Je konec! Gibraltar se loučí se svou první kvalifikací na ME vysokou porážkou 0:6 se Skotskem !

Druhý poločas načali dva ryché góly Stevena Fletchera! Skotsko nadále útočilo, a diktovalo tempo hry. Hru hostů hodně oživil příchod Russella a Naismitha! V 85. minutě se krásnou střelou trefil Steven Fletcher, který zkompletoval svůj hattrick! V nastavení se ještě prosadil Steven Naismith, který upravil na konečných 6:0!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu brzy nashledanou!
90+3
90+1
Skotsko právě vstřelilo branku!
Skotsko ještě nekončí! V nastaveném čase přichází šestá branka do sítě Jamieho Robba! Po pravé straně postupoval STEVEN NAISMITH, který si ve vápně narazil míč se Stevenem Fletcherem, a poslal míč přízemní střelou k tyči! Robba se po míči natahoval marně!
90
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec záklandí hrací doby!
89
Za obranu Gibraltaru si nabíhal opět Steven Fletcher, který dostal pas od Grahama Dorranse. U míče byl však dříve brankář Jamie Robba, který jej odkopl za polovinu!
89
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Kyle Casciaro, přichází Michael Yome.
88
Tak teď to provedl střídající Naismith na pravé straně krásně, kdy se vyhnul Chipolinovi, a poslal míč pro Johnnyho Russella, který se na penaltě obtočil, a vyslal tvrdou ránu. Jamie Robba však střelu vyrazil!
87
Skotové kontrolují hru na vlastní polovině. Domácí útočník Duarte se ještě pokouší napadat, nicméně zatím jeho snaha žádné ovoce nepřinesla.
85
Hattrick! STEVEN FLETCHER zkompletoval pět minut před koncem základní hrací doby svůj hattrick! Na začátku krásné akce byl Naismith s Russellem, kteří dostali míč před vápno na nohu Fletchera, který míč poslal přesně do rohu branky! Jamie Robba byl naprosto bez šance!
84
Na levé straně se pokoušel něco kloudného vymyslet Naismith, který následně poslal do středu hřiště přihrávku pro Maloneyho, ten našel před vápnem Johnnyho Russella, jehož tvrdá rána skončila v rukavicích brankáře Robba!
83
Utkání se již spíše dohrává, nicméně Skotové jsou i nadále aktivní v kombinace na útočné polovině.
82
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Lee Casciaro, přichází John-Paul Duarte.
80
Skotská kombinace však pokračovala po další nepřesné rozehrávce domácího celku. Naismith si narazil na hranici pokutového území s Fletcherem, a tvrdě vypálil. Jeho střelecké zakončení však mířilo nad!
79
Shaun Maloneyho vybídl k úniku po levé straně Naismitha, kterému se podařilo odcentrovat přes obránce. Ven z branky však šel opět Robba, který míč lapil do rukavic.
78
Stoper Ryan Casciaro se pokoušel zapojit do kombinace svého celku, dlouhým centrem se pokoušel uvolnit svého bratra na hrotu, ten však lehce zaspal při náběhu, a neměl šanci míč stihnout.
77
Dlouhý výkop Jamieho Robba našel ve středu pole Darrena Fletchera, jehož hlavička našla Alana Huttona. Toho poslal k zemi domácí Walker, a Skotsko zůstane u míče.
76
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Chris Martin, přichází Steven Naismith.
75
Po delší době se na levé straně zapojil do kombinace opět Andrew Robertson, který přešel přes Garciu, a poslal centr do vápna. Steven Fletcher si nabíhal na přední tyč, avšak míč těsně nezasáhl!
73
Poprvé po svém příchodu o sobě dal vedět Darren Fletcher, který dostal dostatek prostoru na pravé straně, a poslal centr do vápna. Jamie Robba si však opět věděl rady!
72
Postupný útok Skostka táhl na útočné polovině Steven Fletcher, kterému se podařilo uvolnil na levé straně Chrise Martina. Hostující ofenzivní záložník poslal míč do vápna, kde však kraloval Robba, ten si pro míč v poklidu došel.
71
I Johnny Russell je po svém příchodu velmi aktivní. Tentokrát si nabíhal na pravou stranu, kam přilétl rychlý centr od Fletchera. Russell však míč na hrací ploše nestihl.
70
Aktivní Skotsko vybojovalo svůj další rohový kop! Exekuce se ujal Shaun Maloney, jehož centr vyboxoval Robba, byl však faulovaný Greerem, což postřehl hlavní rozhodčí, a odpískal faul.
