Střely mimo: 3:5.
Rohy: 2:8.
Ofsajdy: 2:0.
Fauly: 4:8.
Domácí reprezentace Belgie si s přehledem dokráčela pro další vítězství v kvalifikační skupině. Vše Belgičané odstartovali již v prvním poločase, když vlastní branku vstřelil do své branky Emir Spahić. Následně přidal slepený gól také kapitán Belgie Eden Hazard. Ve druhém poločase hráli Bosňané aktivněji, ale opět inkasovali dvě branky. Nejdříve se prosadil po perfektně rozehraném rohovém kopu Toby Alderweireld, aby mohl uzavřít skóre fantastickou střelou Romelu Lukaku. Kaňkou na výkonu domácího týmu je brzké střídaní Jordana Lukaka, který musel opustit hřiště pro zranění.
90+3
90+3
V poslední minutě nastavení si domácí hráči připravili ještě jednu průnikovou přihrávku do vápna. Před Christianem Bentekem k míči přispěchal dříve Emir Spahić a znemožnil mu zakončení.
90+2
Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.
90+1
Marouane Fellaini zbytečně dojel do protihráče s míčem a vidí také žlutou kartu od rozhodčího.
90
V poslední minutě zápasu se dostal ještě do přečíslení Mertens s Bentekem, ale druhý jmenovaný zabrzdil postup k brance a hosté se stačili vrátit do obrany.
89
Třetí rohový kop v krátkém čase jde opět na hlavu Edina Džeka. Nyní se kapitán Bosňanů trefil do míče o poznání lépe a Thibaut Courtois musel zasahovat. Ještě i před dotírajícím Lulićem musel míč překrýt na zemi.
88
Rohový kop Bosny a Hercegoviny znovu s přehledem odvrátila stoperská dvojice z Tottenhamu. Následný pas do vápna musel za branku prodloužit před Džekem Meunier.
87
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Kevin Mirallas.
86
Kapitán Belgie je k neutahání. Už opět přecházel do vápna, ale tam ho poslal na zem Kolašinac. Ani teď se nepíská pokutový kop.
85
Edin Džeko si pral o míč ve vápna a vybojoval ho na Vertonghenovi, ale poté mu míč sjel z kopačky a opět se mu do cesty postavil Jan Vertonghen.
84
Domácí hráči s luxusním náskokem v zádech kombinují na vlastní polovině hřiště a nedávají soupeři ani malou šanci odpovědět alespoň jednou brankou.
82
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Christian Benteke.
81
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Gojko Cimirot.
80
Belgie právě vstřelila branku!
Fantastická střela ROMELA LUKAKA. Eden Hazard zavedl míč na polovinu hostů, poté našel útočníka Evertonu. Ten se otočil kolem obránce a exkluzivní střelou z hranice vápna odčinil zaváhání z před malé chvíle.
79
Lukaku se nenechal odstavit od míče, ještě posunul balon v pádu na Mertense. Jeho kličku nečekal bránící hráč a rázem mohl Dries Mertens zakončovat. Střela zpoza vápna končí jen nad brankou.
77
Senad Lulić právě zastavil nedovoleně Hazarda a vidí od Martina Atkinsona žlutý trest.
76
Opět byl u míče Eden Hazard. Přes kapitána domácího týmu jde dnes většina útočných kombinací, ale tentokrát byl o míč obrán ještě před vápnem.
75
Thibaut Courtois příliš dlouho čekal s rozehrávkou a velmi blízko se k němu dostal Džeko, ale brankář Chelsea to na poslední chvíli zvládl.
74
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Mato Jajalo, přichází Edin Višća.
73
Opět mohl být u míče Romelu Lukaku, ale jeho zpracování nebylo vůbec přesné a tak mohou pokračovat v kombinaci hosté.
72
Belgičané jsou na své polovině a čekají jen na to, co předvede soupeř. Medunjanin se chtěl uvolnil středem trávníku, ale na dvojici z Tottenhamu neměl.
71
Hosté se snaží alespoň o čestný zásah, ale vždy po ztrátě míče se musí velmi rychle vracet do obrany a to je stojí mnoho sil.
69
Nyní se dějí na trávníku věci. Střídající Đurić se dostal k hlavičce přes Vertonghena a trefil břevno nad Courtoisem.
68
Obrovská šance domácího týmu! Po rozehrávce rohového kopu se po odvrácení hnali sami na brankáře Carrasco s Lukakem. Právě druhý jmenovaný dostal přihrávku před prázdnou branku, ale trestuhodně minul.
67
Domácí obrana se nyní nedomluvila na zpracování dlouhého nákopu. Vertonghen prodlužoval hlavou za sebe na Courtoise, ale ten nebyl na místě.
65
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Milan Đurić.
64
Bosňané zamkli domácí hráče ve vápna. Nakonec se dostal k velmi dobré hlavičce Edin Džeko, ale brankář Belgie byl na správném místě a míč chytá.
63
Mohlo být sníženo. Edin Džeko se hnal do vápna k zakončení, ale práce střelec třetí branky ho zastavil a míč odpravil na rohový kop.
61
Neuvěřitelný rohový kop! Dries Mertens rozehrál na přesní tyč, kde předskočil obránce TOBY ALDERWEIRELD a jen lehkou tečí poslal míč do branky. Belgie tak vede již o tři branky.
61
