Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Bělorusko - 12. listopadu 2020   20:30

Portugalsko
Portugalsko
3' Priščepa(vl.)  • 19' Vieira  • 90' Ramos
3:0
(2:0)
Bělorusko
Bělorusko
Portugalsko
Costa – Dalot (68. Mário), Queirós (C), Leite, Mendes – Florentino – Ferreira (74. Braganca), G. Fernándes – Vieira (46. Pote), Carvalho (74. Ramos), Jota (68. J. Fernándes)
Maximiano, Pereira, Pote, Leao, Braganca, Tavares, Ramos, Mário, J. Fernándes
San – De Almeida, Benjamin
Portimonense, Portimao
Bělorusko
Pavljučenko – Nečajev, Prisčepa (55. Petrenko), Škurdjuk, Mirošnikov – Grečicho, Ševčenko, Borodin (62. Vegerja) – Mjakiš, Bogomolski, Davyskiba (72. Solanovič)
Makavčik, Plotnikov, Vegerja, Solanovič, Petrenko

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 4:10
Zápas skončil, Portugalsko splnilo roli favorita a vyhrálo doma nad Běloruskem 3:0. Utkání bylo po herní stránce jasně ve prospěch Portugalců, kteří mohli vstřelit mnohem více branek, nebýt své nemohoucnosti v koncovce a několika skvělých zákroků Pavljučenka, který byl jasně nejlepším Bělorusem na hřišti. Portugalcům tak museli k vítězství značně pomoci sami Bělorusové. První gól si ve třetí minutě vstřelil do vlastní branky Priščepa a další dvě branky dali Portugalci z pokutových kopů, nejprve v 19. minutě Vieira a v 90. minutě pak pečetil skóre na konečných 3:0 Ramos. Bělorusové měli ve druhém poločase dvě nadějné šance, ale ani jednu z nich neproměnili.
90+3'
90+3'
Costa musel předvést ještě jeden výborný zákrok pravou rukou, kterým vychytal povedenou ránu Grečicha k tyči.
90+3'
Bělorusko dostává šanci na korekci skóre, má k dispozice zajímavou standardní situaci.
90+2'
Pote ještě mohl přidat čtvrtý gól, ale z hranice šestnáctky střílel nad.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Teď už je o osudu zápasu doopravdy definitivně rozhodnuto, Portugalci totiž z penalty zvyšují na 3:0. GONÇALO RAMOS vzal zodpovědnost na sebe, míč poslal ze svého pohledu doleva a brankář si vybral opačný kout branky.
88'
Fernandes nedokázal z levé strany odcentrovat, ale to mu vadit nemusí, protože je to nakonec penalta pro Portugalsko po faulu od Solanoviče právě na něj!
87'
Z velké dálky se pokusil Pavljučenka překvapit Florentino, ale to by nejprve musel trefit branku.
85'
Ani Ramos nedokázal vstřelit uklidňující třetí gól. Má hlavu v dlaních, protože v obrovské tutovce nedokázal ani trefit branku.
84'
Následovatl ještě rohový kop. Obrana Běloruska znovu pořádala den otevřených dveří, tak musel Queirósovu hlavičku likvidovat Pavljučenko.
83'
Portugalci dnes mají i velkou smůlu v koncovce, střela Poteho skončila jen těsně vedle.
82'
Běloruský protiútok nakonec zakončoval z druhé vlny Vegerya, ale Costa si s jeho tečovanou střelou poradil.
80'
Na druhé straně se zase do obrovské šance dostal Ramos, ale Pavljučenka z blízka nepřekonal. Brankář Běloruska dnes doslova čaruje a poradil si i s následnou střelou Bragançy.
79'
Bělorusové mohli snížit a učinit závěr zápasu ještě hodně zajímavým, ale Bogomolskij ve velké šanci z oči do očí Costovi neuspěl.
78'
Za balón si stoupl Bragança a vypálil přes zeď, ovšem přestřelil i běloruskou branku.
77'
Píská se proti brance Běloruska, Portugalci si vyzkouší další standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti.
75'
Centr z pravé strany se domácím nepovedl, míč se ani nedostal před branku.
74'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Carvalho, přichází Gonçalo Ramos.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Vitor Ferreira, přichází Daniel Bragança.
73'
Joelson Fernandes se už podruhé od svého příchodu na trávník dostal do zakončení, ale znovu nemířil přesně.
