La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Valencia - 6. listopadu 2022   16:15

Real Sociedad
10' Guillamón(vl.)
1:1
(1:1)
Valencia
25' Lino  (Gayá)
Remiro – Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico – Méndez (46. J. Pacheco), Zubimendi, Illarramendi (C) (46. Gorosabel), Merino (82. Guevara) – Sörloth, Car. Fernández (46. Magunazelaia).
Zubiaurre – Navarro, Kubo, Sola, Turrientes, P. Marín, D. Silva, Karrikaburu.
Munuera – Prieto, Martínez
Reale Arena (San Sebastián)
32 773 diváků
Valencia
Mamardašvili – Correia, Paulista (29. Özkacar), Cömert, Gayá (C) – Musah (75. Foulquier), Guillamón (61. N. González), Almeida – Kluivert (75. Castillejo), André (61. Duro), Lino.
Herrerín, Rivero – J. Vázquez, Mosquera, F. Pérez, Lato.

To je ode mě pro dnešní den vše. Přeji pěkný zbytek neděle.
Ani druhý zápas v nedělním programu La Ligy vítěze nepoznal. Lépe do něj vstoupil Real Sociedad po vlastním gólu Guillamona. Ovšem od 17. minuty museli domácí po vyloučení Elustonda dohrávat v deseti. Početní výhodu uplatnil Lino, který v 25. minutě srovnal skóre zápasu. Po celý zápas byla více na míči Valencia, ale druhý gól nepřidala. K vidění bylo hned několik šancí na obou stranách. Střela Andrého skončila na tyči, zatímco zakončení Magunazelaiho na břevně. Konečný stav utkání – 1:1
Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 1:11. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:12.
90+5'
90+3'
Tak dokonce čtyři rohového kopy zahrával Castillejo v nastaveném čase. Ani jeden z nich nenašel přesně útočícího spoluhráče.
90+2'
Samuel Castillejo si rohový kop hned třikrát zopakuje. Obrana San Sebastian míč opakovaně odhlavičkovala zpět do zámezí.
90'
Žlutou kartu za taktický faul na půli hřiště obdržel Martín Zubimendi.
90'
Hra se teď přesune do vápna hostů. Standardní situaci bude zahrávat Real Sociedad.
89'
Protiútok tři na tři nevyřešil Jon Magunazelaia podle představ. Jeho přihrávku zachytil Cenk Özkacar.
87'
Samuel Lino pronikl do vápna. Patičkou hledal Hugo Duro svého spoluhráče. Tato přihrávka byla do ofsajdové postavení.
86'
Odkop po útočném faulu poslal Álex Remiro přímo za autovou čáru. Domácí tak opět přechází do obranného bloku.
85'
Nešikovně se dostal Diego Rico s míčem do zámezí. Vhazovat bude Valenncia.
83'
Nedovoleným zákrokem si pomohl Jon Magunazelaia. Tento faul neunikl zraku Munuera.
82'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Ander Guevara.
80'
Duro hledal před bránou rozběhnutého Castilleja. Samuel Castillejo nedokázal z malého vápna usměrnit míč mezi tři tyče!
78'
Thierry Correia posílal již několikátý centr do vápna. Hugo Duro se k zakončení nedostal.
77'
Hugo Duro se dostal v šestnáctce k míči. Svou zpětnou nahrávkou ale přesně nepřihrál.
76'
Pokus Lina prověřil brankáře Remira. Španělský gólman míč na dvakrát dostal pod kontrolu.
75'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Dimitri Foulquier,
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Samuel Castillejo.
73'
José Gayá hledal ve vápně někoho ze svých spoluhráčů. Jeho centr našel pouze bránícího Le Normanda.
71'
Do protiútoku postupoval s míčem Lino. Po narážečce s Durem jeho pokus skluzem odvrátil jeden z obránců.
69'
Hra je opět přerušena. Tentokrát došlo ke střetu Zubeldii a Dura.
68'
Sörloth přistavil míč ke střele Le Normandovi. Jeho zakončení trefilo bránícího Rica.
67'
Nepříjemné chvilky prožívá po střetu s Musahem Mikel Merino. Zdravotníkům byl umožněn vstup na hrací plochu.
66'
Samuel Lino pronikl do šestnáctky. Pro svůj tým vybojoval rohový kop.
65'
Několik nepřesností na středu hřiště nedovoluje ani jednomu z celků proniknout do útoku.
64'
Centr na zadní tyč byl příliš dlouhý. Odkopu od brány se ujme Giorgi Mamardašvili.
63'
Domácí budou zahrávat přímý kop z kraje.
62'
Martín Zubimendi dostal prostor s míčem na pravé straně. Jeho přihrávku na sithl překazit Eray Cömert.
61'
ze hřiště odchází Marcos André, přichází Hugo Duro,
ze hřiště odchází Hugo Guillamón, přichází Nico González.
60'
Nepřesnou přihrávku nezachytil Justin Kluivert. Sociedad bude vhazovat míč zpět do hry.
58'
Rohový kop skončil v rukavicích Remira.
57'
Thierry Correia poslal míč z pravé strany před bránu San Sebastian. Obránce domácích balón odkopl na roh.
56'
Alexander Sörloth postupoval ve vápně do souboje jeden na jednoho. Pomezní rozhodčí odmával postavení mimo hru.
54'
Faulovaný Guillamón rychle rozehrál přímý kop na Andrého. Prudká střela se otřela o levou tyč.
53'
Samuel Lino hledal ve vápně Andrého. Brazilský útočník se k míči kvůli podklouznutí nedostal.
51'
Hlavní rozhodčí odpískal tvrdý zákrok hostujícího hráče. Karta se v tomto případě udělovat nebude.
50'
Po levé straně pronikl do vápna Jon Magunazelaia. Zpětnou přihrávkou našel volného Sörlotha. Zakončení domácího hráče skončilo na břevně!
50'
Centr z levé strany skončil v náruči Remira.
Dnešní utkání sleduje 32 773 diváků.
48'
Do rychlého protiútoku se vydal Alexander Sörloth. Jeho zakončení skončilo na prvním bránícím hráči.
47'
