La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Villarreal - 11. září 2022   21:00

Real Betis
61' Rodri (Henrique)
1:0
(0:0)
Real Betis
R. Silva – Sabaly, L. Felipe, Pezzella, Á. Moreno – Gu. Rodríguez, Carvalho – Henrique (84. Guardado), Canales, Rodri (69. Ruibal) – B. Iglesias (89. José).
Martín I, Bravo – E. González, Joaquín, Loren, Akouokou, Miranda, Montoya.
De Burgos – R. Díaz, Núñez
Estadio Benito Villamarín, Sevilla
53 276 diváků
Villarreal
Rulli – Femenía, Albiol, P. Torres, Pedraza (71. Mojica) – Pino (54. Chukwueze), Capoue (71. Coquelin), Parejo, Lo Celso – G. Moreno (54. Baena), Jackson (78. Morales).
I. Álvarez, Jörgensen – Cuenca, Mándí, Morlanes.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Domácí slaví postup na třetí příčku LaLigy poté, co dnes v pěkném zápase porazili silného soupeře. Villarreal přijel do Sevilly s bilancí tří výher a jedné remízy a chtěl si odtud odvézt nějaké ty body.
Nicméně Betis na svého soupeře v první půli vletěl a hostům nějakou dobu trvalo, než se mu vyrovnali. Přesto si oba týmy vypracovaly velké množství šancí, které jen podtrhují skvělou úroveň zápasu. Nicméně o osudu a zisku všech bodů rozhodl jediný gól, který vsítil domácí Rodri.
90+7'
90+7'
No... jenže i tento roh byl hodně odfláknutý a hosté se tak definitivně připravují o možnost bodu.
90+7'
V poslední nastavené minutě je tu roh pro Villarreal, hosté rozehrají z levé strany.
90+6'
Samuel Chukwueze (Villarreal) byl odstaven od míče, dnes fantasticky defenzivně hrajícím Álexem Morenem.
90+5'
Roh pro Betis a domácí, pochopitelně, nespěchají s jeho rozehrávkou.
90+3'
Samuel Chukwueze (Villarreal) zkouší něco vymyslet, ale celou akci přerušuje odpískaný ofsajd.
90+2'
Opět měli hosté k dispozici roh a znovu to nebylo vůbec dobře zahraná, v tom je dnes zakopaný pes v podání Villarrealu.
89'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Andrés Guardado).
89'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Willian José.
89'
Statistika držení míče – 45% : 55%.
88'
Zaútočili také domácí, ale akce byla ofsajdová, navíc míč končí mimo branku Villarrealu.
87'
Zajímavý míč přilétl z pravé strany do vápna Betisu, ale znovu se tam borci ve žlutém nedokázali ideálně zorientovat, aby případně doklepli míč do branky.
86'
Znovu sledujeme útočnou akci Villarrealu, hosté mocně usilují alespoň o vyrovnání.
84'
ze hřiště odchází Luiz Henrique, přichází Andrés Guardado.
84'
Hosté se snažili překvapit obranu Betisu přihrávkou do vápna, ale obránci domácího týmu byli pozorní a míč zachytili.
83'
Již se hraje, Villarreal drží míč na útočné polovině.
82'
A domácí hráč musí být ošetřován, samozřejmě bude takto chtít šetřit čas.
81'
Míč letí od levého rohového praporku do vápna Betisu, tam ale hosté faulují, na trávníku končí bránící Álex Moreno.
80'
Rohový kop pro Villarreal, hosté rozehrají z levé starny.
78'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Nicolas Jackson, přichází José Luis Morales.
75'
Rozhodčí dává opět přestávku na osvěžení.
73'
Na hráčích Villarrealu už je patrná mírná nervozita z nepříznivého vývoje zápasu.
71'
ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Johan Mojica.
71'
ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Francis Coquelin.
70'
Kiko Femenía (Villarreal) posílá nadýchaný centr z pravé strany, na ten si ale počíhal domácí obránce.
69'
ze hřiště odchází Rodri, přichází Aitor Ruibal.
