La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Bilbao - 24. října 2018   19:00

Vallecano
23' Pozo (Advíncula)
1:1
(1:0)
Bilbao
66' Muniain
Vallecano
Alberto García (C) – Advíncula, Amat, Gálvez, Á. Moreno – Pozo (73. Alegría), Comesaña, Imbula – Embarba (90. Bébé), De Tomás, G. Kakuta (61. Á. García).
Dimitrievski – Alegría, Akieme, Bébé, A. Ba, Á. García, Velázquez.
Cuadra – López, Cerdán
Campo de Futbol de Vallecas (Madrid)
Bilbao
Herrerín – de Marcos (76. Capa), Nolaskoain, I. Martínez, Berchiche – Muniain, Dani García (66. San José), Unai López – Susaeta (C), Aduriz, I. Williams (46. Raúl García).
Simón – Balenziaga, Yeray, Raúl García, Capa, San José, M. Rico.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:8. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 12:9.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1, což není pro oba celky zrovna lichotivá zpráva. Athletic vstupoval do druhého poločasu s jednobrankovým mankem, na který dal rychle zapomenout. Nejprve v úvodu druhého dějství pálil šance Raúl García, posléze se jeho celek přeci jenom dostal ke kýžené brance, o kterou se postaral Muniain. Následně jsme sledovali fotbal nahoru a dolu, oba týmy si připsaly několik zajímavých akcí, avšak žádná další branka už nepadla.
90+3'
90+3'
Zničehonic se do zakončení dostával Muniain, který se nakonec ke střele vůbec nedostal. Vallecano rozjíždí jednu z posledních akcí.
90+2'
Athletic započal útočnou akci až od brankáře Herrerína, který se postaral o odkop na pravou stranu, kde v tuto chvíli operuje Capa.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Bébé.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Athletic je směrem dopředu aktivnější, nicméně stále naráží na pozornou obranu soupeře.
87'
Na druhé straně se Moreno postaral o aut, který směřoval až do pokutového území. Tam nejvýše do vzduchu vystoupal hostující Martínez.
86'
Susaeta si vzal na starost standardku z levé strany, domácí brankář García míč podběhl, načež se hrací předmět málem odrazil do opuštěné svatyně.
85'
Herrerínovi se naopak příliš nepovedl odkop od branky, který zamířil mimo dosah jeho spoluhráčů. Vallecano se snaží projít středem hrací plochy.
84'
Na druhé straně si Moreno nedal příliš záležet na centru, který poslal do protihráče. I tak z toho bude pátý rohový kop pro Rayo Vallecano.
83'
Máme přes sebou něco málo přes deset minut. V tuto chvíli jsou aktivnější hosté, kteří to většinu času zkouší přes levou stranu, kde operuje Berchiche.
82'
Berchiche měl na levém křídle hodně času na centr, nakonec se snažil najít Garcíu, který se ve skluzu nedostal ke střele. Aut pro hostující mužstvo.
81'
Advíncula se postaral o dalekonosné autové vhazování, které v šestnáctce za sebe prodlužoval De Tomas, jehož hlavička skončila u Nolaskoaina.
80'
García si vzal míč sám pro sebe, jeho kostrbatý odkop dokázal Advíncula ještě zastihnout na hrací ploše, což hrálo do karet kolegovi Amatovi.
79'
V tomto případě se na zemi ocitl střídající Alegría, o faul se ale dle sudího nejednalo. Pokračuje se ve hře, hosté vyvážejí míč na druhou stranu.
78'
López zkoušel přihrávkou z první nalézt naběhnuvšího Adurize, který se ale v době přihrávky nacházel v ofsajdu, což potvrdil také opakovaný záběr.
77'
Po něm se k práci s míčem dostal San José, který dloubáčkem našel na pravé straně Susaetu. Druhému jmenovanému se ale centr příliš nezdařil.
76'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Ander Capa.
75'
Na opačné straně si obrannou povinnost splnil Embarba, který za sebe nepustil přihrávku od Lópeze. Athletic bude mít k dispozici autové vhazování.
74'
Vallecano je najednou směrem dopředu výrazne nebezpečnější. Moreno se dostal k dalšímu centru, který málem zametl do poloprázdné brány De Tomás.
73'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází José Angel Pozo, přichází Alex Alegría.
69'
Nakonec jsme sledovali veledůležitý zákrok Herrerína, který pokryl zakončení z velké blízkosti. Domácí se marně dožadovali pokutového kopu.
68'
Faulem na hranici žluté karty si pomohl Muniain, který musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Rayo bude zahrávat standardku z levé strany.
