vše nakonec vyřešil.
36'
Lukáš Kalvach byl sražen k zemi na hraně pokutového území, i když s časovou prodlevou, tak hlavní rozhodčí z Portugalska nakonec odpískal další standardku pro Plzeň.
35'
Kopic hodil aut na Durosinmiho, ten mu míč chtěl rychle vrátit, přihrávka ovšem nebyla z kategorie nejpřesnějších. Vhazovat tak bude Astana.
34'
Na druhé straně domácí vybojovali rohový kop, Marin Tomasov poslal balon rovnou do vápna, ve vzdušném prostoru kraloval ale Sampson Dweh.
33'
Po faulu na Chorého dostala Viktorii k dispozici další standardku, při té se nicméně hrubě nepochopili Kopic s Dwehem, vše tak skončilo pouze odevzdaným balonem.
32'
Dembo Darboe převedl své útočné schopnosti, na levé straně zatančil kolem Hranáče, jeho následný pas na Tomasova už ovšem nebyl přesný. Skvěle se do defenzivy vrátil Cadu.
31'
Robin Hranáč přesným centrem našel Rafia Durosinmiho, ten byl bleskově poslán k zemi, hlavnímu rozhodčímu tento zákrok pochopitelně neutekl.
30'
Ve třicáté minutě se domácí zkoušeli znovu ohrozit plzeňskou branku, Marin Tomasov se přesné přihrávky na pravém křídle avšak nedočkal.
29'
Když to nešlo kombinací, tak Astana vyslala do pokutového území dlouhý nákop, ten si ale s ledovým klidem sebral brankář JIndřich Staněk. Na druhé straně se snaží něco vymyslet Pavel Bucha, avšak má to velmi složité.
28'
Západočeši znovu neměli na útočné polovině kolem sebe hodně prostoru, vše nakonec končí nedovoleným zákrokem na Jana Kopice.
27'
Viktoria zatím brání spolehlivě, Robin Hranáč zatím ve středu hřiště vše odskákal. Rychle obrátit se pokouší na pravé straně Durosinmi.
25'
Fabien Ourega byl faulován na polovině hřiště, domácí se znovu nadechují, poslední minuty totiž spíše patřily plzeňské Viktorii.
23'
Míč poprvé v zápase skončil v brance. Dlouhý balon mířil na Tomasova, Jindřich Staněk netrefil míč a útočník Astany následně pálil do prázdné branky. Naštěstí pro Plzeň byl odmáván ofsajd, což posléze potvrdilo i video.
23'
Tomáš Chorý opět zvládl osobní souboj na polovině hřiště, míč nakonec skončil v zámezí, Dweh už se připravuje, aby hodil balon zpět do hry.
21'
Viktoriáni více drží míč u svých kopaček, hra je ovšem vyrovnaná. Obě mužstva se snaží útočit, jak sympatické o proti zápasu Plzně s Ballkani.
20'
Pavel Bucha hledal ve vápně Durosinmiho, skvěle ale znovu zasáhli obránce Astany, stále čekáme na první střelu na branku.
19'
Kamo Hovhannisjan hodil aut na Tomasova, ten se snažil následně vymodlit standardku z hranice vápna, k zemi se ale poroučel velmi ochotně.
18'
Domácí drží balon ve středu pole, těžko nicméně hledají cestu k plzeňské brance.
17'
Brazilec Cadu měl na levé straně spoustu volného místa, svým centrem našel hlavu Tomáše Chorého, ten v obtížné pozici hlavičkoval z malého vápna jen nad branku.
16'
Nebezpečný centr do vápna Viktorie z pravé strany, Dembo Darboe se ale k balonu nedostal, odkopávat od své branky tak bude jen brankář Jindřich Staněk.
15'
Josip Čondrić se snažil rychle rozehrát balon od své branky, nikoho ze svých spoluhráčů ovšem neoslovil, hrát tak mohou opět Plzeňané.
14'
Plzeň výborně napadá rozehrávku Astany. Díky tomu se hosté opět dostali bleskově k míči, Pavel Bucha byl nicméně opět poslal k zemi.
13'
Rafiu Durosinmi házel dlouhý aut až do pokutového území, Lukáš Kalvach se dostal k balonu, jenomže jeho střela koníčkem branku minula.
12'
Exekuce se opět ujal Lukáš Kalvach, plzeňský záložník se tentokrát odhodlal k centru, našel však jen hlavu Demba Darboea.
11'
Tomáš Chorý byl znovu nedovolené poslán k zemi, Viktoria bude znovu zahrávat standardní situaci, dokáží tentokrát ohrozit branku Čondriče?
10'
Stále čekáme na první ohrožení branky. Rafiu Adekunle Durosinmi se nyní pokoušel přenést hru na levou stranu, kam si nabíhal Dweh, jeho přihrávku ovšem hráči Astany dokázali zablokovat.
9'
Fabien Ourega dostával přihrávku podél levé lajny, domácí záložník nicméně nedokázal zpracovat balon na hrací ploše.
8'
Na druhé straně musel ven z brány Jindřich Staněk, aby zachytil centr z pravé strany.
7'
Lukáš Kalvach zkusil rovnou vystřelit, avšak branku soupeře o kousek přestřelil.
6'
Tomáš Chorý je v pořádku, těle získal balon pro své barvy. Následně do střelecké pozice dral Rafiu Durosinmi, ten byl nicméně nějakých sedmnáct metrů od branky poslán k zemi a Plzeň má k dispozici velmi zajímavou standardní situaci.
5'
Otřeseným hráčem je Tomáš Chorý, k němu již přispěchali kluboví lékaři. Hlavní rozhodčí se k celé situaci vrátil a Plzeň bude míč zpět rozehrávat do hry.
4'
Na trávníku zůstává ležet jeden z plzeňských hráčů, který inkasoval tvrdý zákrok na polovině hřiště
4'
Lukáš Hejda nezvládl zpracovat balon na pravé straně, domácí tak budou vhazovat míč zpět do hry.
3'
První desítky vteřin zápasu patří domácí Astaně, která je více na balonu. Ze střední vzdálenosti zkusil vystřelit také Fabien Ourega, avšak jeho rána neměla velké gólové parametry.
2'
Tomáš Chorý podstoupil první osobní souboj na útočné polovině, avšak míč si sebrali pro sebe opět hráči Astany.
1'
Tak to byl bleskurychlý nákop směrem dopředu, avšak nikdo z domácích se k němu nedostal. Naopak míč s ledovým klidem zachytil do svých rukavic brankář Jindřich Staněk.
1'
Utkání právě začalo.
Vše je připraveno, jdeme na to! Držme palce nejen Plzni, ale dnes všem českým zástupcům palce.
Obě mužstva již nastupují na umělou trávu v Astana Aréně, domácí dnes budou hrát ve žlutých dresech, plzeňská Viktoria naopak celá v černém.
Úvodní sestavy:

