Konferenční liga (Předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Śląsk : Paide - 15. července 2021   21:00

Śląsk
Śląsk
41' Janasik  • 65' García
2:0
(1:0)
Paide
Paide
Śląsk
Szromnik – Lewkot, Golla, Tamás – Janasik (71. Musonda), Maczyński (C), Makowski, García (81. Štiglec) – Sobota (72. Schwarz), Expósito (64. Piasecki), Praszelik (65. Pich)
Luka Bilbija (BIH) – Damir Lazić (BIH), Aleksandar Smiljanić (BIH)
Stadion Miejski we Wrocławiu, Wrocław
Paide
Aksalu – Tur, Konda, Yusif, Kase (69. Piht), Saliste – Luts (69. Dramé), Mošnikov (46. Mööl), Frolov (C) – Anier, Owusu (46. Ojamaa)
Sapp – Pelt, Kokla, Piht, Dramé, Sinilaid, Klavan, Ojamaa, Kallas, Mööl, Palumets

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 5:8.
Je dobojováno a Śląsk se může radovat z výhry. Také ve druhém poločase byli domácí aktivnější a v 65. se dočkali i druhého gólu, o který se postaral García. Zelení si tak naprosto bez problémů došli pro postup, a stále tak mohou doufat v účast v Evropské konferenční lize.
90+4'
90+3'
Ještě jednou střelou se prezentoval Makowski, který ovšem hostující svatyni minul.
90+2'
Piasecki se obtočil kolem svého strážce a zakončil. Do střely však obětavě skočil Yusif, jenž nepustil míč na bránu.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Závěr zápasu se dohrává v poklidném tempu, o postupujícím je již dávno rozhodnuto.
89'
Akce domácích byla dnes již poněkolikáté zastavena kvůli ofsajdu, tentokráte se v postavení mimo hru ocitl Piasecki.
88'
Po několika odrazech se dostal míč k Dramému, jenž se s ničím nepáral a zakončil z první. Jeho pokus nebyl špatný, nicméně Szromnik balon celou dobu viděl a nakonec si připsal snadný zákrok.
87'
Schwarz spadl po souboji s Kondou, ovšem hlavní rozhodčí nechal hru plynout dál.
86'
Tur chtěl Szromnika překvapit střelou z úhlu, ale domácí brankář si tuto situaci pohlídal.
85'
Roh měli k dispozici také domácí, ale ani oni po něm bránu neohrozili.
84'
Ten ovšem žádnou šanci nepřinesl, jelikož balon odhlavičkoval na přední tyči stojící Pich.
83'
Yusif se odhodlal ke střele z dálky a poté, co byla tečována jedním z obránců Śląsku, uvidíme rohový kop.
82'
Po nahrávce Picha se zjevil v obrovské šanci Piasecki. Ten byl ale přistižen v ofsajdu, a jeho zakončení tak bylo zbytečné.
81'
Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází García, přichází Štiglec.
80'
Kondův nákop opět směřoval na neúnavného Aniera, avšak ten neměl proti přesile šanci uspět.
79'
Ze strany se řítil na bránu Dramé, kterého ale dohnal Musonda a ten mu balon odebral.
78'
Piasecki sice nevyzrál na Tura, ovšem následně na něj vyvinul tlak a donutil ho k nepřesné rozehrávce, která skončila u Schwarze.
77'
Do pokutového území Wrocławi nyní přilétlo několik centrů během krátké chvíle, avšak ani jeden z nich se neujal.
76'
Golla přišel o balon a poté musel faulovat Aniera, neboť hosté by jinak šli do brejku.
75'
Dramé si vůbec neporozuměl s Frolovem a po jejich neshodě budou domácí vhazovat.
74'
Musonda si chtěl píchnout míč kolem Tura, jenže ten jeho záměr přečetl a balon uzmul pro sebe.
73'
Pich se snažil přejít přes střed hřiště, nicméně na Mööla jeho schopnosti nestačily.
72'
Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Sobota, přichází Schwarz.
71'
Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Janasik, přichází Musonda.
70'
Piasecki si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho pod kontrolu fauloval Dramého.
69'
Střídání v týmu Paide Linnameeskond: ze hřiště odchází Kase, přichází Piht.
Střídání v týmu Paide Linnameeskond: ze hřiště odchází Luts, přichází Dramé.
68'
Aktivní García se hnal do další šance, avšak tentokráte mu dokázal míč čistě odebrat Tur.
67'
Zpoza vápna vypálil Ojamaa, ovšem jeho ránu stačil zblokovat Golla.
65'
Śląsk právě vstřelil branku!
