La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Almeria - 23. října 2022   18:30

Villarreal
56' Baena (Parejo) • 90+4' Jackson (Parejo)
2:1
(0:1)
Almeria
31' Melero  (Touré)
Villarreal
Rulli – Mándí (46. Femenía), Albiol (C), P. Torres, Mojica – Parejo, Coquelin (86. Pino) – Chukwueze (62. Trigueros), Baena, Moreno (46. Jackson) – Morales (86. Danjuma).
I. Álvarez, Reina – Cuenca, Lo Celso, Morlanes.
De Burgos – Díaz Pérez, Núñez Fernández
Estadi Ciutat de València, Valencie
13 816 diváků
Almeria
F. Pacheco – A. Pozo, Kaiky, Ely, Brandáriz, Akieme – Robertone (C) (78. Puigmal), Eguaras (78. de la Hoz), Melero (86. Lázaro) – Baptistão (55. Embarba), Touré (86. Ramazani).
Fernando – Babić, S. Costa, Guedes, Mendes, Portillo, Šviderský.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 1:6. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 7:8.
Villareal odčinil prohru z Barcelony a posunul se na sedmé místo. Almería pošilhávala po třetí výhře z posledních čtyř zápasů. Odjíždí ale s prázdnou a propadá se na 14. příčku.
Villarreal šel do zápasu jako favorit. Podle jeho vysněného scénáře se ale nehrálo. Almería vzorně bránila a v 31. jí ze vzácné útočné akce vystřelil překvapivé vedení Melero. To platilo do 56. minuty, když mdlou ofenzivu pozvedl gólem z rohového kopu Baena. Zároveň to pro domácí tým znamenalo problém. Šťastný střelec si přetáhl dres přes hlavu a byl přísně vyloučen. Almería v přesilovce převzala kontrolu nad zápasem. Hrstku šancí však neproměnila a v poslední nastavené minutě schytala tvrdý direkt. Parejo vyslal do úniku Jacksona a ten vystřelil Žluté ponorce tři body.
90+4'
90+4'
Villarreal právě vstřelil branku!
Poslední střela zápasu končí vítězným gólem v deseti hrajícího Villarrealu! Druhou asistencí se blýskl Dani Parejo. Zpoza půlící čáry vysunul NICOLASAE JACKSONA, jenž v úniku zachoval klid a dal si záležet na zakončení do pravého dolního rohu.
90+3'
Adrián Embarba tentokrát upřednostnil centr. Stopeři ve žlutém byli úspěšní a při opakovaném pokusu Embarby se mohli spolehnout na Rulliho.
90+2'
Largie Ramazani skončil na kolenou, když do něj vletěl Kiko Femenía. Embarba bude mít k dispozici další přímý kop.
90'
Mojica při centru podklouzl. Později dostal šanci na reparát, jenže ten mu vyhlavičkoval do bezpečí Rodrigo Ely.
89'
Danjuma se uvedl náběhem za obranu. Snažil se ho sladit s nákopem z hloubi pole, který pro sebe ukořistil brankář Pacheco.
88'
César de la Hoz se postavil do cesty Jacksonovi, který měl zálusk na rychlý přechod středního pásma. Obešlo se to bez karty.
86'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Yeremi Pino.
86'
ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Arnaut Danjuma.
86'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Gonzalo Melero, přichází Lázaro.
86'
ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Largie Ramazani.
85'
Z rohu Almería nezahrozila. Puigmal navíc nakopl míč do rukou Rulliho a domácí jsou z nejhoršího venku.
84'
Krásně kopnutý trestňák! Embarba vyslal bombu z dobrých třiceti metrů, Rulli ji na úrovni břevna vytáhl nad bránu.
83'
Albiol podkopl Embarbu takovým způsobem, že to viděl každý divák na stadionu. Na programu bude přímý kop.
81'
Dani Parejo nezopakoval exekuci rohového kopu, který vedl k vyrovnávajícímu gólu.
80'
Sergio Akieme se zase zastřeloval z dálky. Trenér Rubi ho asi nepochválí, víceméně šlo o další odevzdaný míč.
78'
ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Arnau Puigmal.
78'
ze hřiště odchází Íñigo Eguaras, přichází César de la Hoz.
78'
Pěkně vykonstruovaný přechod Villarrealu neměl žádné dramatické finále. Femenía nacentroval přímo k Pachecovi.
77'
Ze standardky Villarreal žádný profit neměl. V rychlém sledu se hra zase otáčí na protější konec hřiště.
76'
Jenom to zahučelo, když ze střední vzdálenosti napřáhl Manu Trigueros. První obránce projektil hrudí tečoval na roh.
