Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Karaganda : Kolos Kovalivka - 10. srpna 2021   16:00

Karaganda
Šackij (C) – Kybyraj (89. Lamanje), Mawutor, Graf, Bujvolov, Gabyšev (60. Nazarenko) – Rustemovič, Bukorač, Mitoševič (89. Chozin) – Tošev (63. Tattybajev), Šikavka (60. Omirtajev (106. Umajev)
Özkahya – Uyarcan, Ögel
Astana Arena, Nur–Sultan
Volynec – Zolotov, Pavlovec, Milko (C), Novak, Chornomorec – Ilyin (106. Sakiv), Bogdanov (97. Zadoja), Kostyšyn (88. Nurijev), Diego Carioca (60. Churko) – Šitčinava (60. Lysenko)

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 21:17.
Je konec této odvety ve 3. předkole Evropské konferenční ligy, za které šťastnější odchází FC Šachťor Karaganda, který dokázal porazit 3:1 na penalty FK Kolos Kovalivku.
Největší a také jedinou šanci v první půli měl v 9. minutě Kostyšyn, ovšem ten nedokázal propálit brankáře Šackého. Jedinou šanci ve druhé části měl v 83. minutě Bogdanov, ale jeho pokus byl zblokován vedle brány. Prodloužení nic moc nepřineslo a šlo se tak do penalt, kde domácí proměnili všechny tři pokusy, zatímco hosté pouze jeden a tři střely lapil gólman Šackij.
Střílení penalt začíná.
Celkově 210 minut tohoto dvojzápasu nepřineslo ani jednu gólovou chvilku a dočkali jsme se tak pokutových kopů.
120'
Druhé prodloužení skončilo.
120'
Znovu se domácímu celku nepodařilo něco vymyslet a následovat tak budou pokutové kopy.
118'
Karaganda je ke konci prodloužení o něco aktivnějším týmem, ale opět z toho byl jen útočný nedovolený zákrok.
117'
Tentokrát skončil balón opět mimo hrací plochu a Šachťor se postará o autové vhazování.
115'
Zadoja se chtěl dostat k míči za každou cenu, ale dopustil se tak jen útočného faulu.
114'
Balón odcestoval pouze do zámezí a následovat tak bude autové vhazování domácího celku na své polovině.
112'
Tattybajev se sice snažil dostat ke hlavičce po centru z pravé strany, ale míč úplně minul.
111'
V tomto zápase by ovšem branka ze hry asi nepadla ani za rok a myslím, že už nyní můžu říct, že nás bude čekat penaltová loterie.
110'
Nyní už se ale opět může pokračovat ve hře.
109'
Domácí hráč šel do souboje se soupeřem uprostřed hrací plochy, ovšem sudí neodpískal faul. Následně ale přerušil hru a nechal hráče ošetřit.
107'
Hosté se snažili něco vymyslet po levé straně, ovšem tam nebylo moc místa a míč skončil až u gólmana Šackého.
106'
Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Omirtajev, přichází Umajev.
Střídání v týmu FK Kolos Kovalivka: ze hřiště odchází Ilyin, přichází Sakiv.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105+1'
Kolos Kovalivka ještě v nastavení první půle získala volný kop, ale po centru do vápna míč odvrátila obrana Karagandy.
105'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.
104'
Ovšem centr Rustemoviče skončil pouze na hlavě hostujícího obránce.
103'
Šachťor Karaganda má ojedinělou možnost něco vymyslet, protože získal rohový kop z levé strany.
102'
Další standardní situace ukrajinského mužstva pod vedením trenéra Kostyšyna ale nepřinesla nic nebezpečného.
101'
Domácí tým se sice dokázal ubránit nákopu soupeře, ale následně se opět provinil faulem hráč Karagandy a následuje volný kop z levé strany.
100'
Lamanje ale za svůj nedovolený zákrok zezadu už dostal kartu žluté barvy a Kovalivka má k dispozici volný kop z pravé strany.
98'
Chozin tentokrát skluzem dojel Lysenka, ale žlutou kartu od sudího neviděl.
97'
Střídání v týmu FK Kolos Kovalivka: ze hřiště odchází Bogdanov, přichází Zadoja.
96'
Omirtajev se rovněž při následné útočné akci Karagandy ocitl jen v ofsajdu.
94'
Nurijev se ocitl jen v ofsajdovém postavení a další útočná akce Kovalivky tak je u konce.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Ani druhá půle nám nepřinesla branku a následovat tak bude prodloužení. Jedinou šanci ve druhé části měl v 83. minutě Bogdanov, ale jeho pokus byl zblokován vedle brány.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Nákop ze strany domácích skončil opět jen v ofsajdu a u míče bude i ke konci základní hrací doby Kovalivka.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
89'
Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Kybyraj, přichází Lamanje.
Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Mitoševič, přichází Chozin.
88'
Střídání v týmu FK Kolos Kovalivka: ze hřiště odchází Kostyšyn, přichází Nurijev.
86'
Následná standardní situace už nepřinesla nic vážnějšího a pomalu se tak můžeme připravovat na prodloužení.
85'
Následně Kovalivka získala rohový kop z pravé strany, ovšem ten se bude opakovat, protože míč odvrátila domácí obrana.
83'
Bogdanov se dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho pokus byl tečovaný a nakonec skončil vedle pravé tyče!
82'
Tattybajev se tentokrát ocitl jen v ofsajdovém postavení a Šachťor tak nemohl pokračovat v útočném tažení.
80'
Posléze balón skončil za bránou domácího gólmana, který se postará o další odkop.
79'
Nyní sice přiletěl centr Kovalivky z pravé strany, ale ten jen proletěl vápnem na druhou stranu.
78'
Pomalu, ale jistě se nám zápas dere do prodloužení. Ani jeden celek se totiž nijak vážněji nesnaží o vstřelení branky.
76'
Znovu je hra pozastavená, neboť to byl Bukorač, který se dopustil faulu na své polovině.
74'
Následný míč ale opět skončil jen za bránou Šackého.
73'
Lysenko centroval z levé strany do vápna, ale jeho pokus byl zblokován a ukrajinský celek bude mít k dispozici rohový kop.
72'
Karaganda to tentokrát zkoušela přímým pasem, ovšem míč skončil jen vedle brány soupeře.