68'
Villarreal rozehrává roh z levé strany, centr do vápna na Capoueho, neúspěšný, domácí odkopávají až na polovinu soupeře.
67'
Parejo rozehrál z levé strany, poslal centr do vápna, domácí se ubránili.
66'
Étienne Capoue (Villarreal) faulován na útočné polovině, hosté, jmenovitě Dani Parejo, bude rozehrávat volný kop.
65'
Samuel Chukwueze (Villarreal) zkoušel naběhnout za obranu soupeře, ale nedostal přihrávku. Následně se tentýž hráč vystavil ofsajdu.
64'
Villarreal je nyní pod tlakem, hlavně Luiz Henrique zatápí obraně svými akcemi na pravém křídle.
63'
A domácí mohli vést 2:0, kdyby Luiz Henrique neztroskotal na dnes skvěle chytajícím Rullim!
61'
Real Betis právě vstřelil branku!
Hodinu jsme čekali na první gól a dávají ho domácí, když Luiz Henrique poslal z pravé strany míč na vzdálenější tyč, kam si seběhl RODRI a pohotovou tečí poslal míč do branky.
61'
Poslední půl hodina tohoto zápasu před námi, ve druhém poločase to zdaleka není tak atraktivní fotbalová podívaná, jako v poločase prvním...
60'
Míč prolétl vápnem Villarrealu, aniž by ho kdokoliv zasáhl...
59'
Rohový kop pro Betis, domácí rozehrají svůj osmý roh v zápase z levé strany.
58'
Samuel Chukwueze (Villarreal) zabojoval ve vápně soupeře, v souboji s bránícím Álexem Morenem, ale míč nevybojoval.
57'
Borja Iglesias (Real Betis) se dostal ke střele uvnitř vápna Villarrealu, ale branku netrefuje.
56'
Dlouhým nákopem chtějí domácí překonat zahuštěný střed hřiště, to se nepovedlo, míč získává soupeř.
55'
Ofsajdem končí pokus o rychlou útočnou akci Villarrealu.
54'
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Álex Baena,
ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Samuel Chukwueze.
53'
Dvojice střídajících hráčů se připravuje lavičky Villarrealu.
52'
Guido Rodríguez (Real Betis) srazil k zemi útočícího Morena, ale není to faul, autové vhazování pro Betis.
51'
Gerard Moreno (Villarreal) zkoušel fintou překvapit obránce Betisu, uvnitř vápna domácích, ale míč mu uskočil a hrají domácí.
50'
Gerónimo Rulli (Villarreal) musí zasahovat, po ale ne příliš povedené střele soupeře zpoza vápna.
49'
Úvod druhé půle patří Betisu, Villarreal se zatím nedostal do blízkosti vápna domácího týmu.
48'
Dnešní utkání sleduje 53 276 diváků.
47'
Étienne Capoue (Villarreal) je pod tlakem při rozehrávce, tak volí raději malou domů, následuje rozehrávka Rulliho na pravou stranu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
Je za námi první půle zápasu, který nabízí fantastickou fotbalovou podívanou, které schází jediné – góly. Jinak je k vidění velké množství šancí a nakonec i v posledních minutách první půle mohl nějaký ten gól padnout.
45+3'
45+2'
Statistika držení míče – 47% : 53%.
45'
Hosté z rohového kopu neohrozili branku, ale zahrozili posléze, když Gerard Moreno vypálil z hranice vápna, jeho střelu Rui Silva pohotově vyrazil.
44'
Bránící Luiz Felipe (Real Betis) odvedl skvělou defenzivní práci, když v poslední chvíli zablokoval pokus na branku se řítícího Jacksona, který využil chyby Germána Pezzelly, roh pro Villarreal.
44'
A tentýž hráč nyní zkoušel ještě hlavičkovat před brankou, po centru Femeníi z pravé strany, míč ale sotva trefil a poslal ho pouze vedle branky.