69
Graham Dorrans opět nádherně uvolnil Russella, který přesprintoval Garciu, a poslal před branku přízemní centr. Na ten si nabíhal Steven Fletcher, avšak těsně na míč nedosáhl!
68
Graham Dorrans o sobě přes hodinu hry nedal pořádně vědět, avšak v posledních minutách je ho plné hřiště! Tentokrát krásně uvolnil ve vápně střídajícího Russella, jehož technická rána skončila nad brankou!
67
Gibraltar se po dlouhém výkopu Robba dostal do kombinace, a i k dalšímu střeleckému pokusu. Ten vyslal Lee Casciaro, který však nemířil přesně!
66
Do středu hřiště dostal přihrávku Graham Dorrans, který si narazil s Russellem, a mohl jít do zakončení. Před hostující středopolaře se však dostal obránce, a míč skončil u brankáře Robba!
65
Druhý střelecký pokus domácího celku vyslal ze středu hřiště Joseph Chipolina, který se vydal na útočný výlet. Levý obránce však mířil hodně vysoko nad, a McGregor si ani teď nepřipsal zákrok.
64
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Matt Ritchie, přichází Johnny Russell.
63
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Scott Brown, přichází Darren Fletcher.
62
Andrew Robertson přebral pomyslnou štafetu od Alana Huttona a stává se momentálně nejaktivnějším hráčem skotského výběru. Tentokrát poslal Robertson další centr do vápna, ten před Fletcherem vyboxoval brankář Robba!
61
Tentokrát se skotský útok vedený přes levou stranu nepovedl. Robertson se pokoušel odcentrovat, nicméně proti byl obránce Jean-Carlos Garcia, od kterého se míč odrazil do zámezí.
60
Až do středu hřiště si naběhl pro přihrávku Steven Fletcher, který uvolnil Robertsona, který hledal ve vápně naběhnutého Martina. Míč však tečoval Chipolina, a ten skončil u brankáře Robba.
58
Skotové stále nemají dost! Shaun Maloney operoval s míčem na levé straně. Krásně mu naběhl Robertson, který nehlídaný poslal přízemní centr do vápna. Martin se dokázal dostat ze sevření bránícího Casciara, a mohl zakončovat. Míč však hostující záložník nedokázal trefit!
57
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Daniel Duarte, přichází Brian Perez.
56
Tak druhý poločas zatím jednoznačně patří STEVENU FLETCHEROVI! Před pokutovým územím Gibraltaru se dostal k míči Chris Martin, který našel ve vápně naběhlého útočníka Sunderlandu, který poslal míč přesně k tyči!
55
Skotové se dál snaží o navýšení svého vedení! Tentokrát se chtěl předvést také levý obránce Andrew Robertson, který přešel přes Garciu, a přízemní cetrem našel Fletchera. Jeho zakončení však vyrazil Robba!
54
Skvělý Alan Hutton pokračuje ve svém povedeném výkonu. Tentokrát si obránce Aston Villy narazil s Ritchiem, a poslal z pravé strany další centr, ten však nikoho z jeho spoluhráčů v pokutovém území nenašel.
52
Začátek druhého poločasu Skotsku vyšel báječně, a zaslouženě přidává svou třetí branku v tomto utkání! Opět skvělou práci na pravé straně odvedl Alan Hutton, který se dokázal uvolnit ze souboje s Chipolinou, a posadil svůj centr na hlavu STEVENA FLETCHERA. Hlavička útočníka Sunderlandu mířila přesně k tyči, a Robba byl bez šance!
51
Robertson poslal míč do středu, kde jej prodloužil Maloney pro nabíhajícího Chrise Martina. Skotský ofenzivní záložník však vyběhl s míčem za postranní čáru, a Gibraltar bude vhazovat.
50
Steven Fletcher si na pravé straně narazil s Alanem Huttonem, a následně se pokoušel uvolnit Matta Ritchieho. Na záložník Bournemouthu byl však pas příliš dlouhý.
49
Do první útočné kombinace se dostal domácí Gibraltar. Na levou stranu dostal přihrávku Joseph Chipolina, jehož postup však zastavil obránce Hutton!
47
Matt Ritchie postupoval středem hřiště, následně se však před ním objevil Ryan Casciaro, se kterým středopolař Skotska svedl tvrdý souboj, po kterém zůstal ležet na zemí domácí borec.
46
Shaun Maloney se pokoušel prosadit přes levou stranu, následně se pro něj otevřel prostor pro centr, a tak záložník Hullu hledal Chrise Martina, ten byl zablokovaný.
