Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Karabach : Aberdeen - 19. srpna 2021   18:00

Karabach
Karabach
30' Romero
1:0
(1:0)
Aberdeen
Aberdeen
Karabach
Mahammadalijev – Husejnov, Medveděv (C), Medina, Bajramov – Qarajev (87. Ibrahimli), Andrade – Romero (87. Vešović), Kady (78. Ozobić), Zoubir – Šejdajev
Obrenović (SLO)
Tofig Bahramov Stadium, Baku
Aberdeen
Lewis – McCrorie, Gallagher, Considine (15. Hayes) – Ramsay, Brown (C), Ferguson, MacKenzie – Emmanuel-Thomas (46. McLennan), Ramírez, Ojo

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí výhrou Karabachu, který svého soupeře porazil poměrem 1:0. Ani druhý poločas nepřinesl zrovna atraktivní podívanou, sledovali jsme spíše hodně nedovolených zákroků a standardních situací. Karabachu se přesto povedlo udržet čisté konto a do odvety si odnesl zajímavý výsledek. Aberdeen bude muset vyhrát, navíc s minimálně jednobrankovým rozdílem.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:0. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:8.
90+7'
90+6'
Ještě další karty. Za strkanici jí vyfasovali Medina a Ozobić.
90+5'
Žlutou kartu dostává Medveděv (FK Karabach).
90+4'
Dnešní utkání se spíše jen dohrává. Karabach nyní vybojoval autové vhazování, po kterém ale úspěšně zakročil McCrorie.
90+2'
Karabach se nyní prodral přes hostující obranu až k pokutovému území, kde Ozobić nakonec donutil Lewise k zákroku.
90'
Pět minut navíc.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Karabach se snaží udržet těsné vedení, do konce moc času nezbývá.
87'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Garajev, přichází Ibrahimli.
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Romero, přichází Vešović.
86'
Ramsay obstaral rohový kop svého celku, který nakonec přinesl zakončení, avšak domácí brankář nakonec nemusel zasahovat.
85'
A nyní na zemi v bolestech skončil jeden z hráčů Aberdeenu a chvíli se tak hrát nebude.
84'
Hostující Ojo se pokoušel prodrat směrem do pokutového území, přičemž se mu povedlo vybojovat rohový kop.
83'
Karabach se s míčem prodíral na opačnou stranu hrací plochy, kde ovšem v roli posledního obránce zasahoval Gallagher.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Aberdeen sice prohrává o jednu branku, i tak to není špatný výsledek do odvety.
80'
Romero se nakonec ujal rozehrávky, jenomže ta nakonec nepřinesla nic nebezpečného, neboť se nejvýše do vzduchu dostal Gallagher.
79'
Domácí si nyní vybojovali rohový kop, který bude rozehrán z pravé strany.
78'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Kady, přichází Ozobić.
77'
Hostujícímu celku se v posledních minutách moc nedaří. Nyní poměrně zbytečně přišel o míč hostující McLennan.
76'
A v krátkém časovém sledu se do palebné pozice dostal také kolega Kady, avšak ani jemu se nepovedlo vystrašit Lewise.
75'
Hra se poměrně rychle přesunula na hostující polovinu, kde se do zakončení dostal Šejdajev, kterému se nepovedlo trefit branku.
73'
Do akce se nyní dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel hostující McLennan.
72'
Domácí Bajramov nyní pro změnu obstaral vhazování z levé strany, kde se mu ke spolupráci přihlásil kolega Andrade.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Karabach stále vede o jednu branku, což není špatný výsledek do odvety.
69'
Skotský celek poměrně dlouhou dobu okupuje útočnou polovinu hrací plochy, jako poslední se míče dotkl domácí Husejnov.
68'
Nakonec ven z branky musel také brankář Lewis, který svému celku vypomohl s rozehrávkou. Aberdeen bude moci znovu vhazovat.
67'
Tentokráte na hranici svého pokutového území dokázal bezpečně zakročit hostující Brown, který odpálil míč daleko do bezpečí.
65'
Do protiútoku se nyní dostal domácí Zoubir, který ho táhl po levém křídle. Karabach si nakonec dokázal vybojovat rohový kop.
64'
Žlutou kartu dostává Andrade (FK Karabach).
63'
Také v tomto případě rozehrával standardní situaci Ramsay. Ten do pokutového území poslal slušný centr, který si McCrorie nenašel.
62'
V úvodu druhého poločasu sledujeme celou řadu nedovolených zákroků, nyní rozehrává Aberdeen
61'
Je za námi zhruba hodina hry, která nám stále nabídla jedinou branku, o kterou se již v prvním dějství postaral domácí Romero.
60'
Domácím se povedlo po dobré kombinaci proniknout až k opačné hranici pokutového území, kde Lewis nakonec nemusel zasahovat.
59'
Znovu od své branky mohl rozehrávat domácí brankář Mahammadalijev, který po zemi nakrátko rozehrál na Medinu.
57'
Ramsay ani v tomto případě nerozehrál volný kop nejlépe a poslal ho pouze na hlavu připraveného Husejnova, který odvracel.
56'
Garajev evidentně nestíhal soupeře, kterého musel poslat na zem a skotsý celek se tak znovu vrací na polovinu soupeře.
55'
Žlutou kartu dostává Brown (Aberdeen FC).
55'
Na opačné straně pro změnu musel faulovat vracející se Ferguson, který místo míče trefil pouze kopačku Zoubira.
54'
Ramsay se poté postaral o rozehrávku standardní situace, se kterou si domácí obrana dokázala poměrně v poklidu poradit.
53'
Ferguson se s míčem dostával za záda obránce, který ho ovšem fauloval a na pořadu dne bude další standardní situace.
52'
Karabach se postupnou kombinací dostal na druhou stranu hrací plochy, kde se Kadymu povedlo roztáhnout hru na Husejnova.
51'
Aberdeen ani z této útočné akce nakonec nic nevytěžil a k volnému míči se tak dostal domácí brankář Mahammadalijev.
50'