75'
Červenobílí šli v hojném počtu do protiútoku. Po kolmici Eguarase se úplně neujala patička na Tourého. Až o několik sekund později Rulliho prověřil Embarba.
74'
Morales to vzal na sebe. Zleva pronikl do trestného území, ale tam ztroskotal na bloku Elyho.
72'
Embarba špatně přihrál. Jackson trochu zpomalil protiútok, vlevo ho obnovil Mojica, ale hosté mu centr už poněkolikáté překazili.
70'
Rodrigo Ely neměl ideální podmínky k hlavičce z rohového kopu. Pokračující zmatky ukončil ofsajd.
68'
Akieme je po změně stran hodně vidět. Tato rána z dálky byla až příliš ambiciózní, Rulli bude vykopávat.
67'
Morales hlavou prodlužoval míč za obranu. Jackson v úniku chladnokrevně zavěsil, ale kvůli ofsajdu se ani pořádně neradoval.
66'
Eguaras si všiml vlevo zapomenutého Akiemeho. Ten si hrudí míč zpracoval a druhým dotekem pohotově pálil. Rulli si na přední tyči poradil a dorážku stejného hráče už neřešil. Letěla hodně vedle.
65'
Akiemeho přetažený centr Touré vracel do ohně nůžkami. U penalty číhající spoluhráč při pokusu o volej promáchl.
64'
Přímo před nosem hlavního rozhodčího Melero provedl faul na Pareja. Emeryho svěřenci standardku promptně rozehráli, hostující obranu zaměstnal Jackson.
63'
Domácí tým se zdravě naštval a v deseti si vytvořil menší tlak. Po rohu se vše zklidnilo, došlo totiž na malou domů k Rullimu.
62'
ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Manu Trigueros.
61'
Rozhodčí zažívají poněkud krušné chvíle. Tažena byla další žlutá karta jako reakce na taktický faul Sergia Akiemeho.
60'
Žádná další pohroma pro domácí tým nenastala. Střídající Adrián Embarba vypálil do pevně postavené zdi.
59'
Sérii tvrdých soubojů odnesl Sergio Akieme. K nelibosti fanoušků Villarrealu byl nařízen přímý kop proti brance Rulliho.
57'
Domácí strana logicky spustila masivní protesty. Za následek měly jen další žlutou kartu pro stopera Torrese.
56'
Baena si při oslavě gólu přetáhl dres přes hlavu, aby ukázal kamerám svůj nápis na tričku. Sudí Bengoetxea striktně dodržel pravidla, ukázal mu druhou žlutou kartu a Villarreal bude dohrávat v oslabení.
56'
Žlutá ponorka prolomila útočnou mizérii! O Parejem kopnutý roh se úspěšně ucházel ÁLEX BAENA. Vyskočil ze všech nejvýše a hlavou posunul míč k vzdálenější tyči.
56'
Na duel mezi Villarrealem a Almerií přišlo v dočasném azylu ve Valencii 13 816 diváků.
55'
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Adrián Embarba.
53'
Baenův pokus ze sedmnácti metrů byl zablokován. Na druhé straně vznikl brejk pro Tourého, jenže ten svým lobem přehodil Rulliho i celou brankovou konstrukci.
52'
Roh byl odvrácen na hranici šestnáctky. Chukwuezeho volej byl tak špatný, že se bude jenom vhazovat.
51'
Čerstvý Nicolas Jackson nabral rychlost, ale k Moralesovi míč opět nedoručil. Bude z toho další rohový kop.
50'
V přerušené hře rozhodčí Ricardo de Burgos Bengoetxea přiběhl k Baenovi a dodatečně mu ukázal žlutou kartu. Hříšník se provinil ostrým skluzem na Baptistãa.
49'
Femenía přijal Coquelinův míč na pravou stranu. Centr byl zablokován na roh, z něhož domácí nijak neprofitovali.
48'
Melerův protiútok měl jepičí život. Parejovo zaváhání o pár metrů dál odčinil Coquelin.
47'
Álex Baena si to namířil na střed. Pravačkou z pětadvaceti metrů vystřelil, ale Pacheco míč nadvakrát utlumil.
46'
ze hřiště odchází Ajsa Mándí, přichází Kiko Femenía.
46'
ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Nicolas Jackson.
46'
Vypadá to na nejméně jednu změnu u Villarrealu. Na pokyn od čtvrtého rozhodčího čeká Kiko Femenía.
Žluté karty: 1 – 0.
