La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Girona - 18. září 2022   18:30

Real Betis
15' B. Iglesias  • 71' B. Iglesias
2:1
(1:1)
Girona
7' A. Martínez  (Gutiérrez)
Real Betis
Silva – Montoya (55. Ruibal), Ramos, Pezzella (81. González), Moreno – Rodríguez, W. Carvalho – R. Sánchez, Canales /C/ (81. Akouokou), da Silva (65. José) – Iglesias.
Bravo, D. Martín – Miranda, J. Sánchez, Guardado, Morón.
Ortiz – Estévez, Sobrino
Estadio Benito Villamarín, Sevilla
52 229 diváků
Girona
J. C. Martín – Bueno, Espinosa (79. Villa), Ramírez /C/ – Martínez (89. Couto), Romeu, García (89. Roca), Gutiérrez – Riquelme (70. Sáiz), Castellanos (70. Vallejo), R. Carvalho.
Gazzaniga, Fuidias – Hernández, Fernández, Artero.

Betis potvrzuje skvělý vstup do sezóny pátou výhrou v šestém kole. Proti vyspěle hrajícímu nováčkovi se ale favorit natrápil, od 7. minuty prohrával a zpět do sedla ho dostala ještě v první čtvrthodině penalta.
Girona měla několik velkých příležitostí, trefila dokonce tyč, jenže vítězný gól soupeři daroval střídající Sáiz šílenou přihrávkou za sebe do nájezdu Iglesiasovi.
Nováček podal výborný výkon a nula na bodovém kontě je pro něj dosti krutá.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 9:8.
90+6'
90+5'
Sáiz nachází jen prvního obránce na přední tyči, který zakopává míč za postranní čáru. Po opět unáhleně vhozeném autu se hned několik červenobílých nacházelo v ofsajdu.
90+5'
Moreno tečoval míč nad břevno, je to další roh pro nováčka La Ligy.
90+4'
Další vybojovaný roh rozehráli fotbalisté Girony ukvapeně na úkor přesnosti a Iglesias uklízí míč až za postranní čáru.
90+2'
Romeu krásně uvolnil do uličky Valleja, jenže jeho zpětnou přihrávku před bránu pohodlně lapil domácí brankář Silva.
90+1'
Do rychlého brejku běžel Willian José, s koncovkou však naložil bídně a míč letí na tribunu.
90+1'
Do Coutovy přihrávky vzduchem se opřel Villa, ale udělil míči takovou nechtěnou faleš, že střelu zachytili spoluhráči ještě u praporku.
90'
Na začátku poslední minuty řádné hrací doby vybojovali zoufale tlačící hosté roh, míč se však po úspěšném zákroku domácí obrany vrací k půlící čáře.
89'
Girona FC využívá poslední možnosti ke střídání:
ze hřiště odchází Aleix Garcia, přichází Joel Roca,
ze hřiště odchází Arnau Martínez, přichází Yan Couto.
87'
Třetí žlutou kartu Girony obdržel za hrubý faul loktem na Akouokoua ve středovém kruhu Oriol Romeu.
86'
Další trestný kop posílal do ohně Aleix Garcia, k hlavičce se dostal Oriol Romeu, jenže udělil jí směr spíše do výšky než na bránu Betisu.
84'
Skluzem u koncové čáry nedokázal Reinier Carvalho udržet míč na hřišti.
82'
Žlutou kartu za taktický faul při protiútoku Betisu dostává Miguel Gutiérrez (Girona).
82'
Trestný kop Aleixe Garcíi si domácí obrana pohlídala.
81'
Střídání v týmu Real Betis Balompié:
ze hřiště odchází Germán Pezzella, přichází Edgar González,
ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Paul Akouokou.
79'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Bernardo Espinosa, přichází Toni Villa.
79'
Vzrušení bylo zbytečné, Álex Moreno vybíhal do úniku z ofsajdu.
78'
Girona si málem znovu zavařila bagem ve vlastním pokutovém území. Iglesias se opět dostal k míči, ale tentokrát jen na vteřinku a hosté pochopili, že je lepší balon zakopnout do dálky.
75'
Občerstvovací přestávka má své místo i ve druhém poločase.
74'
Domácí poprvé vedou a nemusejí spěchat. José místo pokračování v rychlém brejku přenáší hru napravo a Betis v poklidu kombinuje kolem území Girony.
71'
Real Betis právě vstřelil branku!
Nejstrašlivější start do zápasu, jaký může fotbalista zažít! Sáiz prvním dotekem po příchodu na hřiště nepochopitelně přihrával za sebe, BORJA IGLESIAS se tak dostal do samostatného nájezdu a prostřelil brankáře po zemi k levé tyči.
70'
ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Manu Vallejo,
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Samuel Sáiz.
69'
Ofsajd zastavuje akci Betisu.
65'
ze hřiště odchází Luiz Henrique da Silva, přichází Willian José.
63'
Juan Carlos Martín dobře přečetl hru, vyrazil včas ze svého výběhu a ukopl míč před sprintujícím Borjou Iglesiasem.
61'
Castellanos s pomocí odrazu drze prošel přes několik protihráčů a uvolnil do šestnáctky Reiniera Carvalha, jehož střela rozvlnila boční síť z vnější strany.
61'
Gólman Girony na čáře lapil hlavičku Luize Henriqueho da Silvy o zem do středu své brány.
59'
Valentín Castellanos se svezl po sáňkách, ale ani tak nedosáhl na dloubnutý nákop za obranu.
56'
Konečně se v útoku předvedli také domácí. Iglesias prostrkával míč zleva před bránu, kde však scházely zelenobílé dresy.
55'
ze hřiště odchází Martín Montoya, přichází Aitor Ruibal.
54'
