La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Villarreal - 30. října 2022   18:30

Bilbao
59' I. Williams (R. García)
1:0
(0:0)
Bilbao
Simón – de Marcos /C/ (29. Lekue), Yeray, Martínez, Berchiche – Sancet, Vesga – N. Williams, García (69. Vencedor), Berenguer (82. Morcillo) – I. Williams (82. Guruzeta).
Agirrezabala – Vivian, Balenziaga, Paredes, Zarraga, Capa, Herrera, Villalibre.
Ortiz – Villaseñor, Estévez
San Mamés Barria, Bilbao
46 131 diváků
Villarreal
Rulli – Femenía (86. del Moral), Mándí, Torres, Moreno – Coquelin, Parejo /C/ (86. Cuenca) – Chukwueze (64. Pino), Lo Celso (25. Trigueros), Morales (64. Jackson) – Danjuma.
Reina, Álvarez – Albiol, Mojica, Adriano.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:10.
Souboj tabulkových sousedů potvrdil vysokou úspěšnost Bilbaa ve vzájemných zápasech s Villarrealem. Po vyrovnané první půli měli Baskové spoustu příležitostí, ujala se jen ta Iñakiho Williamse. V atraktivním zápase tahala Žlutá ponorka za kratší konec a vyloženou šanci si nevytvořila.
90+4'
90+4'
Pino poslal příliš prudký centr na Coquelina, který hlavičkou ze záklonu jen posouvá míč před sebe, kde ho snadno sbírá brankář Bilbaa.
90+3'
Minutu a půl před koncem nastavení byl faulován domácí Vencedor, Bilbao ale místo pošetření času nakopává míč a za pár vteřin přichází útočný faul střídajícího Guruzety.
90+2'
Villarreal kombinuje na vlastní polovině, tudy cesta k vyrovnání nepovede.
89'
Žlutá karta pro Athletic Bilbao. Mikel Vesga se provinil po ztrátě míče ošklivým skluzem proti Jacksonovi.
89'
Nico Williams vystřelil zpoza šestnáctky přes bránícího Torrese vysoko nad břevno.
88'
Domácí obléhají soupeřovo území, u míče zůstanou po faulu rukama Nicolase Jacksona.
86'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Jorge Cuenca,
ze hřiště odchází Kiko Femenía, debut ve španělské lize si odbyde mladý Alberto del Moral.
86'
Morcillův kroucený pas sklepával Nico Williams až za hranicí hrací plochy.
85'
Berchiche zakončil průnik levou stranou tečovaným centrem do Rulliho náruče.
84'
Sancet pohotově vystřelil odražený míč, který mu však sjel po vnější šajtli a pokus míří spíše směrem k rohovému praporku.
83'
Na trávníku byl ošetřován hostující Coquelin, pokouší se to rozchodit, ale nakonec míří za postranní čáru a Villarreal bude dočasně hrát v oslabení.
82'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Gorka Guruzeta,
ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Jon Morcillo.
81'
Gerónimo Rulli vyběhl mimo velké vápno a odkopl míč před Berenguerem na tribunu.
80'
Baskové zklidnili hru a nebojí se zapojovat do rozehrávky i brankáře Simóna.
77'
Vzápětí se řítil na bránu Nico Williams, rychlou kličkou doleva si připravil palebnou pozici v šestnátce, jenže villarrealskou svatyni přestřelil.
76'
Sancet prodlužoval opakovaný roh, na levé straně přišlápl míč o postranní čáru Berchiche a dokázal ho vrátit na bránu ostrým stříleným centrem. Ten vykopl nataženou nohou brankář Rulli do zad spoluhráče Mándího, tyto horké chvilky Žlutá ponorka přestála.
76'
Rulliho vystrašil Berenguerův ostrý centr od rohového praporku, který se ovšem nakonec nestočil přímo do vzdálenější šibenice, ale jen do zámezí.
75'
Tečovaná střela Nica Williamse končí těsně vedle brány, Bilbao získává další roh.