46
První poločas nabídl na slušně zaplněném Estádio Do Algarve zajímavou podívanou! Skotsko nastoupilo do utkání v obměněné sestavě, nicméně dle očekávání diktovalo tempo hry! Skotové měli hned v úvodních minutách dvě velké šance, ani jednu však nevyužili. Ve 25. minutě se však favorit konečně prosal. Roh Maloneyho prodloužil Greer, a míč doklepl do branky Chris Martin. Druhou branku přidal ve 39. minutě Shaun Maloney, který kráshě zakoutil svou střelu k tyči!

Druhý poločas začne přibližně v 21:46!
45
45
Exekuce standardní situace se ujal Shaun Maloney, který zakroutil svůj centr před branku pro Chrise Martina. Jeho zakončení však nebylo přesné, neboť ven z branky šel Robba, a míč vyrazil!
44
Na levé straně dostal přihrávku Chris Martin, který byl nejdříve poslán k zemi Lee Casciarem. Tento zákroku se ještě nepískal, Martin se rychle zvedl, ale následně byl opět poslán k zemi Casciarem. Tentokrát už hlavní rozhodčí foukl do píšťalky!
43
Alan Hutton tentokrát obdržel hodně rychlou přihrávku na pravou stranu, nicméně míč stihnul. Do souboje se však dostal také Ryan Casciaro, po jehož zákroku šel Hutton k zemi. Nedovolený zákrok se však nepíská!
41
Aktivní Alan Hutton se odhodlal poslat z pravé strany centr, který byl však zablokován. Následného rohového kopu se ujal Matt Ritchie, jehož centr našel Berru. Hlavička skotského stopera však mířila mimo!
40
Gibraltar si míče po rozehrávce dlouho neužil. Skotové výborně napadali, a zanedlouho se dostali k míči. Momentálně hostující celek kombinuje na pravé straně.
39
A máme tu druhou branku dnešního zápasu! Na začátku pohledné akce skotského týmu byl na pravé straně Alan Hutton, který zvládl souboj s Garciou, což byl základ úspěchu. Následně se míč ve vápně dostal až na nohu SHAUNA MALONEYHO, který míč parádně zakroutil k vzdálenější tyči!
38
Alan Hutton společně s Ritchiem se dostali na pravé straně do obležení trojice protihráčů. Vše však vyřešil hvizd rozhodčího, který odpískal faul Chipoliny, a Skotsko zůstává u míče!
36
I tohoto rohového kopu se ujal Shaun Maloney, jehož centr našel na hranici pokutového území Matta Ricthieho, který se opřel do míče zprvní. Jeho střela však mířila nad branku!
35
Scott Brown podnikl útočný výpad k pokutovému území, následně vysunul Robertsona, který našel Stevena Fletchera. Útočník Sunderlandu nezakončil ideálně, nicméně jeho míč doskákal na tyč! Následně obrana Gibraltaru poslal míč na rohový kop!
34
Ritchie na pravé straně "uběhal" Jeana-Carlose Garciu, a dokázal uvolnit Huttona, ten však zaspal při náběhu, a k míči se dostal jako první právě Garcia!
33
Po ose Robertson – Maloney – Martin se míč dostal na levou stranu, odkud odcentroval Andrew Robertson. Jeho centr našel hlavu Maloneyho, jehož hlavička směřovala do branky, nicméně míč odkopl stoper Roy Chipolina!
32
Na útočný výlet se vydal Jean-Carlos Chipolina, který postupoval po levé straně. Následně ho však obral o míč Scott Brown, domácí hráč následně kapitána Celticu poslal k zemi, a je odpískán nedovolený zákrok.
31
Skotský tlak pokračoval kombinací na levé straně. Berra zakombinoval s Robertsonem, který poslal ideální centr do vápna. Správný výběr místa měl Casciaro, který míč odhlavičkoval.
30
Exekuce se samozřejmě ujal Maloney, jehož přetažený centr našel na zadní tyči Berru. Skotský stoper byl však v záklonu, a jeho hlavička nebyla povedená.
30
Andrew Robertson se pokoušel najít svým centrem ve vápně opět Stevena Fletchera. Útočník Sunderlandu se k hlavičce nedostal, nicméně hráči Gibraltaru poslali míč na rohový kop.
29
Exekuce dalšího skotského rohového kopu se ujal opět Shaun Maloney, jehož centr našel Berru. Hlavičku skotského obránce však odkopl bránící Garcia. Následovala ještě nepřesná střela Ritchieho.
28
Aktivní Alan Hutton dostal nabídku na pravé křídlo od Dorranse. Hostující bek tak tak míč stihnul na hrací ploše, nicméně odcentroval. Bránící Chipolina však poslal míč na rohový kop!