43'
Nicolas Jackson (Villarreal) zbrzdil rychlou útočnou akci hostů, když místo centru z levé strany zastavil a zvolil zpětnou přihrávku.
42'
U míče opět domácí, kteří to budou zkoušet po levé straně.
41'
Další roh pro Betis, z levé strany míří centr do vápna, kde hlavičkuje Carvalho, pouze do míst, kde stál Rulli.
40'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Yeremi Pino).
39'
Dobrou příležitost k tomu měli nyní domácí, kteří zahrávali roh z pravé strany, jenže toho vůbec nevyužili, naopak se museli rychle vracet, aby zastavili pokus o brejk soupeře.
38'
Betis s míčem před vápnem Villarrealu, dočkáme se do konce první půle vůbec nějakého gólu?
37'
Luiz Henrique (Real Betis) zkoušel individuálně projít mezi obránci Villarrealu, upadl, faul se nepíská, hraje se dál.
36'
Gerónimo Rulli (Villarreal) vykopává od své branky, ale míče se u půlící čáry chopili domácí.
35'
Postup Betisu přerušuje soupeře pouze za cenu faulu, takže domácí zůstanou u míče.
34'
Rychlý pas hostů přes půlku vystihli domácí, kteří tak mohou zaútočit.
33'
Rodri (Real Betis) to zkusil z hranice vápna, zkoušel překvapit gólmana Ruliho, ale ten jeho úmysl vystihl.
32'
Rozhodčí dává oběma týmům přestávku na osvěžení.
31'
Alfonso Pedraza (Villarreal) nepřešel přes dva bránící hráče Betisu do vápna, míč se odrazil do autu, vhazovat budou domácí.
30'
První půl hodina rychle uběhla a není divu, hraje se parádní a rychlý fotbal, hra se moc nepřerušuje, téměř neustále se útočí, chybí tomu pouze branky.
28'
Vzápětí ale hosté vybojovali první roh v zápase, rozehráli ho z pravé strany, ale domácí se ubránili.
27'
Dani Parejo (Villarreal) zkoušel poslat míč z pravé strany do vápna, ale trefil jen nohy před ním stojícího obránce.
25'
Gerard Moreno (Villarreal) se z levé strany prodral do zakončení uvnitř vápna, ale ve vyložené šanci netrefil branku.
24'
Útočným faulem končí akce domácích, hosté rozehrávají za pískotu diváků.
23'
Naopak po ubráněném rohovém kopu se do rychlého brejku dostali hosté, kteří to sehráli skvěle, ale zakončující Giovani Lo Celso nepřekonal vyběhnuvšího Silvu.
23'
Další roh Betisu z levé strany, domácí mohli nakonec rozehrát dvakrát, nejprve na krátko a poté to byl centrovaný míč, ale gólman Rulli ani jednou nemusel zasahovat.
22'
První dvacetiminutovka nabídla skvělou fotbalovou podívanou, k vidění bylo hned několik šancí na obou stranách, což je příslib pro další minuty.
21'
Bránící Rodri (Real Betis) byl pod tlakem na své polovině, ale zvládl to skvěle a dokázal míč odehrát do bezpečí.
20'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, na útočné polovině.
19'
A stejně tak i na opačné straně se píská útočný faul, kdy Yeremi Pino vlétl do zasahujícího Rui Silvy.
18'
Luiz Henrique (Real Betis) poslal míč z pravé strany před branku, tam Rullimu nevyšel zákrok, ale bylo to kvůli útočnému faulu, sudí píská.
17'
Statistika držení míče – 40% : 60%.
16'
Nepřesný centr v podání domácích, z pravé strany, na útočné polovině, hosté odkopávají míč až na polovinu Betisu.
15'
Betis má míč a po levé straně postupuje na útočnou polovinu.
14'
První šance hostů! Nicolas Jackson vybojoval míč, následně zakončoval Gerard Moreno, poté ještě jeden z hráčů ve žlutém, ale domácí defenziva skvěle zasáhla a zastavila všechny gólové pokusy hostů.