67'
Vallecanu se předchozí výrok sudího určitě nelíbil, je zapotřebí se ale soustředit na nadcházející minuty. Domácí okamžitě sevřeli svého soupeře.
66'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Tak to byla hodně zvláštní branka Athleticu! Vše začalo špatným odkopnutím Advínculy, po kterém se k míči dostal García, jehož hlavička se otřela o tyč, aby posléze trefila ležícího IKERA MUNIAINA, který v leže dopravil míč do sítě. Domácí cosi signalizovali, možná hraní rukou, branka ale platí!
66'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Mikel San José.
65'
Sám na bránu mohl uhánět Aduriz, avšak na poslední chvíli zakročil jeden z domácích, který srazil míč přímo do rukavic brankáře. Athletic i nadále zlobí.
64'
De Marcos to nemyslel vůbec špatnou přihrávkou, nicméně do dráhy letu míče se připletl Gálvez, který zamezil možnému nebezpečí ze strany hostů.
63'
Nyní se na zemi ocitl De Tomás, který vybojoval nedovolený zákrok, o který se postaral Martínez. Vallecano okamžitě rozehrálo volný kop.
62'
Hosté si nyní vybojovali standardku zhruba třicet metrů od branky. K oné rozehrávce se postavil Susaeta, jehož centr ale dokázal přečíst Imbula.
61'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Álvaro García.
61'
Opět se k hlavičce natlačil García, který je po svém příchodu na hrací plochu hodně aktivní. I tentokráte musel domácí brankář zasahovat, opět úspěšně.
60'
Žlutou kartu dostává Giannelli Imbula (Rayo Vallecano).
59'
Kakutovi se nepodařilo vyvézt míč, k němu se tak dostal de Marcos, kterého na poslední chvíli zablokoval Gálvez. Další rohový kop pro Athletic.
58'
De Tomás si nechtěl komplikovat život, ihned po zisku míče ho poslal daleko do zámezí. Bilbao je výrazně aktivnější, stav je ale stále 1:0 pro domácí.
57'
U středového kruhu zůstal ležet na zemi právě Berchiche, kterého v hlavičkovém souboji fauloval Embarba. Athletic okamžitě rozehrál standardku.
56'
Hosté zkoušeli zaútočit po levém křídle, kde ale Berchichemu nevyšel centr dle představ. García se tak dostane k odkopu od své svatyně.
55'
Nyní se Amat dostal k dalekonosnému pasu na Kakutu, druhý jmenovaný si ale nezpracoval padající balón. Nolaskoain tak může vyvézt hrací předmět.
54'
Na zemi se ocitl domácí Pozo, avšak o nedovolený zákrok se nejednalo. Athletic tak spěchá na druhou stranu, kde se dostává k přízemní kombinaci.
53'
Žlutou kartu dostává Raúl García (Athletic Bilbao).
52'
Další gólovka pro Athletic! García se opět dostal nejvýše do vzduchu, domácí brankář stačil hlavičku zneškodnit před brankovou čárou.
51'
Berchiche měl na levé straně hodně prostoru na centr, ten ale i přesto zamířil na kopačku prvního protihráče, který ale nedokázal uklidnit hru.
50'
De Marcos se po křídle nedostal k ničemu nebezpečnějšímu, posléze ještě odkopl míč daleko do zámezí, aby soupeř nemohl rychle rozehrát.
49'
Posléze si na pravou stranu nabíhal Susaeta, který měl ale k míči hodně daleko. Dobře to vyřešil Moreno, který se zanedlouho postará o aut.
48'
V úvodu druhého poločasu se k nebezpečné hlavičce dostal střídající García, jehož hlavičku dokázal domácí brankář reflexivně vyrazit.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou hrát pro změnu zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Raúl García.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí Pozo. Vallecano mělo v úvodu utkání výraznou územní převahu, po tlaku se sice dočkalo kýžené branky, ta ale nebyla uznána kvůli hraní rukou. Regulérní branka přišla až po necelých dvaceti minutách hry, Rayo se tak dostalo do zaslouženého vedení. Athletic tak musel zabrat, útočné choutky se najednou rozjely, avšak hosté se za celou dobu nedostali k ničemu nebezpečnějšímu.
45+1'
45+1'
Na Embarbův centr si na zadní tyči nabíhal Gálvez, kterému moc nescházelo. Mohla tu být pohroma pro hosty, Vallecano se málem dostalo do dvoubrankového vedení.
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Průniková přihrávka našla Muniaina, jehož okamžitý centr směřoval mimo dosah Adurize. Hosté se ale probouzejí, Rayo se nyní pouze brání.