Valencia kombinuje s míčem na útočné polovině. Obranu domácích se jim ale nedaří prolomit.
46'
ze hřiště odchází Asier Illarramendi, přichází Andoni Gorosabel,
ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Jon Magunazelaia,
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Jon Pacheco.
46'
V prvním poločase otevřel v 10. minutě skóre nešťastným vlastním gólem Guillamon. V 17. minutě přišla pro domácí velká komplikace v podobě červené karty pro Elustonda. Početní převahu zužitkoval v 25. minutě Lino, jenž svou střelou zpoza vápna stav utkání srovnal. Na obou stranách bylo k vidění několik dalších šancí, všichni se tak můžeme těšit na druhý poločas.
45+6'
45+5'
Zakončení Almeidy skončilo vysoko nad bránou.
45+4'
Carlos Fernández obstál v souboji s Gayou. Odměnou za toto snažení bude autové vhazování nedaleko brány hostů.
45+3'
Pomezní rozhodčí přistihl Lina v ofsajdovém postavení.
45+2'
André Almeida šikovně prošel s míčem přes obránce. Jeho následná přihrávka byla ale nepřesná.
45'
Z kombinace Valencie vzešel centr do vápna. Brankář Remiro svým spoluhráčům výrazně pomohl, když balón ve vzduchu ukryl do svých rukavic.
43'
Několika minutový tlak se podařilo vytvořit domácím na útočné polovině. Hosté zvládli zachytit všechny náběhy.
41'
Domácí se teď velmi zlobí. Ve vápně se dožadují odpískání ruky jednoho z obránců. Sudí Munuera společně s video asistentem jsou jiného názoru.
40'
Po rohovém kopu Sociedadu se míč ocitl v síti. Hlavní rozhodčí svým hvizdem signalizuje faul na Mamardašviliho. Skóre se v tomto případě měnit nebude.
38'
Alexander Sörloth svou hlavičkou překonal brankáře Valencie. K jeho smůle míč z brankové čáry stihl odhlavičkovat Eray Cömert.
36'
Real Sociedad se stáhl do bloku na vlastní polovině. Hosté se snaží proniknout do vápna především po krajních prostorech.
34'
Na Correiův centr si vyskočil Marcos André. Jeho hlavičku doprostřed brány vyškrábl Álex Remiro. K vidění bude třetí rohový kop zápasu.
33'
Andrého pokus nedaleko vápna zablokovala obrana domácích.
32'
Hra po zhruba dvou minutách opět pokračuje. Rozehrávat bude Valencia.
30'
Ke střetu hlavami došlo mezi Sörlothem a Cömertem. Hra je okamžitě přerušena a na hřiště jsou přivoláni zdravotníci.
29'
ze hřiště odchází Gabriel Paulista, přichází Cenk Özkacar.
28'
Gabriel Paulista nebude schopen pokračovat ve hře. Trenér Gattuso bude muset svého svěřence vystřídat.
27'
V obrovské šanci se ocitl Brais Méndez. Střelou z oblasti penaltového puntíku nedokázal překonat brankáře Mamardašviliho.
25'
Valencia právě vstřelila branku!
Valencia využívá početní výhody a rychle srovnává skóre! Na hranici šestnáctky si vyměnil míč LINO s Gayou. SAMUEL LINO po té napřáhl a svou střelou k levé tyči úspěšně rozvlnil síť!
23'
Početní výhoda se začíná projevovat čím dál víc. Valencia bude mít k dispozici další rohový kop.
22'
Carlos Fernández vybídl svou přihrávkou rozběhnutého Sörlotha. Tomu se však nepovedlo dostat přes bránícího hráče, a tak přihrávku stihl odkopnout brankář hostí.
20'
Několik tečí na přední tyči usměrnilo míč mezi tři tyče, kde ovšem rychle zareagoval Álex Remiro.
19'
Samuel Lino vybojoval pro hosty rohový kop.
18'
Centr z levé strany nenašel nikoho z hráčů Valencie. Obrana San Sebastian míč odhlavičkovala do bezpečí.
17'
Po konzultaci s VAR se hlavní rozhodčí Munuera rozhodl poslat Elustonda do sprch! Domácí tak budou zbytek zápasu dohrávat v deseti.
15'
Sudí Munuera jde přestupek Elustonda přezkoumat k monitoru, zda se nejedná o faul na červenou kartu!
13'
Nebezpečný zákrok předvedl Elustonda na Lina. Hlavní rozhodčí ho potrestal žlutou kartou, ale ještě dojde ke komunikaci s VAR ohledně karty červené.
13'
Samuel Lino zůstal ležet na trávníku. Vypadá to, že ve hře po krátkém ošetření bude schopen pokračovat.
10'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Thierry Correia podklouzl na trávníku, čehož ihned využil Illaramendi. Přihrávku do šestnáctky si nešťastně tečoval do brány HUGO GUILLAMÓN. Domácí se tak ujímají vedení.
8'
Diego Rico si bude muset dávat po zbytek zápasu pozor. Už v osmé minutě vidí žlutou kartu za nebezpečný skluz.
6'
Hlavní arbitr Munuera odpískal faul Fernándezovi. Domácí útočník, společně s diváky, není s tímto verdiktem spokojený.
5'
Nedorozumění mezi Musahem a Mamardašvilim vyřešil gruzínský brankář odkopem do zámezí.
4'
Po levé straně se snažil projít do vápna Lino. Obrana Sociedadu ho ihned zdvojila a nebezpečí zažehnala.
2'
Kousek od půlící čáry byl faulován Ilaix Moriba. Valencia bude mít míč na kopačkách.
1'
Hned v první minutě byl Real Sociedad nebezpečný. Ke střele se dostal Illaramendi, ale bránu netrefil.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí.
1'
Real Sociedad dnes bude hrát v tradičních bílo modrých dresech. Hosté z Valencie se představí v černém.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico – Méndez, Zubimendi, Illarramendi (C), Merino – Sörloth, Car. Fernández.
Náhradníci: Zubiaurre – J. Pacheco, Navarro, Kubo, Magunazelaia, Sola, Guevara, Turrientes, Gorosabel, P. Marín, D. Silva, Karrikaburu.
Trenér: Imanol Alguacil