Odchod do šaten je doprovázen pískotem. Fanoušci Villarrealu nemohou být s výkonem svých favoritů spokojeni. Celou dobu sledovali neúspěšné dobývání dobře organizované obrany. Největší šanci měl v osmé minutě hlavičkující Chukwueze. Další vážnější zákrok měl Pacheco až těsně před pauzou, kdy už platilo vedení Almeríe. Jedinou střelu na branku Rulliho proměnil v gólovou radost Melero.
45+1'
45'
Rohový kop zhatil útočný faul. Proti vyskakujícímu soupeři se provinil alžírský legionář Ajsa Mándí.
44'
Opět ve hře Johan Mojica. Tentokrát si míč navedl na střelu z hranice vápna. Tu lehce ovlivnila teč, ale Pacheco ji po odrazu k levé tyčce stejně vyrazil.
43'
Mojicův střílený centr byl zneškodněn skluzem u malého boxu. Parejo se pokoušel kolumbijského beka oslovit na křídle ještě jednou, jenže kolmici nasměroval mimo hřiště.
42'
Pozo házel na Eguarase. Ten měl v úmyslu hlavou prodloužit míč do běhu Tourého. Proti tomu byl dobře postavený Pau Torres.
41'
Hosté podlehli aktivnějšímu presinku. Míč se k nim brzy vrátil, Pozo už si nekomplikoval situaci a nakopl míč na půlku k Albiolovi.
40'
Sraženou střelu Akiemeho hlavou dorážel El Bilal Touré. Rulli pouhým pohledem jistil let míče za svou levou tyč.
39'
Villarreal od prvních minut doplácí na absenci kvalitní přihrávky do pokutového území. Spoustu míčů bezchybně krade Pacheco.
38'
Íñigo Eguaras se drží za záda. Na vině je Baena, který si neodpustil menší dohrání v době, kdy byl balon pryč.
37'
Pau Torres vyrazil na útočný výlet. V bezvýchodné situaci míč ztratil a ostatní spoluhráči ho museli bedlivě zajišťovat, aby zabránili protiútoku.
36'
Gerónimo Rulli svérázně boxoval centr z pravého křída. Nohou naboural do Baptistãa, kterému bylo dopřáno trochu času na zotavení.
35'
Z hranice ofsajdu vybíhající El Bilal Touré byl zahnán k zadní čáře. Centr z malého vápna odpálil do autu Albiol.
34'
José Luis Morales se natahoval po přihrávce za obranu. Krok mu ale chyběl, nepomohl mu ani probíhající souboj.
32'
Ještě menší drama s možným ofsajdem. Videorozhodčí ho ale neobjevili a vedení Almeríe je potvrzeno.
31'
Almería právě vstřelila branku!
Hosté jdou z ojedinělého útoku do vedení! Nic tomu nenasvědčovalo, dokud El Bilal Touré neroztáhl hru na volnější levou stranu. GONZALO MELERO nerušeně vkročil do pokutového území a bezchybně obstřelil Rulliho na zadní tyč.
30'
Snad po dvaceti minutách došlo i na útok hostů. Levou stranou ho vedl Akieme, jehož centr Rulli zdárně vyboxoval.
29'
Elymu nedal klid na rozehrávku Morales. Obětavý skluz každopádně způsobil jen další aut Poza.
28'
Villarreal bude muset být hodně trpělivý. Další postupnou akci hned v zárodku překazil ofsajd.
27'
Baena promáchl přihrávku do předbrankového prostoru. Míč se od dvou hostujících hráčů poodrážel k Pachecovi.
26'
Coquelin si narazil s Chukwuezem. Nalevo pokračoval Moreno s Mojicou, ale to už se Almería zase vzorně zatáhla v plném počtu.
25'
Moreno s Mojicou přehráli dvojici obránců na křídle. Kolumbijec dobře centroval, ale Beana si neudělal prostor na hlavičku.
24'
Mojica vytloukl Pozovy bloky. Na programu byl roh Daniho Pareja, z kterého nevzniklo žádné zakončení.
23'
Žlutá ponorka byla vytlačena do klidného prostranství kolem půlící čáry. Baenova rána z dálky poté neprošla přes první překážku.
22'
Kaikyho centr domácí obranu nepřekvapil. Ta hostující se zase vypořádala s rychlým přechodem, bude se pouze vhazovat.
21'
Jistě působící Pachecho vyrazil proti kolmici a sebral míč před nosem útočníka Moralese.
20'
Kromě jednoho centru na Chukwuezeho se domácím nedaří otevřít dobře bránící blok. Trochu tím trpí celkové tempo zápasu.
19'
Baptistão spáchal nedovolený zákrok na Mándího. Domácí rozehráli diagonálou, jenže ta znamenala okamžitou ztrátu míče.
18'
Rulli si musel dát velký pozor na Robertoneho centr, který se nebezpečně snášel mezi tyče.