FC Astana: Čondrić – Hovhannisjan, Harojan, Maročkin, Tomašević, Vorogovskij – Kuat, Lončar, Ourega – Tomasov (C), Darboe.
Náhradníci: Podymskij, Zaruckij – Ebong, Darabajev, Ajmbetov, Dosmagambetov, Jovančić, Amanović, Basmanov, Žaksylykov.
Trenér: Grigori Babayan.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Hejda (C), Hranáč, Dweh – Kopic, Bucha, Kalvach, Cadu – Durosinmi, Šulc – Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň – Paluska, Sýkora, Kliment, Vydra, I. Traoré, Řezník, J. Mosquera, Jemelka, Jirka, Holík, Vlkanova.
Trenér: Miroslav Koubek.

Rozhodčí: Correia – Teixeira, Almeida.
Krásný čtvrteční den z kazašské Astany!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na čtvrteční večer dopřát trochu fotbalu. Od půl páté českého času se totiž uskuteční druhý zápas skupinové fáze Evropské konferenční ligy, ve kterém FC Astana přivítá na svém trávníku český celek FC Viktoria Plzeň.

Viktoria Plzeň začala pouť pohárovým podzimem na svém trávníku, kde červenomodří přivítali kosovské Ballkani. Tuhá bitva přinesla pouhou jednu branku, tu vstřelil čtvrt hodinu před koncem krásnou ranou Lukáš Kalvach. O minulém víkendu sehráli Viktoriáni šlágr kola na půdě pražské Sparty. Domácí zvítězili 2:1, čímž Plzeňané přišli o dlouhou sérii trvající dvanáct vítězných zápasů v řadě. Vrátí se zpět novou vlnu zde v Astaně?

Astana zažila zcela opačný vstup do Evropské konferenční ligy. První zápas sehrála na hřišti Dinama Záhřeb, kde kralovali Chorvaté. Po prvním poločase vedlo Dinamo pouze jednobrankovým rozdílem, avšak ve druhé půli to byl již koncert, za Astanu skóre jen mírně poupravil Kamo Hovhannisjan. V domácí lize jsou zatím domácí na druhém místě tabulky, na Ordabasy ztrácí nedostižných šest bodů, dvě kola před koncem ligy je tak jasné o mistrovi ligy. Třetí Aktobe ztrácí na Astanu jeden bod, očekává se tak ještě tuhý boj o stříbrnou pozici.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si náš onlajn přenos. Tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.


Články odjinud