Dnešní zápas je u konce! Litva v domácím prostředí remízovala se Slovinskem 2:2!

První poločas nabídl velmi pěknou podívanou a hlavně překvapivě dobrý výkon Litvy. Domácí výběr zahrozil již ve dvanácté minutě, kdy se opřel do míče Kuklys, jeho pokus ještě Oblak lapil. O první vážnější ohrožení litevské branky se postaral Verbič, avšak jeho ránu Setkus vyrazil. Domácí fanoušky poprvé rozjásal Fiodor Černych, který svou individuální akci zakončil krásnou střelou, na kterou Oblak nedosáhl. Hned o dvě minuty později se Litva prosadila podruhé, z pravé strany mířil přesně Vykintas Slivka!

Slovinsko vstoupilo do druhého poločase ve velkém stylu, hostům pomohl příchod Iličiće, avšak vyrovnávací branka stále nepřicházela. Hostující výběr se dočkal až v 77. minutě, kdy se po rohovém kopu Iličiće prosadil René Cesar. Konec zápasu se velmi rychle blížil, avšak Slovinsko se nakonec dočkalo vyrovnání. V poslední nastavené minutě se prosadil hlavou Boštjan Cesar!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
90+4
90+3
Slovinsko právě vstřelilo branku!
To je pro domácí celek hodně kruté, neboť v poslední nastavené minutě inkasuje vyrovnávací gól! Z levé strany poslal do pokutového území centr Iličić, který našel v pravé části vápna BOŠTJANA CESARA, a ten svou hlavičkou přeloboval Setkuse!
90+2
Litevská reprezentace opět dokázal míč odkopnout na soupeřovu polovinu a hostům se čas nebezpečně rychle krátí!
90+1
V první nastavené minutě se opřel do střely na hranici vápna Iličić, avšak rána záložníka Fiorentiny letěla vysoko nad litevskou branku, navíc to bylo bez teče, a tak následuje odkop do domácí branky!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje "pouze" tři minuty nad rámec základní hrací doby. Slovinsko tak příliš času nemá!
90
Obránce Boštjan Cesar sebral míč na polovině hřiště a mířil vpřed. Ve středu hřiště ho poslal k zemi střídající Matulevičius, který však žlutou kartu od portugalského sudího nedostal!
90
Následného rohového kopu se ujal právě Iličić, jehož centr našel Jokiće, avšak hlavička obránce Villarrealu k brance Setkuse nedoletěla, u míče je Litva.
89
Minutu před koncem základní hrací doby se dostala ke střele Josip Iličić, který vypálil z pravého křídla. Jeho ránu tečoval obránce Freidgeimas a bude z toho rohový kop!
88
Domácí reprezentace však předvádí v závěru dnešního utkání skvělý taktický výkon. Litva momentálně drží svého soupeře na jeho vlastní polovině a Slovinsko má velké problémy se dostat na polovinu soupeře.
87
Další slovinský faul předvedl tentokrát stoper Samardžić, který byl pozdě v souboji s Chvedukasem a dostává žlutou kartu!
87
Hosté se následně opět dostali k míči, avšak Novakovićovi nevyšlo zpracování, míč mu uskočil, čehož využil Girdvainis, kterého slovinský útočník posléze fauloval.
86
Slovinsko již příliš času na vyrovnání nemá, a tak musí hodně pospíchat. Hostující celek se dostal do protiútoku, z levé strany odcentroval Birsa, avšak míč odhlavičkoval obránce Slavickas!
85
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Nerijus Valskis, přichází Deivydas Matulevičius.
84
Teď měli hosté ideální příležitost na vyrovnání stavu! Na levou stranu dostal přihrávku Jokić, který krásným centrem našel ve vápně Novakoviče, avšak střídající hráč nepřekonal Setkuse, který předvedl další skvělý zákrok!
83
Slovinsko bylo v kombinaci na útočné polovině poměrně bezradné, a tak to vzal na sebe Kevin Kampl, který vystřelil ze střední vzdálenosti, avšak jeho rána mířila nad branku!
82
Brankář Atlética velmi rychle rozehrál a slovinská reprezentace je už nyní nastěhována na útočné polovině, kde se pokouší dostat do blízkosti branky Ernestase Setkuse.
