La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Real Sociedad - 7. března 2020   18:30

Barcelona
81' Messi
1:0
(0:0)
Barcelona
ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić (74. Arturo Vidal), Busquets, F. de Jong – Messi (C), Braithwaite (89. Firpo), Griezmann (85. Fati).
Neto – Umtiti, Firpo, Fati, Arturo Vidal, Puig, Collado.
Juan Martínez Munuera – Diego Barbero Sevilla, César Noval Font
Camp Nou (Barcelona)
Real Sociedad
Remiro – Gorosabel, D. Llorente (71. Zubeldia), Le Normand, Monreal – Merino (C), Ödegaard, Guevara – Portugués, Isak (82. José), Barrenetxea (58. Oyarzabal).
Moyà – Zubeldia, Januzaj, Oyarzabal, Muñoz, Zaldúa, José.

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 6:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:10.
Je dobojováno a z výhry se mohou radovat domácí fotbalisté. Ti byli ve druhém poločase o něco lepší a vytvořili si několik velkých šancí, nicméně z gólu se radovali jen jednou a to po pokutovém kopu, který proměnil Messi. Těsně před závěrečným hvizdem ještě přidal druhou branku Alba, nicméně celé situaci předcházelo ofsajdové postavení Fatiho. Sociedad dnes sice nebyl úplně bez šance, ovšem ter Stegen nemusel řešit nějakou vážnější situaci.
90+7'
90+6'
Barcelona se ještě v závěru nastavení radovala z druhé branky, která ale nakonec nebyla kvůli ofsajdu Fatiho uznána.
90+5'
Zřejmě poslední nákop poslal do vápna Merino, nicméně domácí se bez jakýchkoliv problémů ubránili.
90+4'
Messi se znovu snažil zavařit hostující defenzivě, jenže tentokrát neměl proti několikanásobné přesile šanci uspět.
90+3'
Ödegaard si všiml rozběhnutého Josého a hned mu také posílal míč, jenže pas norského špílmachra byl příliš prudký a jeho spoluhráč na něj nedosáhl.
90+2'
Neúnavný Alba se vydal rychle dopředu a poté našel ve vápně číhajícího Messiho, jemuž ale balon při zpracování uskočil a poté už se k němu nedostal.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno pět minut.
90'
Další centr posílal do vápna Monreal, avšak našel pouze Piquého, který se s ničím nepáral a odkopl balon co nejdále od ter Stegenovy pokladnice.
89'
Hosté zahrávali rohový kop. Centr Oyarzabala mířil do dobrého prostoru, ale ter Stegen dokázal balon vyboxovat mimo šestnáctku.
89'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Júnior Firpo.
88'
Žlutou kartu dostává Sergio Busquets (FC Barcelona).
87'
Oyarzabal se dravě protáhl po křídle a poté posílal centr do vápna, jenže balon mezitím opustil hrací plochu, takže ter Stegen bude odkopávat od brány.
86'
Hosté jsou si dobře vědomi toho, že nyní už musí vrhnout všechny své síly do útoku. Podaří se jim srovnat?
85'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Anssumane Fati.
84'
Tentokrát se ale dle názoru hlavního rozhodčího o nedovolený zákrok nejednalo, takže hra může plynout dál.
83'
Po souboji s Griezmannem se ve vápně poroučel k zemi Monreal a zdá se, že do akce znovu půjde VAR.
82'
Domácí se znovu hnali dopředu, ovšem tentokrát jejich akci přerušil hlavní sudí kvůli útočnému faulu Messiho.
82'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Willian José.
81'
Barcelona právě vstřelila branku!
Tak nakonec se LIONEL MESSI přeci jen dočkal! Remiro sice vystihl směr střely argentinského fotbalisty, nicméně balonu v cestě za brankovou čáru zabránit nedokázal.
80'
Žlutou kartu dostává Mikel Oyarzabal (Real Sociedad San Sebastian).
80'
Je to jasné, po konzultaci s videem je z toho penalta pro Barcelonu!
79'
Tak pozor, hlavní sudí si jde něco překontrolovat k videu. Zřejmě se jedná o situaci po centru Artura Vidala, který odvracel Le Normand.
78'
Do slibné akce se vydali také hosté a z dobré pozice pálil Monreal, který však minul.
77'
Vidal poslal do vápna velmi dobrý centr, který si hledal Piqué. Před ním ale stačil míč odhlavičkovat Le Normand.
76'
Žlutou kartu dostává Ander Guevara (Real Sociedad San Sebastian).