74'
Tentokrát Femenía oslovil přetaženým centrem Danjumu, ten však sklepl míč ze vzduchu jen na domácí kopačky.
73'
Míč putoval bleskově po červenobílé ose Iñaki Williams – Sancet – Vencedor, jehož rána z pokutového oblouku šla přímo do brankáře Rulliho.
71'
Kiko Femenía centruje do země nikoho, domácí brankář si v poklidu přichystá odkop od brány.
69'
ze hřiště odchází Raúl García, přichází Unai Vencedor.
68'
Sancet našel krouceným pasem v šestnáctce Iñakiho Williamse, kterého tentokrát čistě odzbrojil Pau Torres.
65'
Podruhé po změně stran vyrobil hrubku v rozehrávce Torres, domácí Raúl García se bál ofsajdu úplně volného Williamse a zvolil křížnou střelu, kterou netrefil bránu.
64'
ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Nicolas Jackson,
ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Yeremi Pino.
63'
Trigueros pěkně přenesl hru na Morena, který z těžkého úhlu vyslal velmi povedený volej a domácí brankář Simón měl nadvakrát co dělat.
62'
Berenguerův nákop do šestnáctky vystihl Torres, domácí hráč vzápětí navíc fauloval Coquelina.
59'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Raúl García vyhrál klíčový souboj a uvolnil přízemní přihrávkou doleva IÑAKIHO WILLIAMSE, který ze samostatného nájezdu obstřelil Rulliho a otevírá skóre.
58'
Chukwueze si pomohl vysokou nohou v souboji s Berenguerem, píská se útočný faul.
56'
Álex Berenguer střílí po přiťuknutí Iñakiho Williamse přímo doprostřed brány, Rullimu stačilo nastavit náruč.
55'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, další roh nevyužilo Bilbao, ale tradičně se hosté na dlouho neosvobodili. Iñaki Williams vyslal jedovatý projektil křížem nízko nad trávníkem, výtečný Gerónimo Rulli vyškrabuje na další roh.
53'
Arnaut Danjuma nebezpečně střílel křížem, Unai Simón jen vyrážel před sebe, naštěstí pro něj byl poblíž jen Berchiche, který míč odkopává.
53'
Odražený míč po rohovém kopu posílá Yuri Berchiche z velkého vápna prudce metr nad břevno.
52'
Centr Raúla Garcíi tečuje Dani Parejo na roh.
52'
Dnešní utkání sleduje 46 131 diváků.
51'
Berenguer počkal s rozehrávkou přímého kopu, než rozhodčí uklidňuje strkající se hráče v šestnáctce. Po jeho exekuci napálil odražený míč křížně vedle brány Iñigo Lekue.
50'
Žlutá karta pro Villarreal CF. Alberto Moreno se ohnal po protihráči v souboji a trefil ho do obličeje.
49'
Torres podběhl míč při rozehrávce a nabídl velkou příležitost Raúlu Garcíovi, jenž mířil vysunutému Rullimu mezi nohy, které ale brankář Villarrealu secvakl včas.
47'
Domácí záložník naštěstí může pokračovat v zápase.
46'
Na trávníku zůstal po půlminutě ležet otřesený Mikel Vesga a hra je hned přerušena. Na trávník míří lékař a masér z lavičky Bilbaa.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 42% – 58%, střely na bránu 1:1, střely mimo 1:1, rohy 2:2, ofsajdy 2:0, fauly 3:3.
První půle gól nepřinesla, náznaky šancí v ní měly oba celky, v největší tutovce domácí tým selhal. Jinak se hrál spíše opatrný fotbal se zajištěnou obranou na obou stranách, nedá se říct, že by některý z týmů byl lepší, ke konci prvního dějství byl o něco aktivnější ten domácí, ale předtím zas více útočil hostující mančaft. Druhé dějství může být ještě zajímavé.
45+3'
45+2'
Raúl García předběhl svého spoluhráče a tvrdou ranou adresoval balón po centru z pravé strany daleko od brány. Iñaki Williams se pak jen vyčítavě podíval.
