La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valladolid : Sevilla - 7. dubna 2019   16:15

0:2
(0:0)
Sevilla
84' Mesa  (Banega) • 90+2' Munir  (Gil)
Valladolid
Masip – Moyano (C), Olivas, F. Calero, Delgado – Míchel (57. Ivi López), Alcaraz – Keko (78. Ünal), Tuhami (86. D. Verde), Plano – Guardiola.
Y. Rodríguez – De la Fuente, Fernández, Ünal, D. Verde, Ivi López, Aparicio.
Sánchez – Cabaňero, Gallego
Estadio Municipal José Zorrilla
Sevilla
Soriano – Mercado, Sergi Gómez (80. Mesa), Carriço (C), Promes – Sarabia, Banega, Gonalons, F. Vázquez (72. Gil) – Ben Yedder (86. Kjaer), Munir.
Díaz Sánchez – Arana, Amadou, Kjaer, Gil, Mesa, Rog.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:8. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 17:12.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Sevilly, která svého soupeře porazila poměrem 2:0. I ve druhém dějství jsme sledovali celkem vyrovnanou podívanou, která dlouhou dobu nepřinášela kýženou branku. O tu první se hosté postarali pár minut před koncem zápasu, Valladolid to tak měl rázem hodně složité. Domácí se v závěru utkání dostali do menšího náporu, avšak ten přinesl protiútok Sevilly, která uzavřela utkání na konečných 2:0. Domácí tak navazují na špatné výkony z posledních zápasů, Sevilla podruhé v řadě vyhrála.
90+4'
90+3'
Do konce zápasu nezbývá už moc času, domácí rozjíždějí jednu z posledních akcí tohoto zápasu.
90+2'
Sevilla právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto, hosté totiž využili rychlou protiakci! Gil táhl protiútok po levém křídle, následnou zpětnou přihrávkou našel MUNIRA EL HADDADIHO, jenž nesmírně přesnou střelou zamířil mimo dosah brankáře Masipa, jenž byl i tentokráte bez šance.
90+2'
Jenomže Verdemu se rozehrávka vůbec nepovedla, neboť míč stočil zpět ven z hrací plochy. Soriano nebude s rozehrávkou nikam spěchat.
90+1'
K ráně zpoza pokutového území se dostal domácí Guardiola, který trefil pouze protihráče před sebou. Domácí budou zahrávat ještě rohový kop.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Daniel Carriço (Sevilla FC).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, do konce zápasu nezbývá moc času. Určitě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Valladolid se konečně s míčem usadil na útočné polovině, avšak soupeř se početným blokem přesunul k vlastnímu pokutovému území, kde odrazil atak.
86'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Anuar Tuhami, přichází Daniele Verde.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Simon Kjaer.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, první branky jsme se konečně dočkali. Závěr bude ještě hodně zajímavý, domácí potřebují vyrovnat.
84'
Panečku, to je střídání! K pokutovému území si totiž seběhl hostující ROQUE MESA, jenž velice přesnou střelou zamířil k bližší konstrukci, na což byl domácí brankář Masip krátký. Valladolid to bude mít hodně složité, do konce totiž nezbývá moc času.
84'
Gil se hodně drzým způsobem dostal až do pokutového území, kde se ještě snažil prohazovat míč na Munira, před kterým zažehnal nebezpečí pozorný Calero.
83'
Ten nic nebezpečného nenabídl, následně se v ofsajdovém postavení zjevil již zmiňovaný Rubio. Sevilla na nic nečekala a okamžitě rozehrávala po zemi.
82'
Hodně důležitý obranný zákrok vytasil hostující kapitán Carrico, který ve skluzu zastavil rychlonohého Guardiolu. Domácí si vyzkouší rohový kop zprava.
81'
Plano si zkušeně počkal na podporu svých spoluhráčů, poté přihrával pod sebe na Rubia, který měl hodně času. I přesto se jednalo o nepovedenou střelu.
80'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergi Gómez, přichází Roque Mesa.
80'
Před malým momentem jsme sledovali rohový kop, na který si dokázal naskočit Mercado. Ani tentokráte se nejednalo nic přesného, hlavička směřovala nad.
79'
U postranní čáry si obrannou povinnost splnil hostující Promes, který pouze vypíchl míč daleko od protihráče. Postupný atak Valladolidu nic nepřinesl.
78'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Keko, přichází Enes Ünal.
77'
Na jistotu se rozhodl zahrát domácí zadák Calero, který v pádu odvracel míč daleko do hlediště. Po autu se k hlavičce dostal nenápadný Munir.
76'
Střídající Gil si sbíhal na levé křídlo, kde se dokázal natáhnout před Moyana, avšak následný centr se mu nezdařil. Masip bude rozehrávat od branky.