81
Hostující výběr kombinoval na útočné polovině, avšak přihrávku Kampla vystihl střídající Chvedukas a pospíchal do protiútoku. Litevský protiútok se však vůbec nepovedl a míč skončil u Oblaka.
80
Slovinská obrana se opět dostala pod tlak, a tak Boštjan Cesar poslal míč k Janu Oblakovi, který se rovněž dostal pod tlak napadajícího hráče a byl donucen odehrát míč do zámezí na autové vhazování!
79
Domácí reprezentace provádí krátce po první obdržené brance své druhé střídání v tomto zápase. Kouč Edgaras Jankauskas posílá ze hry Vykintase Slivku, který se postaral o zatím rozdílový gól. Na jeho místo přichází Chvedukas.
77
Slovinsko se dočkalo čtrnáct minut před koncem základní hrací doby branky naděje! Nejdříve měl obrovskou šanci Bezjak, kterého však parádním zákrokem vychytal Setkus! Poté mělo Slovinsko k dispozici rohový kop, který rozehrál Iličić a ve vápně našel přesně hlavu RENÉ KRHINA, jehož hlavička zamířila přesně k tyči!
76
Hlavní rozhodčí nyní udělil vůbec první žlutou kartu v dnešním zápase. tu dostává domácí Žulpa!
75
Josip Iličić je jednoznačně nejaktivnějším hráčem ve druhém poločase, což předvedl i před malou chvilkou! Záložník Fiorentiny předvedl na hranici vápna hned tři zasekávačky, dostal se ke střele, avšak tu tečoval Girdvainis a brankář Setkus měl poté lehkou úlohu!
74
Slovinská reprezentace vybojovala další rohový kop, kterého se zhostil Iličić. Jeho centr odvrátila obrana Litvy za vápno k Birsovi, který se opřel do míče, avšak jeho rána mířila nad branku Setkuse.
73
Na pravém křídle předvedl pohlednou spolupráci dva střídající hráči Slovinska. Iličić poslal do vápna míč pro Novakoviče, který míč svému spoluhráči vrátil, a ten z ostrého úhlu vypálil. Setkus byl však připraven!
71
Před vápnem slovinské reprezentace skvěle napadal Arturas Žulpa, který vybojoval míč, a ten následně posunul do středu pro Slivku. Do jeho střely se však dokázal položit stoper Cesar, který míč zablokovat!
70
Fiodor Černych v dnešním utkání končí, neboť mu jeho zdravotní stav nedovolí v zápase pokračovat. Na jeho místo přichází Grigaravičius!
69
Na trávníku nyní zůstal ležet domácí Fiodor Černych, který si ublížil v souboji s Boštjanem Cesarem. Domácí kapitán však nyní za asistence lékařů odchází za postranní čáru.
67
Na druhé straně hřiště si Slovinsko vypracoval velkou šanci! Kampl před vápnem zpracoval pas od Iličiće a krásným lobem oslovil Novakoviće, avšak tomu se nepodařilo míč ve vzduchu trefit ideálně a Setkus skákavý míč v pohodě zkrotil!
66
Egidijus Vaitkunas dostal na pravou stranu hodně rychlou přihrávku od Novikovase, avšak litevský záložník dostihl míč na hrací ploše a poslal míč před branku. Jan Oblak však centr dokázal pokrýt!
65
Exekuce rohového kopu se ujal Iličić, jehož centr se snesl do středu pokutového území. Brankář Setkus šel opět ven z branky a tentokrát míč úspěšně vyboxoval!
65
Tentokrát to ze střední vzdálenosti zkoušel Valter Birsa, jehož přízemní rána nebyla nikterak razantní, avšak brankář Setkus míč raději vyrazil na rohový kop.
64
Kampl ve středu hřiště opět spolupracoval s Birsou, který křížným pasem oslovil v levé části pokutového území Jokiće. Obránce Villarrealu poslal míč nadýchaným centrem před branku, avšak Setkus si pro míč došel!
63
Aktivní Iličić přebral míč na polovině hřiště a pohotovým pasem se pokoušel oslovit Novakoviče, dalšího střídajícího hráče. Na toho byl však míč příliš rychlý, a tak skončil v zámezí.