Romelu Lukaku se rozběhl podél obrany. Už byl v dobré pozici pro střelu, ale ještě jednou si potáhl míč do vápna a v tu chvíli mu pod nohy skočil Kolašinac.
60
Lulić se pokoušel o pobodnou akci jako před malou chvíli a dopadl možná ještě hůře. Napálil před sebou stojícího hráče a do útoku se mohl hnát Mertens s Hazardem. Právě kapitán domácího celku zpomalil celou akci a následně střela Driese Mertense již byla zblokovaná.
58
Senad Lulić byl aktivní ve vápně domácího týmu. Chtěl ještě z brankové lajně poslat míč na hranici šestnáctky, ale Fellaini zastavil míč a ještě ho otřel o útočníka hostů.
57
Romelu Lukaku operuje stále na ofsajdové hraně. Nyní ho ale obraně skvěle ubránila a rozhodčí právě píská ofsajd.
56
Ale ani druhý rohový kop v krátkém čase nekončí zakončením. Nejvýše ze všech se v pokutovém území dostal Jan Vertonghen a míč poslal pryč od své branky.
55
Domácí hráči jsou oproti prvnímu poločasu více v obraně a to vyhovuje Bosňanům, kteří si vytvořili po odkopu Cimana další rohový kop.
54
I před Courtoisem bylo horko. Medunjanin poslal velmi rychlá pas po trávníku do malého vápna a Toby Alderweireld poslal míč jen vedle tyče.
53
Na druhé straně pádil po kombinaci do šestnáctky Eden Hazard. Ani kapitán Belgie nevystřelil tentokrát přesně a Begović bez problémů chytá.
52
Edin Džeko byl sice bráněný ve vápna Vertonghenem, ale přesto se dostal do zakončení hlavou. Míč měl za sebou a tak hlavička letí jen nad branku.
51
Také Eden Hazard se pustil do napadání rozehrávky soupeře, ale Zukanović to ve spolupráci v Begovićem zvládli a nenechali hráči Chelsea.
50
Do druhé půle vstoupili hosté mnohem aktivnější. Z toho pramení i faul při napadání. Toho se dopustil Senad Lulić.
49
Hosté měli k dispozici jen autové vhazování ve velmi slušné pozice, ale míč se do šestnáctky nedostal. Courtois může v klidu rozehrávat od své branky.
48
Konstruktivní hráč Juventusu je otřesený, ale bude pokračovat ve hře. Hráči jeho týmu mohlo zatím vybojovat rohový kop.
47
Druhou půli zahájili rozehrávkou hráči Bosny a Hercegoviny. Právě hráč Hoffenheimu Ermin Bičakčić chtěl velmi rychle přihrávku posílat do středu, ale tam je sražen k zemi Miralen Pjanić a hra je přerušena.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
První polovinu zápasu je za námi. V ní byli jednoznačně aktivnější hráči Belgie, kteří po zásluze vedou o dva branky. Tu první si ale nešťastně dal do vlastní svatyně Emir Spahić, když nedokázal odvrátit centr z pravé strany a míč umístil za bezmocného spoluhráče Asmira Begoviće. Druhý gól už šel jasně za domácím týmem, když na průnikovou přihrávku Driese Mertense zareagoval Eden Hazard obešel zcela sám bosenského gólmana a zakončil do prázdné branky. Thibaut Courtois nemusel řešit vetší problémy ve svém pokutovém území a tak domácí vedou po prvním poločase o dva góly.
45+2
45+2
Ani hosté se již v závěru poločasu nehnali bezhlavě do útočení. Navíc domácí obrana výborně vykrývá prostory, takže se hostující hráči nemohou dostat ani k centru.
45+1
Martin Atkinson nastavil první poločas o dvě minuty.
45
V poslední minutě prvního poločasu si domácí reprezentace pohodlně držela míč. Poté přišel ve středu pole zásah Lulić a Belgičané museli být ještě ve střehu. Vše ale vyřešil odkopem z vlastního vápna Jan Vertonghen.
44
Eden Hazard ještě v závěru poločase provětral hostující obranu. V šestnáctce si udělal prostor, chtěl ještě vylepšit pozici přihrávkou na Mertense, ale k útočníkovi Neapole se míč nedostal.
43
Domácí skvěle přešli až do vápna, ale Mertens už byl ve velkém úhlu a nestihl skluzem najít zcela volného Lukaka na zadní tyči. Begović bere míč do rukavic.
42
Přichází pomalu závěr prvního poločasu a Thibaut Courtois nemusel zatím řešit žádný větší problém ve svém vápna.
41
Opět si o míč řekl Carrasco. Nyní rozběhl přihrávkou Witsela. Ten ale neobešel hned prvního bránícího hráče hostů Bičakčiće.
39
Fellaini chtěl zahájit rychlou akci. Do cesty se mu připletl Pjanić, který zbrzdil útok domácího týmu. Belgie pokračuje ale v kombinace na své polovině.
38
Yannick Carrasco založil útočnou akci u lajny, následně si narazil míč s Hazardem. Jeho průchod do vápna zastavil Kolašinac, ale ani po tomto pádu útočníka Belgie se nepíská penalta.
37
Dlouhý pas po pravém kraji měl najít od Meuniera rozběhnutého Mertense. Ten si dokázal zpracoval míč a také ho předat Lukakovi, jeho otočka ve vápna už byla navíc.
36
Po zběsilé střední části poločase domácí Belgičané zklidňují tempo hry. Hazard zkusil střelu z velké dálky, ale postavil se mu do cesty Zukanović.
34
Po dlouhé době se také hosté dostali až do vápna. Thibaut Courtois byl připravený na centr na přední tyč a míč chytá do rukavic.