Śląsk přidává druhý gól a s největší pravděpodobností je rozhodnuto! Sobota dostal na pravé straně spoustu prostoru a podařilo se mu kvalitně odcentrovat. Jeho nabídku si na hranici malého vápna našel VICTOR GARCÍA, který se štěstím dostal balon za Aksaluova záda.
65'
Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Praszelik, přichází Pich.
64'
Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Expósito, přichází Piasecki.
63'
Luts vystihl pas Janasika a hned chtěl rozjet rychlý brejk. Ani jeho nahrávka se však nepotkala s přesností, a balon tak mají opět ve své moci domácí.
62'
García si neporozuměl se Sobotou a po jejich neshodě budou hosté vhazovat.
61'
Makowski vyslal dlouhý nákop na Sobotu, ovšem před ním stačil odehrát balon do autu Tur.
60'
U postranní čáry byl poslán k zemi Ojamaa, nicméně v tomto případě se o nedovolený zákrok nejednalo.
59'
Žlutou kartu dostává García (Śląsk Wrocław).
58'
Frolov zezadu fauloval Sobotu a může být rád, že nebyl tento zákrok oceněn žlutou kartou.
57'
Expósito si ve vápně našel nadýchaný Garcíův centr, jenže z dobré pozice bránu netrefil.
56'
Poprvé ve druhém dějství se balon dostal také k Szromnikovi, kterého zapojil do kombinace Golla.
55'
Už to mohlo být 2:0! García se ujal rozehrávky volného přímého kopu a překvapivě zvolil střelu, která naštěstí pro hosty skončila na tyči.
54'
Śląsk je i na začátku druhé půle jasně lepší, a pokud ho nepotká nějaká obrovská krize, tak by měl bez problémů dotáhnout toto dvojutkání do zdárného konce.
53'
Sobota teď prováhal ideální moment k centru a jeho následnou nabídku už zblokoval Saliste.
52'
Po něm zakončoval z dobré pozice stoper Golla, nicméně jeho hlavička si cestu mezi tři tyče nenašla.
51'
García zabojoval o téměř ztracený míč a nakonec se mu podařilo získat další roh.
50'
Ojamaa se dostal pod tlak napadajícího Expósita, jenž donutil svého soupeře k nepřesné rozehrávce.
49'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost přišla nabídka Soboty, která skončila u brankáře Aksalua.
48'
Lewkot poslal do vápna dobrý centr, který Yusif odhlavičkoval pouze na rohový kop.
47'
Po levém křídle se dopředu vydal García, kterého ale hosté rychle zdvojili a Mööl ho poté i obral o balon.
46'
Střídání v týmu Paide Linnameeskond: ze hřiště odchází Owusu, přichází Ojamaa.
Střídání v týmu Paide Linnameeskond: ze hřiště odchází Mošnikov, přichází Mööl.
46'
V nastavení se nic důležitého nestalo, a po prvním poločase tak Wrocław vede 1:0. Domácí byli od začátku zápasu lepší ve všech aspektech hry, nicméně úvodní gól stále ne a ne přijít. Nakonec se ho dočkali ve 41. minutě, kdy z kvalitní práce Expósita těžil Janasik. Naopak Paide toho směrem dopředu moc neukázalo, což dokazuje i fakt, že brankář Śląsku Szromnik zatím nemá ani jeden zákrok.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Domácí měli k dispozici rohový kop, po kterém se Tamás dopustil útočného faulu.
44'
A nyní už jsou opět v držení míče hráči Wrocławi, kteří se nikam neženou a v klidu si nahrávají u vlastní šestnáctky.
43'
Hosté chtěli přijít s rychlou odpovědí, nicméně jejich akce středem hřiště neměla dlouhého trvání.
41'
Domácí se krátce před odchodem do kabin ujímají vedení! Expósito opět výborně udržel balon proti několika obráncům soupeře a poté jej posunul na PATRYKA JANASIKA, jenž přesnou střelou na vzdálenější tyč nedal Aksaluovi šanci zasáhnout.
40'
Sobota chtěl opět zapojit do kombinace aktivního Garcíu, ovšem tomu tentokráte nevyšel první dotek a balon následně zamířil do autu.
39'
Domácí však i nadále zůstávají nastěhovaní u vápna Paide a vyčkávají, zda se v obraně estonského týmu neotevře nějaké okénko.
38'
Ten se však Śląsku příliš nevydařil, balon totiž odvrátil na přední tyči stojící Kase.
37'
Garcíova nabídka z levého křídla byla zblokována, a následovat tak bude rohový kop.
36'
Tur hledal dlouhým nákopem Aniera, před kterým na poslední chvíli stačil odehrát míč do zámezí Golla.
34'