61
Slovinsko mělo výborný vstup do druhého poločasu, avšak ze svého tlaku nedokázalo vytěžit branku naděje. Litva se v posledních minutách dokázala oklepat z nepovedeného vstupu a opět hraje s favoritem utkání vyrovnanou partii.
60
Litva je v posledních dvou minutách velmi aktivní a před malou chvilkou byla blízko k vstřelení třetí branky. V levé části vápna se uvolnil Klimavičius, avšak jeho rána z ostrého úhlu mířila mimo!
59
Aktivní Josip Iličić rozehrál následný rohový kop, avšak jeho centr nebyl nebezpečný. Do protiútoku naopak vyrazila Litva, po pravé straně postupoval Skubič, který našel ve vápně Černycha, avšak jeho rána mířila těsně vedle branky Jana Oblaka!
58
Ve druhém poločase ožil i Kevin Kampl, který přihrávkou našel před vápnem Iličiće. Jeho první rána byla ještě zblokovaná, avšak ta druhá již mířila mezi tři tyče, avšak Setkus míč vyrazil na roh!
57
Slovinci předvedli před pokutovým územím krásnou kombinaci na jeden dotek po ose Kampl-Iličić-Novaković ... nikdo. Přihrávka posledního jmenovaného, bohužel pro hosty, skončila u Slavickase, který zvolil razantní odkop.
56
Slovinský kouč po deseti minutách druhého poločasu provádí druhé střídání v tomto zápase. Ze hřiště odchází Benjamin Verbić, který v dnešním utkání nepředvedl zrovna špatný výkon. Na jeho místo přichází Novakovič.
55
Příliš nechybělo a Josip Iličić mohl jít sám na Setkuse! Kevin Kampl našel křížným pasem ve středu hřiště Bezjaka, který prodloužil pas za obranu Litvy, kde číhal Iličić, avšak na poslední chvíli míč zastavil Girdvainis.
55
Fiodor Černych chtěl kombinovat s Slavickasem na levé straně, avšak spolupráce těchto dvou hráčů nebyla nikterak povedená, přišla ztráta míče a do protiútoku míří hostující výběr!
54
Slovinsko je na začátku druhého poločasu velmi aktivní. Hostům pomohl rovněž příchod Iličiće, který přihrál na vrchol vápna, kde se nacházel Birsa. Jeho pohotová rána však letěla příliš vysoko!
53
Poprvé ve druhém poločase měl nějakou práci Jan Oblak, který musel vyboxovat centr Slavickase. Následně se Litva dostala k míči znovu, avšak Slivka ve vápně nedokázal zpracovat pas od Novikovase.
52
Tentokrát je hra přerušena, neboť byl Kevin Kampl nedovoleně bráněn na levé straně v souboji s Fiodorem Černychem. Slovinská reprezentace rychle rozehrála, avšak přihrávka na Bezjaka nebyla ideální.
51
Aktivní Josip Iličić zakomibnoval na levé straně s Kevinem Kamplem. Záložník Fiorentiny, soupeře Liberce v Evropské lize, následně odcentroval, avšak domácí obrana dokázala míč opět odhlavičkovat.
50
Hostující výběr se však dokázal udržet u míče, po pravé straně pospíchal vpřed Skubič. Slovinský obránce následně odcentroval, avšak pozorná obrana Litvy si dokázala poradit a míč má Setkus!
49
Slovinská reprezentace byla za aktivní hru odměněna rohovým kopem, kterého se ujal i tentokrát Birsa. Záložník Chieva však dnes standardní situace nerozehrává příliš ideálně, což předvedl i zatím posledního rohového kopu.
48
Exekuce standardní situace se ujal třicetiletý Valter Birsa, avšak jeho centr odvrátil hned na přední tyči Vautkunas. Míč následně dostihl u postranní čáry Kuklys, který míč odkopl na polovinu hřiště!
48
Slovinsko nastoupilo do druhého poločasu ve velkém stylu a po nedovoleném zákroku Slavickase bude mít k dispozici nebezpečnou standardní situaci.
47
Aktivní Iličić se zapojil hned do první útočné akce svého týmu! Kampl poslal přihrávku na pravou stranu, kde si míč narazil Birsa s Krhinem a našel ve vápně Iličiće, avšak střídající hráč nedokázal Setkuse překonat!