33
Belgie tlačí soupeře do jeho vápna a přidává další velmi rychlou akci. Z pravé strany centroval před Begoviće Carrasco, ale míč na zadní tyči nezpracoval zcela volný Mertens.
32
Domácí mohli přidat třetí branku v krátkém čase, ale Romelu Lukaku z hranice šestnáctky pálil jen vysoko nad branku.
30
Eden Hazard je při chuti. Nyní si obhodil soupeře a Mato Jajalo vše musí řešit až faulem, za který fasuje od rozhodčího žlutou kartu.
28
Belgie přidává velmi rychle druhou branku. Na hranici vápna si převzal perfektní nahrávku EDEN HAZARD, který kličkou nedal šanci Begovićovi a poté už u úhlu poslal míč do sítě.
27
Domácí jdou velmi překvapivě do vedení. Yannick Carrasco z levé strany poslal míč až do pravého kraje, kde se pokusil o centr do vápna, kde byl osamocený Lukaku. EMIR SPAHIĆ nešťastně zasáhl a Begović byl bez šance.
26
Také hosté chtějí založit útok až v pozici, kdy budou ve výhodném místě. To se jim zatím nedaří a tak pokračuje kombinace na středu trávníku.
24
Axel Witsel vybojoval u levé postranní lajny autové vhazování, ale domácí se nikam neženou. Až nyní poslal velmi přesný pas do běhu na Mertense a ten je ve vápně sražen k zemi. Atkinson ale nechává pokračovat ve hře.
23
Jan Vertonghen vyvážel míč ze své polovině a byl při tom faulován. Domácí tak mohou založit postupný útok z klidové pozice.
22
Ciman se ihned zapojil do obranné činnosti, když ve vápně nedal prostor převzít přihrávku vzduchem Džekovi.
21
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Jordan Lukaku, přichází Laurent Ciman.
20
Na trávníku zůstal sedět Jordan Lukaku se kterým do nevypadá po nevinném souboji vůbec dobře.
19
Edin Džeko si převzal nahrávku na hranici ofsajdu, ale byl zády k brance a tak posunul míč do kraje, kde byl připravený k centru Lulić. Jeho pas byl však zpracován.
18
Eden Hazard byl znovu u míče, je to zatím nejaktivnější hráče na trávníku. Nyní ale zvolil přihrávku zpět na obránce. Mertens ani Lukaku se mu nenabízeli do útoku.
17
Na pravém kraji se uvolnil Thomas Meunier. Jeho přihrávka do volného prostoru pochopení nenašla. U lajny se však ohnal po Meunierovi Kolašinac a vidí první žlutou kartu v zápase.
15
Sérii neúspěšných dlouhých přihrávek do brejku prodlužuje také Miralen Pjanić, který chtěl najít Džeka. Míč však končí až u Courtoise.
14
Snad vůbec poprvé v zápase se k míči dostal také útočník Atletica Madrid Yannick Carrasco. Po levé straně zkusil projít kolem obránce, ale ten mu skvěle vypíchl míč od kopačky.
13
Romelu Lukaku se už rozbíhal do vápna soupeře po rychlé rozehrávce. Znovu byla přihrávka do vyložené šance velmi nepřesná.
12
Klidný začátek zápasu pokračuje. Hosté kombinovali na půlící lajně, až zajel do protihráče Mertens, ale ten byl faulován Zukanovićem a rozehrávat tak budou domácí.
11
Právě útočný hráč Neapole byl znovu u míče po rozehrávce od rohového praporku, ale ne na dlouho. Balon mu ukopl daleko od své branky Spahić.
10
První volný přímý kop měli k dispozici domácí po faulu na Hazarda. Sám postižený se ujal rozehrávky, ale opět se míč nedostal přes prvního bránícího hráče. Akce pokračovala a Mertens vybojoval alespoň rohový kop.
9
Domácí zatím nikam nespěchají a v klidu kombinují na své polovině hřiště. Až nyní se pokusil o dlouhý nákop na Romela Lukaka Vertonghen, ale útočník Evertonu nezpracoval pas.
8
Eden Hazard ještě zastavil míč před brankovou lajnou, poté se snažil najít obsazeného Romelu Lukaka, ale kapitán Belgie přetáhl svůj pas.
7
Pjanić byl obrán o míč ve středovém kruhu a hned z toho byl nebezpečný kontr. Mertens se zbavil svého strážce, ale ani on neposlal přesnou finální přihrávku do vápna.
6
Skvěle si našel prostor k centru Sead Kolašinac. Před brankou byl Džeko i Ibišević, ale Courtois vyboxoval míč z vápna.
5
Tlak domácích byl poprvé znát. Eden Hazard zamotal hlavu hned dvěma protihráčům na levé straně, ale následný centr do vápna nebyl přesný.
4
Také Bosňané jsou poprvé na útočné polovině. Miralen Pjanić jako tvůrce hry zkoušel najít voného hráče na hranici vápna, ale Fellaini výborně zasáhl.
3
Poprvé byl u míče také domácí kapitán Eden Hazard, ale v hlavičkovém souboji s viditelně vyšším protihráčem neměl žádnou šanci udržet míč.
2
Domácí fotbalisté rozehráli první poločas dnešního zápasu. Kombinace začala od stoperské dvojice Tottenhamu. Jan Vertonghen přihrál do středu, kde prodloužil k pravé postranní lajně Witsel, ale míč končí v zámezí.
1
Zkušený anglický hlavní rozhodčí Martin Atkinson přivádí obě reprezentace na hrací plochu. Druhý zápas pro oba týmy ve kvalifikační skupině tak může za několik málo minut začít.

