Bosna - Arménie | ONLINE | 23.3.2019 20:45 | Kvalifikace na ME 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Arménie - 23. března 2019   20:45

Ukončeno
Bosna
Bosna
33' Krunić (Pjanić) • 80' Milošević (Višća)
2:1
(1:0)
Arménie
Arménie
90+3' Mchitarjan  
Bosna
Sestavy:
Šehić – Todorović, Bičakčić, E. Zukanović, Civić – Pjanić, Bešić, Krunić (82. Gojak) – Višća, Džeko (C) (87. Koljić), Zakarić (65. Milošević).
Náhradníci:
Kjosevski, Pirić – Cimirot, Duljević, Kodro, Gojak, Milošević, T. Šunjić, Kolašinac, Memišević, Koljić.
Rozhodčí
Kehlet – Hummelgaard, Sørensen (všichni Dánsko)
Stadion Grbavica (Sarajevo)
Arménie
Sestavy:
Ajrapeťan – G. Hovhannisjan, Harojan, Calisir, Daghbašjan – Grigorjan, Mkrtčjan (67. Briasco-Balekian) – Adamjan (67. Babajan), Mchitarjan (C), Ghazarjan (81. Özbiliz) – Karapeťan.
Náhradníci:
Avagjan, Melixeťan – Avetisjan, Babajan, Barseghjan, Briasco-Balekian, Hambardzumjan, Išchanjan, Chačaturov, A. Manučarjan, Özbiliz, Artak Jedigarjan.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 9:11.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Bosny a Hercegoviny, která svého soupeře porazila poměrem 2:1. Ve druhém dějství jsme sledovali výrazně vyrovnanější podívanou, přičemž Arménie nebyla daleko od vyrovnávací branky. Bosna se přeci jenom dostala do dvoubrankového vedení, přičemž se o vítězi tohoto zápasu zdálo být rozhodnuto. V nastaveném čase ještě zkorigoval výsledek zkušený Mchitarjan, domácí celek si ale vítězství vzít nenechal.
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
Arménie právě vstřelila branku!
Tak přeci jenom je sníženo! K rozehrávce pokutového kopu se postavil HENRICH MCHITARJAN, který zamířil k pravé tyči, kam se vydal také Šehić, avšak domácí brankář na balón nedosáhl.
90+3'
Je tu pokutový kop pro hosty, rukou totiž zahrál Milošević!
90+3'
Nakonec to vypadá na něco vážnějšího, zdá se, že Koljić opustil hrací plochu. Bosna tak bude dohrávat v desíti.
90+2'
Zdá se, že se dnešní utkání pouze dohrává. Domácí pracují s míčem na polovině soupeře, kde před malým momentem zůstal ležet Koljić.
90+1'
Šehić si nyní musel dát pozor, nepovedený centr z levé strany se snášel do jeho branky, domácí brankář nakonec sevřel míč do svých rukavic.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě by se mělo něco málo nastavovat.
88'
Nyní se na zeleném pažitu ocitl domácí Todorović, do kterého ostrým způsobem zajel protihráč. Bosna tak bude zahrávat volný kop z přijatelné pozice.
87'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Elvir Koljić.
85'
Bosna se dostala ke zdlouhavé kombinaci na vlastní polovině, do které se zapojil také sparťanský obránce Civić. Jeho celek se nachází v herní pohodě.
84'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, obrázek hry se nikterak nemění. Naopak si obrannou povinnost dokázal splnit Zukanović.
83'
Arménie to nyní bude mít o to složitější, neboť prohrává už o dvě branky. Navíc do konce zápasu nezbývá moc času, uvidíme, zda se dočkáme alespoň snížení.
82'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Amer Gojak.
81'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Gevorg Ghazarjan, přichází Aras Özbiliz.
80'
Bosna právě vstřelila branku!
Přeci jenom tu máme druhou branku domácího celku! Zdánlivě nenápadná akce přinesla centrovanou nabídku z pravé strany, na kterou si do malého vápna dokázal seběhnout střídající DENI MILOŠEVIĆ, který po odskoku míče propálil brankáře Airapeťana, jenž to měl hodně složité.
80'
Naopak přišel na pořadu dne rohový kop, který i tentokráte zamířil na hlavu protihráče. Bosna se přeci jenom udržela u vápna, kde číha blok protihráčů.
79'
Dvojšance domácích! Nejprve do horní konstrukce vypálil Milošević, následně si na centr dokázal naskočit Džeko, který mířil pouze doprostřed branky.
78'
Hodně prostoru měl kolem sebe Bičakčić, který posléze předával míč na pravou stranu, kde byl poslán k zemi Višća. O nedovolený zákrok se nejednalo.
77'
Nyní byl za obranu vysunut Briasco, kterému se podařilo navézt si míč na pravou nohu, avšak poté minul svatyni. Šehić ani tentokráte nezasahoval.