46
Kouč Srečko Katanec reaguje na nepříznivý stav prvním střídáním. Ze hřiště odchází Robert Berić, který byl v prvním poločase hodně nevýrazný. Na jeho místo přichází Josip Iličić.

Rohové kopy – 3 – 2

Litva v prvním poločase svého favorizovaného soupeře dokonale zaskočila, vypracovala si dvoubrankové vedení a má nakročeno k zisku tří bodů. Před námi je však ještě druhý poločas, který začne přibližně v 19:01, ve kterém se Slovinsko bude snažit stav zápasu minimálně srovnat.
45
45
Slovinsko má v závěru prvního poločasu poměrně tlak. Do vápna litevského týmu poslali centr Kampl a Jokić, avšak v obou případech Litva dokázala míč dostat z vápna pryč!
44
Na druhé straně hřiště vybojovalo rohový kop také Slovinsko. Birsa svým centrem našel ve vápně Boštjana Cesara, jehož hlavička nebyla nikterak razantní, avšak před Setkusem se nacházel Skubič, kterému se však nepodařilo míč zasáhnout a litevský brankář míč v pohodě lapil!
43
Následného rohového kopu se ujal Arvydas Novikovas, který hledal v pravé části vápna Freidgeimase, avšak aktivní Cesar kraloval ve vzdušném prostoru a míč odhlavičkoval.
42
Aktivní Fiodor Černych se dostal po hlavičce Kuklyse k míči na levé straně a pohotovým centrem hledal ve vápně Slivku. Obránce Cesar však šel do skluzu a odehrál míč na rohový kop!
41
Litva se hnala do dalšího postupného útoku, nicméně Novikovas na levé straně ztratil míč po souboji se Skubičem a poté ještě slovinského obránce fauloval.
39
Slovinci se po delší době dostali do kombinace na útočné polovině. Po autovém vhazování Skubiče centroval z pravé strany Benjamin Verbič, avšak jeho centr skončil pouze v boční síti branky Setkuse.
38
Kuklys rozehrál velmi chytře, míč opřel o Samardžiće, od kterého se míč odrazil na rohový kop. Exekuce se zhostil Žulpa, jehož centr však odvrátil do středu hřiště obránce Jokić.
37
Dlouhý výkop zkušeného litevského brankáře našel na útočné polovině Slivku. Autor zatím poslední branky dnešního utkání byl faulován Krhinem a Litva bude mít k dispozici volný přímý kop.
36
Domácí fanoušci jsou rázem ve varu, neboť jejich tým nečekaně vede nad favorizovaným Slovinskem už rozdílem dvou branek. Momentálně je míč u brankáře Setkuse, který se chystá vykopávat.
34
Litva právě vstřelila branku!
To už vypadá se Slovinskem hodně špatně, neboť hosté prohrávají už rozdílem dvou branek! Slovinsko tentokrát chybovalo na pravé straně, kde se dokázal uvolnit VYKINTAS SLIVKA, který postupoval před branku Oblaka po pravé straně a následnou střelou dokázal brankáře Atlética prostřelit!
33
Tak, to se příliš nečekalo, neboť podceňovaná Litva vede po půl hodině hry nad favorizovaným Slovinskem. Hostující tým má však ještě dostatek času, aby dokázal s vývojem utkání něco udělat.
32
A máme zde první branku dnešního utkání, kterou vcelku překvapivě střílí domácí Litva! Slovinsko propadlo ve středu hřiště a domácí výběr se dostal do protiútoku, který táhl FIODOR ČERNYCH. Kapitán Litvy si navedl míč do středu a krásnou střelou překonala Oblaka v brance Slovinska!
31
Následný dlouhý odkop brankář Oblaka hledal na útočné polovině Roberta Beriće, avšak útočník francouzského Saint-Étienne se k míči přes litevskou obranu nedostal.
30
Ve středu hřiště se nejdříve odehrál ostrý souboj Beriće s Girdvainisem, po kterém se ještě nepískalo. Následně se střetl Žulpa s Cesarem, který byl faulován a po tomto souboji už sudí Dias hru přerušil.