70'
Zbývá dvacet minut do konce základní hrací doby a stále čekáme na úvodní branku dvojzápasu.
69'
Bogdanov se postaral o rohový kop Kovalivky, ale s tím si domácí obrana Šachťoru poradila bez vážnějšího problému.
67'
Kolos Kovalivka se nyní dostala do šance, ale střela byla zblokována a následuje tak rohový kop z levé strany.
65'
Pavlovec se dopustil faulu na Tattybajeva a u míče tak bude domácí celek.
63'
Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Tošev, přichází Tattybajev.
62'
Tošev se procpal ke střele, ale jeho rána letěla jen vedle brány soupeře.
60'
Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Gabyšev, přichází Nazarenko.
Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Šikavka, přichází Omirtajev.
Střídání v týmu FK Kolos Kovalivka: ze hřiště odchází Diego Carioca, přichází Churko.
Střídání v týmu FK Kolos Kovalivka: ze hřiště odchází Sitčinava, přichází Lysenko.
59'
Silva Nascimento Santos zkoušel ohrozit domácí bránu, ale jeho pokus letěl pouze vedle brány Karagandy.
55'
Mawutor se dostal do zakončení, ovšem jeho pokus vychytal Volynec bez větších problémů.
53'
Šachťor Karaganda vstoupil do druhé poloviny zápasu o něco aktivněji, než do té první a má míč častěji na kopačkách.
52'
Znovu skončil míč jen v moci brankáře, tentokrát u toho domácího.
50'
Posléze se sice dostali domácí trošku dál, ale nakonec je z toho jen odkop od svatyně Volynece.
49'
Domácí celek se snaží něco vymyslet ve středu hřiště, ale má to velmi těžké.
47'
Bogdanov se sice dostal ke střele, ale ta byla pouze zblokována a Šackij tak nemusel zasahovat.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
První půle je u svého konce a na gól čekáme v tomto dvojzápase už 135 minut. Největší a také jedinou šanci utkání zatím měl v 9. minutě Kostyšyn, ovšem ten nedokázal propálit brankáře Šackého. Následně k vidění nebyl příliš pohledný fotbal a oba týmy hrají velice defenzivně.
45+2'
45+1'
Šachťor se ke konci první poloviny zápasu dostal z levé strany k centru, který ale pouze proletěl vápnem. Po chvíli přišla střela Mitoševiče, která letěla nad bránu Volynece.
45'
44'
Hosté následně získali autové vhazování na polovině soupeře.
43'
Kolos Kovalivka se snaží něco vymyslet ke konci první půle, ale Šachťor Karaganda se soustředí na defenzívu.
42'
Po boji o míč u postranní čáry získalo autové vhazování hostující mužstvo.
40'
Nyní tady máme pro změnu faul Šitčinavy, který zezadu uprostřed hřiště podrazil protihráče.
39'
Posléze sice Kovalivka získala autové vhazování, ale míč po chvilce skončil jen za bránou Šackého.
38'
Velice defenzivní fotbal z obou stran. Tentokrát si Gabyšev nechtěl nadělat problémy a pod tlakem raději odkopl míč do zámezí.
36'
Bohužel není k vidění nijak pohledné utkání. Kolos Kovalivka sice je o špetku lepším týmem, ale na branku nadále čekáme.
35'
Bukorač si snažil udělat místo rukou před dotěrným soupeřem, ale dopustil se jen faulu, za který uviděl kartu žluté barvy.
33'
Posléze měl Šachťor Karaganda minutový nátlak, ale ten skončilo střelou Rustemoviče z velké dálky vedle brány.
32'
Domácí mužstvo sice poslalo centr do vápna, kde přišla střela z otočky, která ale byla zblokována.
30'
Půl hodina utkání je za námi a na branku v tomto dvojzápase nadále marně čekáme. Hosté měli jednu velkou příležitost, kterou ale nevyužili.
28'
Domácí brankář Igor Šackij byl na špičkách a přečetl tak přihrávku do běhu ze strany Kovalivky.
27'
Hostující hráč po menším ošetření bude moct pokračovat v utkání, které zatím přineslo jen jednu jedinou šanci.
26'
Kybyraj v souboji vlétl do soupeře Chornomorece a může být rád, že neviděl ani žlutou kartu.
24'
Opět končí nepřesný nákop ze strany hostů jen za bránou kazažského celku.
22'
Pavlovec posléze zůstal ležet na trávníku a rozhodčí Özkahya raději přerušil hru.
21'
Šikavka se ujal exekuce standardní situace, ale svůj pokus poslal jen do zdi soupeře.
20'
A opět nedovolený zákrok ukrajinského celku, což znamená přímý kop pro Karagandu ze zajímavé pozice.
18'
Další faul hostů, nyní se jej dopustil Zolotov, jenž zboural soupeře.
17'
Rustemovič byl tentokrát dohrán ve středu hřiště soupeřem a Karaganda tak bude u balónu.
16'
Momentálně nám toho hra příliš nenabízí. Hostující celek sice je o něco aktivnějším celkem na hrací ploše, ale to je zatím vše.
14'
Kovalivce se nepodařilo nic vážnějšího vymyslet a kapitán, což je zároveň gólman Šachťoru Igor Šackij se postará o odkop.
13'
Balón skončil jen v zámezí a následovat tak bude autové vhazování pro domácí mužstvo.
12'
Tentokrát se hráč ukrajinského celku dopustil faul, ale Šachťor dlouho u míče nezůstal.
10'
Znovu to je hostující mužstvo, jenž se snaží něco vymyslet přes levou stranu, ovšem následný centr končí v moci gólmana.
9'
Tentokrát se ale Kovalivka dostala do zajímavé šance, ale Kostyšyn nedokázal úspěšně zakončit, když trefil jen gólmana Šackiho!
8'
Úvod tohoto zápasu ale připomíná to první utkání, ve kterém nepadla ani branka a ani dnes se neočekává nějaká gólová přestřelka.
7'
Hostující celek sice je favoritem tohoto dvojzápasu, ovšem na domácí půdě nepředvedl zrovna dobrý výkon a lepším týmem byla Karaganda.
5'
Domácí celek sice získal balón na své kopačky, ale přihrávka Bujvolova na levé straně byla zblokována.
4'
Šachťor Karaganda se znovu snažil něco vymyslet nákopem za obranu, ale míč končí opět jen u gólmana hostů.
2'
Domácí celek se snažil něco vymyslet středem hrací plochy, ale k míči se nakonec dostal jen brankář Volynec.
1'