26
Na levé straně se dokázal uvolnil Andrew Robertson, který odcentroval přes Jeana-Carlose Garciu. Jeho centr hledal Stevena Fletchera, který se však do zakončení nedostal. Následně se ošklivě střetl s brankářem Robbou!
25
Skotové jdou do naprosto zaslouženého vedení! Po nebezpečné hlavičce Maloneyho poslal Robba míč na rohový kop, který rozehrál právě Maloney. Jeho centr na přední tyči prodloužil Greer, a na brankové čáře doklepl míč do branky CHRIS MARTIN!
24
Matt Ritchie operoval s balónem na hranici vápna. Roy Chipolina si však skotského středopolaře pozorně hlídal, a k centru ho nepustil!
23
Krásnou průnikovou přihrávku vymyslel Scott Brown, který uvolnil Alana Huttona. Následný přízemní centr obránce Aston Villy však nebyl příliš rychlý, a navíc skončil v rukavicích domácího brankáře.
22
V posledních minutách utkání bohužel ztratilo své vysoké tempo, které v úvodních minutách udávali hlavně Skotové. Hostující reprezentace se snaží dostat do vedení, avšak proti je výborně chytající brankář Robba!
20
Skotové obsadili útočnou polovinu, a kombinovali. Pomalá kombinace zjevně přestala bavit Robertsona, který poslal do vápna nadýchaný centr. Robba si však vyběhl z branky, a míč lapil.
19
Gibraltar se dostává k pohodové přihrávce ze své poloviny. Velmi aktivně napadal Fletcher, který dostal pod tlak Roye Chipolinu, jehož odkop našel pouze hostujícího Huttona!
18
Poprvé v tomto utkání o sobě dal vědět také levý obránce Andrew Robertson, který dostal přihrávku od Dorranse. Následný centr obránce Hullu našel ve středu Ritchieho, jehož rána však letěla nad branku!
17
Tentokrát se přes pravou stranu dostal Alan Hutton, který využil zaváhání Chipolina. Přihrávkou našel Stevena Fletchera, který se uvolnil, a vyslal tvrdou střelu. Následoval však další skvělý zákrok Robby!
16
Na pravé straně operoval s míčem Liam Walker, který hledal svým centrem Casciara, který se do zakončení nedostal. Do zakončení se však již dostal Walker, jehož rána mířila mimo!
16
A tato taktika také přinesla své ovoce! Alan Hutton u postranní čáry na pravé straně opravdu neměl komu, a tak následnou přihrávkou odevzdal míč soupeři. Ten se velmi rychle dostal na útočnou polovinu, a kombinuje.
15
Skotsko zatím většinu svých akcí táhne přes pravou stranu, což domácí fotbalisté správně pochopili, a tuto stranu "ucpali", aby se Skotové nemohli prodrat do vápna. Tato taktika zatím vychází!
13
Domácí kapitán Roy Chipolina byl na začátku domácí kombinace, zkušený stoper našel na pravé straně Garciu, jehož následná přihrávka skončila pouze u hostujícího Greera.
12
Teď to však Skotsko udělalo parádně! Středem hřiště se prohnal Scott Brown, který ještě před tím, než byl poslán k zemi, stihl poslat přihrávku na Fletchera, který patičkou vyzval ke skórování Maloneyho, jehož přízemní střelu však vyrazil Robba!
11
Gibraltaru se vůbec nepodařila rozehrávka ve středu hřiště, míče se zmocnil Graham Dorrans, který se pokoušel uvolnit Alana Huttona. Přihrávka však přes dvojblok hráčů Gibraltaru neprošla.
10
Do první útočné akce se dostal také domácí Gibraltar. Středopolař Walker dostal před vápnem Skotska dostatek prostoru, a poslal průnikovou přihrávku pro Garciu, ten však míč na hrací ploše nestihl.
8
I Alan Hutton o sobě dal pořádně vědět! Obránce Aston Villy vcelku snadno přešel přes Chipolinu, a posadil svůj centr na hlavu Stevena Fletchera, jehož hlavička však skončila nad brankou!
7
Rozhodně nejaktivnějším hráčem hostů je zatím Steven Fletcher, který si tentokrát naběhl na pravou stranu pro přihrávku od Huttona. Postup zkušeného útočníka však zastavil faulem Joseph Chipolina.
6
Na pravé straně to udělal parádně Alan Hutton, který nasadil jesličky Chipolinovi, a uvolnil Ritchie. Záložník nováčka Premiera League, Bournemouthu, postupoval po pravé straně. Jeho následný centr však odvrátil domácí Daniel Duarte!