17'
El Bilal Touré naznačil náběh za obranu. Přihrávky z vlastní poloviny se ale nedočkal.
15'
Vypadalo to, že je pískán Mándího faul na Melera. S míčem ale budou pokračovat domácí.
14'
Bilal Touré pomohl zlikvidovat rohový kop. Balon se před hostující kasu ještě vracel, ale Pacheco si ho ukryl do rukavic.
13'
Eguaras posunul míč na levý okraj velkého vápna. Akieme ho tam nechal Baptistãovi, jehož centrovaná zásilka byla doručena pouze do náruče Rulliho.
12'
Morales na sebe navázal pozornost čtyř protihráčů. Navzdory tomu urazil kus cesty do pokutového území, kde přetáhl centr do autu.
11'
Léo Baptistão se vyfauloval na Coquelinovi. Už tak dlouhý pobyt Villarrealu na útočné polovině bude pokračovat i v následujících sekundách.
10'
Další dlouhý míč. Baena si pro něj šel do křídla, ale dříve tam byl vyběhnuvší gólman Fernando Pacheco.
9'
Za Coquelinovým obloučkem vybíhal Álex Baena příliš brzy. Pán s praporkem ho načapal v ofsajdu.
8'
Pacheco poprvé v permanenci! Hned šlo o těžký zákrok, na kterém si vylámal zuby prudce hlavičkující Samuel Chukwueze.
7'
Šlapák Alberta Morena na Robertoneho nebyl v souladu s pravidly a proto měl i karetní dohru.
6'
Amería vystavěla neprostupnou hráz. Žlutá ponorka může kombinovat jen ve středu hřiště. Cesta dál je zatím zavřená.
5'
Unai Emery udělal šest změn ve srovnání s prohraným duelem s Barcelonou. Jen z tribuny sledují utkání Gerard Moreno a Capoué.
4'
Opak byl pravdou. Robertoneho roh domácí obrana spolehlivě vykopla mimo malé i velké vápno. Učinil tak Alberto Moreno.
3'
Gerónimo Rulli se pečlivě chystal na bránění standardní situace. Přízemní střela ho neohrozila, ale změnit to může nařízený roh.
2'
Zahajovací výkop provedli hosté, kteří nastupují v červenobílých dresech. Villarreal tradičně kope ve žlutém.
1'

Villarreal CF: Rulli – Mándí, Albiol (C), P. Torres, Mojica – Parejo, Coquelin – Chukwueze, Baena, Moreno – Morales.
Náhradníci: I. Álvarez, Reina – Cuenca, Danjuma, Jackson, Femenía, Lo Celso, Morlanes, Pino, Trigueros.
Trenér: Unai Emery

UD Almería: F. Pacheco – A. Pozo, Kaiky, Ely, Brandáriz, Akieme – Robertone (C), Eguaras, Melero – Baptistão, Touré.
Náhradníci: Fernando – Babić, S. Costa, de la Hoz, Embarba, Guedes, Lázaro, Mendes, Portillo, Puigmal, Ramazani, Šviderský.
Trenér: Rubi

Rozhodčí: De Burgos – Díaz Pérez, Núñez Fernández.
UD Almería

„Rojiblancos“ se jako nováček soutěže chce v první řadě zachránit. Nereálný cíl to určitě není. V deseti kolech Almería třikrát zvítězila, dohromady má deset bodů a na čtrnáctém místě disponuje dvoubodovým náskokem na sestupové pásmo. V říjnu Rubiho svěřenci zdolali 3:1 Vallecano a před pár dny ve vloženém kole porazili 3:2 Gironu. O vedení 3:0 a tři body však málem přišli, vyrovnávající gól Herrery v 97. minutě se odvolával až po zásahu videa. Interní tabulku střelců vede třígólový El Bilal Touré.
Villarreal CF

Žlutá ponorka odehrála v této sezoně šestnáct soutěžních zápasů. Ve čtvrtek utrpěla na hřišti Barcelony teprve třetí porážku, což mělo za následek pád na deváté místo LaLigy. Villarreal má jednu z nejpevnějších obran v soutěži, v ofenzivě ho naopak tlačí bota. Nejlepším střelcem je s třemi zásahy Álex Baena. Kromě něj dali více než jednu branku už jenom Danjuma a Moreno. O něco lépe se Emeryho družině daří v Evropské konferenční lize. Za čtyři zápasy nastřádala dvanáct gólů a dopředu si zajistila postup ze skupiny s Poznaní, Beer Ševou a Austrií Vídeň.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu jedenáctého kola španělské LaLigy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Villarrealem a Almeríi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.