FC Šachťor Karaganda: Šackij (C) – Kybyraj, Mawutor, Graf, Bujvolov, Gabyšev – Rustemovič, Bukorač, Mitoševič – Tošev, Šikavka
Náhradníci: Trofimec – Chozin, Lamanje, Najarjan, Nazarenko, Nazymchanov, Nursejtov, Omirtajev, Sviridov, Tattybajev, Umajev

FK Kolos Kovalivka: Volynec – Zolotov, Pavlovec, Milko (C), Novak, Chornomorec – Ilyin, Bogdanov, Kostyšyn, Diego Carioca – Šitčinava
Náhradníci: Machankov – Gavryš, Churko, Lysenko, Ngamba, Nurijev, Petrov, Rom, Sakiv, Zadoja

Rozhodčí: Özkahya – Uyarcan, Ögel.
V odvetě 3. předkola Evropské konferenční ligy se proti sobě utkají týmy FC Šachťor Karaganda a FK Kolos Kovalivka. V prvním zápase na půdě ukrajinského celku branka nepadla. Domácí celek sice byl favoritem, ale Kolos Kovalivka si vytvořila více šancí, ovšem v 76. minutě uviděl červenou kartu Atanaskoski a do dnešního zápasu nezasáhne. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Özkahya a jeho asistenti Uyarcan a Ögel. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.