76'
Následný střelecký pokus byl zablokován, Pjanić tak mohl rozehrávat rohový kop. Na ten si naskakoval Bičakčić, který pouze prodlužoval za sebe.
75'
Pjanićovi se podařilo roztáhnout hru na pravou stranu, kam si sbíhal kolega Todorović. Po jehož nabídce hlavičkoval do rukavic brankáře záložník Krunić.
74'
Arménie začíná hrozit. Snad poprvé se v tomto utkání předvedl Mchitarjan, který rovněž zkoušel štěstí zpoza šestnáctky, branku ale o kousek minul.
69'
Šehić si na tento projektil nakonec vůbec nesáhl, domácí brankář tak mohl v poklidu rozehrávat od své branky. Jeho celek se rychle nastěhoval k vápnu.
68'
Před malým momentem se natlačil do zajímavé příležitosti hostující Babajan, který z hranice pokutového území zamířil kousek vedle branky soupeře.
67'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Karlen Mkrtčjan, přichází Norberto Briasco-Balekian.
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Sargis Adamjan, přichází Edgar Babajan.
66'
Autového vhazování z levé postranní čáry se ujal domácí Civić, který si pro spolupráci vybral Zukanoviće, jenž v tuto chvíli operuje na vlastní polovině.
65'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Goran Zakarić, přichází Deni Milošević.
64'
Karapeťan neměl šanci dosáhnout na míč, který si dobře pokryl Zukanović. Navíc mu na pomoc přispěchal Šehić, jenž ho nakonec sevřel do svých rukavic.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, domácí stále vedou o jednu branku. Druhé dějství nabízí vyrovnanější podívanou, také Arménie začala útočit.
62'
Kousek před pokutovým územím měl dostatek času Mchitarjan, kterému se ani přesto nepodařilo prohodit míč na Adamjana, přičemž zasahoval Zukanović.
61'
Nakonec se tentýž hráč dostal do zakončení, které nebylo zrovna povedené. Míč se stočil daleko od branky, Airapeťan nemusel zasahovat.
60'
Na pravém křídle se podařilo zakročit Harojanovi, který kolem sebe nepustil Zakariće. Hra se přestěhovala na polovinu Bosny, kde pracoval s míčem Bešić.
59'
Také Arménie se vyzkoušela rozehrávku rohového kopu, o který se postaral Ghazarjan. Jeho centr nakonec našel pouze náruč brankáře Šehiće.
58'
Hovhannisjan se dokázal včas postavit před míč, načež ještě dokázal rozehrát podél autové čáry, přičemž si nedovoleným zákrokem pomohl Civić.
57'
Na opačné straně se do šestnáctky prodral Ghazarjan, který si rovněž snažil vymodlit penaltu, avšak hlavní sudí ani tentokráte nepískl do píšťalky.
56'
Pátý rohový kop rozehrával z pravé strany Pjanić, který svojí nabídku stočil na hlavu protihráče. Tím byl Mkrtčjan, jenž odvrátil hrací předmět do zámezí.
55'
Posléze to drzým manévrem zkoušel domácí Todorović, kterému se ale nepodařilo procedit přihrávku do malého vápna. I tak budeme sledovat roh.
54'
Na řadu přišla nepřesná kolmice na pravou stranu, na kterou Višća neměl šanci dosáhnout. Arménie rozehrála narychlo, avšak se nedostala ani k půlící čáře.
53'
Bosna se nyní dožadovala pokutového kopu, avšak hlavní sudí nakonec nechal pokračovat ve hře. Harojan totiž dost možná zahrál ve vápně rukou.
52'
Airapeťan si tak vyzkoušel rozehrávku od své branky, přičemž tentokráte zkoušel najít Karapeťana, který byl zezadu povalen na hřiště Bičakčićem.
51'
Domácí si pohrávali s míčem na vlastní polovině, načež ho Bičakčić vyvezl na druhou stranu, kde Zakarićovi absolutně nevyšel centr do malého vápna.
50'
Nedovoleným zákrokem si pomohl napadající Mkrtčjan, který celkem zbytečným způsobem poslal k zemi Pjaniće. Následovat bude standardka.
49'
Na pořadu dne byl rohový kop pro domácí, který byl rozehrán nakrátko. Následně se k autovému vhazování dostal Todorović, který si vybral Pjaniće.
48'
Hned v samotném úvodu druhého poločasu jsme sledovali sympatickou kombinaci Bosny, avšak finální přihrávku na Višću dokázal zastavit Calisir.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jedinou branku, o kterou se postaral favorit zápasu, tedy Bosna a Hercegovina. Domácí celek měl od samotného hvizdu územní převahu, avšak dlouhou dobu narážel na pozornou obranu soupeře. Arménie se většinu času soustředila na poctivou defenzívu, která celkem dlouhou dobu fungovala, avšak hosté přeci jenom neubránili rohový kop, po kterém vstřelil jedinou branku záložník Rade Krunić.