76'
Z dobré pozice pálil Isak, jehož tvrdá pumelice si ale cestu mezi tři tyče nenašla.
75'
Vidal hned ostře zajel do Guevary a hlavní rozhodčí mu dal jasně najevo, že příště bude takový zákrok trestat žlutou kartou.
74'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Arturo Vidal.
73'
San Sebastian měl poté k dispozici roh, avšak nikdo v bílo-modrém se k hlavičce nedostal.
72'
Oyarzabal zkusil své štěstí z hranice šestnáctky a Piqué jeho pokus ztečoval do protipohybu ter Stegena. Naštěstí pro domácí však balon proskákal kolem pravé tyče.
71'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Diego Llorente, přichází Igor Zubeldia.
70'
Albovi uskočil míč od nohy a poté měl co dělat, aby ho uhájil před dotírajícím Oyarzabalem.
69'
Nakonec se oba zvedli a pomalu došli za postranní čáru. Zdá se, že ani na jedné straně se nebude muset střídat.
68'
Na hrací ploše nyní zůstávají ležet Piqué a Merino a hra je přerušena. Oba borci budou zřejmě potřebovat lékařské ošetření.
67'
Messi potáhl balon několik metrů, poté roztáhl hru do strany na Albu a ten z první hledal na zadní tyč sbíhajícího Rakitiće, jenž ale ve skluzu na míč jen o kousek nedosáhl.
66'
Katalánci jsou v posledních minutách daleko aktivnější a tlačí svého soupeře. Dočkáme se v blízké budoucnosti úvodní branky?
Ten ale žádné vzrušení nepřinesl, neboť balon vyboxoval Remiro daleko od své svatyně.
65'
Po akci Messiho se balon odrazil k Rakitićovi a ten pálil z první. Jeho rána mířila na přední tyč a Remiro musel míč vyrazit na rohový kop.
64'
Také Barcelona aktivně napadala a nakonec to neslo ovoce, Monreal totiž odehrál míč jen k Piquému.
63'
Semedo se dostal pod tlak čerstvého Oyarzabala, nicméně si dokázal poradit a domácí budou vhazovat.
62'
Ödegaard rozehrál volný přímý kop Sociedadu a jeho nabídka letěla na Le Normanda, kterého ale v hlavičkovém souboji předčil Piqué.
61'
Žlutou kartu dostává Gerard Piqué (FC Barcelona).
60'
Messimu dnes asi není přáno! Nyní se po sklepnutí Griezmanna dostal do další obrovské šance, jenže z hranice malého vápna bránu přestřelil.
59'
Lenglet teď pořádně zariskoval a může být rád, že napadajícímu Isakovi byl nakonec odpískán nedovolený zákrok.
58'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Mikel Oyarzabal.
57'
Po faulu na Griezmanna zahrávala Barcelona standardku z nebezpečné pozice. Exekuce se ujal Lionel Messi, jehož střílený centr odvrátil Le Normand.
56'
Žlutou kartu dostává Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian).
56'
Podobná akce se odehrála i na druhé straně, kde ale ani Ödegaard nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
55'
Alba z levé strany našel sbíhajícího Messiho, ten si rychle posunul balon na pravačku a tvrdě vypálil, jenže bránu o kousek minul.
54'
Messi nahrál de Jongovi a ten ho chtěl lehkým obloučkem vyslat do šance, nicméně jeho přihrávka svého adresáta nenašla.
53'
Llorente to teď zkusil dlouhým nákopem, jenže na ten nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl a míč doletěl až k ter Stegenovi.
52'
Ödegaard si chtěl narazit s Isakem, ovšem zpětný pas švédského mladíka vystihl pozorně bránící Piqué.
51'
Hosté sice momentálně drží balon na svých kopačkách, nicméně vůbec se jim nedaří usadit se na útočné polovině.
50'
O chvilku později to na opačné straně hřiště zkoušel Barrenetxea, kterého ale po pár metrech zastavil Alba.
49'
Jenže Rakitić chyboval v rozehrávce a Portugués se poté odhodlal k individuální akci po pravé straně, kterou musel až na hranici vápna přerušit Lenglet.
48'
Barcelona teď v klidu kombinuje a vyčkává, zda se v obraně Realu neotevře nějaké okénko.
47'
Hosté se hned vydali dopředu a jejich akci nakonec zakončil střelou nad bránu Mikel Merino.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Doufejme, že ve druhém dějství se dočkáme nějakého gólu.