44'
Nedovoleným zákrokem si pomohl hostující de Marcos, který nakonec fauloval Morena. Možná v tom bylo také ofsajdové postavení hostujícího obránce.
43'
Advíncula se postaral o provedení autového vhazování od pravé postranní čáry. Jeho vzdušná nabídka směřovala k Imbulovi, který vybojoval další roh.
40'
Nyní se do bránění zapojil také De Tomás, který před šestnáctkou zastavil protihráče. Domácí útočník chtěl následně najít Embarbu, přihrávka ale byla příliš krátká.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Tentokráte se urostlý hráč ve službách Athleticu nacházel v ofsajdovém postavení, což následně potvrdil také opakovaný záběr.
37'
Aduriz se po souboji s jedním z protihráčů dožadoval pokutového kopu, ani tentokráte se penalta zahrávat nebude. Je tu alespoň roh pro Bilbao.
36'
Ani tentokráte jsme nesledovali povedenou rozehrávku, míč totiž zamířil přímo do rukavic Herrerína, který výhozem založil rychlou protiakci.
35'
Vallecano opět obléhalo opačnou šestnáctku, načež se k pohotové střele dostal Embarba, který svým pokusem vybojoval další rohový kop.
34'
Moreno chtěl na hranici pokutového území spolupracovat s Kakutou, který ale na dvojici protihráčů nevyzrál. Na druhé straně neuspěl García.
33'
Susaeta se musel vrátit s míčem až na vlastní polovinu, kde předal lépe postavenému Nolaskoainovi, který přesným pasem našel volného Williamse.
32'
De Tomás nasadil jesličky jednomu z protihráčů, posléze se mu ale nepodařilo kloudně vypálit. Nakonec z toho bude pouze aut pro hosty.
31'
Embarba se na pravém křídle přeci jenom dostal k centru, na který si naběhl Kakuta. Druhý jmenovaný se natahoval po míči, který trefil špatně.
30'
Po delší době se k výkopu od branky dostal Herrerín, kterému se ale nepodařilo u postranní čáry najít Muniaina. Míč skončil až v zámezí.
29'
Bilbao mělo k dispozici standardku zhruba z pětatřiceti metrů od branky. K míči se postavil Susaeta, jehož nadýchaný centr pouze proletěl vápnem.
24'
Jedno je jisté, Athletic to bude mít v dnešním utkání hodně složité. Hosté toho zatím moc nepředvedli, avšak na vyrovnání mají dostatek času.
23'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Až nyní se domácí dostávají do vedení! Advíncula velmi dobře vyvezl míč na útočnou polovinu, kde byl na hranici faulu zastaven. Poté se ale ke kulatému nesmyslu dostal JOSÉ POZO, který si navedl míč na svojí silnější nohu a poté ránou ke vzdálenější tyči překonal Herrerína.
23'
Domácí se opět marně dožadovali odpískání faulu, píšťalka sudího opět zůstala němá. Mezitím hráči Athleticu vyvezli míč do bezpečnějšího prostoru.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme neviděli žádnou branku. Aktivnější jsou ale domácí, kteří sice dotlačili míč do sítě, avšak branka nebyla správně uznána.
21'
Comesaňa chytře hrudí zpracoval vedle stojícímu Imbulovi, který vybojoval další nedovolený zákrok. Tentokráte se provinil rychlonohý de Marcos.
20'
Jenomže ten k ničemu nevedl, spíše ba naopak. García se tak dostal k výkopu od své svatyně, který ale poslal daleko za postranní čáru.
19'
Nakonec jsme sledovali další rohový kop, který tentokráte přistál na hlavě urostlého Nolaskoaina. Bilbao se okamžitě snaží založit rychlý kontr.
18'
Rayo se nyní marně dožadovalo odpískání pokutového kopu, domácí de Marcos ale rukou nezahrál. Hlavní sudí má v úvodu utkání dost práce.
17'
Athletic se konečně dostal k delší práci s míčem. Následně si Susaeta navedl míč na levačku, centrovanou nabídku ale poslal do rukavic brankáře.
16'
Na opačné straně se k dalšímu zakončení dostal aktivní De Tomás, který tentokráte z hranice pokutového území zamířil vysoko nad branku.
15'
Dalekonosný pas z kopačky Nolaskoaina se snášel do prostoru, ve kterém se nacházel Williams, který ale v hlavičkovém souboji nezvítězil.
14'
Pokračuje se tedy za bezbrankového stavu, přičemž Vallecano cítí menší zlobu. Nutno dodat, že branka nebyla správně uznána...