Nyní to středem hrací plochy zkoušel vzít na sebe domácí Šejdajev, který se ale nedokázal dostat za záda Gallaghera.
49'
Poprvé ve druhém dějství si práci s míčem vyzkoušel domácí brankář Mahammadalijev, který své spoluhráče hledal na druhé straně.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali nedovolený zákrok, o který se nakonec postaral hostující Ojo.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází Emmanuel-Thomas, přichází McLennan.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se zhruba po třetině hry postaral domácí Romero. Do té doby jsme sledovali celkem nezáživnou podívanou, jenž nabízela celou řadu osobních soubojů a také faulů. Karabach byl přesto o něco aktivnější a po zásluze se mu povedlo vyrovnat.
45+5'
45+4'
Sledovali jsme další nedovolený zákrok, z místa přestupku bude moci rozehrávat domácí Andrade.
45+2'
Aberdeen znovu rozehrával odkopem od své branky, přičemž se Lewisovi na opačné polovině povedlo najít Ramíreze.
45'
Nastavuje se pět minut.
44'
Karabach měl nyní k dispozici standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti od branky. Lewis ovšem zasahovat vůbec nemusel.
42'
Žlutou kartu dostává McCrorie (Aberdeen FC).
42'
Romero se ujme rozehrávky domácího rohového kopu.
40'
Od své branky poté rozehrával hostující brankář Lewis, kterému se povedlo dostat míč na druhou stranu, kde ale zasahoval Medina.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Skotský celek se nyní poměrně dlouhou dobu drží s míčem na polovině soupeře, k ničemu nebezpečnému to ale stále nevede.
35'
Aberdeen se postaral o rychlou rozehrávku přes levou stranu hrací plochy, kde MacKenzieho dokázal zastavit Husejnov.
34'
A nyní jsme sledovali další důrazný osobní souboj, po kterém skončil v bolestech na zemi hostující záložník Ferguson.
33'
Aberdeen to bude mít nyní hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. I tak je před námi druhý poločas a také odvetný zápas.
31'
Máme za sebou zhruba třetinu utkání. Ta nám před malým momentem přinesla první branku, o kterou se postaral Karabach.
30'
FK Karabach právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Karabach se s míčem usadil na polovině soupeře, kde si v pokutovém území našel střeleckou pozici JAIMER ROMERO, kterému se levačkou povedlo trefit prostor u bližší tyče.
30'
Hostující Brown nedokázal přesnou nahrávkou najít svého kolegu Fergusona, na opačnou stranu se tak dostává domácí mužstvo.
29'
Aberdeen se nakonec díky dobré kombinaci dostal s míčem na druhou stranu, tam se Ojovi nepovedlo projít přes soupeře.
27'
Po delší době si práci s míčem vyzkoušel hostující brankář Lewis. Z jeho strany se nakonec jednalo o vysoký odkop kupředu.
26'
Jako poslední se nyní míče dotkl hostující Ramsay. Soupeř tak mohl vhazovat, jenomže výrazně vedle branky zakončoval Šejdajev.
25'
A znovu jsme sledovali přerušení hry. Volného kopu se ujal domácí středopolař Andrade, který na jistotu rozehrál nakrátko po zemi.
24'
U postranní lajny si nakonec Ramsay vyměnil míč s vedle postaveným Ramírezem, kterému ale nedokázal ideálně vrátit.
23'
Hra se nedostala ani k pokutovému území. Naopak se na druhou stranu vydal hostující MacKenzie, kterého ale zastavil Husejnov.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Aberdeen nyní vybojoval autové vhazování z levé strany, ke kterému se postavil Ojo.
20'
Ani tento volný kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného. Nejvýše do vzduchu se dostal hostující zadák McCrorie.
19'
A v krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, tentokráte se pro změnu provinil hostující Ramsay.
17'
Kousek od středového kruhu mohl volný kop rozehrávat hostující Gallagher, který si dával s provedením celkem dost načas.
16'
Ferguson to poté zkoušel pasem k opačnému pokutovému území, kde se před Ramírezem povedlo zakročit domácímu Medinovi.
15'
Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází Considine, přichází Hayes.
14'
Jenomže stále se nehraje. Po předchozím souboji zůstal na zemi ležet jeden z hostujících hráčů a dost možná utkání pro něj skončilo.
13'
Nehrálo se zhruba minutu. Aberdeen nakonec vybojoval standardní situaci z vlastní obranné poloviny, o kterou se postaral Gallagher.
12'
Lewis si dával s odkopem od své branky celkem dost načas, navíc po předchozím souboji skončil na zemi jeden z hráčů.
11'
Je za námi úvodní desetiminutovka tohoto zápasu, na první branku stále čekáme. Zatím registrujeme pouze jeden střelecký pokus.
9'
Rohového kopu se nakonec ujal Kady, kterému se povedlo najít svého kolegu Bajramova, jenž poprvé zaměstnal brankáře Lewise.
8'
Znovu si s míčem zahrál hostující Considine, avšak od něj se hrací předmět odrazil pouze za cenu rohového kopu.
7'
Nedovoleným způsobem si pomáhal hostující MacKenzie, který přímo před zraky sudího poslal na zem domácího Garajeva.
6'
Karabach se ovšem ani v tomto případě daleko s míčem nedostal, na druhou stranu se středem hrací plochy žene Brown.
5'
V krátkém časovém sledu se míč znovu dostal ven z hrací plochy, tentokráte bude moci vhazovat domácí zadák Bajramov.
4'
Ferguson to poté zkoušel nákopem na druhou stranu hrací plochy, kde na hranici pokutového území dokázal zakročit Medveděv.
3'
Posléze jsme sledovali autové vhazování z levé strany, ke kterému se postavil hostující Ojo, kterému se povedlo najít Considineho.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