29
I Slovinsko se dočkalo prvního rohového kopu v tomto zápase. Exekuce se ujal Valter Birsa, jehož centr se snesl do středu pokutového území. Brankář Setkus však dokázal míč vyboxovat!
28
Litevská reprezentace se nyní dostala po delší době k ohrožení hostující branky. Z pravé strany zahrával volný přímý kop Novikovas, jehož centr prodloužil Valskis a míč prolétl těsně nad břevnem!
26
Nebezpečnou standardní situaci rozehrál Valter Birsa, jehož centr sice nenadělal domácí obraně žádné problémy, avšak poté se za vápnem dostal míč na nohu Verbiče, jehož ostrou ránu dokázal Setkus vyrazit!
25
Tentokrát už portugalský rozhodčí nedovolený zákrok odpískal. Benjamin Verbič se uvolnil na pravé straně ze souboje s Žulpou, avšak ten ještě stihl záložníka Kodaně poslat k zemi.
24
Litva se po pádu Bezjaka dostala do rychlého protiútoku, který zakončil střelou ze střední vzdálenosti Vykintas Slivka, jehož rána však letěla vysoko nad branku!
23
Slovinsko je v posledních minutách aktivnějším týmem a opět se drželo v kombinaci na útočné polovině. Tentokrát na levé straně spadl Bezjak, avšak ani po jeho souboji s Slavickasem se nepíská!
22
Kampl posunul míč do středu na Birsu, který pokračoval přihrávkou na Beriće. Bývalý útočník Rapidu Vídeň spadl po souboji s Girdvainisem, avšak hra pokračuje dál.
21
Teď se dostalo ke slovu také Slovinsko, které kombinovalo na útočné polovině. Na konci celé akce byl Valter Birsa, který se zasekávačkou zbavil Novikovase, avšak jeho následná přízemní střela skončila v náruči Setkuse.
20
Výkon litevské fotbalové reprezentace je zatím příjemným překvapením. Svěřenci Edgarase Jankauskase zatím hrají s favoritem tohoto duelu více než vyrovnaný zápas!
18
Další nebezpečná šance Litvy! Na levé straně se dostal k míči Arvydas Novikovas, který našel svým centrem ve vápně kapitána Černycha, avšak jeho hlavičku dokázal pokrýt Oblak!
17
Na druhé straně aktivně napadal Valter Birsa, který dostal pod tlak obránce Girdvainise, míč mu sebral, avšak po následném kontaktu spadl, nicméně Artur Dias faul neodpískal a hra pokračuje dál!
16
Slovinské reprezentaci se příliš nepovedla rozehrávka a k míči se dostali domácé. Obránce Slavickas hledal dlouhým centrem Slivku, avšak míč dolétl pouze do rukavic Jana Oblaka.
14
Hráči Slovinska se nyní inspirovali od domácích hráčů a branku Setkuse se pokusili ohrozit ze střední vzdálenosti. O to se postaral Birsa, avšak jeho rána mířila do středu branky, kde se nacházel připravený litevský brankář.
13
Domácí celek si následně opět vytvořil tlak na útočné polovině. Litva i vybojoval úvodní rohový kop zápasu, který rozehrál Vaitkunas, jehož centr však obraně Slovinska nenadělal problémy.
12
První větší šanci si nyní vybojovala také Litva! Po dlouhém autu obránce Slavickase se míč odrazil za pokutové území, kde byl připravený Mantas Kuklys. Ránu obránce, který odehrál osm zápasů v Bohemians Praha, však Oblak dokázal lapit!
10
Litva postupovala do zajímavého protiútoku, který táhl po pravé straně Valskis. Jeho následná přihrávka na Černycha však nebyla ideální a domácí kapitán nezachytil míč na hrací ploše.
9
Hostující tým pokračuje v aktivní hře! Po dobré práci Beriće se míč dostal za pokutové území na nohu Bezjaka, jehož pohotovou ránu dokázal zblokovat jeden z obránců domácího týmu.
8
Slovinsko v pohodě kombinovalo na vlastní polovině, avšak poté při rozehrávce chyboval Samardžić. K míči se dostal Novikovas, který se pokoušel uvolnit na levé straně, avšak přes Skubiče neprošel.