72'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Raman Davyskiba, přichází Vladislav Solanovič.
70'
Na druhé straně z protiakce zakončoval Vitor Ferreira, avšak nepřesně.
68'
Bogomolskij se do šance neprotáhl, protože byl správně přistižen v ofsajdu.
68'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Jota, přichází Joelson Fernandes.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Diogo Dalot, přichází João Mário.
67'
Ani Dalotova střela neprošla za záda Pavljučenka, který chytá velice dobrý zápas. Na klubové úrovní hraje tento brankář za Dynamo Brest, se kterým je pátý v běloruské lize.
63'
Další akce Portugalců skončila jen nepřesností a Bělorusové budou rozehrávat od brány.
62'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Dmitrij Borodin, přichází Roman Vegerja.
61'
Sedmou portugalskou střelu na bránu měl na svědomí Jota, ale svého druhého gólu se nedočkal, Pavljučenko předvedl další dobrý zákrok.
59'
Už je zase vše při starém a Portugalci trpělivě obléhají pokutové území Běloruska.
57'
První střelu na branku v zápase si připisují také Bělorusové, ránu Borodina Costa zpacifikoval.
55'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Dmitrij Priščepa, přichází Artěm Petrenko.
53'
Štěstí zkoušel také Gedson Fernandes, ale ten branku Běloruska netrefil.
51'
Pavljučenko se v běloruské brance stále musí otáčet, tentokrát likvidoval střelu Carvalha.
49'
Hosté však dlouho u míče nepobyli a musí se zase bránit. Pote střílel těsně vedle.
48'
Dalot se dopustil faulu, takže k míči se dostanou Bělorusové.
47'
Portugalci mají nahráno, takže se rozhodli ze hřiště stáhnout Vieiru. Nahradil ho dvaadvacetiletý záložník Sportingu Pedro Goncalves, který má skvělou formu, v šesti ligových zápasech v letošní sezoně nastřílel sedm branek.
46'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Vieira, přichází Goncalves.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:31.
První poločas je za námi a Portugalsko po dominantním výkonu vede nad Běloruskem 2:0, a to mohou být hosté ještě rádi, že neprohrávají ještě o víc branek. Bělorusko potopili oba stopeři. Nejprve si už ve třetí minutě dal vlastní gól Prisčepa, v 19. minutě pak zahrál zbytečně rukou ve vápně Prisčepa a domácí kopali penaltu, kterou Vieira bez problému proměnil. Pro Bělorusko mohlo být ještě hůř, kdyby Vieira netrefil z přímého kopu pouze tyč.
45+1'
45'
Jotova střela už na branku prošla, ale Pavljučenko předvedl výborný zákrok a nedovolil domácím ještě navýšit skóre.
44'
Florentino vypálil přímo na branku, ale jeho střelecký pokus dokázala běloruská obrana zablokovat.
43'
Mirošnikov dostává žlutou kartu za hrubý faul na Jotu.
40'
Bogomolski se pohyboval až za obrannou linií Portugalců, takže mu byl odmáván ofsajd.
38'
Carvalho fauloval Ševčenka a hrát budou Bělorusové.
37'
Fábio Vieira se dostal do zakončení, ale tentokrát nemířil přesně.
35'
Centr Portugalců byl přetažený, zakončení z toho nebylo.
34'
Další standardní situace pro Portugalce. Z pravé strany je to situace pro centr.
33'
Portugalci rozehráli rohový kop na krátko a až poté centrovali. Míč skončil v moci brankáře Pavljučenka.
32'
Domácí stále obléhají branku Běloruska a snaží se o třetí branku.
29'
Málem z toho byla třetí branka Portugalců! Fábio Vieira zkusil i z velkého úhlu vystřelit a trefil tyčku!
28'
Prisčepa dostává žlutou kartu a Portugalci mají standardní situaci z pravé strany.
25'
Bělorusové se pokusili o rychlý brejk, ale jejich akci pokazila nepřesnost.
24'
Portugalský rohový kop z levé strany neohrozil branku Běloruska.
23'