13'
Villarreal kombinuje u půlící čáry, hosté se snaží trochu zabrzdit útočnou aktivitu soupeře.
12'
Každopádně Real Betis má již dvě gólové šance, tak to je parádní vstup do zápasu v podání domácích.
11'
A další šance domácích, Sergio Canales si navedl míč k vápnu a vypálil, branku ale zhruba o metr přestřelil.
11'
Po rohovém kopu se snažil hlavičkovat na bližší tyči Borja Iglesias (Real Betis), ten ale nakonec zahrál místo hlavou rukou.
10'
A další útočná akce, tentokrát domácích a Álex Moreno získává roh z levé strany.
9'
Nicolas Jackson (Villarreal) se již nabízel na přihrávku do vápna, ale jeho spoluhráč jeho úmysl nevystihl.
8'
Po rohovém kopu si vypracoval první šancí zápasu Luiz Henrique (Real Betis), který zakončil z první, po centru z levé strany, gólman Gerónimo Rulli pohotově míč vyrazil.
7'
První rohový kop v zápase vybojovali domácí, rozehrávat ho budou z levé strany.
6'
Akce domácích končí nepřesným nákopem dopředu, na pravou stranu.
5'
Betis s míčem u půlící čáře, zatím se hraje velice svižný fotbal, převážně ale ve středu hřiště.
4'
Rozehrávka od branky Villarrealu, který se snaží zakombinovat u půlící čáry.
3'
Dnešní utkání se hraje za letní teploty 32°C, ale za deště, který vytrvale zkrápí trávník.
2'
Giovani Lo Celso (Villarreal) již mohl centrovat z levé strany, ale místo toho volil přihráku a nakonec hosté ztratili míč.
1'

Real Betis: R. Silva – Sabaly, L. Felipe, Pezzella, Á. Moreno – Gu. Rodríguez, Carvalho – Henrique, Canales, Rodri – B. Iglesias.
Náhradníci: Martín I, Bravo – E. González, Joaquín, Loren, José, Ruibal, Guardado, Akouokou, Miranda, Montoya.
Trenér: M. Pellegrini

Villarreal CF: Rulli – Femenía, Albiol, P. Torres, Pedraza – Pino, Capoue, Parejo, Lo Celso – G. Moreno, Jackson.
Náhradníci: I. Álvarez, Jörgensen – Cuenca, Mojica, Mándí, Coquelin, Chukwueze, Morlanes, Morales, Baena.
Trenér: Unai Emery

Rozhodčí: De Burgos – R. Díaz, Núñez.
VILLARREAL CF
Villarreal má také skvělý vstup do nové sezóny 2022/2023, když v předešlých čtyřech kolech ještě neprohrál. Třikrát vybojoval plný počet bodů (ve Valladolidu výhra 3:0,na hřišti Atlética Madrid 2:0 a v posledním kole domácí výhra 4:0 nad Elche). Jediný zápas, v němž Villarreal nevyhrál, byl souboj 3. kola v Getafe, kde vybojoval bod za bezbrankovou remízu. Také Villarreal se úspěšně prezentuje v pohárové Evropě, když si po postupu do základní skupiny Konferenční ligy poradil v úvodním kole s Poznaní (domácí výhra 4:3).
REAL BETIS
Real bude chtít v souboji s Villarrealem potvrdit skvělý vstup do nové sezóny, kdy v prvních třech kolech dokázal vždy vyhrát a první porážka přišla až v minulém kole. To se ale Betis představil na hřišti ligového suveréna Realu Madrid, kde urputně vzdoroval jasnému favoritovi zápasu a ještě po hodině hry držel remízu 1:1. Domácí ale nakonec strhli vítězství na svou stranu, o kterém rozhodla branka Rodryga v 65. minutě. V tomto týdnu se pak Betis úspěšně představil i v prvním zápase základní skupiny Evropské ligy, když vyhrál 2:0 v Helsinkách.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 5. kola španělské LaLigy, v němž REAL BETIS přivítá na svém stadionu VILLARREAL CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.