13'
Domácí sice slavili branku, avšak ta nakonec není uznána, neboť si zakončující De Tomás pomohl při zpracování míče rukou. Sudí se následně poradil s videorozhodčím, který branku správně neuznal.
12'
Advíncula skončil na zeleném pažitu, o nedovolený zákrok se ale nejednalo. Athletic se ujme autu, o který se postará obránce Berchiche.
12'
Nolaskoain šel ve vlastním pokutovém území do skluzu, kterým nakonec netrefil balón, nicméně také De Tomás se stačil vyhnout penaltovému zákroku.
11'
Nyní se na zemi ocitl právě De Tomás, který vybojoval volný kop z vlastní poloviny. K rozehrávce se postavil Pozo, jenž přihrál vedle stojícímu Imbulovi.
10'
Napadající De Tomás nakonec marně napadal rozehrávku soupeře, který dokázal vyvézt míč do bezpečí. Hosté hodně rychle přešli k opačné šestnáctce.
9'
Moreno ještě zabojoval u postranní čáry, kde se mu podařilo odkopnout balón od nohy de Marcose. Baskický celek se postará o autové vhazování.
8'
Z pravé strany přiletěl velice pohotový centr, který i v tomto případě skončil v rukavicích Herrerína. Posléze Embarba neodcentroval přes Berchicheho.
7'
Úvodní zakončení obstaral domácí Moreno, který ale zamířil pouze doprostřed branky. Herrerín byl pozorný, naopak založil rychlou protiakci.
6'
Na programu byl úvodní rohový kop, který z levé strany obstaral domácí Embarba. Jeho nabídka se snesla k Herrerínovi, který míč vyboxoval.
5'
Poprvé si s míčem zahrál také brankář García, který ho z první poslal ke středovému kruhu, kde si ho zpracoval Kakuta. Ten ale v konečné fázi trefil poze Nolaskoaina.
4'
Pozo nejprve obelstil jednoho z protihráčů, ten druhý ho už zastavil nedovoleně. První faul, Vallecano má k dispozici standardku z hlouby pole.
3'
Také Athletic se poprvé dostal k souvislejší práci s míčem, konkrétněji se s hracím předmět pomazlili obránci, kteří posléze roztáhli hru doprava.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Rayo Vallecano: Alberto García (C) – Advíncula, Amat, Gálvez, Á. Moreno – Pozo, Comesaña, Imbula – Embarba, De Tomás, G. Kakuta.
Náhradníci: Dimitrievski – Alegría, Akieme, Bébé, A. Ba, Á. García, Velázquez.

Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Nolaskoain, I. Martínez, Berchiche – Muniain, Dani García, Unai López – Susaeta (C), Aduriz, I. Williams.
Náhradníci: Simón – Balenziaga, Yeray, Raúl García, Capa, San José, M. Rico.

Rozhodčí: Cuadra – López, Cerdán.
Athletic Bilbao

Na opačné straně stojí Athletic Bilbao, který i na startu letošního ročníku podává výkony za očekáváním. Baskický celek marně vzpomíná na léta, kdy atakoval evropské poháry, v posledních letech je to spíše boj před sestupovým pásmem. Hostující tým dnešního utkání okupuje první nesestupovou pozici, nicméně od osmnáctého Leganés ho dělí pouze lepší skóre. Athletic má rovněž na svém kontě jediné vítězství, nicméně v letošním ročníku prohrál pouze dvakrát. Hned pětkrát totiž remizoval, naposledy v minulém kole, ve kterém vybojoval cenný bod na hřišti Eibaru. Bilbao by určitě potřebovalo tři body, psychika v týmu určitě není ideální, výkony jsou za očekáváním vedení klubu.
Rayo Vallecano

Fotbalisté Vallecana neprožívají zrovna povedený vstup do letošního ročníku, v roli nováčka soutěže se po osmi odehraných zápasech ocitli v sestupovém pásmu, konkrétněji na devatenácté pozici. Domácí tým dnešního utkání letos zvítězil pouze jedinkrát, a sice proti Huesce, která svému soupeři podlehla poměrem 0:1. Rayo má na svém kontě pouze pět bodů, nicméně stále má zápas k dobru, navíc na první nesestupovou pozici ztrácí pouze tři body. Rayo se ale potýká s hodně špatnou ofenzívou, která si ale drží průměr jedné vstřelené branky na zápas. Horší je to v obraně, která zatím inkasovala sedmnáct branek, což je druhé nejhorší počínání v celé soutěži.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Rayo Vallecano a Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.