75'
Za pokutovým územím číhal na zakončení Tuhami, jehož příliš slabá rána levou nohou putovala přímo doprostřed branky, což bylo pro Soriana snadné sousto.
74'
Soriano musel hodně rychle spěchat s rozehrávkou, přičemž nakonec odkopával míč na druhou stranu hrací plochy. Domácí jsou nyní o něco aktivnější.
72'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Bryan Gil.
71'
Žlutou kartu dostává Moisés Delgado (Real Valladolid).
69'
U postranní čáry zasáhl hodně nepřesvědčivě hostující Moyano, kterému zůstal míč pod nohou. Krátce poté pálil velice pohotově Plano, jenž pořádně protáhl Soriana.
68'
Tak nakonec míč doskákal za brankovou čáru, místo autového vhazování následoval odkop od branky Sevilly. Soriano to zkusil polovysokým pasem vlevo.
67'
Rozehrávku rohového kopu si vzal na starost Alcaraz, který svůj centr úplně přetáhl. Míč doplachtil daleko za autovou čáru, soupeř bude vhazovat.
66'
Pokutový kop to přeci jenom nebude, místo toho se bude zahrávat rohový kop z pravé strany. Celkem sporná situace, neboť Mercado zřejmě zahrál rukou.
65'
Valladolid nyní reklamoval hraní rukou v podání Mercada, o pokutový kop se zřejmě jednat nebude. Hlavní sudí se ale ještě radí s videorozhodčím.
64'
Místo toho jsme sledovali autové vhazování v podání Valladolidu, který si kulatého nesmyslu moc dlouho neužil. Místo toho přišla zbytečná ztráta míče.
63'
Nakonec to Mercado neudělal vůbec dobře, neboť si na pravém křídle neporozuměl se Sarabiou. Druhý jmenovaný se za pasem vůbec nerozběhl.
62'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Soriano, který rozehrál na jistotu do strany na Mercada. Jeho celek to zkouší pozvolnou kombinací.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na světelné tabuli stále svítí nerozhodný výsledek. Navíc si pro další faul protihráče doběhl Vázquez.
60'
Sevilla zahrávala rohový kop z pravé strany, který ještě za sebe zkoušel prodloužit křídelník Vázquez. Jeho chytrá nabídka nenašla volného Mercada.
59'
I přesto se hosté usídlili v blízkosti pokutového území, kde jim to moc nevyšlo. Gonalons byl totiž u míče příliš pozdě, posléze sám zezadu fauloval.
58'
Sarabia je dnes nejaktivnějším hráčem na hrací ploše, což nyní jasně dokumentoval. Jeho pohyb totiž přinesl další centr, který skončil u Kika.
57'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Míchel, přichází Ivi López.
56'
Nyní si svůj náběh za obranu nedokázal pohlídat hostující Keko, který se tak zjevil v jasném ofsajdu. I tentokráte byl pomezní sudí velice pozorný.
55'
Mercado jistil situaci u postranní čáry, kde za míčem nepustil žádného z protihráčů. Naopak jsme sledovali další aut, Sevilla je stále u balónu.
54'
V hlavičkovém souboji dokázal uspět hostující Vázquez, který prodlužoval míč za sebe, kde se Promesovi podařilo vybojovat další aut, kterého se sám ujal.
53'
Promes kouzlil s míčem na hranici pokutového území, kde se nakonec protáhl až k přízemní nabídce, kterou poslal přímo na pozorného Calera.
52'
Nakonec Vázquez přenášel hru na pravou stranu, kde si gestem ruky řekl o přihrávky Mercado, který si raději počkal na podporu dalších spoluhráčů.
51'
Neuvěřitelné, co nyní spálil Ben Yedder! Sarabia mu totiž servíroval míč před prázdnou branku, avšak prvně jmenovaný hráč zamířil nad branku.
50'
Sevilla se nyní s míčem usadila na útočné polovině, kde rozjela celkem zdlouhavou kombinaci, do které se zapojila kompletní obranná čtveřice.
49'
Sarabia se rovněž ocitl na zemi, díky čemuž svému celku vybojoval standardní situaci. K ní se nakonec postavil sám faulovaný, avšak jeho centr odvracel protihráč.
48'
Hned v samotném úvodu druhého poločasu jsme sledovali volný kop pro Valladolid. Míchel chytře stáčel míč do malého vápna, kde zasahoval Gómez.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
47'
Žlutou kartu dostává Míchel (Real Valladolid).