45+1'
První poločas skončil.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Nyní kousek vedle branky pálil Džeko, naopak Airapeťan zůstal pouze stát.
43'
Nedovoleným zákrokem si pomohl napadající Adamjan, který nevybíravým způsobem poslal k zemi Bešiće. Bosna bude rozehrávat od středového kruhu.
42'
První zákrok si musel připsat domácí brankář Šehić, který zasahoval proti sympatické ráně v podání Karapeťana. Jednalo se o rutinní zákrok brankáře.
40'
Žlutou kartu dostává Eldar Civić (Bosna a Hercegovina).
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Po hodně dlouhé době se tak míči dostal domácí brankář Šehić, který i v tomto případě rozehrával do strany, kde číhal naprosto osamocený Todorović.
38'
Civićovi se před malým momentem nepodařilo kombinovat dle představ, čehož soupeř nedokázal využít. Jako poslední se totiž dotkl míče Karapeťan.
37'
Naopak si domácí vybojovali další rohový kop, tentokráte z pravé strany. Pjanić kroutil míč od branky, načež kousek vedle branky hlavičkoval Džeko.
36'
Avšak krátce poté se v ofsajdové pozici zjevil hostující Ghazarjan, čehož si všiml také pomezní rozhodčí. Už třetí ofsajdové postavení v podání hostů.
35'
Obrannou povinnost si u postranní čáry dokázal splnit Todorović, který za sebe nepustil čitelnou přihrávku. Arménie tak bude vhazovat z levé strany.
34'
V tuto chvíli se hostující celek dostává do obtížné pozice, bude muset dotahovat jednobrankové manko. Do konce zápasu zbývá dostatek času.
33'
Bosna právě vstřelila branku!
Domácí se dostávají do zaslouženého vedení! I tentokráte se k rozehrávce rohového kopu postavil Pjanić, kterému se centrem k hranici malého vápna podařilo najít RADU KRUNIĆE, jehož prodloužení míče zapadlo přesně ke vzdálenější konstrukci.
33'
Do vzdušného prostoru se pokoušel dostat Adamjan, který se do souboje dostal příliš pozdě. Následný centr Hovnhannisjana skončil pouze u Zukanoviće.
32'
Hra byla přenesena k pravé postranní čáře, kde číhal velice aktivní Todorović. Z jeho kopačky přiletěl centr, který se stal kořistí hostujícího brankáře.
31'
Následně se Zakarićovi nepodařilo přenést hru na levou stranu, což nemuselo vadit. Odraženého míče se chopil Todorović, po jehož centru zasahoval Harojan.
30'
Airapeťan se zdá být v pořádku, může se tak pokračovat ve hře. Sledovali jsme dalekonosný odkop od branky, který zamířil přímo k volnému Bešićovi.
29'
Momentálně se nehraje, neboť si zdravotní problémy způsobil hostující brankář Airepeťan, ke kterému dokonce přispěchal lékařský personál Arménie.
24'
Civić už nedokázal doběhnout zdánlivě ztracený míč, který se tak dostal za brankovou čáru. Arménie přečkala další atak, Airapeťan bude opět rozehrávat.
23'
Airepeťan si tak vyzkoušel další odkop od své branky, který se mu příliš nepovedl. Míč totiž plachtil do zámezí, avšak ještě před ním ho zasáhl Calisir.
22'
Hodně prostoru měl kolem sebe Bešić, který posléze roztáhl hru na levou stranu, odkud Krunić nebezpečně centroval ke vzdálenější tyči, avšak bez úspěchu.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nepřinesla žádnou přesnou trefu. Bosna má více ze hry, avšak Airapeťan si nepřipsal nic vážnějšího.
20'
Zukanović si hned několikrát vyměnil míč s vedle stojícím Bičakčićem, načež se o nepovedenou přihrávku přihlásil Todorović, který nenašel Višću.
19'
Středem hrací plochy si to namířil Grigorjan, proti kterému včas vystoupil jeden z protihráčů, která zasáhl čistě. Bosna se tak drží opět u balónu.
18'
Jeho vysoká nabídka neměla špatný směr, avšak ve vzduchu kraloval hostující Calisir. Následně si na kolmici nabíhal Višća, který zakončoval do boční sítě.
17'
Po delší době se hostujícímu celku podařilo proniknout na druhou stranu, avšak vzápětí budeme sledovat další rohový kop, který z levé strany obstará Pjanić.
16'
Arménie se dostala k míči pouze na krátký časový úsek, naopak na druhé straně se Civićovi podařilo prodloužit na Zakariće, kterému uskočil míč do autu.