Portugalsko nepolevuje ve svém útočném pojetí hry, Bělorusové mají problémy i s rozehrávkou.
21'
Pro Vieru se jedná o třetí gól za reprezentační jednadvacítku, ale už se dokázal prosadit i v dospělé Lize mistrů v zápase proti Olympiakosu.
19'
Portugalsko už vede 2:0, poté co nařízený pokutový kop s přehledem proměnil FÁBIO VIEIRA. Dvacetiletý útočník Porta vystřeli po zemi ze svého pohledu k levé tyči. Pavljučenko skákal také tam, ale na míč nedosáhl.
19'
Domácí budou kopat penaltu! Škurdjuk zahrál ve vápně rukou.
18'
Domácí reprezentace bez problému kombinuje a zakládá další akci. Bělorusové vůbec nenapadají.
16'
Portugalci tentokrát rozehráli rohový kop na krátko. Do koncovky se dostal Fernándes, ale jeho přízemní střelu Pavljučenko chytil.
15'
Bělorusko je znovu kompletně zatažené za míčem a čeká, co přijde.
14'
Jota se nenacházel v ofsajdu, takže si mohl navést míč na osu hřiště na střelu, branku ale netrefil.
13'
Portugalsko rychle rozehrálo po běloruském faulu, do zakončení se ale tentokrát zatím nedostalo.
12'
Z levé strany centroval Mendes, ale pouze do boční sítě.
12'
Zatím to vypadá, že to dnes bude zápas jen na jednu branku.
11'
Zablokovaná portugalská střela skončila v náručí brankáře Pavljučenka.
10'
Domácí rozehrávali další dva rohové kopy, Bělorusové si s těmito standardními situacemi dokázali poradit.
9'
Z pravé strany pokutového území vystřelil Viera, Pavljučenko dokázal míč s mírnými obtížemi vyrazit.
8'
Bělorusové jsou nyní pod stálým tlakem Portugalska, které je směrem dopředu velmi nebezpečné.
7'
Tlak Portugalska pokračoval rohovým kopem, kteří domácí rozehráli na zadní tyč. Byl to pravděpodobně nacvičený signál, který ale nevyšel.
6'
Domácí se znovu dostali k centru, tentokrát z pravé strany. Zakončoval nakonec z odraženého míče Fernándes, ale nepřesně.
5'
Portugalci budou s úvodem zápasu naopak spokojení, rychlý gól byl přesně to, co si přáli. Teď se budou pokouše přidat co nejdříve i druhou branku.
4'
Bělorusové se dostali na polovinu soupeře, budou se pokoušet o odpověď. Uvidím, jak s nimi zamává rychlý obdržený gól.
3'
Portugalci se poprvé v utkání dostali do vápna soupeře a hned je z toho gól! Z levé strany poslal míč přízemním centrem před branku Jota a DMITRIJ PRIŠČEPA si ho nešťastně srazil do vlastní sítě.
2'
Rozehrávka brankáře Portugalska Costy byla nepřesná, Bělorusové budou vhazovat.
1'
Výkop měli Bělorusové, kteří se po krátké kombinaci pokusili dostat dlouhým nákopem, ale nepochodili.
1'
Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Portugalsko: Costa – Dalot, Queirós (C), Leite, Mendes – Florentino – Ferreira, G. Fernándes – Vieira, Carvalho, Jota
Náhradníci: Maximiano, Pereira, Pote, Leao, Braganca, Tavares, Ramos, Mário, J. Fernándes

Bělorusko: Pavljučenko – Nečajev, Prisčepa, Škurdjuk, Mirošnikov – Grečicho, Ševčenko, Borodin – Mjakiš, Bogomolski, Davyskiba
Náhradníci: Makavčik, Plotnikov, Vegerja, Solanovič, Petrenko

Rozhodčí: San – De Almeida, Benjamin.
Portugalsko je aktuálně na 2. místě s 18 body a skóre 22:7. Pouhou jednu prohru má na kontě a to 2:4 s Nizozemskem, které je po osmi zápasech s plným počtem bodů na první pozici.

Bělorusko je z kvalifikace na Euro ven, neboť se nachází na 4. pozici s 8 body a skóre 15:13. Naposled prohrálo doma 1:2 s Kyprem.
V dalším zápase kvalifikace na ME do 21 let se proti sobě utkají týmy Portugalsko a Bělorusko. Naposled se spolu tato mužstva utkala v Bělorusku, kde ovšem Portugalci vyhráli 2:0. Dnes se bude bojovat na stadionu Portimonense v Portimao. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí San a jeho asistenti De Almeida a Benjamin. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.