46'
V prvním poločase nebyla nastavena ani minuta a hráči odcházejí do kabin za bezbrankového stavu. Zatím ale sledujeme kvalitní utkání, ve kterém má přeci jen trochu navrch domácí Barcelona. Ta už se dostala do dvou velkých šancí, nicméně ani jednu z nich nedokázal Lionel Messí přetavit v úvodní branku.
45'
45'
Sociedad ještě poté zahrával rohový kop, ovšem s ním si obrana domácích bez problémů poradila.
44'
Hosté to nesehráli vůbec špatně, avšak zakončujícímu Isakovi byl nakonec odmáván ofsajd.
43'
Dalším faulem se prezentoval Busquets a San Sebastian bude mít k dispozici standardní situaci z poměrně slušné pozice.
42'
Žlutou kartu dostává Lionel Messi (FC Barcelona).
41'
Barrenetxea nedovoleně atakoval Semeda a může být rád, že za svůj zákrok nebyl potrestán žlutou kartou.
40'
Krásná kombinace v podání domácího celku vedla k obrovské šanci, která ale brankou nekončí. Po rychlé souhře se nakonec ke střele z ideální pozice dostal Messi, jenž ale o kousek minul hostující svatyni.
39'
Lionel Messi si došel balon až mezi stopery a poté hledal dlouhým pasem Semeda, ovšem ten na jeho přihrávku o kousek nedosáhl.
38'
Braithwaite pláchl svému strážci a poté nabízel míč pod sebe, jenže ho poslal jen do rukavic gólmana Remira.
37'
Po několika odrazech se balon zjevil u Isaka a ten ho z první napálil na bránu, ale s jeho zblokovaným pokusem neměl ter Stegen sebemenší problém.
36'
Griezmann posouval balon na Messiho, ovšem před domácím kapitánem balon odkopl Le Normand.
35'
Busquets se dostal pod tlak a může být rád, že na něj nakonec byl odpískán faul, neboť hosté by jinak šli do solidní šance.
34'
Frenkie de Jong se krásně protáhl přes střed hřiště a poté chtěl zakončovat, jenže o chvilku dříve mu míč lehce brnkl o ruku, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra.
33'
Messi se těsně před vápnem poroučel k zemi a dožadoval se odpískání faulu, nicméně hra plyne dál.
32'
Po sérii soubojů uprostřed hrací plochy se míče zmocnil de Jong, jenž raději nahrál dozadu na Lengleta.
30'
Po následném rohu hlavičkoval Braithwaite, který ale Remirovu svatyni o pořádný kus minul.
29'
Fantastický Remiro podržel svůj tým! Messi si narazil s Busquetsem a poté se zjevil sám před bránou, avšak na pozorného brankáře Realu si nepřišel.
28'
Braithwaite poslal balon pod sebe na Rakitiće a ten ze druhého doteku napálil míč na bránu, avšak jeho pokus si cestu mezi tři tyče nenašel.
27'
Po nabídce Guevary zakončoval Isak, jenž ale z velmi těžké pozice nedokázal zamířit přesně.
26'
Hra se v posledních minutách malinko uklidnila a téměř vše podstatné se nyní odehrává daleko od obou branek.
25'
Ödegaard hledal ve vápně číhajícího Isaka, avšak ten na jeho nabídku nedoskočil.
24'
Po zisku balonu se chtěl do rychlého brejku vydat de Jong, jenže postrádal podporu spoluhráčů a o míč zase rychle přišel.
23'
Lenglet znovu fauloval Portuguése a měl by si začít dávat pozor, neboť na svém kontě už jednu žlutou kartu má.
22'
Podobně to zkoušel o chvilku později také Messi, nicméně i jeho nabídku odhlavičkoval dobře postavený Llorente.
21'
Rakitić si všiml na zadní tyči volného Griezmanna a hned adresoval svůj centr, ovšem ten dokázal odvrátit do bezpečí Llorente.
20'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka a zatím sledujeme poměrně pohledné utkání. Doufejme, že první gól na sebe už nenechá dlouho čekat.
19'
Isak zkoušel své štěstí ze střední vzdálenosti, jenže trefil jen před sebou stojícího Piquého.
18'
A další ofsajd domácích, tentokráte se v postavení mimo hru zapomněl Ivan Rakitić.
17'
Aktivní Braithwaite se nyní dočkal branky, nicméně radost mu zhatil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
16'
Žlutou kartu dostává Clément Lenglet (FC Barcelona).
15'
Messi vyslal do další akce Braithwaita a ten si připsal další zakončení, se kterým si však znovu poradil připravený Remiro.
14'
Pas Merina mířil na rozběhnutého Barrenetxeu, před nímž ale stačil míč odhlavičkovat Lenglet.