15'
K rozehrávce se postavil záložník Pjanić, který zkoušel kroutit míč na přední tyč, kde zasahoval Grigorjan. Bosna tak bude ještě opět vhazovat.
14'
Do kombinace se nyní zapojil křídelník Zakarić, který trefil pouze protihráče. Nakonec to bylo s faulem, Bosna tak bude zahrávat standardní situaci.
13'
I tentokráte ve vzduchu kraloval domácí celek, avšak zadák Bičakčić odhlavičkoval míč pouze do zámezí. Daghbašjan tak bude moci vhazovat zleva.
12'
První ošemetný moment tohoto zápasu. Průniková přihrávka směřovala na Višću, který se dostal až před brankáře, jenž zasáhl velice zodpovědným způsobem.
11'
Na útočnou polovinu se vydal Krunić, který pasem na levou stranu našel Zakariće, jehož přízemní nabídka doplachtila pouze do náruče brankáře Arménie.
10'
Sledovali jsme rozehrávku volného kopu, která směřovala na hostujícího Karapeťana, jenž sklepával hrací předmět pouze do moci protihráče.
9'
Hrací předmět opět doskákal do moci hostujícího brankáře Airapeťana, který okamžitě odkopl na druhou stranu hřiště, kde se podařilo zasáhnout Zukanovićovi.
8'
Civić si autové vhazování zopakoval, přičemž se mu tentokráte podařilo najít hruď Džeka, který se snažil předat balón na Kruniće, což se nepovedlo.
7'
U postranní čáry se podařilo zasáhnout hostujícímu Adamjanovi, který vypíchl míč do zámezí. Domácí tak vhazovali, avšak Civić našel pouze protihráče.
6'
Také Šehić se poprvé v utkání ujal hracího předmětu, který rozehrával výhozem do strany. Následně Todorovićovi nevyšel vysoký pas na Džeka.
5'
Na řadu přišlo ofsajdové postavení, ve kterém se nacházel hostující forvard Karapeťan. To potvrdil také opakovaný záběr, domácí tak budou rozehrávat.
4'
Airapeťan mohl odkopávat od své svatyně, přičemž hrací předmět poslal daleko na druhou stranu hrací plochy, kde zasahoval domácí Krunić.
3'
Hned v samotném úvodu jsme sledovali kombinaci Bosny na její vlastní polovině, avšak následnou přihrávku od Civiće vystihl pozorný Mkrtčjan.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Bosna a Hercegovina: Šehić – Todorović, Bičakčić, E. Zukanović, Civić – Pjanić, Bešić, Krunić – Višća, Džeko (C), Zakarić.
Náhradníci: Kjosevski, Pirić – Cimirot, Duljević, Kodro, Gojak, Milošević, T. Šunjić.

Arménie: Ajrapeťan – G. Hovhannisjan, Harojan, Calisir, Daghbašjan – Grigorjan, Mkrtčjan – Adamjan, Mchitarjan (C), Ghazarjan – Karapeťan.
Náhradníci: Avagjan, Melixeťan – Avetisjan, Babajan, Barseghjan, Briasco-Balekian, Hambardzumjan, Išchanjan, Chačaturov, A. Manučarjan, Özbiliz, Artak Jedigarjan.

Rozhodčí: Kehlet – Hummelgaard, Sørensen (všichni Dánsko).
Arménie

Také Arménie si vyzkoušel totožnou soutěž, přičemž do základní skupiny dostala Makedonii, Gibraltar a Lichtenštejnsko. Arménie se nakonec umístila na konečném druhém místě, která nezaručuje vůbec nic. Hostující celek tohoto zápasu sice nevstoupil do skupiny vůbec dobře, neboť z prvních třech zápasů hned dvakrát prohrál, avšak v závěru se dokázal dotáhnout na Makedonii, která i přesto měla pětibodový náskok. Arménie byla společně s Makedonií nejlépe střílejícím celkem skupiny, na druhou stranu měla druhou nejlepší obranu, jenž inkasovala osm branek.
Bosna a Hercegovina

Fotbalisté Bosny a Hercegoviny si vyzkoušeli nový hrací formát s názvem Liga národů. Bosna dohromady odehrála čtyři zápasy, přičemž získala hned deset bodů, čímž si zajistila první pozici v tabulce. Jediná ztráta bodů přišla až v posledním klání, kdy Bosna a Hercegovina remizovala na půdě Rakouska, kde se diváci branky nedočkali. Bosna a Hercegovina nastřílela pět branek, přičemž inkasovala pouze jedinou. Na druhém místě se umístilo již zmiňované Rakousko, které přišlo o body ve dvou případech, na vedoucí Bosnu nakonec ztrálo hned tři body.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace ME je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Bosnou a Hercegovinou a Arménií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.


Články odjinud