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Paulista, Cömert, Gayá (C) – Musah, Moriba, Almeida – Kluivert, André, Lino.
Náhradníci: Herrerín, Rivero – J. Vázquez, N. González, Özkacar, Duro, Mosquera, F. Pérez, Foulquier, Lato, Castillejo.
Trenér: Gennaro Gattuso

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Martínez.
Real Sociedad San Sebastian

Realu Sociedad vyšel vstup do letošní sezóny parádně. Společně s evropskými poháry drželi hráči šňůru 8 výher v řadě. Tu přerušil v 11. kole Valladolid (1:0), jenž udržel vedení z 16. minuty po gólu Leona. V tomto zápase dokázali San Sebastian vsítit hned 2 branky, ale po přezkoumání u videa se ani jedna jako regulérní neukázala.

Ani minulý týden se nepodařilo „bílo modrým“ bodově uspět. V souboji o přední příčky tabulky podlehli Betisu 0:2. Domácím nevyšel hlavně závěr zápasu, kdy se po gólech z 86. a 93. minuty museli smířit s porážkou.

V posledním zápase skupinové fáze Evropské ligy se San Sebastian nepodařilo vyzrát na Manchester United. Pořadí v tabulce tento výsledek neovlivnil, tudíž si španělský celek uhájil postup z prvního místa do jarních vyřazovacích bojů.
Valencia CF

Valencii starosti s evropskými poháry netíží, a tak se může plně soustředit na ligu. Stejně jako v minulé sezóně okupuje Valencia střed tabulky. Z 12 kol nasbírali "Netopýři" 15 bodů, což jim stačí na průběžné 10. místo.

Poslední vítězství hráči oslavovali po zápase s Osasunou v 8. kole. Od tohoto zápasu se Valencii podařilo získat pouhé 2 body. Po remíze s Elche a Sevillou přišla nečekaná porážka s Mallorcou. Cavani sice poslal domácí do vedení, ale hosté z Mallorcy dokázali zápas v posledních třiceti minutách otočit ve svůj prospěch.

Minulý víkend změřila Valencia síly s Barcelonou. V 50. minutě rozradostnil stadion Lino, ale gól po přezkoumání VAR neplatil. Bezbranková remíza vydržela až do posledních minut nastavení, kdy tři body favorizované Barceloně vystřelil Robert Lewandovski.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.