Castellanos vylákal Silvu z brány, domácí brankář se stačil vrátit, ale nápor pokračoval až po Riquelmeho střelu z 10 metrů těsně nad.
53'
Santiago Bueno střílel z 25 metrů, skákavý projektil si Rui Silva pohlídal u tyče.
51'
Girona mohla udeřit v podobném čase jako v první půli, po přízemním centru Castellanose z pravé strany střílel Reinier Carvalho mezi nohama bránícího Pezzelly šajtlí z halfvoleje do zadní tyče.
50'
Arnau Martínez si zpracovával těžký křížný pas ze vzduchu již za postranní čarou.
48'
Luiz Henrique da Silva si naváděl míč na střelu, do které se mu nešikovně připletl spoluhráč Iglesias.
48'
Dnešní utkání sleduje 52 229 diváků.
47'
Na druhé straně vystartoval Juan Carlos Martín a sebral míč od hlavy Morenovi.
46'
Gutiérrez zasprintoval s míčem na noze po levém křídle, přihrávkou hledal Reiniera Carvalha, toho však dobře dostoupil Germán Pezzella.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 48% – 52%, střely na bránu 1:2, střely mimo 1:0, rohy 2:1, fauly 2:4, ofsajdy 0:3.
Zápas měl velmi svižný náběh, nováček se v Seville rychle dostal do vedení, ale stejně rychle o něj po zbytečném penaltovém zákroku přišel. Betis pak přežil další obrovskou šanci uprostřed poločasu, v jehož druhé polovině se již nic zajímavého neudálo a skóre 1:1 vydrželo.
45+4'
45+4'
Hosté pevně v bloku čelí platonickému tlaku favorita.
45+1'
Canalesův roh projel celým vápnem netečován nikým z klubka naskakujících hráčů až k číhajícímu Montoyovi. Ten ho obloukem posílá jen do rukavic gironského brankáře.
45+1'
Tečovaný centr znamená roh pro Betis.
44'
Montoya nenašel prudkým křížným pasem nabíhajícího Rodriho Sáncheze.
43'
Obránci Girony pod tlakem přihrávají malou domů Martínovi, který chladnokrevně předává míč dál a nakonec budou vhazovat hosté.
40'
Santiago Bueno zablokoval na malém vápně volej Luize Henriqueho da Silvy po rohovém kopu.
39'
Před Rodrim Sánchezem odhlavičkoval míč na roh Rodrigo Riquelme.
37'
Postižený hráč je v péči lékaře a maséra před velkým vápnem Betisu.
36'
Valentín Castellanos se drží za obličej po neodpískaném zákroku. Ramenem ho při odhlavičkování Riquelmeho centru trefil do skloněného nosu Luiz Felipe Ramos.
34'
Hosté nakopávají míč za Silvovu svatyni.
32'
Ani osvěžení fotbalisté Betisu se nezdají být nabuzení k většímu tempu a dál si v poklidu přihrávají na své půlce.
30'
Zářijový podvečer v Seville nabízí stále třicetistupňové vedro, proto rozhodčí nařizuje přestávku na občerstvení.
29'
Před Riquelmem odehrál průnikovou přihrávku pryč skluzem Pezzella.
28'
Oriol Romeu vystihl rozehrávku zelenobílých a založil rychlý protiútok, jeho spoluhráči ho však postupně zbrzdili a domácí se stáhli v plném počtu za míč.
26'
Po vzrušujících minutách domácí uklidnili hru a dlouze drží míč v okolí půlící čáry.
23'
Do velké šance si naběhl Reinier Jesus Carvalho, skvělý Gutiérrezův centr hlavičkoval prudce přímo do Ruie Silvy. Kdyby zamířil lépe, zřejmě by brankář Betisu nestihl zareagovat.
21'
Červenou kartu si na lavičce za nějaký nemístný komentář v souvislosti s předchozím ofsajdem vysloužil bez předchozího varování hostující trenér Míchel Sánchez.
21'
Girona se po klidnější pasáži pokusila překvapit soupeře dloubákem za obranu, Riquelmeho však domácí vystavili do ofsajdu.
17'
William Carvalho si vysloužil potlesk, když se vrátil vypomoci obraně a vybojoval míč pro domácí.
15'
Autorem branky z pokutového kopu je BORJA IGLESIAS. Martín si sice na míč sáhl, prudkou umístěnou střelu k tyči však vyrazit nedokázal.
13'
Žlutou kartu za penaltový faul navíc dostává Bernardo Espinosa (Girona).
13'
Espinosa ve vápně stáhl Rodriho Sáncheze a rozhodčí nařizuje penaltu pro domácí!
11'
Juan Carlos Martín nadvakrát s nechtěným bouchnutím o zem zpracoval ostrý centr z levého křídla.
9'
Povzbuzení hosté to zkoušejí po levém křídle, Riquelme však předával míč obsazenému Garcíovi.
7'
Girona právě vstřelila branku!
To je překvapivý vývoj. Miguel Gutiérrez se neukvapil s míčem na noze, prošel okolo čtveřice nedůrazně bránících protihráčů a narýsoval skvělou křížnou přihrávku na malé vápno, kde úplně volný ARNAU MARTÍNEZ obstřelil Silvu za háčky zadní tyče.
6'
Do špičky vysunutá formace Betisu napadá rozehrávku hostů, kteří tak jen nakopávají míč přes půl hřiště k brankáři Silvovi.
3'
Álex Moreno zakončil souhru Betisu skákavou střelou z 20 metrů vedle brány.
2'
Girona rychle získala první roh, zpětnou hlavičku chytá do rukavic domácí brankář Rui Silva.
1'
Sergio Canales zakroutil zajímavý pas do vápna Girony, potřeboval by ale být o fous nižší, aby ho spoluhráči stačili usměrnit na bránu.
1'
Domácí nastupují před zaplněný stadión v zelenobílých dresech, hosté v červenobílých. Ještě probíhá focení mužstva Betisu s žáčky u příležitosti dobročinné sbírky, které malinko zdrží výkop.