13'
Griezmann sice vypíchl balon Monrealovi, nicméně poté už ho nedokázal udržet na hrací ploše, takže hosté budou vhazovat.
12'
Nakonec přišel centr z levého křídla, avšak ve vzduchu úřadoval stoper Le Normand, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
11'
Ten rozehrála Barcelona na krátkou vzdálenost a nyní se snaží obléhat šestnáctku San Sebastianu.
10'
Braithwaite si před vápnem posunul balon na levačku a poté prověřil Remira, jenž jeho přízemní pokus nohou vyrazil na roh.
9'
Nabídka Ödegaarda mířila do dobrého prostoru a nebýt zásahu Piquého, Isak byl zakončoval z hranice pokutového území.
8'
Ve středu hřiště byl k zemi poslán Busquets a Katalánci budou moct v klidu rozehrávat od půlící čáry.
7'
Griezmann chtěl vyslat do útoku rozběhnutého de Jonga, nicméně jeho pas byl příliš dlouhý a u balonu byl jako první Remiro.
6'
Také domácí napadají hodně vysoko a hráči Sociedadu si s tím zatím neví moc rady. Nyní Monreal por tlakem odehrál balon jen do zámezí.
5'
Ödegaard se po přiťuknutí Isaka dostal až do vápna a poté vypálil z úhlu, ovšem síť rozvlnil jen z boku.
4'
První akce Sociedadu šla přes levou stranu, avšak Barrenetxeovi vystavil stopku pozorně bránící Semedo.
3'
Alba se chtěl vydat dopředu, ale rychle se k němu stáhl Gorosabel, takže domácí obránce nakonec zvolil nahrávku dozadu na Rakitiće.
2'
Hosté se hned vydali napadat rozehrávku svého soupeře a Semedo byl nakonec donucen zapojit do hry také brankáře ter Stegena.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Barcelony, kteří dnes nastupují v tradičních modro-červených dresech. Jejich soupeř naopak zvolil bílo-modrou sadu.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, F. de Jong – Messi (C), Braithwaite, Griezmann.
Náhradníci: Neto – Umtiti, Firpo, Fati, Arturo Vidal, Puig, Collado.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, D. Llorente, Le Normand, Monreal – Merino (C), Ödegaard, Guevara – Portugués, Isak, Barrenetxea.
Náhradníci: Moyà – Zubeldia, Januzaj, Oyarzabal, Muñoz, Zaldúa, José.

Rozhodčí: Juan Martínez Munuera – Diego Barbero Sevilla, César Noval Font.
Real Sociedad San Sebastian

Také Sociedad se v této sezoně vede velmi dobře a po šestadvaceti odehraných kolech atakuje pozice zaručující účast v milionářských soutěžích. Momentálně se navíc může pyšnit velmi dobrou formou, kterou potvrzuje i ve španělském poháru. V něm si ve čtvrtfinále poradil s Realem Madrid a poté, co v týdnu zdolal druholigový Mirandés, se může těšit na finálový duel. Za tímto úspěchem stojí především švédský mladík Alexander Isak, jenž v této soutěži nasázel sedm branek. Stejný počet gólů vstřelil také v lize a i díky němu má San Sebastian třetí nejlepší útok. Minulý víkend Sociedad zakončil svou třízápasovou sérii domácích utkání a dokázal si poradit s Valladolidem poměrem 1:0.
FC Barcelona

Také v letošním ročníku se Barcelona řadí mezi hlavní aspiranty na zisk španělského titulu a od začátku sezony se pohybuje na těch nejvyšších příčkách. Momentálně ale musí v táboře katalánského velkoklubu panovat lehká nespokojenost, neboť minulý víkend Messi a spol. prohráli se svým úhlavním rivalem z Madridu a pustili ho před sebe na první místo. Proti Realu navíc Barca nepotvrdila roli nejvíce skórujícího celku. V probíhajícím ročníku už dokázala nasázet neuvěřitelných dvaašedesát branek. O góly se znovu stará především již zmíněný Lionel Messi, jenž si už připsal osmnáct přesných zásahů a suverénně vévodí tabulce střelců.
Vzájemné zápasy
RSS – BAR 2:2
BAR - RSS 2:1
RSS – BAR 1:2
BAR - RSS 1:0
RSS – BAR 2:4
Hezký sobotní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! O víkendu je na programu 27. kolo španělské LaLigy, v jehož rámci se proti sobě postaví Barcelona a Real Sociedad. Úvodní výkop je na Camp Nou naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.