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou přesnou trefu. Sledovali jsme ale celkem zajímavou podívanou, přičemž směrem dopředu byl nebezpečnější Valladolid, jenž několikrát zaměstnal brankáře Soriana. Paradoxně mohla jít do vedení Sevilla, která sice udeřila po rohovém kopu, avšal hlavní sudí nakonec branku neuznal pro předchozí faul. Rovněž sledujeme celou řadu nedovolených zákroků, hlavní sudí vytasil už tři žluté karty.
45+2'
45+1'
Žlutou kartu dostává Rubén Alcaraz (Real Valladolid).
45+1'
Promes hezkým centrem našel na zadní tyči Sarabiu, jenž ale ze záklonu hlavičkoval nepřesně. Poté se nepodařil zakončit ani Ben Yedderovi.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Po ní se k ráně z velké vzdálenosti dostal Banega, který svojí jedovku směřoval doprostřed branky. Krátce poté na míč jen těsně nedosáhl Vázquez.
43'
Jeden z domácích nyní chyboval při rozehrávce, k míči se tak dostal napadající Vázquez, který si došel pro zisk standardky, avšak z velké vzdálenosti.
40'
Střeleckým pokusem to před malým momentem zkoušel hostující Sarabia, kterému se zakončení vůbec nepovedlo. Masip jeho ránu v poklidu zkontroloval.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Domácí se ještě dožadovali nedovoleného zákroku, avšak i tentokráte se pokračuje ve hře. Mezitím se míč přesunul k šestnáctce hostujícího celku.
37'
Do kombinace se zapojil také brankář Masip, který bez většího rozmyslu vykopával na pravou stranu hrací plochy, kde Guardiola prohrál souboj.
36'
Pokračuje se tedy za bezbrankového stavu, avšak jednalo se o správné rozhodnutí sudího. Mezitím domácí Kiko rozehrává z vlastní poloviny.
35'
Sevilla se sice radovala z úvodní branky, avšak tu hlavní sudí nakonec neuznává. Vázquez si totiž v osobním souboji skutečně pomáhal rukama, což potvrdilo video.
34'
Jenomže hlavní sudí se ještě poběží podívat na video, Vázquez dost možná v osobním souboji fauloval.
33'
Carrico nepředvedl zrovna jistý obranný zákrok, míč totiž dopravil k vedle stojícímu Guardiolovi, jenž v blízkosti brankáře Soriana nedokázal kloudně zamířit.
32'
Tady se zřejmě mohlo žlutit. Banega byl v souboji s protihráčem mnohem chytřejší, díky čemuž si vymodlil nedovolený zákrok, který žlutou nepřinesl.
31'
V krátkém časovém sledu je podruhé udělena žlutá karta. Tentokráte to s agresivitou přehnal forvard Ben Yedder, který při napadání fauloval soupeře.
30'
Žlutou kartu dostává Éver Banega (Sevilla FC).
29'
Vázquezovi se nepodařilo přesněji přihrát za obranu soupeře, míč tak zaplul daleko za brankovou čáru. Masip se tentokráte rozhodl rozehrát po zemi.
28'
Valladolid naprosto zaskočil obranu soupeře, avšak nakonec se jednalo o další ofsajd. I přesto by jeden z domácích zakončoval kousek vedle branky.
24'
Sevilla se pokoušela zaútočit po levém křídle, kde nakonec skončil na zemi Munir. Ani tentokráte se nejednalo o faul, hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
23'
Nyní si opět domácí hráči vyzkoušeli autové vhazování, tentokráte z pravé strany. Moyano celkem dlouho váhal, nakonec zkoušel najít kolegu Keka.
22'
Vracející se Banega opět fauloval protihráče, ani tentokráte se nejednalo o zákrok na žlutou kartu. I tak budou mít domácí hráči k dispozici standardku.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla žádnou přesnou trefu. Sledujeme vyrovnanou podívanou, nyní budou domácí vhazovat.
20'
Na pořadu dne byla standardní situace pro Valladolid. K rozehrávce se nakonec postavil záložník Míchel, jehož střílená nabídka směřovala na Soriana, který vyrazil míč před sebe. Následovala dorážka do tyče, která zřejmě proběhla z ofsajdu.
19'
Promesova zpětná přihrávka byla celkem hodně riskantní, nakonec přeci jenom našla Banegu, který při snaze o odehrání míče trefil protihráče do nohy.
18'
Následovala nepřesnost ze strany domácího celku, Alcaraz to totiž zkoušel nákopem za obranu soupeře, jenomže Plano měl k míči hodně daleko.
17'
Autového vhazování od pravé postranní čáry se ujal Moyano, který si pro spolupráci vybral Guardiolu. Ten celkem snadným způsobem přišel o míč.
16'
Vázquez roztáhl hru na levou stranu, kde číhal celkem nevýrazný Promes. Jeho přihrávka pro změnu našla Banegu, jehož kolmice se opět neujala.