Výborně to nyní udělal Frolov, jenž se zbavil dvou protihráčů a poté přenesl hru doprava na Aniera.
33'
Po nepříjemném centru Soboty nastaly v šestnáctce Paide menší zmatky, které vyřešil až rezolutním odkopem Saliste.
32'
García chtěl vyslat dopředu Sobotu, ale ten nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše.
31'
Tur pronikl do vápna a poté si chtěl po zákroku Tamáse vymodlit pokutový kop. Arbitr Bilbija však celu situaci dobře viděl a ani v tomto případě penaltu neodpískal.
30'
Praszelik to v souboji s Lutsem přehnal s agresivitou, a proto mu byl odpískán faul.
29'
Konda špatně zasáhl proti centru Lewkota a jeho zaváhání musel hasit Yusif, který raději zakopl míč do autu.
28'
Po centru Janasika pálil García, který ale netrefil míč ideálně a bránu přestřelil.
27'
V pokutovém území zůstal po souboji s Kondou ležet Expósito, ovšem pokutový kop nařízen nebyl.
26'
Makowski to dnes podruhé zkoušel zpoza vápna, nicméně ani v tomto případě nebyl jeho pokus příliš povedený.
25'
Sám faulovaný Sobota se ujal jeho exekuce, nicméně balon celkem v pohodě odhlavičkoval do bezpečí Konda.
24'
Sobota byl faulován zhruba třicet metrů od brány a domácí budou mít volný přímý kop.
23'
Tentokrát už bylo vše v pořádku a Expósito měl na kopačce úvodní branku! Po krásné přihrávce Maczyńského byl španělský forvard sám před bránou, ovšem jeho zakončení stačil Aksalu lapit.
22'
V dobré šanci se nyní zjevil Expósito, nicméně celé situaci přecházel ofsajd, takže případná branka by stejně nebyla uznána.
21'
Vše ale skončilo nepřesnou nahrávkou Mošnikova, po níž budou domácí vhazovat.
20'
Paide se v posledních minutách osmělilo a nyní se mu daří kombinovat na útočné polovině.
19'
Z velkého úhlu to zkoušel Owusu, který ale trefil pouze před sebou stojícího Gollu.
18'
Tamás se vydal dopředu a nakonec se mu podařilo dostat míč do šestnáctky. Tam ho však pro sebe uzmul Aksalu, jenž následně rychle rozehrál na Lutse.
17'
Dalším střeleckým pokusem se prezentoval García, jehož zakončení se pro změnu mezi tři tyče ani nevešlo.
16'
Expósito sklepl míč pro Makowského, který si jej posunul na levačku a vypálil. Jeho pokus ale nebyl příliš povedený a Aksalu si s ním bez problémů poradil.
15'
Hráči polského celku jsou momentálně nastěhovaní na útočné polovině. Podaří se jim v následujících minutách skórovat?
14'
Janasik to zkoušel individuálně po pravé straně, nicméně na připraveného Yusifa nevyzrál.
13'
García si udělal prostor na křídle a poté odcentroval. Jeho nabídka byla lehce tečována Kondou, on nějž se balon odrazil přímo do Aksaluovy náruče.
12'
Obránce Lewkot se odhodlal k dalšímu nákopu, jenže ani tentokrát jeho přihrávka ke svému adresátovi nedoputovala.
11'
Domácí měli po faulu Yusifa volný přímý kop z velmi nadějné pozice, jenže Sobota nedokázal dostat balon přes zeď.
10'
Žlutou kartu dostává Yusif (Paide Linnameeskond).
9'
Janasik se elegantně zbavil Frolova a poté se nechal faulovat Mošnikovem. Wrocław tak bude moct v klidu rozehrávat.
8'
Lewkot hledal dlouhým pasem rozběhnutého Expósito, ovšem u míče byl jako první gólman Aksalu.
7'
Hosté velmi rychle dostupovali k hráčům s míčem a Lewkot byl nakonec donucen ke zpětné nahrávce na Szromnika.
6'
Z velké dálky to teď zkusil Tamás, ale jeho rána nenadělala Aksaluovi žádné starosti.
5'
Z pravé strany přilétl do šestnáctky Paide prudký centr a Yusif měl co dělat, aby balon odehrál před dobíhajícím Praszelikem.
4'
Luts přišel o míč a následně musel stáhnout k zemi Sobotu, který bi jinak mohl postupovat do protiútoku.
3'
V dobré palebné pozici se nyní ocitl Anier, jehož zakončení ale zablokoval jeden z obránců Śląsku.
2'
Krátce po rozehrávce se do útoku vydal Luts, avšak jeho akci rychle zastavil Makowski.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Paide, kteří nastupují v bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil zelenou sadu.
1'