Belgie: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vertonghen, J. Lukaku – Fellaini, Witsel, E. Hazard (C) – D. Mertens, R. Lukaku, Ferreira-Carrasco.
Náhradníci: Mignolet, Sels – Kabasele, Mirallas, Defour, Origi, Tielemans, Batshuayi, Ch. Benteke, Chadli, Ciman.

Bosna a Hercegovina: Begović – Bičakčić, Spahić, E. Zukanović, Kolašinac – Jajalo – Lulić, Pjanić, Medunjanin – Ibišević, Džeko (C).
Náhradníci: Šehić, Burić – Cocalić, O. Vranješ, Cimirot, M. Sušić, T.-S. Sušić, T. Šunjić, Đurić, Višća, Hajrović, M. Vrančić.

Rozhodčí: Atkinson – Child, Burt (vš. Anglie).
Poslední tři vzájemné zápasy

03.09. 2015 Belgie – Bosna a Hercegovina 3:1
13.10. 2014 Bosna a Hercegovina – Belgie 1:1
01.04. 2009 Bosna a Hercegovina – Belgie 2:1
Bosna a Hercegovina

Bosňané se na evropský šampionát těsně neprobojovali, když v barážovém dvojutkání nestačili na Irsko. Právě proto zamířili v létě na japonský turnaj Kirin Cup, který dokázali za účasti Japonska, Bulharska a Dánska vyhrát.

V úvodním zápase kvalifikace o Mistrovství světa si v domácím prostředí jednoznačně poradili s výběrem Estonska 5:0. Dvakrát se prosadil hráč Hamburku Emir Spahič, proměněnou penaltou přispěl k vysoké výhře také ex-teplický Edin Džeko.
Belgie

Belgičané se na letošním evropském šampionátu dostali "jen" do čtvrtfinále. V základní skupině nestačili na Itálii, ale i s jednou porážkou se jim podařilo postoupit do play-off. Nejdříve smetli v osmifinále překvapení z Maďarska 4:0, ale čtvrtfinále proti týmu Walesu i s Garethem Balem podlehli 1:3 i když vedli o jednu branku a tak se museli Belgičané předčasně s Eurem rozloučit.

Kvalifikace o světový šampionát rozehráli Belgičané skvěle, když na půdě Kypru vstřelili tři branky a žádnou neinkasovali. O dvě z nich se postaral Romelu Lukaku.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Kvalifikace o mistrovství světa pokračuje druhými zápasy ve skupinách a my se zaměříme na zápas Belgie, která na domácím stadionu přivítá Bosnu a Hercegovinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.