7
Na druhé straně hřiště se hnal do zajímavé příležitosti Valskis, avšak o zkušeného forvarda se dokázal postarat stoper Cesar, který přistoupil ke svému soupeři včas a obral ho o míč.
5
Na druhé straně si Slovinsko vybojovala svou první větší příležitosti v dnešním zápase! Krásnou přihrávku do vápna dostal Bezjak, který ještě posílal míč před branku na Beriće, avšak pro toho byl míč příliš rychlý!
4
Teď si Slovinsko pěkně zavařilo! Obránce Cesar posílal míč zpět k vlastnímu brankáři, avšak špatně odhladl postavení Jana Oblaka, který musel přidat, neboť velmi blízko byl napadající Slivka! Brankář Atlética však celou situaci zvládl!
4
Domácí se dokázali usadit na útočné polovině, avšak kombinace Vaitkunase s Vlaskisem nebyla ideální, a tak míč skončil v zámezí.
3
Poprvé v tomto zápase se do útoku hnala také domácí Litva, kterou podporuje velký počet domácích fanoušků. Postup Slivky však zastavil faulem Birsa.
2
Exekuce standardní situace se ujal Valter Birsa, avšak hned po rozehrávce fauloval ve vápně Samardžić a hra je přerušena!
2
Slovinsko vstoupilo do dnešního utkání velmi aktivně. Zákrok Girdvainise na Beriće se ještě nepískal, avšak poté fauloval Slavickas, který poslal k zemi Bezjaka a Slovinsko má k dispozici zajímavou standardní situaci!
1
Hlavní rozhodčí Artur Soares Dias z Portugalska právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop měli k dispozici hráči Slovinska. Kapitán Cesar hned posílal centr na Beriće, avšak ten se k míči neprobojoval.
1
Hymny Litvy a Slovinska již dozněly, a tak již nic nebrání začátku dnešního zápasu. Začínáme zhruba za tři minuty!
Oba týmy jsou již nastoupeny na trávníku Vilniaus LFF stadionas. Na řadě jsou hymny obou zemí.

Litva: Setkus – Vaitkūnas, Freidgeimas, Girdvainis, Slavickas – Černych (C), Žulpa, Kuklys, Novikovas – Valskis, Slivka.
Náhradníci: Zubas, Klevinskas – L. Klimavičius, Grigaravičius, Česnauskis, Matulevičius, Radzinevičius, Chvedukas, A. Klimavičius, Verbickas, Lukša, Baravykas.

Slovinsko: Oblak – Skubič, Samardžić, Cesar (C), Jokić – Verbič, Krhin, Kampl – Birsa – Berić, Bezjak.
Náhradníci: Belec, Kotnik – Struna, Iličić, Novaković, Stojanović, M. Mevlja, Trajkovski, Zajc, Vrhovec, Črnic.

Rozhodčí: Artur Soares Dias – Tavares, Soares (vš. Portugalsko).
Příjemné nedělní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Dnešním dnem se rozbíhá kvalifikace na MS, které proběhne v roce 2018 v Rusku. My se společně zaměříme na utkání Litvy proti Slovinsku. Úvodní výkop je naplánován v 18:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Litva před vstupem do kvalifikace na MS neodehrála žádný přípravný duel, a tak čeká litevskou reprezentaci ostrý vstup. Ve skupině F je společně s Maltou považována za outsidera skupiny a ve společnosti týmu Anglie nebo Slovenska se jí dávají minimální šance na postup. Poslední utkání odehrála litevská fotbalová reprezntace v červnu, kdy před ME otestovala formu Polska. V přípravném zápase však diváci branku neviděli. V dnešním duelu je Litva považována za outsidera, avšak před svými fanoušky by mohla překvapit.

Slovinsko předvádělo v minulé kvalifikaci na ME ve Francii velmi dobré výkony, nakonec se však na závěrečný šampionát neprobojovalo. Slovinské reprezentaci příliš nepřál los, ve skupině ve společnosti Anglie, Slovenska a Skotska to bude mít velmmi těžké, avšak rozhodně není bez šance na postup. Dnes bude Slovinsko ve Vilniusu považováno za favorita, který by měl vstoupit do kvalifikace ziskem tří bodů.