45'
Žlutá karta pro Athletic Bilbao. Raúl García však neinkasuje napomenutí za faul, nýbrž za nemístné poznámky.
45'
Pískán útočný faul domácímu mužstvu a navíc se bude žlutit.
44'
Athletic si ještě vynutil faul a v závěru bude rozehrávat zajímavý volný kop.
43'
Mikel Vesga ve velmi dobré šanci střílel v pokutovém území levačkou, ale pouze do protihráče. Kdyby jeho pokus prošel, asi by to byl gól.
41'
Jeden z domácích fotbalistů jen o kousek nedosáhl na letící centr. Stačilo málo a míč by před brankářem tečoval, čímž by mu nadělal jistě nemalé potíže.
40'
Hosté kombinují na své polovině a trpělivě vyčkávají.
39'
Yuri Berchiche přihrával pouze do míst, kde nestál žádný z jeho spoluhráčů, soupeř odkopává balón do bezpečí.
37'
Domácí doslova pohrdli gólem. Álex Berenguer se dobře vyhnul ofsajdu, dostal se k míči před vyběhnutým gólmanem, kterému udělal kličku a střílel z dálky, leč trestuhodně kousek vedle bližší tyče.
35'
Domácím byla ponechána výhoda a málem z toho byl gól, navíc vlastní. Ajsa Mándí hlavičkoval v pokutovém území nad břevno své vlastní svatyně a zřejmě si hluboce oddechl.
34'
Na druhé straně byl čistě od míče odstaven Raúl García a ani z tohoto mráčku nezaprší.
32'
Francis Coquelin měl sice dobrou myšlenku, ale už horší provedení. Svou křižnou přihrávku po zemi odehrál do zámezí, neboť jeho spoluhráč balón nestačil doběhnout.
30'
Arnaut Danjuma střílenou přihrávku poslal jen do náruče připraveného Simóna, který rychle rozehrává.
29'
Raúl García zapomněl centrovat, s míčem tak na pravém křídle doběhl prakticky až do zámezí.
29'
ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Iñigo Lekue.
28'
Rychlá kombinace hostům nevyšla, Arnaut Danjuma si už zbíhal za obranu Bilbaa, jenže ta záměr protivníka vystihla a balón zastavila včas.
26'
Álex Berenguer si nabíhal na hlavičku, ale na letící míč těsně nedosáhl a gólmana Villarrealu tak neohrozil.
25'
ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Manu Trigueros.
24'
Ale teď se ve slušné možnosti zjevil Dani Parejo, jehož střela z hranice vápna však proletěla příliš vysoko nad.
23'
Kiko Femenía se faulu na pravém křídle nedovolal, hra pokračuje.
22'
Arnaut Danjuma vyslal křižnou přihrávku na hranici vápna, kde se k míči dostal Samuel Chukwueze, jenž střílel levačkou, ovšem trefil pouze bránícího soupeře.
20'
Na druhé straně se mohl soupeř dostat do velké šance, Samuel Chukwueze místo střely hledal přízemní přihrávkou nabíhajícího spoluhráče, jenže José Luis Morales se k balónu nedostal, v poslední chvíli zastavila přihrávku domácí obrana a zabránila nebezpečí.
19'
Nico Williams napodobil hráče před sebou a také on příliš dlouho váhal se střelou, případně přihrávkou. Ve finále centroval před hranicí vápna přímo do rukou vyběhnutého gólmana.
17'
Raúl García střílel v pokutovém území, jeho pokus byl ale sražen do zámezí. Domácí se celkem právem rozčilují, že nenásleduje rohový kop.
16'
Nakonec byli nuceni hru přenést až na svoji půlku. S rozehrávkou pomáhá Simón.
15'
Domácí drží míč na útočné straně, ale k zakončení se dostat nedokážou.
13'
Žlutý tým vyrazil ve třech proti dvěma, jenže José Luis Morales prováhal správný moment pro přihrávku a z šance tak nebylo nic.