Śląsk Wrocław: Szromnik – Lewkot, Golla, Tamás – Janasik, Maczyński (C), Makowski, García – Sobota, Expósito, Praszelik
Náhradníci: Putnocký – Štiglec, Pich, Pawłowski, Piasecki, Schwarz, Musonda, Radkowski, Bergie

Paide Linnameeskond: Aksalu – Tur, Konda, Yusif, Kase, Saliste – Luts, Mošnikov, Frolov (C) – Anier, Owusu
Náhradníci: Sapp – Pelt, Kokla, Piht, Drame, Sinilaid, Klavan, Ojamaa, Kallas, Mööl, Palumets

Rozhodčí: Luka Bilbija (BIH) – Damir Lazić (BIH), Aleksandar Smiljanić (BIH).
První vzájemné utkání

8.7. 2021 – Paide Linnameeskond – Śląsk Wrocław 1:2

Branky: 77. Golla (vla.) – 66. Piasecki (Pich), 89. Tamás (Maczyński).

Paide Linnameeskond: Aksalu – Ojamaa, Konda, Klavan (71. Drame), Saliste – Mööl, Razak Yusif, Frolov (C) – Tur (90. Piht), Anier, Luts (90.+1 Sekyere).

Śląsk Wrocław: Szromnik – Lewkot, Golla, Tamas – Janasik, Maczyński (C), Praszelik (86. Makowski), Štiglec (86. García) – Sobota, Pich – Bergier (60. Piasecki).
Paide Linnameeskond

Paide se do prvního předkola Evropské konferenční ligy kvalifikovalo díky druhému místu v první estonské lize. Pro tento celek se jedná teprve o druhou účast v pohárech. Poprvé se v kvalifikaci objevili loni, kdy ale hned v první utkání nestačili na litevský Žalgiris Vilnius. Ani letos to na postup do další fáze nevypadá, neboť Linnameeskond úvodní střetnutí na domácím hřišti prohrál a obecně je v tomto dvojutkání považován za velkého outsidera.
Śląsk Wrocław

Śląsk loni v nejvyšší domácí soutěži skončil čtvrtý a právě díky tomuto výsledku se poprvé od sezony 2015/2016 probojoval do předkola jednoho z evropských pohárů. Tehdy jeho cesta skončila ve druhém kvalifikačním dvojutkání Evropské ligy, v jehož rámci nestačil na švédský Göteborg. Do základní skupiny měl ale nejblíže o dva ročníky dříve, kdy ale v závěrečném předkole nestačil na Sevillu. Podaří se letos Wrocławi tento výsledek alespoň vyrovnat?
Hezký čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu odvetné zápasy prvního předkola nově vzniklé Evropské konferenční ligy a my se v tomto online přenosu zaměříme na druhé utkání Śląsku Wrocław s Paide Linnameeskond, který začne v 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.