FK Karabach: Mahammadalijev – Husejnov, Medveděv (C), Medina, Bajramov – Qarajev, Andrade – Romero, Kady, Zoubir – Šejdajev
Náhradníci: Arazli, Balajev – Ibrahimli, Mustafazada, Ozobić, Panadero, Qurbanly, Richard, Vešović

Aberdeen FC: Lewis – McCrorie, Gallagher, Considine – Ramsay, Brown (C), Ferguson, MacKenzie – Emmanuel-Thomas, Ramírez, Ojo
Náhradníci: Ritchie, Woods – Campbell, Gurr, Hancock, Hayes, Jenks, McGeouch, McGinn, McLennan, Ngwenya

Rozhodčí: Obrenović (SLO).
Aberdeen FC

Aberdeen loni skončil v domácí lize čtvrtý, což mu vyneslo už osmou účast v předkole jednoho z evropských pohárů v řadě. Ani v jednom případě však skotský celek nedošel do hlavní fáze, takže letos by tuto nelichotivou bilanci rád vylepšil. První krok udělal už v rámci druhého kvalifikačního kola, v němž si poradil se švédským Häckenem. Aberdeenu se navíc povedlo přejít také přes třetí předkolo, ve kterém narazil na islandský Breidablík. Ten v obou duelech prohrál, v obou případech to bylo pouze o jednu branku.
FK Karabach

Ázerbájdžánský tým skončil na druhém místě tamní soutěže, když nestačil v tabulce pouze na Neftci Baku o pouhé dva body. Karabach tak putoval do Evropské konferenční ligy, tam zaznamenal domácí remízu s izraelským Ašdodem a postup vybojoval až v odvetě brankou Ozobiće. V třetím předkole se pro změnu utkal s kyperským Limassolem, který prohrál v obou duelech a se soutěží se tak musel rozloučit. Ázerbájdžánská liga je v plném proudu, Karabach ovšem v úvodním duelu pouze remizoval se Zirou.
Evropská konferenční liga má na programu zápasy čtvrtého kola, nás čeká souboj mezi FK Karabach a Aberdeen FC.