5
Domácí tým se až po pěti minutách hry dostal do kombinace. Walker poslal míč na pravou stranu, kam si naběhl obránce Jean-Carlos Garcia. Jeho následná přihrávka na Barnetta se však nepodařila, a míč skončil v zámezí.
4
Exekuce prvního rohového kopu v tomto zápase se ujal Matt Ritchie, jehož centr našel na přední tyči. Robertsona, jehož prodloužení skončilo na hlavě Chipolina, který míč odhlavičkoval!
3
A hned ve třetí minutě to před brankou Robby hořelo! Z pravé strany poslal krásnou křížnou přihrávku pro Stevena Fletchera Hutton. Útočník Sunderlandu lehkým lobem hledal Maloneyho, těsně před ním však poslal míč na rohový kop stoper Gibraltaru!
2
Steven Fletcher to na pravé straně udělal velmi odvážně, udělal kličku mezi obránci, a nakonec byl faulován Casciarem. Následovala standardní situace, kterou si vzal na starost Ritchie, jehož centr nebyl příliš přesný.
1
Hlavní rozhodčí právě zahájil dnešní utkání! Úvodní výkop měli k dispozici fotbalisté hostujícího celku, kteří se také dostali do první příležitosti. Z pravé strany se pokoušel Hutton najít centrem ve vápně Fletchera. Vše však vyřešil stoper Roy Chipolina.
1

Gibraltar: Robba – J.-C. Garcia, R. Chipolina, R. Casciaro, J. Chipolina – Walker, Bardon – Barnett, Daniel Duarte, K. Casciaro – L. Casciaro.
Náhradníci: Neale, J. Perez – B. Perez, Guiling, Bosio, Rovegno, Coombes, Yome, Cabrera, Gosling, J.-P. Duarte, Clarke.

Skotsko: McGregor – Hutton, Berra, G. Greer, Robertson – Brown, Dorrans – Ritchie, Ch. Martin, Maloney – S. Fletcher.
Náhradníci: Marshall, C. Gordon – D. Fletcher, G. Hanley, Martin, Russell, Whittaker, Naismith..
Příjemný nědělní večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Evropská kvalifikace se blíží ke svému konci, stále však o postupujících není rozhodnuto! My se společně zaměříme na souboj Gibraltaru se Skotskem, tedy dvou týmů, které již nemají šanci na postup. Úvodní výkop je naplánován v 20:45, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
GIBRALTAR
Malý stát z pyrenejského poloostrovu se nachází na samém dně skupiny D. Na svém kontě zatím svěřenci Jeffa Wooda nemají žádný bod, a ani v dnešním utkání se jim příliš šancí nedává. Gibraltar vstřelil již dvě branky, nicméně jich dostal celkem 50! Takřka v každém utkání dostává malý stát velký gólový přídel, a podobně by tomu mělo být i dnes. Gibraltar v předposledním utkání schytali tvrdý debakl na půdě Polska! Lewandowski a spol. se trefili celkem osmkrát, v závěru snížil za hosty Gosling, konečný výsledek 8:1 však hovořil za vše! V posledním utkání, které se hrálo s Tbilisi, se sveřenci trenéra Wooda představili proti Gruzii. Domácí reprezentace neponechala nic náhodě, a již po prvním poločase vedla 3:0, ve druhém poločase ještě upravil na konečných 4:0 Kazajšvili. Gibraltar se dnes představí proti celku, který již nemá šanci na postup, tudíž by se před svými fanoušky mohli hráči ukázat v dobrém světle ...
SKOTSKO
Skotové dlouho bojovali o postup na závěrečný šampionát ve Francii. Ještě před čtvrtečním duelem s Polskem měli možnost se dostat na třetí pozici, která začuruje baráž. Skotsko sehrálo veledůležitý domácí souboj s Polskem. Pro Skoty však utkání začalo hodně špatně, již ve třetí minutě se trefil polský kanonýr Lewandowski. Na branku útočníka Bayernu odpověděl ke konci poločasu domácí Ritchie. Ve druhém poločase poslal Skotsko do vedení Steven Fletcher, a domácí fanoušci byli v euforii! Totální zmar domácího celku však přišel v nastavení, kdy ve čtvrté nastavené minutě srovnal opět Robert Lewandowski, který tak rozhodl, že se Skotsko na ME nepodívá... Zklamaní Skotové tak sehrají dnešní utkání s Gibraltarem spíše z povinnosti. Sice se od týmu trenéra Strachana očekává výhra, ta však již v konečném zúčtování nebude nic znamenat ...