12'
Ani tahle standardka k šanci nevedla a domácím se daří dostat míč do bezpečí.
12'
Druhý rohový kop pro Villarreal.
11'
Hosté si přihrávají na své polovině, do hry zapojují i gólmana.
9'
Hosté zkusili rozehrávku na krátko, následně ještě chvíli kombinovali, než nepřesný míč skončil za postranní lajnou a Simón bude odkopávat.
8'
Dani Parejo střílel bez přípravy z dálky, ale klubko hráčů před sebou nepropálil, míč putuje do zámezí a Villarreal zkusí svůj první rohový kop.
7'
Do první šance se málem dostal hostující tým, ovšem špatnou přihrávku stačila obrana Bilbaa vystihnout a poté odehrát balón do bezpečí.
7'
Gerónimo Rulli byl připraven, popoběhl z lajny, natáhl se a míč uklidil do rukavic.
6'
Domácí tým rozehraje první rohový kop utkání.
5'
Další hráč Athletica zůstal na travnaté ploše, ale hned se zvedl a pokračuje ve hře.
4'
Hráč zatím odchází za postranní čáru, aby mohla hra pokračovat.
3'
Álex Berenguer leží na trávníku a drží se za levé rameno, na které zřejmě nepříjemně dopadl. Uvidíme, zda bude moci pokračovat ve hře.
2'
Špatně řešená přihrávka přihrává míč znovu hráčům Villarrealu.
1'
Domácí si z prvního útoku žádnou šanci nevytvořili, Gerónimo Rulli se postará o rozehrávku.
1'

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (C), Yeray, I. Martínez, Berchiche – Sancet, Vesga – N. Williams, R. García, Berenguer – I. Williams.
Náhradníci: Agirrezabala – Vivian, Lekue, Balenziaga, Paredes, Vencedor, Zarraga, Capa, A. Herrera, Morcillo, Guruzeta, Villalibre.
Trenér: E. Valverde.

Villarreal CF: Rulli – Femenía, Mándí, P. Torres, Moreno – Coquelin, Parejo (C) – Chukwueze, Lo Celso, Morales – Danjuma.
Náhradníci: Reina, I. Álvarez – Albiol, Cuenca, Mojica, Trigueros, Pino, Jackson, Alberto del Moral, Carlo Adriano.
Trenér: Q. Setién.

Rozhodčí: Ortiz – Villaseñor, Estévez.
Villarreal čeká na vítězství nad Bilbaem marně již sedm zápasů, pětkrát z toho ovšem uhrál nerozhodný výsledek. V žádném z nich nevsítil do sítě Bilbaa více než jednu branku. V minulém ročníku zvítězil Athletic doma 2:1, odveta ve Villarrealu skončila remízou 1:1.
Villarreal CF
Obrana Žluté ponorky je druhá nejlepší v soutěži, v tabulce je ovšem Villarreal až sedmý o skóre za Bilbaem. Ve španělské nejvyšší soutěži minule splnil povinnost domácí výhrou nad Almerií 2:1, poté ve čtvrtek ztratil první body v Evropské konferenční lize remízou 2:2 s Be´er Ševou. Vypořádat se hosté musejí s poměrně početnou marodkou a karetními tresty, které vyřadily pět členů užšího kádru.

Střelci: 8 – Baena, 7 – Morales, 4 – Danjuma.
Athletic Bilbao
Baskové si dobře rozjetou sezónu v říjnu kazí a mají poslední možnost, jak v tomto kalendářním měsíci na pátý pokus dosáhnout na výhru. Zatím vybojovali dva body, obhajobou jim je velice těžký los, když narazili na FC Sevillu, Atlético Madrid a FC Barcelonu. Na Camp Nou minulý týden utrpěli debakl 0:4 a klesli na šesté místo La Ligy.

Střelci: 4 – I. Williams, 3 – Berenguer, Sancet, N. Williams.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.