Real Betis Sevilla: Silva – Montoya, Ramos, Pezzella, Moreno – Rodríguez, W. Carvalho – R. Sánchez, Canales /C/, da Silva – Iglesias.
Náhradníci: Bravo, D. Martín – Miranda, González, Ruibal, J. Sánchez, Guardado, Akouokou, Morón, José.
Trenér: Pellegrini.

Girona FC: J. C. Martín – Bueno, Espinosa, Ramírez /C/ – Martínez, Romeu, García, Gutiérrez – Riquelme, Castellanos, R. Carvalho.
Náhradníci: Gazzaniga, Fuidias – Hernández, Roca, Fernández, Artero, Couto, Villa, Vallejo, Sáiz.
Trenér: M. Sánchez.

Rozhodčí: Ortiz – Estévez, Sobrino.
Z posledních osmi vzájemných zápasů vyznívá poměr získaných bodů drtivě pro Betis 22:1. Girona naposledy uspěla v Seville na jaře 2010. Poslední utkání se ovšem konalo v lednu 2019, kdy Betis doma později sestupující Giornu porazil 3:2.
Girona FC

Před týdnem dokázali hráči Girony porazit Valladolid 2:1 a pyšní se sedmibodovým ziskem z prvních pěti kol LaLigy. Na venkovních hřištích od března 2019 v nejvyšší soutěži nevyhráli mimo domácí stadion. Samozřejmě především díky tomu, že tři poslední ročníky strávili ve druhé lize, takže jde celkem jen o sedm zápasů. Minule na Mallorce získal nováček bod za remízu 1:1.
O pět gólů Girony se postaralo pět různých střelců.
Také hostům v Seville bude chybět jedna z opor ofenzívy, Uruguayec Stuani, kvůli potížím se srdcem.
Real Betis Sevilla

Zeleným se na úvodu sezóny daří až nečekaně moc. Po minulém kole se posunuli na třetí příčku soutěže, když v domácím prostředí přehráli Villareal 1:0, což byla jejich čtvrtá výhra z pěti kol. V týdnu pak uspěli podruhé i na evropské scéně proti Ludogorci Razgrad (3:2) a do zápasu s Gironou vstupují jako jasní favorité.
Nejlepším střelcem Betisu je se 4 góly Borja Iglesias.
Letos zatím fotbalisté ze Sevilly vždy vedli již od úvodního dějství. Podaří se jim to i teď bez zraněných opor Juanmiho a Fekira?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.