15'
Posléze to dalekonosným pasem za obranu zkoušel zadák Carrico, který se na pravé straně pokoušel najít Sarabiu, jenž se ale nacházel v ofsajdu.
14'
Na druhé straně hrací plochy to přes prostředek hrací plochy zkoušel Gonalons, který nepřesně přihrával na Munira. Hosté ale zůstali u míče.
13'
Nakonec velice nebezpečnou nabídku vyprodukoval obránce Moi, který to zkoušel centrem do malého vápna, kde byl Guardiola příliš pozdě u míče.
12'
Domácí obrana si opět pohrávala s míčem na vlastní polovině, přičemž soupeř neúnavně napadal rozehrávku. Alcaraz nakonec roztáhl hru na Moyana.
11'
Masip se nakonec kulatého nesmyslu vůbec nedotkl, sledovali jsme tak odkop od domácí branky, který zamířil daleko na druhou stranu hrací plochy.
10'
Velká šance Sevilly! Hosté totiž zahrávali rohový kop, na který si na hranici malého vápna naskakoval Mercado, který své zakončení poslal nad branku.
9'
Hlavní sudí byl i v tomto okamžiku hodně pozorný, předchozí provinění mu tak neušlo. Následně kousek vedle branky vypálil domácí Tuhami.
8'
Nejprve to vypadalo, že si Gómez pomohl faulem u postranní čáry, avšak hlavní sudí byl opačného názoru. Soriano při odkopu trefil protihráče, který zahrál rukou.
7'
Dalekonosné přenesení hry směřovalo na levou stranu, kam si sbíhal Plano. Jeho převzetí míče nebylo ideální, včas ze své branky vyběhl Soriano.
6'
Masip nepředvedl zrovna jisté odkopnutí od své branky, míč totiž zamířil přímo k hostujícímu Sarabiovi. Krátce poté si faulem pomohl napadající Gonalons.
5'
Kiko vyprodukoval až příliš nepřesnou přihrávku, která navíc skončila na kopačce hostujícího Carrica. V tuto chvíli Sevilla kombinuje na vlastní polovině.
4'
U postranní čáry se povedlo zasáhnout Moiovi, jenž ještě otřel míč o nohu napadajícího protihráče. Domácí celek bude moci vhazovat z levé strany.
3'
Hned v úvodu utkání se poprvé k míči dostal hostující brankář Soriano, který rozehrával na jistotu do strany, kde se nacházel zcela volný Mercado.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Real Valladolid: Masip – Moyano (C), Olivas, F. Calero, Delgado – Míchel, Alcaraz – Keko, Tuhami, Plano – Guardiola.
Náhradníci: Y. Rodríguez – De la Fuente, Fernández, Ünal, D. Verde, Ivi López.

Sevilla FC: Soriano – Mercado, Sergi Gómez, Carriço (C), Promes – Sarabia, Banega, Gonalons, F. Vázquez – Ben Yedder, Munir.
Náhradníci: Díaz Sánchez – Arana, Amadou, Kjaer, Gil, Mesa, Rog.

Rozhodčí: Sánchez – Cabaňero, Gallego.
Sevilla FC

Fotbalisté Sevilly letos předvádějí hodně nepřesvědčivé výkony, které momentálně stačí až na šestoi pozici domácí soutěže, což by v konečném důsledku znamenalo kvalifikaci o Evropskou ligu. Sevilla v minulém kole napravila zaváhání se zápasu proti Valencii, které podlehla poměrem 0:1. Na domácím stadionu totiž změřila síly s nevyzpytatelným Alavésem, který si nakonec odvezl porážku 0:2. Sevilla se mimo jiné řadí mezi čtveřici nejlepších celků na domácím stadionu, dohromady zde odehrála patnáct zápasů, avšak ztratila body hned v šesti případech, hned třikrát z toho byla porážka.
Real Valladolid

Fotbalisté Valladolidu se sice v jednu dobu nacházeli v horní polovině tabulky, avšak v současné době okupují až šestnáctou pozici, tedy předposlední nesestupové místo. Valladolid má na svém kontě třicet bodů, avšak náskok na sestupové pásmo činí pouze jeden jediný bod. Real v minulém kole počtrnácté v sezóně prohrál, nestačil totiž na domácí Leganés, který se radoval z vítězství 1:0, přičemž jediná branka přišla až v šesté minutě nastaveného času. Valladolid je v rámci domácích zápasů druhým nejlepším celkem soutěže, dohromady na svém stadionu odehrál čtrnáct zápasů, ve kterých zvítězil pouze třikrát.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská Primera Division má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Valladolid a Sevilla FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.